"Podskórne gule" - guzki, czyli zaawansowane zmiany trądzikowe - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-16, 19:56   #61
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Skad to dziadostwo sie bierze.. Gula nabrzmiala na brodzie jakby ropna

Straszny dyskomfort ta bolaca gula powoduje ani to nie mozna zakryc niemozliwe a ktore hormony to powoduja jak myslisz?
__________________
Dziewczyna ktora tyle lat walczyla z tradzikiem,ktory pozniej pozostawil blizny na twarzy...tyle walczyla ,meczyla sie ,tyle zlego zaznala od ludzi,ktorzy oceniali ja po wygladzie,az w koncu odeszla z tego swiata Na Zawsze....
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 10:22   #62
magste_
Raczkowanie
 
Avatar magste_
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdzieś we własnym świecie
Wiadomości: 180
Dot.: Skad to dziadostwo sie bierze.. Gula nabrzmiala na brodzie jakby ropna

Eh,dziewczyny,mam to samo Radze nie dotykać paluchami twarzy,czystość,czystość i jeszcze raz czystość.Wiem,że korci by dotknąć,ale palce przy sobie ! Ostatnio zaczęłam pić dużo czerwonej i zielonej herbaty ( taki nawyk) i strasznie mnie wysypało.Przez kilka dni budziłam się i patrząc w lustro widziałam kolejne ropniaki Potem wszystko zeszło ( smarowałam Linoderm Acne i na prawdę starałam się nie dotykać). Okazało się ,że mój organizm oczyszczał się (ah,te cudne działanie moich herbatek ) i teraz jest lepiej.Lecze jeszcze troche pozostałości po tych kilku dniach i blizny z dawnych czasów. Mam nadzieję,że będzie lepiej
__________________
Wpuść mnie do języka,do rozmytych ust,pod powieki Twoje ... Wpuść ...
magste_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 10:50   #63
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Skad to dziadostwo sie bierze.. Gula nabrzmiala na brodzie jakby ropna

Dobrze też działa maść ichtiolowa - najlepiej na noc grubo nasmarować i zakleić plasterkiem. Przyśpiesz rozwój takich gul - szybciej ropa wychodzi na wierzch. Na duże, bolesne gule ktoś kiedyś polecał naproxen, też szybciej znikają.
Miałam w okresie dojrzewania problem z takimi wykwitami, więc chyba faktycznie hormony.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 12:34   #64
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Skad to dziadostwo sie bierze.. Gula nabrzmiala na brodzie jakby ropna

To nie jest od hormonów. To są zaskórniki zamknięte.
Pojawiają się na cerze skłonnej do zapychania, która ma przyśpieszoną produkcję sebum czyli przeważnie u cer tłustych i mieszanych.
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 14:41   #65
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Skad to dziadostwo sie bierze.. Gula nabrzmiala na brodzie jakby ropna

Cytat:
Napisane przez magste_ Pokaż wiadomość
Eh,dziewczyny,mam to samo Radze nie dotykać paluchami twarzy,czystość,czystość i jeszcze raz czystość.Wiem,że korci by dotknąć,ale palce przy sobie ! Ostatnio zaczęłam pić dużo czerwonej i zielonej herbaty ( taki nawyk) i strasznie mnie wysypało.Przez kilka dni budziłam się i patrząc w lustro widziałam kolejne ropniaki Potem wszystko zeszło ( smarowałam Linoderm Acne i na prawdę starałam się nie dotykać). Okazało się ,że mój organizm oczyszczał się (ah,te cudne działanie moich herbatek ) i teraz jest lepiej.Lecze jeszcze troche pozostałości po tych kilku dniach i blizny z dawnych czasów. Mam nadzieję,że będzie lepiej
Leczysz blizny potradzikowe? czym?
A jeszcze co do tych gul to wczoraj byla duza czerwona bardzo bolesna a dzis wyglada jak takie (zimno) troche biale ,ale nie jest to pryszcz tylko w srodku ropa jest
__________________
Dziewczyna ktora tyle lat walczyla z tradzikiem,ktory pozniej pozostawil blizny na twarzy...tyle walczyla ,meczyla sie ,tyle zlego zaznala od ludzi,ktorzy oceniali ja po wygladzie,az w koncu odeszla z tego swiata Na Zawsze....
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 10:37   #66
magste_
Raczkowanie
 
Avatar magste_
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdzieś we własnym świecie
Wiadomości: 180
Dot.: Skad to dziadostwo sie bierze.. Gula nabrzmiala na brodzie jakby ropna

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Leczysz blizny potradzikowe? czym?
A jeszcze co do tych gul to wczoraj byla duza czerwona bardzo bolesna a dzis wyglada jak takie (zimno) troche biale ,ale nie jest to pryszcz tylko w srodku ropa jest
Tak,całkiem niedawno zaczełam leczyć te blizny Duuużo czytałam na wizażu i oto,co wybrałam.
-Tonik cytrynowy ( ja przecieram wacik nasączony nim tylko brodę,gdyż właśnie tam mam przebarwienia)
-maseczka aspirynowa ( dopiero będę robić)

Coś tam jeszcze czytałam o soku z ogórka,okładach z zielonej herbaty.
__________________
Wpuść mnie do języka,do rozmytych ust,pod powieki Twoje ... Wpuść ...
magste_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 11:56   #67
yasminuuum
Zakorzenienie
 
Avatar yasminuuum
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: LC
Wiadomości: 8 981
Dot.: Skad to dziadostwo sie bierze.. Gula nabrzmiala na brodzie jakby ropna

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Dobrze też działa maść ichtiolowa - najlepiej na noc grubo nasmarować i zakleić plasterkiem. Przyśpiesz rozwój takich gul - szybciej ropa wychodzi na wierzch. Na duże, bolesne gule ktoś kiedyś polecał naproxen, też szybciej znikają.
Miałam w okresie dojrzewania problem z takimi wykwitami, więc chyba faktycznie hormony.
Ja też stosuje maść ichtiolową! Jest genialna na takie rzeczy ale okropnie śmierdzi, jakby spalinami ale da się wytrzymać. Kosztuje ok 3 zł
Tak samo wyciąga na wierz podskórne zaskórniki itd
__________________

wymień się ze mną ciuchem >klik<


handmade blog
yasminuuum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-18, 14:06   #68
Fedha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9
Dot.: Skad to dziadostwo sie bierze.. Gula nabrzmiala na brodzie jakby ropna

Hej, łącze się w bólu (albo jak kto woli bulu). Wczoraj wyskoczyło mi to dziadostwo pod nosem. Dzisiaj zrobiłam maseczkę aspirynową - pół tabletki polopiryny i dosłownie 3 krople wody. Nałożyłam to na kilkanaście minut na sam wykwit (moja wrażliwa, naczynkowa cera nie dobrze reaguje na kwasy więc boje się kłaść tą maseczkę na całą twarz).
Teraz wychodzi mi z tego rozwodniona ropa, cały czas boli przy dotyku, ale chociaż wygląda to nieco lepiej.
Co jakiś czas pojawia mi się coś takiego, przeważnie w strefie T. Zawsze pomagam sobie doraźnie, ale nie mam pojęcia jak temu zapobiec..
Fedha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 14:47   #69
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Skad to dziadostwo sie bierze.. Gula nabrzmiala na brodzie jakby ropna

Cytat:
Napisane przez yasminuuum Pokaż wiadomość
Ja też stosuje maść ichtiolową! Jest genialna na takie rzeczy ale okropnie śmierdzi, jakby spalinami ale da się wytrzymać. Kosztuje ok 3 zł
Tak samo wyciąga na wierz podskórne zaskórniki itd
Ta masc mozna w aptece kupic? Piszezsz ze wycciga na wierzch podskorne zaskorniki czy nie zaszkodzi ona skorze tlustej nie zapcha jej jakos? np jakbym chciala bym posmarowac sie nia tam gdzie mam zaskorniki -policzki ??
__________________
Dziewczyna ktora tyle lat walczyla z tradzikiem,ktory pozniej pozostawil blizny na twarzy...tyle walczyla ,meczyla sie ,tyle zlego zaznala od ludzi,ktorzy oceniali ja po wygladzie,az w koncu odeszla z tego swiata Na Zawsze....
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 14:54   #70
yasminuuum
Zakorzenienie
 
Avatar yasminuuum
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: LC
Wiadomości: 8 981
Dot.: Skad to dziadostwo sie bierze.. Gula nabrzmiala na brodzie jakby ropna

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Ta masc mozna w aptece kupic? Piszezsz ze wycciga na wierzch podskorne zaskorniki czy nie zaszkodzi ona skorze tlustej nie zapcha jej jakos? np jakbym chciala bym posmarowac sie nia tam gdzie mam zaskorniki -policzki ??
Tak, jest bez recepty i można bez problemu w aptece kupić. Ją stosuje się raczej punktowo na te 'chore' miejsca więc wątpie żeby zapychała. Tylko uważaj bo może wyciągnąć Ci coś o czym nie miałas pojęcia i nie rób tego zabiegu dzien przed jakimś wyjściem czy spotkaniem
__________________

wymień się ze mną ciuchem >klik<


handmade blog
yasminuuum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 15:23   #71
Misia.m
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 195
GG do Misia.m
Dot.: Skad to dziadostwo sie bierze.. Gula nabrzmiala na brodzie jakby ropna

Takie "krosty " to współcześnie zmora.Zjawisko jest ,można powiedzieć w miarę nowe, te krosty z latami mają tendecję "wędrować " coraz niżej , z twarzy np. na szyję,pojawiają się stopniowo w coraz niższych partiach.Dermatolodzy już dawno o tym mówią.Prawopodobnie ma to ścisły związek z braniem preparatów hormonalnych.
Nie wyciskać, pod żadnym pozorem.
__________________
Moje wzorki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=85963
Misia.m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-18, 16:03   #72
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Skad to dziadostwo sie bierze.. Gula nabrzmiala na brodzie jakby ropna

Dzisiejsze kobiety są bardzo "zmutowane" hormonalnie (pigułka magiczny dopalacz) co wpływa na niektóre mechanizmy, także te w skórze. Ale nie wiem czy bardziej w swoim czy swoich dzieci pokoleniu...
Ale to nie wplywa bezpośrednio na procesy zachodzące w skórze- prędzej nadmierne kremowanie, podrażnianie peelingiem wierzchniej warstwy, dieta uboga w witaminy które normalizują procesy skórne.
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 16:10   #73
dora_angel
Zadomowienie
 
Avatar dora_angel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Okolice nizinne pełne lasow
Wiadomości: 1 335
GG do dora_angel
Dot.: Skad to dziadostwo sie bierze.. Gula nabrzmiala na brodzie jakby ropna

Również borykam się z problemem bolących, podskórnych "guzów", których nie da się wycisnać, ani zamaskować podkładem. Najczęściej robią się właśnie na brodzie, w okolicach czoła i nosa. Goją się długo i są tak nieznośne że nawet maść ichtolowa nie dawała sobie rady... po prostu należy czekać aż takie paskudztwo samo raczy zejść...
Nie przyjmuję żadnych hormonów ani tabletek, nie wiem skąd się biorą...
Zaczynam się zastanawiać nad kupnem triacnealu, aby dogłębniej oczyścić skórę, tylko nie wiem czy ma to jakikolwiek sens??
__________________
"Masz rozum, ukryj go!
Więcej zdziałasz cienką nóżką niż rozumem!"
Bonjour France 04.05.2011r.
Zaręczeni 19.12.2011r.
Małżonkowie 29.12.2012
dora_angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 17:50   #74
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Skad to dziadostwo sie bierze.. Gula nabrzmiala na brodzie jakby ropna

Cytat:
Napisane przez Misia.m Pokaż wiadomość
Takie "krosty " to współcześnie zmora.Zjawisko jest ,można powiedzieć w miarę nowe, te krosty z latami mają tendecję "wędrować " coraz niżej , z twarzy np. na szyję,pojawiają się stopniowo w coraz niższych partiach.Dermatolodzy już dawno o tym mówią.Prawopodobnie ma to ścisły związek z braniem preparatów hormonalnych.
Nie wyciskać, pod żadnym pozorem.
Wlasnie chyba cos w tym jest jak mi sie pojawi na brodzie to i jeden dwa na szyji -obok przelyku-takie ropne bolace grube gule fuu ,nawet ich nie da sie wycisnac,ale zadnych preparatow hormonalnych nie biore
__________________
Dziewczyna ktora tyle lat walczyla z tradzikiem,ktory pozniej pozostawil blizny na twarzy...tyle walczyla ,meczyla sie ,tyle zlego zaznala od ludzi,ktorzy oceniali ja po wygladzie,az w koncu odeszla z tego swiata Na Zawsze....

Edytowane przez Polski Bursztyn
Czas edycji: 2011-08-18 o 17:53
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 13:11   #75
TouchOfAngel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Tu gdzie jest moje miejsce. Wizaż (;
Wiadomości: 169
GG do TouchOfAngel Send a message via Skype™ to TouchOfAngel
Dot.: Skad to dziadostwo sie bierze.. Gula nabrzmiala na brodzie jakby ropna

mam na to świetny sposób, jak tylko wyczuwam ze zaczyna mi sie robic to smaruje specjalnym płynem który to przepisała mi pani dermatolog. Płyn jest robiony w aptece, kosztował mnie okolo 5 zł. Smaruje, kilka godzin i znika, jakby sie wchłaniała ta gula. Mam skład tego płynu, jesli ktos chce moge zeskanowac i udostepnic
__________________
"W nieśmiertelnej kopercie oddaję Ci raz jeszcze duszę [...]"


Edukacja
TouchOfAngel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 16:09   #76
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Skad to dziadostwo sie bierze.. Gula nabrzmiala na brodzie jakby ropna

Pewnie ze chcemy skald tego specyfiku na to dziadostwo Bardzo prosimy
__________________
Dziewczyna ktora tyle lat walczyla z tradzikiem,ktory pozniej pozostawil blizny na twarzy...tyle walczyla ,meczyla sie ,tyle zlego zaznala od ludzi,ktorzy oceniali ja po wygladzie,az w koncu odeszla z tego swiata Na Zawsze....
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 08:09   #77
magste_
Raczkowanie
 
Avatar magste_
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdzieś we własnym świecie
Wiadomości: 180
Dot.: Skad to dziadostwo sie bierze.. Gula nabrzmiala na brodzie jakby ropna

Cytat:
Napisane przez TouchOfAngel Pokaż wiadomość
mam na to świetny sposób, jak tylko wyczuwam ze zaczyna mi sie robic to smaruje specjalnym płynem który to przepisała mi pani dermatolog. Płyn jest robiony w aptece, kosztował mnie okolo 5 zł. Smaruje, kilka godzin i znika, jakby sie wchłaniała ta gula. Mam skład tego płynu, jesli ktos chce moge zeskanowac i udostepnic
Taak,bardzo prosimy o skład
__________________
Wpuść mnie do języka,do rozmytych ust,pod powieki Twoje ... Wpuść ...
magste_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 11:09   #78
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Skad to dziadostwo sie bierze.. Gula nabrzmiala na brodzie jakby ropna

Cytat:
Napisane przez Misia.m Pokaż wiadomość
Takie "krosty " to współcześnie zmora.Zjawisko jest ,można powiedzieć w miarę nowe, te krosty z latami mają tendecję "wędrować " coraz niżej , z twarzy np. na szyję,pojawiają się stopniowo w coraz niższych partiach.Dermatolodzy już dawno o tym mówią.Prawopodobnie ma to ścisły związek z braniem preparatów hormonalnych.
Nie wyciskać, pod żadnym pozorem.
ja nie biorę pigułek, a i tak mi wyskoczyło przez ostatnie kilka dni traktowałam je olejkiem z drzewa herbacianego, ale niestety nic nie pomagało. Wczoraj zrobiłam maseczkę z glinki zielonej, i już nie smarowałam olejkiem i dzisiaj jakby trochę przygasło. Nawet jak się zagoi, to i tak pewnie na dłuugi czas zostanie ślad
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 15:00   #79
TouchOfAngel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Tu gdzie jest moje miejsce. Wizaż (;
Wiadomości: 169
GG do TouchOfAngel Send a message via Skype™ to TouchOfAngel
Dot.: Skad to dziadostwo sie bierze.. Gula nabrzmiala na brodzie jakby ropna

Jutro podam skład, bo dziś juz nie dam rady, ide sie bawic! osiemnastka
__________________
"W nieśmiertelnej kopercie oddaję Ci raz jeszcze duszę [...]"


Edukacja
TouchOfAngel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-22, 15:16   #80
TouchOfAngel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Tu gdzie jest moje miejsce. Wizaż (;
Wiadomości: 169
GG do TouchOfAngel Send a message via Skype™ to TouchOfAngel
Dot.: Skad to dziadostwo sie bierze.. Gula nabrzmiala na brodzie jakby ropna

Zrobiłam skan, poniewaz nie moge rozszyfrowc niektorych składników, pierwszy to dehreomycyna 3,0 a dalej to nie wiem, moze ktoś pomoże??
Załączone pliki
Rodzaj pliku: pdf jdncds.pdf (611,1 KB, 558 załadowań)
__________________
"W nieśmiertelnej kopercie oddaję Ci raz jeszcze duszę [...]"


Edukacja
TouchOfAngel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 15:40   #81
MattersAtAll
Raczkowanie
 
Avatar MattersAtAll
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Trzebinia
Wiadomości: 371
Dot.: Skad to dziadostwo sie bierze.. Gula nabrzmiala na brodzie jakby ropna

Detreomycyna, kwas salicylowy, rezorcyna, gliceryna i spirytus 70 stopni
__________________

MattersAtAll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 14:23   #82
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Skad to dziadostwo sie bierze.. Gula nabrzmiala na brodzie jakby ropna

Chętnie odpowiem! Bo wiem co masz na twarzy.
To klasyczny przypadek cysty. Też takie miałam na czole i brodzie. Leczyłam się antybiotykami, hormonami i nie pomogło. Zaczęłam terapię retinoidami, która ma dać efekty. Skąd to się bierze?! Ciężko powiedzieć - genetyka, syf w powietrzu, modyfikowana żywność... Polecam Ci wizytę u dermatologa.
I mam jeszcze pytanie. Czy to pozostawia Ci blizny na twarzy jak wyciśniesz?!
Ja miałam blizny, a szkoda ładnej buźki, więc trzeba jak najszybciej to leczyć.
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 15:56   #83
22e34b797ff423390419c9479dd7b2de1d65296b_5e224a824bca3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 132
Dot.: Skad to dziadostwo sie bierze.. Gula nabrzmiala na brodzie jakby ropna

A czy możliwe jest, żeby takie gule pojawiały się już następnego dnia po użyciu potencjalnego zapychacza? Od roku nie używam drogeryjnych i aptecznych kosmetyków, całkowicie przerzuciłam się na naturalną pielęgnację, aż to kilka dni temu złe mnie podkusiło i nie żałując sobie nasmarowałam twarz filtrem z silikonem bardzo wysoko w składzie. Efekt- wielka boląca gula na policzku już następnego dnia, mniejsza na drugim. Możliwe po tak krótkim czasie?... Czy szukać innego winowajcy?
22e34b797ff423390419c9479dd7b2de1d65296b_5e224a824bca3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 17:27   #84
boangelina
Rozeznanie
 
Avatar boangelina
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: ślązaczka-śpiewaczka
Wiadomości: 641
Dot.: Skad to dziadostwo sie bierze.. Gula nabrzmiala na brodzie jakby ropna

A moze to czyrak? Warto zrobić posiew, czesto wystepuja u osob zarazonych gronkowcem zlocistym... A na to sa antybiotyki
boangelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 09:32   #85
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Skad to dziadostwo sie bierze.. Gula nabrzmiala na brodzie jakby ropna

[1=22e34b797ff423390419c94 79dd7b2de1d65296b_5e224a8 24bca3;28934035]A czy możliwe jest, żeby takie gule pojawiały się już następnego dnia po użyciu potencjalnego zapychacza? Od roku nie używam drogeryjnych i aptecznych kosmetyków, całkowicie przerzuciłam się na naturalną pielęgnację, aż to kilka dni temu złe mnie podkusiło i nie żałując sobie nasmarowałam twarz filtrem z silikonem bardzo wysoko w składzie. Efekt- wielka boląca gula na policzku już następnego dnia, mniejsza na drugim. Możliwe po tak krótkim czasie?... Czy szukać innego winowajcy?[/QUOTE]

W moim przypadku kosmetyki nie miały znaczenia, bo cysty i tak wyłaziły. Tu mogą pomóc chyba jedynie retinoidy, bo brałam antybiotyki i nie zadziałały. Jak wyjdzie Wam "bomba" na twarzy to od razu lećcie bez makijażu do dobrego dermatologa. Ja przez 3 lata to leczyłam i żałowałam, że od razu nie postawiłam na retinoidy, bo mam twarz zaczerwienioną i w bliznach. Ale z teraźniejszego leczenia jestem bardzo zadowolona.
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 08:44   #86
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Skad to dziadostwo sie bierze.. Gula nabrzmiala na brodzie jakby ropna

No mnie się własnie dwie takie zrobiły od nowego kremu
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 08:34   #87
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Skad to dziadostwo sie bierze.. Gula nabrzmiala na brodzie jakby ropna

Cytat:
Napisane przez boangelina Pokaż wiadomość
A moze to czyrak? Warto zrobić posiew, czesto wystepuja u osob zarazonych gronkowcem zlocistym... A na to sa antybiotyki
Brałam antybiotyki i też nic. Przykro mi...
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 07:10   #88
PinkyDoll
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 819
Dot.: Skad to dziadostwo sie bierze.. Gula nabrzmiala na brodzie jakby ropna

Cytat:
Napisane przez yasminuuum Pokaż wiadomość
Ja też stosuje maść ichtiolową! Jest genialna na takie rzeczy ale okropnie śmierdzi, jakby spalinami ale da się wytrzymać. Kosztuje ok 3 zł
Tak samo wyciąga na wierz podskórne zaskórniki itd
Jak jej uzywac w tym przypadku?
Smarować na opszar zajęty zsskórnikami grubsza warstwę na dzien? na noc? i....

---------- Dopisano o 08:10 ---------- Poprzedni post napisano o 07:57 ----------

Cytat:
Napisane przez TouchOfAngel Pokaż wiadomość
mam na to świetny sposób, jak tylko wyczuwam ze zaczyna mi sie robic to smaruje specjalnym płynem który to przepisała mi pani dermatolog. Płyn jest robiony w aptece, kosztował mnie okolo 5 zł. Smaruje, kilka godzin i znika, jakby sie wchłaniała ta gula. Mam skład tego płynu, jesli ktos chce moge zeskanowac i udostepnic
Miałam ten płyn - i kilka innych o podobnym składzie (też za 5 zł) - Powiem jedno po zaprzestaniu stosowania wszystko zaczyna powracać, Pozatym przy długotrwałym stosowaniu skóra sie przyzwyczaja i jest tak jak przed kuracją. w składzie jest antybiotyk, bakterie w syfkach przyzwyczajaja sie do niego i nie reaguja na jego stosowanie. Wiem bo za pierwszysm razem jak go stosowałam było super - po pewnym czasie znów zaczęły mi gule wyskakiwać - za drugim razem, jak dostałam ten płyn, tez poznikały - ale nie tak ładnie jak za pierwszysm - a za kolejnym wogóle twarz nie zareagowała.
Dodam, że stosowałam je w odstępach kilkumiesiecznych nie tak po kilku dniach..
Przez 12 lat leczenia się na trądzik wiem jedno trzeba go zwalczyć od środka - zasuszyc te wstrętne pory i zaskórniki w których zbiera sie tłuszcz i zapychajac powoduje krosty! bo co jakiś czas z przerwami będzie raz wporzadku lub znośnie a raz tragicznie- jak na hustawce!
Nawet na Epiduo sie przyzwyczaiłam po kilku tubkach!

Edytowane przez PinkyDoll
Czas edycji: 2011-08-28 o 17:51
PinkyDoll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 12:44   #89
marshmallows
Raczkowanie
 
Avatar marshmallows
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 80
Dot.: Skad to dziadostwo sie bierze.. Gula nabrzmiala na brodzie jakby ropna

Dziewczyny powiem Wam zaraz wszystko bo wiem dobrze o czym mowa...niestety.
To sa guzy hormonalne- tak sie to nazywa, czyraki

Mam 23 lata ale w okresie dojrzewania miałam to baaardzo czesto, na szczescie - zwłaszcza broda i czoło. tradzik zniknał i to dziadostwo tez ale pojawia mi sie ZAWSZE jak zjem chipsy czy cole wypije!!uwazajcie na syfy, aczkolwiek to juz przeszłosc po takiej chemii zywnosciowej zawsze sie pojawia.

A wiec- tylko pomaga MASC ICHTIOLOWA

byłam z tym u niejednego dermatologa, dawali mi antybiotyki ale w koncu sama do tego doszłam/wyczytałam.
Po co sie truc antybiotykami.

MAsc ichtiolowa jest GENIALNA I JEDYNA
Posmarujcie ,wetrzyjcie mocno(boli wiem jak cholera ale trzeba) na to grubsza warstwe i zaklejcie plastrem.
Na noc / na dzien jak jestescie w domu.
Ta masc wyciąga rope i po 2-3 dniach bol mija a wyprysk jest juz bardziej,,wyciagniety" na skorze( w sensie nie siedzi tak głeboko) to mozna lekko wycisnac i wtedy pojdzie(okropne brrr).Jak wyprysk sie oczysci, zdezynfekujcie, posmarujcie Benzacne na noc i ranem jest juz gładka skora i oczyszczona

To samo nie zejdzie.Jak to zostawicie to owszem zmniejszy sie gula ale i tak bedzie widoczna i sie jakby wrosnie w skore i stwardnieje.Trzeba to wydobyc i ta masc sie sprawdza.


Druga sprawa jest tez taka- jak grzebiecie przy tym i udaje sie wam wycisnac, to moze zdarzyc sie tak ze mimo wszystko jest gula i jest bol i nie znika. Rana jest otwarta a ciagłosc skory przerwana.
Wtedy juz masc ichtiolowa nie pomoze(działa tylko na nieprzerwany naskorek)
Wtedy siegnijcie po masc BACTROBAN (w aptece, chyba na rp)
Od razu sie goi


Wierzcie mi, miałam tradzik 12 lat i osiegnełam juz w tej dziedzinie niechlubny poziom expert.
Na szczescie udało mi sie go zwlaczyc.
A jak nie chcecie miec gul, nie jedzcie syfów typu coca cola, oranzady i chipsy

pozdrawiam)
marshmallows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 13:47   #90
Paulina1405
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1
Dot.: Skad to dziadostwo sie bierze.. Gula nabrzmiala na brodzie jakby ropna

dziewczyny ja tez już brałam na ta przypadlość i antybiotyki i hormony (cyprest) po odstawieniu tych tabletek syfy na brodzie i żuchwie powrociły po 6 miesiącach z czterokrotnie większą mocą, po kolejnym odstawieniu Cyprestu zaczęły sie pojawiać już po miesiacu! Czy naprawdę nie można tego do końca wyleczyć? nie chce brać tego leku cały czas bo chciałabym mieć kiedyś dzieci, Pomocy!!!!!!!!! Może ktoś wie co na to poradzić?
Paulina1405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-22 23:44:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:47.