Filtry UV a makijaż - Strona 110 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-05-01, 22:25   #3271
ssalsaa
Raczkowanie
 
Avatar ssalsaa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 58
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Jeśli był prawidłowo przechowywany w temp. pokojowej, nie leżal na słońcu, możesz spokojnie używać.

kurczę,super

serce mi z kamienia spadło...używam teraz codziennie AHA 25% i nie byłoby OK bez filtra

Dzięki Smoku
__________________
2 KILO W DÓŁ WITAJ ŻÓŁTE BIKINI


POLOWANIE NA ŻÓŁTE SZPILKI
sweet
ssalsaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-04, 12:58   #3272
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: Jeszcze jeden podkład na filtry?

aqua/water, dimethicone, cyclopentasiloxane, phenyl trimethicone, glycerin, dimethicone/polyglycerin-3 crosspolymer, nylon-12, dimethicone/peg-10/15 crosspolymer, propylene glycol, magnesium sulfate, phenoxyethanol, methylparaben, disodium stearoyl glutamate, tocopheryl acetate, panthenol, mannitol, alumina, calcium pantetheine sulfonate, butylene glycol, parfum/fragrance, ethylparaben, aluminium hydroxide , propylparaben, butylparaben, isobutylparaben, sodium hyaluronate, cyclodextrin, limonene, linalool, faex/yeast extract, hydrolyzed soy protein, alpha-isomethyl ionone, scutellaria baicalensis/scutellaria baicalensis root extract, benzyl benzoate, geraniol, disodium succinate, soluble collagen, morus bombicis/morus bombicis root extract {may contain CI77891 / titanium dioxide, CI 77492, CI 77499, CI 77491/ iron oxides mica]

a może to aluminium to tylko te maleńkie błyszczące drobinki
i można się maziać na filtry?
__________________
;-D
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-05, 10:09   #3273
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Filtry UV a makijaż

Wiem,że na Avene można nakładać każdy podkład i puder,a jak z Iwostinem?
Używam Iwostin Solecrin 40
Czy nie gryzie się np z LP Max Factora?
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 11:11   #3274
rmiecia
Raczkowanie
 
Avatar rmiecia
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 484
Dot.: Filtry UV a makijaż

Witam mądre dziewczyny. Czytam ten wątek (jestem właśnie na 59 stronie) i naprawdę chylę czoła przed wiedzą i doświadczeniem. Sama przygodę z kwasami/retoidami/filtrami zaczęłam jakieś 3 tygodnie temu (ach, czemu nie 10 lat temu?? No czemu? ) i teraz mści się na mnie moja niewiedza i pośpiech, żeby wszystko używać na raz. Jestem obsypana jakąś wysypką czy uczuleniem, nawet założyłam wątek w tej sprawie, bo wystraszyłam się niena żarty. Ale czytam was dalej i notuję w specjalnym zeszyciku, bo w ten sposób jakoś to ogarnę. Pozdrawiam bardzo serdecznie
rmiecia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 11:55   #3275
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: Filtry UV a makijaż

kaledonia, Solecrin nie ma Parsolu, wiec możesz nakładać co chcesz
confused jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 18:15   #3276
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez confused Pokaż wiadomość
kaledonia, Solecrin nie ma Parsolu, wiec możesz nakładać co chcesz
Iwostin posiada Parsol ! Parsolu nie mają tylko filtry Avene.

Sklad iwostinu:

Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Octyl Methoxycinnamate, C12-15 Alkyl Benzoate,
Isopropyl Palmitate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Ethoxydiglycol, Titanium Dioxide, Potassium Cetyl Phosphate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Butyl Methoxydibenzoylmethane, PVP/Eicosene Copolymer Hydrogenated Polydecene, Hydroxystearic Acid, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Laminaria Ochroleuca Extract, Hydroxyethylacrylate/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Squalane, Polysorbate 60, Hydrogenated Stearyl Olive Esters, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Propylparaben, Butylparaben, Methylparaben, Ethylparaben, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylates Crosspolymer, TEA, Disodium Edta, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 18:39   #3277
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: Filtry UV a makijaż

Oj, przepraszam. Był wątek właśnie na ten temat i dziewczyny właśnie udowodniły, że można się po nim wszstkicm maziać. Może tam był błąd albo źle doczytałam Przepraszam za wproadzenie w błąd...


daje link na swoje usprawiedliwienie

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=179962

Edytowane przez confused
Czas edycji: 2007-05-06 o 20:56
confused jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-07, 14:05   #3278
grazia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 174
Dot.: Filtry UV a makijaż

szukalam transa sypkiego nr.02 i nigdzie nie znalazlam,pol Krakowa zeszlam i jedynie gdzieniegdzie byl tylko ten ciemniejszy kolor, i plotka jakoby juz go nie bylo w sprzedazy jest prawdziwa.
Znalazlam na stronie loreala wlasnie taki sypki z pedzlem,tylko nie znam angielskiego coby poczytac cos na jego temat,pisze tylko co zrozumialam ze jest mineralny, nic mi niewiadomo czy sklad ten sam co byl,pewnie i u nas niebawem sie pojawi.
czy wiecie cos na temat tego pudru??
http://www.lorealparis.fr/produit-be...-mineral.xhtml
grazia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-07, 21:00   #3279
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez grazia Pokaż wiadomość
szukalam transa sypkiego nr.02 i nigdzie nie znalazlam,pol Krakowa zeszlam i jedynie gdzieniegdzie byl tylko ten ciemniejszy kolor, i plotka jakoby juz go nie bylo w sprzedazy jest prawdziwa.

U nas też nie łatwo go zdobyć, ale widziałm go w sprzedaży. W necie jest tu:
http://mojekosmetyki.pl/index.php?pr...ct&prod_id=437
anah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-08, 06:33   #3280
grazia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 174
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dzieki wielkie za stronke zaraz zamowie
grazia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-08, 14:39   #3281
rmiecia
Raczkowanie
 
Avatar rmiecia
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 484
Dot.: Filtry UV a makijaż

A czy jest możliwe nałożenie na filtr np. antka lub avenkę dodatkowo filtr SVR 50+ jako podkład? (bo svr mam taki kryjący). Czy ochrona będzie wtedy mocniejsza, czy to nie ma sensu?
rmiecia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-08, 14:53   #3282
arwenasz
Raczkowanie
 
Avatar arwenasz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 80
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez rmiecia Pokaż wiadomość
A czy jest możliwe nałożenie na filtr np. antka lub avenkę dodatkowo filtr SVR 50+ jako podkład? (bo svr mam taki kryjący). Czy ochrona będzie wtedy mocniejsza, czy to nie ma sensu?
Nie zaleca sie łączenia filtrów różnych firm, a poza tym SVR jest filtrem mineralnym, zawiera tlenki które mogą destabilizować Parsol.
arwenasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-08, 16:26   #3283
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez rmiecia Pokaż wiadomość
A czy jest możliwe nałożenie na filtr np. antka lub avenkę dodatkowo filtr SVR 50+ jako podkład? (bo svr mam taki kryjący). Czy ochrona będzie wtedy mocniejsza, czy to nie ma sensu?
Na Avene tak ale bardzo delikatnie, wklepujac nie rozcierajac, bo oslabisz ochrone.
Faktory filtrow nalozonych warstwami nie sumuja sie.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-08, 18:34   #3284
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

Bardzo ciężko jest rozmasrowac SVR 50 B na filtrze Avene, bo SVR jest tępy i na mokrym podkładzie z Avene się po prostu maże, poza tym zetrzesz Avenkę, bo trudno wklepać SVR 50 B, jak inne filtry, trzeba go wmasować i rozcierać. Inny minus - nałożony w ten sposób wcale nie kryje, daje tylko kolor i źle wygląda. Wiem, bo testowałam.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-08, 20:00   #3285
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez grazia Pokaż wiadomość
Dzieki wielkie za stronke zaraz zamowie

Proszę bardzo
anah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-09, 08:41   #3286
rmiecia
Raczkowanie
 
Avatar rmiecia
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 484
Dot.: Filtry UV a makijaż

Smoku, Contax, Arwenasz, wielkie dzieki, oszczędze sobie błędów!!
rmiecia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-09, 16:21   #3287
meja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13
Dot.: Filtry UV a makijaż

hej, mam pytanko, (materiał w tym wątku jest ogromny, nie wiem czy takie już było)

jak długo działa filtr nałożony na twarz? wiem, że jak jest upał to filtr może spłynąć i trzeba ponowić aplikację, ale tak w normalnych warunkach? czy chroni cały dzień?
jeśli rano nakładam filtr i makijaż, to czy po paru godzinach mam jeszcze raz nałożyć filtr? (na makijaż? a może zmyć puder i dopiero? ale jeśli jestem cały dzień poza domem i nie ma jak?..)

uff.. Pomożecie?
meja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-09, 22:38   #3288
martagg
Rozeznanie
 
Avatar martagg
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 523
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez !violet! Pokaż wiadomość
Jakie stosujecie korektory (o ile oczywiście je stosujecie) jeśli wyskoczy wam jakaś niespodzianka na twarzy? Wiem, że jeśli używa się Avene to nie ma problemu, bo na nią można położyć wszystko, ale co gdzy używa się innego filtra?
Ja na razie używam Dermacol, bo po prostu to mam, ale pewnie zaraz dostanie mi się za to od was....
Podpinam się pod pytanie, bo nie znalazłam odpowiedzi. Wiem ze na filtry Avene można kłaść dowolne kosmetyki kolorowe.
A pod Vichy CS z Mexorylem XL? Czy tlenek tytanu bedzie tu stabilizował czy destabilizował...

Dermacol
Skład (INCI)
Titanium dioxide, Paraffinum Liquidum, Paraffin, Cera microcristallina, Glyceryl Stearate, Petrolatum, Silica Silylate, Perfume, CI 77 491, CI 77 492, CI 77 499.
__________________
martagg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-10, 12:33   #3289
vincencik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 245
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dziewczyny - nie wiem czy taka kwestia była już poruszana czy nie ale nie mogę niczego takiego znależć - ostatnio nalożyłam sobie warstwę filtra - Fluid do ciała LRP - zagruntowałam toto skrobią ale potem wyjrzałam przez okno i stwierdziłam, ze na takie slońce to troche za mało tego filtra (zwykle nie stosuję przepisowej ilości....). Nie chciało mi się już zmywać tego co polożyłam więc posmarowalam się na tą warstwę już pokrytą skrobią. I tu się zdziwilam bo posmarowałam się naprawdę grubą warstwą i wszystko się wchłonęło do satynowego połysku - cały zrobiony na tym makijaż świetnie się trzymał, nie było żadnych klusek ani farfocli. Co Wy na to - jaka jest ochrona w takim przypadku? Czy te dwie oddzielone od siebie warstwy filtra się sumują? Podpowiedzcie bo dla mnie ten sposob byłby super...
__________________
One Ring To Rule Them All...
vincencik jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-10, 13:26   #3290
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Filtry UV a makijaż

a ja rozpoczynam poszukiwania nowej, lepszej Avenki, która mnie nie zapcha POMOCY !!!

Stosuję emulsję Avene SPF 50+ ... przez parę tygodni nic się nie działo - poza tym, że uczucie lepkości mnie irytowało...ale nie można mieć wszystkiego, więc zaakceptowałam lepkość... niestety emulsja mocno mnie zapchała i odkilku dni nie stosuję filtrów... całe szczęście nie wychodzę z domu i pogoda pod psem

Moja sytuacja jest o tyle skomplikowana- że mam suchą skórę z tendencją do zapychania... przypuszczam, że Atrederm zmienił moją skórę z mieszanej na suchą i teraz nie mogę się odnaleźć w świecie kosmetyków...

Co do nawilżania - nie mam sobie nic do zarzucenia - piję dużo wody, przyjmuję witaminy, stosuję magiczne nawilżajace mieszanki z mazideł

i tylko z kremem nawilżajacym i filtrem nie mogę ostatnio trafić ...

Jeśli któraś z Was miała podobne doświadczenia z emulsją Avene - prosze o podpowiedź - jaki inny krem wybrałyście ( oczywiście chodzi mi tylko o kremy Avene )

Pozdrawiam
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-10, 13:59   #3291
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez vincencik Pokaż wiadomość
I tu się zdziwilam bo posmarowałam się naprawdę grubą warstwą i wszystko się wchłonęło do satynowego połysku - cały zrobiony na tym makijaż świetnie się trzymał, nie było żadnych klusek ani farfocli. Co Wy na to - jaka jest ochrona w takim przypadku? Czy te dwie oddzielone od siebie warstwy filtra się sumują? Podpowiedzcie bo dla mnie ten sposob byłby super...
Nie wiem czy takie dwie warstwy filtra się sumują, ale jest to podobno dobry sposób na dosmarowanie filtra w ciągu dnia. Pamiętam, że p. Basia Kwiatkowska pisała, że właśnie taki sposób stosuje (przeczytałam to dawno temu na jej dawnym forum; nie wiem czy nie pokręciłam czegoś tzn. czy pisała to p. Basia czy inna forumka ; zapamiętałam to, bo mnie się to wydawało niemożliwe do zrealizowania).
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-10, 15:37   #3292
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez vincencik Pokaż wiadomość
Dziewczyny - nie wiem czy taka kwestia była już poruszana czy nie ale nie mogę niczego takiego znależć - ostatnio nalożyłam sobie warstwę filtra - Fluid do ciała LRP - zagruntowałam toto skrobią ale potem wyjrzałam przez okno i stwierdziłam, ze na takie slońce to troche za mało tego filtra (zwykle nie stosuję przepisowej ilości....). Nie chciało mi się już zmywać tego co polożyłam więc posmarowalam się na tą warstwę już pokrytą skrobią. I tu się zdziwilam bo posmarowałam się naprawdę grubą warstwą i wszystko się wchłonęło do satynowego połysku - cały zrobiony na tym makijaż świetnie się trzymał, nie było żadnych klusek ani farfocli. Co Wy na to - jaka jest ochrona w takim przypadku? Czy te dwie oddzielone od siebie warstwy filtra się sumują? Podpowiedzcie bo dla mnie ten sposob byłby super...
Ja bym uznala ze sie sumuja, ale wiesz to mowie ja a nie jakis naukowiec.
W ogole to fajny sposob jutro wyprobuje. Dzieki!
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-10, 20:49   #3293
dhama
Raczkowanie
 
Avatar dhama
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: ciągle w drodze..
Wiadomości: 172
Dot.: Filtry UV a makijaż

Milcząca - zapychanie to bardzo indywidualna sprawa, ale ja mam bardzo wrażliwą cerę i skłonną do zapychania, a SVR mnie nie zapycha - "obserwowałam" go, bo też mi się wydawało że przy tej ciężkości będą problemy;mnie nie zapycha (nie robi pryszczy), ale jednak wolę go za długo nie nosić - kiedy wracam do domu staram się go jak najszybciej zmyć, bo chyba troche "przydusza" skórę

a ja mam pytanie z innej beczki, chyba w tym wątku może być ostatecznie- była już mowa o różnych mieszankach pudrowo-skrobiowych i opakowaniach do nich;
dziewczyny, proszę, pomóżcie, jaki puder ma najlepsze opakowanie do takich mieszanek?
- chodzi mi o to, żeby można je było zdemontować i wsypać swój i nosić ze sobą (żeby nie wysypywało się dużo przez kratki); ciężko to sprawdzić, bo w perfumeriach są tylko testery
__________________
Nie powiem, żebym strasznie lubiła depilować brwi, nosić pas do pończoch i malować sobie usta. Ale to mnie dosyć pociąga."

pozdrawiam wszystkich
dhama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-11, 07:53   #3294
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Filtry UV a makijaż

ja kiedys zrobilam tak że poszzłam do taniej drogerii kupiłam jakiś tam tani puder w fajnym pudełku, wysypałam go i przesypałam swoja mieszankę

I tak bym ci radziła-pewnie pani ci pokaże jak wygląda pudełko w środku, bo one na ogół nie są zafoliowane

Kiedys miałam tez inglota sypkiego i miał nienajgorsze opakowanie
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-11, 13:49   #3295
rmiecia
Raczkowanie
 
Avatar rmiecia
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 484
Dot.: Filtry UV a makijaż

Czy używałyście jakiegoś fajnego brązera sypkiego? Tak wymysliłam, że na sam filtr nałożę puder brązujący i będe opalona, bo już z podkładami nie potrafię sobie poradzić. wałkuje się tylko to draństwo.
rmiecia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-11, 15:02   #3296
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
a ja rozpoczynam poszukiwania nowej, lepszej Avenki, która mnie nie zapcha POMOCY !!!

Stosuję emulsję Avene SPF 50+ ... przez parę tygodni nic się nie działo - poza tym, że uczucie lepkości mnie irytowało...ale nie można mieć wszystkiego, więc zaakceptowałam lepkość... niestety emulsja mocno mnie zapchała i odkilku dni nie stosuję filtrów... całe szczęście nie wychodzę z domu i pogoda pod psem

jeśli to ta nowa emulsja, to chętnie ją od Ciebie przechwycę
__________________
Ty też możesz pomóc dzieciom spełnić ich marzenia
Ash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-12, 15:45   #3297
martagg
Rozeznanie
 
Avatar martagg
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 523
Dot.: Filtry UV a makijaż

Już wiem że demacol sie nie nadaje pod filtry nie-avenkowe... Może do wątku o podkładach niegryzących się z filtrami można by dodać składniki, które się gryzą. Tak żeby wszystko było w jednym miejscu?
__________________
martagg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-12, 16:07   #3298
paolla
Zadomowienie
 
Avatar paolla
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 378
Dot.: Filtry UV a makijaż

witam

przychodzę tutaj z dwoma pytaniami:

1. jak to w końcu jest z Iwostinem Solecrinem i kosmetykami do makijażu? można używać tylko to, co nie zawiera talku i miki, czy malować się wszytskim do woli? (zawiera parsol, ale i tinosorb)

2. titanium dioxide może destabilizować filtry, prawda? a Iwostiny zawierają titanium dioxide... nie rozumiem tego paradoksu

pozdrawiam
paolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-12, 16:50   #3299
dhama
Raczkowanie
 
Avatar dhama
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: ciągle w drodze..
Wiadomości: 172
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
ja kiedys zrobilam tak że poszzłam do taniej drogerii kupiłam jakiś tam tani puder w fajnym pudełku, wysypałam go i przesypałam swoja mieszankę

I tak bym ci radziła-pewnie pani ci pokaże jak wygląda pudełko w środku, bo one na ogół nie są zafoliowane

Kiedys miałam tez inglota sypkiego i miał nienajgorsze opakowanie
dzięki evitka21; kupiłam kiedyś Joko ale on się wysypuje ja chciałabym nosić ze sobą;
a jakieś inne pudry, z tym czymś co dozuje puder (dyspensor się to nazywa ??) najpierw bym go zużyła, a potem bym wzięła pudełko
__________________
Nie powiem, żebym strasznie lubiła depilować brwi, nosić pas do pończoch i malować sobie usta. Ale to mnie dosyć pociąga."

pozdrawiam wszystkich
dhama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-14, 07:35   #3300
vincencik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 245
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dziewczyny - podbijam moje pytanie dotyczące oddzielenia od siebie dwóch warstw filtra warstewką skrobii. Czy jeśli pierwszą warstwę filtra lekko przypudruję skrobią, a na to nałożę następną warstwę filtra (nie jestem szalona tylko tak mi się to wszystko lepiej wchłania... to czy ta ochrona się sumuje? Proszę o pomoc doświadczone Wizażanki bo nie chcę zrobić sobie kuku (stosuję kwasy i nie chce przebarwień...). Jak sądzicie?
__________________
One Ring To Rule Them All...
vincencik jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:40.