Co po macierzyńskim? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-26, 13:24   #31
lumiaa
Rozeznanie
 
Avatar lumiaa
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: totutotam
Wiadomości: 638
Dot.: Co po macierzyńskim?

Marcelino życie pokazuje że w niektórych firmach to co "przysługuje" dalekie jest od tego co w rzeczywistości ma miejsce. Może to i chore ale niektóre rzeczy - przynajmniej u mnie- są "źle widziane". Niestety smutna prawda, ale czasem wolę nie egzekwować twardo swoich praw pracowniczych bo takiego "problemowego pracownika" łatwiej zwolnić niż innego. Taka teraz jakas głupia moda - ponoć sie to nazywa "szacunkiem do pracy".

Wątek rzeczywiście nieco frustrujący. Jak urodze dzidzie to tez będę pod 30 a moja przyszośc zawodowa nadal tkwi pod znakiem zapytania. I nie wiadomo ile jeszcze tak będzie. A czas leci. Z moich koleżanek mało która decyduje sie na dziecko przed uzyskaniem uprawnień zawodowych - ale ja juz wiem że dziecko jest ważniejsze, bo wcale nie tak łatwo jest je mieć. One jeszcze nie.
Poza tym rzeczywiście nasze kochane państwo prowadzi polityke wybitnie mało prorodzinną. Kolejne dziecko to dla mnie zupełna abstrakcja. Szkoda słów.
lumiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 15:00   #32
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: Co po macierzyńskim?

Cytat:
Napisane przez marcelina73
A może znacie tego kogoś, kto wymyslił tej zwrotnej długości urlopy macierzyńskie? To czywiście był facet! Urlop macierzyński powinien miom zdaniem trwać rok.
Znamy SLDowski rząd Millera skrócił w bodaj 2001 roku urlopy macierzyńskie z 26 do 16 tygodni.
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 16:04   #33
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Co po macierzyńskim?

Cytat:
Napisane przez BabciaWeatherwax
Znamy SLDowski rząd Millera skrócił w bodaj 2001 roku urlopy macierzyńskie z 26 do 16 tygodni.
ale mialam szczescie ,że urodzilam w 2000
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 16:49   #34
esti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 257
GG do esti
Dot.: Co po macierzyńskim?

macierzynski skrócono w styczniu 2002 roku ja urodziłam w grudniu 2001 i załapałam się jeszcze na cały macierzyński i wychowawczy.Kiedy miałam na uczelni prawo pracy nasz Pani profesor stwierdziła ze zawdzięczamy to feministkom tak samo jak zrównanie wieku emerytalnego(zeby znów nie było awantury nie mam nic przeciwko feministkom0choć mnie cieszy ten podział mąż pracuje ja wychowuje dzieciaczki!
esti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 21:25   #35
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Co po macierzyńskim?

Cytat:
Napisane przez BabciaWeatherwax
Znamy SLDowski rząd Millera skrócił w bodaj 2001 roku urlopy macierzyńskie z 26 do 16 tygodni.
A tak, to wiem. Mojej siostrze też się jakoś udało urodzić tak na przełomie, że miała ten "dłuuuuuuuuuuuugi " urlop 26 tygodniowy. Ale komu w ogóle przyszło do głowy mierzenie urlopu macierzyńskiego w tygodniach? Dobrze, że nie w dniach!
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 11:39   #36
lumiaa
Rozeznanie
 
Avatar lumiaa
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: totutotam
Wiadomości: 638
Dot.: Co po macierzyńskim?

Ja zupełnie nie rozumiem co sprawa równouprawnienia ma do długości urlopu macierzyńskiego - przeciez jest zapis, że niewykorzystaną przez matkę cześć urlopu może wykorzystać ojciec dziecka. Więc w sumie co komu szkodziło te 26 tygodni? Nawet te 18 tygodni to i tak jest czysty smiech- ciekawa jestem jakie opinie na ten temat mają psychlogowie dziecięcy na przykład.
Poza tym jestem za zdecydowanym tępieniem stereotypu "matki Polki". Robia już kampanię na rzecz tolerancji dla par homoseksualnych a o kobietach pracujących w domu nad wychowaniem przyszłych pokoleń cisza. Jak to sie eufemistycznie nazywa ? KURA DOMOWA- urocze nieprawdaż? I nadal serwuje się pokoleniom dziewczynek wizje pękatych kobietek w papilotach i podomce z umorusanym dzieciakiem na biodrach a drugim uczepionym do spódnicy.
lumiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 22:54   #37
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Co po macierzyńskim?

Cytat:
Napisane przez lumiaa
Ja zupełnie nie rozumiem co sprawa równouprawnienia ma do długości urlopu macierzyńskiego - przeciez jest zapis, że niewykorzystaną przez matkę cześć urlopu może wykorzystać ojciec dziecka. Więc w sumie co komu szkodziło te 26 tygodni? Nawet te 18 tygodni to i tak jest czysty smiech- ciekawa jestem jakie opinie na ten temat mają psychlogowie dziecięcy na przykład.
Poza tym jestem za zdecydowanym tępieniem stereotypu "matki Polki". Robia już kampanię na rzecz tolerancji dla par homoseksualnych a o kobietach pracujących w domu nad wychowaniem przyszłych pokoleń cisza. Jak to sie eufemistycznie nazywa ? KURA DOMOWA- urocze nieprawdaż? I nadal serwuje się pokoleniom dziewczynek wizje pękatych kobietek w papilotach i podomce z umorusanym dzieciakiem na biodrach a drugim uczepionym do spódnicy.
Tępmy ten wizerunek! własnym wyglądem i odpowiednim wychowaniem dzieci!
Ja kiedyś usłyszałam, że chłopcom nie kupuje się lalek
Otóż kupiłam synkowi płaczącą lalę, a na dodatek jeszcze wózeczek - zabawki w ciągłym użyciu obok narzędzi np.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-28, 23:28   #38
marciszonek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 456
GG do marciszonek
Dot.: Co po macierzyńskim?

chcialabym isc do pracy, ale nie mialam jej przed ciaza wiec nie mam gdzie wracac. corcia ma 6 miesiecy, nie mam jej z kim zostawic-gdybym znalazla prace. nasi rodzice mieszkaja 400 km od nas, jestesmy tutaj sami, samiutency.
poza tym mysle, ze 6 miesiecy to jeszcze za wczesnie, nie chce jej zostawiac z opiekunka zreszta nie bedzie mnie pewnie na nia stac...
marciszonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 21:13   #39
MISIAK
Raczkowanie
 
Avatar MISIAK
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 150
GG do MISIAK
Dot.: Co po macierzyńskim?

Ja po urodzeniu w 2001 r (miałam 27 lat) wykorzystałam caly urlop macierzyński - 26 tygodni plus zaległe 52 dni wypoczynkowego. Łącznie 8 m-cy!! Aż się rwałam do pracy po tym czasie - miałam dosyć siedzenia w domu. Niestety szybko okazało się, że praca mnie tak wyczerpuje, że w domu nie miałam naprawdę siły się zajmować dzieckiem, po np. 12 godzinach (byłam kierowniczką sklepu znanej marki) nie uśmiechało mi się wpadac w następny "kierat" typu kąpiele, karmienie, przewijanie, sprzątanie itp. Przede wszystkim żałowałam wszystkich chwil źle rozplanowanych na czas spędzony z dzieckiem, któremu jako mama nie oddawałam się w 100%. A mieć mamę karierowiczkę to okropne, wiem to z autopsji, moja mama zajęta karierą wychowywanie mnie zepchnęła na drugi a może nawet trzeci plan.
Postanowiłam się więc zwolnić. Pójście na urlop wychowawczy nic by nie dało, bo ze względu na dochody nie dostałabym zasiłku, a nawet jeżeli - to co to za pieniądz 400 zł - śmiech! Wolałam więc dac wypowiedzenie, poszukać innej, mniej wyczerpującej pracy.
Tak się jednak złożyło, że nie zdążyłam, bo miałam wypadek samochodowy, który po części "uratował" mi skórę - znalazłam się w szpitalu i na zwolnieniu. Nie pozbawiona byłam więc dochodów.
Po 3 latach znalazłam nową pracę, a dziecko poszło do przedszkola, nawiasem mówiąc, za które płacę, a nie chodzi, bo woli siedzieć z babcią. A ja, żeby nie wykorzystywać biednej babci - 80 lat - czasami zaprowadzam ją do przedszkola.

Straszne jest to, że taki wątek jak ten w ogóle powstał. Czy kobiety w Polsce albo w ogóle w jakimkolwiek kraju, zdrowe, młode, zdolne, wykształcone MUSZĄ rozpatrywać swoje ewentualne macierzyństwo pod kątem ustaw?????
Dlaczego polscy praworządcy i prawodawcy nie wezmą przykładu np. z Niemiec, gdzie będąc na zasiłku wychowawczym można pracować 19 h w tygodniu i pobierać część pensji a do tego tzw. sozial, czyli zasiłek od Państwa? Czyli będąc w domu, wychowując dziecko Niemka czuje się tak samo doceniona jak w pracy, w końcu praca w domu z dzieckiem to też PRACA!!! I to jaka każda mama wie.

Naprawdę ci "na górze" powinni czytać takie fora, bo czytając je wiadomo, że żadne becikowe, żadne macierzyńskie dłuższe czy krótsze nie rozwiąże spadku urodzeń. Tu potrzeba akcji zakrojonej na szerszą skalę, zabezpieczeń dla matek, aby uchronić je przed obawami, a nie siebie (rząd) przed wyrzutami sumienia ("no przecież coś zrobiliśmy!")
Pozdrawiam cieplutko
MISIAK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 19:57   #40
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Co po macierzyńskim?

Bardzo proszę o informację czy tak można:
- po macierzyńskim wróciłam do pracy,
- pracuję 2 miesiąc, ale wyszły różne problemy i muszę zostać z dzieckiem w domu,
- czy w każdej chwili mogę iść na wychowawczy?, czy jest jakiś limit czasu, że np. po pół roku "przypomnę" sobie, że mam nie wykorzystany wychowawczy i wtedy z niego skorzystać? i ile go wtedy będę mogła wziąć, bo nie np. 3 lata?
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 14:08   #41
zamiana
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 59
Dot.: Co po macierzyńskim?

Jeśli bardziej kochasz dziecko od pracy to urlop wychowawczy
zamiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-03, 14:29   #42
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Co po macierzyńskim?

Ależ co ma miłość dziecka do takiej decyzji? Tzn. no wiem, teoretycznie wiele Ale czasem życie swoje, czasem po prostu nie można finansowo sobie pozwolić na wychowawczy. Poza tym dziewczyna nie o to pyta, tylko raczej o kwestię prawną
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 07:27   #43
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Co po macierzyńskim?

Cytat:
Napisane przez zamiana Pokaż wiadomość
Jeśli bardziej kochasz dziecko od pracy to urlop wychowawczy
Nie, no... przepraszam, ale głupszego tekstu to dawno nie przeczytałam...

__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 09:44   #44
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Co po macierzyńskim?

Cytat:
Napisane przez zamiana Pokaż wiadomość
Jeśli bardziej kochasz dziecko od pracy to urlop wychowawczy
Tylko siedzenie na wychowawczym równa się miłości do dziecka?

Wybacz, ale u mnie niestety wyszły inne kwestie, które pare miesięcy temu zmusiły mnie na powrót do pracy, a teraz na odejście z niej. I nie ma tu nic do rzeczy miłość do dziecka

---------- Dopisano o 10:44 ---------- Poprzedni post napisano o 10:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o informację czy tak można:
- po macierzyńskim wróciłam do pracy,
- pracuję 2 miesiąc, ale wyszły różne problemy i muszę zostać z dzieckiem w domu,
- czy w każdej chwili mogę iść na wychowawczy?, czy jest jakiś limit czasu, że np. po pół roku "przypomnę" sobie, że mam nie wykorzystany wychowawczy i wtedy z niego skorzystać? i ile go wtedy będę mogła wziąć, bo nie np. 3 lata?
Wklejam odpowiedź z innego wątku, może komuś się przyda
Cytat:
Wychowawczy możesz brać w częściach, kiedykolwiek, do ukończenia przez dziecko 4 roku życia, w sumie przez nie więcej niż 3 lata.
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:07.