Czy warto kupować zmywarkę do naczyń? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-04, 15:24   #61
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Dla oszczędności można jeszcze napełnić zlew woda i w tej wodzie myć naczynia- znam takie przypadki, dla mnie to czysta obrzydliwość


Proszek 3 kg to koszt 20 zł, plus 5 zł za sol, starcza na b. dlugo-ile nie wiem bo az taka pazerą nie jestem aby liczyć Do tego do zmywanie racznego uzywam podobnie Ludwika.
Do zmywania recznego uzywasz tez gąbki, zmywaka czy tam innej smzaty- liczmy w takim razie wszytsko.


Ja podobnie, nie mam żadnych witrynek, itp.
Talerzy głębokich ma 6 sztuk na 3 osoby. Deserowych z 15, glebokich 6, miseczek z 10- to chyba nie dużo, generalnie skorupy mam w 1 szafce+ 2 polki na kubki, kieliszki, szklanki.


Garów mam z 7, plus 5 pateli- zmywam je w zmywarce bo zwyczajnie brzydzi mnie najbardziej brudne gary. Po to jest zmywarka aby ja zapełniać.

Idąc tropem minimalizmu komputer i internet to chyba tez zbedny grat i wydatek...

Zadziwa mnie, osoba, która nie jest zadowolona ze zmywarki.
No właśnie napełniam zlew wodą, myję wszystko, potem płuczę pod bieżącą, nie wiem co w tym ma być obrzydliwego.

Nie wiem co ma być pazernego w liczeniu ile wychodzi na codzienne wydatki, ja zbędne ograniczam, wszystko spisujemy, wiemy dokładnie ile na co idzie.

Jeśli chodzi o naczynia mamy podobną ilość, patelnie mam 2 i jednej raczej się pozbędę, rzadko używam 2 naraz... Po co 7?

Co do komputera i internetu, to wszystko zależy do czego się go używa. Mi np. jest niezbędny do pracy.
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 20:19   #62
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość

Za to marzę o suszarce. Wieszanie prania, podziwianie go wiszącego niemalże przez cały czas i potykanie się o suszarkę zajmującą 1/4 wolnej powierzchni sypialni to dla mnie nieskończenie większe utrapienie niż zmywanie naczyń.
Oj ja uwielbiam moja suszarke. Wyjmowanie ciepłego jeszcze prania i prawie wyprasowanego... Niektóre rzeczy trzebajeszcze prasować ale nie tyle co po rozwieszaniu jedyne o czy trzeba pamietać to o welnie. Welne wkladam do pralki na 15stpni ale trzeba pamietać o tym jak wkłada sie pranie do suszarki bo tak właśnie przepięknie dwa wełniane swetry zmieniłam z rozmiaru 36 na 24 . Ale mimo tego suszarke kocham nad zycie
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 20:21   #63
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Oj ja uwielbiam moja suszarke. Wyjmowanie ciepłego jeszcze prania i prawie wyprasowanego... Niektóre rzeczy trzebajeszcze prasować ale nie tyle co po rozwieszaniu jedyne o czy trzeba pamietać to o welnie. Welne wkladam do pralki na 15stpni ale trzeba pamietać o tym jak wkłada sie pranie do suszarki bo tak właśnie przepięknie dwa wełniane swetry zmieniłam z rozmiaru 36 na 24 . Ale mimo tego suszarke kocham nad zycie
no to gniecie czy nie gniecie?
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 20:30   #64
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
no to gniecie czy nie gniecie?
A o jaka tkanine ci chodzi? Bo to zależy od rodzaju materiału .
Ja mam program specjalny na samo prasowanie ale mimo tego koszuli białej męskiej do garnituru nie wyjmiesz w stanie nienaruszonym... Trzeba jeszcze przejechać zelazkiem....

Edytowane przez KarolinaK
Czas edycji: 2013-12-04 o 20:33
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 20:41   #65
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
A o jaka tkanine ci chodzi? Bo to zależy od rodzaju materiału .
Ja mam program specjalny na samo prasowanie ale mimo tego koszuli białej męskiej do garnituru nie wyjmiesz w stanie nienaruszonym... Trzeba jeszcze przejechać zelazkiem....
Nie myślałam o konkretnym rodzaju materiału, po prostu zawsze spotykałam się z opiniami, że pranie wyjęte z suszarki jest jak psu z gardła i trzeba się namęczyć, żeby je wyprasować... Ja i tak wszystko prasuję, więc to, że mam coś wyprasować mi nie przeszkadza w niczym.
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 20:48   #66
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
Nie myślałam o konkretnym rodzaju materiału, po prostu zawsze spotykałam się z opiniami, że pranie wyjęte z suszarki jest jak psu z gardła i trzeba się namęczyć, żeby je wyprasować... Ja i tak wszystko prasuję, więc to, że mam coś wyprasować mi nie przeszkadza w niczym.
Bzdura. Tez to słyszałam... Moje pranie wyjmuje gładkie i śliskie. A suszarke dostałam całkiem przypadkowo. Wcale nigdy nie myslalam o kupnie. Mam ja juz 6 lat bosha i sprawuje sie swietnie. Jedynie niektóre tkaniny trzeba wyprasowac. Ale wiekszosc wychodzi pięknie gładka. Lepiej niz po samej pralce i rozwieszaniu ze "strzepywaniem".
Jedynie trzeba pamietać zeby co jakis czas wyczyścić filtr środkowy. Trzeba go wyjąc i jakaś długa szczotka wszystkie szpary wyczyścić. ALe to jedynie raz na rok. Bo tam skupiają sie wszystkie meszki

Edytowane przez KarolinaK
Czas edycji: 2013-12-04 o 20:54
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 21:05   #67
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Bzdura. Tez to słyszałam... Moje pranie wyjmuje gładkie i śliskie. A suszarke dostałam całkiem przypadkowo. Wcale nigdy nie myslalam o kupnie. Mam ja juz 6 lat bosha i sprawuje sie swietnie. Jedynie niektóre tkaniny trzeba wyprasowac. Ale wiekszosc wychodzi pięknie gładka. Lepiej niz po samej pralce i rozwieszaniu ze "strzepywaniem".
Jedynie trzeba pamietać zeby co jakis czas wyczyścić filtr środkowy. Trzeba go wyjąc i jakaś długa szczotka wszystkie szpary wyczyścić. ALe to jedynie raz na rok. Bo tam skupiają sie wszystkie meszki
No to muszę myśleć o wymianie zmywarki na suszarkę... Jak jeszcze znajdę jakąś do zabudowy to pewnie to zrobię...
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-05, 04:24   #68
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 474
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Mega WARTO! nie warto wychodzic za mąz, miec dzieci ale zmywarke - ZAWSZE !
Oszędność czasu, wody, wygoda.
Dla mnie zmywarka to podstawa i za moim przykładem poszła cała rodzina, każdy przy remoncie kupuje zmywarkę
Zmywarka jest dla mnie odpowiednikiem pralki automatycznej, jeśli porównywać zmywanie/pranie- chyba nikt mając pralkę nie chciałby marnować czas i męczyć się praniem ręcznym?

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Moje rozważania są czystko teoretyczne bo zmywarki nigdy nie miałam.
Przede wszystkim nie wyobrażam sobie zbierania naczyń przez kilka dni bo zużywamy ich straszne ilości. Myję na okrągło - inaczej brakłoby mi czystych naczyń a gdybym miała ich więcej, to nie miałabym gdzie ich trzymać (zresztą na zmywarkę też nie miałabym miejsca). Do tego nie wyobrażam sobie trzymania brudów przez kilka dni ze względu na smród i zagrożenie insektami. Jeżeli chodzi o płukanie przed załadowaniem do zmywarki, to przecież to już połowa zmywania. No i naczynia wstawione do zmywarki są niejako wyłączone z obrotu na kilkadziesiąt minut, a w przypadki składowania i czekania na większe partie, na jeszcze dłużej.

Za to marzę o suszarce. Wieszanie prania, podziwianie go wiszącego niemalże przez cały czas i potykanie się o suszarkę zajmującą 1/4 wolnej powierzchni sypialni to dla mnie nieskończenie większe utrapienie niż zmywanie naczyń.
Twoje teorie mijają się z praktyką
Mam kilkuletnią 45-tkę Bosha w zabudowie.
Włączam ją codziennie (2 dorosłe osoby+dziecko), po gościach i 2-3 razy (nie miałam miejsca na 60-tkę).Jaki smród i insekty
Jakie płukanie przed myciem?-wystarczy zgarnąć sztućcem resztki do kosza.
Wycieranie?-wystarczy poruszać tymi koszami na naczynia, żeby woda spłynęła i wyschną same.
Naczynia nie są wyłączone z obrotu, można myć od razu po gotowaniu albo wieczorem- i rano wszystko gotowe- nikt chyba nie ma 1-ego noża czy deski do krojenia?
Zdecydowanie obniżyło się zużycie wody i rachunki.

Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
Miałam kiedyś pralko-suszarkę i szczerze mówiąc to zdziwiłabyś się pewnie jak dużo Twoich rzeczy nie nadaje się do suszenia w suszarce. Dla mnie to jest urządzenie, które może sprawdzić się tylko przy małych dzieciaj, kiedy tonie się w praniu a wszystko jest z bawełny. Osobiście bym się drugi raz nie skusiła.


A ten wątek jest pierwszym miejscem w życiu i sieci, gdzie widzę osoby niezadowolone z posiadania zmywarki. Dla mnie to jest urządzenie, które chyba najbardziej ułatwia codzienne życie.
W Polsce prawie na wszystkich metkach jest symbol - nie suszyć w suszarce.
Mam małe dziecko, to wiem, że, dotyczy to też ubrań dzieci.

Zmywarka to był zakup roku, drugi taki to samosprzątający odkurzacz.

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
Nie zmywam POD gorącą wodą, leję ją do zlewu i myję, potem spłukuję pod niewielkim strumyczkiem letniej.Ciepłą wodę mam z ciepłowni.

Wątpię żeby jakakolwiek chemia do zmywarki wyszła mi taniej niż do mycia ręcznego. Codziennie gotuję i mam sporo zmywania, litrowa butelka Ludwika wystarczyła mi na pół roku (jak zmywałam tylko ręcznie), a koszt koło 6zł.

Co do ilości naczyń nie lubię chomikowania w domu wielkich ilości skorup, robienia wystawek w witrynkach ze szkła itp. A jak posprzątasz to porządek jest, dla mnie brudne naczynia zamknięte w zmywarce porządkiem nie są.

Resztki wyrzucam do śmietnika, nie zmywam naczyń przed włożeniem do zmywarki, aż taką pedantką nie jestem.

Garnków i misek w zmywarce nie myję w ogóle, bo to już szczyt marnowania w niej miejsca, garnków mam 5, tyle samo misek, nie będę kupowała większej ilości tylko po to, że mam zmywarkę, której raczej się pozbędę.

Polecam "Sztukę minimalizm" Loreau, może trochę zmieni Ci się podejście....
Sztuka dla sztuki zmywając ok.0.5-1 godziny dziennie tracisz cały 1 dzień w miesiącu, stojąc tyle czasu i pochylając się nad zlewem obciążasz kręgosłup i stawy- zdrowie i czas są większymi wartościami.


Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Dla oszczędności można jeszcze napełnić zlew woda i w tej wodzie myć naczynia- znam takie przypadki, dla mnie to czysta obrzydliwość
Zadziwa mnie, osoba, która nie jest zadowolona ze zmywarki.
Tak, zwłaszcza mycie razem wszystkiego w zlewie jest bardzo "higieniczne" np. deski po surowym mięsie, miski po cieście z surowymi jajkami i do tego kubeczki dzieci- w zmywarce mam wysokie temperatury mycia
Mnie też zadziwia.

Edytowane przez 95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad
Czas edycji: 2013-12-05 o 04:34
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 07:44   #69
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

[1=95b84f0cb57718c1b68287b 1ccb1b977c909159a_5f79027 3693ad;44023646]
(...)
Sztuka dla sztuki zmywając ok.0.5-1 godziny dziennie tracisz cały 1 dzień w miesiącu, stojąc tyle czasu i pochylając się nad zlewem obciążasz kręgosłup i stawy- zdrowie i czas są większymi wartościami.(...)[/QUOTE]

I dobrze o takich sprawach pomyśleć, szczególnie w kontekście pracowania zawodowo prawie do 70-tki.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 09:36   #70
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
No właśnie napełniam zlew wodą, myję wszystko, potem płuczę pod bieżącą, nie wiem co w tym ma być obrzydliwego.
I to ma być oszczędne ?


Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o naczynia mamy podobną ilość, patelnie mam 2 i jednej raczej się pozbędę, rzadko używam 2 naraz... Po co 7?
Bo mam patelnie grilową, 3 średnie do nalesników- nie wyobrażam sobie smażyć naleśniki na jednej patelni i robic to godzinę, smażę na 3 na raz i oszczędzam czas. Mam tez patelnie małe do usmażenia 1 jajka sadzonego czy omletu-po co brudzić dużą ? Moż emasz to szczęście żywienia się na mieście, ja gotuję 90% posiłków w domu, codziennie- stąd 1 patelnie uważałabym za karę, nie wygodę, sknerstwo, itd
Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
Co do komputera i internetu, to wszystko zależy do czego się go używa. Mi np. jest niezbędny do pracy.
Ale przecież może info szukac w encyklopedii, wysyłać listy poczta tradycyjną, a najlepiej gołębiem. Pisać pisma odręcznie.

Popadasz w mega skrajność.

---------- Dopisano o 09:36 ---------- Poprzedni post napisano o 09:32 ----------

[1=95b84f0cb57718c1b68287b 1ccb1b977c909159a_5f79027 3693ad;44023646] Zmywarka jest dla mnie odpowiednikiem pralki automatycznej, jeśli porównywać zmywanie/pranie- chyba nikt mając pralkę nie chciałby marnować czas i męczyć się praniem ręcznym?[/QUOTE]

O dokładnie, idealne porównanie.
Idąc droga minimalizmu mozna by prać gacie w rzece, prawda a jednak nikt sie na to świadomie nie decyduje w codziennym, zwykłym życiu.





[1=95b84f0cb57718c1b68287b 1ccb1b977c909159a_5f79027 3693ad;44023646]

Sztuka dla sztuki zmywając ok.0.5-1 godziny dziennie tracisz cały 1 dzień w miesiącu, stojąc tyle czasu i pochylając się nad zlewem obciążasz kręgosłup i stawy- zdrowie i czas są większymi wartościami.




[/QUOTE]
Włączam na noc, zamykam drzwi i idę film ogladać, czytać czy zwyczajnie posiedzieć z rodziną, wymoczyć się w wannie - luksus. Rano wstaje i mam czyste, suche naczynia. Tu warto mieć dziecko, które z fochem na ustach rozładuje naczynia
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 09:43   #71
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

[1=95b84f0cb57718c1b68287b 1ccb1b977c909159a_5f79027 3693ad;44023646]
Sztuka dla sztuki zmywając ok.0.5-1 godziny dziennie tracisz cały 1 dzień w miesiącu, stojąc tyle czasu i pochylając się nad zlewem obciążasz kręgosłup i stawy- zdrowie i czas są większymi wartościami.

Tak, zwłaszcza mycie razem wszystkiego w zlewie jest bardzo "higieniczne" np. deski po surowym mięsie, miski po cieście z surowymi jajkami i do tego kubeczki dzieci- w zmywarce mam wysokie temperatury mycia
Mnie też zadziwia.[/QUOTE]

Zmywam góra 15 minut dziennie, zlew mam na takiej wysokości, że nie pochylam się do niego. Tak, cenię swoje zdrowie i nie mordowałabym się pracując w kuchni niedostosowanej do mojego wzrostu.

Butelki córki myję osobno w płynie dopuszczonym do użytku dla dzieci, potem je gotuję, w zmywarce mam wysokie temperatury mycia, ale nigdy nie włożyłabym tam butelek, notabene ciekawe czy ktoś przebadał tą zmywarkową chemię pod kątem bezpieczeństwa dla niemowląt.

A co do mycia wszystkiego razem w zlewie, to logiczne, że zaczyna się od rzeczy najczystszych, a kończy na najbrudniejszych, a potem jeszcze się to płucze...

---------- Dopisano o 09:43 ---------- Poprzedni post napisano o 09:36 ----------

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
I to ma być oszczędne ?

Bo mam patelnie grilową, 3 średnie do nalesników- nie wyobrażam sobie smażyć naleśniki na jednej patelni i robic to godzinę, smażę na 3 na raz i oszczędzam czas. Mam tez patelnie małe do usmażenia 1 jajka sadzonego czy omletu-po co brudzić dużą ? Moż emasz to szczęście żywienia się na mieście, ja gotuję 90% posiłków w domu, codziennie- stąd 1 patelnie uważałabym za karę, nie wygodę, sknerstwo, itd

Ale przecież może info szukac w encyklopedii, wysyłać listy poczta tradycyjną, a najlepiej gołębiem. Pisać pisma odręcznie.
No bardziej oszczędne niż moczenie się w wannie....

Częściej gotuję lub piekę, a nie smażę, codziennie gotuję obiad w domu, niepotrzebna mi sterta patelni. Dla mnie 7 to rozrzutność i niewygoda oraz kara - trzeba na taką stertę mieć chyba szafkę jak w reklamie.

Jest różnica między minimalizmem, a głupotą i dziwacznym umartwianiem się, widać, że nie znasz tematu.

Skoro tak lubisz encyklopedię i gołębie pocztowe to dziwne, że masz zmywarkę.
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-05, 11:19   #72
olala22
Rozeznanie
 
Avatar olala22
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 635
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
Zmywam góra 15 minut dziennie, zlew mam na takiej wysokości, że nie pochylam się do niego. Tak, cenię swoje zdrowie i nie mordowałabym się pracując w kuchni niedostosowanej do mojego wzrostu.




Butelki córki myję osobno w płynie dopuszczonym do użytku dla dzieci, potem je gotuję, w zmywarce mam wysokie temperatury mycia, ale nigdy nie włożyłabym tam butelek, notabene ciekawe czy ktoś przebadał tą zmywarkową chemię pod kątem bezpieczeństwa dla niemowląt.


A co do mycia wszystkiego razem w zlewie, to logiczne, że zaczyna się od rzeczy najczystszych, a kończy na najbrudniejszych, a potem jeszcze się to płucze...

---------- Dopisano o 09:43 ---------- Poprzedni post napisano o 09:36 ----------



No bardziej oszczędne niż moczenie się w wannie....

Częściej gotuję lub piekę, a nie smażę, codziennie gotuję obiad w domu, niepotrzebna mi sterta patelni. Dla mnie 7 to rozrzutność i niewygoda oraz kara - trzeba na taką stertę mieć chyba szafkę jak w reklamie.

Jest różnica między minimalizmem, a głupotą i dziwacznym umartwianiem się, widać, że nie znasz tematu.

Skoro tak lubisz encyklopedię i gołębie pocztowe to dziwne, że masz zmywarkę.
A nie wolałabyś tych 15 minut dziennie spędzonych na zmywaniu spędzić z córką?
I może tu jest Twój problem? Skoro masz zmywarkę tylko na wysokie temperatury to faktycznie jest ci zbędna. Ale pisanie o insektach to już przegięcie Przy minimum higieny żadne robactwo się nie zalęgnie. No chyba że ktoś o to nie dbał.

Tak średnio zlewozmywak pomieści 20 litrów wody. Moja zmywarka zużywa na jedno mycie 12 litrów. I kto ma oszczędność?

I tak na koniec - po co w ogóle kupiłaś zmywarkę skoro to samo zło?

Edytowane przez olala22
Czas edycji: 2013-12-05 o 11:21
olala22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 11:49   #73
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez olala22 Pokaż wiadomość
A nie wolałabyś tych 15 minut dziennie spędzonych na zmywaniu spędzić z córką?
I może tu jest Twój problem? Skoro masz zmywarkę tylko na wysokie temperatury to faktycznie jest ci zbędna. Ale pisanie o insektach to już przegięcie Przy minimum higieny żadne robactwo się nie zalęgnie. No chyba że ktoś o to nie dbał.

Tak średnio zlewozmywak pomieści 20 litrów wody. Moja zmywarka zużywa na jedno mycie 12 litrów. I kto ma oszczędność?

I tak na koniec - po co w ogóle kupiłaś zmywarkę skoro to samo zło?
Nie chcę z córką spędzać 100% czasu, a uprzedzę ewentualne komentarze mam i inne rozrywki niż zmywanie

zmywarkę mam na różne temperatury

nie mam w jej insektów - skomentowałam inny post, nie wiem skąd ten pomysł

nie leję zlewu na full, a poza tym koszty zmywarki to nie tylko woda

a poza tym nie rozumiem tej dyskusji - autorka wątku chciała poznać opinię, mam inną niż wasza, a wy za wszelką cenę usiłujecie przekonać mnie, że wasza to jedyna słuszna.... daremnie... ale widać każda opinia inna od mainstreamu musi w tym względzie być zjechana
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 12:13   #74
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
a poza tym nie rozumiem tej dyskusji - autorka wątku chciała poznać opinię, mam inną niż wasza, a wy za wszelką cenę usiłujecie przekonać mnie, że wasza to jedyna słuszna.... daremnie... ale widać każda opinia inna od mainstreamu musi w tym względzie być zjechana
Przejrzałam cały wątek i na moje oko wyglądało to tak, że dziewczyny pisały, że warto, Ty, że nie. Potem znowu kilka innych dziewczyn, że warto, Ty komentowałaś ich posty, że nie. Więc i one się odezwały

Moim zdaniem zdecydowanie warto, mam zmywarkę w domu rodzinnym, mama mówi, że to znaczne oszczędność, w mieszkaniu studenckim też mamy i zdecydowanie się przydaje. Na 3 osoby jest włączana praktycznie codziennie, oszczędność jest, no i nie walają się gary.
I nasza studencka oszczędność karze nam wrzucać pół tabletki Ludwik (studentka-właścicielka powiedziała nam,żeby tak robić) I wszystko się domywa super
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 12:57   #75
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Nie wiem co się tak bulwersujecie na te insekty
Przecież resztki jedzenia przyciągają różne dziady od muszek owocówek po karaczany. Myszy i szczury pewnie też nie pogardzą
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 13:17   #76
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Nie wiem co się tak bulwersujecie na te insekty
Przecież resztki jedzenia przyciągają różne dziady od muszek owocówek po karaczany. Myszy i szczury pewnie też nie pogardzą
Boże, co za bzdury
Trzymałabyś te naczynia niemyte tydzień czy dwa, żeby coś się przyciągnęło?
Swoją drogą teoria o szczurach też ciekawa.
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 13:20   #77
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Nie wiem co się tak bulwersujecie na te insekty
Przecież resztki jedzenia przyciągają różne dziady od muszek owocówek po karaczany. Myszy i szczury pewnie też nie pogardzą
Bądź poważna żadne insekty się w zmywarce nie lęgną, słowo.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 14:56   #78
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Ja myję garnki na bieżąco. W zlewie. Nic mi się nie lęgnie poza muszkami owocówkami. Nie wiem skąd tyle tych dziadów. Ale z karaczanami też miałam do czynienia. Nawet do lodówki wchodziły. Z tym, że to nie u mnie w domu i w innej strefie klimatycznej
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 15:14   #79
Vulcana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 353
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Zdecydowanie polecam zmywarkę. Nie wybrażam już sobie życia bez niej Kuchnię mam bardzo małą, ale jakoś wcisnęłam 45. W domu jestem ja, TŻ i dwulatek. Mam ten model:
http://www.euro.com.pl/zmywarki-do-z...v50e00eu.bhtml
Jest przede wszystkim cicha, prosta w obsłudze, domywa naczynia.
Vulcana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-05, 18:28   #80
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

ja myję co drugi dzień, nie mam żadnych insektów, nie śmierdzi ze zmywarki. Wolę zrobić cokolwiek innego niż spędzać czas na myciu garów. Osoby, które myją ręcznie pomimo posiadania zmywarki, są dla mnie jak kosmici . Zmywanie wielu naczyń w zlewie pełnym wody jest dla mnie lekko ohydne. Ale podkreślam, że to tylko moje zdanie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 18:39   #81
heart_shaped_box
Zadomowienie
 
Avatar heart_shaped_box
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: usa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Moja zmywarka czeka na montaz Juz sie nie moge doczekac

Duzo gotuje, wiec i duzo naczyn do mycia. Ja moge placic wieksze rachunki za prad wazna jest dla mnie oszczednosc czasu.

Suszarki, ja mam tzw. ewakuacyjna
Pralke mam ladowana od gory, wiec czasem pranie jest troche pogniecione. Wystarczy je porzadnie strzepnac i wrzucic do suszary. Nie prasuje. Oczywiscie jesli zaladujesz suszarke na maxa to tak samo z pralka, pogniecie sie.

Nawet bawelne trzeba suszyc na nizszej temp. bo sie skurczy.
Troche ubran pokurczylam na poczatku zanim nauczylam sie uzywac. Uwazam, ze to swietny wynalazek. Na ubraniach nie ma zadnych paproszkow, jest miekkie i przyjemne w dotyku. Reczniki mieciutkie jak kaczuszka

Pomijajac fakt, ze mozesz sobie 1 dnia zrobic 10 pran i masz wszystko suche, to musicie wziac pod uwage klimat. Jesli latem wilgotnosc powietrza wynosi min 90% to pranie po prostu nie wyschnie (ale za to kwiaty pieknie rosna )
heart_shaped_box jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 18:52   #82
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 359
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Jeszcze pytasz! Pewnie, że warto! To jest jedyny sprzęt w domu, który jakby odpukać wysiadł mi niespodziewanie to nawet w niedzielę poleciałabym po nowy! Nie ma opcji, żeby w XXI wieku nie było w domu zmywarki. Zaoszczędza czas, energię, wodę, niweluje kłótnie typu- kto zmywa po obiedzie itp. Najlepiej oczywiście kupić 60-tkę (jeśli warunki na to pozwalają), z dobrym programem (krótki i o wysokiej temperaturze) i dobre kostki. Nawet się nie zastanawiaj tylko leć po zmywarkę
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 20:22   #83
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Do zmywarki sa specjalne wieszaczki pachnące z płynem w środku. Bardzo ładnie pachną ńo i przy częstotliwości 4-5 razy w tygodniu jeden starcza na 4 miesiące... A jak otwieram zmywarkę to zawsze przepięknie pachnie
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 12:07   #84
Vulcana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 353
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Do zmywarki sa specjalne wieszaczki pachnące z płynem w środku. Bardzo ładnie pachną ńo i przy częstotliwości 4-5 razy w tygodniu jeden starcza na 4 miesiące... A jak otwieram zmywarkę to zawsze przepięknie pachnie
Zawieszki faktycznie są super
Vulcana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 12:19   #85
filmozerca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 31
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Zdecydowanie warto. Z doświadczenia polecam zmywarki firmy Bosch - nie ma problemu z niedomytymi naczyniami, nawet jeżeli nastawi się ją po 2 - 3 dniach
filmozerca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 12:25   #86
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

moim zdaniem bardzo warto kupić zmywarkę:
1. bez względu na to, czy masz czas na zmywanie-w zlewie jest czysto, bo wszystko wkładasz do zmywarki i tam sobie czeka aż do zapełnienia. generalnie dzięki zmywarce jest po prostu czysto w kuchni. nie zgodzę się, że zmywarki nie domywają - raz że trzeba kupić dobrą zmywarkę, a dwa dobre kapsułki - jest róznica calgonit finish nabłyszcza szklanki. jedyne co, nie należy myć sztućców, bo niszczą się, matowieją. myślę, że zmywarka bardzo ułatwia życie w szczególności w przypadku małego zlewu, bądź małego blatu roboczego. nie wiem natomiast, na ile oszczędzają wodę..

---------- Dopisano o 12:25 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------

ja boscha nie polecam, bo mam piekarnik i zmywarkę i nie są dobre w piekarniku można piec tylko na jednym poziomie, bo inaczej nie dopieka, a zmywarka zdarza się że nie domyje. mam też inną zmywarkę amica i jest o niebo lepsza, genialna jest, piekarniki amica też są świetne. lepsze niż bosch.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 13:10   #87
Vulcana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 353
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
ja boscha nie polecam, bo mam piekarnik i zmywarkę i nie są dobre w piekarniku można piec tylko na jednym poziomie, bo inaczej nie dopieka, a zmywarka zdarza się że nie domyje. mam też inną zmywarkę amica i jest o niebo lepsza, genialna jest, piekarniki amica też są świetne. lepsze niż bosch.
Mam zmywarkę Boscha i jestem w 100% zadowolona. Ostatnio używałam zmywarki Amici u teściowej i powiem, że jest słaba. Jakość wykonania słaba tzn. te wysuwane "szuflady", kosze (nie wiem jak to nazwać) są liche. No chyba, że ma jakiś słaby model. Choć zmywarka nie jest stara, ma ok. 2 lat.
Piekarnik też mam Boscha. Ani razu nie zawiódł mnie. Sporo piekę ciast i dań obiadowych i zawsze wszystko dopieka. Nieraz piekłam na raz na dwóch poziomach i wszystko było OK.
Layla79, może na jakieś felerne modele trafiłaś?
PS. Żeby nie było, że zachwalam tylko Boscha, powiem, że z lodówki Boscha nie jestem zadowolona

Edytowane przez Vulcana
Czas edycji: 2013-12-06 o 13:12
Vulcana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 01:07   #88
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez antonietta Pokaż wiadomość
jezu, ktoś się naprawdę nad tym zastanawia?? To znaczy że żyje bez jej posiadania???!!!! Ja sobie nie wyobrażam, szczególnie przy dwójce dzieci... nie wiem jak wcześniej dawałam radę, oszczedność prądu, wody, kasy, no i nic tak nie cementuje związku jak zmywarka!! Kto ma ten wie, że ilość kłótni maleje o połowę
Kolejny slogan reklamowy zmywarki
No żyje żyje bez jej posiadania..ale w sumie po co skoro nie ma związku do cementowania..chyba że relacje z dzieckiem także można pod to podciągnąć bo u nas to główna oś konfliktu jeśli chodzi o obowiązki domowe
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 03:46   #89
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 474
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
Zmywam góra 15 minut dziennie, zlew mam na takiej wysokości, że nie pochylam się do niego. Tak, cenię swoje zdrowie i nie mordowałabym się pracując w kuchni niedostosowanej do mojego wzrostu.

Butelki córki myję osobno w płynie dopuszczonym do użytku dla dzieci, potem je gotuję, w zmywarce mam wysokie temperatury mycia, ale nigdy nie włożyłabym tam butelek, notabene ciekawe czy ktoś przebadał tą zmywarkową chemię pod kątem bezpieczeństwa dla niemowląt.

A co do mycia wszystkiego razem w zlewie, to logiczne, że zaczyna się od rzeczy najczystszych, a kończy na najbrudniejszych, a potem jeszcze się to płucze...
Mimo dobrej wysokości blatu kuchennego stanie z pochyloną głową jest pozycją wymuszoną dla kręgosłupa, obciąża zwłaszcza odcinek szyjny.

Dużo osób ma standardowe wysokości szafek, niedopasowane do wzrostu, a poza tym nie jest możliwe spełnienie tego warunku w przypadku np. dwojga ludzi o wzroście 170 i 190cm.

15 minut to ja zmywam po 1 posiłku, dużo gotuję i piję mnóstwo herbaty, więc sama zużywam ok.7 kubków w ciągu całego dnia, kiedy nie jestem w pracy.

Butelek i plastikowych sztućców/talerzyków dziecka nie myję w zmywarce, ale płynem nuk, tylko kubeczki ceramiczne idą do zmywarki, ale te dodatkowo płuczę.

Co do logiki i higieny mycia... podobno ok.1/4 ludzi nie myje rąk po wyjściu z toalety, więc nie sądzę, żeby się przejmowali kolejnością podczas zmywania.
Ciekawe, co jaki czas wymienia się gąbki do mycia naczyń (u mnie co ok. 4-5 dni mimo zmywarki, do rzeczy dziecka jest druga)- to dopiero są wylęgarnie bakterii, a widziałam u ludzi prawie rozpadające się ze zużycia.

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Jeszcze pytasz! Pewnie, że warto! To jest jedyny sprzęt w domu, który jakby odpukać wysiadł mi niespodziewanie to nawet w niedzielę poleciałabym po nowy! Nie ma opcji, żeby w XXI wieku nie było w domu zmywarki. Zaoszczędza czas, energię, wodę, niweluje kłótnie typu- kto zmywa po obiedzie itp. Najlepiej oczywiście kupić 60-tkę (jeśli warunki na to pozwalają), z dobrym programem (krótki i o wysokiej temperaturze) i dobre kostki. Nawet się nie zastanawiaj tylko leć po zmywarkę
Ja też, bo zmywam ręcznie w 80% , mąż- głównie rzeczy dziecka.
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 10:06   #90
monika889
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 16
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

A ja od ponad 3 lat zastanawiam się nad zmywarką i nie wiem... Mąż jest zdecydowanym przeciwnikiem, jednak ja wolę mieć zmywarkę w moim domu. Odłożyłam już nawet 1500zł, myślicie, że za tę kwotę kupię jakąś dobrą zmywarkę? Już nawet zaczęłam czytać poradniki typu: Jak wybrać zmywarkę, myślę, że najodpowiedniejszą byłaby zmywarka do zabudowy (najlepiej taka o szerokości 45cm). Jaką zmywarkę polecacie do 1500zł? I ile kosztuje miesięcznie środki do zmywarki? Mam na myśli proszki, żele, tabletki do mycia?
monika889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-01 20:33:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:55.