Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za usunięciem kompozycji zapachowych z kosmetyków na rumień i naczynka?
TAK 21 87,50%
NIE 3 12,50%
Głosujący: 24. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-25, 17:31   #901
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

connie, mnie np naczynka zaogniają się po wit C, która teoretycznie powinna dobrze działać na nie..
jestem po kolejnych próbach z Active C i ciągle to samo
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 20:13   #902
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
connie, mnie np naczynka zaogniają się po wit C, która teoretycznie powinna dobrze działać na nie..
jestem po kolejnych próbach z Active C i ciągle to samo

Mnie tez dotyczy problem z vit.C -dziala bardzo zle na naczynka i bardzo podraznia skore,zreszta dawno dalam sobie spokoj ze specyfikami ktore maja vit.C

Connie prosze bardzo

Za kazdym razem potwierdza sie regula,ze kazda cera reaguje inaczej i trzeba indywidualnie testowac,probowac
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 20:56   #903
kid
Raczkowanie
 
Avatar kid
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 321
GG do kid
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Dziewczyny, a czy krem o następującym składzie zawiera coś, co szczególnie może drażnić naczynka? Prodcent pisze, że krem zawiera kwasy AHA, a ktoś tu pisał, że nie należy ich stosować prz problemowych naczynkach . Teraz smaruję się tym kremem tak, żeby omijać zaczerwienione miejsca, bo faktycznie podrażnia mi skórę. Generalnie go lubie, bo uspokoił mi skórę, ale zastanawiam się nad jego wpływem na naczynka.

Garnier, Ultr Lift: aqua/water, cyclopenthasiloxane, cyclohexasiloxane, glycerin, stearic acid, palmitic acid, peg-100 stearate, glyceryl stearate, hydrogenated polyisobutene, zingiber officinalis/ginger root extract, caffeine, acer saccharinum/sugar maple extract, citrus dulcis/orange fruit extract, citrus limonum/lemon extract, fagus sylvatica/fagus sylvatica extract, glycine soya/soybean protein, helianthus annuus/sunflower seed extract, prunus cerasus/bitter cherry extract, passiflora edulis/passiflora edulis seed oil, saccharum officinarum/sugar cane extract, tocopherol, vaccinum myrtiluus/vaccinum myrtiluus extract, aluminum hydroxide, butyrospermum parkii/shea butter, c13-14 isoparaffin, carnauba/carnauba wax, cera alba/beeswax, cetyl alcohol, disodium edta, ethylhexyl methoxycinnamate, laureth-7, octyldodecanol, peg-20 stearate, polyacrylamide, propylene glycol, shorea robusta/shorea robusta seed butter, sodium hydroxide, stearyl alcohol, titanium dioxide, trilaurin, chlorphenesin, imidazolidinyl urea, methylparaben, phenoxyethanol, propylparaben, parfum/fragrance, citral, coumarin, limonene, linalool (F.I.L. B8639/4)
kid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 00:16   #904
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

kid poczekaj na opinie jakichś lepszch wizażanek, ale jak dla mnie to skład jest baaardzo długi, nie lubię kiedy ciągnie się przez tle linijek... Widzę tam kwasy owocowe, czyli AHA. Na naczynka nie są wskazane. Zalezy jeszcze w jakim stężneiu Jeśli używasz go i Ci służy to nie odstawiaj
confused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 13:57   #905
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

kid, nie za ciekawy ten skład. krem zawiera kwas stearynowy i palmitynowy, które mi podrażniają naczynka (w ogóle trochę dziwi mnie ich obecność w kremie, spodziewałabym się ich raczej w jakimś głęboko oczyszczającym żelu do mycia). kofeina (przeciwwskazana przy naczynkach), kwasu glikolowego w składzie brak, ale kwasy AHA zapewne kryją się pod wyciągami z owoców, poliakrylamid...
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 14:59   #906
jonajona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 122
Send a message via Skype™ to jonajona
naczynka

Mam cerę mieszaną, zgodnie z wiedza jaka posiadłam na fofum o Biochemi postanowiłam porządek ze swoja skórą zrobić. Zakupiłam Effaclar K i używam... ponadto mazidła i serum i wogule ogólnie duzo lepiej się postrzegam w lustrze ale ( tak, tak jest ale ) mam pęknięte naczynka koło nosa, nie mam pojecia dlaczego od kataru ?? Od wszystkich katarów jakie w życiu miałam ? To straszne, że wczesniej nie miałam pojęcia czym grozi wycieraqnie nosa . Ale nie o tym chciałam , chciałam spytać, ponieważ kiedy użyłam po raz pierwszy effaclaru k to tam zaczelo mnie piec, więc roztropnie obecnie nie smaruję tych miejsc. I teraz dopiero zapytam, czy to znaczy, że grożą mi naczynka już wszędzie bo mam cerę naczynkową czy tylko mi się przytrafiło koło nosa i już. Tak naprawdę chcialabym zacząć używać Diacneal i nie wiem czy w związku z tym kolo nosem mam cerę naczynkową czy poprostu mogę uzywać ten Diacneal i tak jak w przypadku Effaclaru K omijać te dwa miejsca.
__________________
Joanna

Edytowane przez jonajona
Czas edycji: 2007-02-27 o 11:50
jonajona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 15:58   #907
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: naczynka

Jest już cały wątek o cerze naczynkowej tutaj. Zapraszam
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-26, 20:46   #908
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: naczynka

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Jest już cały wątek o cerze naczynkowej tutaj. Zapraszam
Łączę wątki.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 22:43   #909
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez connie Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a zauważyła któraś z Was może pogorszenie cery po komsetykach naczynka. Mam cerę z problemami naczynkowymi i wydaje mi się, że te kosmetyki jeszcze to zaogniają. Czy może to być np. wina propylene glycolu? Jeżeli ktoś ma podobny problem niech prosze napisze jak sobie z tym radzi.
Ja czasami sobie myślę, że nie dość, że te wszystkie specyfiki nic mi nie pomagają na naczynka to od czasu kiedy zaczęłam stosować filtry, retinoidy itp. mój stan naczynek się pogorszył . Mam nadzieję, że tylko tak mi się wydaje...
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 08:24   #910
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Suri Pokaż wiadomość
Ja czasami sobie myślę, że nie dość, że te wszystkie specyfiki nic mi nie pomagają na naczynka to od czasu kiedy zaczęłam stosować filtry, retinoidy itp. mój stan naczynek się pogorszył . Mam nadzieję, że tylko tak mi się wydaje...
Też kiedyś często miewałam takie myśli, że jest gorzej, że nie pomaga

ale doszłam w końcu do wniosku, że odkąd stosuję rózne kremy na naczynka bardziej je wówczas obserwuje i biorę pod lupę, natomiast kiedy odpuszczałam stosowanie specyfików na naczynka to równocześnie poświęcałam im mniej uwagii
foxina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 10:36   #911
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
doszłam w końcu do wniosku, że odkąd stosuję rózne kremy na naczynka bardziej je wówczas obserwuje i biorę pod lupę, natomiast kiedy odpuszczałam stosowanie specyfików na naczynka to równocześnie poświęcałam im mniej uwagii
Masz rację - też o tym myślałam .
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-27, 17:00   #912
miss90
Zadomowienie
 
Avatar miss90
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 388
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

bardzo bym była wdzięczna czy ktoś używał tego
Flos-lek KREM NAWILŻAJĄCY DLA SKÓRY Z PROBLEMAMI NACZYNIOWYMI
skład:
Aqua, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Paraffinum Liquidum, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Decyl Oleate, Propylene Glycol, Arnica Chamissonis Herb Extract, Viola Tricolor (Pansy) Herb Extract, Glyceryl Polymethacrylate Glycerin, Glycoproteins, Yeast (Faex) Extract, Aleuritic Acid, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Ginko Biloba Leaf Extract, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Panthenol, Dimethicone, Triethanolamine, Imidazoliodinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Disodium EDTA Geraniol, Linalool, Hexyl Cinnamal, Cinnamyl Alcohol.

??
miss90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 17:32   #913
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez miss90 Pokaż wiadomość
bardzo bym była wdzięczna czy ktoś używał tego
Flos-lek KREM NAWILŻAJĄCY DLA SKÓRY Z PROBLEMAMI NACZYNIOWYMI
skład:
Aqua, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Paraffinum Liquidum, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Decyl Oleate, Propylene Glycol, Arnica Chamissonis Herb Extract, Viola Tricolor (Pansy) Herb Extract, Glyceryl Polymethacrylate Glycerin, Glycoproteins, Yeast (Faex) Extract, Aleuritic Acid, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Ginko Biloba Leaf Extract, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Panthenol, Dimethicone, Triethanolamine, Imidazoliodinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Disodium EDTA Geraniol, Linalool, Hexyl Cinnamal, Cinnamyl Alcohol.

??

Sklad srednio mi sie podoba

Glyceryl Stearate u mnie zawsze powoduje podraznienie ale naleze do naczynkowych wrazliwcow i unikam raczej tego.

Propylene Glycol to dla mnie wrog nr 1 jezeli chodzi o kosmetyki i niewskazany dla naczynkowcow ale...kazda cera reaguje inaczej

Decyl Oleate– olej zmiękczający, emulgator. Ma działanie ochronne, nawilżające, natłuszczające, zmiękczające,wydaje mi sie ze krem moze miec bardziej tesciwa konsystencje dzieki niemu.

Paraffinum Liquidum tego raczej unikam jak moge poniewaz wplywa na mnie komodogennie

Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil -olej ze migdalow?czy jakas mieszanka? bo to olej pochodzenia naturalnego,czy sie myle?

To tak w skrocie


__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 18:15   #914
enigma1985
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Polska centralna
Wiadomości: 1 531
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez miss90 Pokaż wiadomość
bardzo bym była wdzięczna czy ktoś używał tego
Flos-lek KREM NAWILŻAJĄCY DLA SKÓRY Z PROBLEMAMI NACZYNIOWYMI
skład:
Aqua, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Paraffinum Liquidum, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Decyl Oleate, Propylene Glycol, Arnica Chamissonis Herb Extract, Viola Tricolor (Pansy) Herb Extract, Glyceryl Polymethacrylate Glycerin, Glycoproteins, Yeast (Faex) Extract, Aleuritic Acid, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Ginko Biloba Leaf Extract, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Panthenol, Dimethicone, Triethanolamine, Imidazoliodinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Disodium EDTA Geraniol, Linalool, Hexyl Cinnamal, Cinnamyl Alcohol.

??
ja używałam tego kremu. ale krótko bo mi pdrażnił naczynka i miałam cały czas zaczerwienioną i bolącą buzię. a jak odstawiłam to się trochę uspokoiło
__________________
.



enigma1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 18:32   #915
miss90
Zadomowienie
 
Avatar miss90
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 388
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

to jaki krem polecacie? ja mam głównie "pajączki"
miss90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 19:02   #916
kid
Raczkowanie
 
Avatar kid
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 321
GG do kid
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Justya, dzięki serdeczne za analize składu. Ja właśnie tak ostatnio myślałam, że ten krem, choc ogólnie działa na moją skórę dobrze, to jednak rozdrażnił mi naczynka.
Ostatnio kupiłam sobie Iwostin Solecrin SPF 25 (chciałam wyjś od tego najniższego, żeby sprawdzi jak z tłustością), ale niestety wususza mi skórę, jest natłuszczona, ale sucha i wygląda niezdrowo. Szukam innego filtru, tym razem już wyższego.
Jutro natomiast biegnę do apteki po Dermosan N+R - żaden krem tłusty nie zabepiecza mi dobrze skóry przed wiatrem i zimnym powietrzem, może Dermosan da radę.
kid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 19:09   #917
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez miss90 Pokaż wiadomość
to jaki krem polecacie? ja mam głównie "pajączki"

Polecam uwazna lekture tego watku jak i posluzenie sie wyszukiwarka zajrzyj tez na KWC-nie ma kremu idealnego bo kazda cera zareaguje inaczej wiec musisz znalezc cos dla siebie metoda prob i bledow.

Sama uzywam Dirosealu Avene,samorobionego serum z ampulek Vitaconu mieszanych z oliwka Hipp.
Zreszta pielegnacja sery naczynkowej mus byc kompleksowa

U mnie nie sprawdzil sie Rubialine SVR,Rosaliac LRP
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2007-02-27 o 20:39
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 19:25   #918
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość

U mnie nie sprawdzil sie Ruboril SVR,Rosaliac LRP
Ruboril to Isis Pharma, a nie SVR. SVR to Rubialine.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 19:26   #919
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Mialam dosc spora probke tego Flos Leku, zrobiona przez zyczliwa osobe. Obu nam sie ten krem podobal. Jest tresciwy jak na krem nawilzajacy. jedyne ale dla mnie to filtr przenikajacy UVB i konserwant pochodna formaldehydu, ktory to jest podejzany o takie samo dzialanie jak czysty formaldehyd czyli o dzialanie rakotworcze. Parafina dla wysuszajacej sie skory moze byc ok, wiec calkiem jej z mojej pielegnacji nie skreslam, chodz staram sie unikac, bo co za duzo to nie zdrowo. Poza tym krem ma duzo dobrze dzialajacych na cere naczynkowa ziol.

A moze zobacz krem tez Flos leku na zime. jakos wypuscili niedawno(chyba niedwno, bo wczesniej nie widzialam) krem dla cery naczynkowej z serii zimowej. Moze on ma lepszy sklad? Albo tobie bedzie bardziej sluzyl w niepogode?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-27, 19:29   #920
miss90
Zadomowienie
 
Avatar miss90
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 388
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

właśnie zobaczyłam to http://www.clarena.pl/kosmetyki_linia.php?linia=30
ale tam nie ma podanych wszystkich składników i nie wiem jakie one są, używał ktoś ?
miss90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 20:36   #921
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Rayne Pokaż wiadomość
Ruboril to Isis Pharma, a nie SVR. SVR to Rubialine.

Dzieki Rayne pomieszalam nazwy myslalam o Rubialine a przypałętał sie Ruboril a to wszystko dlatego,ze mysle o nim od jakiegos czasu zaraz sie poprawie
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 20:48   #922
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Dzieki Rayne pomieszalam nazwy myslalam o Rubialine a przypałętał sie Ruboril a to wszystko dlatego,ze mysle o nim od jakiegos czasu zaraz sie poprawie
Nie ma za co - nazwy faktycznie podobne nie napiszę, że bliźniaczo...
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 20:59   #923
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Rayne Pokaż wiadomość
Nie ma za co - nazwy faktycznie podobne nie napiszę, że bliźniaczo...
A wszystko przez ta zmiane designu ...po prostu za chiny nie moge sie przestawic...

Dobra,koncze OT
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 07:36   #924
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez miss90 Pokaż wiadomość
właśnie zobaczyłam to
Cytat:
Napisane przez miss90 Pokaż wiadomość
http://www.clarena.pl/kosmetyki_linia.php?linia =30
ale tam nie ma podanych wszystkich składników i nie wiem jakie one są, używał ktoś ?


ja używam(kupione od kosmetyczki) i jestem bardzo zadowolona(mam krem na dzień, jest treściwy) no ale opakowanie wyrzuciłam, składu nie mam a jak napsiałam do babeczki z CLARENY, to mi odpisała, ze mam sobie pójsc do salonu kosmetycznego.... i tam sie dowiem składu
także, jak będe u swojej kosmetyczki (ale to za m-c, dwa) to coś zamówię i jakby co to podam tutaj skład...
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 08:10   #925
miss90
Zadomowienie
 
Avatar miss90
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 388
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

nikaa2 a pomaga ten krem ?
miss90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 09:02   #926
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez nikaa2 Pokaż wiadomość

ja używam(kupione od kosmetyczki) i jestem bardzo zadowolona(mam krem na dzień, jest treściwy) no ale opakowanie wyrzuciłam, składu nie mam a jak napsiałam do babeczki z CLARENY, to mi odpisała, ze mam sobie pójsc do salonu kosmetycznego.... i tam sie dowiem składu
także, jak będe u swojej kosmetyczki (ale to za m-c, dwa) to coś zamówię i jakby co to podam tutaj skład...
Mozesz podac orientacyjne ceny?
A swoja droga taka odpowiedz dotyczaca skladow to lekcewazenie klienta ale...tak to czasem bywa

Napisalam do nich maila,ciekawe czy beda sklonni podac sklad
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 09:16   #927
keyka
Raczkowanie
 
Avatar keyka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 144
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Ja ostatnio na 3 tygodnie bylam zmuszona do zaprzestania swojej kuracji kwasowo-retinowej z powodu uczulenia na calej skorze glowy i szyi (czerwone plamy, opuchniecia, swedzonka ) niewiadomego pochodzenia (obwiniam Loxon-plyn).
Oczywiscie bylam u 2 dermatologow i kazdy co innego mi zapisal lacznie ze sterydami, masciami z kwasem cytrynowym, borowym , ale jako naczynkowiec boje sie eksperymentow, poprzestalam na najbezpieczniejszych tabletkach.

I tak (bedac na chorobowym) przez prawie 2 tygodnie nic na twarz nie kladlam, potem przez kilka sprobowalam A-Derme do podraznionej skory, wreszcie wrocilam ostroznie do filtra, serum, a wczoraj wreszcie ukrecilam sobie tonik BHA.
I wieczorem najpierw przetarlam twarz tym tonikiem, w ktorym zamiast alkoholu uzylam glikol i polysobate, troche mnie pieklo . Po jakis 20min zapodalam Effacklar K. A po jakims czasie zobaczylam w lustrze czerwone plamy na policzkach
Wiec znowu siegnelam po A-Derme na te piekace miejsca.

Myslalam, ze to wina toniku, kwas mi sie nierozpuscil!, ale pH mial dobre 3, moze glikol mi nie sluzy.
Ale przed pojciem spac jeszcze raz przetarlam tylko czolo Effacklar K i wydaje mi sie, ze zaczerwienilo sie!

Najgorsze jest to, ze dzis rano nadal na policzku mam nabrzmiala, czerwona plame
Dlaczego
keyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 10:41   #928
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

ja jzu sama nie wiem czy mam cere naczynkowa czy nie..czy jesli nie mam pajaczkow a ogolnie reaguje na zmiene pomieszczenia i temp buraczkiem i ogolnie na wsyztsko i ogolnie czesto mam buraczka to tez mam cere naczynkowa czy nie?
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 11:07   #929
kuleczka24
Raczkowanie
 
Avatar kuleczka24
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 232
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez keyka Pokaż wiadomość
Ja ostatnio na 3 tygodnie bylam zmuszona do zaprzestania swojej kuracji kwasowo-retinowej z powodu uczulenia na calej skorze glowy i szyi (czerwone plamy, opuchniecia, swedzonka ) niewiadomego pochodzenia (obwiniam Loxon-plyn).
Oczywiscie bylam u 2 dermatologow i kazdy co innego mi zapisal lacznie ze sterydami, masciami z kwasem cytrynowym, borowym , ale jako naczynkowiec boje sie eksperymentow, poprzestalam na najbezpieczniejszych tabletkach.

I tak (bedac na chorobowym) przez prawie 2 tygodnie nic na twarz nie kladlam, potem przez kilka sprobowalam A-Derme do podraznionej skory, wreszcie wrocilam ostroznie do filtra, serum, a wczoraj wreszcie ukrecilam sobie tonik BHA.
I wieczorem najpierw przetarlam twarz tym tonikiem, w ktorym zamiast alkoholu uzylam glikol i polysobate, troche mnie pieklo . Po jakis 20min zapodalam Effacklar K. A po jakims czasie zobaczylam w lustrze czerwone plamy na policzkach
Wiec znowu siegnelam po A-Derme na te piekace miejsca.

Myslalam, ze to wina toniku, kwas mi sie nierozpuscil!, ale pH mial dobre 3, moze glikol mi nie sluzy.
Ale przed pojciem spac jeszcze raz przetarlam tylko czolo Effacklar K i wydaje mi sie, ze zaczerwienilo sie!

Najgorsze jest to, ze dzis rano nadal na policzku mam nabrzmiala, czerwona plame
Dlaczego
Też tak miałam moja skóra nie toleruje BHA (podobnie było w przypadku kwasów Pauli), samorobny płyn z kwasem salicylowym dokonał mi spustoszenia na buzi, gikol też mnie dobija. Cera naczynkowa jest bardzo wrażliwa i kapryśna. Teraz kładę tylko Acne Dermu i on najlepiej mi służy. W przypadku podrażnień używam Nanobase. Z naczynkami najlepiej w moim przypadku radzi sobie oliwka Hipp+ Vitacon.
kuleczka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 11:25   #930
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Mary_Q Pokaż wiadomość
ja jzu sama nie wiem czy mam cere naczynkowa czy nie..czy jesli nie mam pajaczkow a ogolnie reaguje na zmiene pomieszczenia i temp buraczkiem i ogolnie na wsyztsko i ogolnie czesto mam buraczka to tez mam cere naczynkowa czy nie?

Mary,cera naczynkowa najczesciej to skora delikatna,cienka,wrazliwa-nie trzeba miec widocznych pajaczkow by zaliczac sie do naczynkowcow,czesto jest widoczny tzw.rumien,on tez dlugo sie utrzymuje podczas zmian temp.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-14 12:57:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:32.