Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? - Strona 66 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-11-17, 20:42   #1951
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Niezamienna - czekam na relacje z Monoi ;>
Jasne, że opowiem
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-17, 21:14   #1952
palema
Zadomowienie
 
Avatar palema
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 217
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
A żel hialuronowy z 5% panthenolem to coś innego ? Bo ja mam właśnie to
w nazwie podobne, ale jak widać inne warunki przechowywania. nie dogadałyśmy się na początku
całe szczęście nie zmieniła mi się jeszcze konsystencja, ani zapach od trzymania poza lodówką.
__________________

...you will learn how to not quit
when things get hard in your life...




l o o k i n g f o r a n i n s p i r a t i o n
palema jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-18, 07:07   #1953
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez malamaluczka87 Pokaż wiadomość
Naila czuje że zrobię się twoim przylepkiem jeśli pozwolisz;D
Nie mam nic przeciwko Napisałam, bo może się komuś przyda.. zresztą, Wy kusicie, to ja też chcę

Widzę, że dyskutujecie, o warunkach przechowywania. Tam są dwie kolumny, jedna dotyczy gotowego produktu, druga każdego z produktów oddzielnie (zestawu przed zrobieniem). Sam kw. hialuronowy do 25stC, ale swój poprzedni z Mazideł trzymałam w lodówce, więc może ten jest jakoś wzbogacony? albo po prostu nie jest potrzebne trzymanie go w lodówce. Natomiast zestaw kw. hialuronowy z panthenolem - do lodówki przed wykonaniem, po wykonaniu można w pokoju/łazience, w ciemnym miejscu.

Mariola13, serum FlavoC - koniecznie wypróbuj! W aptece możesz dostać (z Avene) max. 5%, tu masz 15% i wcale nie podrażnia, a dzięki dodatkowi silikonów ma się wrażenie bardzo luksusowego, aksamitnego kosmetyku. Wit. C działa rozświetlająco na cerę
Dodatkowo samorobione serum jest sporo tańsze
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana

Edytowane przez naila
Czas edycji: 2008-11-18 o 07:22
naila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-18, 08:05   #1954
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez naila Pokaż wiadomość
Nie mam nic przeciwko Napisałam, bo może się komuś przyda.. zresztą, Wy kusicie, to ja też chcę

Widzę, że dyskutujecie, o warunkach przechowywania. Tam są dwie kolumny, jedna dotyczy gotowego produktu, druga każdego z produktów oddzielnie (zestawu przed zrobieniem). Sam kw. hialuronowy do 25stC, ale swój poprzedni z Mazideł trzymałam w lodówce, więc może ten jest jakoś wzbogacony? albo po prostu nie jest potrzebne trzymanie go w lodówce. Natomiast zestaw kw. hialuronowy z panthenolem - do lodówki przed wykonaniem, po wykonaniu można w pokoju/łazience, w ciemnym miejscu.

Mariola13, serum FlavoC - koniecznie wypróbuj! W aptece możesz dostać (z Avene) max. 5%, tu masz 15% i wcale nie podrażnia, a dzięki dodatkowi silikonów ma się wrażenie bardzo luksusowego, aksamitnego kosmetyku. Wit. C działa rozświetlająco na cerę
Dodatkowo samorobione serum jest sporo tańsze
Już czuję się utwierdzona w przekonaniu, że muszę je mieć
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-18, 08:12   #1955
leana1
Zakorzenienie
 
Avatar leana1
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 827
Wyślij wiadomość przez ICQ do leana1 GG do leana1
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

dziewczyny czy wam granat pachnie też olejem nierafinowanym? normalnie tego zapachu wytrzymać nie mogę no i zapycha mnie kurcze ja poza wit C i Rose chyba nie moge nic stosować a teraz roświetlający się krem mi się konczy niewiem jaki wybrać
leana1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-19, 14:47   #1956
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

No może śmierdzi trochę olejem nierafinowanym ale nie jest to zapach gryzący;-) ja go uwielbiam na oczy bo mimo 21lat mam tendencje do kurzych łapek a poza tym ja się już chyba urodziłam z cieniami pod oczami;D

Nailajak ten puder perłowy? strasznie nie mogę doczekac się relacji;D zwłaszcza że mój obecny podkład jest zbyt nawilżający na chłodne dni i muszę go odstawic do wiosny;/ kupiłam dziś Revlon ColorStay makeup with SorftFlex SPF6 combination/oily skin- ma dużo polimerów, skrobii i talku w składzie to powinien porządnie matowic i nie zapychac, ale po kupnie naczytałam się tyle negatywnych opinii że zaczynam się bac, a ostatnio obrzuciło mnie po zbyt dużej ilości łojotokowego sera i kawy...;(załamka, liczę że to serum z zielonej herbaty na dzie, serum- olejek tamanu na noc + maska morska z perłami ( raz w tyg) + maska truskawkowa ( tez raz w tyg) pomogą mi się pozbierac...no i dietka żywnościowa...u mnie to ściśle ze sobą współgra
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-19, 14:49   #1957
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

A ja mam pytanie techniczne...
Czy jak wysyłacie pytania do Bu to odpowiadają w miarę szybko czy trzeba czekać az się zlituja i raczą coś skrobnąć?
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-19, 14:53   #1958
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie techniczne...
Czy jak wysyłacie pytania do Bu to odpowiadają w miarę szybko czy trzeba czekać az się zlituja i raczą coś skrobnąć?
na drugi dzień najpóźniej- nie słyszałam by ktoś dłużej czekal...
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-19, 14:54   #1959
leana1
Zakorzenienie
 
Avatar leana1
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 827
Wyślij wiadomość przez ICQ do leana1 GG do leana1
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

hihiotku szybko odpowiadaja mnie zawsze tego samego dnia albo następnego
leana1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-19, 14:56   #1960
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez malamaluczka87 Pokaż wiadomość
na drugi dzień najpóźniej- nie słyszałam by ktoś dłużej czekal...
No to ja czekam od wczoraj Może mają duuużo maili i potrzebują więcej czasu, ale będę pierwszą, któa dostanie odpowiedx na TRZECI dzien
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-19, 16:47   #1961
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie techniczne...
Czy jak wysyłacie pytania do Bu to odpowiadają w miarę szybko czy trzeba czekać az się zlituja i raczą coś skrobnąć?
Cytat:
Napisane przez malamaluczka87 Pokaż wiadomość
na drugi dzień najpóźniej- nie słyszałam by ktoś dłużej czekal...
Cytat:
Napisane przez leana1 Pokaż wiadomość
hihiotku szybko odpowiadaja mnie zawsze tego samego dnia albo następnego
Dokładnie tyle - 1 dzień

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
No to ja czekam od wczoraj Może mają duuużo maili i potrzebują więcej czasu, ale będę pierwszą, któa dostanie odpowiedx na TRZECI dzien
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-19, 17:46   #1962
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

dziewczyny jednak postanowilam zlozyc zamówienie moje pierwsze
jestem w tym zielona poki co, dlatego chce zamówic cos na początek prostego, lekkiego....

moze zerknac i zobaczyc czy nie biore za duzo na siebie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg biochemia.jpg (53,2 KB, 45 załadowań)
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-19, 17:49   #1963
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez naila Pokaż wiadomość
Na BU jest napisane o skwalanie, że:
"- Jest to produkt hypoalergiczny, zgodnie z badaniami stosowany nawet w stężeniu 100% nie powoduje podrażnienia skóry. Jest on opcją dla cer bardzo wrażliwych, które nie tolerują naturalnych olejów roślinnych.

- Jest zaliczany do składników o niskim stopniu komedogenności (nie zatykający porów). "
Ja doskonale wiem co jest napisane na BU o skwalanie. Pytałam wyłącznie o opinię osób, które go używały. Skoro kogoś zapchał, to wolę nie ryzykować .
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-19, 18:59   #1964
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
dziewczyny jednak postanowilam zlozyc zamówienie moje pierwsze
jestem w tym zielona poki co, dlatego chce zamówic cos na początek prostego, lekkiego....

moze zerknac i zobaczyc czy nie biore za duzo na siebie
Za dużo raczej nie
Olej kokosowy to do włosów, tak? Czy chcesz go używać też na buzię? Podpatrzyłam w Twoim profilu, że masz skórę suchą, więc nie polecam używać żelu HA solo. Zresztą pamiętam, że kiedyś Limaria wypowiadała się, że żelu HA nie powinno sie stosować solo przez dłuższy czas, najlepiej go mieszać z fazą okluzyjną (czyli jakims olejem). Radzę dobrać jeszcze jakis olej do suchej skóry do zamówienia. Jeśli chcesz się zmieścić w finansach to proponuję zamiast kocanki zamówic któryś ze zwykłych hydrolatów (mojej Mamie, która ma sychą skórę róża bardzo służy, mi zresztą też ) na korzyść dobrania olejku

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Ja doskonale wiem co jest napisane na BU o skwalanie. Pytałam wyłącznie o opinię osób, które go używały. Skoro kogoś zapchał, to wolę nie ryzykować .
Może przeszukaj pod tym kątem wątek poświęcony EcoSpa? Pamiętam, że oni mieli już na długo przed BU skwalan. Pamiętam też, że Dziewczyny pisały na jego temat w wątku olejowym.
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-19, 19:09   #1965
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Olej kokosowy to do włosów, tak? Czy chcesz go używać też na buzię?
tak z mysla o wlosach go wzielam


Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Podpatrzyłam w Twoim profilu, że masz skórę suchą, więc nie polecam używać żelu HA solo.
1 cenna rada

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Radzę dobrać jeszcze jakis olej do suchej skóry do zamówienia. Jeśli chcesz się zmieścić w finansach to proponuję zamiast kocanki zamówic któryś ze zwykłych hydrolatów
specjalnie wzielam ta kocanke wlasnie, bo cere niby mam suchą ale choruje na ŁZS u dermatologa bylam, obecnie stan jest zadowalajacy, ale jest ona bardzo wrazliwa, dlatego wzielam wlasnie kocanke, bo z opisu wywnioskalam ze na moja skóre pasuje (zaczerwienia, wybroczyny)
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-19, 19:30   #1966
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Rozumiem Tak czy inaczej polecam używanie HA z olejem Możesz też poszukać oleju (tlyko, że to już w innych sklepach, bo niestety BU nie ma pod tym względem dużego wyboru), który też ma właściwości łagodzące i niwelujące zaczerwienienia.
A wracając jeszcze do HA to skoro masz często podrażnienia, to może warto się zastanowić nad żelem z D-panthenolem i alantoiną?
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-19, 19:39   #1967
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Tak czy inaczej polecam używanie HA z olejem
czyli olej np http://www.biochemiaurody.com/sklep/oil-rosepetal.html

a co jest HA?

dochodze do wniosu ze nie rozumiem róznicy pomiedzy hydrolatem a olejem to sie stosuje naprzemiennie czy jedno po drugim



Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
A wracając jeszcze do HA to skoro masz często podrażnienia, to może warto się zastanowić nad żelem z D-panthenolem i alantoiną?
ciezko mi to zdanie przelozyc na j.polski
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-19, 19:50   #1968
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Za dużo raczej nie
Olej kokosowy to do włosów, tak? Czy chcesz go używać też na buzię? Podpatrzyłam w Twoim profilu, że masz skórę suchą, więc nie polecam używać żelu HA solo. Zresztą pamiętam, że kiedyś Limaria wypowiadała się, że żelu HA nie powinno sie stosować solo przez dłuższy czas, najlepiej go mieszać z fazą okluzyjną (czyli jakims olejem). Radzę dobrać jeszcze jakis olej do suchej skóry do zamówienia. Jeśli chcesz się zmieścić w finansach to proponuję zamiast kocanki zamówic któryś ze zwykłych hydrolatów (mojej Mamie, która ma sychą skórę róża bardzo służy, mi zresztą też ) na korzyść dobrania olejku
Ja coś podpytam przy okazji Czy HA to żel hialuronowy ? Bo jeśli tak to czy on sam w sobie nie ma zadania nawilżającego ? Pytam bo się pogubiłam Myślałam, że żel hialuronowy to typowy nawilżacz Ja mam do serum Granat żel hialuronowy 1%, a do serum 3Rose żel hialuronowy z panthenolem 5%.
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/

Edytowane przez Mariola13
Czas edycji: 2008-11-19 o 19:52
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-19, 19:52   #1969
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
czyli olej np http://www.biochemiaurody.com/sklep/oil-rosepetal.html

a co jest HA?

dochodze do wniosu ze nie rozumiem róznicy pomiedzy hydrolatem a olejem to sie stosuje naprzemiennie czy jedno po drugim





ciezko mi to zdanie przelozyc na j.polski
HA - żel(kwas) Hialuronowy. Na wizażu już tak często używa się tego skrótu, że nie przyszło mi do głowy, że ktoś może go nie rozumieć :P Mój błąd

W ostatnim zdaniu chodziło mi o to, że skoro zamawiasz żel hialuronowy, to może warto się zastanowić nad jego wersją (dostępną na BU) wzbogaconą o D-panthenol i alantoinę - oba te składniki mają właściwości łagodzące i regenerujące.

Rożnica między hydrolatem i olejem jest taka, że hydrolat to woda, a olej to olej
Najprościej je używać jeden po drugim, np. najpierw spryskać twarz hydrolatem, albo przetrzeć wacikiem nim zwilżonym, a następnie od razu zaaplikować olej. Olej może być nałożony solo, albo po wcześniejszym zmieszaniu, w dowolnych proporcjach w zagłębieniu dłoni, z żelem hialuronowym.

Olej z płatków róży z BU miałam i szczerze powiem, że jak dla mnie bez rewelacji. Nic dobrego nie zdziałał, krzywdy też nie wyrządził. Ale ja lubię bardziej wyszukane oleje jak z pestek dyni czy orzecha włoskiego

Mariola - tak, kw. HA to nawilżacz, ale nie można przesadzać z ilością, bo może przesuszyć. Nie mogę znaleźć wypowiedzi Limarii na ten temat, ale jestem pewna, że to Ona o tym wspominała. Znalazłam za to wypowiedzi Thanatosa:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=160
i PaniKota
http://mazidla.com/index.php?option=...0&limitstart=0
Jak będę miała więcej czasu to poszukam jeszcze wypowiedzi Limarii. Generalnie kw. HA jest bardzo dobrym nawilżaczem, tylko, jak ze wszystkim zresztą, nie wolno przesadzać


Ha - znalazłam
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...anil,t585.html
Na tej stronie, 10 post od góry.
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui

Edytowane przez confused_girl
Czas edycji: 2008-11-19 o 20:10
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-19, 20:19   #1970
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
HA - żel(kwas) Hialuronowy. Na wizażu już tak często używa się tego skrótu, że nie przyszło mi do głowy, że ktoś może go nie rozumieć :P Mój błąd
nie szkodzi, ja jako "fachowiec" w innej dziedzinie tez uzywam skrótów i czasami mnie pytaja co to

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
W ostatnim zdaniu chodziło mi o to, że skoro zamawiasz żel hialuronowy, to może warto się zastanowić nad jego wersją (dostępną na BU) wzbogaconą o D-panthenol i alantoinę - oba te składniki mają właściwości łagodzące i regenerujące.
swietna rada

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Rożnica między hydrolatem i olejem jest taka, że hydrolat to woda, a olej to olej
Najprościej je używać jeden po drugim, np. najpierw spryskać twarz hydrolatem, albo przetrzeć wacikiem nim zwilżonym, a następnie od razu zaaplikować olej. Olej może być nałożony solo, albo po wcześniejszym zmieszaniu, w dowolnych proporcjach w zagłębieniu dłoni, z żelem hialuronowym.
a pozniej olej czyms sie zmywa olej? wiem wiem ale mam pytania

nie wiem czy to ma znaczenie, ale od paru miesiecy nie uzywam wody do twarzy (przez ŁZS) tylko bardzo delikatny plyn do demakijażu i krem (apteczne wszystko)

i jeszcze takie pytanko czy obowiazkowo musi byc takie zestawienie: najpierw hydrolat, potem olej a potem hm.... krem? czy mozna np sam hydrolat i krem czy jakies jeszcze inne kombinacje wedle uznania?

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Olej z płatków róży z BU miałam i szczerze powiem, że jak dla mnie bez rewelacji. Nic dobrego nie zdziałał, krzywdy też nie wyrządził. Ale ja lubię bardziej wyszukane oleje jak z pestek dyni czy orzecha włoskiego
widzialam ze na BU sa jeszcze inne oleje to sobie poczytam, ja nie wiem jeszcze co mi bedzie słuzyc
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-19, 20:21   #1971
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Dziewczyny użyłam już tej nowej maseczki morskiej - jaka zieleń!! Shrek ma na noc Śmierdzi rybą ale efekt jest bardzo fajny.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-19, 20:38   #1972
marioladabr
Zakorzenienie
 
Avatar marioladabr
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

A ja mam kilka pytań do ekspertek chodzi o tonik AHA/BHA 10% - jak go używać? Czy przed tym tonikiem użyć hydrolatu? Czy sam tonik i nic na to czy jednak położyć serum (obecnie mam serum Tamatu) albo krem? Czy jednego wieczora tonik a następnego serum? Zgłupiałam troszkę
I czy któraś z Was próbowała oleju MONOI? Prosiłam o próbkę, ale nie wysłali i jestem ciekawa jak działa i jak pachnie (przede wszystkim chciałam używać go na włosy).
marioladabr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-19, 20:40   #1973
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Motylek - kombinacje sa przeróżne. Możesz używać hydrolatu jako toniku, na to krem lub olej. Możesz dac najpierw hydrolat, potem olej, na to krem. Możesz hydro. w ogóle nie używać Oleju już niczym nie zmywasz, on sobie będzie stopniowo wchłaniał się w skórę
Co do wody, to ja zwykłej kranówy już od dawno nie używam do mycia buzi - zwłaszcza wrocławskiej - nie wiem czego oni tam dodają, ale mam na nią okresowe uczulenie

Mariola kwasy polepszają wchłanianie składników aktywnych, więc po zaaplikowaniu toniku i odczekaniu kilku (ja czekam ok. 15) minut możesz nałożyć krem lub serum. Możesz też nic nie nakładać. Musisz przetestować co u Ciebie się lepiej sprawdzi
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui

Edytowane przez confused_girl
Czas edycji: 2008-11-19 o 20:45
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-19, 20:42   #1974
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

olejek różany do mycia-rewelacja
Bardzo lubię też maseczki-wulkaniczną i morską z perłami.
Hydrolat migdałowy średni
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-19, 20:50   #1975
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

aaaaaaaa czyli totalnie dowolna obojetnosc

olej trzeba czyms zmywac/ bo mi sie kojarzy ze tlusta powłoke zostawia, chyba ze tym moim mleczkiem zmyje co mam obecnie....
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-19, 21:15   #1976
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
HA - żel(kwas) Hialuronowy. Na wizażu już tak często używa się tego skrótu, że nie przyszło mi do głowy, że ktoś może go nie rozumieć :P Mój błąd

Mariola - tak, kw. HA to nawilżacz, ale nie można przesadzać z ilością, bo może przesuszyć. Nie mogę znaleźć wypowiedzi Limarii na ten temat, ale jestem pewna, że to Ona o tym wspominała. Znalazłam za to wypowiedzi Thanatosa:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=160
i PaniKota
http://mazidla.com/index.php?option=...0&limitstart=0
Jak będę miała więcej czasu to poszukam jeszcze wypowiedzi Limarii. Generalnie kw. HA jest bardzo dobrym nawilżaczem, tylko, jak ze wszystkim zresztą, nie wolno przesadzać


Ha - znalazłam
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...anil,t585.html
Na tej stronie, 10 post od góry.
za linki No to mnie zupełnie oświeciłaś, bo byłam w takim razie w całkowitej nieświadomości. Myślałam, że jak jest coś nawilzaczem to nie moze np. wysuszyć, jak się nie bedzie umiejętnie sgtosować.
Ja go używam na twarz w ilości wielkości orzecha włoskiego i do niego zawsze serum granat - rozmieszuję w zagłębieniu dłoni i dopiero to na buźkę.

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Mariola kwasy polepszają wchłanianie składników aktywnych, więc po zaaplikowaniu toniku i odczekaniu kilku (ja czekam ok. 15) minut możesz nałożyć krem lub serum. Możesz też nic nie nakładać. Musisz przetestować co u Ciebie się lepiej sprawdzi
Ja po zmyciu buzi i toniku nakładam serum z granata+żel HA i po ok godzinie aplikuję krem na dzień (bo to serum stosuję na dzień), a na wieczór serum 3XRose zormieszane z żelem HA i Panthenolem 5% i po ok godzinie również kremik na noc
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-19, 21:33   #1977
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Mariola - ale chyba nie stosujesz toniku z kwasami na dzień?

Motylek - nie rozumiem czemu się uparłas przy zmywaniu olejów Toż to prawdziwe marnotrawstwo będzie Mi na początku tez było ciężko przekonać sie do aplikowania czegoś tak tłustego na twarz, ale teraz juz nie wyobrażam sobie innej pielegnacji A jak olej połączysz z żelem HA, to prawie jakbyś krem na buźkę dała Ale skoro jestes na 100% przekonana, że nie wytrzymasz z olejem na buzi i będziesz go zmywać, to lepiej zostać tylko przy kremach i żel HA mieszać z nimi przed użyciem
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-19, 21:38   #1978
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Motylek - nie rozumiem czemu się uparłas przy zmywaniu olejów
to tylko paplanina niedoświadczonej biochemiczki

kurcze moj TZ powinnien mi pomoc, ma odpowiednie wykształcenie, ale powiedzial ze reki nie przyłozy do tego
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-20, 08:45   #1979
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Nie mogę , nie mogę wchodzić na Wizaż.
Zaraziłam się Biochemią i po bardzo sceptycznym początku, teraz nie mogę się doczekać drugiego zamówienia

Po kolei:
- Dla mnie hitem jest peeling z bromeliną, co on robi z twarzą boska gładkość, skóra rozjaśniona, pory zwężone, w kąt poszły wszystkie inne peelingi.

- Serum lemon, czy jakoś tak - po początkowych oporach przed nakładaniem czegoś tak tłustego na buzię, teraz nie wyobrażam sobie, że mogłabym tego nie robić. Cudne jest, rozjaśnia lekko przebarwienia, przyspiesza gojenie się podrażnień, rankiem buzia jest ładnie wypoczęta i wygładzona

- Hydrolat oczarowy, na jego cześć odłożyłam nawet ulubiony micel z biodermy, nie wiem jak to się stało, ale hydrolat jest super W kolejce czeka różany.

- Zupełnie za to nie podszedł mi olejek do zmywania makijażu, mam ten pomaranczowy, ale ani zapach ani działanie mnie nie 'kupiły'

Pozdrawiam wszystkie biochemiczki
Soso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-20, 08:53   #1980
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Nie mogę , nie mogę wchodzić na Wizaż.
ja tez



Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
- Dla mnie hitem jest peeling z bromeliną, co on robi z twarzą boska gładkość, skóra rozjaśniona, pory zwężone, w kąt poszły wszystkie inne peelingi.
wez tak nie pisz bo ja skladam pierwsze zamówienie i nie chce kosmicznej kwoty od razu
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:36.