Odchudzająca dieta fast-foodowa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-03, 17:51   #1
xmerlinmonroex
Raczkowanie
 
Avatar xmerlinmonroex
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 111

Odchudzająca dieta fast-foodowa


Hejka
Mam do was może troszkę dziwne pyatnie
Odchudzam się od miesiąca mam 173 wzrostu i ważyłam 69 kg teraz ważę 65... już kiedyś zakładałam wątek i tam opisałam mój jadłospis ale go powtórzę
śniadanie: kromka ciemnego pieczywa z serkiem bałym i pomidorem
II śniadanie: jabłko, pół litra wody
Obiad: czasem jakaś zupa, ale zazwyczaj tylko drugie danie np ziemniaczki z piersią z kurczaka i do tego zielony ogórek z jogurtem naturalnym
Kolacja: jakieś owoce np. jabłko czy nektaryna
I też troszkę ćwiczę np rowerek czy ćwiczenia na piłce do ćwiczeń.
Ale nie w tym jest problem
Chodzi o to, że ostatnio pozwoliłam sobie na wypad od mac donalda, zjadłam tam strasznie dużo (big maca i burgera), bałam się na drugi dzień spojrzeć na wagę, a tu niespodzianka kilogram mniej o_o. Myślałam że to jakiś przypadek więc po miesiącu pojechałam do KFC tam też się najdłam fast foodów znowu spojrzałam na drugi dzień na wagę a tam pół kilo mniej. Przy normalnej mojej diecie strasznie wolno mi idzie zrzucanie kilogramów, a kiedy zrobię sobie dzień grzeszków jedzeniowych jest ogromny spadek wagi... o co tu chodzi?
xmerlinmonroex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-03, 17:58   #2
CiasteczkowyPotworMrr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 20
Dot.: Odchudzająca dieta fast-foodowa

Bo jesz za malo twoj metabolizm zwolnil.
Jedz na sniadanie musli z mlekiem lub kanapki z szynka z piersi z kurczaka.
2 sniadanie salatka owocowa lub warzywna jesli masz ochote na slodycze czasem to pasek lub 2 czekolady.
obiad piers z kurczaka z warzywami na patelnie lub ryba z salatka i ziemniakami.
podwieczorek moze byc nektarykna lub jablko.
Kolacja serek wiejski z pomidorkiem, szczypiorkiem lub jajecznica z kromka chleba.

Edytowane przez CiasteczkowyPotworMrr
Czas edycji: 2011-10-03 o 18:00
CiasteczkowyPotworMrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-03, 18:02   #3
xmerlinmonroex
Raczkowanie
 
Avatar xmerlinmonroex
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 111
Dot.: Odchudzająca dieta fast-foodowa

Cytat:
Napisane przez CiasteczkowyPotworMrr Pokaż wiadomość
Kolacja serek wiejski z pomidorkiem, szczypiorkiem lub jajecznica z kromka chleba.
ale czasem zdarza mi się zjeść np. taką kolację, ale mówię, staram się teho nie robić... często na śniadanie jem jajecznicę, albo właśnie musli. Tylko nie wiem dlaczego właśnie po fast foodach tak szybko mi waga na drugi dzień leci, a co najlepsze utrzymuje się... Walczyłam strasznie długo żeby schudnąć chociaż kilogram a po wizycie w macku schudłam kilo i do tej pory ten kilogram mniej mi się utrzymuje
xmerlinmonroex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-03, 18:39   #4
CiasteczkowyPotworMrr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 20
Dot.: Odchudzająca dieta fast-foodowa

Kolejny raz powtorze kiedy je sie malo tak jak ty to metabolizm zwalnia i ciezko schudnac a te wyskoki po prostu podkrecaja go dlatego ze na raz nie przetrawisz tak duzej ilosci jedzenia.
CiasteczkowyPotworMrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-03, 18:48   #5
xmerlinmonroex
Raczkowanie
 
Avatar xmerlinmonroex
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 111
Dot.: Odchudzająca dieta fast-foodowa

Cytat:
Napisane przez CiasteczkowyPotworMrr Pokaż wiadomość
Kolejny raz powtorze kiedy je sie malo tak jak ty to metabolizm zwalnia i ciezko schudnac a te wyskoki po prostu podkrecaja go dlatego ze na raz nie przetrawisz tak duzej ilosci jedzenia.
Czyli uważasz, że powinnam jeść cztery razy dziennie w małych ilościach i powinnam więcej schudnąć niż jedząć dwa razy dziennie?
xmerlinmonroex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-03, 18:55   #6
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Odchudzająca dieta fast-foodowa

koniecznie powinnaś jeść mniejsze porcje a częstsze . szczerze to nie dziwię się , że nie chudniesz na takim jadłospisie bo jest tragiczny. polecam zapoznanie się z podwieszonymi wątkami.

a po za tym co z tego , że waga spada w dół skoro złapiesz tłuszcz , fast foody nie są obojętne dla ciała.
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-03, 19:12   #7
CiasteczkowyPotworMrr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 20
Dot.: Odchudzająca dieta fast-foodowa

Tak uwazam ze powinnas jesc czesciej a male ilosci 4-5 razy dziennie 1500 kcal nie zadne 1000 kcal.
CiasteczkowyPotworMrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-03, 19:13   #8
xmerlinmonroex
Raczkowanie
 
Avatar xmerlinmonroex
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 111
Dot.: Odchudzająca dieta fast-foodowa

Dziękuję bardzo za miłą odpowiedź Więc znowu powracam do małych kolacji 4 godziny przed snem i drugiego śniadania w szkole mniam
xmerlinmonroex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-03, 19:16   #9
CiasteczkowyPotworMrr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 20
Dot.: Odchudzająca dieta fast-foodowa

nie 4 godziny przed snem 2 ostatecznie 3
CiasteczkowyPotworMrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-03, 23:18   #10
iinnkka87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 35
Dot.: Odchudzająca dieta fast-foodowa

ja pracuje w fast foodzie i jakoś na poczatku nie chudłam....przeciwnie tyłam stopniowo...jak się ocknełam to było chyba z 10 kg wiecej. To, ze wazysz mniej nie znaczy, ze chudniesz... wszystko się obkłada i niedługo beda efekty twojej DIETY FAST FOODOWEJ.
iinnkka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-04, 08:51   #11
axella
Zakorzenienie
 
Avatar axella
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Swarzędz koło Poznania
Wiadomości: 5 254
GG do axella
Dot.: Odchudzająca dieta fast-foodowa

Napisałam o tym u siebie ("lepszy fast food?!") i mam podobnie... Nie mam pojęcia czemu fast foody dają mi dobrą-pożądaną wagę a normalne jedzenie albo mnie tuczy albo zatrzymuje wagę... Eh,dziwne... :/
__________________
Ja nawet jak upadnę to wstanę,a wtedy ty masz przechlapane

ZUZIAK 7.05.2013
axella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-04, 08:57   #12
domciatko
Zakorzenienie
 
Avatar domciatko
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 9 030
GG do domciatko
Dot.: Odchudzająca dieta fast-foodowa

ja też odradzam fast foody!
i nie tylko ze względu na dietę, kilogramy, tłuszcz.
ale przede wszystkim ze względu na to, że takie jedzenie jest NIE ZDROWE!
wysoko przetworzone, zawierające zbyt wiele tłuszczów i cukrów!!! to są bomby, który my wpychamy do naszego ciała. i szybciej czy później będziemy miec tego konsekwencje.
i pamiętaj, dieta to nie tylko spadek kilogramów i centymetrów, ale przede wszystkim to ZDROWE ODŻYWIANIE !!!

jeśli już musisz zjeść hamburgera czy frytki to polecam zrobić w domu, takiego swojskiego hamburgera czy hot doga. wybierz chude mięso mielone, wkrój cebulkę, przyprawy, pietruszkę itp, usmaż, odsącz z tłuszczu, dodaj sałatę, ogórka, pomidora, przygotuj sos pomidorowy, czosnkowy, wsadź w bułkę i gotowe.
oczywiście taki domowy hamburger też ma kalorie ale na pewno będziesz wiedzieć co jesz.
__________________
handmade by Domcia - tu tworzę
MAMA W UK- tu piszę


Edytowane przez domciatko
Czas edycji: 2011-10-04 o 08:59
domciatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-04, 14:35   #13
CiasteczkowyPotworMrr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 20
Dot.: Odchudzająca dieta fast-foodowa

jeśli już musisz zjeść hamburgera czy frytki to polecam zrobić w domu, takiego swojskiego hamburgera czy hot doga. wybierz chude mięso mielone, wkrój cebulkę, przyprawy, pietruszkę itp, usmaż, odsącz z tłuszczu, dodaj sałatę, ogórka, pomidora, przygotuj sos pomidorowy, czosnkowy, wsadź w bułkę i gotowe.
oczywiście taki domowy hamburger też ma kalorie ale na pewno będziesz wiedzieć co jesz.[/QUOTE]

Popieram ja jak mam ochote na hamburgera to smarze piers z kurczaka do tego salata, ogorek, pomiror, majonez hellman's light i w grahamke.
CiasteczkowyPotworMrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 16:56   #14
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Odchudzająca dieta fast-foodowa

Cytat:
Napisane przez anniaa Pokaż wiadomość
koniecznie powinnaś jeść mniejsze porcje a częstsze.
To już chyba od organizmu zależy. Też jadłam kiedyś 5 posilków, zbilansowana dieta i tak dalej i niestety mi to nie służyło. Miałam wzdęcia, gazy, waga stała. Przestawiłam się na tryb dwuposiłkowy, ucięłam węglowodany, jem sporo tłuszczu i białko - waga spadła, spada w sumie nadal choć bmi bliskie dolnej granicy. I czuję się dobrze.

Trzeba testować na sobie, obserwować reakcje organizmu, a nie trzymać się sztywnych schematów.
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 17:51   #15
kociczka
Zakorzenienie
 
Avatar kociczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 667
Dot.: Odchudzająca dieta fast-foodowa

Cytat:
Napisane przez cerveza Pokaż wiadomość
To już chyba od organizmu zależy. Też jadłam kiedyś 5 posilków, zbilansowana dieta i tak dalej i niestety mi to nie służyło. Miałam wzdęcia, gazy, waga stała. Przestawiłam się na tryb dwuposiłkowy, ucięłam węglowodany, jem sporo tłuszczu i białko - waga spadła, spada w sumie nadal choć bmi bliskie dolnej granicy. I czuję się dobrze.

Trzeba testować na sobie, obserwować reakcje organizmu, a nie trzymać się sztywnych schematów.
2 posilki? czyli co jesz tylko sniadanie i kolacje? nie wyobrazam sobie i nie widze zadnego sensu w 2 posilkach dziennie obojetnie jakie by te posilki mialy byc.
kociczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 18:26   #16
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Odchudzająca dieta fast-foodowa

Cytat:
Napisane przez kociczka Pokaż wiadomość
2 posilki? czyli co jesz tylko sniadanie i kolacje? nie wyobrazam sobie i nie widze zadnego sensu w 2 posilkach dziennie obojetnie jakie by te posilki mialy byc.
A po co widzieć sens? Widzieć trzeba jak organizm reaguje na to, czego mu się dostarcza. Niezbyt dobrze czułam się po dłuższym czasie jedzenia 5. posiłków, ale miałam tak jeść dalej, bo w Pani Domu napisali, że tak trzeba?

Poza tym, żywię się głównie mięsem, smażonym/pieczonym, tłustym, bo takie jedzenie mi służy. A po tych wszystkich pełnoziarnistych chlebach, kaszach, owsiankach, owocach i innych dietetycznych wymysłach brzuch mi puchł, gdzieś tak na oko jak w 7 mcu ciąży.

Ja to rozumiem, że sobie tego nie wyobrażasz. Ale ja już sobie nie wyobrażam wracania do tamtych, rzekomo zdrowych nawyków.
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:26.