Lokalizacja zakładu krawieckiego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-24, 13:34   #1
Kori
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 220

Lokalizacja zakładu krawieckiego


Proszę o Poradę.Mianowicie otwieram maly zakład krawiecki (naprawy ,przeróbki).
Znalazłam 2 lokale:
-Jeden z nich jest polozony przy mniej uczęszczanej ulicy ,niedaleko szpitala,baru.
Drugi w bardzo dobrej lokalizacji 2 minuty od centrum ,sąsiedztwo fryzjerów sklepów odzieżowych ,centrum handlowe ,bary ogromny parking -ALE zeby nie bylo pięknie to ten drugi ma sąsiedztwo okolo 200 metrów na bocznej uliczce konkurencyjny zakład krawiecki :firejump: i nastepny okolo 500m .
I co ja mam zrobić???????Pomóżcie który wynajac? Dodam ze przewiduje nizsze ceny za swoje uslugi (moge sobie na to pozwolic bo dostałam dotacje na 2 lata.
Jak myślicie gdzie bede miala więcej klientów ,w malo ruchliwej ulicy ,czy w tam gdzie chodzi duzo ludzi ale z konkurencja na plecach?
Kori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 16:31   #2
studi
Zakorzenienie
 
Avatar studi
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: żółty domek
Wiadomości: 9 336
Dot.: Lokalizacja zakładu krawieckiego

Cytat:
Napisane przez Kori Pokaż wiadomość
Proszę o Poradę.Mianowicie otwieram maly zakład krawiecki (naprawy ,przeróbki).
Znalazłam 2 lokale:
-Jeden z nich jest polozony przy mniej uczęszczanej ulicy ,niedaleko szpitala,baru.
Drugi w bardzo dobrej lokalizacji 2 minuty od centrum ,sąsiedztwo fryzjerów sklepów odzieżowych ,centrum handlowe ,bary ogromny parking -ALE zeby nie bylo pięknie to ten drugi ma sąsiedztwo okolo 200 metrów na bocznej uliczce konkurencyjny zakład krawiecki :firejump: i nastepny okolo 500m .
I co ja mam zrobić???????Pomóżcie który wynajac? Dodam ze przewiduje nizsze ceny za swoje uslugi (moge sobie na to pozwolic bo dostałam dotacje na 2 lata.
Jak myślicie gdzie bede miala więcej klientów ,w malo ruchliwej ulicy ,czy w tam gdzie chodzi duzo ludzi ale z konkurencja na plecach?
Jeśli ceny będziesz miała atrakcyjne, a robota będzie wykonywana precyzyjnie, to szybko zdobędziesz klienterię,myslę,że ta druga lokazliacja będzie lepsza-ot choćby na start, jak juz złapaiesz stałych klientów, to gdzie bys sie pożniej nie przeniosła-pojdą za Tobą
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
studi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 16:42   #3
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Lokalizacja zakładu krawieckiego

Ja bym wynajęła ten w bardziej uczęszczanej okolicy - bo lokalizacja raczej się nie zmieni a konkurencja dziś jest jutro nie ma. Zresztą większa jest szansa na zdobycie klientów w przy częściej uczęszczanej ulicy, a jeśli chodzi o konkurencje to może uda ci się przejąć część z ich klientów np jeśli twój zakład byłby dłużej otwarty niż konkurencja.
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 17:05   #4
Kori
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 220
Dot.: Lokalizacja zakładu krawieckiego

Dziękuje Wam serdecznie za odpowiedzi.Bede Musiała cos wymyslec zeby zdobyć klientów.Mam pare pomyslów (karty stałego klienta z 5%rabatem na kazda usluge i przelecę się po okolicznych sklepach odzieżowych z moja oferta).Zakładam ze bede zdobywac klientów tak do pól roku.Nie nastawiam się na wielkie zarobki .O czynsz sie nie martwię bo jak wspominałam mam dotacje na 2 lata .Wiec na początek nie nastawiam się na zyski tylko zdobycie klienta.
Jeśli macie jakiej pomysły to proszę podzielcie się ze mną.Bede bardzo wdzięczna
Kori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 17:07   #5
studi
Zakorzenienie
 
Avatar studi
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: żółty domek
Wiadomości: 9 336
Dot.: Lokalizacja zakładu krawieckiego

Cytat:
Napisane przez Kori Pokaż wiadomość
Dziękuje Wam serdecznie za odpowiedzi.Bede Musiała cos wymyslec zeby zdobyć klientów.Mam pare pomyslów (karty stałego klienta z 5%rabatem na kazda usluge i przelecę się po okolicznych sklepach odzieżowych z moja oferta).Zakładam ze bede zdobywac klientów tak do pól roku.Nie nastawiam się na wielkie zarobki .O czynsz sie nie martwię bo jak wspominałam mam dotacje na 2 lata .Wiec na początek nie nastawiam się na zyski tylko zdobycie klienta.
Jeśli macie jakiej pomysły to proszę podzielcie się ze mną.Bede bardzo wdzięczna
reklamy w gazecie też mogą sie przydać, nie obraz sie ale 5 % rabatu to żadna promocja, teraz za 5 zł można sobie spokojnie w firmowym sklepie skrócić spodnie....
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
studi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 22:01   #6
Kori
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 220
Dot.: Lokalizacja zakładu krawieckiego

Cytat:
Napisane przez studi Pokaż wiadomość
reklamy w gazecie też mogą sie przydać, nie obraz sie ale 5 % rabatu to żadna promocja, teraz za 5 zł można sobie spokojnie w firmowym sklepie skrócić spodnie....
Nie spoko nie obrazam sie. Ja nie bede pobierac oplaty w zlotówkach tylko w euro ,bo otwieram zaklad nie w Polsce.
Ale masz racje moze dla stalych kientów 10%.
Kori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:04.