czy coś tym osiągnę ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-07-26, 11:06   #1
ellys
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 71

czy coś tym osiągnę ?


należę do szczupłych osób (167 cm, 48 kg), jednak moim problemem nie jest mój wygląd (odpowiada mi on), ale to że jestem dosyć slaba fizycznie, zwlaszcza mam slabe ręce. Aby je wzmocnić, co dwa dni wykonuję serię ćwiczeń z ciężarkami, a na wzmocnienie nóg, pośladków i brzucha codziennie jeżdżę na rowerze (jestem potem cudownie zlana potem). Zastanawiam czy wzmocnie rzeczywiście swoje ramion i ręce i kiedy będą efekty, co do nog efekty już są, pośladki zawsze mialam jędrne więc tu nie ma większego problemu. Jesli znacie dobre ćwiczenia na ręce, oprocz ciężarków to mówcie. Proszę !
ellys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-26, 11:33   #2
Gosiabie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 562
Wyślij wiadomość przez ICQ do Gosiabie GG do Gosiabie Wyślij wiadomość przez Yahoo do Gosiabie
Re: czy coś tym osiągnę ?

Możesz robic pomki, wzmocni Ci to ręce i plecy.
Pozdrawiam
Gosiabie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-26, 12:02   #3
ellys
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 71
Re: czy coś tym osiągnę ?

mialam zamiar zacząc, bo rzeczywiście pracuje wiel miesni ramion, rak, plecow
ellys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-26, 20:19   #4
Troxy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5
Re: czy coś tym osiągnę ?

Ja zastosowałam codziennie 15 minutową serię ćwiczeń z cięzarkami plus serię pompek a do tego doszedł basen(3 razy w tygodniu- szczególnie pływanie żabką) i podciąganie się na drążku (zdecydowanie najlepsze efekty jeśli chodzi o wzmocnienie mięśni rąk i pleców i brzucha).Po ok.półtora miesiąca mogłam już podciągnac się 40 razy na drążku.Ja miałam ambitny cel do osiągnięcia bo musiałam wzmocnić mięsnie rąk przed egzaminami sprawnościowymi do szkoły lotniczej i udało się.Osiągnęłam wynik równy najlepszemu z facetów także tam zdających.
Życzę Ci wytrwałości bo to jest najważniejsze jak już zaczęłaś to teraz już wszystko pójdzie łatwiej.Zanim się obejrzysz wyrobisz mięśnie godne pozazdroszczenia.
Troxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-26, 21:54   #5
Gosiabie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 562
Wyślij wiadomość przez ICQ do Gosiabie GG do Gosiabie Wyślij wiadomość przez Yahoo do Gosiabie
Re: czy coś tym osiągnę ?

Troxy, czy podciągasz się do samej brody? Podchwytem, nachwytem, z przodu do brody ,czy z tyłu do karku?
Bo wynik imponujący. I to nie tylko dla dziewczyny
Czy podciągasz się pod koniec treningu, czy też traktujesz to jako samodzielny jeden trening?
Pozdrawiam
Małgorzata
Gosiabie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-27, 16:06   #6
Troxy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5
Re: czy coś tym osiągnę ?

Zasadniczo żeby prawidłowo wykonać podciąganie się na drążku (w moim przypadku było to konieczne) trzeba podciągnąc się tak,żeby broda znajdowała się nad drążkiem.Ja podciągam się z podchwytu bo dla mnie jest tak wygodniej (ale technika dowolna).Mięśnie rąk i pleców mam dość dobrze wyćwiczone czego zasługą jest basen dlatego nie sprawia to większych trudności.
Troxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-02, 21:29   #7
tomek_rz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 89
Wyślij wiadomość przez ICQ do tomek_rz
Re: czy coś tym osiągnę ?

Wow 40 ja nie dam rady w życiu Wszystko jeszcze zalezy od rozstawu rąk - im wiekszy tym bardziej angazujesz barki i plecy. Podchwytem wykorzystujesz bardziej mieśnie bicepsu - to daje Ci przewagę nad nadchwytem. Jednak co do kluczowego pytania w tym temacie - tzn rąk. Otoż musisz sprecyzować ktorą partię "rąk" masz na myśli. Od razu odradzam i odrzucam mięśnie przedramion i nadgarstkow - zwlaszcza dla kobiety to bez sensowne tracenie czasu, bo te miesnie nie wlasciwie nigdzie wykorzystywane a cwiczenie ich boli chyba najbardziej z wszystkich cwiczen . Pewnie masz na myśli bicepsy i tricepsy. Jest mnustwo ćwiczeń na te partie mięśniowe. Naturalnie triceps przeciętnego człowieka jest wogole nie wyrobiony - poniewaz go wlasciwie nigdzie nie uzywamy. Zajmuje on 2\\3 ramienia wiec jesli chcesz powiekszych jego obwod to wlasnie na jego treningu najbardziej bym sie skoncentrował. Jesli chodzi i siłę "aby cos podnieść" to tutaj przyda sie biceps ew. barki. Jesli chcesz podam Ci kilka cwiczen ktore mozesz wykonać nawet w domu, choć przynaje ze najlepsza motywacje, fachową opiekę i odpowiedni sprzet znajdziesz na siłowni.
tomek_rz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-08-03, 09:46   #8
ellys
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 71
Re: czy coś tym osiągnę ?

no cóż, ćwiczeń na bicepsy i tricepsy znam dosyć sporo, chodzi mi o to, że jeżeli znacie inne (oprócz pompek, bo te także wykonuję ) sposoby na wzmocnienie rąk (no właśnie głównie to bicepsy, tricepsy, ale ramiona także) to napiszcie o nich (basen nie wchodzi w grę, wstyd się przyznać, ale nie umiem pływać ). Pozdro dla wszystkich !
ellys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-03, 21:45   #9
tomek_rz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 89
Wyślij wiadomość przez ICQ do tomek_rz
Re: czy coś tym osiągnę ?

jesli znasz cwiczenia na triceps i nie bywasz na silowni to jestem pod wielkim wrazeniem Wiekszosc ludzi nie wie gdzie on sie wogole znajduje . Najlepsze sa hantelki, pompki z MAŁYM rozstawem rąk angazuja tricepsy, dobre cwiczenie zrobisz tez na zwyklej poreczy. Kladziesz tam nogi rekami sie tylko podpierasz o ziemię i w malym rozstawie rąk robisz ugięcia w łokciu(na poczatku bedzie to bardzo trudne cwiczenie). Na silowni mozesz sprobowac wyciskania francuskiego(ze sztangą) oraz cwiczen na wyciagu - bo wlasnie te dwa daja statystycznie najwieksze rezultaty. Napisz jakim sprzetem dysponujesz to postaram Ci sie rozpisac jakis plan na triceps, biceps, ew. przedramiona(chociaz nie wiem po co je trenowac ).
tomek_rz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-04, 09:06   #10
ellys
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 71
Re: czy coś tym osiągnę ?

niesety mam tylko hantelki, ale mogę zainwestować w sprzęt jeśli trzeba (Byleby niezbyt drogi) no cóż, plan nie jest mi potrzebny już go mam, ale teraz go urozmaicam po prostu, ale dzięki za odezwę i za rady. Pozdro !
ellys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:37.