Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-09, 15:33   #211
~Veronique
Zakorzenienie
 
Avatar ~Veronique
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 581
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

no ja w tym roku 21 więc teoretycznie, już nie powinno nic takiego być.
Kiedyś tam owszem, była burza hormonów, ale może w wieku, 15-16 lat

Kurcze liczyłam na to TCA, a teraz już nie wiem
__________________

~Veronique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 19:17   #212
GochaStg21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 12
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Ja na Twoim miejscu bym poszła, bo jak nie spróbujesz to nie bedziesz wiedziała;P Mi nic innego nie pozostało i na pewno pójdę na tyle ile będzie trzeba, bo mojej lekarce ufam i skoro ona mówi, że trzeba kilka razy to trzeba:P Tylko nie nastawiaj się na nic spektakularnego, bo się możesz rozczarować.. Do tego trzeba czasu. Ale może w Twoim przypadku efekty będą widoczne od razu, w każdym razie powodzenia;D
GochaStg21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 19:21   #213
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez ~Veronique Pokaż wiadomość
no ja w tym roku 21 więc teoretycznie, już nie powinno nic takiego być.
Kiedyś tam owszem, była burza hormonów, ale może w wieku, 15-16 lat

Kurcze liczyłam na to TCA, a teraz już nie wiem
Warto spróbować.... ale radzę robić najpierw test uczuleniowy na TCA .... żebyś nie miała takich przykrych powikłań jak ja
I nie słuchaj lekarza, że rzadko zdarzają się uczulenia..... bo się zdarzają i wcale nie tak rzadko, skoro tu, tylko na tym wątku oprócz mnie uczulenie miała i Surmina, którą serdecznie zresztą pozdrawiam
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 23:14   #214
~Veronique
Zakorzenienie
 
Avatar ~Veronique
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 581
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Spróbuję, liczę na jakiś lepszy efekt, bo po słabych peelingach było bardzo dobrze, poschodziły mi przebarwienia no tylko te nierówności
Zapytam lekarza, o te uczulenia bo gdy z nim rozmawiałam to nie przyszło mi nawet coś takiego do głowy.
Dzięki
__________________

~Veronique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 10:57   #215
andziulkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 35
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

robiłam zabieg kwasem w poniedziałek, mozna pominąc kwestie bólu itd ja jeszcze nie bylam przygotowana na to, bo umówiona byłam do swojej kosmetyczki na retinol ale przy okazji był tam lekarz, który zaporoponował mi TCA. Pomyślałam - czemu nie skoro ma byc lepszy rezultat. Ale na tą chwile nie wiem czy dobrze zrobiłam. Dziś mamy piatek, a ja cały tydzien musiałam chodzić do pracy, byłam załamana swoim wyglądem. Ale oprócz tego nie jestem dośc cierpliwa, bo mimo, tego ze wiem ze nie powinno się dotykac tej twarzy a co juz mówić o zrywaniem tego naskórka to to bylo odemnie chyba silniejsze no i dziś nie mam juz tej martwej skóry, a twarz jest czerwona i na dodatek mam dziś wizyte kontrolną, juz widze jak lekarz łapie sie za głowe. Eh chyba juz wiecej nie powtórze tego zabiegu
andziulkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 14:00   #216
~Veronique
Zakorzenienie
 
Avatar ~Veronique
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 581
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez andziulkaaa Pokaż wiadomość
robiłam zabieg kwasem w poniedziałek, mozna pominąc kwestie bólu itd ja jeszcze nie bylam przygotowana na to, bo umówiona byłam do swojej kosmetyczki na retinol ale przy okazji był tam lekarz, który zaporoponował mi TCA. Pomyślałam - czemu nie skoro ma byc lepszy rezultat. Ale na tą chwile nie wiem czy dobrze zrobiłam. Dziś mamy piatek, a ja cały tydzien musiałam chodzić do pracy, byłam załamana swoim wyglądem. Ale oprócz tego nie jestem dośc cierpliwa, bo mimo, tego ze wiem ze nie powinno się dotykac tej twarzy a co juz mówić o zrywaniem tego naskórka to to bylo odemnie chyba silniejsze no i dziś nie mam juz tej martwej skóry, a twarz jest czerwona i na dodatek mam dziś wizyte kontrolną, juz widze jak lekarz łapie sie za głowe. Eh chyba juz wiecej nie powtórze tego zabiegu
nie powinnaś była odrywać skóry... tak czytam co piszecie, ja planuję wziąć urlop, ale moja kierownik sugeruje mi, żebym nie traciła urlopu i poszła wten czas na zwolnienie... tylko nie wiem czy lekarz może mi je wypisać?

jak Wy dziewczyny robiciłyście? Urlop czy L4?
__________________

~Veronique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 16:30   #217
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez ~Veronique Pokaż wiadomość
nie powinnaś była odrywać skóry... tak czytam co piszecie, ja planuję wziąć urlop, ale moja kierownik sugeruje mi, żebym nie traciła urlopu i poszła wten czas na zwolnienie... tylko nie wiem czy lekarz może mi je wypisać?

jak Wy dziewczyny robiciłyście? Urlop czy L4?
ja wzięłam najpierw urlop, bo szkoda było mi kasy.... ale po tygodniu, gdy okazało się, że mam poważne komplikacje po TCA lekarka w sumie bez pytania wypisała mi zwolnienie na ponad 2 tygodnie.... wszystko zależy od lekarza....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-20, 17:12   #218
Surmina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 86
GG do Surmina
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Ja nie miałam problemu z uzyskaniem zwolnienia lekarskiego, więc nie sądzę, iż Twój lekarz będzie robił Ci jakieś trudności.
A czerwona skóra z jakimś czasem zblednie. Musisz być cierpliwa!
Surmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 22:28   #219
Veneno
Raczkowanie
 
Avatar Veneno
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 241
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Ja miałam urlop, 3 dni, zawsze robię tca we wtorek po pracy, żeby tracić jak najmniej urlopu.
Veneno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 10:01   #220
andziulkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 35
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

ja niestety jestem w innej sytuacji i nie moge wziąc urlopu w pracy
andziulkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 14:46   #221
~Veronique
Zakorzenienie
 
Avatar ~Veronique
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 581
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Szkoda kasy przy L4, ale też szkoda urlopu, bo przecież normalnie też trrzeba wypoczać...
__________________

~Veronique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-07, 15:39   #222
~Veronique
Zakorzenienie
 
Avatar ~Veronique
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 581
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Dziewczyny wczoraj miałam TCA, było znośnie, myślałam, że to naprawdę bardzo boli. Chociaż nie odczuwałam specjalnie bólu to zrobiło mi się bardzo słabo
Dziś wyglądam jak indianin, myślałam, że to będzie ostrzejsze a w porównaniu z innymi zabiegami to jestem tylko trochę bardziej czerwona i nic więcej. no nic czekam na złuszczanie.
__________________

~Veronique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 17:53   #223
Silent Witch
Raczkowanie
 
Avatar Silent Witch
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 265
GG do Silent Witch
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

~Veronique ciesze się,ze nie było tak źle...każdy z nas ma inny próg bólu...
pisz koniecznie jak po zabiegu zmienia się buzia! Trzymam kciuki, na pewno będziesz zadowolona!

Ja muszę przyznać, że jednak było warto....moja cera wygląda znacznie lepiej, gładziej, przebarwienia rozjaśniały, znacznie zmniejszyła się ilość zaskórników iw ogóle przetłuszczanie skóry,a pory nadal są zmniejszone!! szczerze mówiąc, dopiero teraz widzę, ile dał mi ten peeling chyba jednak więc zrobię to jeszcze nie raz, i jeszcze nie raz przyjdzie Wam czytać moje relacje na w tym wątku
pozdrawiam
__________________
(\__/)
(O.o )
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination!


Edytowane przez Silent Witch
Czas edycji: 2009-03-07 o 17:54 Powód: literówka
Silent Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 19:27   #224
~Veronique
Zakorzenienie
 
Avatar ~Veronique
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 581
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez Silent Witch Pokaż wiadomość
~Veronique ciesze się,ze nie było tak źle...każdy z nas ma inny próg bólu...
pisz koniecznie jak po zabiegu zmienia się buzia! Trzymam kciuki, na pewno będziesz zadowolona!

Ja muszę przyznać, że jednak było warto....moja cera wygląda znacznie lepiej, gładziej, przebarwienia rozjaśniały, znacznie zmniejszyła się ilość zaskórników iw ogóle przetłuszczanie skóry,a pory nadal są zmniejszone!! szczerze mówiąc, dopiero teraz widzę, ile dał mi ten peeling chyba jednak więc zrobię to jeszcze nie raz, i jeszcze nie raz przyjdzie Wam czytać moje relacje na w tym wątku
pozdrawiam
będę pisać na bieżąco.
długo już jesteś po tca? cieszę się że Ci dużo dał. to nastraja mnie optymistycznie
__________________

~Veronique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 10:47   #225
Silent Witch
Raczkowanie
 
Avatar Silent Witch
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 265
GG do Silent Witch
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez ~Veronique Pokaż wiadomość
będę pisać na bieżąco.
długo już jesteś po tca? cieszę się że Ci dużo dał. to nastraja mnie optymistycznie

Zabieg miałam 24-tego stycznia, czyli upłynęło już sporo czasu, a pozytywne efekty nadal trwają wydaje mi się, że tak na prawdę "super" zaczęło być dopiero po miesiącu od zabiegu skóra regeneruje się swoim własnym, 28-dniowym tempem i dopiero po takim czasie pokazuje nam swoje w pełni odnowione oblicze
Jak Twoja buzia dzisiaj? pozdrawiam
__________________
(\__/)
(O.o )
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination!

Silent Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 11:56   #226
~Veronique
Zakorzenienie
 
Avatar ~Veronique
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 581
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez Silent Witch Pokaż wiadomość
Zabieg miałam 24-tego stycznia, czyli upłynęło już sporo czasu, a pozytywne efekty nadal trwają wydaje mi się, że tak na prawdę "super" zaczęło być dopiero po miesiącu od zabiegu skóra regeneruje się swoim własnym, 28-dniowym tempem i dopiero po takim czasie pokazuje nam swoje w pełni odnowione oblicze
Jak Twoja buzia dzisiaj? pozdrawiam
mam nadzieję, że u mnie też tak będzie.
dzisiaj już widzę, że wszystko działa - skóra robi się już brązową skorupą. wyglądam jakbym przesadziła z opalaczem a na dodatek nierówno go nałożyła
już nie mogę się doczekać aż to się złuszczy.
__________________

~Veronique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 18:06   #227
~Veronique
Zakorzenienie
 
Avatar ~Veronique
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 581
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Dziewczyny, już tydzień po zabiegu. Wszystko bez komplikacji, jeszcze gdzie nie gdzie mam pozostałości, ale sądzę że złuszczą się w najbliższych dniach.
Skóra jest milutka, trochę jeszcze zaczerwieniona, ale martwi mnie jedna sprawa mam w niektórych miejscach takie malutkie czerwone krostki - czy którejś z Was się to zdarzyło? bo nie wiem, czy to skóra się jeszcze oczyszcza czy to kolejne niespodzianki które zniszczą to co peeling pomógł mi osiągnąć - bardzo spłycił mi blizny na policzku, a po przebarwieniach nie ma śladu.
__________________

~Veronique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 12:10   #228
nienna
Raczkowanie
 
Avatar nienna
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 285
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Tak sobie czytam wasze opowieści o TCA i jestem trochę przerażona szczerze mówiąc Czy któraś z was miała jakieś skutki uboczne po TCA 15%? Bo z tego co widzę to wszystkie opisywane sytuacje miały miejsce po TCA 25% lub wyższym stężęniu. Właśnie wybieram się na peeling 15% stąd moje pytanie 5 lat temu co prawda robiłam sobie TCA i wszystko skończyło się bezproblemowo, ale zupełnie nie pamiętam jakiego lekarka użyła stężenia
__________________
"Outside of a dog, a book is a man's best friend. Inside of a dog, it is too dark to read." Groucho Marx
nienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 12:26   #229
ksiatuszek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 12
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

hej dziewczyny. Powiem szczerze, ze troche sie przerazilam czytajac Wasze wypowiedzi.
Dzisiaj miałam TCA, dokładnie to 3h temu. Dermatolog nalozyla mi TCA o stezeniu 10%, nie mam jakiegos strasznego tradziku, od czasu do czasu cos wyskoczy i chcialam sie tylko pozbyc dziurek po pryszczach (ahh to wyciskanie;/) i wagrach. Zdziwilam sie, ze tylko 10%, ale wydaje mi sie ze wiedziala co robi. Mam nadzieje, ze nie bedzie to u mnie przebiegalo zbyt długo i zbyt strasznie. Kupilam wazeline i Alantan, czekam na zluszczanie. Skóra juz przestała mnie piec, momentami sie odzywa.
Myslicie ze te 10% w ogole cos zdziala ?Czytajac o waszym stezeniu zastanawiam sie czy w ogole warto bylo wydawac 120 zl..?
ksiatuszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-14, 15:42   #230
Silent Witch
Raczkowanie
 
Avatar Silent Witch
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 265
GG do Silent Witch
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez ~Veronique Pokaż wiadomość
Dziewczyny, już tydzień po zabiegu. Wszystko bez komplikacji, jeszcze gdzie nie gdzie mam pozostałości, ale sądzę że złuszczą się w najbliższych dniach.
Skóra jest milutka, trochę jeszcze zaczerwieniona, ale martwi mnie jedna sprawa mam w niektórych miejscach takie malutkie czerwone krostki - czy którejś z Was się to zdarzyło? bo nie wiem, czy to skóra się jeszcze oczyszcza czy to kolejne niespodzianki które zniszczą to co peeling pomógł mi osiągnąć - bardzo spłycił mi blizny na policzku, a po przebarwieniach nie ma śladu.
Cieszę się bardzo,że wszystko przebiega gładko i bez komplikacji
Myślę,że krostki, które się pojawiły to efekt oczyszczania skóry, mnie też wyszło kilka pojedynczych pryszczyków po zabiegu... Nie przejmuj się nimi, na pewno szybko się zagoją, tylko nie wyciskaj Bardzo się cieszę,że blizny spłycone, a przebarwienia znikły...nie taki tca zły jak o nim mówią a będzie jeszcze lepiej trzymam kciuki za dalszą regenerację i zadowolenie z pięknej skóry! pozdrawiam!

Ksiatuszek, na pewno będzie lepiej! Możliwe,że jeden zabieg nie wystarczy aby wygładzić totalnie buzię, ale w takim razie masz dobre przygotowanie skóry na następny raz i będziesz mogła sobie zrobić mocniejsze stężenie Jeżeli oczywiście dermatolog się zgodzi, babka na pewno wiedziała co robi dając niższe stężenie....pewnie masz dosyć cienką skórę i nie chciała za pierwszym razem używać cięższego kalibru
trzymam kciuki za efekty!
__________________
(\__/)
(O.o )
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination!


Edytowane przez Silent Witch
Czas edycji: 2009-03-14 o 15:49 Powód: literówka
Silent Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 19:08   #231
~Veronique
Zakorzenienie
 
Avatar ~Veronique
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 581
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez Silent Witch Pokaż wiadomość
Cieszę się bardzo,że wszystko przebiega gładko i bez komplikacji
Myślę,że krostki, które się pojawiły to efekt oczyszczania skóry, mnie też wyszło kilka pojedynczych pryszczyków po zabiegu... Nie przejmuj się nimi, na pewno szybko się zagoją, tylko nie wyciskaj Bardzo się cieszę,że blizny spłycone, a przebarwienia znikły...nie taki tca zły jak o nim mówią a będzie jeszcze lepiej trzymam kciuki za dalszą regenerację i zadowolenie z pięknej skóry! pozdrawiam!
ja też się cieszę i mam nadzieje, że te krostki to efekt oczyszczania się skóry, może to dotychczas siedziało pod i teraz jest zmuszone wyjśc na wierzch? ale powiem Wam, że skóra jest cudowna, nawet te krostki jej nie szpecą... no po prostu jest piękna, bardzo ładnie wygląda jest taka jasna, gładziutka, miękka
teraz tylko oby ten stan potrwał jak najdłużej za półtora tygodnia mam kontrolę, mam nadzieje, że lekarz powie mi co robić, żeby ten stan trwał.
Moim zdaniem warto pocierpieć i przemęczyć się ten tydzień! Kurcze muszę zapytać lekarza jakie miałam stężenie
__________________


Edytowane przez ~Veronique
Czas edycji: 2009-03-14 o 19:09
~Veronique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 14:48   #232
dagamara81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 15
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Witam,ja miałam TCA w środę,dziś jest niedziela,troche już zlazło,ale te czerwone plamy pod mnie przerażają.Pieką mnie,jak je myję-to tam,gdzie miałam najwięcej posmarowane,głównie na prawym policzku.Tam też w trakcie zabiegu cholernie piekło,a potem po powrocie do domu też dokuczało.Martwi mnie to.Dzwoniłam do lekarki,zaprosiła mnie jutro na konsultacje.Nie wiem,co robic.No i myślałam,że po tyg będę wyglądała względnie,a tu nic z tego raczej.Mam małe dziecko,pogoda ładna,a my kisimy się w domu.I co z tym pieczeniem,czy tak ma byc?Oczywiście przestrzegam wszystkich zaleceń,skóra mimo smarowania popękała,bo to było tam,gdzie mimika działa i zlazła.Może za szybko i dlatego ta nowa tak piecze?
dagamara81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 16:47   #233
~Veronique
Zakorzenienie
 
Avatar ~Veronique
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 581
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez dagamara81 Pokaż wiadomość
Witam,ja miałam TCA w środę,dziś jest niedziela,troche już zlazło,ale te czerwone plamy pod mnie przerażają.Pieką mnie,jak je myję-to tam,gdzie miałam najwięcej posmarowane,głównie na prawym policzku.Tam też w trakcie zabiegu cholernie piekło,a potem po powrocie do domu też dokuczało.Martwi mnie to.Dzwoniłam do lekarki,zaprosiła mnie jutro na konsultacje.Nie wiem,co robic.No i myślałam,że po tyg będę wyglądała względnie,a tu nic z tego raczej.Mam małe dziecko,pogoda ładna,a my kisimy się w domu.I co z tym pieczeniem,czy tak ma byc?Oczywiście przestrzegam wszystkich zaleceń,skóra mimo smarowania popękała,bo to było tam,gdzie mimika działa i zlazła.Może za szybko i dlatego ta nowa tak piecze?
witaj mnie też popękało tam gdzie ruszałam ustami chociaż mnie to tak bardzo nie piekło ale było tak czerwone, że momentami byłam przerażona - w kilka dni zlazło.
trochę czasu trzeba żeby wyglądać normalnie, ja wyglądałam normalnie dopiero po 9-10 dniach, więc spokojnie... nie wiem jak mocny miałaś zabieg...
__________________

~Veronique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 21:26   #234
dagamara81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 15
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Dzisiaj byłam u lekarki,powiedziała,że jest ok.Ale wygląda....,oj,szkoda gadac.Myślałam,czy nie dac zdjęc,żeby ktoś przemyślał,czy chce takie coś sobie zrobic.Moje odczucia są sprzeczne.Jak kilka lat temu miałam Blue peel to wyglądało to lepiej.No ale dzisiaj i tak jest poprawa,zobaczymy,co dalej,tylko swędzi.I raczej ten następny zabieg za 3 tyg sobie odpuszczę,za długo mnie uziemiło,w środę będzie tydz,a na pewno do środy nie zejdzie.Myślę,że w sumie to będą jakieś 2 tyg,a przy małym dziecku to za długo na tak szybką powtórkę i w ogóle,czy moja skóra by to wytrzymała?
dagamara81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 06:47   #235
~Veronique
Zakorzenienie
 
Avatar ~Veronique
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 581
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Czemu lekarka Cię nie uprzedziła, że tak będzie to wyglądać?
Mi lekarz nie pokazywał zdjęć, ale nie ukrywał, że po zabiegu przynajmniej tydzień będę uziemiona i opisał mi wszystko dokładnie.
Jeśli masz takie odczucia to masz rację odupuść sobie kolejny zabieg
__________________

~Veronique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 11:07   #236
dagamara81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 15
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Ja miałam 35%,dwie warstwy,przy czym tą drugą to głównie na policzki i czoło i tam to najgorzej wyglądało.To chyba nie tyle wina lekarki,co moja,bo ja w tej euforii przed zabiegiem jakoś nie przemyślałam,że jak na 2-3 dzień się zacznie łuszczyc,a potem będzie złazic ze 3-4 dni to to już będzie tydz,a jeszcze zanim zacznie normalnie wyglądac to znów kilka dni.Poza tym,jak mi teraz zejdzie,to prawie zaraz znów mam iśc i znów 2 tyg to wychodzi m-c w domu.W ogóle to jestem ciekawa,czy jak już zaczerwienienie zniknie to nie będzie jakiś śladów.Mnie to wszystko tak zdziwiło,bo po Blue peel,gdzie nakładali mi 3 warstwy ze znieczuleniem w zastrzyku w tyłek(bolało jak cholera przy trzeciej warstwie) skóra się złuszczyła i było git.No cóż,sama chciałam.Podziwiam ludzi,którzy chodzą na kilka albo i więcej zabiegów.Najgorsza to jest ta obawa,czy potem się wszystko ładnie zaleczy i nie będzie przebarwień,bo trochę się o takich różnych przypadkach na forach naczytałam.No zobaczymy,to w końcu twarz,nie?A my nie żyjemy w jakimś arabskim kraju,żeby chodzic sobie okutanym chustą i nie zwracac uwagi
dagamara81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 20:08   #237
Veneno
Raczkowanie
 
Avatar Veneno
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 241
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

No a ja dzisiaj o 18 znowu miałam tca. Myślę, że i tym razem bbędzie ok.

Dagmara - a blue peel dawał lepsze efekty??
Veneno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 21:21   #238
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

szkoda, że w domku nie można spróbować tego kwasiku
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 21:28   #239
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez koko19891 Pokaż wiadomość
szkoda, że w domku nie można spróbować tego kwasiku
Można, można, na LU i takie eksperymenty były:
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...,t663,150.html

Tyle, że to dosyć niebezpieczna sprawa i wyższa szkoła jazdy.
Koko, przypomnij mi z czym ty walczysz?

Edytowane przez alkaxy
Czas edycji: 2009-05-05 o 21:31
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 22:40   #240
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

oj tam zaskórniki , blizenki po wyciskaniu itp nie żadna inwazaja ale mi to przeszkadza cienie pod oczami też tylko mnie drażnią ale na to metode znależc to hoho
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-04 13:52:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:33.