Wasze obsesje/przyzwyczajenia/ nawyki ;p - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-09, 13:31   #1
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440

Wasze obsesje/przyzwyczajenia/ nawyki ;p


Jakie są wasze przyzwyczajenia, obsesje, nawyki?? Te dziwne też mile widziane

Moje obsesje to:

1. obsesyjne nawilżanie skóry pod oczami- absolutnie nie wyjdę z domu bez kremu pod oczy. Nawilżam tam skórę nawet 3,4 razy dziennie

2. obsesyjne sprawdzanie, czy aby na pewno ustawiłam budzik. Mało tego, zawsze sprawdzam ustawienie budzika 4 razy

3. Odkąd jestem kierowcą, jak zaparkuje samochód i wysiadam to sprawdzam w kółko, czy mam zamknięte szyby, wrzucony luz, hamulec ręczny, i zamknięte auto

4. Mam obsesję na punkcie morza. Uwielbiam tam jeździć, przywozić pamiątki itp. Jak mam czas to w internecie wyszukuję wszystkie możliwe filmy o tematyce marynistycznej
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 13:50   #2
sillvvia
Zadomowienie
 
Avatar sillvvia
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jasło
Wiadomości: 1 534
Dot.: Wasze obsesje/przyzwyczajenia/ nawyki ;p

obsesyjnie wchodzę na wizaż
nie umiem funkcjonować z niepomalowanymi/niezrobionymi paznokciami to jest sprzeczne z moją naturą
__________________
"Nie licząc miłości, aktem największego optymizmu jest kupowanie butów. [...] Chcemy doczekać jutra, ale jeśli kupujemy nowe buty albo jeśli się zakochujemy, znaczy to, że zamierzamy tu jutro być."
Jonathan Carroll
Muzeum psów



WYMIANKA
sillvvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 13:53   #3
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wasze obsesje/przyzwyczajenia/ nawyki ;p

Cytat:
Napisane przez sillvvia Pokaż wiadomość
obsesyjnie wchodzę na wizaż
nie umiem funkcjonować z niepomalowanymi/niezrobionymi paznokciami to jest sprzeczne z moją naturą

Aaaaaaaaaaa... Zapomniałam o tym wspomnieć
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 13:57   #4
201605020943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 378
Dot.: Wasze obsesje/przyzwyczajenia/ nawyki ;p

fajny wątek!
u mnie to:

1. obsesyjne sprawdzanie, czy mam w torebce portfel, komórke i klucze - kilka razy dziennie otwieram torebke i sprawdzam
2. ciągle wydaje mi się że mam suche usta i co chwilę używam balsamu do ust
3. mam osobne kubki do wody mineralnej, herbaty, kawy z cukrem i kawy bez cukru
4. zawsze przed snem muszę iść siku, nawet jak nie chce mi się jakoś bardzo
5. często bawię się wlosami (okropny nawyk!) - ciągle je poprawiam, przeczesuje palcami. rozczesuję je raz na kilka godzin szczotką, raz nie wziełam szczotki z domu bo zapomniałam i czułam się okropnie, jakby całe moje włosy były skoltunione i splątane
201605020943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 14:08   #5
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wasze obsesje/przyzwyczajenia/ nawyki ;p

Cytat:
Napisane przez Caramel1 Pokaż wiadomość
fajny wątek!
u mnie to:

1. obsesyjne sprawdzanie, czy mam w torebce portfel, komórke i klucze - kilka razy dziennie otwieram torebke i sprawdzam
2. ciągle wydaje mi się że mam suche usta i co chwilę używam balsamu do ust
3. mam osobne kubki do wody mineralnej, herbaty, kawy z cukrem i kawy bez cukru
4. zawsze przed snem muszę iść siku, nawet jak nie chce mi się jakoś bardzo
5. często bawię się wlosami (okropny nawyk!) - ciągle je poprawiam, przeczesuje palcami. rozczesuję je raz na kilka godzin szczotką, raz nie wziełam szczotki z domu bo zapomniałam i czułam się okropnie, jakby całe moje włosy były skoltunione i splątane
Też wiecznie nawilżam usta. Moją kumpele to wkurza i zawsze mnie pyta czemu tak wiele razy to robię. Wtedy odpowiadam jej :" Moje usta są ze skóry wieloryba i jako, że jest to zwierzę wodne i musi być stale mokre "

A to siku to może taki nawyk z dzieciństwa
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 15:25   #6
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: Wasze obsesje/przyzwyczajenia/ nawyki ;p

Cytat:
Napisane przez Caramel1 Pokaż wiadomość
1. obsesyjne sprawdzanie, czy mam w torebce portfel, komórke i klucze - kilka razy dziennie otwieram torebke i sprawdzam
O Boże, mam to samo Myślałam, że tylko ja tak obsesyjnie sprawdzam czy gdzieś nie posiałam najważniejszego ekwipunku torebki
Poza tym z tym robieniem siku, to ja np. zawsze idę przed wyjściem...tak na wszelki wypadek
Poza tym mam tendencję do ciągłego sprawdzania czy coś mi nie przyszło na telefon, jakiś sms, cokolwiek i do zerkania co chwila na zegarek
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 15:41   #7
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Wasze obsesje/przyzwyczajenia/ nawyki ;p

Mam nieznośny nawyk komentowania wszystkiego ironicznie/cynicznie itp. Chociażby jednym słowem, ale muszę. Walczę z tym, bo wykładowcom to przeszkadza na wykładach, jak ktoś tak stale szepcze do osoby obok .

Od wielu lat walczę z nawykiem obgryzania paznokci. Jestem strasznie nerwowa i to chyba dlatego, ale walczę z tym.

Mam nawyk mówienia o sobie w trzeciej osobie.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-09, 16:06   #8
Shinn
Zakorzenienie
 
Avatar Shinn
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 492
Dot.: Wasze obsesje/przyzwyczajenia/ nawyki ;p

  1. Sprawdzam sto razy wibracje telefonu i głośność dzwonka, jak ustawie budzik- bo nigdy nie mam pewności czy zadzwoni.
  2. Nawyk skubania skórek przy paznokciach. Wyglądają strasznie.
  3. Komentowanie wszystkiego i wszystkich. Walczę z tym.
__________________


Wiki Królikowska: Ładne nogi, płaski brzuch czy fajne cycki?
Jakub Żulczyk: Przede wszystkim jędrny mózg.


Shinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 16:31   #9
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Wasze obsesje/przyzwyczajenia/ nawyki ;p

Genialny wątek, może poczuję się mniej dziwna po jego przeczytaniu

Moje obsesje, które pierwsze przychodzą mi do głowy:

1) Obsesyjnie sprawdzam czy mam dokumenty przy sobie/klucze. Potrafię sprawdzać co 10 min w autobusie czy na pewno skasowałam bilet. Po jakimś czasie jestem tak sama sobą zniecierpliwiona, że biorę bilet do ręki, żeby móc zawsze zerkać

2) Obsesyjnie układam ciuchy w szafie. W mojej szafie bluzki poukładane są kolorami i muszą być od linijki, jeśli ktoś włoży coś inaczej niż ja lubię, dostaję oczopląsu i muszę układać wszystko od nowa.

3) Nawyk: z domu prawie nigdy nie wyjdę bez makijażu, ale jak tylko wracam do domu, to muszę go natychmiast zmyć, bo czuję się brudna

4) Ostatnio mam obsesję spóźniania się: do pracy wychodzę tak wcześnie, że jestem godzinę przed czasem

5) Obsesja zapisywania dokumentów: jak mam coś oddać w pracy, raport, dokument, coś co napisałam w domu, to muszę to a) zapisać na dysku, b) wysałać do kogoś c) wysłać do samej siebie na maila d) nagrać na pen drive'a "na wszelki wypadek"

6) Na studiach nie mogłam się zacząć uczyć dopóki nie miałam bezwzględnego porządku w pokoju, chociaż generalnie jestem bałaganiarą i bałagan mi nie przeszkadza. Natomiast czego nie znoszę to bałaganu w szafkach, w szafkach wszystko musi być poukładane i łatwe do znalezienia.

To te pierwsze, które mi przychodzą do głowy
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 16:38   #10
201605020943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 378
Dot.: Wasze obsesje/przyzwyczajenia/ nawyki ;p

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość

3) Nawyk: z domu prawie nigdy nie wyjdę bez makijażu, ale jak tylko wracam do domu, to muszę go natychmiast zmyć, bo czuję się brudna
mam to samo!
201605020943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 16:57   #11
Maylina
Rozeznanie
 
Avatar Maylina
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 687
Dot.: Wasze obsesje/przyzwyczajenia/ nawyki ;p

Cytat:
Napisane przez Caramel1 Pokaż wiadomość
mam to samo!
I ja!
Maylina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-09, 17:44   #12
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 101
Dot.: Wasze obsesje/przyzwyczajenia/ nawyki ;p

Mam jakąś obsesję na punkcie kremów do rąk.
Gdzie nie pójdę po zakupy a są tam kremy do rąk - to zawsze je oglądam choć przecież wszędzie są w sumie te same, a co gorsza co raz kupuje kolejny choć poprzednich fafdziesiąt jeszcze nie skończyłam mam po przynajmniej 1 kremie a czasem i 2 w każdej torebce, w torbie sportowej, w samochodzie, w szufladzie biurka w pracy, w kuchni, w łazience, w pokojach... wszędzie są. Nawet w lodówce trzymam tam te co czekają aż zacznę ich używać

A to wszytko i tak psu na budę bo bez względu na markę, cenę i tak wszystkie działają tak samo czyli... kijowo.

Wkurza mnie to.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2011-10-09 o 17:45
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 18:00   #13
Leae
Rozeznanie
 
Avatar Leae
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 794
Dot.: Wasze obsesje/przyzwyczajenia/ nawyki ;p

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
3) Nawyk: z domu prawie nigdy nie wyjdę bez makijażu, ale jak tylko wracam do domu, to muszę go natychmiast zmyć, bo czuję się brudna
Cytat:
Napisane przez Caramel1 Pokaż wiadomość
mam to samo!
Cytat:
Napisane przez Maylina Pokaż wiadomość
I ja!
Ja też! Haha
__________________
12.07.2015 r. - 60 cm

Leae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 18:16   #14
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Wasze obsesje/przyzwyczajenia/ nawyki ;p

Cytat:
Napisane przez Caramel1 Pokaż wiadomość
mam to samo!
Cytat:
Napisane przez Maylina Pokaż wiadomość
I ja!
Cytat:
Napisane przez Leae Pokaż wiadomość
Ja też! Haha
Cieszę się więc, że nie jestem jedyna

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Mam jakąś obsesję na punkcie kremów do rąk.
Gdzie nie pójdę po zakupy a są tam kremy do rąk - to zawsze je oglądam choć przecież wszędzie są w sumie te same, a co gorsza co raz kupuje kolejny choć poprzednich fafdziesiąt jeszcze nie skończyłam mam po przynajmniej 1 kremie a czasem i 2 w każdej torebce, w torbie sportowej, w samochodzie, w szufladzie biurka w pracy, w kuchni, w łazience, w pokojach... wszędzie są. Nawet w lodówce trzymam tam te co czekają aż zacznę ich używać

A to wszytko i tak psu na budę bo bez względu na markę, cenę i tak wszystkie działają tak samo czyli... kijowo.

Wkurza mnie to.
Eeee tam, aż tak źle to nie jest. Póki używałam kremów z drogerii miałam co prawda to samo - drogeryjne marki to w większości ten sam szajs jest, jeszcze zazwyczaj należą do tych samych koncernów, tylko nazwy maja inne. Moja rada jest taka: zmienić płyn do mycia naczyń na jakiś łagodniejszy, ekologiczny (jak jest biodegradowalny to zazwyczaj i na ręce działa mniej strasznie), do mycia rąk przestać używać tych perfumowanych mydlanych szitów, tylko wziąć jakieś szare naturalne mydło (typu Biały Wielbłąd) i zaopatrzeć się w porządne masło Shea albo Jojoba zamiast pięćdziesiątegho kremu do rąk. Problem powinien po jakimś czasie zostać zażegnany. Ja miałam taka masakrę na rękach, że niczym nie mogłam tego zażegnać, a teraz łapki całkiem wyjściowe.
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 18:46   #15
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Wasze obsesje/przyzwyczajenia/ nawyki ;p

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość

3. Odkąd jestem kierowcą, jak zaparkuje samochód i wysiadam to sprawdzam w kółko, czy mam zamknięte szyby, wrzucony luz, hamulec ręczny, i zamknięte auto
Hahaha skąd ja to znam?
Myślałam,że tylko ja tak mam.Teraz mówię na głos np.sprawdzam szyby,sprawdzam skrzynię,sprawdzam zakmnięcie itd.ponieważ jak tego nie robiłam potem wracałam do domu i schodziłam sprawdzać
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 18:56   #16
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wasze obsesje/przyzwyczajenia/ nawyki ;p

Cytat:
Napisane przez platekrozy Pokaż wiadomość
Hahaha skąd ja to znam?
Myślałam,że tylko ja tak mam.Teraz mówię na głos np.sprawdzam szyby,sprawdzam skrzynię,sprawdzam zakmnięcie itd.ponieważ jak tego nie robiłam potem wracałam do domu i schodziłam sprawdzać
Ja też! Bo później o tym cały czas myślałam.

Kiedyś musiał mnie przez okno pod byłą pracą mój kierownik widzieć, bo jak przyszłam potem do niego z jakimiś dokumentami to do mnie wypalił :" a nie zostawiła pani czasami okna otwartego w samochodzie?"
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 19:04   #17
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Wasze obsesje/przyzwyczajenia/ nawyki ;p

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja też! Bo później o tym cały czas myślałam.

Kiedyś musiał mnie przez okno pod byłą pracą mój kierownik widzieć, bo jak przyszłam potem do niego z jakimiś dokumentami to do mnie wypalił :" a nie zostawiła pani czasami okna otwartego w samochodzie?"
Dowcipniś!
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 19:07   #18
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wasze obsesje/przyzwyczajenia/ nawyki ;p

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Dowcipniś!
I co ja głupia zrobiłam w tej sytuacji??

...............

Pobiegłam do samochodu zobaczyć, czy faktycznie mam okno otwarte : hahaha::h ahaha::ha haha::hah aha::haha ha:
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 19:19   #19
Senija
Zadomowienie
 
Avatar Senija
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: stara syrena bez kół w stodole
Wiadomości: 1 124
Dot.: Wasze obsesje/przyzwyczajenia/ nawyki ;p

* kilka razy dziennie spryskuję się wodą toaletową, mam na tym punkcie obsesję i jeśli tego nie zrobię, wydaje mi się, że śmierdzę
* po sto razy sprawdzam czy mam skasowany bilet/czy jest w tej kieszeni torebki, do której go włożyłam/czy mam legitymację (to w pociągu)/czy mam ustawiony budzik na telefonie
*zawsze sprawdzam przed zaśnięciem która jest godzina żeby wiedzieć następnego dnia jak długo spałam
*prawie nigdy nie mam skarpetek do pary, zwłaszcza w zimie i jesienią, kiedy ich nie widać bo buty konkretniejsze
*zawsze wsiadając do autobusu czy innego środka publicznego transportu obniżam głośność w mp3 bo mam wrażenie, że wszyscy słyszą, czego słucham, chociaż przed wyjściem z domu wielokrotnie już sprawdzałam i nie ma możliwości, żeby słyszeli
*nigdy (prawie) nie rozmawiam przez telefon w miejscach publicznych (autobus, pociąg, winda, metro, przystanek), zwykle odrzucam połączenie lub odbieram i nie dając dojść rozmówcy do słowa proszę, żeby zadzwonił np. za pół godziny bo jestem w autobusie i jeszcze nie dojechałam do domu (przepraszam za małego oftopa, ale dosłownie szlag mnie trafia, jak ktoś wydziera się na cały autobus opowiadając o swoich osobistych problemach, zupełnie bez skrępowania, nierzadko używając wulgaryzmów )
*nigdy nie zostawiam otwartego laptopa, zawsze go zamykam, zwłaszcza jak kładę się spać lub wychodzę z domu
*zawsze wyłączam telefon komórkowy na noc w obawie, że obudzi mnie o trzeciej jakiś żartowniś (wg wielu moich znajomych to nienormalne, ale dla mnie zupełnie naturalne, chcę się po prostu wyspać )
*przed pójściem spać zawsze sprawdzam czy drzwi wejściowe do mieszkania są zamknięte i czy na stole nie ma żadnych noży
*nie mogę zacząć się uczyć, dopóki nie otacza mnie idealny porządek - w pokoju i w notatkach (choć z natury jestem raczej bałaganiarą)

Czytając posty innych dochodzę do wniosku, że jestem nieuleczalnie pospolita
Senija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-09, 19:27   #20
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wasze obsesje/przyzwyczajenia/ nawyki ;p

Cytat:
Napisane przez Senija Pokaż wiadomość
* kilka razy dziennie spryskuję się wodą toaletową, mam na tym punkcie obsesję i jeśli tego nie zrobię, wydaje mi się, że śmierdzę
* po sto razy sprawdzam czy mam skasowany bilet/czy jest w tej kieszeni torebki, do której go włożyłam/czy mam legitymację (to w pociągu)/czy mam ustawiony budzik na telefonie
*zawsze sprawdzam przed zaśnięciem która jest godzina żeby wiedzieć następnego dnia jak długo spałam
*prawie nigdy nie mam skarpetek do pary, zwłaszcza w zimie i jesienią, kiedy ich nie widać bo buty konkretniejsze
*zawsze wsiadając do autobusu czy innego środka publicznego transportu obniżam głośność w mp3 bo mam wrażenie, że wszyscy słyszą, czego słucham, chociaż przed wyjściem z domu wielokrotnie już sprawdzałam i nie ma możliwości, żeby słyszeli
*nigdy (prawie) nie rozmawiam przez telefon w miejscach publicznych (autobus, pociąg, winda, metro, przystanek), zwykle odrzucam połączenie lub odbieram i nie dając dojść rozmówcy do słowa proszę, żeby zadzwonił np. za pół godziny bo jestem w autobusie i jeszcze nie dojechałam do domu (przepraszam za małego oftopa, ale dosłownie szlag mnie trafia, jak ktoś wydziera się na cały autobus opowiadając o swoich osobistych problemach, zupełnie bez skrępowania, nierzadko używając wulgaryzmów )
*nigdy nie zostawiam otwartego laptopa, zawsze go zamykam, zwłaszcza jak kładę się spać lub wychodzę z domu
*zawsze wyłączam telefon komórkowy na noc w obawie, że obudzi mnie o trzeciej jakiś żartowniś (wg wielu moich znajomych to nienormalne, ale dla mnie zupełnie naturalne, chcę się po prostu wyspać )
*przed pójściem spać zawsze sprawdzam czy drzwi wejściowe do mieszkania są zamknięte i czy na stole nie ma żadnych noży
*nie mogę zacząć się uczyć, dopóki nie otacza mnie idealny porządek - w pokoju i w notatkach (choć z natury jestem raczej bałaganiarą)

Czytając posty innych dochodzę do wniosku, że jestem nieuleczalnie pospolita
A czemu tak??
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 19:31   #21
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 101
Dot.: Wasze obsesje/przyzwyczajenia/ nawyki ;p

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość

Eeee tam, aż tak źle to nie jest. Póki używałam kremów z drogerii miałam co prawda to samo - drogeryjne marki to w większości ten sam szajs jest, jeszcze zazwyczaj należą do tych samych koncernów, tylko nazwy maja inne. Moja rada jest taka: zmienić płyn do mycia naczyń na jakiś łagodniejszy, ekologiczny (jak jest biodegradowalny to zazwyczaj i na ręce działa mniej strasznie), do mycia rąk przestać używać tych perfumowanych mydlanych szitów, tylko wziąć jakieś szare naturalne mydło (typu Biały Wielbłąd) i zaopatrzeć się w porządne masło Shea albo Jojoba zamiast pięćdziesiątegho kremu do rąk. Problem powinien po jakimś czasie zostać zażegnany. Ja miałam taka masakrę na rękach, że niczym nie mogłam tego zażegnać, a teraz łapki całkiem wyjściowe.
Linusiaczek, jak byłam młoda w czasach kiedy dinozaury jeszcze biegały po polach, to tez mi rózne dolegliwości przechodziły od prostych sposobów.

Płynu do naczyń to ja tykam sporadycznie- zmywarka myje naczynia.
Biały wielbłąd i inne mydła sodowe, są super jak się chce właśnie wysuszyć!!! - dlatego np. polecają go położne do higieny intymnej po porodzie oraz dermatolodzy do mycia skór z tendencja do _przetłuszczania_ lub tradzikiem i w wyniku trądziku licznymi rankami.

A "drogeria" to nie tylko rossman. Niestety.
Nie wkurzałabym się, jakby moje natręctwo kończyło się na kremach po kilka/kilkanaście zł.
Albo żeby i gorzej niech będzie sobie drogi, ale żeby działał jakiś a nie że jak się posmaruję to jestem posmarowana póki się nie zetrze/zmyje i... tyle.

Zresztą, nawet jakby działał, to i tak bym kupiła z 10 tubek jedna po drugiej
I w tym problem.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2011-10-09 o 19:32
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 20:08   #22
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Wasze obsesje/przyzwyczajenia/ nawyki ;p

ja lubie mieć idealnie wypielęgnowane stopy (szczególnie pięty).
Każdego dnia je moczę, zmiękczam, gdy trzeba to złuszczam, nawilżam, masuje, jak trzeba to ponownie maluję paznokcie, dezodoruje, no dopieszczaniu nie ma końca. Gdy w ruch idzie pilniczek to końca nie widać

Co ciekawe, wogóle nie interesuje mnie wygląd dłoni - czyszczę paznokcie szczoteczką, masuję je, wklepuje krem i koniec. Gdy są za długie (czyli ponad 2 mm ) spiłowuję na 1 mm i pozamiatane
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 20:09   #23
olina_
Raczkowanie
 
Avatar olina_
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 348
Dot.: Wasze obsesje/przyzwyczajenia/ nawyki ;p

dołączam
Cytat:
Napisane przez bura kocurka Pokaż wiadomość
mam tendencję do ciągłego sprawdzania czy coś mi nie przyszło na telefon, jakiś sms, cokolwiek i do zerkania co chwila na zegarek
to samo, a z tym zegarkiem, to sprawdzam a i tak zaraz nie wiem która jest godzina i sprawdzam znowu
Cytat:
Napisane przez Senija Pokaż wiadomość
* po sto razy sprawdzam czy mam skasowany bilet/czy jest w tej kieszeni torebki, do której go włożyłam/czy mam legitymację
to samo, obsesja tak samo, jak mam kasę w kieszeni (rzadko) ciągle sprawdzam, czy mi nie wypadła, a najlepiej jak w ogóle ją do ręki wezmę
Cytat:
Napisane przez Senija Pokaż wiadomość
*zawsze sprawdzam przed zaśnięciem która jest godzina żeby wiedzieć następnego dnia jak długo spałam
też, mam manię czasomierzenia nie tylko spania ale też np. ile czytałam i przeliczam ile to stron na 10 min czy coś
Cytat:
Napisane przez Senija Pokaż wiadomość
*zawsze wsiadając do autobusu czy innego środka publicznego transportu obniżam głośność w mp3 bo mam wrażenie, że wszyscy słyszą, czego słucham, chociaż przed wyjściem z domu wielokrotnie już sprawdzałam i nie ma możliwości, żeby słyszeli
to samo :P jakoś mnie krępuje, jakby ktoś słyszał, nie wiem czemu
Cytat:
Napisane przez Senija Pokaż wiadomość
*nigdy (prawie) nie rozmawiam przez telefon w miejscach publicznych (autobus, pociąg, winda, metro, przystanek)
ja czasem rozmawiam, ale generalnie nie lubię, i jestem wtedy bardzo oszczędna w słowach, nie mówiąc już o wymienianiu jakiś imion, miejsc jak się da, to odchodzę jak najdalej od ludzi, wychodzę z budynku, idę do ubikacji itp.
Cytat:
Napisane przez Senija Pokaż wiadomość
*nie mogę zacząć się uczyć, dopóki nie otacza mnie idealny porządek
mam podobnie, również z obiadem, czasem po przyjściu do domu mama daje mi go od razu, a ja zaczynam jeść dopiero po 20 min, jak sobie umyje ręce, przebiorę się, poukładam rzeczy na biurku i w ubraniach, załączę kompa i włączę radio/muzykę. I nieraz opieprz dostaję że wsuwam zimne

od siebie dodam, że mam manię zamykania szafek, drzwi, szuflad. Wchodzę do kuchni i pierwsze co robię to zamykam wszystko. A jak u mnie w pokoju ktoś czegoś szuka i nie domknie szafki to wrrr
olina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 20:24   #24
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Wasze obsesje/przyzwyczajenia/ nawyki ;p

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość


Linusiaczek, jak byłam młoda w czasach kiedy dinozaury jeszcze biegały po polach, to tez mi rózne dolegliwości przechodziły od prostych sposobów.
No dobra, poddaję się

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Zresztą, nawet jakby działał, to i tak bym kupiła z 10 tubek jedna po drugiej
I w tym problem.
Lol, no na to to ja już nic nie poradzę Ale się starałam, słowo!

A tak serio to ja mam okropny problem z rękami, powodów było wiele i takie proste tricki, o ile nawet nie wyleczyły, to pomogły. Ręce popękane do krwi, różnej maści wirusy bądź inne problemy na łapach, przesuszone do niemożliwości palce, twarda, brzydka skóra. Fakt, że Wielbłąd nie jest lekiem na wszystko, ale jednak w fazie początkowej po cudaśnych drogeryjnych syfach przyniósł ulgę


Apropos nawyków to sobie przypomniałam najnowszy i najbardziej upierdliwy: codziennie rano wstaję i zaczynam od wejścia na net!!

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2011-10-09 o 20:29
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 20:27   #25
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wasze obsesje/przyzwyczajenia/ nawyki ;p

O! I moim nawykiem jest czytanie gazety w kibelku
Normalnie nie zrobię kupy bez prasy kolorowej
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 20:28   #26
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Wasze obsesje/przyzwyczajenia/ nawyki ;p

Nie wyjdę bez makijażu z domu;
sprawdzam czy mam telefon, portfel co chwilę;
muszę mieć pomalowane paznokcie;
sprawdzanie budzika w telefonie przed snem - pare razy;

Widzę, że dużo osób ma podobne obsesje
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 20:56   #27
justi699
Zakorzenienie
 
Avatar justi699
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wschód....
Wiadomości: 8 507
Dot.: Wasze obsesje/przyzwyczajenia/ nawyki ;p

Jeju myślałam że z niektórymi obsesjami jestem sama. Już miałam obawy że coś że mną nie tak :-D a więc:
- też mój laptop musi być zamknięty jak już go wyłącze (tz zawsze się wkurza o to)
- kładąc się spać patrzę która godzina i przeliczan sobie ile będę spala, tak samo, jak np idę z przystanku do domu liczę ile będę szła i o której będę w domu i wkurza mnie to jak się nie wyrabiam w czasie :-D
- jak kładę się spać, wyłączam dźwięki w telefonie i chowam go pod poduszkę- jak go tam nie ma- źle się z tym czuje
- przed snem też zawsze idę siku i zamykam drzwi w pokoju. Nie wyobrażam sobie spać przy otwartych drzwiach.
- mam manie na punkcie rzes. A dokładniej na ich malowaniu- żeby nie były posklejane po pomalowaniu rozdzielam je pilnikiem do paznokci (ale wstyd :-P )
- zanim użyje kubka to zawsze oplukuje go woda nie wiem czemu
- zawsze muszę poscięlic łóżko- nawet jak wstaje o 4 rano.
Pewnie jeszcze dużo tego jest ale na ta chwilę tyle pamiętam
__________________



Nasz Ślub

Jesteś z nami
11.05.2015, godz. 13.30
justi699 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 21:21   #28
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Wasze obsesje/przyzwyczajenia/ nawyki ;p

Cytat:
Napisane przez justi699 Pokaż wiadomość
- jak kładę się spać, wyłączam dźwięki w telefonie i chowam go pod poduszkę- jak go tam nie ma- źle się z tym czuje
(...)
- zawsze muszę poscięlic łóżko- nawet jak wstaje o 4 rano.
Pewnie jeszcze dużo tego jest ale na ta chwilę tyle pamiętam
Pierwsza mania dla mnie bardzo ciekawa, bo ja z kolei staram się zawsze trzymać telefon jak najdalej od mojej głowy. Mam manię, że telefony komórkowe są niezdrowe i im dalej od mojej głowy, tym lepiej dla niej :P

A co do drugiej manii to przynajmniej przydatna

Apropos drobnych anomalii to ja uwielbiam wstawać o nienormalnych porach typu 3 nad ranem i na przykład sprzątać albo coś robić sama ze soba, mam wrażenie, że świat śpi i ja mogę się wreszcie sama zrelaksować

Tak samo ogólnie nie mam manii na punkcie porządku, ale czasami jak mnie coś najdzie to muszę przed pójściem spać wysprzątać pokój, co doprowadza do ataku nerwowego mojego małżonka, bo czasami wpadam na taką myśl o 1-2 w nocy

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2011-10-09 o 21:22
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 21:52   #29
justi699
Zakorzenienie
 
Avatar justi699
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wschód....
Wiadomości: 8 507
Dot.: Wasze obsesje/przyzwyczajenia/ nawyki ;p

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Pierwsza mania dla mnie bardzo ciekawa, bo ja z kolei staram się zawsze trzymać telefon jak najdalej od mojej głowy. Mam manię, że telefony komórkowe są niezdrowe i im dalej od mojej głowy, tym lepiej dla niej :P
no ja to sobie (i innym ) tłumacze tak, że śpię sama. Mam dwie poduszki , na jednej śpię ja a pod druga leży telefon :-D no ja po prostu muszę mieć cały czas pod kontrola która jest godzina itp
__________________



Nasz Ślub

Jesteś z nami
11.05.2015, godz. 13.30
justi699 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 23:08   #30
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Wasze obsesje/przyzwyczajenia/ nawyki ;p

świetny wątek

Cytat:
Napisane przez Caramel1 Pokaż wiadomość
fajny wątek!

3. mam osobne kubki do wody mineralnej, herbaty, kawy z cukrem i kawy bez cukru
poważnie?

Cytat:
Napisane przez bura kocurka Pokaż wiadomość
Poza tym mam tendencję do ciągłego sprawdzania czy coś mi nie przyszło na telefon, jakiś sms, cokolwiek i do zerkania co chwila na zegarek
ja też. Znajomi twierdzą, że jestem uzależniona od telefonu.

Cytat:
Napisane przez Senija Pokaż wiadomość

*przed pójściem spać zawsze sprawdzam czy drzwi wejściowe do mieszkania są zamknięte i czy na stole nie ma żadnych noży
jak z horroru

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
O! I moim nawykiem jest czytanie gazety w kibelku
Normalnie nie zrobię kupy bez prasy kolorowej
ja bez laptopa i ..... wizażu
czasami też gadam na gadu ze znajomymi. Uwielbiam wtedy pytania "co porabiasz?"
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:22.