Co ja jeszcze mogę zrobić??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-01, 21:21   #1
Kreciola
Raczkowanie
 
Avatar Kreciola
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 212

Co ja jeszcze mogę zrobić???


Tradycyjnie rzecz będzie o trądziku, tak jak to w tym dziale najczęściej bywa.
Moja historia - dla wytrwałych:
Mam 23 lata.
Moje jakieś pierwsze problemy z cerą zaczęły się w gimnazjum - od czasu do czasu wyskakiwał mi włókniak, a na nosie i brodzie miałam wągry.
Troszkę gorzej zaczęło się w liceum - pojawiały się pryszcze.
Będąc na studiach zaczęły się moje problemy z niedoczynnością tarczycy oraz problemy ginekologiczne.
Stosowałam antykoncepcję, a moja twarz się uciszyła na czas przyjmowania pigułek. Wykryto u mnie endometriozę. Wszyscy wysyłali mnie do kosmetyczki, w końcu poszłam i po tej wizycie, to się zaczęło.
Kontroluję wszystko regularnie u ginekologa oraz endokrynologa. Wszystkie wyniki mam ok.
Leczę się również dermatologicznie. Stosowałam chyba już wszystkie maści te na receptę i bez recepty, brałam jakiś antybiotyk, UnidoxSolutab, nie zgodziłam się na retenoidy bo się ich boję. Stosowałam również suplement diety, ograniczyłam słodycze i potrawy smażone, tłuste, ostre, dużo piję wody.
Już nie mam siły do tej mojej twarzy. Tyle już tego miałam i stosowałam, że powinnam być wyleczona, a jest coraz gorzej. Mam straszne przebarwienia na twarzy. Wyskakują mi pryszcze, które zostawiają mi po sobie pamiątkę w postaci przebarwienia.

Co ja jeszcze mogę zrobić, by się wyleczyć? Czego jeszcze nie zrobiłam? Co zawaliłam?

---------- Dopisano o 22:21 ---------- Poprzedni post napisano o 22:04 ----------

Zapomniałam dodać, że dbam o higienę twarzy, nie maluję się, nie pudruję, nie oczyszczam twarzy olejami, stosuję żel odpowiedni do wymagań mojej twarzy.
__________________
"Diab☠le, ty głup☠ku, jeżeli się powieszę, to ko☠go będziesz dręczył? " - Barbara Rosiek
_____________

Edytowane przez Kreciola
Czas edycji: 2014-10-01 o 21:06
Kreciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 21:37   #2
kankanatancze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 259
Dot.: Co ja jeszcze mogę zrobić???

Cytat:
Napisane przez Kreciola Pokaż wiadomość
Tradycyjnie rzecz będzie o trądziku, tak jak to w tym dziale najczęściej bywa.
Moja historia - dla wytrwałych:
Mam 23 lata.
Moje jakieś pierwsze problemy z cerą zaczęły się w gimnazjum - od czasu do czasu wyskakiwał mi włókniak, a na nosie i brodzie miałam wągry.
Troszkę gorzej zaczęło się w liceum - pojawiały się pryszcze.
Będąc na studiach zaczęły się moje problemy z niedoczynnością tarczycy oraz problemy ginekologiczne.
Stosowałam antykoncepcję, a moja twarz się uciszyła na czas przyjmowania pigułek. Wykryto u mnie endometriozę. Wszyscy wysyłali mnie do kosmetyczki, w końcu poszłam i po tej wizycie, to się zaczęło.
Kontroluję wszystko regularnie u ginekologa oraz endokrynologa. Wszystkie wyniki mam ok.
Leczę się również dermatologicznie. Stosowałam chyba już wszystkie maści te na receptę i bez recepty, brałam jakiś antybiotyk, UnidoxSolutab, nie zgodziłam się na retenoidy bo się ich boję. Stosowałam również suplement diety, ograniczyłam słodycze i potrawy smażone, tłuste, ostre, dużo piję wody.
Już nie mam siły do tej mojej twarzy. Tyle już tego miałam i stosowałam, że powinnam być wyleczona, a jest coraz gorzej. Mam straszne przebarwienia na twarzy. Wyskakują mi pryszcze, które zostawiają mi po sobie pamiątkę w postaci przebarwienia.

Co ja jeszcze mogę zrobić, by się wyleczyć? Czego jeszcze nie zrobiłam? Co zawaliłam?

---------- Dopisano o 22:21 ---------- Poprzedni post napisano o 22:04 ----------

Zapomniałam dodać, że dbam o higienę twarzy, nie maluję się, nie pudruję, nie oczyszczam twarzy olejami, stosuję żel odpowiedni do wymagań mojej twarzy.
witaj w klubie ,jak moja historia ,sama widzisz ze zadne metody nie pomagaja wiec chyba czas na izotek sama sie boje go zaczac brac ale mam juz dosc mojej twarzy NIC nie pomoglo ,to juz chyba moja ostatnia deska ratunku
kankanatancze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 22:25   #3
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Co ja jeszcze mogę zrobić???

Czyli nie znasz przyczyny choroby. Bez tego ciężko coś powiedzieć. A jakie to są pryszcze? Takie z przetłuszczenia czy zapchania, czy hormonalne, czy od infekcji, czy może czegoś jeszcze, może od nadmiaru dihydrotestosteronu (aktywnej formy testosteronu)?
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-02, 08:29   #4
Kreciola
Raczkowanie
 
Avatar Kreciola
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 212
Dot.: Co ja jeszcze mogę zrobić???

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Czyli nie znasz przyczyny choroby. Bez tego ciężko coś powiedzieć. A jakie to są pryszcze? Takie z przetłuszczenia czy zapchania, czy hormonalne, czy od infekcji, czy może czegoś jeszcze, może od nadmiaru dihydrotestosteronu (aktywnej formy testosteronu)?


- z przetłuszczenia nie, bo piłam bratka przez chyba 5 miesięcy, wręcz się nim upijałam i na przetłuszczanie twarzy mi pomógł, natomiast na pryszcze - nie;
- pryszcze siedzą głęboko pod skórą, samo dotknięcie twarzy boli, miejsce pryszcza jest czerwone i nawet po jego zagojeniu się takie zostaje czerwone; mam również takie z białymi noskami i też są one czerwone wokoło i zostawiają przebarwienie po zagojeniu się;
- nie używam kremów do twarzy, więc to raczej spowodowane złymi substancjami zawartymi z kremach nie jest;
- infekcje - nie mam infekcji grzybiczej (raczej), jedynie co to mam strasznie brzydkie paznokcie u stóp;
- jestem po chorobie wrzodowej, którą wykryto u mnie 5 lat temu;
- badam hormony, więc to chyba też nie to;
- tego dihe...... coś tam nie miałam badanego - chyba - już się gubię w wynikach, ale miałam hormony badane z racji tej mojej endometriozy.
__________________
"Diab☠le, ty głup☠ku, jeżeli się powieszę, to ko☠go będziesz dręczył? " - Barbara Rosiek
_____________
Kreciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-04, 14:47   #5
adri_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 477
Dot.: Co ja jeszcze mogę zrobić???

rozumiem Cie, po braniu unidoxu sama sie zalamalam, pomogl tylko na czas kuracji, bylam bardzo wkurzona. u mnie izotek byl ostatecznoscia... jestem na kuracji, zobaczymy jak sie skonczy...
dla mnie izotek byl jedynym wyjsciem..
adri_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-04 15:47:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:37.