Niedoświadczona- potrzebuje pomocy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-11, 01:37   #61
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

Zagadzam sie z Toba Zagubiona89r Moje hormony szaleja na maxa, okazalo sie, ze tabsy mi nie pomagaly, nie bralalm ich po to zeby ni ebyc w ciazy, ale po to aby mi sie okres uregulowal wlasnie, po tym jak juz mnie karetka z bolu zabrala. Poprostu moze mam takiego pecha, ze jestem inna, moja ciotka miala wycinana macice bo miala raka jak sie okazalo miala je dwie jedna normalna, a druga taka jakby nie do konca wyksztalcona byla jednym przypadkiem na milion.

Co do calego zla swiata to przeczytalam, ze pochodzące z tabsow hormony żeńskie uwalniane z moczem, które trafiają do ścieków a następnie wód śródlądowych i morskich (tzw.ksenoestrogeny) wywołują zaburzenia płodności u ssaków wodnych oraz ludzi. Nie doszlam jeszcze w jakims to jest stopniu.
Po tabsach organizm oczyszcza sie 10lat z tego co przyjal. I oczywiscie tabsy maja swoje pozytywy, piekna cera zero tradziku i te jedrne piersi Tylko, ze jak ja przestalam brac tabsy to moja buzia moja szyja zaczela sie pokrywac doslownie wrzodami i na poczatku nie skojarzylam ze to od tego, a po badaniach wyszlo szydlo z worka. Nie biore tabsow juz 2 i pol roku, a wcia zmam takie problemy z cera, ze wygladamjak dojrzewaja nastolatka. Musze raz w tyg. byc u kosmetyczki ciagle jakies antybiotyki na skore, naprawde nie jest to fajne i ze tak niby na tradzik pomagaja. No nie wiem. Mysle, ze tabsy to zadne zlo, ale jak nie trzeba brac to lepiej nie brac.
Kiedys moj ex sobie zartowal, ze fajnie maja Ci co sa bezplodni moga sie bzykac bez zadnych zabezpieczen chyba mi wykrakal oby mial piecioraczki
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 12:20   #62
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

Cytat:
nie bralalm ich po to zeby ni ebyc w ciazy, ale po to aby mi sie okres uregulowal wlasnie, po tym jak juz mnie karetka z bolu zabrala.
Miałaś ogromne problemy z miesiączkowaniem i twierdzisz że niepłodność jest przez tabletki?;p
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 12:32   #63
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Zagadzam sie z Toba Zagubiona89r Moje hormony szaleja na maxa, okazalo sie, ze tabsy mi nie pomagaly, nie bralalm ich po to zeby ni ebyc w ciazy, ale po to aby mi sie okres uregulowal wlasnie, po tym jak juz mnie karetka z bolu zabrala. Poprostu moze mam takiego pecha, ze jestem inna, moja ciotka miala wycinana macice bo miala raka jak sie okazalo miala je dwie jedna normalna, a druga taka jakby nie do konca wyksztalcona byla jednym przypadkiem na milion.
Moim zdaniem przy tak poważnych problemach własnych i w rodzinie trafiłaś na niekompetentnego lekarza. Nie powinien przepisać Ci anty, ale zbadać hormony i leczyć, bo sądzę, że już wtedy coś było nie w porządku. Tabletki ewentualnie na jakiś czas "uśpiły" problem, ale go nie spowodowały.

Cytat:
Co do calego zla swiata to przeczytalam, ze pochodzące z tabsow hormony żeńskie uwalniane z moczem, które trafiają do ścieków a następnie wód śródlądowych i morskich (tzw.ksenoestrogeny) wywołują zaburzenia płodności u ssaków wodnych oraz ludzi. Nie doszlam jeszcze w jakims to jest stopniu.
Ja to słyszałam raz, li tylko i wyłącznie na kazaniu w kościele. Gdyby była to prawda, to WIĘKSZOŚĆ kobiet przyjmująca tabletki anty miałaby problemy z zajściem w ciążę. Tak nie jest. Co więcej mojej kuzynce lekarz zalecił pół roku brania tabletek, i po nich staranie się o dzidziusia, bo po odstawieniu płodność wzrasta. I właśnie wtedy udało się jej zajść w ciążę.

Wiem, że jesteś pewnie rozgoryczona, przykro Ci, że próby zajścia w ciążę są bezskuteczne itd., ale w Twoim wypadku wszystko wskazuje na to, że tabletki nie miały na to żadnego wpływu. Po prostu jeszcze zanim zaczęłaś je brać miałaś już problemy.

Cytat:
Po tabsach organizm oczyszcza sie 10lat z tego co przyjal. I oczywiscie tabsy maja swoje pozytywy, piekna cera zero tradziku i te jedrne piersi Tylko, ze jak ja przestalam brac tabsy to moja buzia moja szyja zaczela sie pokrywac doslownie wrzodami i na poczatku nie skojarzylam ze to od tego, a po badaniach wyszlo szydlo z worka. Nie biore tabsow juz 2 i pol roku, a wcia zmam takie problemy z cera, ze wygladamjak dojrzewaja nastolatka. Musze raz w tyg. byc u kosmetyczki ciagle jakies antybiotyki na skore, naprawde nie jest to fajne i ze tak niby na tradzik pomagaja. No nie wiem. Mysle, ze tabsy to zadne zlo, ale jak nie trzeba brac to lepiej nie brac.
Zdarza się tak po odstawieniu tabsów z cerą. Rzadko, ale się zdarza.

Hormony to nie cukierki, ale też nie demon zagłady jakiś. Nie wywołują bezpłodności i innych dziwnych chorób. Wszystkie zagrożenia wypisane są w ulotce, i po zapoznaniu się z nią, skonfrontowaniu wiadomości ze swoim stanem zdrowia i badaniami decydujemy się na hormony lub nie.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 13:07   #64
juti93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 28
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

Cytat:
Napisane przez Brookit Pokaż wiadomość

Prezerwatywa. Jeżeli to wasz pierwszy raz to lepiej by wy (lub sam chłopak) poćwiczył zakładanie gumki najpierw na spokojnie. By później przy pierwszym razie się nie martwić czy aby wszystko ok.
właśnie w tym celu zakupiliśmy całe opakowanie durexów. Będą treningi zakładania , czytamy info, itd.
juti93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 13:33   #65
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

Mi by bylo szkoda durexów na naukę zakładania kupcie jakieś rossmanowe i nimi możecie się uczyć
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 15:18   #66
mrugacz_iskier
Raczkowanie
 
Avatar mrugacz_iskier
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 83
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Mi by bylo szkoda durexów na naukę zakładania kupcie jakieś rossmanowe i nimi możecie się uczyć
Racja, durexy drogie (choć moim zdaniem najlepsze jednocześnie, chociaż być może to tylko propaganda logo ), na treningi kupcie coś 'Biedronkowego'. Możecie też pobawić się i sprawdzić wytrzymałość gumek - będziecie zaskoczeni

Tak czytam ten wątek i nagle wydaje mi się, że moje rozpoczęcie współżycia było szalenie lekkomyślne, skoro po prostu "to zrobiliśmy". Tylko z gumką, bez żadnych konsultacji z lekarzem itp. Za to romantycznie i spontanicznie było.
Ale młoda byłam...
__________________
64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58 - 57 - 56 - 55 - 54 - 53 - 52
mrugacz_iskier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 17:41   #67
juti93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 28
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

będziemy używać durexów, więc właśnie dlatego je testujemy, sprawdzimy wytrzymałości i postaramy się zakładać. Może i nasz pierwszy raz będzie przemyślany, ale na pewno nie będzie nieromantyczny, bo co jak co ale romantyzmu w naszym związku nie brakuje.
ps. nie szkoda nam pieniędzy, bo wolimy wydać trochę więcej na lekarza zabezpieczenia, niż później martwić się skąd wziąć kasę na utrzymanie bobaska
juti93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-12, 00:40   #68
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

juti, brawo - mało jest teraz tak odpowiedzialnych par! oklaski!
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 01:21   #69
n_omi
Rozeznanie
 
Avatar n_omi
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 794
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

juti93 ja akurat polecałabym zastanowienie sie nad hormonami. skoro twierdzisz ze jest z Ciebie panikara to to bedzie chyba lepsze rozwiazanie, widze ze podchodzisz do tematu rozsadnie i z głowa wiec moge sie mylic i prezerwatywy + zel wystarcza. oprocz tabletek wpływajacych zle na watrobe sa jednak rowniez plastry i krazki. wyprobowałam wiele metod antykoncepcji nim znalazłam odpowiednia dla siebie. dla mnie najlepszy jest krazek ale w doborze takiej antykoncepcji niezbedny jest lekarz. pamietaj ze lekarz ktory nie chce Ci wypisac recepty powolujac sie na klauzule sumienia winien jest wskazac Ci lekarza ktory recepte wypisze. obowiazuje go rowniez tajemnica lekarska wiec nie sadze by lekarz nawet w małym miescie gadal. nie namawiam jednak do niczego, sama wrac z chlopakiem i lekarzem zdecyduj co najbardziej bedzie Ci odpowiadało.
n_omi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 13:06   #70
zaklopotana1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

Ja powiem tak tu jest zależność na jakiego ginekologa trafisz.Bo są oni różni ale ja ze swojego przypadku wiem że zaszłam w ciąże mając siedemnaście lat czyli w czerwcu dowiedziałam się że jestem w ciąży a w sierpniu miałam urodziny osiemnaste i on czyki gin. nie kazał mi przyjść z mamą na jakie kolwiek badanie a na badaniu pierwszy byłam na którym podejrzewał że jest ciąża i nie potrzebna była mama,a po kilku dniach przyszłam na usg z chłopakiem gdyż lekarz nic nie miała przeciwko że nie byłam pełnoletnia i podejrzewam jeśli pójdziesz po antykoncepcje do lekarza to nie będzie prawił ci morałów na temat że nie masz 18 lat .No ale jak dziewczęta piszą to fakt zależy na jakiego trafisz więc jeśli będzie nie miły i niechętnie mówił bedzie o antykoncepcji ponieważ nie masz tych 18 lat poprostu zmień lekarz i tyle.Może trafisz na innego który ci doradzi i pomoże a nawet podejrzewam żę będzie tak jak dziewczyny pisały tak jakby dumny z tego że przyszłaś po antykoncepcje bo właśnie większość przychodzi za póżno.Nie mając na myśli siebie bo jestem szczęśliwą mamą chcianej dziewczynki hihi. Wiec prędziutko do gin i życzę powodzenia i miłych doświadczeń!!!

---------- Dopisano o 11:31 ---------- Poprzedni post napisano o 11:22 ----------

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
http://abcantykoncepcja.pl/pytania/p...ntykoncepcyjne
tereferekuku itp.

---------- Dopisano o 23:25 ---------- Poprzedni post napisano o 23:24 ----------


Ja tylko mówię że mam rację, bo wiem że ją mam i wiem że lekarz może zażądać zgody rodzica i ja wcale nie chcę stresować autorki wątku ba zachęcam ją do antykoncepcji. To ty robisz tutaj sobie osobiste wycieczki, ja podaję fakty i argumenty prawne.
może i masz racje może i nie ale ja wiem swoje jak ja byłam u ginekolaga już nie pamiętam nawet czy pytał ile mam lat ale wiem jedno że nie potrzebowałam mamy aby mnie przebadał a miałam 17 lat i nawet wtedy w ciąy ju ż byłam i na następną wizytę też nie było mamy a robił mi usg i zakładał kartę ciąży więc zaley gdzie se trafi a ja mówię tej dziewczynie niech idzie i sama się przekona i tyle a nie mydliś jej oczy i uszy

---------- Dopisano o 12:06 ---------- Poprzedni post napisano o 11:31 ----------

ja też przyłączam się do oklasków bo jest ich naprawde mało
zaklopotana1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 18:54   #71
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

Cytat:
Napisane przez juti93 Pokaż wiadomość
myślimy o prywatnej wizycie, u kobiety ginekologa. wolimy jednak zapłacić i pójść do kogoś o dobrej opinii, niż iść do publicznej przychodni, w której pani ginekolog parę lat temu nastraszyła moją mamę za ma raka jajnika i ma miesiąc życia, a później się okazało że to była całkiem inna dolegliwość. A pro po tabletek to wiem że trzeba je po jakimś czasie odstawiać, a trochę bez sensu brać tabletki na weekendowe amory przez 2 lata, a potem jak będziemy mieli możliwość wspólnego mieszkania na studiach, i codziennych uniesień, męczyć się z innymi środkami, bo trzeba odstawić tabletki. O zagrożeniach hormonów wiem. Ale wiem tez że teraz tabletki są o wiele bezpieczniejsze niż za czasów naszych mam.
Nie trzeba robić żadnych przerw jeśli się regularnie chodzi do gina i robi sensowne badania. Jeśli jest wszystko ok. to można je brać długie lata. Ja brałam 11 lat, od 17 roku życia. Mamą nie jestem mimo antybiotyków, biegunek i sklerozy od czasu do czasu.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-13, 12:40   #72
Zielona_Uonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Nieważne gdzie, ważne z kim ;)
Wiadomości: 32
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

Przeszłam szkolenie prowadzone przez renomowanego ginekologa (tylko proszę nie odebrać tego jako przechwałki, po prostu chcę Wam przekazać, czego się dowiedziałam ) Ów ginekolog twierdził, że warto raz w roku robić przerwę w braniu hormonów, tłumacząc to tym, że podczas brania ich do organizmu jest wysyłana informacja, która blokuje uwalnianie komórki jajowej - generalnie zatrzymuje cały cykl. Może to i prawda, że po niedługim czasie stosowania kuracji hormonalnej później kobieta jest jeszcze bardziej płodna - tłumaczę to sobie tym, że organizm próbuje sobie 'odbić' braki. Ale wg mnie jeśli bierze hormony przez długi czas bez przerwy (np. kilka lat) to organizm może 'zapomnieć', że ma działać prawidłowo i nie będzie normalnego cyklu. Tak mi to tłumaczył ten ginekolog
W ogóle omawialiśmy różne metody antykoncepcji i o globulkach powiedział, że seks z ich pomocą jest jak bieganie w kaloszach po mokrej łące :P
Zielona_Uonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-13, 13:07   #73
bajkovaax3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 124
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

Cytat:
Napisane przez Zielona_Uonka Pokaż wiadomość
Przeszłam szkolenie prowadzone przez renomowanego ginekologa (tylko proszę nie odebrać tego jako przechwałki, po prostu chcę Wam przekazać, czego się dowiedziałam ) Ów ginekolog twierdził, że warto raz w roku robić przerwę w braniu hormonów, tłumacząc to tym, że podczas brania ich do organizmu jest wysyłana informacja, która blokuje uwalnianie komórki jajowej - generalnie zatrzymuje cały cykl. Może to i prawda, że po niedługim czasie stosowania kuracji hormonalnej później kobieta jest jeszcze bardziej płodna - tłumaczę to sobie tym, że organizm próbuje sobie 'odbić' braki. Ale wg mnie jeśli bierze hormony przez długi czas bez przerwy (np. kilka lat) to organizm może 'zapomnieć', że ma działać prawidłowo i nie będzie normalnego cyklu. Tak mi to tłumaczył ten ginekolog
W ogóle omawialiśmy różne metody antykoncepcji i o globulkach powiedział, że seks z ich pomocą jest jak bieganie w kaloszach po mokrej łące :P

to moze napiszesz co mowil o innych srodkach ?
__________________


bądź mym oparciem, inspiracją <3
bajkovaax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-13, 14:03   #74
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

Cytat:
Napisane przez Zielona_Uonka Pokaż wiadomość
Przeszłam szkolenie prowadzone przez renomowanego ginekologa (tylko proszę nie odebrać tego jako przechwałki, po prostu chcę Wam przekazać, czego się dowiedziałam ) Ów ginekolog twierdził, że warto raz w roku robić przerwę w braniu hormonów, tłumacząc to tym, że podczas brania ich do organizmu jest wysyłana informacja, która blokuje uwalnianie komórki jajowej - generalnie zatrzymuje cały cykl. Może to i prawda, że po niedługim czasie stosowania kuracji hormonalnej później kobieta jest jeszcze bardziej płodna - tłumaczę to sobie tym, że organizm próbuje sobie 'odbić' braki. Ale wg mnie jeśli bierze hormony przez długi czas bez przerwy (np. kilka lat) to organizm może 'zapomnieć', że ma działać prawidłowo i nie będzie normalnego cyklu. Tak mi to tłumaczył ten ginekolog
W ogóle omawialiśmy różne metody antykoncepcji i o globulkach powiedział, że seks z ich pomocą jest jak bieganie w kaloszach po mokrej łące :P
Słabo mi się zrobiło jak to przeczytałam. Naprawdę, a wydaje się, że doświadczony lekarz nie powinien wygadywać głupot.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-13, 17:37   #75
juti93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 28
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

a czy moglibyście mi polecić jakiś krem plemnikobójczy lub globulki?
juti93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-13, 18:05   #76
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

W Polsce mamy tylko jeden, patentex oval, szajs globulki i do tego koszmarnie drogie nie polecam.
Za granicą są pianki żele i "galaretki", żele aplikowane na diafragmę... no ale u nas ni :P
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 10:33   #77
Zielona_Uonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Nieważne gdzie, ważne z kim ;)
Wiadomości: 32
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Słabo mi się zrobiło jak to przeczytałam. Naprawdę, a wydaje się, że doświadczony lekarz nie powinien wygadywać głupot.
Właściwie skąd możesz wiedzieć czy to, co mówił, to głupoty? To Twoje stanowisko, ja mam odmienne Tak naprawdę badania nad nowszą generacją tabletek nie trwały zbyt długo, więc nie mogą być do końca wiarodajne. Nie chcę siać jakiejś herezji, bo sama biorę tabsy, ale mnóstwo wizażanek podkreśla, że tabletki anty to nie cukierki - w tym momencie chyba o tym zapomniałaś Nie mam zamiaru się kłócić, po prostu napisałam to, co słyszałam, a temu ginekologowi ufam. Wiem, że Ty też możesz ufać swojemu i być pewna, że to on ma rację, ale nie ma sensu się o to sprzeczać, bo nie wiadomo kto ma rację, a dowiemy się tego za ileś lat, kiedy będą dłuższe i bardziej szczegółowe badania nt. tabletek anty, skutków ich stosowania itp.
A co do innych metod to w sumie sporo mówił, ale nic takiego bardziej interesującego. Wspominał o tym krążku dopochwowym, mówił, że Polki są do niego strasznie uprzedzone i dziwił się czemu. A ja osobiście chyba nie chciałabym stosować czegoś takiego, miałabym obawy (być może nieuzasadnione), że będzie go czuć podczas seksu, w ogóle to mi się wydaje trochę niewygodne, aplikować go
Zielona_Uonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 10:44   #78
n_omi
Rozeznanie
 
Avatar n_omi
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 794
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

Cytat:
Napisane przez Zielona_Uonka Pokaż wiadomość
Właściwie skąd możesz wiedzieć czy to, co mówił, to głupoty? To Twoje stanowisko, ja mam odmienne Tak naprawdę badania nad nowszą generacją tabletek nie trwały zbyt długo, więc nie mogą być do końca wiarodajne. Nie chcę siać jakiejś herezji, bo sama biorę tabsy, ale mnóstwo wizażanek podkreśla, że tabletki anty to nie cukierki - w tym momencie chyba o tym zapomniałaś Nie mam zamiaru się kłócić, po prostu napisałam to, co słyszałam, a temu ginekologowi ufam. Wiem, że Ty też możesz ufać swojemu i być pewna, że to on ma rację, ale nie ma sensu się o to sprzeczać, bo nie wiadomo kto ma rację, a dowiemy się tego za ileś lat, kiedy będą dłuższe i bardziej szczegółowe badania nt. tabletek anty, skutków ich stosowania itp.
A co do innych metod to w sumie sporo mówił, ale nic takiego bardziej interesującego. Wspominał o tym krążku dopochwowym, mówił, że Polki są do niego strasznie uprzedzone i dziwił się czemu. A ja osobiście chyba nie chciałabym stosować czegoś takiego, miałabym obawy (być może nieuzasadnione), że będzie go czuć podczas seksu, w ogóle to mi się wydaje trochę niewygodne, aplikować go
1. ja mialam przed moja obecna pania ginekolog inna. jedna twierdzi ze przerwa od tabletek przydałaby sie ale nie jest niezbedna a druga ze w ogole nie jest potrzebna. kazdy musi robic według własnego uznania. na pewno rpzerwa po roku czy 2 to chyba troche za szybko, przerwa powinna trwac kilka miesiecy ionaczej nie oczysci organizmu tylko mocno go rozreguluje, z tego co ja usłyszałam od lekarza.

2. ten oslawiony krazek. odkryłam go niedawno i skacze z radosci z tego powodu polecam spróbowac. mi zniknely po nim humory, w koncu udało mi sie zaczac chudnac (przy tab i plastrach jakos sie nie udawało mimo stosowania tej samej diety i cwiczen), czuje sie duzo lepiej i dodatkowo zniknal calkowicie problem suchosci pochwy po hormonach, zmienia sie go raz na miesiac, aplikowanie jest calkowicie w porzadku (trzeba go scisnac i wlozyc jak tampon, on jest slizgi i sam wpelza gdzie trzeba ;-P w czasie milosci wcale go nie czuc (ani ja ani moj Partner). zreszta jesli ktos ma obawy mozna go wyjac na 3 godziny w ciagu dnia wiec na seks w zupelnosci wystarczy. pod wode i z powrotem iw szystko działa. jak czlowiek wie w ktorej aptece kupic to wychodzi całkiem tanio w stosunku do innych metod. polecam wypróbowanie
n_omi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 11:22   #79
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

Cytat:
Napisane przez Zielona_Uonka Pokaż wiadomość
Właściwie skąd możesz wiedzieć czy to, co mówił, to głupoty? To Twoje stanowisko, ja mam odmienne Tak naprawdę badania nad nowszą generacją tabletek nie trwały zbyt długo, więc nie mogą być do końca wiarodajne. Nie chcę siać jakiejś herezji, bo sama biorę tabsy, ale mnóstwo wizażanek podkreśla, że tabletki anty to nie cukierki - w tym momencie chyba o tym zapomniałaś Nie mam zamiaru się kłócić, po prostu napisałam to, co słyszałam, a temu ginekologowi ufam. Wiem, że Ty też możesz ufać swojemu i być pewna, że to on ma rację, ale nie ma sensu się o to sprzeczać, bo nie wiadomo kto ma rację, a dowiemy się tego za ileś lat, kiedy będą dłuższe i bardziej szczegółowe badania nt. tabletek anty, skutków ich stosowania itp.
A co do innych metod to w sumie sporo mówił, ale nic takiego bardziej interesującego. Wspominał o tym krążku dopochwowym, mówił, że Polki są do niego strasznie uprzedzone i dziwił się czemu. A ja osobiście chyba nie chciałabym stosować czegoś takiego, miałabym obawy (być może nieuzasadnione), że będzie go czuć podczas seksu, w ogóle to mi się wydaje trochę niewygodne, aplikować go
1. Mam kuzyna doktora nauk medycznych ginekologa położnika z dodatkową specjalizacją seksuologa, chyba nie truje swojej córki i kuzynki, jak mniemam.
2. Mam zaufaną lekarkę doktora nauk medycznych ginekologa położnika, która pozwalała mi brać tabsy II generacji bez przerwy przez 11 lat.
3. Mam lekarza endokrynologa doktora nauk medycznych, który w związku z moją chorobą endokrynologiczną był poinformowany o mojej antykoncepcji i wręcz nakazał mi ją stosować.
4. Umiem czytać informacje w podręcznikach i wiarygodnych źródłach informacji, rozumiem je i docierają do mnie, w związku z tym wyrobiłam sobie własne zdanie na temat, coś więcej niż "tabletki to nie cukierki"
5. Odniosłam się tez do wypowiedzi o kaloszach i mokrej łące. No co za poetyckie porównanie, moim zdaniem zabezpieczenie niezłe, tak współżyłam kilka pierwszych razów.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-15, 12:20   #80
Mrówaaa
Rozeznanie
 
Avatar Mrówaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 957
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Plastry nie obciążają wątroby.
I trochę pomyślunku by się przydało... chyba, że to zbyt trudne ;]
Bzdura!
A czy lek podany w formie zastrzyku czy też tabletki o identycznym działaniu i składzie nie jest metabolizowany przez wątrobę?
Oczywiście, że tak. Nie wiem skąd te teorie?

A zresztą alkohol, narkotyki są o wiele większym zagrożeniem dla wątroby niż tabletki. Po tabletkach się zregeneruje, a po alkoholu i innych toksynach w dużych ilościach może dojść do trwałego uszkodzenia.

Pozdrawiam
__________________
Mrówaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 13:11   #81
blonde_
Raczkowanie
 
Avatar blonde_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 53
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

Witam
Mam do Was pytanie na temat antykoncepcji. Nie wiem czy pisze w dobrym wątku, ale nie chciałam niepotrzebnie zakładać nowego.
Razem z moim chłopakiem chcielibyśmy przeżyć nasz pierwszy raz na wspólnych wakacjach
Chcemy się dobrze zabezpieczyć: globulki + prezerwatywy
a ponadto wyczytałam w internecie, że warto mieć przy sobie 'tabletkę po' i tutaj mam pytanie: Czy taką tabletkę mogę dostać tak po prostu na receptę? Pójść do lekarza i o nią poprosić? Czy lekarz może mi odmówić?
Zależy mi na skutecznym zabezpieczeniu, tak żebym nie musiała się stresować itd..
__________________

Życie ma taki sens, jaki mu nadasz.
soup.io
blonde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 15:06   #82
maneo444
Zakorzenienie
 
Avatar maneo444
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 6 293
GG do maneo444
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

z tymi tabletkami po to chyba jest ciezej niz z antykoncepcyjnymi i lekarz predzej sie zgodzi na anty niz po. niektorym nawet w szpitalu nie chca wydawac takich tabletek. ale sprobowac mozna.
__________________

maneo444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 15:33   #83
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

Tabletkę po stosuje się gdy istnieje ryzyko ,że doszło do zapłodnienia i nie powinno jej się stosować jako metody antykoncepcyjnej. Spytać zawsze możesz, w najgorszym wypadku lekarz Ci nie przepisze.
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 21:58   #84
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

Chyba że zastosuje metodę yuzpe.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 22:58   #85
juti93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 28
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

hmmm dziewczyny, kolejna sprawa. Ostatnio już tak się nakręciliśmy z tż-em, że nie wiem czy wytrwamy do tej wizyty u ginekologa testujemy prezerwatywy durex ekstra save, no i właśnie zakładanie wyszło pomyślnie robiliśmy nawet testy wytrzymałości, co zmniejszyło moje obawy, tylko że mamy pewne obiekcje co do hmmm zbyt małej pojemności zbiorniczka. Po wytrysku caly zbiorniczek jest napełniony, a przy paru dość energicznych "ruchach" jego zawartośc przedostaje się już połowy prezerwatywy? czy powinniśmy zmienić kondomy na inne? i proszę o informacje odnośnie globułek jeszcze?
juti93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 07:36   #86
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

Cytat:
Napisane przez juti93 Pokaż wiadomość
hmmm dziewczyny, kolejna sprawa. Ostatnio już tak się nakręciliśmy z tż-em, że nie wiem czy wytrwamy do tej wizyty u ginekologa testujemy prezerwatywy durex ekstra save, no i właśnie zakładanie wyszło pomyślnie robiliśmy nawet testy wytrzymałości, co zmniejszyło moje obawy, tylko że mamy pewne obiekcje co do hmmm zbyt małej pojemności zbiorniczka. Po wytrysku caly zbiorniczek jest napełniony, a przy paru dość energicznych "ruchach" jego zawartośc przedostaje się już połowy prezerwatywy? czy powinniśmy zmienić kondomy na inne? i proszę o informacje odnośnie globułek jeszcze?
To dość normalne, ale po jego wytrysku po prostu niech wyjmie członka. W pełnej gumce nie powinno się kochać. Tam 2,3 ruchy więcej różnicy nie robią, ale dłuższa akcja odpada.

Co do globulek. Ja używałam jakiś czas. Plusem jest to, że dają dobre nawilżenie. Minusem, że może byc ono zbyt duże. Jeszcze większym minusem, że jeśli po przerwaniu błony zrobi Ci się ranka, może troszkę piec przez globulkę. Minusem jest także to, że wypływają, i generalnie rzecz biorąc seks oralny po globulce także odpada. Na 1-wszy raz, dla bezpieczeństwa i komfortu możecie spróbować, ale generalnie to ja nie polecam na dłużej.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 08:39   #87
kot genetyczny
Raczkowanie
 
Avatar kot genetyczny
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 170
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

Cytat:
Napisane przez zagubiona89r Pokaż wiadomość
Ja ze swojej strony polecam Ci albo globulki plus gumki na 1-wszy raz, albo gumki plus stosunek przerywany. Nie ma szans byś takim systemem zaszła w ciążę.

Niestety szanse są zawsze. A na stosunek przerywany szkoda nerwów.
kot genetyczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 22:25   #88
juti93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 28
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

w dalszym ciągu czekam na informacje odnośnie globulek, i ich stosowania. Znaleźliśmy z tż mieszkanie, będzie mieszkał z moim bratem i dwiema współlokatorkami. Niedługo pewnie wybierzemy się z tż je oglądać i mam ochotę go zaskoczyć trochę i spróbować w końcu zdecydować się na ten pierwszy raz. Połączenie dni niepłodnych + gumki + globułki + to że nie kończyłby we mnie jest chyba dobre? tylko musze dowiedzieć się które gumki są według was najlepsze i coś o dostepnych Polsce globulkach

---------- Dopisano o 22:25 ---------- Poprzedni post napisano o 22:18 ----------

a i jeszcze zapomniałam spytać , czy któraś z was może polecić jakiegoś dobrego na terenie woj. opolskiego
juti93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 12:18   #89
agniesia9007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Pelplin
Wiadomości: 42
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

Moim zdaniem Patentex Oval to dobre zabezpieczenie i wcale nie są drogie jak ktoś wcześniej wspomniał. 12 sztuk kosztuje od 24 zł. Dobre prezerwatywy typu DUREX wychodzą wiele drożej jeśli kupiłoby się 12 sztuk na raz (chociaż takim hurtem raczej nikt nie kupuje ). Używamy z chłopakiem je prawie dwa lata. Tabletek anty nie chce a prezerwatywa to nie to samo co żywe mięsko . Ze względu na odległość która nas dzieli widujemy się co tydzień i globulki starczają nam na około 1,5 miesiąca.

Często czytam, że minusem jest to że trzeba czekać 10 minut aż globulka się rozpuści. Jak na moje to właśnie jest dobre bo można te 10 minut poświęcić na pieszczoty. Ten minus dla 10 minut pewnie facet wymyślił )).

A to co wypływa można poczęstować chusteczkami .

Co do sexu oralnego można go zakosztować przed włożeniem globulki.
agniesia9007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:26.