Kanałowe leczenie zębów - wątek zbiorczy - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-27, 13:10   #301
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez bekii Pokaż wiadomość
Witam,

W czwartek(25.06) byłam u stomatologa i włożył mi on truciznę do jedynki (będzie leczona kanałowo).
Niepokoi mnie to,że trucizna początkowo była bialutka, a teraz z dnia na dzień powoli ciemnieje (czernieje). Czy jest to normalne? Czy coś jest nie tak? Jak było u Was?
to nie wkładka z "trucizną" ciemnieje ale ząb niestety,każdy martwy czyli nie odżywiany ząb ciemnieje,jedne szybciej drugie wolniej,jedne na szaro inne na beżowo-różowo,niestety proces nieunikniony,choć takie martwe zęby można wybielać wiec no stres
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 18:47   #302
bekii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 692
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Naprawdę?
Mi się wydawało,że to sama trutka ciemnieje bo ząb ma taki kolor jak dawniej ( przynajmniej patrząc z przodu). Z tyłu zęba fragment z trutką jest ciemny, a reszta zęba ma normalny kolor.
__________________

Moje cuda na szydełku:
http://mojeciuchy.pl
(login: szydelkowakraina)





bekii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 20:37   #303
rudo-zielona
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 155
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Niekoniecznie ząb musiał zmienić kolor. Nie znam się na reakcjach "trutek" (zaraz wpadnie p4w i nam się zbierze za słownictwo )
W każdym bądź razie reakcja zmieniania koloru zęba nie zachodzi tak szybko (na pewno nie u wszystkich).
Mój ząb zmienił kolor po kilku latach, ale dopiero po resekcji.. Wcześniej nie różnił się specjalnie od reszty.. Także być może jest tak jak mówisz bekii, że to nie ząb zaczyna ciemnieć a to co umieścił w nim dentysta. Nie wiem czy to jest poprawna reakcja.
rudo-zielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 22:56   #304
Toxi
Raczkowanie
 
Avatar Toxi
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z Piekła ;)
Wiadomości: 146
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

mnie czeka kanalowe pod mikroskopem...ok 1200 zł za 3, 4 kanalowy zab ..to dopiero trzepnie po kieszeni

wlasnie..ma ktos jakies namiary na dobry gabinet w Gdansku specjalizujacy sie w "mikroskopie"?
__________________
dokąd zmierzasz Polsko????W PISSSS-du..
cielsko won!podejście nr.3/2011 DUKANKOSTART-->90,0 META--> 64 kg
90->89->88->87->86->85->84->83->82->81->80->
79->78->77->76->75->74->73->72->71->70->
69->68->67->66

Toxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 12:59   #305
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Toxi Pokaż wiadomość
mnie czeka kanalowe pod mikroskopem...ok 1200 zł za 3, 4 kanalowy zab ..to dopiero trzepnie po kieszeni

wlasnie..ma ktos jakies namiary na dobry gabinet w Gdansku specjalizujacy sie w "mikroskopie"?
koniecznie musisz miec mikroskopowo? mozesz tez wypelnic zeba "normalnie" i jest to duzo tansze.
u siebie za 1 kanal mikroskopowo zyczyla sobie 180zl + chyba plomba i inne takie..
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 19:27   #306
Toxi
Raczkowanie
 
Avatar Toxi
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z Piekła ;)
Wiadomości: 146
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wspaniala Pokaż wiadomość
koniecznie musisz miec mikroskopowo? mozesz tez wypelnic zeba "normalnie" i jest to duzo tansze.
u siebie za 1 kanal mikroskopowo zyczyla sobie 180zl + chyba plomba i inne takie..
jesli mowisz o "normalnym" leczeniu kanalow to sie nie da poniewaz denstystka nie moze sie do nich dostac ..3 proby i 3 nieudane - czego w dwoch innych leczonych kanalowo zebach nie bylo... wiec ratunek jest jeden- wykonanie leczenia pod mikroskopem co dzieki wlasnie temu sprzetowi ulatwi wejscie i wyczyszczenie kanalow z calego "syfu" jaki sie nazbieral..potem mozna sobie go zakelic plombka

btw - jest to zab z rozwiercona stara srebrna plombka zalozona iles tam czasu temu, ktory okazal sie wtedy zle przeleczony i zakeljony wraz z resztakami prochnicy
__________________
dokąd zmierzasz Polsko????W PISSSS-du..
cielsko won!podejście nr.3/2011 DUKANKOSTART-->90,0 META--> 64 kg
90->89->88->87->86->85->84->83->82->81->80->
79->78->77->76->75->74->73->72->71->70->
69->68->67->66

Toxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 22:02   #307
kybele
Rozeznanie
 
Avatar kybele
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 840
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

szukam fajnego, dobrego gabinetu w katowicach na leczenie kanałowe pod mikroskopem help
kybele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-29, 23:30   #308
elkiza81
Zakorzenienie
 
Avatar elkiza81
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 335
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Toxi Pokaż wiadomość
wyczyszczenie kanalow z calego "syfu" jaki sie nazbieral..potem mozna sobie go zakelic plombka
???
Święty Mikołaj podrzucił?
__________________
27.02.2019
Publikacja pierwszego utworu na forum wizaz.pl
elkiza81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 23:40   #309
Toxi
Raczkowanie
 
Avatar Toxi
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z Piekła ;)
Wiadomości: 146
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez elkiza81 Pokaż wiadomość
???
Święty Mikołaj podrzucił?
hmm zgryzliwosc bez dokladnego czytania postow .. nie ladnie .. afee

Cytat:
Napisane przez Toxi Pokaż wiadomość

btw - jest to zab z rozwiercona stara srebrna plombka zalozona iles tam czasu temu, ktory okazal sie wtedy zle przeleczony i zakeljony wraz z resztakami prochnicy
inaczej - zab zaplombowany srebrna plombą-amalgamatowa , ktora miala isc teraz do wymiany .. na zdjeciu rtg okazalo sie ze nie ladnie sie tam dzieje..po rozwierceniu wyszlo szydlo z wora - to tak w innym skrocie
__________________
dokąd zmierzasz Polsko????W PISSSS-du..
cielsko won!podejście nr.3/2011 DUKANKOSTART-->90,0 META--> 64 kg
90->89->88->87->86->85->84->83->82->81->80->
79->78->77->76->75->74->73->72->71->70->
69->68->67->66


Edytowane przez Toxi
Czas edycji: 2009-06-29 o 23:47
Toxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 00:00   #310
elkiza81
Zakorzenienie
 
Avatar elkiza81
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 335
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Toxi Pokaż wiadomość
hmm zgryzliwosc bez dokladnego czytania postow .. nie ladnie .. afee


inaczej - zab zaplombowany srebrna plombą-amalgamatowa , ktora miala isc teraz do wymiany .. na zdjeciu rtg okazalo sie ze nie ladnie sie tam dzieje..po rozwierceniu wyszlo szydlo z wora - to tak w innym skrocie
Post przeczytałam dokładnie i ze zrozumieniem.
Przytoczyłam interesujący mnie fragment i pogrubieniem wyszczególniłam, do czego odnoszę moją wypowiedź.

Zgodzę się z Tobą, że "wyszło szydło z worka".
__________________
27.02.2019
Publikacja pierwszego utworu na forum wizaz.pl
elkiza81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 00:06   #311
Toxi
Raczkowanie
 
Avatar Toxi
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z Piekła ;)
Wiadomości: 146
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

hmm no odnioslam inne wrazenie, jakbys wrecz stwierdzala ze sama sobie je zapchalam tym "syfem" ale jest to juz nie istotne zupelnie ...
co do samej wenatrzzebowej niespodzianki - to nie za mila niestety i wszystko bylo by si gdyby nie to ze te kanaly sa jakies niedostepne szczerze mowiac przeraza mnie ten mikroskop...ktos jest moze po takim leczeniu?
__________________
dokąd zmierzasz Polsko????W PISSSS-du..
cielsko won!podejście nr.3/2011 DUKANKOSTART-->90,0 META--> 64 kg
90->89->88->87->86->85->84->83->82->81->80->
79->78->77->76->75->74->73->72->71->70->
69->68->67->66


Edytowane przez Toxi
Czas edycji: 2009-06-30 o 00:11
Toxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-30, 22:18   #312
LadyTeqila
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Toxi Pokaż wiadomość
mnie czeka kanalowe pod mikroskopem...ok 1200 zł za 3, 4 kanalowy zab ..to dopiero trzepnie po kieszeni

wlasnie..ma ktos jakies namiary na dobry gabinet w Gdansku specjalizujacy sie w "mikroskopie"?

Też jestem z Gdańska i mam mieć leczony ząb kanałowo pod mikroskopem. Mam bardzo zakrzywione kanały do których nie może dotrzeć moja stomatolog. Chodzi tu o ząb "8" czyli trzykanałowy. Jeden kanał udało sie udrożnić ale 2 pozostałych nie. Moja stomatolog poleciła mi gabinet w którym podobno mam za to zapłacić ok 450zł. Jutro będę tam dzwonić, zeby się zorientować w cenach. Jak Cię interesuje to gabinet przy ETC na Zaspie dr. Podralski tel. 058 511-11-16.
LadyTeqila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 09:18   #313
LadyTeqila
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Właśnie dzwoniłam do tego gabinetu o którym wspominałam. Pani w rejestracji poinformowała mnie, że udrożnienie kanałów w "8" to koszt ok 600-700zł, ale dokładnie to dowiem się dopiero na wizycie bo wszystko zależy od tego jak trudne jest dojście do kanałów. Gdy poinformowałam ją, że jeden kanał mam udrożniony to powiedziała, że zależy od lekarza jak mnie za to policzy. Dam Wam znać ile w końcu za to zapłaciłam ale nie wiem jeszcze kiedy wybiorę sie na tą wizytę, bo mam teraz dużo innych wydatków i nie wiem jeszcze czy z tym zębem nie poczekam do przyszłego miesiąca. Moja stomatolog powiedziała, ze muszę zrobić go w przeciągu 3 miesięcy więc mam jeszcze trochę czasu
LadyTeqila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 15:10   #314
Toxi
Raczkowanie
 
Avatar Toxi
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z Piekła ;)
Wiadomości: 146
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

mi wszyscy polecaja dr.Nawrockiego Michala z Jasienia ...podobno jest w tym leczeniu bardzo dobry i wykonuje je perfekcyjnie... tylko ze koszt niestety tez za 3, 4 kanalki to ok 1200
__________________
dokąd zmierzasz Polsko????W PISSSS-du..
cielsko won!podejście nr.3/2011 DUKANKOSTART-->90,0 META--> 64 kg
90->89->88->87->86->85->84->83->82->81->80->
79->78->77->76->75->74->73->72->71->70->
69->68->67->66

Toxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 11:42   #315
assantea
Raczkowanie
 
Avatar assantea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 199
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

No to teraz ja!
Właściwie moje pytanie kieruje głównie do dziewczyn, które zajmują się tym zawodowo. Otóż kilka dni temu zauwazyłam pewna bolesność zęba /był juz kilka lat temu dość znacząco plombowany ale bez leczenia kanału/ a właściwie jego pulsowanie. Następnego dnia wybrałam się do dentystki i ta zaleciła mi przyjęcie antybiotyku i zrobienie zdjęcia RTG. Stawiłam się do niej ze zdjęciem tak jak było planowane - za kilka dni i zawyrokowała ze ząb nadaje się do leczenia kanałowego. Otworzyła mi kanał - robiąc malutka dziurkę od tyłu i nienaruszając samej plomby /ten ząb to JEDYNKA/ włozyła tam pewnie jakąś truciznę, powiedziała że na szczęście kanał jest suchy co skróci leczenie, i wypełniła czymś tymczasowym. Tego samego dnia ząb zaczał mnie boleć /w trakcie wizyty nic nie czułam/ a rano obudziłam się z opuchnietą górna wargą!
No i kolejna wizyta. pani doktor mi to wszystko wyciagnęła, kanał juz suchy nie był, przepisała inny antybiotyk i mam chodzić z ta dziurką /bez zadnego wkładu/ aż do przyszłego tygodnia i wtedy pewnie znów włoży mi lekarstwo, czy truciznę - jak zwał tak zwał
I teraz moje pytanie - czy ja tak sobie mogę chodzic bez niczego tyle dni?? Przecież normalnie jem, nie mam nawet mozliwości umycia zębów po każdym posiłku. Boje się że mogę stracić zęba!
A to jest jedynka! Leczę tego zęba przez NFZ - Pani doktor jest miła, ale może nie ma takiego sprzętu żeby wszystko porządnie zdiagnozować. Dbam o zęby i nie wyobrażam sobie stracić mojej jedynki.
Co o tym wszystkim myslicie? Może trzeba wybrać się do innego specjalisty?
Błagam uspokójcie mnie że takie postępowanie jest prawidłowe bo tu zwariuję z niepokoju!
assantea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 13:43   #316
rudo-zielona
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 155
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Nie jestem specjalistką, ale... Miałam to samo dokładnie rok temu. Miałam zaplanowany urlop i zęba w trakcie leczenia. Przed samym wyjazdem ząb zaczął tak boleć, że chodziłam po ścianach. Przed wakacjami p. doktor usunęła mi wszystko z zęba i chodziłam przez cały okres plażowania bez opatrunku. Przeżyłam. Po powrocie zęba nie dało się zamknąć. Musiałam robić resekcję korzenia. Przed resekcją miałam wypełniony kanał. Ząb jest rok po resekcji. Wszystko jest ok. Zżółkł odrobinę, ale ponoć widzę to tylko ja. Poczekaj na specjalistów, ale spokojnie.
Aha leczę się prywatnie.
rudo-zielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 11:59   #317
assantea
Raczkowanie
 
Avatar assantea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 199
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

chyba wszystkie Panie Stomatolożki na urlopie Jeśli sie znajdzie choć jedna to proszę o odpowiedź
assantea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 17:53   #318
Ewka:D:D
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 875
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

za pierwsza wizyte zaplacilam 50, a za zdruga 110
__________________
`Starość we wszystko wierzy.
Wiek średni we wszystko wątpi.
Młodość wszystko wie.`




Ewka:D:D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 18:50   #319
SailorMoon
Zadomowienie
 
Avatar SailorMoon
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Iława
Wiadomości: 1 779
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez assantea Pokaż wiadomość
No to teraz ja!
Właściwie moje pytanie kieruje głównie do dziewczyn, które zajmują się tym zawodowo. Otóż kilka dni temu zauwazyłam pewna bolesność zęba /był juz kilka lat temu dość znacząco plombowany ale bez leczenia kanału/ a właściwie jego pulsowanie. Następnego dnia wybrałam się do dentystki i ta zaleciła mi przyjęcie antybiotyku i zrobienie zdjęcia RTG. Stawiłam się do niej ze zdjęciem tak jak było planowane - za kilka dni i zawyrokowała ze ząb nadaje się do leczenia kanałowego. Otworzyła mi kanał - robiąc malutka dziurkę od tyłu i nienaruszając samej plomby /ten ząb to JEDYNKA/ włozyła tam pewnie jakąś truciznę, powiedziała że na szczęście kanał jest suchy co skróci leczenie, i wypełniła czymś tymczasowym. Tego samego dnia ząb zaczał mnie boleć /w trakcie wizyty nic nie czułam/ a rano obudziłam się z opuchnietą górna wargą!
No i kolejna wizyta. pani doktor mi to wszystko wyciagnęła, kanał juz suchy nie był, przepisała inny antybiotyk i mam chodzić z ta dziurką /bez zadnego wkładu/ aż do przyszłego tygodnia i wtedy pewnie znów włoży mi lekarstwo, czy truciznę - jak zwał tak zwał
I teraz moje pytanie - czy ja tak sobie mogę chodzic bez niczego tyle dni?? Przecież normalnie jem, nie mam nawet mozliwości umycia zębów po każdym posiłku. Boje się że mogę stracić zęba!
A to jest jedynka! Leczę tego zęba przez NFZ - Pani doktor jest miła, ale może nie ma takiego sprzętu żeby wszystko porządnie zdiagnozować. Dbam o zęby i nie wyobrażam sobie stracić mojej jedynki.
Co o tym wszystkim myslicie? Może trzeba wybrać się do innego specjalisty?
Błagam uspokójcie mnie że takie postępowanie jest prawidłowe bo tu zwariuję z niepokoju!
Witam
Rowniez mialam ostatnio problem z zebem, chodzilam z otwartym tydzien. Co prawda moj to nie byla jedynka, a siodemka na dole, wiec przy posilkach rowniez mialam problem, balam sie by nic mi nie nawchodzilo do dziury Pani doktor zalecila mi w takich sytuacjach wsadzac do dziurki kawalek czystej watki. To cale szczescie chronilo zeba od kawalkow jedzenia itp. Poza tym dentystka pozwolila mi nosic te wate caly czas, ja jednak czasami ja wyciagalam, by zab sie przewietrzyl ;p;p Mysle, ze Ty rowniez mozesz wsadzic sobie kawalek waty, oczywiscie z zachowaniem wszelkich zasad sterylnosci, by nie doprowadzic do otwartego zeba kolejnych bakterii i wyjac ja po jedzeniu.

Zycze Wam wszystkim szybkiego wyleczenia zabkow i ograniczania wizyt u dentysty do okresowych kontroli
__________________
62-60-54
SailorMoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-03, 15:48   #320
koniukov
Raczkowanie
 
Avatar koniukov
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Września
Wiadomości: 105
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Wiatm! ja mialam leczony ząb kanałowy juz dość dawno jakies 2/ 3 lata temu no i zaczął mnie teraz boleć. Dentystka powiedziała że mam zrobić zdjęcie i dopiero przyjść. Wczoraj ten ząb bolał mnie dość mocno a dziś ból już trocę ustąpił. Jak myślicie co to moze być? Czy to coś poważnego? Strasznie sie boje
koniukov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 16:04   #321
Licealistka18
Raczkowanie
 
Avatar Licealistka18
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Małe miasto :)
Wiadomości: 242
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Leczyłam kanałowo zęba którego nie mogłam stracić potrzebowałam go do aparatu!
W sumie w jednym zębie miałam 4 kanały do zrobienia i za jeden kanał płaciłam 300 zł!!!! W sumie 1200 zl. Byłam w szoku. Co prawda robił mi to mikroprotetyk w Łodzi, ale mimo wszystko cena mnie przeraziła....
__________________
Powiedz TAK transplatologi!!!
Powiedz TAK.. tak jak ja!
W niebie Twoje narządy nie będą Ci już potrzebne....
Dzięki mojemu TAK ktoś przeżyje....
~~~~~~~~~~~~
1 październik studentka UŁ
3 września chyba ściągamy aparacik
Licealistka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 12:45   #322
Adulina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 104
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez koniukov Pokaż wiadomość
Wiatm! ja mialam leczony ząb kanałowy juz dość dawno jakies 2/ 3 lata temu no i zaczął mnie teraz boleć. Dentystka powiedziała że mam zrobić zdjęcie i dopiero przyjść. Wczoraj ten ząb bolał mnie dość mocno a dziś ból już trocę ustąpił. Jak myślicie co to moze być? Czy to coś poważnego? Strasznie sie boje
Prawdopodobie kanał został źle oczyszczony a tym samym źle wypełniony, pewnie na nowo lekarstwo, czyszczenie i plomba. Zdrobiono ci zdjęcie po wypełnieniu tego zęba?
Adulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 12:56   #323
olla83
Rozeznanie
 
Avatar olla83
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 731
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez koniukov Pokaż wiadomość
Wiatm! ja mialam leczony ząb kanałowy juz dość dawno jakies 2/ 3 lata temu no i zaczął mnie teraz boleć. Dentystka powiedziała że mam zrobić zdjęcie i dopiero przyjść. Wczoraj ten ząb bolał mnie dość mocno a dziś ból już trocę ustąpił. Jak myślicie co to moze być? Czy to coś poważnego? Strasznie sie boje
byłas juz u dentysty? co to było? mam dokładnie to samo.... ząb leczony kanałowo kilka lat temu, teraz zaczął lekko pobolewać przy gryzieniu i ostukiwaniu... moze to nie jest stan zapalny...moze to po prostu przeciążenie zęba martwego..? w każdym razie wybieram się do dentysty, bo za 2 tyg jade na wczasy. Lepiej to załatwić w Polsce niż w Hiszpani
olla83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 13:11   #324
nyna1604
Raczkowanie
 
Avatar nyna1604
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 127
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Ja w ciągu 2 miesięcy miałam leczone 2 zęby kanałowo. Jeden zaczął boleć mnie w sobotę , wiec był leczony prywatnie, zapłaciłam za niego 400zł, a drugie kanałowe miałam przez swoją głupotę bo wypadła mi plomba i chodziłam tak pół roku..
__________________



18.06.08r. Zdany egzamin na prawo jazdy-podejście nr1


Nasz ślub 27.06.2015r <3
nyna1604 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 18:55   #325
sylllvia89
Wtajemniczenie
 
Avatar sylllvia89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: odległa kraina
Wiadomości: 2 900
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

czy sa kanalowy ktory byl robiony juz jakis czas temu, kilka lat ma prwo bolec? czy cos jest z nim nie tak ;/
__________________
chudnę


POMÓŻ http://☠☠☠☠☠☠☠☠.pl/?ref=7683eef
sylllvia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 18:58   #326
MonSoleil
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7
Wink Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sylllvia89 Pokaż wiadomość
czy sa kanalowy ktory byl robiony juz jakis czas temu, kilka lat ma prwo bolec? czy cos jest z nim nie tak ;/
Ja miałam tak samo. Zęba miałam leczonego kanałowo jakieś 3 lata temu i nagle zaczał mnie boleć. Chcialam po wakacjach iść do dentysty sprawdzić co się z nim dzieje ale nie zdążyłam bo połowa zęba mi odleciała...Ząb do wyrwania..tzn resztka tego zęba. Znalazłam bardzo dobry gabinet w Łodzi. Co prawda nie jest tani ale naprawde bardzo polecam. Zęba wyrywał mi chirurg. Nic nie bolało a i dziąsło się bardzo ładnie goi. Kanałowe leczenie tam gdzie ja chodze kosztuje 300zł. Chce mieć mostek aby ukryć tą dziurke bo wyrwaniu. Kosztuje on 1500 zł. Jak to usłyszałam to myślałam ze spadne z fotela Tylko,że po przemyśleniu uważam że warto wydać wiecej i mieć dobrze zrobione zęby. Tego zęba co miałam leczonego kanałowo i który się odłamał robiłam własnie w państwowej przychodni i okazało się że dentystka która mi go leczyła nie przyłożyła się...więc naprawde warto zapłacić więcej.
MonSoleil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 19:18   #327
MoniX24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 241
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Zaczne od tego,ze w tamtym roku poszlam do lekarza bo sie zle czulam,strasznie bolala mnie glowa i mialam goraczke,wydawalo mi sie tazke ze widze opuchlizne na szyi.Dostalam jakies antybiotyki,nic nie pomaglalo,poszlam do dentyski,co sie okazalo-zab.Mialam wybor,usuwamy albo leczymy go kanalowo.Postanowilam go ratowac i jeszcze raz zaleczyc.
Poprosilam o znieczulenie ale niestety dentystka powiedziala ze wlasnie zabrakloi ze dam rade.Mysle...dam!Jak sie zaczelo to nie wiedzialam czy uciekac z tamtad czy plakac z bolu.Dostalam chyba z 4 zastrzki z jakims plynem,ktore czulam az w kosciach szczeki.Byl to jeden z najgorszych boli w moim zyciu!Potem przeswietlenie.Na koniec 1 wizyty bylo mi juz wszystko jedno co mi dalej zrobi z zebem,chcialam tylko zeby ten bol sie wreszcie skonczyl.Druga i trzecia wizyta juz mniej bolesna,ale jednak.W sumie zaplacilam 220zl za jedengo skonczonego zeba.A swiadomosc ze bol wiecej nie powroci-Bezcenna
Takze rozumiem dziewczyny ktore mialy leczenie kanalowe bez znieczulenia!Znam ten bol!
MoniX24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 19:28   #328
MonSoleil
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7
Talking Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez MoniX24 Pokaż wiadomość
Zaczne od tego,ze w tamtym roku poszlam do lekarza bo sie zle czulam,strasznie bolala mnie glowa i mialam goraczke,wydawalo mi sie tazke ze widze opuchlizne na szyi.Dostalam jakies antybiotyki,nic nie pomaglalo,poszlam do dentyski,co sie okazalo-zab.Mialam wybor,usuwamy albo leczymy go kanalowo.Postanowilam go ratowac i jeszcze raz zaleczyc.
Poprosilam o znieczulenie ale niestety dentystka powiedziala ze wlasnie zabrakloi ze dam rade.Mysle...dam!Jak sie zaczelo to nie wiedzialam czy uciekac z tamtad czy plakac z bolu.Dostalam chyba z 4 zastrzki z jakims plynem,ktore czulam az w kosciach szczeki.Byl to jeden z najgorszych boli w moim zyciu!Potem przeswietlenie.Na koniec 1 wizyty bylo mi juz wszystko jedno co mi dalej zrobi z zebem,chcialam tylko zeby ten bol sie wreszcie skonczyl.Druga i trzecia wizyta juz mniej bolesna,ale jednak.W sumie zaplacilam 220zl za jedengo skonczonego zeba.A swiadomosc ze bol wiecej nie powroci-Bezcenna
Takze rozumiem dziewczyny ktore mialy leczenie kanalowe bez znieczulenia!Znam ten bol!
Podziwiam. Ja bym chyba z fotela uciekła
MonSoleil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 09:02   #329
sylllvia89
Wtajemniczenie
 
Avatar sylllvia89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: odległa kraina
Wiadomości: 2 900
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

ja zeba robilam w prywatnym gabinecie, zaplacilma za niego ok 600zl wraz z przeswietleniem
juz nie boli,m oze to takie przejsciowe na zmiany pogody
__________________
chudnę


POMÓŻ http://☠☠☠☠☠☠☠☠.pl/?ref=7683eef
sylllvia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 16:09   #330
Sylwia 2186
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzie nogi poniosa
Wiadomości: 246
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez koniukov Pokaż wiadomość
Wiatm! ja mialam leczony ząb kanałowy juz dość dawno jakies 2/ 3 lata temu no i zaczął mnie teraz boleć. Dentystka powiedziała że mam zrobić zdjęcie i dopiero przyjść. Wczoraj ten ząb bolał mnie dość mocno a dziś ból już trocę ustąpił. Jak myślicie co to moze być? Czy to coś poważnego? Strasznie sie boje


ja takze mialam leczone ponad rok temu 2 zeby kanalowo.. niedawno zaczelo mnie cos bolec w tych okolicach..poszlam do dentystki tej samej co mi je leczyla...w sumie to myslalam ze boli mnie zab obok nich... ona zajrzala i powiedziala ze nie widzi tam nic do leczenia...kazala mi obserwowac i mowila ze moze w tych leczonych cos sie dzieje... i jak bol nie zniknie wtedy mam przyjsc.. ale skoro te zeby sa martwe to czemu mnie cos tam boli... jezeli nie przestanie to co ona mi bedzie robic? czy moze je na nowo leczyc??? normalnie sie boje...
Sylwia 2186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-20 16:55:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:44.