Dziwny ból = zapalenie jajników? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-31, 11:29   #1
madziunieq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 34

Dziwny ból = zapalenie jajników?


Okresy mam nieregularne jeszcze, bo pierwszy dostałam 1 listopada.
Były między nimi różne przerwy, nie przekraczały 28 dni.
Okres trwał średnio 7 dni, na początku marca po niedługiej przerwie dostałam okresu trzydniowego.
Ostatnio w szkole złapał mnie okropny bół podbrzusza. Skurcze były tak silne, że niemal zwijałam się z bólu. Dostałam NO-Spę i przeszło. Nigdy nie miałam bólów miesiączkowych. Zaniepokoiło mnie to. Po powrocie do domu stwierdziłam obecność brązowych plam na bieliźnie. Odetchnęłam, pomyślałam, że ból był spowodowany okresem. Jednek na mojej podpasce nie zaobserwowałam takiej krwi jak zwykle - tylko brązową wydzielinę. Zawsze podczas oddawaniu moczu, gdy miałam okres, krew leciała normalnie, a teraz nie. Wizażanki! Czy jesteście w stanie mi pomóc i stwierdzić o co chodzi?

Edytowane przez madziunieq
Czas edycji: 2007-03-31 o 12:57
madziunieq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-31, 20:52   #2
w szpilkach
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Podkarpackie
Wiadomości: 237
Dot.: Dziwny ból = zapalenie jajników?

Cytat:
Napisane przez madziunieq Pokaż wiadomość
Okresy mam nieregularne jeszcze, bo pierwszy dostałam 1 listopada.
Były między nimi różne przerwy, nie przekraczały 28 dni.
Okres trwał średnio 7 dni, na początku marca po niedługiej przerwie dostałam okresu trzydniowego.
Ostatnio w szkole złapał mnie okropny bół podbrzusza. Skurcze były tak silne, że niemal zwijałam się z bólu. Dostałam NO-Spę i przeszło. Nigdy nie miałam bólów miesiączkowych. Zaniepokoiło mnie to. Po powrocie do domu stwierdziłam obecność brązowych plam na bieliźnie. Odetchnęłam, pomyślałam, że ból był spowodowany okresem. Jednek na mojej podpasce nie zaobserwowałam takiej krwi jak zwykle - tylko brązową wydzielinę. Zawsze podczas oddawaniu moczu, gdy miałam okres, krew leciała normalnie, a teraz nie. Wizażanki! Czy jesteście w stanie mi pomóc i stwierdzić o co chodzi?

_wiesz przy zapaleniu jajnikow mialam brazowy sluz, ale takze bole takie, ze kazdy ruch mi sprawiala bol. Najlepiej jakbys jak najszybciej udala si edo lekarza.
w szpilkach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-31, 21:05   #3
madziunieq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 34
Dot.: Dziwny ból = zapalenie jajników?

no, z tym, że ten ból ustąpił dziś, te plamienie także. zastanawiam sie czy to nie nadżerka przypadkiem. ale jeśli jajniki - czy leczenie jest bolesne i czy to jest bardzo niebezpieczne?
madziunieq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-01, 13:27   #4
w szpilkach
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Podkarpackie
Wiadomości: 237
Dot.: Dziwny ból = zapalenie jajników?

Cytat:
Napisane przez madziunieq Pokaż wiadomość
no, z tym, że ten ból ustąpił dziś, te plamienie także. zastanawiam sie czy to nie nadżerka przypadkiem. ale jeśli jajniki - czy leczenie jest bolesne i czy to jest bardzo niebezpieczne?
_leczenie wyglądało tak, że dostałam jakieś leki od "ginekologa" (chociaż dziś trudno powiedzie o tej Pani lekarz") po których fakt przeszło, ale jak dostałam infekcji to nie mogę jej zwalczyc do dziś, a to już rok :| Leki nie dostosowane miałam, bo po nich okropne zawroty głowy :/
_nadżerka? hmm... u wielu osób może przebiega bezobjawowo, a u niektórych nie. Także znów radzę isc do ginekologa
w szpilkach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 22:49   #5
y@kor
Silveris
 
Avatar y@kor
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 489
Dot.: Dziwny ból = zapalenie jajników?

Skoro dopiero zaczynasz miesiaczkować to możliwe jest zarówno zapalenie jajników jak też ból spowodowany cyklem miesiączkowym. Przy zapaleniu jajników ból samoistnie nie mija i jest naprawdę bardzo silny.
y@kor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:14.