grzybica stóp i paznokci - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-28, 12:06   #1
andokao
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: bochnia
Wiadomości: 49
Unhappy

grzybica stóp i paznokci


--
__________________
Czekam aż urosne! /162cm/48kg/

Edytowane przez andokao
Czas edycji: 2009-06-18 o 19:26
andokao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 12:41   #2
anuuusiakk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 51
Dot.: grzybica stóp i paznokci

wiesz co ja też miałam z tym problem i mi pomogło Actifundin Forte.. o ile wiem to nie dawno wróciło do aptek.. polecam.. albo polifungcid ale Actifundin tańszy jest raczej a moim zdaniem lepszy pozdr
anuuusiakk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 20:53   #3
kiniak88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 24
Dot.: grzybica stóp i paznokci

Nie każde leczenie grzybicy kończy się leczeniem antybiotykami. Polecałabym maści do smarowania - Undofen max, albo Steper. Mojej koleżance pomógł Mycoplus (do nabycia w aptece, ok 20zł).

Ale nie możesz się zniechęcać - musisz zadbać o stopy. Samo nie przejdzie.

Na przyszłość polecałabym sól do stóp i mydło przeciwgrzybicze (np. firmy Barwa - Balnea).
kiniak88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 10:28   #4
Darioch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13
Dot.: grzybica stóp i paznokci

witam..
mam pytanie czy możliwa jest grzybica po jedym palcu u stopy???
w sumie sa to dwa panokcie i jakos nie za bardzo mi to pzreszkadzalo gdyż nie jest to paznokieć" zeżarty" czy powykrzywiany - poprostu wyglada to tak ze paznoiec jest gruby .. tak jakby kilu warstwowy i w sumie nadal by mi to nie pzreszkadzało gdyby nie to ze idzie lato a wiec i buty beda odkryte a paznokiec zmienil kolor na żółty .. nie wiemw sumie czy ktoś wie o co mi chodzi .. ale panicznie boje sie isc z tym do dermatologa a pozniej do chirurga na zrywanie ..
Darioch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 15:09   #5
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: grzybica stóp i paznokci

Cytat:
Napisane przez Darioch Pokaż wiadomość
witam..
mam pytanie czy możliwa jest grzybica po jedym palcu u stopy???
w sumie sa to dwa panokcie i jakos nie za bardzo mi to pzreszkadzalo gdyż nie jest to paznokieć" zeżarty" czy powykrzywiany - poprostu wyglada to tak ze paznoiec jest gruby .. tak jakby kilu warstwowy i w sumie nadal by mi to nie pzreszkadzało gdyby nie to ze idzie lato a wiec i buty beda odkryte a paznokiec zmienil kolor na żółty .. nie wiemw sumie czy ktoś wie o co mi chodzi .. ale panicznie boje sie isc z tym do dermatologa a pozniej do chirurga na zrywanie ..
uwazam ze to nie grzybica...

o ile nie peka i nie swedzi Cie skora pomiedzy palcami...
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 00:28   #6
Darioch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13
Dot.: grzybica stóp i paznokci

nie takich objawów nie ma i się ciesze
ale jak pomyśle ze te do tych paznokci ma sie dobierac chirurg to w symie chyba wole by był jaki jest ...
Darioch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 19:09   #7
andokao
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: bochnia
Wiadomości: 49
Dot.: grzybica stóp i paznokci

--
__________________
Czekam aż urosne! /162cm/48kg/

Edytowane przez andokao
Czas edycji: 2009-06-18 o 19:26
andokao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-08, 00:07   #8
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: grzybica stóp i paznokci

Cytat:
Napisane przez andokao Pokaż wiadomość
Witam, witam... Szukałam na forum jakiegoś konkretnego wątku o grzybicy, ale nic nie znalazłam co by mi pomogło. Otoz borykam sie z tym cholerstwem od jakichs 3 tygodni, a zorientowałam sie, ze to grzybica dopiero kilka dni temu [sic!]... Mam w domu dzięki Bogu jakis kremik, bodajże Clotrimazolum, ale jakos brakuje mi mobilizacji zeby walczyc z tym dziadostwem. Nie chce sie mi wierzyc, że takie smarowanie palca pomoże, tymbardziej, ze łuszczy sie mi praktycznie cała stopa ;(, paznokcie mi zżołky, a na 2 najmniejszych palcach paznokcie dosłownie zeszły. Boje sie, ze ten kremik mi nie pomoże. Mama jest lekarzem i mówi, ze spokojnie, to nic strasznego, ale przeglądnelam multum stron na ten temat i ciągle piszą, że z taką grzybicą wygrać jest niełatwo, a jesli juz, to za pomocą antybiotyków.
Bardzo prosze o jakies informacje jak mam to leczyc, zeby mi to zeszło i ile to trwać moze...
Pozdrawiam!
Objawy, które opisujesz wskazują na grzybicę stóp i paznokci.
Clotrimazolum, nie koniecznie musi pomóc.
Nie chcę nikogo urazić, ale piszesz, że mama jest lekarzem i grzybicę stóp lub paznokci traktuje jako nic strasznego?? Grzybica stóp czy paznokci to już powoli choroba cywilizacyjna, ale naprawdę ciężka do zwalczenia a niesie ze sobą wiele innych dolegliwości.

Cytat:
Napisane przez anuuusiakk Pokaż wiadomość
wiesz co ja też miałam z tym problem i mi pomogło Actifundin Forte.. o ile wiem to nie dawno wróciło do aptek.. polecam.. albo polifungcid ale Actifundin tańszy jest raczej a moim zdaniem lepszy pozdr
Popieram

Cytat:
Napisane przez Darioch Pokaż wiadomość
witam..
mam pytanie czy możliwa jest grzybica po jedym palcu u stopy???
w sumie sa to dwa panokcie i jakos nie za bardzo mi to pzreszkadzalo gdyż nie jest to paznokieć" zeżarty" czy powykrzywiany - poprostu wyglada to tak ze paznoiec jest gruby .. tak jakby kilu warstwowy i w sumie nadal by mi to nie pzreszkadzało gdyby nie to ze idzie lato a wiec i buty beda odkryte a paznokiec zmienil kolor na żółty .. nie wiemw sumie czy ktoś wie o co mi chodzi .. ale panicznie boje sie isc z tym do dermatologa a pozniej do chirurga na zrywanie ..
Objawy mogą wskazywać na grzybicę paznokcia. Każda zmiana powinna nas niepokoić. Nie ma się czego bać, dermatolog nie gryzie. Co najważniejsze, skieruje na badania, aby zdiagnozować czy to w ogóle grzyb, a jeśli tak jaki rodzaj grzyba.
Zrywanie paznokci to metoda ze "średniowiecza". Obecna medycyna nie stosuje już zrywania paznokci, ewentualnie w naprawdę beznadziejnych przypadkach, gdy żadne leki nie pomagają. Polecam wizytę u lekarza, chyba chcesz mieć piękne paznokcie na lato

Cytat:
Napisane przez andokao Pokaż wiadomość
Darioch, nie chce Cie straszyc, ale to, ze nie Cie nie swędzi nie znaczy ze to nie grzybica... bo mnie też nic nie swędzi, a byłam wczoraj u lekarza i to rzeczywiscie grzybica jest...
co do zgrubienia paznokcia, to też tak mam na jednym.
Zgadzam się
__________________
"Szukaj małej różnicy, która uczyni wielką różnicę w Twoim życiu"
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 01:03   #9
elizabet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 30
Dot.: grzybica stóp i paznokci

Witam. Jeżeli moge to poczytaj moje wypowiedzi na temat grzybicy miedzy innymi w wątku "drętwienie rąk". W moim przypadku stwierdzono Candidę i gronkowca. Objawy jakie opisywałam lekarzom nie kojarzyli z tą dolegliwościa. Dopiero jeden z nich kazał zrobic badania. Z jego wypowiedzi wynika że dużo lekarzy jeżeli już stwierdzą że człowiek ma te paskudztwa , leczy tylko miejscowo w Twoim przypadku maści na palec czy jednorazowa dawka antybiotyku i w dodatku często bez zrobienia badań. Ty tez koniecznie poproś o badanie na grzyby i bakterie bo one zazwyczaj razem pustoszom organizm. U mnie zaczęło sie od nosa i pekania śluzówki ale u Ciebie może zaczęło sie właśnie od paznokcia . Wybacz ale Twoja Mama powinna sama wysłać Ciebie na takie badania. Poczytaj sobie w internecie a sama pobiegniesz na takie badanie im szybciej tym lepiej. Napisz , jeżeli zrobisz takie badania, czy potwierdzają się moje obawy, że jednakto te przypadłości. Zyczę nieudanego "grzybobrania" POZDRAWIAM
elizabet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 10:57   #10
Darioch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13
Dot.: grzybica stóp i paznokci

dzięki za rady .. dam znać jak tylko wróce od dermatologa
Darioch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 18:39   #11
vorka
Raczkowanie
 
Avatar vorka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 129
Dot.: grzybica stóp i paznokci

Ja miałam grzybicę stóp przez kilka lat, ale to strasznie bagatelizowałam. Żadnych maści ani tabletek, jedynie dbałam o higienę stóp.
Potem zaczęły mi się pojawiać plamy na skórze, i byłam u lekarki i powiedziała, że to też grzybica. Przepisała mi antybiotyk w tabletkach - zniknęły plamy na ciele. I do stóp przepisała mi maść : " Hascofunain". Przyznam, że nawet nie zużyłam całej, i wszystko zniknęło, ale mimo to jeszcze przez pewien czas jej używałam i myślę, że już jest wszystko ok.
__________________
Anioł nigdy nie upada.
Diabeł upada i nie wstaje.
Człowiek upada i wstaje.


vorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:02.