e-papieros - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-07, 13:19   #1
Falubcio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Niemcy.
Wiadomości: 26
Exclamation

e-papieros


Hej !


Nie wiem czy tutaj można, ale w sumie nic nie znalazłam innego pasującego więc wale tutaj
Od nowego roku jak to każdy mam parę nowych postanowień. Jednym z nim jest rzucenie palenia. Kuzyn namówił mnie na e-papierosa i o dziwo 5 dzień bez fajki .. bez śmierdzących ubrań... w końcu czuje swoje perfumy


Ale mam pytanie, bo nigdzie nie mogę nic znaleźć na temat szkdliwości tego cudownego urządzenia same plusy jaki on nie jest cudowny itp. Wiecie może coś więcej na jego temat ???
__________________
Daj palec a pozbędziesz się całej reszty ..
Falubcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 13:47   #2
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 367
Dot.: e-papieros

Jak dla mnie papieros to papieros- nie może oznaczać nic dobrego, nie ważne czy tradycyjny czy elektroniczny. A jak ktoś chce oszukać sam siebie to będzie sobie wmawiał, że elektroniczny jest mniej szkodliwy. Może i nie śmierdzi, ale na pewno szkodzi, więc może po prostu silna wola i tyle. Powodzenia!
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 14:27   #3
Falubcio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Niemcy.
Wiadomości: 26
Dot.: e-papieros

niestety takowej brak. Próbowałam milion razy bez skutku. Z tym e - papierosem się udaje i w końcu i jego chce całkowicie rzucić niestety nikotyna jest cholernym narkotykiem.
__________________
Daj palec a pozbędziesz się całej reszty ..
Falubcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 16:30   #4
MiniMonix
Zakorzenienie
 
Avatar MiniMonix
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 032
Dot.: e-papieros

Nie ma jeszcze badań jako takich na temat szkodliwości e-papierosów. Natomiast podobnież ta para wodna, nie jest wcale nieszkodliwą parą i nie zaleca się palenie tych papierosów w obecności dzieci. (tych zwykłych też, ale myślę że to oczywiste)
Na edukacji zdrowotnej rozmawiałyśmy na ten temat. Dopiero skutki palenia tych papierosów, będą widoczne po kilku latach palenia.
__________________
1 IV 2010 Mój primaaprilisowy chłopak
29 IV 2012 Zaręczona

4 V 2013
Żona
31.III.2016 Córeczka !

MiniMonix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 18:38   #5
Falubcio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Niemcy.
Wiadomości: 26
Dot.: e-papieros

Nie mam jeszcze swoich dzieci ale przy obcych też ni palę. Wiem że ten olejek po spożyciu do ustnym może powodować wrzody lecz dopiero jak się go wypije połknie itp. Ja zamierzam rzucić całkowicie paleni, lecz tak jak pisałam wcześniej silnej woli brak i powoli się uczę.
__________________
Daj palec a pozbędziesz się całej reszty ..
Falubcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 10:24   #6
zrzuc brzuch
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 137
Dot.: e-papieros

Ze wstępnych badań wynika, że e-papierosy wcale takie zdrowe nie są. Poszukaj sobie o tym w internecie jest już parę artykułów. E-papieros z założenia ma być środkiem który pomaga rzucić palenie, a nie zastępuje zwykłe papierosy. Zostały stworzone po to by palacz po przejściu na e-fajkę prędzej czy później rzucił w ogóle papierosy. Z tego co się orientuje to nie zaleca się palenia ich na dłuższą metę, ale w sumie zwykłych też się nie zaleca Jedyne wyjście to rzucić w ogóle, ale wiem jakie to trudne
__________________
<ciach_reklama>
zrzuc brzuch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 09:35   #7
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: e-papieros

Btw, temat o e-fajkach już jest i ma się dobrze.
Na razie badań nie ma wiele, ale napawają optymizmem, dostępne po angielsku (Polosa).


Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Jak dla mnie papieros to papieros- nie może oznaczać nic dobrego, nie ważne czy tradycyjny czy elektroniczny. A jak ktoś chce oszukać sam siebie to będzie sobie wmawiał, że elektroniczny jest mniej szkodliwy. Może i nie śmierdzi, ale na pewno szkodzi, więc może po prostu silna wola i tyle. Powodzenia!
A paliłaś kiedyś?
Bo z tą "silną wolą" to wcale łatwo nie jest. Nawet, jak masz bardzo silną.

Co do papierosów - normalne papierosy (w sensie-dym z nich) mają: nikotynę, glikol propylenowy (tak, tak, a co innego miałoby niby utrzymywać w nich wilgoć?), substancje smoliste (które są najbardziej chyba zabójczym składnikiem), tlenek węgla oraz tysiące innych szkodliwych substancji (ponoć wdychasz 7000 różnych związków, wiele z nich jest zabójczych).

E-papierosy mają glikol propylenowy, glicerynę, aromaty i nikotynę. Substancji smolistych nie ma, bo dymu też nie ma. Wdycha się głównie parę wodną z opcjonalną nikotyną. Owszem, "dym" z e-papierosów może potencjalnie zawierać szkodliwe substancje, ale ich zawartość jest małym ułamkiem tego, co wdycha "normalny" palacz.
Dokładnie rzecz biorąc, zawartość potencjalnie kancerogennych substancji jest od 250 do 750 razy (w zależności od substancji) niższa, niż w normalnych papierosach.

Jasne, że to nie są witaminki, ale te dwie używki dzieli przepaść. Sama paliłam jedno i drugie i widzę kolosalną różnicę. Normalne papierosy powodowały duszności, bóle, potworne obniżenie kondycji...e-papierosy nie mają takiego efektu. Oczywiście, że dokładne wyniki wieloletniego używania poznamy za kilka lat. Co do normalnych fajek, wiemy, że zabijają i że mnóstwo ludzi, którzy palą, z powodu palenia umrze przedwcześnie. W przypadku elektronicznych fajek mamy dość silne podstawy sądzić, że tak się nie stanie. A nawet jeśli, to na pewno nie będą bardziej "śmiercionośne" od zwykłych papierosów.

Cytat:
Napisane przez Falubcio Pokaż wiadomość
Nie mam jeszcze swoich dzieci ale przy obcych też ni palę. Wiem że ten olejek po spożyciu do ustnym może powodować wrzody lecz dopiero jak się go wypije połknie itp. Ja zamierzam rzucić całkowicie paleni, lecz tak jak pisałam wcześniej silnej woli brak i powoli się uczę.
Bo liquid oparty jest zwykle na glikolu propylenowym, który szkodliwy szczególnie nie jest, ale w stężonej postaci ma działanie drażniące. Dlatego na opakowaniach są ostrzeżenia, żeby natychmiast zmywać ze skóry olejek w razie zanieczyszczenia.

Glikol propylenowy masz też w większości kosmetyków, tylko w małym stężeniu.

---------- Dopisano o 10:35 ---------- Poprzedni post napisano o 10:29 ----------

Cytat:
Napisane przez MiniMonix Pokaż wiadomość
Nie ma jeszcze badań jako takich na temat szkodliwości e-papierosów. Natomiast podobnież ta para wodna, nie jest wcale nieszkodliwą parą i nie zaleca się palenie tych papierosów w obecności dzieci. (tych zwykłych też, ale myślę że to oczywiste)
Na edukacji zdrowotnej rozmawiałyśmy na ten temat. Dopiero skutki palenia tych papierosów, będą widoczne po kilku latach palenia.
Pierwsze krótkoterminowe już są.Przy dzieciach nie palić (dokładnie: wapować, tak się mówi w efajkoświecie ), to chyba po to, żeby nie chciały spróbować.To już było mierzone. Nie ma "biernego e-palenia".
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-29, 06:57   #8
sopotka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 22
Dot.: e-papieros

Życzę powodzenia z rzucaniem! Mojego faceta namówiłam w grudniu, nie palił dużo, ale kilka papierosów dziennie. Teraz pali tylko ze dwa razy w ciągu dnia (e-papierosa oczywiście) i sam nie czuje się najlepiej czując dym z normalnego papierosa. Właśnie skończył mu się liquid z nikotyną (rozcieńczał go takim bez nikotyny) i ciekawa jestem czy z lenistwa po prostu nie przerzuci się na papierosy całkiem bez nikotyny i nie rzuci niebawem
sopotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 17:52   #9
Falubcio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Niemcy.
Wiadomości: 26
Dot.: e-papieros

obszerna wiadomość dziękuje bardzo. Czytałam trochę w internecie ale tam tylko zachwalają e-papierosa a ja właśnie chciałam poznać trochę jego wad. Przerzuciliśmy się na e-papierosa ze względu właśnie na to że chcemy rzucić palenie . Nie palimy już miesiąc i powiem wam że jak weszliśmy do lokalu gdzie sie pali to poprostu z niego wyszłam, tak śmierdziało fajkami aż strach pomyśleć że jeszcze miesiąc temu sama się tym "gównem" trułam .
__________________
Daj palec a pozbędziesz się całej reszty ..
Falubcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 18:44   #10
sopotka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 22
Dot.: e-papieros

a mój niestety poległ i kupił normalne fajki i nie chciałam go później całować:P oddał bratu
sopotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 22:33   #11
Falubcio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Niemcy.
Wiadomości: 26
Dot.: e-papieros

hehehe że normalne czy e ?
__________________
Daj palec a pozbędziesz się całej reszty ..
Falubcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-22, 12:23   #12
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: e-papieros

Cytat:
Napisane przez Falubcio Pokaż wiadomość
hehehe że normalne czy e ?
Byle nie pocałunek xD

Btw, zauważyłam, że mi analogi okropnie śmierdzą teraz. Czasem zapalę i potem mnie ten smród wkurza.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 12:18   #13
elnino1
Raczkowanie
 
Avatar elnino1
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 33
Dot.: e-papieros

Dziewczyny, dużo informacji o epapierosie jest na tej stronie http://epapierosopinie.pl. Ja używam e-papierosa od 3 miesięcy i jest dużo lepszy od zwykłych papierosów, przynajmniej nie śmierdzi się tak jak dymem papierosowym
elnino1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 15:12   #14
cocobee
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 195
Dot.: e-papieros

Używam lubię, ale mam znajomych, którzy palą go co 5 minut!nie przesadzam! Też można się uzaleznić
cocobee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 21:38   #15
paulina_obd
Raczkowanie
 
Avatar paulina_obd
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 166
Dot.: e-papieros

Mój mąż pali. Plusy - brak smrodu i jednak troche taiej wychodzi, plus brak substancji smolistych.
Minus - ponieważ wydaje się to zdrowsze nie ma motywacji by rzucić.
__________________
Czas na zmiany:
Etap I 90 => 80kg
Etap II 80 => 70kg
Etap III 70 => 65kg

FBW + czysta miska

Blogowy dziennik odchudzania - sernik gotowany
paulina_obd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-15 22:38:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:34.