blizny po trądziku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-22, 23:10   #1
somekindof
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1
Wink

blizny po trądziku


Witam,
proszę o pomoc. Mój problem to trądzik/blizny po trądziku (oceńcie na zdj). Używałam acne-derm, skinoren, epiudo, brevoxyl. Marne efekty... Czy możecie polecić mi jakieś zabiegi, kremy? W liceum nie miałam aż takich problemów, a tu na studiach coś takiego... Coraz gorzej....
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2011-05-22_230848.jpg (4,3 KB, 65 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2011-05-22_231005.jpg (5,8 KB, 53 załadowań)
somekindof jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 08:12   #2
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: blizny po trądziku

Przejrzyj forum - są dziesiątki takich tematów
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 19:16   #3
frankee
Raczkowanie
 
Avatar frankee
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 148
GG do frankee
Unhappy Uciążliwa blizna

Wiem, że na ten temat były już prowadzone dyskusje, ale ponawiam temat, gdyż może tym razem znajdzie się ktoś, kto poradzi i zaproponuje coś skutecznego. Otóż jakieś niecałe pół roku temu bardzo mocno zacięłam się maszynką do golenia(polało się sporo krwi i oderwało dużo skóry ) Na początku zrobił się z tego strup, ale niespecjalnie się tym przejęłam, dlatego też nie smarowałam rany niczym, zostawiłam jak było. Z czasem strup odszedł ale ślad pozostał( jakby wewnątrz pod skórą) Blizna była ciemna, bordowa, teraz jest jaśniejsza, ale nie zmienia to faktu jak bardzo nieciekawie wygląda noga Blizna znajduje się na przedniej części łydki, ma 7-8 cm i jakoś nie widać, że ma ochotę mi ''zejść''. Dziewczyny, co poradzicie? Naczytałam się już tak wiele o tych wszystkich cepanach, no scare itd, ale opinie na przemian są różne, a lato tuż tuż , a ja chcę się wbić już w szorty czekam na Wasze propozycje, pozdroo
frankee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 22:10   #4
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: Uciążliwa blizna

Cytat:
Napisane przez frankee Pokaż wiadomość
Wiem, że na ten temat były już prowadzone dyskusje, ale ponawiam temat, gdyż może tym razem znajdzie się ktoś, kto poradzi i zaproponuje coś skutecznego. Otóż jakieś niecałe pół roku temu bardzo mocno zacięłam się maszynką do golenia(polało się sporo krwi i oderwało dużo skóry ) Na początku zrobił się z tego strup, ale niespecjalnie się tym przejęłam, dlatego też nie smarowałam rany niczym, zostawiłam jak było. Z czasem strup odszedł ale ślad pozostał( jakby wewnątrz pod skórą) Blizna była ciemna, bordowa, teraz jest jaśniejsza, ale nie zmienia to faktu jak bardzo nieciekawie wygląda noga Blizna znajduje się na przedniej części łydki, ma 7-8 cm i jakoś nie widać, że ma ochotę mi ''zejść''. Dziewczyny, co poradzicie? Naczytałam się już tak wiele o tych wszystkich cepanach, no scare itd, ale opinie na przemian są różne, a lato tuż tuż , a ja chcę się wbić już w szorty czekam na Wasze propozycje, pozdroo
Skoro czytałaś to wiesz, jakie preparaty się najczęściej poleca.
To czy w danym przypadku dadzą większe czy mniejsze efekty zależy od tego jak danej osobie regeneruje się skóra. Więc nie wiadomo, czy np. cepan da dobre efekty akurat u Ciebie.

Nawiasem mówiąc - wg mnie tej blizny się już nie pozbędziesz. Zaniedbałaś sprawę kiedy była świeża i najbardziej podatna na regenerację. Teraz można ją trochę wygładzić i rozjaśnić, ale w likwidację wątpię.
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 13:08   #5
Halbmond
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Iława
Wiadomości: 11
Dot.: Uciążliwa blizna

ja polecam świetny krem na blizny i na rozstępy. Ale na blizny działa bardzo dobrze. Ja i mój tata po wypadku sparowalismy tym blizny. Mi zeszły, a tacie zostały malutki. a miał na całej dłoni. Nazywa się: Ava- krem na rozstępy i blizny .Butelka taka fioletowo-biała Polecam!
Halbmond jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 20:00   #6
frankee
Raczkowanie
 
Avatar frankee
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 148
GG do frankee
Dot.: Uciążliwa blizna

Wypróbuję w takim razie ten krem Ava, może i mi pomoże. Dzięki
frankee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 19:18   #7
Wsqq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2
Exclamation Blizny potrądzikowe na klatce piersiowej

Witam. Mam wielki problem ponieważ mam fioletowawe kropki i miejscowe blizny po tradziku;/ Wygrałem z tradzikiem po 4 miesiacach brania izoteku, kuracje skonczylem 3 miesiace temu. Mam jednak na klatce piersiowej blizny( tutaj najbardziej ujawnił sie tradzik:/) Ide na peeling kwasami. Uwazam ze moja skora nie jest delikatna wiec pytanie- jakim kwasem robić pierwszy peeling?? Jakie stezenie? Czy po 2 peelingach bedzie zdecydowana roznica jesli chodzi o fioletowe punkty na klatce? Prosze o porady. Pozdrawiam
Wsqq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-02, 08:30   #8
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Blizny potrądzikowe na klatce piersiowej

jeju idź się popytaj tam, gdzie idziesz na zabieg kwasem. Kompetentna osoba Ci wszystko wyjaśni.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:48.