Jak uczyć 10 latka języka obcego? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-21, 23:03   #1
Paula91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13

Jak uczyć 10 latka języka obcego?


Udzielam lekcji z języka czeskiego . Teraz pojawi się nowe wyzwanie, uczyć czeskiego 10 letniego chłopca. Nigdy nie uczyłam dzieci. Macie jakieś pomysły jakimi metodami mogłabym go uczyć?Czy powinnam się bardzo skupiać na gramatyce?
Niestety czeski jest językiem niszowym, więc w internecie, nie znalazłam wiele materiałów...a tym bardziej dla dzieci.
Paula91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-04, 13:30   #2
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 993
Dot.: Jak uczyć 10 latka języka obcego?

Mnie sie wydaje, ze 10-latek wiele Ci z gramatyki nie zapamieta. Raczej obrazki, rymy zostana mu w glowie. Ucz go slownictwa, to mu przyjdzie latwiej.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-09, 19:44   #3
p_Salvia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 16
Dot.: Jak uczyć 10 latka języka obcego?

Z doświadczenia wiem,że nie można dzieciaka zanudzić. Gramatyka może być podana w formie zabawy.
Może też mu się spodobać coś "życiowego" i przydatnego, co będzie używać. Nie ma sensu wprowadzać czegoś na tym etapie co zapomni
Ale podstawy bym tak cichutno zaczęła podawać (w sensie gramatyczne), ale nie na siłę.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
p_Salvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-16, 10:53   #4
lubieswojnick
Przyczajenie
 
Avatar lubieswojnick
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 15
Dot.: Jak uczyć 10 latka języka obcego?

Do nauki języka bardzo polecam planszówki
Słówka szybko wchodzą do głowy a ile przy tym zabawy!

Sama uczyłam się języka niemieckiego przy grze Dobble. Są to karty z różnymi obrazkami. Każdą kartę łączy ze sobą jeden wspólny obrazek.
Jest 5 sposobów gry, np:
Każdemu daje się po jednej karcie a resztę układa się na kupce na środku. Gra polega na tym aby jak najszybciej znaleźć wspólny element łączący naszą karte z kartą na wierzchu stosu. Powiedzieć co to jest w danym języku i wziąć kartę. Kto uzbiera więcej - wygrywa

Brzmi banalnie, ale polecam z całego serca Jeśli chce sie wygrać to trzeba znać słówka, a to dzieci naprawde motywuje!
lubieswojnick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-16, 11:32   #5
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Jak uczyć 10 latka języka obcego?

Cytat:
Napisane przez p_Salvia Pokaż wiadomość
Z doświadczenia wiem,że nie można dzieciaka zanudzić. Gramatyka może być podana w formie zabawy.
Może też mu się spodobać coś "życiowego" i przydatnego, co będzie używać. Nie ma sensu wprowadzać czegoś na tym etapie co zapomni
Ale podstawy bym tak cichutno zaczęła podawać (w sensie gramatyczne), ale nie na siłę.
Nie ma jednej uniwersalnej recepty. Tu naprawdę wszystko zaależy od dziecka. Są takie (sama do nich należałam, potem kilka takich fajnych egzemplarzy uczyłam), które mają wręcz alergię na "naukę przez zabawę", pitupitu pioseneczki etc. i można z nimi pracować normalnie. A są takie, które niestety potrzebują świni srającej ogniem na każdych zajęciach, żeby broń Boże "nie było nudno".
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-16 12:32:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:37.