Milk of magnesia - matowanie twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-06, 12:46   #1
frostis
Raczkowanie
 
Avatar frostis
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: sztokholm
Wiadomości: 394
GG do frostis
Wink

Milk of magnesia - matowanie twarzy


Znalazlam informacje na zagranicznych forach,ze robi tam furore produkt Milk of magnesia.
jest to produkt dla osob ,ktore maja problemy z brzuszkiem,ale okazalo sie ,ze zawarty tam mineral magnesium hydroxydate pomaga zachowal cere matowa,nawet w upaly.

Do tego wiele osob opisuje,ze pomaga w walce z tradzikiem.
Znalazlam w necie wiele informacji na ten temat ,miin modelka Tyra Banks uzywa tez tego do matowania cery,poleca rowniez Paula Began.
Moze juz ktos ma jakies doswiadczenia?
frostis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 12:56   #2
frostis
Raczkowanie
 
Avatar frostis
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: sztokholm
Wiadomości: 394
GG do frostis
Dot.: Milk of magnesia-matowanie twarzy....

Dolaczam linka ,mozna tu troche poczytac
http://www.acne.org/messageboard/ind...pic=69204&st=0
frostis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 15:07   #3
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Milk of magnesia-matowanie twarzy....

Czy to ma coś wspólnego z ta magnezją, którą np,lekkoatleci czy gimnastyczki smarują sobie ręce, żeby np. z trapezu nie spaść albo sztangę lepiej chwycić??
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 15:56   #4
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Milk of magnesia-matowanie twarzy....

Ja się już dowiadywałam kiedyś w aptece to ma być taki mleczko na przeczyszczenie i że go w Polsce się nie dostanie i dałam sobie spokój.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 17:47   #5
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Milk of magnesia-matowanie twarzy....

tzw."mleczko na zgagę". na naszym rynku nie ma preparatow z tym składnikiem, czyli wodorotlenkiem magnezowym (tzn. bez domieszek aluminium, aromatów itd)
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 08:22   #6
tobb
Raczkowanie
 
Avatar tobb
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 266
Dot.: Milk of magnesia-matowanie twarzy....

Zainteresowałam się tym preparatem po filmiku xbebe18 http://www.youtube.com/watch?v=LtepbaFV-J8.
Podobno pierwszy raz o MoM napisała Paula Begoun - znana autorka książek na temat kosmetyków.

Właśnie zamówiłam sobie to coś na eBay i czekam na przesyłkę. Ciekawe czy zadziała...

Czy któraś z was stosuje MoM? Czy widzicie jakieś skutki uboczne?

Gdzieś przeczytałam że podobno przy sztucznym oświetleniu (np. na dyskotece) widać go na twarzy - czy może to któraś z Was potwierdzić?

Czy istnieje polski zamiennik MoM? Słyszałam, że podobne działanie ma Manti w płynie - może któraś z Was próbowała (ja się boję i wolę nie ryzykować dopóki ktoś mi nie poleci).

Trochę dużo pytań, ale w Polsce Milk of Magnesia jest mało popularne i stąd mam mało informacji.

Liczę na Wasze opinie. Ze swojej strony jak tylko zacznę stosować podzielę się moimi wrażeniami na ten temat.
tobb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 08:57   #7
tobb
Raczkowanie
 
Avatar tobb
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 266
Dot.: Milk of magnesia-matowanie twarzy....

Wczoraj otrzymałam przesyłkę i pierwszy raz nałożyłam MoM na twarz. Rzeczywiście konsystencja przypomina mleko. Nie miałam jak na razie żadnych podrażnień po aplikacji. Co do zmniejszenia błyszczenia na razie nie mogę się wypowiedzieć - dopiero jutro przetestuje go w prawdziwych warunkach.
Jak nakładam MoM:
Rano po przebudzeniu przemywam twarz Biodermą Sebium, na to krem nawilżający (akurat teraz używam Dax Cosmetics, Express Illuminator lub Olay Complete Care, Multi - Radiance Fluid SPF 15 ). Odczekuję chwilę i potem nalewam trochę MoM do zakrętki, maczam palec i nakładam w miejscach gdzie się świecę. Po wyschnięciu nakładam makijaż (mój podkład to Revlon Colorstay).
tobb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-10, 08:59   #8
tobb
Raczkowanie
 
Avatar tobb
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 266
Dot.: Milk of magnesia-matowanie twarzy....

Troszkę już potestowałam i myślę, że mogę coś napisać. Niestety u mnie się ten produkt nie sprawdził. Nie stosuję go codziennie tylko co jakiś czas, może raz na tydzień. W różnych kombinacjach: z bazą, bez bazy, z różnymi kremami. Moja cera po prostu na niego nie reaguje

Może kiedyś dam mu jeszcze jedną szansę i będę stosować przez kilka dni pod rząd - choć nie wiem czy się zdecyduję bo boję się przesuszenia.
tobb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 08:44   #9
adie94
Zadomowienie
 
Avatar adie94
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 1 953
Dot.: Milk of magnesia-matowanie twarzy....

Cytat:
Napisane przez tobb Pokaż wiadomość
Troszkę już potestowałam i myślę, że mogę coś napisać. Niestety u mnie się ten produkt nie sprawdził. Nie stosuję go codziennie tylko co jakiś czas, może raz na tydzień. W różnych kombinacjach: z bazą, bez bazy, z różnymi kremami. Moja cera po prostu na niego nie reaguje

Może kiedyś dam mu jeszcze jedną szansę i będę stosować przez kilka dni pod rząd - choć nie wiem czy się zdecyduję bo boję się przesuszenia.
może jeszcze nie rezygnuj nakładaj go po przemyciu biodermą. nałożony na końcu pewnie ma problem z dotarciem do skóry
__________________

"And while I wait I put on my perfume, yeah I want it all over you.

I gotta mark my territory." 😻

A.

adie94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 19:50   #10
linka88
Raczkowanie
 
Avatar linka88
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 345
Dot.: Milk of magnesia-matowanie twarzy....

Dziewczyny nie orientujecie się czy jest jakaś możliwość zdobycia mleka magnezjowego inaczej niż przez ebay? Co prawda lek Alumag też zawiera wodorotlenek magnezu, jednak ma on też inne składniki, które mogą negatywnie wpływać na skórę. Może w jakimś sklepie chemicznym można kupić wodorotlenek mg w proszku do samodzielnego sporządzenia? Chętnie bym spróbowała, bo tłusta daje mi się we znaki
linka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 18:32   #11
Aneta_kot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1
Dot.: Milk of magnesia-matowanie twarzy....

Cytat:
Napisane przez linka88 Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie orientujecie się czy jest jakaś możliwość zdobycia mleka magnezjowego inaczej niż przez ebay? Co prawda lek Alumag też zawiera wodorotlenek magnezu, jednak ma on też inne składniki, które mogą negatywnie wpływać na skórę. Może w jakimś sklepie chemicznym można kupić wodorotlenek mg w proszku do samodzielnego sporządzenia? Chętnie bym spróbowała, bo tłusta daje mi się we znaki
hej
ja kupiłam milk of magnesia na allegro
Aneta_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-29, 06:40   #12
tobb
Raczkowanie
 
Avatar tobb
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 266
Dot.: Milk of magnesia-matowanie twarzy....

Cytat:
Napisane przez Aneta_kot Pokaż wiadomość
hej
ja kupiłam milk of magnesia na allegro
Wersja dostępna na allegro ma smak miętowy, a podobno do twarzy powinno się używać wersji bezsmakowej, która jest dostępna w USA.
tobb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-29, 14:57   #13
kaszankazmlekiem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 39
Dot.: Milk of magnesia-matowanie twarzy....

tez kupilam MoM na ebay u mnie sprawdza sie super nakladam przed pojsciem do pracy(2 razy w tyg) i zawsze makijaz bez zadnej poprawki wytrzymuje 10 h mam cere bardzo tlusta ale nie uzywam tego codziennie bo jednak przesusza. Rano myje buze nakladam olej (zamiast kremu uzywam) po paru minutach odsaczam nadmiar chusteczka na to wklepuje MoM i po paru minutach jako baze chafing relief powder-gel (zel do okoliic intymnych np po goleniu)pozniej makijaz i mam spokoj na caly wieczor
kaszankazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 11:23   #14
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Milk of magnesia - matowanie twarzy

Swojego czasu zainteresował mnie ten temat. Ale w Polsce tego nie dostaniemy. Oryginalne MoM bezsmakowe dostępne jest w USA. Moim zdaniem ebay i allegro odpadają, bo ludzie są chciwi, a nakładać byle co na twarz to ryzyko. Pamiętajcie, że to ma być mleczko tylko i wyłącznie firmy Phillips!! xbebe18 nagrała o nim film, jak ktoś ciekawy to prosze http://www.youtube.com/watch?v=2-iYrZClJv8
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 22:29   #15
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Milk of magnesia - matowanie twarzy

Hej, dziewczyny odswiezam temat. Jakie macie przemyslenia? Ja dostalam wczoraj moja paczke z mom i po jednym dniu musze powiedziec, ze jestem bardzo zadowolona.
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 12:57   #16
sunshinex96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2
Dot.: Milk of magnesia - matowanie twarzy

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Hej, dziewczyny odswiezam temat. Jakie macie przemyslenia? Ja dostalam wczoraj moja paczke z mom i po jednym dniu musze powiedziec, ze jestem bardzo zadowolona.

a gdzie go dostałaś ?
ja jak o tym usłyszałam to trochę poczytałam.. niby fajny produkt, przydałby mi się bardzo na wakacje i nocne wypady ale jedyny minus jaki znalazłam to nieumiejętne nakładanie, a co za tym idzie to przesuszanie.. ale zawsze można spróbować. pytałam w aptekach u nas w PL ale nie skojarzyłam, że nigdzie go nie ma.. dopiero później sie zorientowałam. na ebay produkt sam w sobie jest tani i kosztuje 10-25zł ale przeraża mnie 40-60 zł za przesyłkę..
może ktoś kupuje to można zamówić razem i podzielić sie kosztami przesyłki ?
sunshinex96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 18:51   #17
aneta12182
Zakorzenienie
 
Avatar aneta12182
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 3 944
Dot.: Milk of magnesia - matowanie twarzy

Cytat:
Napisane przez sunshinex96 Pokaż wiadomość
a gdzie go dostałaś ?
ja jak o tym usłyszałam to trochę poczytałam.. niby fajny produkt, przydałby mi się bardzo na wakacje i nocne wypady ale jedyny minus jaki znalazłam to nieumiejętne nakładanie, a co za tym idzie to przesuszanie.. ale zawsze można spróbować. pytałam w aptekach u nas w PL ale nie skojarzyłam, że nigdzie go nie ma.. dopiero później sie zorientowałam. na ebay produkt sam w sobie jest tani i kosztuje 10-25zł ale przeraża mnie 40-60 zł za przesyłkę..
może ktoś kupuje to można zamówić razem i podzielić sie kosztami przesyłki ?
Ja też chętnie bym się dołączyła, bo sama nie mam konta na ebayu
__________________
.
aneta12182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 19:05   #18
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Milk of magnesia - matowanie twarzy

Zamówienia zbiorowe mogą organizować na Wizażu tylko użytkowniczki posiadające status Organizatorki (jasnozielony nick). Możecie zapytać tutaj, czy któraś z dziewczyn byłaby skłonna kupić ten produkt.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 01:19   #19
Ayeshka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 11
Mleczko Magnezowe

Czy ktoras z was uzywala mleczko magnezowe i moglaby sie podzielic swoimi wrazeniami ?
http://www.youtube.com/watch?v=wE5w6EEa2i4
Ayeshka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-18, 13:19   #20
scrabble1
Zakorzenienie
 
Avatar scrabble1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 121
Dot.: Mleczko Magnezowe

Hej, hej ja już się tyle o tym naczytałam i naoglądałam,że muszę wypróbować!

Czy ktoś się może zająć wspólnymi zakupami tego produktu i sprowadzeniem go do PL?
Często widziałam, ze dziewczyny tutaj robią wspólne zakupy odnośnie podkładów itp. moze by sprowadzić i to? Na pewno by było wielu chętnych ! Ja bym wzięła od razu duża buteleczkę Wiem ze sprowadzenie ze Stanow kosztuje jakieś 60 zl wiec samej absolutnie mi sie nie opłaca... Kochaniutkie pogadajcie czy podeślijcie linki koleżanka z mieszana czy tłusta cera i może się zbierzemy co ? Ja osobiście nigdy nie robiłam takich zakupów, nie wiem na co szczególnie zwracać uwagę dlatego wolałabym aby jakąś doświadczona koleżanka to poprowadziła Co wy na to ?

---------- Dopisano o 14:19 ---------- Poprzedni post napisano o 14:19 ----------

Jest tez na yt recenzja tego po polsku...
scrabble1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 08:38   #21
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Mleczko Magnezowe

Cytat:
Napisane przez scrabble1 Pokaż wiadomość
Czy ktoś się może zająć wspólnymi zakupami tego produktu i sprowadzeniem go do PL?
Często widziałam, ze dziewczyny tutaj robią wspólne zakupy odnośnie podkładów itp. moze by sprowadzić i to? Na pewno by było wielu chętnych ! Ja bym wzięła od razu duża buteleczkę Wiem ze sprowadzenie ze Stanow kosztuje jakieś 60 zl wiec samej absolutnie mi sie nie opłaca... Kochaniutkie pogadajcie czy podeślijcie linki koleżanka z mieszana czy tłusta cera i może się zbierzemy co ? Ja osobiście nigdy nie robiłam takich zakupów, nie wiem na co szczególnie zwracać uwagę dlatego wolałabym aby jakąś doświadczona koleżanka to poprowadziła Co wy na to ?
Zamówienia zbiorowe na Wizażu mogą organizować tylko użytkowniczki posiadające status Organizatorki (jasnozielony nick). Zajrzyj na podforum Wspólne zakupy kosmetyczne.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 12:43   #22
scrabble1
Zakorzenienie
 
Avatar scrabble1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 121
Dot.: Mleczko Magnezowe

Dzięki za info. nie jestem jeszcze douczona odnośnie zasad tu panujących
scrabble1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 17:50   #23
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Milk of magnesia - matowanie twarzy

A co z pH tego specyfiku? Podobno oscyluje w granicach 11, nie będzie to szkodliwe dla skóry?
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 19:56   #24
AnnBlus
Rozeznanie
 
Avatar AnnBlus
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 551
Dot.: Milk of magnesia - matowanie twarzy

Hej, udało mi się zdobyć mleczko. Jeśli ktoś chce wypróbować, to zapraszam do wizażowej wymianki (ilość do ustalenia). Link w podpisie
__________________
Wymiana kosmetyczna
AnnBlus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-27, 17:50   #25
Margolcia4444
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Milk of magnesia - matowanie twarzy

Hej dziewczyny, też jestem chętna do zakupu grupowego mleczkaMilk of magnesia, można w jakis sposob to zorganizować, może któraś z Koleżanek podejmie się zbioroweo zakupu, widzę że jest kilka dziewczyn chetnych zakupu. Pozdrawiam
Margolcia4444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-23, 11:35   #26
deshire
Przyczajenie
 
Avatar deshire
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Stąd ;)
Wiadomości: 16
Dot.: Milk of magnesia - matowanie twarzy

Polecam najpierw obejrzeć: https://www.youtube.com/watch?v=z68ZB9tuORo
deshire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-23 12:35:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:00.