co z tym ślubem?! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-06, 10:00   #1
lelek_lelek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 18

co z tym ślubem?!


Moja przyjaciółka radośnie oznajmiła, że mam być świadkową na jej ślubie w przyszłym roku. Radośnie, bo uznała, że zajmę się większością przygotowań. Szlag mnie trafił. Nie mam na to czasu, nie znam się na tym... Potrzebuję jakąś zwięzłą instrukcję (jest w ogóle coś takiego w przypadku organizacji ślubu i wesela!!?)...
lelek_lelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 10:35   #2
kakunia6
Raczkowanie
 
Avatar kakunia6
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Włocławek/Irlandia
Wiadomości: 192
Dot.: co z tym ślubem?!

Cytat:
Napisane przez lelek_lelek Pokaż wiadomość
Moja przyjaciółka radośnie oznajmiła, że mam być świadkową na jej ślubie w przyszłym roku. Radośnie, bo uznała, że zajmę się większością przygotowań. Szlag mnie trafił. Nie mam na to czasu, nie znam się na tym... Potrzebuję jakąś zwięzłą instrukcję (jest w ogóle coś takiego w przypadku organizacji ślubu i wesela!!?)...
http://zareczyny.pl/obowiazki_swiadka/1

Tu jest parę wskazówek dotyczące obowiązków świadka na ślubie.
Mam nadzieję, że troszeczkę Ci się rozjaśni wizja bycia świadkową

Pozdrawiam
__________________
Szczęśliwa Żonka

kakunia6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 12:40   #3
evoonia86
Zakorzenienie
 
Avatar evoonia86
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 589
Dot.: co z tym ślubem?!

czemu 2 takie same wątki??
widzę, że tutaj dostałaś jakąś odp, więc i ja napiszę tutaj: co rozumiecie pod pojęciem "zajmę się większością przygotowań" ??
__________________
Jako mąż i żona
evoonia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 12:42   #4
niunia32
Zakorzenienie
 
Avatar niunia32
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 987
Dot.: co z tym ślubem?!

najlepiej będzie porozmawiać z przyjaciółką jak ona to widzi.
ja sobie nie wyobrażam powierzania przygotowywania swojego wesela przez kogoś inną osobę.
będąc świadkową na weselu brata moim zadaniem było jedynie podpisać papiery, rozdawałam cukierki i pomagałam się bratu z mamą ubrać.
__________________
Nasz Ślub 27.08.2011

Malinka

Haniusia
niunia32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 13:39   #5
takaya
Zakorzenienie
 
Avatar takaya
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10 636
Dot.: co z tym ślubem?!

Przyłączam się do pytania evoonia86 czy to znaczy,że ty masz szukać sali, zamawiać zaproszenia itp? Zapewne chodzi tu o np pomoc przy dekoracji sali
takaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 14:03   #6
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: co z tym ślubem?!

Cytat:
Napisane przez lelek_lelek Pokaż wiadomość
Moja przyjaciółka radośnie oznajmiła, że mam być świadkową na jej ślubie w przyszłym roku. Radośnie, bo uznała, że zajmę się większością przygotowań. Szlag mnie trafił. Nie mam na to czasu, nie znam się na tym... Potrzebuję jakąś zwięzłą instrukcję (jest w ogóle coś takiego w przypadku organizacji ślubu i wesela!!?)...
Przygotowanie ślubu nie jest obowiązkiem świadków. Możesz oczywiście przyjaciółce pomóc np. w szukaniu sukni czy doradzić w jakichś sprawach, ale reszta nie należy do Ciebie. Masz prawo odmówić.
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 16:59   #7
Kasiula1201
Raczkowanie
 
Avatar Kasiula1201
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 67
Smile Dot.: co z tym ślubem?!

Cytat:
Napisane przez niunia32 Pokaż wiadomość
najlepiej będzie porozmawiać z przyjaciółką jak ona to widzi.
ja sobie nie wyobrażam powierzania przygotowywania swojego wesela przez kogoś inną osobę.
będąc świadkową na weselu brata moim zadaniem było jedynie podpisać papiery, rozdawałam cukierki i pomagałam się bratu z mamą ubrać.
zgadzam się z przedmówczynią. najlepiej pogadaj z przyjaciółką- niech ona sama ci powie jak to widzi i czym konkretnie masz się zająć, to Ci pozwoli uniknąć niepotrzebnych niedomówień i zaoszczędzi Twoje siły.
Kasiula1201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-07, 11:54   #8
mealla
Raczkowanie
 
Avatar mealla
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 331
Dot.: co z tym ślubem?!

[1=a2fc2be9cd8d1027f8cb90d 936276c49cf807c7d_6559504 24f87d;26190671]Przygotowanie ślubu nie jest obowiązkiem świadków. Możesz oczywiście przyjaciółce pomóc np. w szukaniu sukni czy doradzić w jakichś sprawach, ale reszta nie należy do Ciebie. Masz prawo odmówić.[/QUOTE]

zgadzam się. Ty możesz jej pomóc w wielu kwestiach a nie załatwiać wszystko, czy nawet większość rzeczy. To jej ślub a nie Twój. Strasznie dziwne i nie dorosłe podejście tej Twojej koleżanki
__________________
18.06.2011
mealla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 13:53   #9
rena_ta
Raczkowanie
 
Avatar rena_ta
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 67
Dot.: co z tym ślubem?!

Niektórym laskom tuż po zaręczynach coś się z głową dzieje. Pomyliły jej się znaczenia - przyjaciółka to nie służba. Jak chce żeby ktoś się zajął tym wszystkim to są specjaliści od tego... A Ty masz tam podpis swój złożyć, ładnie wyglądać, do zdjęcia wspólnego pozować i kwiatki zbierać od gości, którzy w kolejce będą życzenia składać...
__________________
Ważne jest by nigdy nie przestać pytać. Ciekawość nie istnieje bez przyczyny. Wystarczy więc, jeśli spróbujemy zrozumieć choć trochę tej tajemnicy każdego dnia. Nigdy nie trać świętej ciekawości. Kto nie potrafi pytać nie potrafi żyć. (Albert Einstein)

Edytowane przez rena_ta
Czas edycji: 2011-04-09 o 14:02
rena_ta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 13:57   #10
lelek_lelek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 18
Dot.: co z tym ślubem?!

Cytat:
Napisane przez kakunia6 Pokaż wiadomość
http://zareczyny.pl/obowiazki_swiadka/1

Tu jest parę wskazówek dotyczące obowiązków świadka na ślubie.
Mam nadzieję, że troszeczkę Ci się rozjaśni wizja bycia świadkową

Pozdrawiam
ha! dzięki, ale tu nie o obowiązki na ślubie chodzi. Jej chodziło zdecydowanie o to bym pomogła (czytaj: zajęła się tym, zrobiła za nią) w organizacji ślubu i wesela. Szukanie sali, muzyki, menu... Mam jej "pomóc" we wszystkim! Próbowałam rozmawiać... ale trochę ta rozmowa jak ze ścianą. No bo jak to, ona bierze ślub, taki ważny dzień, taka królowa świata, a ja jej przyjaciółka, nie chcę się zaangażować, no i foch. Wnerwia mnie to... Mam nadzieję, że jej przejdzie. Zwalam te fochy na przedślubną depresję.
Niemniej jednak nie mam czasu organizować jej wesela Póki co przeglądam oferty konsultantów ślubnych...
lelek_lelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 12:46   #11
grose
Przyczajenie
 
Avatar grose
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 17
Dot.: co z tym ślubem?!

Cytat:
Napisane przez lelek_lelek Pokaż wiadomość
ha! dzięki, ale tu nie o obowiązki na ślubie chodzi. Jej chodziło zdecydowanie o to bym pomogła (czytaj: zajęła się tym, zrobiła za nią) w organizacji ślubu i wesela. Szukanie sali, muzyki, menu... Mam jej "pomóc" we wszystkim! Próbowałam rozmawiać... ale trochę ta rozmowa jak ze ścianą. No bo jak to, ona bierze ślub, taki ważny dzień, taka królowa świata, a ja jej przyjaciółka, nie chcę się zaangażować, no i foch. Wnerwia mnie to... Mam nadzieję, że jej przejdzie. Zwalam te fochy na przedślubną depresję.
Niemniej jednak nie mam czasu organizować jej wesela Póki co przeglądam oferty konsultantów ślubnych...
ludzki tupet nie ma granic . Przyjaźń to jedno, a wykorzystywanie to drugie . Opcje są dwie: albo ktoś organizuje sobie ślub sam, albo zleca to komuś (nie przyjaciółce!) i płaci za to.
Daj spokój dziewczyno, rena_ta dobrze napisała
Cytat:
Napisane przez rena_ta Pokaż wiadomość
Ty masz tam podpis swój złożyć, ładnie wyglądać, do zdjęcia wspólnego pozować i kwiatki zbierać od gości, którzy w kolejce będą życzenia składać...
My z mężem po prostu nie mieliśmy czasu na organizowanie wszystkiego i pomogła nam dziewczyna z Royalday. Wyślij "przyjaciółce" listę kilku firm, które w ramach swojego wsparcia znajdziesz i niech sobie wybierze, ustali, dowie się co i jak...
grose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-11, 13:57   #12
Sydziuchna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 182
Dot.: co z tym ślubem?!

Cytat:
Napisane przez lelek_lelek Pokaż wiadomość
ha! dzięki, ale tu nie o obowiązki na ślubie chodzi. Jej chodziło zdecydowanie o to bym pomogła (czytaj: zajęła się tym, zrobiła za nią) w organizacji ślubu i wesela. Szukanie sali, muzyki, menu... Mam jej "pomóc" we wszystkim! Próbowałam rozmawiać... ale trochę ta rozmowa jak ze ścianą. No bo jak to, ona bierze ślub, taki ważny dzień, taka królowa świata, a ja jej przyjaciółka, nie chcę się zaangażować, no i foch. Wnerwia mnie to... Mam nadzieję, że jej przejdzie. Zwalam te fochy na przedślubną depresję.
Niemniej jednak nie mam czasu organizować jej wesela Póki co przeglądam oferty konsultantów ślubnych...
masakra! stanowczo to nie jest twoja przyjaciółka! Poza tym nie rozumiem JEJ ...przygotowania do ślubu to "podobno" najpiękniejszy okres w życiu panny Więc w czym rzecz??
__________________
Sydziuchna
Sydziuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 10:36   #13
rena_ta
Raczkowanie
 
Avatar rena_ta
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 67
Dot.: co z tym ślubem?!

Cytat:
Napisane przez Sydziuchna Pokaż wiadomość
masakra! stanowczo to nie jest twoja przyjaciółka! Poza tym nie rozumiem JEJ ...przygotowania do ślubu to "podobno" najpiękniejszy okres w życiu panny Więc w czym rzecz??
w lenistwie, Sydziuchna, w lenistwie. I w potrzebie posiadania służby, bycia pępkiem świata i poczuciu wyższości - "a teraz niech wszyscy wokół mnie skaczą"
__________________
Ważne jest by nigdy nie przestać pytać. Ciekawość nie istnieje bez przyczyny. Wystarczy więc, jeśli spróbujemy zrozumieć choć trochę tej tajemnicy każdego dnia. Nigdy nie trać świętej ciekawości. Kto nie potrafi pytać nie potrafi żyć. (Albert Einstein)
rena_ta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 14:48   #14
Sydziuchna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 182
Dot.: co z tym ślubem?!

Cytat:
Napisane przez rena_ta Pokaż wiadomość
w lenistwie, Sydziuchna, w lenistwie. I w potrzebie posiadania służby, bycia pępkiem świata i poczuciu wyższości - "a teraz niech wszyscy wokół mnie skaczą"
a to ciekawe.... w życiu bym tak nie postąpiła... ba nawet bym tak nie pomyślała,że mnie może dopaść lenistwo z powodu przygotowań do ślubu i przyjęcia
cóż.. jak widać istnieją tacy ludzie
__________________
Sydziuchna
Sydziuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 10:18   #15
wenus2525
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 24
Dot.: co z tym ślubem?!

Ja mam ślub we wrześniu 2012 i 4 miesiące wcześniej jestem świadkową u koleżanki która będzie świadkową u mnie - więc pomagamy sobie nawzajem - ona znalazła ostatnio coś takiego http://www.youtube.com/watch?v=IzMSk5NjiY8 - bezpłatne i dostępne od września.
wenus2525 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-30, 12:59   #16
Brookit
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 584
Dot.: co z tym ślubem?!

Bezczelna dziewucha z tej psiapsiuły. Ależ ja bym jej wszystko zorganizowała. Miałaby klauna na weselu, sala weselna w stodole a traktorem by do kościoła jechali. A grajkiem byłby pijaczek spod wiejskiego sklepu.

Dla mnie niepojęte jak swój najważniejszy dzień można oddać innej osobie by zorganizowała. Masakra jakaś..... Ta dziewczyna jest jakaś nie teges... skoro w tak bezczelny sposób wyręcza się kimś innym....Jej ślub więc niech sama sobie zorganizuje...

A jak ta przyjaciółka bedzie chciała mieć dziecko to autorka ma zajść za nią w ciążę i jej urodzić?
Brookit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:25.