Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy' - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-05, 18:55   #3421
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

A ja mam pytanie o cień do wszystkich życzliwych. Poszukuję cienia miętowego. Macie coś sprawdzonego?
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 22:45   #3422
panna mrau
Zakorzenienie
 
Avatar panna mrau
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 593
GG do panna mrau
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Inglot M 345 - cudowna mięta matowa i super napigmentowana, przechodziłam w niej większość ubiegłego lata
panna mrau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 10:32   #3423
Przylepa73
Rozeznanie
 
Avatar Przylepa73
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 529
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez panna mrau Pokaż wiadomość
Inglot M 345 - cudowna mięta matowa i super napigmentowana, przechodziłam w niej większość ubiegłego lata

Nigdy nie przepadałam za inglotami, ale może i ja skuszę się na tą miętę jeśli jest taka piękna jak mówisz

Ja znowu mam pytanko z innej beczki. Mam bardzo jasną cerę, wręcz alabastrową (ale z zaczerwienieniami więc nie wyglądam kompletnie trupio ). Czasem smaruję się o ton ciemniejszymi podkładami (oczywiście bez przesady, żaden pomarańcz, tylko ździebko ciemniejsze), bo

1. Trudno mi znaleźć tak jasny podkład,
2. jak dopasowuje kolor do odcienia cery i szyi to wyglądam jak gejsza.

I mam tu problem, bo brodę zwykle mam czerwoną, a wokół dolnej wargi widać jaśniejszy pasek skóry. Pomalowana wyglądam komicznie, bo broda robi się ciemna z powodu niedoskonałości itp, a ten biały pasek tak się odznacza, że szok. Nie umiem go zakryć ani podkładem, ani korektorem, bo i tak go widać. Wygląda to brudno, tak jakby podkład spłynął mi na brode (i na niej tak jakby było go za dużo), a pod ustami została biała plama.

Macie jakieś pomysły co z tym zrobić?
__________________
Tyle w życiu było rzeczy, których baliśmy się. A nie trzeba było. Trzeba było żyć.


Kubuś 27.03.12
Przylepa73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 20:31   #3424
Carya
Wtajemniczenie
 
Avatar Carya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 117
Wyślij wiadomość przez ICQ do Carya GG do Carya
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Podpinam się trochę pod pytanie Przylepy
ja mam problem cerą nad górną wargą zdjęcie jest bez makijażu, żeby lepiej pokazało z czym mam problem... wyglądam jakbym miała wąsy ciemniejsze "wąsy" a nad wargą jasna skóra.
podkłady których używałam (revlon colorstay) nie chcą specjalnie tego maskować; przy pomalowanych ustach efekt jest żenujący - jak facet ze szminką
poradźcie coś
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kopia.jpg (7,1 KB, 121 załadowań)
__________________
10 lat z Wizażem

Druga

Edytowane przez Carya
Czas edycji: 2013-04-06 o 20:32
Carya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 22:48   #3425
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez panna mrau Pokaż wiadomość
Inglot M 345 - cudowna mięta matowa i super napigmentowana, przechodziłam w niej większość ubiegłego lata
Dziękuję bardzo - na pewno zakupię!!!

Dziewczęta, chętnie bym odpowiedziała na wasze pytania i doradziła, ale niestety nie mam w tym doświadczenia
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 10:06   #3426
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Na te ciemniejsze miejsca nałożyłabym jaśniejszy korektor. Ale bardzo precyzyjnie, delikatnie wklepując.
Baardzo jasnym podkładem, jest Rimmel Math Perfection 010.
To jeden z niewielu który jest za jasny dla mnie
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 11:28   #3427
Carya
Wtajemniczenie
 
Avatar Carya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 117
Wyślij wiadomość przez ICQ do Carya GG do Carya
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Śniegowa, mam gdzieś w kosmetyczce podkład za jasny teraz dla mnie. Spróbuję go wykorzystać.
Swoją drogą czemu skupiłam się na przyciemnianiu miejsca nad górną wargą zamiast rozjaśnić 'wąsa' to nie wiem Dziś będę kombinować.
__________________
10 lat z Wizażem

Druga
Carya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-07, 12:13   #3428
Maladive
Zadomowienie
 
Avatar Maladive
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 392
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

a może jakiś kamuflarz na te miejsca?
Maladive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 12:30   #3429
Przylepa73
Rozeznanie
 
Avatar Przylepa73
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 529
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez Śniegowa Pokaż wiadomość
Na te ciemniejsze miejsca nałożyłabym jaśniejszy korektor. Ale bardzo precyzyjnie, delikatnie wklepując.
Baardzo jasnym podkładem, jest Rimmel Math Perfection 010.
To jeden z niewielu który jest za jasny dla mnie

Spróbuję, może będzie dobry dla mnie Obecnie uwielbiam matującego Clinique, odcień fresh alabaster. Nie jest do końca tak jasny jak moja cera, ale przynajmniej nie widać aż tak tej białej kreski pod ustami i wyglądam tak świeżo i zdrowo
__________________
Tyle w życiu było rzeczy, których baliśmy się. A nie trzeba było. Trzeba było żyć.


Kubuś 27.03.12
Przylepa73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 14:07   #3430
_karolkarz_
Raczkowanie
 
Avatar _karolkarz_
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 140
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez Śniegowa Pokaż wiadomość
Na te ciemniejsze miejsca nałożyłabym jaśniejszy korektor. Ale bardzo precyzyjnie, delikatnie wklepując.
Baardzo jasnym podkładem, jest Rimmel Math Perfection 010.
To jeden z niewielu który jest za jasny dla mnie
Zgadzam sie ze Sniegowa, trzeba to rozjaśnić - jaśniejszy podkład lub kamuflaż/ korektor
_karolkarz_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 18:18   #3431
kolory
Rozeznanie
 
Avatar kolory
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 630
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez kolory Pokaż wiadomość
Dziekuje za odpowiedzi. Watek na slubnym rzeczywiscie bardzo przydatny!

W jaki sposob uzywacie kryolan antishine? Nakladacie np. tylko na strefe T czy na cala twarz? Albo moze mieszacie z innym sypkim?

Jeszcze mam jedno pytanie, mam puder wykanczajacy ktory sama robilam z kolorowki- mikrosfery silikonowe (10g) + odrobina krzemionki(1g). Czy taki puder bedzie dobrze wygladal na zdjeciach?

Pozdrawiam
Czy ktos mi pomoze i odpowie ?
__________________

kolory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-07, 18:37   #3432
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez kolory Pokaż wiadomość
Czy ktos mi pomoze i odpowie ?
...
krzemionka bywa problematyczna w zdięciach...zwłaszcza na obszarach twarzy które mniej wchłaniają produktów..np okolice nosa i oczu...ja bym inny puder zastosowała.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 18:39   #3433
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez Carya Pokaż wiadomość
Śniegowa, mam gdzieś w kosmetyczce podkład za jasny teraz dla mnie. Spróbuję go wykorzystać.
Swoją drogą czemu skupiłam się na przyciemnianiu miejsca nad górną wargą zamiast rozjaśnić 'wąsa' to nie wiem Dziś będę kombinować.
To świetny pomysł
Ja zazwyczaj kupuję 2 odcienie (dla siebie, prywatnie) i mieszam, w zależności od pory roku
Cytat:
Napisane przez Przylepa73 Pokaż wiadomość
Spróbuję, może będzie dobry dla mnie Obecnie uwielbiam matującego Clinique, odcień fresh alabaster. Nie jest do końca tak jasny jak moja cera, ale przynajmniej nie widać aż tak tej białej kreski pod ustami i wyglądam tak świeżo i zdrowo
Jest na prawdę jaśniutki.
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 21:58   #3434
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Już wiem, ze będę tu często zaglądać

Jestem w trakcie robienia kursu i powoli zaczynam kompletować kufer [pędzle na razie, kosmetyki jak już będę wszystkiego pewna]. Jako początkująca, wiadomo, że będę miała ograniczone fundusze, więc najbardziej przeraża mnie perspektywa zakupu podkładów. Chciałabym coś dobrego, jednocześnie niezbyt drogiego, bo nawet, jeśli wystarczą te 2, 3 odcienie, to kiedy przyjdzie zakupić je na raz, można zwątpić, tym bardziej, że inne wydatki przede mną. Stąd moje pytanie:
Możecie poradzić mi jakiś dobry podkład, który wpasowałby się w moje oczekiwania? Chodzi mi zarówno o matujący jak i taki który nada sie do cery suchej. Na razie mam na oku podkład Dermiki true magiq, gosh x-ceptional wear i oczywiście osławiony colorstay Revlona. Rozważam także coś od Mary Kay, Max factor lub Bourjois, ale jeśli to dobra droga, to w jaki pozycje celować? Czy może macie inne sugestie/propozycje, a któreś odradzicie na wstępie? I jakie podkłady/pudry są dobre przy sesjach zdjęciowych?

Oczywiście, z czasem będę ulepszać swoje wyposażenie, aczkolwiek od czegoś trzeba zacząć.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:

Edytowane przez EbonyLuna
Czas edycji: 2013-04-07 o 23:05
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 22:16   #3435
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Już wiem, ze będę tu często zaglądać

Jestem w trakcie robienia kursu i powoli zaczynam kompletować kufer [pędzle na razie, kosmetyki jak już będę wszystkiego pewna]. Jako początkująca, wiadomo, że będę miała ograniczone fundusze, więc najbardziej przeraża mnie perspektywa zakupu podkładów. Chciałabym coś dobrego, jednocześnie niezbyt drogiego, bo nawet, jeśli wystarczą te 2, 3 odcienie, to kiedy przyjdzie zakupić je na raz, można zwątpić, tym bardziej, że inne wydatki przede mną. Stąd moje pytanie:
Możecie poradzić mi jakiś dobry podkład, który wpasowałby się w moje oczekiwania? Chodzi mi zarówno o matujący jak i taki który nada sie do cery suchej. Na razie mam na oku podkład Dermiki true magiq, gosh x-ceptional wear i oczywiście osławiony colorstay Revlona. Rozważam także coś od Max factor lub Bourjois, ale jeśli to dobra droga, to w jaki pozycje celować? Czy może macie inne sugestie/propozycje, a któreś odradzicie na wstępie? I jakie podkłady/pudry są dobre przy sesjach zdjęciowych?

Oczywiście, z czasem będę ulepszać swoje wyposażenie, aczkolwiek od czegoś trzeba zacząć.
.....
uniwersalny za niedużą kase-revlon,nie ma co kombinowac z innymi na początek.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 23:07   #3436
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
.....
uniwersalny za niedużą kase-revlon,nie ma co kombinowac z innymi na początek.
Tylko czy nie będą za ciężkie? I mimo ich trwałości wiem, że wiele osób jednak zapycha...
A macie może doświadczenia z podkładem matującym Glazel?
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 07:11   #3437
lui88
Raczkowanie
 
Avatar lui88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Wiadomości: 64
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Betty ile masz już paletek MAP? Masz zdjęcia wszystkich na blogu (np tej nowej T18 i T24 Pozdrawiam
lui88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 09:28   #3438
aniakaszkowiak
Raczkowanie
 
Avatar aniakaszkowiak
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 151
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Wczoraj rozmawiałam z dziewczynami z Folaronii na Targach i paletki T24 będą dopiero w połowie maja, szkoda bo chciałam ją przygarnąć
aniakaszkowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 10:53   #3439
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Tylko czy nie będą za ciężkie? I mimo ich trwałości wiem, że wiele osób jednak zapycha...
A macie może doświadczenia z podkładem matującym Glazel?
...
nie będą ,revlon po rekonstrukcji ma o wiele delikatniejszą konsystencje i mniejsze krycie niż jego pierwsza wersja,czasem nawet narzekam,że za mało kryje i raczej nikogo nie zapcha jak uzyjesz go na kims jednorazowo...o wiele bardziej warto go kupic
niz jakies beznadziejne glazele czy dermiki..z bourjois podkład HM ale ze względu,że ma względnie jasne żółte odcienie...to specjalnie dla bardzo jasnych złotych cer sie nada.
W zależności jaką baze dasz pod niego będzie ok i dla tłustrzych cer i dla normalnych,dla suchych masz oddzielna wersje revlona.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-08, 10:59   #3440
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez lui88 Pokaż wiadomość
Betty ile masz już paletek MAP? Masz zdjęcia wszystkich na blogu (np tej nowej T18 i T24 Pozdrawiam
T07,
T08,
T09,
T11,
T12,
T18,
T20,
T21,
T22,
T24

i jeszcze wkłady dia 26 i cieni artystycznych muszę zrobić im zdjęcia w sklepie igruszka są T24 dostępne

---------- Dopisano o 10:59 ---------- Poprzedni post napisano o 10:56 ----------

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Już wiem, ze będę tu często zaglądać

Jestem w trakcie robienia kursu i powoli zaczynam kompletować kufer [pędzle na razie, kosmetyki jak już będę wszystkiego pewna]. Jako początkująca, wiadomo, że będę miała ograniczone fundusze, więc najbardziej przeraża mnie perspektywa zakupu podkładów. Chciałabym coś dobrego, jednocześnie niezbyt drogiego, bo nawet, jeśli wystarczą te 2, 3 odcienie, to kiedy przyjdzie zakupić je na raz, można zwątpić, tym bardziej, że inne wydatki przede mną. Stąd moje pytanie:
Możecie poradzić mi jakiś dobry podkład, który wpasowałby się w moje oczekiwania? Chodzi mi zarówno o matujący jak i taki który nada sie do cery suchej. Na razie mam na oku podkład Dermiki true magiq, gosh x-ceptional wear i oczywiście osławiony colorstay Revlona. Rozważam także coś od Mary Kay, Max factor lub Bourjois, ale jeśli to dobra droga, to w jaki pozycje celować? Czy może macie inne sugestie/propozycje, a któreś odradzicie na wstępie? I jakie podkłady/pudry są dobre przy sesjach zdjęciowych?

Oczywiście, z czasem będę ulepszać swoje wyposażenie, aczkolwiek od czegoś trzeba zacząć.
Mary Kay odradzam ale fajne są Revlon CS
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 11:38   #3441
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
nie będą ,revlon po rekonstrukcji ma o wiele delikatniejszą konsystencje i mniejsze krycie niż jego pierwsza wersja,czasem nawet narzekam,że za mało kryje i raczej nikogo nie zapcha jak uzyjesz go na kims jednorazowo...o wiele bardziej warto go kupic
niz jakies beznadziejne glazele czy dermiki..z bourjois podkład HM ale ze względu,że ma względnie jasne żółte odcienie...to specjalnie dla bardzo jasnych złotych cer sie nada.
W zależności jaką baze dasz pod niego będzie ok i dla tłustrzych cer i dla normalnych,dla suchych masz oddzielna wersje revlona.
W takim razie chyba jednak postawie na Revlon I ewentualnie ten Bourjois. Sama mam jasną karnację i wiem, że bywa ciężko... Zresztą; wczoraj na kursie malowałyśmy się wzajemnie i miałam partnerkę chyba nawet bledszą trochę ode mnie i był problem... Jedynym plusem było to, że jej karnacja miała różowe tony, a ja jestem szaro-oliwkowa, wiec jakbym miała kupować kolorówkę drogeryjną dla siebie, to w ogolę mogiła. Aczkolwiek podkład Inglota w ogóle nie krył, to i się najjaśniejszy względnie dopasował
Tylko w kwestii Revlona mam pewne wątpliwości z wyborem najjaśniejszego koloru... Czy odcień Ivory jest naprawdę jaśniejszy od Buff, czy tylko bardziej różowy? Jeśli jednak jest, to o wiele? Który lepiej wybrać? Dodam, że zamówię na Coastal scents Liquid color corrector niebieski oraz czerwony, toteż zawsze będę mogła lepiej dopasować odcienie, więc tonami w podkładzie nie będę się tak bardzo sugerować
I kwestia samej formuły... Gdzieś tu na tym wątku przeczytałam, że ten do tłustej cery nada się nawet i dla suchej, pod warunkiem, że dobrze ją zabezpieczymy kremem i bazą... czy to faktycznie sie sprawdzi? Dodam, że moja kuzynka właśnie przy suchej cerze wybiera wersję dla mieszańców i nie odczuwa dyskomfortu przy codziennym używaniu, a jak nałożę na raz i przygotuję skórę, to może lepiej postawić na jeden typ?
A mogłabyś polecić jakąś bazę? Przepraszam za tyle pytań, ale nie chcę popełnić jakiegoś błędu i wolę zapytać o opinie.
Cytat:
Napisane przez betty0502 Pokaż wiadomość
Mary Kay odradzam ale fajne są Revlon CS
Dziękuję bardzo za odpowiedzi

Mam jeszcze takie dość głupie pytanie...

Wizażystka na kursie doradzała nam, aby malować klientkę palcami [łatwiej dotrzeć do załamań, podkład się utlenia, wtapia...], ale jestem w tej kwestii nieco sceptyczna. Wydaje mi się to mało profesjonalne, aczkolwiek spotkałam się z całkiem sporą ilością wypowiedzi osób, które zajmują się makijażem, że postępują w ten właśnie sposób. Więc może lepiej po prostu zapytać klientkę, czy jej to nie będzie przeszkadzało, czy w ogóle sobie darować?
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 13:25   #3442
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
W takim razie chyba jednak postawie na Revlon I ewentualnie ten Bourjois. Sama mam jasną karnację i wiem, że bywa ciężko... Zresztą; wczoraj na kursie malowałyśmy się wzajemnie i miałam partnerkę chyba nawet bledszą trochę ode mnie i był problem... Jedynym plusem było to, że jej karnacja miała różowe tony, a ja jestem szaro-oliwkowa, wiec jakbym miała kupować kolorówkę drogeryjną dla siebie, to w ogolę mogiła. Aczkolwiek podkład Inglota w ogóle nie krył, to i się najjaśniejszy względnie dopasował
Tylko w kwestii Revlona mam pewne wątpliwości z wyborem najjaśniejszego koloru... Czy odcień Ivory jest naprawdę jaśniejszy od Buff, czy tylko bardziej różowy? Jeśli jednak jest, to o wiele? Który lepiej wybrać? Dodam, że zamówię na Coastal scents Liquid color corrector niebieski oraz czerwony, toteż zawsze będę mogła lepiej dopasować odcienie, więc tonami w podkładzie nie będę się tak bardzo sugerować
I kwestia samej formuły... Gdzieś tu na tym wątku przeczytałam, że ten do tłustej cery nada się nawet i dla suchej, pod warunkiem, że dobrze ją zabezpieczymy kremem i bazą... czy to faktycznie sie sprawdzi? Dodam, że moja kuzynka właśnie przy suchej cerze wybiera wersję dla mieszańców i nie odczuwa dyskomfortu przy codziennym używaniu, a jak nałożę na raz i przygotuję skórę, to może lepiej postawić na jeden typ?
A mogłabyś polecić jakąś bazę? Przepraszam za tyle pytań, ale nie chcę popełnić jakiegoś błędu i wolę zapytać o opinie.
Dziękuję bardzo za odpowiedzi

Mam jeszcze takie dość głupie pytanie...

Wizażystka na kursie doradzała nam, aby malować klientkę palcami [łatwiej dotrzeć do załamań, podkład się utlenia, wtapia...], ale jestem w tej kwestii nieco sceptyczna. Wydaje mi się to mało profesjonalne, aczkolwiek spotkałam się z całkiem sporą ilością wypowiedzi osób, które zajmują się makijażem, że postępują w ten właśnie sposób. Więc może lepiej po prostu zapytać klientkę, czy jej to nie będzie przeszkadzało, czy w ogóle sobie darować?
...
ivory jest jasniejszy i bardziej rózowy,Buff jest bardziej uniwersalny..zwłaszcza,że w sezonie letnim nawet te białolice łapie odrobina słonka...cóz najlepiej jest miec oba kolory...bo zdarzają się mega bladziochy w typie królwny śnieżki.
Formuła do mieszanej/tłustej nada sie i do suchej jeżeli ją ładnie przygotujesz,nawilżysz itd.
Bazy takie profesjionalne moge polecic z MAKEUP Atelier Paris ,lub z Kryolana silikonowo-nawilżającą.za w miare rozsądną kase.
a Ty z taką szarawą jasna karnacją mozesz pokusic sie o wypróbowanie bbkremów ale tych prawdziwych azjatyckich.

Co do malowania palcami,czesć klientek miałaby z tym problem i czuła dyskomfort..część nie....ale ja nie jestem zwolennikiem paćkania palcami,ze wzgledu na efekt nałożonego podkładu...mimo wszystko efekt po pędzlu,bblenderze jest o niebo lepszy... i trwalszy,ale to moja opinia

z z ciekawości,gdzie konczysz kurs?
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2013-04-08 o 13:30
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 13:58   #3443
lui88
Raczkowanie
 
Avatar lui88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Wiadomości: 64
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Betty koniecznie prosimy o zdjęcia paletek które masz Zastanawiam się nad tym które tym razem wybrać bo mam już T09 i T22 i nie wiem co teraz chce:P Może jak zobaczę zdjęcia to któraś mnie przekona Pozdrawiam
lui88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 15:54   #3444
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
ivory jest jasniejszy i bardziej rózowy,Buff jest bardziej uniwersalny..zwłaszcza,że w sezonie letnim nawet te białolice łapie odrobina słonka...cóz najlepiej jest miec oba kolory...bo zdarzają się mega bladziochy w typie królwny śnieżki.
Formuła do mieszanej/tłustej nada sie i do suchej jeżeli ją ładnie przygotujesz,nawilżysz itd.
Bazy takie profesjionalne moge polecic z MAKEUP Atelier Paris ,lub z Kryolana silikonowo-nawilżającą.za w miare rozsądną kase.
a Ty z taką szarawą jasna karnacją mozesz pokusic sie o wypróbowanie bbkremów ale tych prawdziwych azjatyckich.

Co do malowania palcami,czesć klientek miałaby z tym problem i czuła dyskomfort..część nie....ale ja nie jestem zwolennikiem paćkania palcami,ze wzgledu na efekt nałożonego podkładu...mimo wszystko efekt po pędzlu,bblenderze jest o niebo lepszy... i trwalszy,ale to moja opinia

z z ciekawości,gdzie konczysz kurs?
Tak na początek spróbuję z tym ivory; jak mi dojdzie barwnik z CS zmieszam i zobaczę, co tym sposobem osiągnę.
Ja już przez bb z Azji przechodziłam; wszystkie, jakie testowałam [a było tego trochę] były albo zbyt ciemne albo zbyt różowe jednak... Teraz z powodzeniem stosuję minerały Wracać do niczego innego nie chcę i jak wczoraj wymazały mnie na kurcie podkładem płynnym, wścieklizny dostawałam.

To chyba najlepiej pytać. Pędzle oczywiście będę miała przy sobie. Zaopatrzyłam się z te okrągłe.

W moim mieście, w szkole zaocznej. Chodzi mi przede wszystkim o papier. Pomyślę też o jakiś praktykach w salonie wizażu lub drogerii sieciowej, ale nie wiem, czy to będzie miało aż takie znaczenie, bo po wakacjach zamierzam wyjechać z kraju.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 16:02   #3445
_karolkarz_
Raczkowanie
 
Avatar _karolkarz_
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 140
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
W takim razie chyba jednak postawie na Revlon I ewentualnie ten Bourjois. Sama mam jasną karnację i wiem, że bywa ciężko... Zresztą; wczoraj na kursie malowałyśmy się wzajemnie i miałam partnerkę chyba nawet bledszą trochę ode mnie i był problem... Jedynym plusem było to, że jej karnacja miała różowe tony, a ja jestem szaro-oliwkowa, wiec jakbym miała kupować kolorówkę drogeryjną dla siebie, to w ogolę mogiła. Aczkolwiek podkład Inglota w ogóle nie krył, to i się najjaśniejszy względnie dopasował
Tylko w kwestii Revlona mam pewne wątpliwości z wyborem najjaśniejszego koloru... Czy odcień Ivory jest naprawdę jaśniejszy od Buff, czy tylko bardziej różowy? Jeśli jednak jest, to o wiele? Który lepiej wybrać? Dodam, że zamówię na Coastal scents Liquid color corrector niebieski oraz czerwony, toteż zawsze będę mogła lepiej dopasować odcienie, więc tonami w podkładzie nie będę się tak bardzo sugerować
I kwestia samej formuły... Gdzieś tu na tym wątku przeczytałam, że ten do tłustej cery nada się nawet i dla suchej, pod warunkiem, że dobrze ją zabezpieczymy kremem i bazą... czy to faktycznie sie sprawdzi? Dodam, że moja kuzynka właśnie przy suchej cerze wybiera wersję dla mieszańców i nie odczuwa dyskomfortu przy codziennym używaniu, a jak nałożę na raz i przygotuję skórę, to może lepiej postawić na jeden typ?
A mogłabyś polecić jakąś bazę? Przepraszam za tyle pytań, ale nie chcę popełnić jakiegoś błędu i wolę zapytać o opinie.
Dziękuję bardzo za odpowiedzi

Mam jeszcze takie dość głupie pytanie...

Wizażystka na kursie doradzała nam, aby malować klientkę palcami [łatwiej dotrzeć do załamań, podkład się utlenia, wtapia...], ale jestem w tej kwestii nieco sceptyczna. Wydaje mi się to mało profesjonalne, aczkolwiek spotkałam się z całkiem sporą ilością wypowiedzi osób, które zajmują się makijażem, że postępują w ten właśnie sposób. Więc może lepiej po prostu zapytać klientkę, czy jej to nie będzie przeszkadzało, czy w ogóle sobie darować?
ja bym jeszcze pomyślała o rimmelu M. Perfection!!! dla mnie on podobnie działa jak revlon, choć może ma trochę krótszą trwałość
_karolkarz_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 16:23   #3446
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

...
tylko trzeba mieć na uwadze to,że zawsze się znajdzie grono klientek,które będzie kręcic nosem,że malujecie je drogeryzjymi podkładami za ''kilka złotych''które same w każdej chwili mogą sobie kupić....
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 12:59   #3447
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

A czy możecie szczególnie polecić jakieś azjatyckie kosmetyki? Rozglądam się głównie za zieloną bazą, ale może macie sprawdzoną kolorówkę?
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 13:39   #3448
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez lui88 Pokaż wiadomość
Betty koniecznie prosimy o zdjęcia paletek które masz Zastanawiam się nad tym które tym razem wybrać bo mam już T09 i T22 i nie wiem co teraz chce:P Może jak zobaczę zdjęcia to któraś mnie przekona Pozdrawiam
Zdjęcia wkrótce będą !!!

---------- Dopisano o 13:39 ---------- Poprzedni post napisano o 13:30 ----------

[QUOTE=EbonyLuna;40199010]Tak na początek spróbuję z tym ivory; jak mi dojdzie barwnik z CS zmieszam i zobaczę, co tym sposobem osiągnę.
QUOTE]


Jeśli chodzi o bazy do cery mieszanej polecam tą silikonową z Glazela, świetnie się sprawdza razem z Revlonem jestem z niej zadowolona i polecam
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 13:53   #3449
_karolkarz_
Raczkowanie
 
Avatar _karolkarz_
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 140
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
tylko trzeba mieć na uwadze to,że zawsze się znajdzie grono klientek,które będzie kręcic nosem,że malujecie je drogeryzjymi podkładami za ''kilka złotych''które same w każdej chwili mogą sobie kupić....

ja lubię gdy kosmetyczka maluje mnie produktami, które mogą bez problemu dostać. W drogeriach, perfumeriach i on-line. Wiem wówczas czy są warte zakupu. Te trudno dostępne spowodowałyby tylko żal......
_karolkarz_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 14:03   #3450
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez _karolkarz_ Pokaż wiadomość
ja lubię gdy kosmetyczka maluje mnie produktami, które mogą bez problemu dostać. W drogeriach, perfumeriach i on-line. Wiem wówczas czy są warte zakupu. Te trudno dostępne spowodowałyby tylko żal......
....
no to jestes w mniejszości,w dużej części jeżeli nawet klientka dzwoni czy przychodzi na konsultacjie to pierwsze o co pyta ,to na jakich kosmetykach pracuje...miejcie to na uwadze.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2013-04-09 o 14:07
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-16 16:18:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:39.