FiR/Technik farmaceutyczny - wybór - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-05, 16:30   #1
malina19
Zakorzenienie
 
Avatar malina19
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 11 414

FiR/Technik farmaceutyczny - wybór


w tym roku kończę analitykę medyczną- jednakże chcialabym rozpocząc w tym roku dodatkowy kierunek - w gre wchodzi tylko zaoczny lub wieczorowy z raji tego że chce iść do pracy, a wiem że po analityce i po wielu kierunkach nie ma pewnej pracy i w jednych zawodach jest szybciej ją znależć w innych trudniej ( a wolałabym teraz coś co pzowoli mi znależć w miarę szybko pracę , dobrze zarobić). Ogolnie jestem ścisłowcem, lubię kontakt z otoczeniem
Myśle o dwóch kierunkach:
- techniku farmaceutycznym - w szkole o dobrej renomie (koszt to 60zł za miesiąc - nauka odbywa się wieczorowo) - mam duże wątpliwości co do możliwości dostania się do pracy - za bardzo nie wiem jak bardzo już jest nasycony rynek pracy w praktyce, z tym że wiem że różne szkoły cieszą się różną opinią w śród pracodawców - akurat przeze mnie wybrana szkoła ma dobrą opinie
- finanse i rachunkowość- zaocznie (koszt to 255 zl na miesiąc - wyzsza szkoła bankowa) - i mam te same wątpliwości jak przy pierwszym kierunku. Są różne spacjalności

Bankowość i Rynki Finansowe Finanse Publiczne i PodatkiRachunkowość i Finanse Przedsiębiorstw International BusinessFinanse Małych i Średnich Przedsiębiorstw


Prosze o rady, w ktorym z zawodów szybciej znajdę pracę i zarobki nie bedą niższe niż 1600 na miesiac z tym że wiem że technik framaceutyczny po ukończeniu szkoły musi odbyć dwuletni staż, podczas którego zarobki wynoszą około 900 zł, z tym że teraz patrze juz bardziej przyszłosciowo - proszę o rady
malina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 12:49   #2
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: FiR/Technik farmaceutyczny - wybór

Technik farm owszem ma 2 lata stazu, przy czym niekoniecznie zarabia przez całe 2 lata najniższą krajową. Wszystko zależy od pracodawcy aczkolwiek prze pierwszy rok nie ma co liczyć na więcej. Rynek pracy-najtrudniej o staż a potem jakoś się ciągnie. aptek jest coraz więcej i wiele aptek praktykuje system : mgr na zapleczu popija kawkę a technicy robią więc o pracę nie jest tak trudno. Zarobki różnie-w zależności od tego jaka apteka(przyszpitalna, prywatna pojedyncza, sieciówka...) po stażu od 1200 do nawet 3000 ( w w-wie). Kluczem do sukcesu są wyniki w nauce ,które przekładają się na wiedzę praktyczną w aptece.Ale po analityce masz już duzą wiedzę
Opinia szkoły pewnie ma znaczenie ale jak będziesz miała przyzwoitą ocenę na dyplomie to będzie dobrze. Jak szukałam stażu to jeden z pracodawców postawił warunek : 5 na dyplomie bo on tylko takich zatrudnia
Po bankowości pewnie można uzyskać jakieś stanowisko a tech farm zawsze pozostanie tech farm-nie ma w polsce możliwości dorobienia mgr.
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 19:57   #3
BuryKotZPiwnicy
Zakorzenienie
 
Avatar BuryKotZPiwnicy
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 12 118
Dot.: FiR/Technik farmaceutyczny - wybór

Ja w tym roku kończę technika farmaceutycznego. W czerwcu mam egzamin. Jednak do nauki nie czuję zbytniej motywacji, bo po prostu z tego co widzę pracy nie ma. Owszem 2-3 lata temu rynek był jeszcze nie nasycony. Teraz w samym woj. śląskim jest chyba 7 szkół, które co roku wypuszczają techników farmacji. Na dodatek obecnie szacuje się, że na jedną aptekę przypada w Polsce około 2500 mieszkańców, a żeby taki biznes mógł się utrzymać musi być co najwyżej 5000 tys. na jedną aptekę. Z tego można przewidywać, że około połowa aptek będzie zamknięta.
Mam taką prof. na przedmiocie " prawo i ekonomika " i jest ten temat ma dosłownie w małym palcu. Sama zobacz na oferty pracy w dziale farmacji..., a zobaczysz, że 99% to sami przedstawiciele handlowi, którzy tak naprawdę wykształcenia w tym temacie wcale nie muszą mieć. Tak więc, nie będzie to z pewnością spełnieniem Twoich ( no i moich ) ambicji.
Osobiście jestem bardzo zła na taki stan rzeczy, dlatego też sama od października zamierzam przejść na kierunek " RACHUNKOWOŚĆ I FINANSE" na wsbif w Katowicach. Też czesne to około 260 zł za miesiąc na pierwszy rok. ( może zastanawiasz się nad tą samą szkołą? )
Myślę, że możliwości po tym kierunku jest naprawdę wiele, a co więcej godziwe zarobki po czasie. A po 3 letnim licencjacie można przejść na AE w Katowicach na magisterkę.
Po tech. farmaceucie musisz jeszcze zrobić 2 letni staż, aby mieć "prawo do wykonywania zawodu" i dopiero po tym czasie ( w sumie 4 lata ) jesteś pełnoprawnym technikiem farmaceutą, a i tak zarabiasz marne grosze...


Ehh... sorki za tak długie wywody, ale musiałam się wyżalić

A i mój brat, również skończył tech. farmacji, 2 letnią szkołę... teraz po 1,5 rocznym stażu w aptece się zwolnił bo stwierdził, że to naprawdę niewdzięczny zawód i już jest na drugim roku budownictwa...
__________________
Minimalizm. Rozsądek. Konsekwencja.

64,9 ... 64,0 ...58,0



BuryKotZPiwnicy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 19:14   #4
malina19
Zakorzenienie
 
Avatar malina19
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 11 414
Dot.: FiR/Technik farmaceutyczny - wybór

ja mysle jakby co to o wyższej szkole nankowej w chorzowie, a czy ta szkola wsbif ma fajne pinie orientujesz sie??
ja jeszcze nie zdecydowalam co robic, wciaz sie waham naprawde i to mnei doluje, szukam jakiejs recepty na zycie .......ale nei ma takiej
boje się ze pojde do szkoły zapłace za nauke a pozniej obejde sie bez pracy i kasy
malina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 09:12   #5
BuryKotZPiwnicy
Zakorzenienie
 
Avatar BuryKotZPiwnicy
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 12 118
Dot.: FiR/Technik farmaceutyczny - wybór

Z tego co się jakiś czas temu orientowałam to wsb w Chorzowie ma bardzo nieciekawe opinie ze względu na poziom edukacji.
Natomiast w Katowicach cieszy się dużo lepszą renomą i wykładają tam Ci sami prof i mgr co na Akademii Ekonomicznej w Kato.

Także z tego co wiem to wsb w Chorzowie bym Ci odradziła niestety, ale za to zapraszam do Kato to będziemy się może uczyć razem

tech. farmaceutycznego stanowczo odradzam, chyba że to tylko ja nie umiem odnaleźć się w tym zawodzie.
__________________
Minimalizm. Rozsądek. Konsekwencja.

64,9 ... 64,0 ...58,0



BuryKotZPiwnicy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 08:49   #6
Lucy1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 22
Dot.: FiR/Technik farmaceutyczny - wybór

Czesc Dziewczyny

Czy byłby ktos zainteresowany sprzedaniem notatek z 1 roku technika farmacji? Jesli tak to dajcie znac na forum, albo gg: 36416873.

Pozdrawiam
Lucy1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 17:32   #7
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: FiR/Technik farmaceutyczny - wybór

Może powinnaś popytać w szkole w starszym roczniku bo różne technika mają chyba troszkę inny sposób prowadzenia zajęć i pewnie inaczej są zorganizowane notatki
A czemu chcesz je kupić? : nie nadążasz z pisaniem?,nie chodzisz na zajęcia?, nie rozumiesz czegoś?
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-28, 11:29   #8
Lucy1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 22
Dot.: FiR/Technik farmaceutyczny - wybór

Chciałam kupic notatki przed rozpoczeciem zajec, zeby sobie juz wczesniej troche poczytac i przygotowac sie na zajecia. Dopiero zaczynam od wrzesnia, ale chciałam sie pouczyc jeszcze przed zajeciami. Pewnie sa jakies roznice pomiedzy szkołami o tym profilu, ale program i zakres materiału i tak jest taki sam.
Lucy1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 16:19   #9
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: FiR/Technik farmaceutyczny - wybór

Widzę,że jesteś ambitna.
Myślę,że nawet jeśli będziesz miała do czynienia z materiałem dopiero od września to sobie poradzisz
Ale swoją drogą przejrzenie notatek byłoby napewno cenne. Mam nadzieję,że znajdziesz chętnego na sprzedaż bo ja moje notatki tak cenię, że nie sprzedałabym ich. Zresztą pracuję już w zawodzie kilka lat i zdarza mi się do nich jeszcze zaglądać- pewne rzeczy umykają z biegiem czasu
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 23:41   #10
Lucy1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 22
Dot.: FiR/Technik farmaceutyczny - wybór

Jesli moge zapytac, to jestes zadowolona z pracy w tym zawodzie?
Lucy1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 15:59   #11
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: FiR/Technik farmaceutyczny - wybór

Bardzo lubię swoją pracę. Ale ja lubię pomagać ludziom. Mam satysfakcję z tego,że potrafię doradzić dobrze lek pacjentowi. Mam satysfakcję z tego,że pacjent przyjdzie do mnie ucieszony,że dobrze mu doradziłam Cieszę się jak mogę pomóc pacjentowi wybrnąć z trudnej sytuacji (źle wypisana recepta, czy problem z zażywaniem mnóstwa leków...). Staram się nie tylko dobrze wydać lek ale też pomóc inaczej-doradzić gdzie jest najkrótsza kolejka do specjalisty, który lekarz dobry a który bezmyślnie klepie wszystkim to samo
Wielu pacjentów ma już dość lekarzy i z wieloma problemami przychodzi do apteki- nie mogę postawić diagnozy bo nie mam ani takiej wiedzy ani uprawnieńale mogę doradzić co pacjent może w tej sytuacji zrobić-lubię to
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-22, 19:47   #12
sosik101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1
Dot.: FiR/Technik farmaceutyczny - wybór

co byłó na standaryzacji w 2011 technik farmacji

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:43 ----------

wiesz może co było na standaryzacji w 2011
sosik101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:28.