Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-19, 14:58   #2461
Czekoladka2210
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice/Osiek
Wiadomości: 1 640
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Z tych kremów dobry byłby któryś po peelingach kwasami?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...wa-wersja.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...934432#r934432
Czekoladka2210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 16:51   #2462
Kimiko666
Zadomowienie
 
Avatar Kimiko666
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 534
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość

A jakiego stężenia używałaś?
30-40% roznie ,
plus czasem na noc krem z kw.migdałowym ale to z takim nikłym stezeniem (chyba 5 % maks).

Z tym, że u mnie luszczenie jest mega delikatne, luszcza mi sie miejsca w których mam jakies blizny pozapalne czy przebarwienia. Ale po tych paru miesiącach widać niezły efekt. Nie byłam przekonana do migdału ( jestem fanką pirogronowego kwasu ) ale chciałam cos porobic z cera przez lato i takie efekty mnie przekonały Teraz czekam na jesień by zrobić jakiś mocniejszy kwasik
__________________


Kimiko666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 19:18   #2463
mosia07
Raczkowanie
 
Avatar mosia07
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 469
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Hej dziewczyny. mam do was pytanie Czy jezeli uzywam teraz Skinoren który zawiera w sobie kwas to czy mogłabym stosować dodatkowo raz w tyg kwas mlekowy z fitomedu czy to juz za duzo? a jezeli moglabym to czy musiałabym odstawić na przykład Skinoren na kilka dni przed peelingiem kwasem mlekowym??
__________________
książki na wymianę

mosia07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 19:43   #2464
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez mosia07 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. mam do was pytanie Czy jezeli uzywam teraz Skinoren który zawiera w sobie kwas to czy mogłabym stosować dodatkowo raz w tyg kwas mlekowy z fitomedu czy to juz za duzo? a jezeli moglabym to czy musiałabym odstawić na przykład Skinoren na kilka dni przed peelingiem kwasem mlekowym??
Kwas azelainowy najlepiej działa w kuracjach skojarzonych, tzn. z innymi produktami, więc śmiało możesz nakładać również i kwas mlekowy. Nie wiem jaki peeling dokładnie robisz i czy masz po nim duże łuszczenie, ja osobiście robiłabym chwilę przerwy po peelingu, nie przed
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 19:54   #2465
mosia07
Raczkowanie
 
Avatar mosia07
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 469
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Kwas azelainowy najlepiej działa w kuracjach skojarzonych, tzn. z innymi produktami, więc śmiało możesz nakładać również i kwas mlekowy. Nie wiem jaki peeling dokładnie robisz i czy masz po nim duże łuszczenie, ja osobiście robiłabym chwilę przerwy po peelingu, nie przed
O super, dzięki za odpowiedz
Szczerze to nigdy nie stosowałam kwasów i będzie to mój pierwszy raz. Stan mojej cery i przebarwienia potradzikowe mnie przerazają dlatego musze działac. Chyba powinnam zaczac od najmniejszego 7% stęzenia?
__________________
książki na wymianę

mosia07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 20:04   #2466
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Gdzie znajdę przykładowe objętości dla kwasu LHA na olejach? Ustalam sobie plan pielęgnacji i niebawem chciałabym do niej włączyć peelingi kwasem LHA, ale nie wiem ile mam go użyć żeby uzyskać stężenie do 2%
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 20:46   #2467
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Gdzie znajdę przykładowe objętości dla kwasu LHA na olejach? Ustalam sobie plan pielęgnacji i niebawem chciałabym do niej włączyć peelingi kwasem LHA, ale nie wiem ile mam go użyć żeby uzyskać stężenie do 2%
Niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę
kwas LHA - 0.7 g/ml
oleje ~ 0.9 g/ml

dla 30g (33.55 ml):
2% LHA - 0.6g / 0.85 ml
98% olej - 29.4g / 32.7 ml
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-19, 22:57   #2468
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jak intensywne jest u Ciebie łuszczenie?
Podczas trzydniowego rozkładu kwas-przerwa-przerwa łuszczę się średnio przez jeden dzień, czyli mam suche skórki na obszarze o średnicy ok. 2 cm na brodzie i podobne dwa placki przy nosie, na reszcie twarzy nie zawsze i niezbyt intensywnie obłażę ze skóry. Peeling mechaniczny wykonuję codziennie, więc da się wyjść do ludzi i nałożyć makijaż.

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
niekoniecznie. Wystarczy niższe pH i to samo stężenie zadziała mocniej.
Nie podnoszę pH wykonując roztwór na peeling, zakładam więc, że jest bardzo niskie i nie wiem jak mogłabym je obniżyć, nie zwiększając stężenia kwasu?
__________________



Edytowane przez Patryka
Czas edycji: 2014-08-19 o 22:59
Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 05:47   #2469
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Nie podnoszę pH wykonując roztwór na peeling, zakładam więc, że jest bardzo niskie i nie wiem jak mogłabym je obniżyć, nie zwiększając stężenia kwasu?
Szczerze mówiąc nie wiem
ja zawsze kupuje gotowe kwasy.
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 08:09   #2470
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Nie podnoszę pH wykonując roztwór na peeling, zakładam więc, że jest bardzo niskie i nie wiem jak mogłabym je obniżyć, nie zwiększając stężenia kwasu?
No bo nie można go obniżyć bez dodawania kolejnych porcji kwasu, przecież i tak robiąc peeling wychodzi pH koło 1, więc niziutkie.
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 09:06   #2471
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Noooo, to się doigrałam Zrobiłam sobie migdała 40%, ale dodałam do niego jeszcze 4 krople mlekowego. Kwas skrystalizował się na skórze, piekło nieziemsko - wytrzymałam 8 minut. Jak zmywałam mydłem, to czułam, jakbym wbijała w skórę igiełki. Facjata miejscami czerwona, miejscami (strefa T) zbielona, czyli białko się skoagulowało. Dalej piekło. Obłożyłam się pantenolem w piance, poprawiłam Retimaxem i poszłam spać (dobrze, że umiem spać w pozycji trumiennej, na boku bym nie wytrzymała). Teraz dalej czuję pieczenie, napięcie skóry, szczyty policzków są czerwone. Dobrze że do jutra do południa nie muszę wychodzić.
Czekam na łuszczenie. Najgorsze będzie chyba nałożenie filtra na taką piekącą twarz, jak już będę musiała wyjść. Już przy ostatniej wylince piekło dość mocno, to nie wiem, co będzie teraz

Dziwne jest dla mnie to, że najgorzej podrażnioną mam skórę w miejscach, gdzie jest najgrubsza, najbardziej porowata - policzki, zwłaszcza wokół nosa. Za to czoło nie piecze mnie w ogóle, nie zaczerwieniło się, nie zbielało, a skórę na nim mam wizualnie delikatniejszą.

Co do pH, to sam migdał przed dodaniem mlekowego miał około 3, po - około 2.
Mycha, jakie gotowe kwasy kupujesz i czemu właściwie gotowe?

A, i jeszcze mam pytanie. Przy większych stężeniach i podrażnieniu smarujecie się filtrem siedząc w domu? Albo przed kompem? Zastanawiam się czy nafiltrować się dziś, czy dać sobie spokój (i bez tego skóra piecze).

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2014-08-20 o 09:18
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-20, 11:37   #2472
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Noooo, to się doigrałam Zrobiłam sobie migdała 40%, ale dodałam do niego jeszcze 4 krople mlekowego. Kwas skrystalizował się na skórze, piekło nieziemsko - wytrzymałam 8 minut. Jak zmywałam mydłem, to czułam, jakbym wbijała w skórę igiełki. Facjata miejscami czerwona, miejscami (strefa T) zbielona, czyli białko się skoagulowało. Dalej piekło. Obłożyłam się pantenolem w piance, poprawiłam Retimaxem i poszłam spać (dobrze, że umiem spać w pozycji trumiennej, na boku bym nie wytrzymała). Teraz dalej czuję pieczenie, napięcie skóry, szczyty policzków są czerwone. Dobrze że do jutra do południa nie muszę wychodzić.
Czekam na łuszczenie. Najgorsze będzie chyba nałożenie filtra na taką piekącą twarz, jak już będę musiała wyjść. Już przy ostatniej wylince piekło dość mocno, to nie wiem, co będzie teraz

Dziwne jest dla mnie to, że najgorzej podrażnioną mam skórę w miejscach, gdzie jest najgrubsza, najbardziej porowata - policzki, zwłaszcza wokół nosa. Za to czoło nie piecze mnie w ogóle, nie zaczerwieniło się, nie zbielało, a skórę na nim mam wizualnie delikatniejszą.

Co do pH, to sam migdał przed dodaniem mlekowego miał około 3, po - około 2.
Mycha, jakie gotowe kwasy kupujesz i czemu właściwie gotowe?

A, i jeszcze mam pytanie. Przy większych stężeniach i podrażnieniu smarujecie się filtrem siedząc w domu? Albo przed kompem? Zastanawiam się czy nafiltrować się dziś, czy dać sobie spokój (i bez tego skóra piecze).
Ja tak miałam tez po migdale, chyba 35 %. Teraz gdy widzę, że się krystalizuje tio zmywam od razu (chyba nawet tutaj Lorri mi kiedys o tym pisala)). Podobno szkodliwe promieniowanie wytwarzaja tez jarzeniówki (UVA) dlatego ja smaruję, zwłaszcza w takich sytuacjach, ale tez nie przesadzam i nie panikuję. Nie szczypie krem lirene (ja miałam spf 30) do skóry wrazliwej. Dlaczego dodajesz mlekowy jeszcze? Skąd masz ten przepis?

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2014-08-20 o 11:39
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 12:04   #2473
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Ja tak miałam tez po migdale, chyba 35 %. Teraz gdy widzę, że się krystalizuje tio zmywam od razu (chyba nawet tutaj Lorri mi kiedys o tym pisala)). Podobno szkodliwe promieniowanie wytwarzaja tez jarzeniówki (UVA) dlatego ja smaruję, zwłaszcza w takich sytuacjach, ale tez nie przesadzam i nie panikuję. Nie szczypie krem lirene (ja miałam spf 30) do skóry wrazliwej. Dlaczego dodajesz mlekowy jeszcze? Skąd masz ten przepis?
Dlaczego przy widocznej krystalizacji powinno się zmyć peeling? Chodzi tylko o podrażnienie czy coś jeszcze? Bo jeśli o podrażnienie, to ja właściwie tego oczekiwałam, tak jak wcześniej pisałam chodziło mi o kontrolowane poparzenie.

O jarzeniówkach wiem, dlatego też pytam. Mam właśnie Lirene, emulsję SPF50 i ona szczypie. Ale udało mi się ją nałożyć i chyba nawet wypuszczę się na mały spacerek, bo wyglądam nienajgorzej, mam tylko lekko zaczerwienione plamki na policzkach, więc wizualnie to pikuś, pewnie najgorsze zacznie się za kilka dni, jak skóra będzie schodzić.

Przepisu brak, to był eksperyment. Dodałam kwas mlekowy, bo:
-stał sobie akurat w lodówce
-łatwo się rozpuszcza
-chciałam obniżyć pH peelingu, żeby zwiększyć moc migdała

Odświeżyłam sobie lekturę wątków kwasowych na Laboratorium Urody i taka reakcja jak moja, to nic w porównaniu z eksperymentami, jakie tam przeprowadzali na sobie użytkownicy. 40% kwasu mlekowego na usta, powieki, ból przy mruganiu...
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 12:58   #2474
Czekoladka2210
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice/Osiek
Wiadomości: 1 640
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Czekoladka2210 Pokaż wiadomość
Odpowie ktoś na moje pytanie?
Czekoladka2210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 13:32   #2475
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Czekoladka2210 Pokaż wiadomość
Odpowie ktoś na moje pytanie?
To zależy, czy Cię mocno podrażni/wysuszy. Wiadomo, że nie powinno się używać tego, co jeszcze bardziej zaognia stan skóry, a oba te kremy to jest pielęgnacja specjalna dla cery podrażnionej - każdy krem z tej kategorii się nada.
Ja póki co posiłkuje się Retimaxem za 4 zł, specjalnego kremu kupować nie zamierzam. Ostatnio jak mi oblazła broda w pracy, a nie miałam ze sobą nic do twarzy, to posmarowałam ją kremem do rąk Celii, też niezły tłuścioch, ładnie przyklepał złażący naskórek.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 13:34   #2476
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Noooo, to się doigrałam Zrobiłam sobie migdała 40%, ale dodałam do niego jeszcze 4 krople mlekowego. Kwas skrystalizował się na skórze, piekło nieziemsko - wytrzymałam 8 minut. Jak zmywałam mydłem, to czułam, jakbym wbijała w skórę igiełki. Facjata miejscami czerwona, miejscami (strefa T) zbielona, czyli białko się skoagulowało. Dalej piekło. Obłożyłam się pantenolem w piance, poprawiłam Retimaxem i poszłam spać (dobrze, że umiem spać w pozycji trumiennej, na boku bym nie wytrzymała). Teraz dalej czuję pieczenie, napięcie skóry, szczyty policzków są czerwone. Dobrze że do jutra do południa nie muszę wychodzić.
Czekam na łuszczenie. Najgorsze będzie chyba nałożenie filtra na taką piekącą twarz, jak już będę musiała wyjść. Już przy ostatniej wylince piekło dość mocno, to nie wiem, co będzie teraz

Dziwne jest dla mnie to, że najgorzej podrażnioną mam skórę w miejscach, gdzie jest najgrubsza, najbardziej porowata - policzki, zwłaszcza wokół nosa. Za to czoło nie piecze mnie w ogóle, nie zaczerwieniło się, nie zbielało, a skórę na nim mam wizualnie delikatniejszą.

Co do pH, to sam migdał przed dodaniem mlekowego miał około 3, po - około 2.
Mycha, jakie gotowe kwasy kupujesz i czemu właściwie gotowe?

A, i jeszcze mam pytanie. Przy większych stężeniach i podrażnieniu smarujecie się filtrem siedząc w domu? Albo przed kompem? Zastanawiam się czy nafiltrować się dziś, czy dać sobie spokój (i bez tego skóra piecze).
No ładnie Mi nigdy nie udało się dojść do zeszronienia, glikol 40% nie daje takiego efektu. Największe podrażnienie mam za to na bokach policzków zawsze, tak przy skroniach, i przy nosie.

Ja smaruję się filtrem zawsze "rano" przy porannej toalecie, czyli aktualnie koło południa, bez względu na to czy wychodzę czy nie.

Chimay może na dzień po kwasach przydałby Ci się jakiś łagodniejszy filtr, chociażby nielubiana przez Ciebie Ziaja? Ten żółty smalec w moim przypadku doskonale nawilża i łagodzi, w przeciwieństwie do Lirene, która niestety szczypie podrażnioną cerę.

Mycha9393, ja zawsze sama mieszam kwasy, gotowce nie opłacają się ani finansowo, ani eksperymentatorsko, więc pozostaje mi zwiększanie stężenia.

BTW, będąc na retinoidach stosowałam TEGO tłuściocha, na pewno do niego wrócę, jak będę robić bardziej hardkorowe rzeczy z twarzą.
__________________



Edytowane przez Patryka
Czas edycji: 2014-08-20 o 13:39
Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 13:41   #2477
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Odświeżyłam sobie lekturę wątków kwasowych na Laboratorium Urody i taka reakcja jak moja, to nic w porównaniu z eksperymentami, jakie tam przeprowadzali na sobie użytkownicy. 40% kwasu mlekowego na usta, powieki, ból przy mruganiu...
Czytałam gdzieś na wizażu, że ktoś sobie położył 70% glikola na twarz

życzę zamierzonych efektów przy tej kuracji kwasem, ja znając życie pewnie bym się cykała robić takie eksperymenty
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 13:46   #2478
Czekoladka2210
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice/Osiek
Wiadomości: 1 640
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To zależy, czy Cię mocno podrażni/wysuszy. Wiadomo, że nie powinno się używać tego, co jeszcze bardziej zaognia stan skóry, a oba te kremy to jest pielęgnacja specjalna dla cery podrażnionej - każdy krem z tej kategorii się nada.
Ja póki co posiłkuje się Retimaxem za 4 zł, specjalnego kremu kupować nie zamierzam. Ostatnio jak mi oblazła broda w pracy, a nie miałam ze sobą nic do twarzy, to posmarowałam ją kremem do rąk Celii, też niezły tłuścioch, ładnie przyklepał złażący naskórek.
Dziękuje
Czekoladka2210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 14:07   #2479
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
No ładnie Mi nigdy nie udało się dojść do zeszronienia, glikol 40% nie daje takiego efektu. Największe podrażnienie mam za to na bokach policzków zawsze, tak przy skroniach, i przy nosie.

Ja smaruję się filtrem zawsze "rano" przy porannej toalecie, czyli aktualnie koło południa, bez względu na to czy wychodzę czy nie.

Chimay może na dzień po kwasach przydałby Ci się jakiś łagodniejszy filtr, chociażby nielubiana przez Ciebie Ziaja? Ten żółty smalec w moim przypadku doskonale nawilża i łagodzi, w przeciwieństwie do Lirene, która niestety szczypie podrażnioną cerę.

Mam resztę tej Ziai, jak nie dam rady wytrzymać z Lirene, to może się skuszę, chociaż naprawdę fatalnie wyglądam w tej żółtaczce.

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
BTW, będąc na retinoidach stosowałam TEGO tłuściocha, na pewno do niego wrócę, jak będę robić bardziej hardkorowe rzeczy z twarzą.
Oglądałam kiedyś ten krem. Wiele osób może odstraszyć olej z norek, ale dla mnie nie ma różnicy między jedzeniem zwierząt a kładzeniem sobie ich tłuszczu na twarz, więc mogłabym kupić.

Cytat:
Napisane przez Inspire Pokaż wiadomość
Czytałam gdzieś na wizażu, że ktoś sobie położył 70% glikola na twarz

życzę zamierzonych efektów przy tej kuracji kwasem, ja znając życie pewnie bym się cykała robić takie eksperymenty
Kiedyś położyłam glikola prosto z buteleczki na gulę na plecach. Bolało. Potem był strup.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-20, 15:19   #2480
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Pytałam kiedyś o stosowanie BHA w lecie, odpowiem sobie częściowo sama, może komuś przyda się taka informacja. Dalej nie wiem czy niebezpieczeństwo stosowania toniku 2% i wysokoprocentowych peelingów z kwasem salicylowym jest tak samo wysokie, natomiast znalazłam na mazidłach informację, że kwas ten w połączeniu z olejem w stężeniu 2% jest zupełnie bezpieczny i nie wymaga stosowania filtrów, stąd pewnie byłby dobry do bardzo lekkiego trzymania twarzy w ryzach w okresie letnim.

"Uwagi: ponieważ olejek nie powoduje złuszczenia warstwy rogowej, w trakcie jego stosowanie nie jest konieczne stosowanie filtrów przeciwsłonecznych."
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2014-08-20 o 17:01
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 16:22   #2481
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dziewczyny a czy używałyście może któregoś z tych produktów?

http://bielenda.pl/produkty/skin-cli...ujacy-anti-age

http://bielenda.pl/produkty/skin-cli...-age-dzien-noc

Obczaiłam je dzisiaj w Naturze i mają dobre składy
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 18:17   #2482
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Pytałam kiedyś o stosowanie BHA w lecie, odpowiem sobie częściowo sama, może komuś przyda się taka informacja. Dalej nie wiem czy niebezpieczeństwo stosowania toniku 2% i wysokoprocentowych peelingów z kwasem salicylowym jest tak samo wysokie, natomiast znalazłam na mazidłach informację, że kwas ten w połączeniu z olejem w stężeniu 2% jest zupełnie bezpieczny i nie wymaga stosowania filtrów, stąd pewnie byłby dobry do bardzo lekkiego trzymania twarzy w ryzach w okresie letnim.

"Uwagi: ponieważ olejek nie powoduje złuszczenia warstwy rogowej, w trakcie jego stosowanie nie jest konieczne stosowanie filtrów przeciwsłonecznych."
Mnie się przyda ta informacja, dziękuję.
Zawsze było we mnie to przekonanie, że latem jak chcę używać kwasów to jedynie migdał bo najdelikatniejszy, a od kwasu BHA lepiej trzymać się w tym okresie z daleka. Właściwie taki 2% tonik wydaje mi się, że żadnej wielkiej szkody raczej by nie wyrządził, no ale żeby nie kusić losu, nie używałam i już. O peelingach z tym kwasem to już całkiem wolałam zapomnieć.
Chyba polęcę jeszcze w tym tygodniu po salicyla.
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 22:02   #2483
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czy używałyście może któregoś z tych produktów?

http://bielenda.pl/produkty/skin-cli...ujacy-anti-age

http://bielenda.pl/produkty/skin-cli...-age-dzien-noc

Obczaiłam je dzisiaj w Naturze i mają dobre składy
To są nowinki, więc raczej mało kto je już przetestował. To nie jest serum olejowe? Bo już mi się te ich nowości mylą, dużo tego ostatnio wypuścili. Jakby było nieolejowe, to mogłabym wziąć, chociaż LaserXtreme tej marki mnie nie zachwyca niestety.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 22:17   #2484
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To są nowinki, więc raczej mało kto je już przetestował. To nie jest serum olejowe? Bo już mi się te ich nowości mylą, dużo tego ostatnio wypuścili. Jakby było nieolejowe, to mogłabym wziąć, chociaż LaserXtreme tej marki mnie nie zachwyca niestety.

Wydaję mi się, że nie. Sprawdzałam skład, ale zapomniałam. Pamiętam, że zaraz na drugim i trzecim miejscu był po wodzie niacynamid i kwas migdałowy a później mlekowy (przynajmniej w toniku).
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 07:07   #2485
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mycha, jakie gotowe kwasy kupujesz i czemu właściwie gotowe?
ja mam często zniżki studeckie ;P bo na kosmetologii jestem. A pozatym one mają trochę substancji łagodzących w sobie.
Miałam z ziajiPRO te mocniejsze, Bielendy migdał z laktobionowym , teraz mam jeszcze APIS AHA 35%, i ze spotkania blogerek zalega mi salicylowy 20% i glikol 40% z Alpaca (ceny mają tak niskie na allegro, że boję się tego użyć)
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 08:44   #2486
macka
Zadomowienie
 
Avatar macka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 468
Witajcie.
W kwasach nie doświadczona jestem, na razie tylko gotowych smarowideł używałam lekkich. Max Glyco-A. Ale to dla mnie za mocne, zbyt drażniące. Mam skórę bardzo tłustą, ale też naczyniową. Fajnie mi działa delikatny tonik z Lirene z migdałowatym kwasem i kremy z dodatkiem salicylowego, np Effaclar duo. Dojrzałam by sama coś popróbować, bo i na plecy potrzebuję. Kupiłam tonik PHA, będę próbować.
Możecie polecić coś lekkiego na plecy?
Kupiłam też kwas salicylowy w proszku 50 gr. Co mogę delikatnego w miarę z niego zrobić? Jakiś tonik, smarowidło, dodawać do czegoś?

Edytowane przez macka
Czas edycji: 2014-08-21 o 08:46
macka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 10:30   #2487
martuszak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 42
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez macka Pokaż wiadomość
Witajcie.
W kwasach nie doświadczona jestem, na razie tylko gotowych smarowideł używałam lekkich. Max Glyco-A. Ale to dla mnie za mocne, zbyt drażniące. Mam skórę bardzo tłustą, ale też naczyniową. Fajnie mi działa delikatny tonik z Lirene z migdałowatym kwasem i kremy z dodatkiem salicylowego, np Effaclar duo. Dojrzałam by sama coś popróbować, bo i na plecy potrzebuję. Kupiłam tonik PHA, będę próbować.
Możecie polecić coś lekkiego na plecy?
Kupiłam też kwas salicylowy w proszku 50 gr. Co mogę delikatnego w miarę z niego zrobić? Jakiś tonik, smarowidło, dodawać do czegoś?
Jest duzo przepisow np na zrobsobiekrem.pl. poszukaj w googlach tez dziewczyny a gdzie kupujecie glyco-a i w jakiej on jest mniej wiecej cenie? Na gorze dziewczyny pisaly o kwasie co ok 4 dni... ja tak zrobilam, kiedy skora nawet mi sie do końca nie zluszczyla... a teraz to dopiero mam kontrolowane poparzenie.... masakra jaszczurka
martuszak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 11:27   #2488
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez martuszak Pokaż wiadomość
Jest duzo przepisow np na zrobsobiekrem.pl. poszukaj w googlach tez dziewczyny a gdzie kupujecie glyco-a i w jakiej on jest mniej wiecej cenie? Na gorze dziewczyny pisaly o kwasie co ok 4 dni... ja tak zrobilam, kiedy skora nawet mi sie do końca nie zluszczyla... a teraz to dopiero mam kontrolowane poparzenie.... masakra jaszczurka
Kupowałam na DOZie. Kiedy rok temu szukałam najtańszej opcji, to często w aptekach internetowych był za ok. 60 zł, ale po doliczeniu przesyłki wychodziło tyle samo co na DOZie, więc wolałam kupić tam i odebrać w aptece, do której mam 10 minut spacerem.
Mnie Glyco-A nieźle odwadniał stosowany codziennie, a na zaskórniki w strefie T nie miał w ogóle wpływu, więc dałam sobie z nim spokój. Ale wyciszył mi gule na żuchwie, więc tak czy inaczej wspominam go dobrze.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2014-08-21 o 12:06
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 12:01   #2489
martuszak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 42
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

No właśnie ja mam gule czasem... i tylko na żuchwie mam nadzieje że sobie z nimi poradzi, bo jak poloze tam na nie migdalka to niezly armagedon... wielkie strupy
martuszak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 19:42   #2490
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Hej dziewczyny, ja już po wczasach, krótkich, lecz dość intensywnych Moja twarz wygląda niestety okropnie, po prostu masa wągrów, zaskórników, wszystko przez tą cho...ną zmianę wody. Trafiłam na strasznie wysuszającą, chyba jutro strzelę migdał. Nie mogę na siebie patrzeć. Musiałam odstawić kolagen na czas wyjazdu, bo bałam się ze mi się zepsuje w trakcie przewożenia w nagrzanym samochodzie.

Cytat:
Napisane przez joannaa_n Pokaż wiadomość
Dzien dobry,

1. czy moge zastosowac piling kwasem glikolowym+mlekowym (wymieszane z dodatkiem wody) a zaraz na drugi dzien zrobic piling salicylowy????

mam skore problematyczna...nie szanowalam swojego zdrowia w okresie studiow, wlasciwie nigdy nie zastanawialam sie nad tym (zawsze wszyscy powtarzali ze jestem ladna a ja przyzwyczajona do tego zupelnie sie na dbaniu o ta ladnosc nie skupialam) alkohol byl, od roku papierosy, sporo schudlam w krotkim czasie- wszystko to sprawilo, ze od roku to jakby nie moja twarz juz, nie taka siebie pamietam, i zwariowalam zeby chociaz po czesci teraz nadrobic spustoszenia. moj problem to rozszerzone pory, bardzo duzo zaskornikow i zanieczyszczenia siegajace gleboko mieszkow wlosowych. mam natrectwo wyciskania wszystkiego co nierowne stad duzo blizn. nagla utrata wagi sprawila ze zniknely ladne kosci policzkowe a skora zrobila sie dziwnie wiotka nie chce jeszcze postawic sobie krzyza na grobie z napisem ladna buzia....

przerobilam kremy i sera sklepowe apteczne 2 razy laser troche wypelniacza hialuronowego (ktory moj organizm pozera w zastraszajacym tempie) i teraz chce uwierzyc w cud

a na powaznie- poradzcie mi Dziewczyny po pierwsze czy z tymi kwasami to sobie krzywdy nie zrobie (po wczoraj mam bolace strupy przy nosie i jestem czerwona, ale widac wyrazniej jak pod skora gniezdzi sie pelno grudek- chcialabym je potraktowac dalej salicylowym. i co nakladac potem?

aktualnie czekam na koljne paczki z polproduktami- aktualnie mam elastyne, witamine a extrakt z szalii aloesu wit c w proszku mocznik kolagen z elastyna. no. buziaki!
1. Nie polecam. Powinien być dłuższy odstęp czasu, ok 1 tydzień.
2. Nie wolno wyciskać!!! No ew. pojedyńczego coś.
3. Kolagen powinien podziałać przeciwstarzeniowo, uelastycznić skórę, ale nie po jednym użyciu, tylko po dłuższym, regularnym stosowaniu.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Moja skóra ma migdała w poważaniu

Jak pisałam 3 dni temu zrobiłam sobie peeling 30%. Ponieważ nie było reakcji, a prawie połowa z 5 ml roztworu została mi w lodówce, to półtora dnia później zaaplikowałam sobie ją znowu (niby tak się nie robi, ale raz kozie śmierć). No i dalej nic. Skóra nie jest nawet ściągnięta, na nosie zaczyna się tylko łuszczenie, poza tym jestem akurat przed okresem, więc cera mi się pogorszyła, jakieś zaczerwienione wypryski wyłażą (jak zwykle, nie to że taka reakcja na kwas). Chyba jest tak, jak Korah pisała, że twarz już się przyzwyczaiła do kwasu i nic nim nie zwojuję.

Ciekawe co zrobię z ledwo napoczętym 30 g

Teraz się zastanawiam, czy jak uderzę w salicyla, to czy nie zacząć od razu od większego stężenia (jakieś 15 lub 20%) zamiast bawić się w podchody.
Ja bym uderzyła 15% w związku z tym, ale salicyl to naprawdę konkret, musisz cały czas mieć kontrolę.

Cytat:
Napisane przez Czekoladka2210 Pokaż wiadomość
Jesli już bym musiała, wybrałabym drugi.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Noooo, to się doigrałam Zrobiłam sobie migdała 40%, ale dodałam do niego jeszcze 4 krople mlekowego. Kwas skrystalizował się na skórze, piekło nieziemsko - wytrzymałam 8 minut. Jak zmywałam mydłem, to czułam, jakbym wbijała w skórę igiełki. Facjata miejscami czerwona, miejscami (strefa T) zbielona, czyli białko się skoagulowało. Dalej piekło. Obłożyłam się pantenolem w piance, poprawiłam Retimaxem i poszłam spać (dobrze, że umiem spać w pozycji trumiennej, na boku bym nie wytrzymała). Teraz dalej czuję pieczenie, napięcie skóry, szczyty policzków są czerwone. Dobrze że do jutra do południa nie muszę wychodzić.
Czekam na łuszczenie. Najgorsze będzie chyba nałożenie filtra na taką piekącą twarz, jak już będę musiała wyjść. Już przy ostatniej wylince piekło dość mocno, to nie wiem, co będzie teraz

Dziwne jest dla mnie to, że najgorzej podrażnioną mam skórę w miejscach, gdzie jest najgrubsza, najbardziej porowata - policzki, zwłaszcza wokół nosa. Za to czoło nie piecze mnie w ogóle, nie zaczerwieniło się, nie zbielało, a skórę na nim mam wizualnie delikatniejszą.

Co do pH, to sam migdał przed dodaniem mlekowego miał około 3, po - około 2.
Mycha, jakie gotowe kwasy kupujesz i czemu właściwie gotowe?

A, i jeszcze mam pytanie. Przy większych stężeniach i podrażnieniu smarujecie się filtrem siedząc w domu? Albo przed kompem? Zastanawiam się czy nafiltrować się dziś, czy dać sobie spokój (i bez tego skóra piecze).
No miałam to samo dokładnie, będziesz źle wyglądać bardzo, te czerowne miejsca zamienią się w brązowe strupy. Oczywiście nie chcę złożyczyć, ale u mnie tak było. ale za to po tygodniu cera jako nowa

Cytat:
Napisane przez macka Pokaż wiadomość
Witajcie.
Kupiłam tonik PHA, będę próbować.
Koniecznie daj znać, czy działa
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:06.