Fatalna nauczycielka od polskiego - jak napisac skarge do kuratorium - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-16, 15:02   #1
cyziaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 53

Fatalna nauczycielka od polskiego - jak napisac skarge do kuratorium


Hej! Jak wiecie, chodzę do 2 liceum. Mam straszną nauczycielkę języka polskiego. Od razu mówię, interwencje u wychowawczyni i dyrektora nic nie dały, wychowawczyni rozkłada ręce, dyrektor nawet nie chciał nas słuchać, a rodzice nie chcą się zorganizować, i działać. Więc tak. Nauczycielka nie ma dzieci, a na wszystkim (zwłaszcza dzieciach) zna się najlepiej. Mamy jedną koleżankę w ciąży, to pyta ją tak, żeby nie odpowiedziała, zadaje same trudne pytania, a jak koleżanka nie odpowie, to nauczycielka mówi "trzeba były nóg nie rozkładać, tylko się uczyć". Zadaje nam lekturę (np. ostatnio "Zbrodnię i karę" w ciągu weekendu) a potem każe opowiadać, nic nam nie tłumaczy, trzeba mówić "jej słowami", nie można interpretować po swojemu. Mam doskonale rozumieć lekturę, tak jak ona rozumie, jak ona nam nic nie omówi. W tamtym roku z ocen 5 5 4 4 4 wystawiła mi ocenę 3, bo byłam "nieskromna" - ocena dobra była wystawiona długopisem, skreśliła i napisała 3. No co tu dużo mówić, uwzięła się na mnie ;/ Ostatnio pytała z "Ludzi bezdomnych" i zadała pytanie "Czy lekarze spodziewali się takiej przemowy od Tomasza Judyma?" ja odpowiadam "Nie, nie takiej". Ona "Dlaczego?" na to ja "bo lekarze, czyli wyższa, bogatsza grupa nie przejmowała się niższą grupą społeczną, wieśniakami, i ubogim ludem", to nakrzyczała na mnie, że zmyślam, że się nie uczę, że nie przeczytałam lektury, że mam trochę inteligencji i żebym się nie popisywała. A jak dziewczyna powiedziała, że pojechał (ten Tomsz) do Szwajcrii i tam umarł, to polonistka powiedziała tylko "źle, mów dalej". Jak oprę się na krześle, i wyciągnę nogi do przodu, to ją ignoruję i nie szanuję, jak siedzę wsunięta i oprę głowę na ręce, rękę na ławce, to to samo... Jak spojrzę w okno, to krzyczy że nie uważam i że ona wezwie rodziców, bo ją ignoruję... Na lekcje przynosi sobie zapiekanki, zamawia pizzę, robi kawkę, herbatkę, rozmawia przez telefon.. Potrafi nam powiedzieć "przeczytajcie temat" i każe nam siedzieć 90 minut (bo mamy 6 lekcji w tygodniu, zawsze dwie pod rząd, 3 razy w tygodniu) nie rozmawiać, nie bawić się, w ogóle najlepiej jakbyśmy nie oddychali, nie mrugali. No i najlepsze. Przychodzą do niej na lekcjach koleżanki i mąż. I potrafią przegadać całe lekcje o głupotach, np. pisałam kiedyś na tablicy a ona taki tekst do koleżanki "no, ja to zrobiłam ostatnio pierogi, ale mąż nie zjadł, mówił że takie gumiaste..." o takie w ten deseń. A jak jakaś nie przyjdzie, to pyta. I nie ważne, że z nami tematu nie omówiła, bo my mamy to sami umieć. W ogóle nie prowadzi lekcji, bo boli ją głowa, ząb, brzuch itp. Albo nie prowadzi, bo wróciła z pielgrzymki i jest uduchowiona. Albo to jest 4 i 5 lekcja, i ona jest już zmęczona. Każe nam przepisywać podręcznik, tzn notatki z podręcznika, a sama siedzi i rozmawia. Albo każe nam pisać wypracowania, których nigdy nie sprawdza. A jak raz sprawdziła, to uwga: moje, spisane z internetu, było złe i dostałam 2, a dziewczyna, lizus, miała prawie identyczne, zmieniła kilka wyrazów i dostała 4+ ;/ W tamtym roku szkolnym mieliśmy jedno wypracowanie na lekcji, do tej pory nam nie oddała. Lizusów praktycznie w ogóle nie pyta, stawia im oceny za nic. Miałam dzisiaj taką sytuację: przyszła do niej koleżanka, gadały 20 minut, i przypomniałam sobie, że miałam koleżance oddać 2 zł. Wyjęłam portfel, z portfela 2 zł, ale miałam luzem rzucone zdjęcie, swoje, bo miałam zanieść do wyrobienia legitymacji. I tak jakoś przypadkiem złapało mi się zdjęcie z pieniędzmi, i potem wypadło mi z palców to zdęcie. I ona to zauważyła, i wydarła się, że ignoruję jej polecenia, nie szanuję jej, że co ja sobie wyobrażam, że jestem dzieckiem, zabrała mi to zdjęcie, potargała i poszła plotkować dalej. Ja już nie wiem co mamy robić, i z tego powodu pytam, jak napisać skargę do kuratorium? Czy możemy to zrobić my, osoby niepełnoletnie?
Jak ująć te argumenty, które podałam, tak "mądrze"?

Bardzo was proszę o pomoc!
cyziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 15:58   #2
mariaa15
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 195
Dot.: Fatalna nauczycielka od polskiego - jak napisac skarge do kuratorium

Faktycznie, baba okropna. Myślę że powinnaś na początku napisac do kuratorium
mariaa15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 16:10   #3
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Fatalna nauczycielka od polskiego - jak napisac skarge do kuratorium

Cytat:
Napisane przez mariaa15 Pokaż wiadomość
Faktycznie, baba okropna. Myślę że powinnaś na początku napisac do kuratorium
Przecież autorka ma właśnie taki zamiar, akurat nic odkrywczego nie napisałaś

Jeżeli jest tak jak mówisz to lekcje z nią rzeczywiście mogą być dla Ciebie bardzo nieprzyjemne. Ogólnie, ciężka sytuacja. Bo skargę do kuratorium może i napisać możesz, ale to jasne, że inni nauczyciele i dyrektor będą ją bronić. I nawet jak napiszesz, o sprawa rozejdzie się po kościach.
Tutaj potrzebna jest duża liczba osób, które Cię poprą. Bez tego i tak nic nie zdziałasz.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 16:45   #4
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Fatalna nauczycielka od polskiego - jak napisac skarge do kuratorium

Faktycznie, ''nauczycielka'' potworna.

Może nagrać kamerą kilka scenek ze sposobu prowadzenia zajęć przez nią i jako dowód skargi wysłać do kuratorium?
Albo od razu do TVN-u
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 17:46   #5
lapida
Wtajemniczenie
 
Avatar lapida
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 021
Dot.: Fatalna nauczycielka od polskiego - jak napisac skarge do kuratorium

Jest jakaś możliwość, abyś dowiedziała sie, jaki stopień awansu zawodowego ma owa nauczycielka?



(dodam jedynie, że jeśli jest nauczycielem dyplomowanym, to będziesz musiała mieć udokumentowane dowody na RAŻĄCE przypadku nadużywania władzy itp)
lapida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 18:39   #6
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Fatalna nauczycielka od polskiego - jak napisac skarge do kuratorium

No to ja odpowiem z doświadczenia. Moja siostra miała 2 lata podobną sytuację z Panem od historii. Wystarczył telefon do kuratorium, przyszła kontrola. Wyszło wszystko na jaw. Nauczyciel już tam nie pracuje. Ale UWAGA!!! Klasa- ok 20 osób trzymała się razem. Sprawdź czy nie będzie tak, że Ty się wychylisz aby coś zrobić a reszta się..wypnie na to.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 19:22   #7
Honey7
Zakorzenienie
 
Avatar Honey7
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 4 441
Dot.: Fatalna nauczycielka od polskiego - jak napisac skarge do kuratorium

Spróbujcie pierw napisać o zmianę nauczyciela z polskiego, jeśli to nie pomoże to niech, ktoś z waszych rodziców zadzwoni do kuratorium oświaty i niech zrobią kontrolę, bo faktycznie nie ciekawa sytuacja z tą nauczycielką
__________________
BLOGUJĘ
Honey7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-16, 20:09   #8
willy_nilly
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 221
Dot.: Fatalna nauczycielka od polskiego - jak napisac skarge do kuratorium

A myślałam, że to ja miałam "niekompetentnych" nauczycieli.

Sprawa jest o tyle ciężka, że wychowawca i dyrektor Was ignorują. Kiedy byłam jeszcze w gimnazjum moja klasa pragnęła walczyć z historykiem, który był także naszym wychowawcą. Przez pierwsze pół roku mieliśmy innego wychowawcę, a pani, która nim była, została vice-, więc zwróciliśmy się do niej. Zorganizowała nam pogadankę, wspólną, z nauczycielem i wtedy... wszyscy nabrali wody w usta. Upewnij się, że u Was się tak nie stanie. Najlepiej zorganizuj podpisy całej klasy, a może także i prawnych opiekunów? Bo bez reprezentanta w postaci dorosłej osoby raczej się nie obędzie... Może do tego psycholog/pedagog szkolny?

Ktoś zasugerował nagranie tej pani, ale z drugiej strony, kiedy my nagraliśmy historyka, to skierowano przeciwko nam zarzut, że nie używa się telefonu w szkole.

Normalnie ręce mi opadły...
willy_nilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 20:22   #9
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: Fatalna nauczycielka od polskiego - jak napisac skarge do kuratorium

Cytat:
Napisane przez Ineczka33 Pokaż wiadomość
Faktycznie, ''nauczycielka'' potworna.

Może nagrać kamerą kilka scenek ze sposobu prowadzenia zajęć przez nią i jako dowód skargi wysłać do kuratorium?
Albo od razu do TVN-u
Lepiej nie, zdaje się, że nagrywanie nauczycieli jest zabronione, a chodzi o to, żeby ona miała problemy, a nie oni.
__________________

Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 21:59   #10
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Fatalna nauczycielka od polskiego - jak napisac skarge do kuratorium

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Przecież autorka ma właśnie taki zamiar, akurat nic odkrywczego nie napisałaś

Jeżeli jest tak jak mówisz to lekcje z nią rzeczywiście mogą być dla Ciebie bardzo nieprzyjemne. Ogólnie, ciężka sytuacja. Bo skargę do kuratorium może i napisać możesz, ale to jasne, że inni nauczyciele i dyrektor będą ją bronić. I nawet jak napiszesz, o sprawa rozejdzie się po kościach.
Tutaj potrzebna jest duża liczba osób, które Cię poprą. Bez tego i tak nic nie zdziałasz.
niekoniecznie, to raczej nie jest zgrana grupa społeczna. Do kuratorium pisać można, oni zwykle stają po stronie ucznia.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 08:36   #11
lapida
Wtajemniczenie
 
Avatar lapida
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 021
Dot.: Fatalna nauczycielka od polskiego - jak napisac skarge do kuratorium

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
niekoniecznie, to raczej nie jest zgrana grupa społeczna. Do kuratorium pisać można, oni zwykle stają po stronie ucznia.
no proszę cie..
wiesz, ile jest skarg do kuratorium na nauczycieli? Że są złośliwi, że wymagają niewiadomoczego, że są niekompetentni, że nie przychodzą na lekcje...

i wiesz co? 95% z tych skarg okazuje się pochodzić od uczniów, którzy dostali z odpowiedzi jedynkę, bo się nie nauczyli i postanowili się zemścić.

Dlatego ważne jest poparcie całej klasy + rodziców (i pewność, że nikt sie nie wyłamie w razie konfrontacji) oraz jakiekolwiek dowody - ale w tej sytuacji będzie trudno, bo jak udowodnić, że film ukazujący nauczycielkę rozmawiającą przez telefon pochodzi z czasu lekcji a nie np z przerwy?
lapida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-17, 10:03   #12
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Fatalna nauczycielka od polskiego - jak napisac skarge do kuratorium

Cytat:
Napisane przez lapida Pokaż wiadomość
no proszę cie..
wiesz, ile jest skarg do kuratorium na nauczycieli? Że są złośliwi, że wymagają niewiadomoczego, że są niekompetentni, że nie przychodzą na lekcje...

i wiesz co? 95% z tych skarg okazuje się pochodzić od uczniów, którzy dostali z odpowiedzi jedynkę, bo się nie nauczyli i postanowili się zemścić.

Dlatego ważne jest poparcie całej klasy + rodziców (i pewność, że nikt sie nie wyłamie w razie konfrontacji) oraz jakiekolwiek dowody - ale w tej sytuacji będzie trudno, bo jak udowodnić, że film ukazujący nauczycielkę rozmawiającą przez telefon pochodzi z czasu lekcji a nie np z przerwy?
Powiedzmy, że przez przyjaciół dobrze znam to środowisko i wiem co się dzieje, gdy dyrektor otrzymuje informację z kuratorium, że jest skarga na nauczyciela.
A nagrywanie osób bez ich zgody i wiedzy nie jest zgodne z prawem.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 10:45   #13
lapida
Wtajemniczenie
 
Avatar lapida
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 021
Dot.: Fatalna nauczycielka od polskiego - jak napisac skarge do kuratorium

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Powiedzmy, że przez przyjaciół dobrze znam to środowisko i wiem co się dzieje, gdy dyrektor otrzymuje informację z kuratorium, że jest skarga na nauczyciela.
A nagrywanie osób bez ich zgody i wiedzy nie jest zgodne z prawem.
powiedzmy, że ja osobiście znam to środowisko i wiem, co się dzieje, gdy kuratorium otrzymuje skargę na nauczyciela.

Owszem, nagrywanie nie jest zgodne z prawem, jednak jest jeszcze coś takiego: nagrywanie, mające na celu ujawnienie innego wykroczenia/przestępstwa itp.
Wtedy jest uzasadnione.
lapida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 11:29   #14
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Fatalna nauczycielka od polskiego - jak napisac skarge do kuratorium

Cytat:
Napisane przez lapida Pokaż wiadomość
powiedzmy, że ja osobiście znam to środowisko i wiem, co się dzieje, gdy kuratorium otrzymuje skargę na nauczyciela.

Owszem, nagrywanie nie jest zgodne z prawem, jednak jest jeszcze coś takiego: nagrywanie, mające na celu ujawnienie innego wykroczenia/przestępstwa itp.
Wtedy jest uzasadnione.
Skonfrontujemy???

A poza tym to co robi ta nauczycielka to nie przestępstwo.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 11:36   #15
lapida
Wtajemniczenie
 
Avatar lapida
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 021
Dot.: Fatalna nauczycielka od polskiego - jak napisac skarge do kuratorium

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Skonfrontujemy???

A poza tym to co robi ta nauczycielka to nie przestępstwo.

Bez dziecinady..

Ale w pełni ok to też nie jest..
lapida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 12:15   #16
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Fatalna nauczycielka od polskiego - jak napisac skarge do kuratorium

Cytat:
Napisane przez lapida Pokaż wiadomość
Bez dziecinady..

Ale w pełni ok to też nie jest..

Jakiej dziecinady?
Ja nigdzie nie napisałam, że to jest ok, przecież radziłam Autorce napisać do kuratorium. Ale nie zmienia to faktu że zachowanie nauczycielki nie jest przestępstwem które usprawiedliwiłoby nagrywanie jej bez jej wiedzy i zgody.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 12:54   #17
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Fatalna nauczycielka od polskiego - jak napisac skarge do kuratorium

a gadanie z koleżankami i mężem to co niby?:|
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 13:42   #18
lapida
Wtajemniczenie
 
Avatar lapida
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 021
Dot.: Fatalna nauczycielka od polskiego - jak napisac skarge do kuratorium

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Jakiej dziecinady?
Ja nigdzie nie napisałam, że to jest ok, przecież radziłam Autorce napisać do kuratorium. Ale nie zmienia to faktu że zachowanie nauczycielki nie jest przestępstwem które usprawiedliwiłoby nagrywanie jej bez jej wiedzy i zgody.
To co proponujesz? Iść i "na gębę" im to zgłosić? Bez ŻADNYCH dowodów?

Weź sie zapytaj tych swoich znajomych, podobno z kuratorium, jak to wygląda..
Żeby skarga była w pełni uznana i żeby pracownicy kuratorium się tym zajęli, nie można polegać tylko i wyłącznie na wysłuchaniu jednej strony. Myślisz, że nauczycielka, podczas konfrontacji, przyzna sie do zarzutów? Podejrzewam, że nie.
I w tym momencie przydałyby się dowody (które najlepiej byłoby załączyć do pisemnej skargi).
lapida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 14:33   #19
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Fatalna nauczycielka od polskiego - jak napisac skarge do kuratorium

Cytat:
Napisane przez lapida Pokaż wiadomość
To co proponujesz? Iść i "na gębę" im to zgłosić? Bez ŻADNYCH dowodów?

Weź sie zapytaj tych swoich znajomych, podobno z kuratorium, jak to wygląda..
Żeby skarga była w pełni uznana i żeby pracownicy kuratorium się tym zajęli, nie można polegać tylko i wyłącznie na wysłuchaniu jednej strony. Myślisz, że nauczycielka, podczas konfrontacji, przyzna sie do zarzutów? Podejrzewam, że nie.
I w tym momencie przydałyby się dowody (które najlepiej byłoby załączyć do pisemnej skargi).
nie z kuratorium, tylko mam dwoje dobrych znajomych, którzy są dyrektorami szkół.
Kuratorium zwykle ceduje takie sprawy na dyrekcję, ze wskazaniem ze to uczeń ma rację. I dalej to problem dyrektora a kuratorium tylko trzyma rękę na pulsie.
Dyrektorowi raczej zależy żeby nie mieć później problemów, poza tym skoro ta nauczycielka prowadzi lekcje tak jak opisała Autorka to na pewno nie robi tego tylko w jej klasie, ale ogólnie jest to jej "styl" i nie wierzę, ze dyrekcja o tym nie wie, raczej umywa ręce, po skardze i interwencji kuratorium nie będzie mogła zamykać oczu.

Edytowane przez marza_mr
Czas edycji: 2012-04-17 o 14:35
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-17, 19:15   #20
lapida
Wtajemniczenie
 
Avatar lapida
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 021
Dot.: Fatalna nauczycielka od polskiego - jak napisac skarge do kuratorium

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
nie z kuratorium, tylko mam dwoje dobrych znajomych, którzy są dyrektorami szkół.
Kuratorium zwykle ceduje takie sprawy na dyrekcję, ze wskazaniem ze to uczeń ma rację. I dalej to problem dyrektora a kuratorium tylko trzyma rękę na pulsie.
Dyrektorowi raczej zależy żeby nie mieć później problemów, poza tym skoro ta nauczycielka prowadzi lekcje tak jak opisała Autorka to na pewno nie robi tego tylko w jej klasie, ale ogólnie jest to jej "styl" i nie wierzę, ze dyrekcja o tym nie wie, raczej umywa ręce, po skardze i interwencji kuratorium nie będzie mogła zamykać oczu.


jeśli kuratorium przekazuje sprawę, to jest ona do rozwiązania, do rozpatrzenia. Absolutnie nie ma czegoś takiego, że dyrektorowi składana jest sprawa, ze wskazaniem, że to uczeń ma rację..
lapida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 19:47   #21
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Fatalna nauczycielka od polskiego - jak napisac skarge do kuratorium

Cytat:
Napisane przez lapida Pokaż wiadomość


jeśli kuratorium przekazuje sprawę, to jest ona do rozwiązania, do rozpatrzenia. Absolutnie nie ma czegoś takiego, że dyrektorowi składana jest sprawa, ze wskazaniem, że to uczeń ma rację..
To chyba w 2 różnych światach żyjemy. Ja mówię o konkretnych przypadkach, czasami to aż absurdalne było, ale kuratorium trzymało stronę ucznia.
Ale Ciebie widać nie przekonam i nawet nie mam takiego zamiaru, Ty wiesz swoje ja swoje. Amen
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:16.