Naturalne mydła i mydełka :) - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-17, 13:19   #511
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez MysiaJadwisia Pokaż wiadomość
ja jeszcze dorzucę swoje 3 grosze na temat mydła szałwiowego Tuli, bo gdzieś mi przemknęło, że jedna z Was pytała jak się sprawuje do mycia włosów. Na ostateczną ocenę chyba za wcześnie, bo umyłam nim głowę dopiero 2 razy, ale zaobserwowałam co następuje:
do niedawna włosy myłam aleppo i płukałam wodą z octem spirytusowym - efekt? włosy lśniące, podatne na falowanie (chłop się śmiał, że mam fryz a'la Wodecki ). Po zakupie mydła szałwiowego przerzuciłam się na ocet jabłkowy i póki co włosy są proste ponadto hmmm "sypkie" (tzn. lekkie) no i wyglądają normalnie (bez "efektu Wodeckiego"). Tylko szczerze mówiąc nie wiem, czy to szałwia czy zmiana octu jest przyczyną...
Mysiu to ja mam takie pytanie: zamówiłam właśnie mydełka z Lawendowej Farmy i właśnie w celu mycia "futra". Wiem, że trzeba potem wypłukać w czymś kwaśnym - roztworze octu albo cytryny.
Czy mogłabyś podpowiedzieć jak to się robi?
Jakie powinny być proporcje kwasu (octu, cytryny) na litr wody do płukania?
Ile razy trzeba futro "przelać", żeby dopłukać?
Co sprawdzi się lepiej - który ocet, czy cytryna, ewentualnie czy próbowałaś ocet "doprawiać" ziółkami i takim płukać?
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 13:45   #512
MysiaJadwisia
Zakorzenienie
 
Avatar MysiaJadwisia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 694
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Mysiu to ja mam takie pytanie: zamówiłam właśnie mydełka z Lawendowej Farmy i właśnie w celu mycia "futra". Wiem, że trzeba potem wypłukać w czymś kwaśnym - roztworze octu albo cytryny.
Czy mogłabyś podpowiedzieć jak to się robi?
Jakie powinny być proporcje kwasu (octu, cytryny) na litr wody do płukania?
Ile razy trzeba futro "przelać", żeby dopłukać?
Co sprawdzi się lepiej - który ocet, czy cytryna, ewentualnie czy próbowałaś ocet "doprawiać" ziółkami i takim płukać?
ja leję do gara (dużego na tyle, żeby swobodnie doń głowa wchodziła ) ok. 1/3 - 1/2 szklanki octu (na 5-6 litrów wody, ale sama zobaczysz jakie proporcje się u Ciebie sprawdzą, to pewnie zależy od struktury włosa.) i po umyciu włosów (polecam pocieranie wilgotnych włosów mydłem- ruch przypominający szczotkowanie - a potem rozprowadzenie mydlin palcami - u mnie namydlanie dłoni, a potem wcieranie tego we włosy to była katorga) i spłukaniu mydła prysznicem, umieszczam gar na dogodnej wysokości (w moim przypadku w zlewie ) i zanurzam w tym roztworze włosy, przeczesuje je palcami, filiżanką nabieram wody z gara i polewam kilka razy czubek głowy - generalnie staram się, żeby ta zakwaszona woda dotarła gdzie się da Na koniec przepłukuję jeszcze włosy chłodną wodą z prysznica. Dodam, że włosy mi nie "pachną" octem - za to łazienka owszem Nie przeczę, że dla dziewczyn, które codziennie rano myją głowę moja procedura może zawalić rozkład dnia - ale powyżej 10 min mi to nie zajmuje, a włosy myję 2 razy w tygodniu, więc da się przeżyć (przy SLS-ach musiałam myc co drugi dzień)

Octu z ziółkami jeszcze nie przerabiałam - chyba pokombinuję może z rozmarynem albo łopianem...to może byc niezły patent, dzięki za sugestię

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Bardzo trudno szło mi ich zmywanie i spłukiwanie roztworem octu jablkowego - było bardzo czasochłonne i jak tylko omsknął mi jakis kosmyk, to wyglądał jak przetłuszczone, niemyte od tygodnia włosy...

Moje początki też były zniechęcające - mi też czasem po myciu włosy wyglądały paskudnie - a to za mało mydła użyłam, a to niedokładnie spłukałam...

Edytowane przez MysiaJadwisia
Czas edycji: 2011-05-17 o 13:50
MysiaJadwisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 19:18   #513
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

No toś mnie troszkę zmartwiła, bo na zabawy z garnkiem średnio mam miejsce, za to futra dużo i do pasa... hmm.. ja kombinowałam, żeby sobie ten ocet rozrabiać w butelce - takiej plastikowej po wodzie mineralnej - zrobić dziurkę w zakrętce i z tego polewać, ale z Twojego opisu wynika, że 1,5 l płukanki, to trochę za mało...
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 21:20   #514
MysiaJadwisia
Zakorzenienie
 
Avatar MysiaJadwisia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 694
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

ja mam "sierść" za łopatki, więc też trochę - i wg mnie, żeby dokładnie wszystko spłukać, to trzeba ową sierść zanurzyć...przynajmniej z moich doświadczeń tak wynika. A Tobie z butelką i taką ilością wlosia będzie będzie zapewne trudniej. Wybacz, że Cię zmartwiłam
MysiaJadwisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 07:31   #515
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Zmartwiłaś, ale nie bardzo
Oznacza to po prostu większe kombinacje, bo włosy w najdłuższej części (cieniowane są) kończą mi się w okolicach talii i jest ich dużo...
Musiałabym mieć naprawdę duży garnek
Tak czy tak, mycia mydłem chcę spróbować -kostki do włosów już do mnie lecą - więc coś będę musiała wymyślić
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 19:30   #516
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez MysiaJadwisia Pokaż wiadomość
włosy myję 2 razy w tygodniu, więc da się przeżyć (przy SLS-ach musiałam myc co drugi dzień)
Jak ja bym chciała móc myc włosy 2 razy w tygodniu!!! Marzenie
Myję co 2 dni, tyle, że juz dawno nie stosuje szamponów z sls.
No własnie mnie odstraszyła ta zabawa z płukankami. Dość regularnie wyjeżdżam słuzbowo na 4-5 dni, więc nie dam rady wozic ze sobą gara do płukania włosów ale patent z garem - boski!
Ja niestety stosowałam, mało jak sie okazało skuteczną, metodę na którą wpadła też vea7 - miałam w łazience 2,5 litrową butelke po pepsi z nakrętką od napoju dla dzieci (taką z otwieraną górą, jak wody w wersji active, albo napoje energetyzujące) i polewałam roztworem włosy jako ostatnie płukanie. Różnie mi to wychodziło, łatwo było pominąć jakąś partię włosów, albo nie dosięgnąć tych spod spodu.

---------- Dopisano o 20:30 ---------- Poprzedni post napisano o 20:23 ----------

Przy okazji donoszę , że doszły już do mnie wczoraj mydełka tuli (węglowe, marchewka, kawowy peeling, czekolada, super tłuste, glinka mulltani mitti, czerwona glinka i mydełko dla alergików jako gratis). Wczoraj od razu wypróbowałam mydełko węglowe - jestem nim zachwycona!
Zakupiłam tez ostatnio mydło czarne Feniqia - wbrew moim obawom okazało sie bardzo fajne, pieknie pachnie, super się pieni a jego działanie (na razie użyłam 1 raz) jest bardzo obiecujące!
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2011-05-18 o 19:31
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 08:16   #517
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Kolejne mydełko z lawendowej farmy: Lawendowa Farma - z wydajnością jest o wiele lepiej niż z rumiankową świeżością. Stosuje od 12.05 i jestem w połowie. Stosuje 2 razy dziennie na całe ciało, również metodą: mydło w rękę i szorowanie skóry. Jest delikatniejsze niż świeżość ale również sprawdza się jako delikatny peeling. Nie wysusza.

Tak sobie myślę, że przy normalnym stosowaniu czyli: mydlenie gąbki i mycie ciała gąbką mydła te były by wydajniejsze, ale ja nie lubię gąbek
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-21, 15:56   #518
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Kolejne mydełko z lawendowej farmy: Lawendowa Farma - z wydajnością jest o wiele lepiej niż z rumiankową świeżością. Stosuje od 12.05 i jestem w połowie. Stosuje 2 razy dziennie na całe ciało, również metodą: mydło w rękę i szorowanie skóry. Jest delikatniejsze niż świeżość ale również sprawdza się jako delikatny peeling. Nie wysusza.

Tak sobie myślę, że przy normalnym stosowaniu czyli: mydlenie gąbki i mycie ciała gąbką mydła te były by wydajniejsze, ale ja nie lubię gąbek
Fajna recenzja

Wpadłam po uszy i zrobiłam zamówienie na lawendowej farmie

Płatki Nagietka (dla mamci)
Nagietkowy Bobas (dla TŻ)
Cytrynowy Zmierzch (liczę na antybakteryjne działanie)
Delikatny Peeling

Nie mogę się doczekać
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 17:29   #519
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość

Wpadłam po uszy i zrobiłam zamówienie na lawendowej farmie

Płatki Nagietka (dla mamci)
Nagietkowy Bobas (dla TŻ)
Cytrynowy Zmierzch (liczę na antybakteryjne działanie)
Delikatny Peeling

Nie mogę się doczekać
Witaj w klubie Ja już się czaje na następne z Lawendowej Farmy. Powstrzymuje mnie tylko stan konta i wzrok Tż
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 18:48   #520
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Witaj w klubie Ja już się czaje na następne z Lawendowej Farmy. Powstrzymuje mnie tylko stan konta i wzrok Tż
Ciekawe, co bardziej
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 18:56   #521
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Witaj w klubie Ja już się czaje na następne z Lawendowej Farmy. Powstrzymuje mnie tylko stan konta i wzrok Tż
Mój TŻ przymknął oko na takie moje zawirowania, od kiedy olejek kokosowy uratował jego atopową skórę. Co ciekawsze, on woła o więcej.
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-21, 19:13   #522
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Mój TŻ przymknął oko na takie moje zawirowania, od kiedy olejek kokosowy uratował jego atopową skórę. Co ciekawsze, on woła o więcej.
zazdroszczę
żeby nie było: czekam na mydełka z Tuli. Wzięłam w wersji mini: oliwka węglowa, owsianka, muttani mitti, glinka różowa, miodowe, mleczne. W sumie głównie dla przyjaciółki na urodziny ale oczywiście kilka jest dla mnie
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 23:28   #523
Rybka1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 170
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Możecie ocenić skład mydła szargo, spisałam dzis w sklepie: sodium tallowate, sodium cocoate, aqua, sodium chloride, sodium hydroxide.
__________________
Pozdrawiam. Rybka1
W styczniu 2011 r. zaczęłam olejować włosy.
W marcu 2011 r. włosy zaczęły się kręcić.
Mój cel-mieć dłuższe i bardziej skręcone loki.
Rybka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 06:44   #524
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Rybka1 Pokaż wiadomość
Możecie ocenić skład mydła szargo, spisałam dzis w sklepie: sodium tallowate, sodium cocoate, aqua, sodium chloride, sodium hydroxide.
Proszę: mydło z łoju zwierzęcego, mydło kokosowe, woda, chlorek sodu, wodorotlenek sodu.

Pierwszy składnik dyskwalifikuje (jak dla mnie) mydło jako naturalne.
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 08:23   #525
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 06:54   #526
Rybka1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 170
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Proszę: mydło z łoju zwierzęcego, mydło kokosowe, woda, chlorek sodu, wodorotlenek sodu.

Pierwszy składnik dyskwalifikuje (jak dla mnie) mydło jako naturalne.
Kotwilka, dziekuję za pomoc. W takim razie to mydło nie będzie brane pod uwagę
__________________
Pozdrawiam. Rybka1
W styczniu 2011 r. zaczęłam olejować włosy.
W marcu 2011 r. włosy zaczęły się kręcić.
Mój cel-mieć dłuższe i bardziej skręcone loki.
Rybka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 12:05   #527
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

właśnie wykończyłam alep premium 70% laurie. Po pierwsze to zdjęcie produktu nie odpowiada rzeczywistości: mydło jest koloru ciemnej, zgniłej zieleni, a nie jakieś jasnozielone. Woni przeokropnie, ale nie jest to zapach zbyt intensywny.
Nie ściągało mi skóry, krótko po umyciu wyglądała na jakby wypolerowaną. Tutaj zalety kończyły się, bo np. zamiast likwidować pryszcze to miałam ich więcej. Źle odświeżało. W przypływie desperacji sięgnęłam po stara kostkę alep, która jednak lepiej się sprawuje od tego alep premium. Może to była jakaś ściema? bo kupiłam to alep premium na grzybowskiej, gdzie ściągnęli niektóre mydła biolandera...
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 13:17   #528
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
właśnie wykończyłam alep premium 70% laurie. Po pierwsze to zdjęcie produktu nie odpowiada rzeczywistości: mydło jest koloru ciemnej, zgniłej zieleni, a nie jakieś jasnozielone. Woni przeokropnie, ale nie jest to zapach zbyt intensywny.
Nie ściągało mi skóry, krótko po umyciu wyglądała na jakby wypolerowaną. Tutaj zalety kończyły się, bo np. zamiast likwidować pryszcze to miałam ich więcej. Źle odświeżało. W przypływie desperacji sięgnęłam po stara kostkę alep, która jednak lepiej się sprawuje od tego alep premium. Może to była jakaś ściema? bo kupiłam to alep premium na grzybowskiej, gdzie ściągnęli niektóre mydła biolandera...
Moje ale premium 70% było koloru jak na zdjęciach, takie beżowo-jasnozielono-szare. Pachniało delikatnie, ale raczej miło. Ja byłam nim zachwycona!
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 13:21   #529
ewwwa
Zakorzenienie
 
Avatar ewwwa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 249
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Czy moge prosić o link do sklepu lawendowej farmy? Nie wiem dlaczego nie mogę jej odnaleźć Bardzo proszę
Zaczynam dopiero przygodę z naturalnymi mydłami i szamponami, zamierzam na poczatek kupić mydełko marsylskie w Mydlarni u Franciszka i sprawdzić jak bedzie sie sprawowalo na mojej suchej i wrażliwej skórze
__________________
F. Herbert Diuna
ewwwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-23, 13:44   #530
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez ewwwa Pokaż wiadomość
Czy moge prosić o link do sklepu lawendowej farmy? Nie wiem dlaczego nie mogę jej odnaleźć Bardzo proszę
Zaczynam dopiero przygodę z naturalnymi mydłami i szamponami, zamierzam na poczatek kupić mydełko marsylskie w Mydlarni u Franciszka i sprawdzić jak bedzie sie sprawowalo na mojej suchej i wrażliwej skórze
Prosze bardzo
http://www.lawendowafarma.pl/index.php
Ja właśnie zamówiłam mydełko jogurtowe i makowy duet )
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 13:51   #531
ewwwa
Zakorzenienie
 
Avatar ewwwa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 249
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Prosze bardzo
http://www.lawendowafarma.pl/index.php
Ja właśnie zamówiłam mydełko jogurtowe i makowy duet )
Dziękuję! Zaraz sobie pooglądam te stronę
__________________
F. Herbert Diuna
ewwwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 14:01   #532
kesera
Raczkowanie
 
Avatar kesera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 46
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Dziewczyny, ile ważą mydła z Lawendowej Farmy?
kesera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 15:26   #533
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez kesera Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ile ważą mydła z Lawendowej Farmy?
100 gramów
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 16:51   #534
kesera
Raczkowanie
 
Avatar kesera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 46
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Dziękuję
kesera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 08:16   #535
ewwwa
Zakorzenienie
 
Avatar ewwwa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 249
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Zamówiłam na lawendowej farmie trzy mydełka: plaster miodu, wanilia i miód, rumiankowy bobas Juz nie mogę doczekać się tych mydełek

Zastanawiam się tez nad mydłami do włosów i balsamem w kostce, miałyście może coś z nich?
__________________
F. Herbert Diuna
ewwwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 10:01   #536
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez ewwwa Pokaż wiadomość
Zamówiłam na lawendowej farmie trzy mydełka: plaster miodu, wanilia i miód, rumiankowy bobas Juz nie mogę doczekać się tych mydełek

Zastanawiam się tez nad mydłami do włosów i balsamem w kostce, miałyście może coś z nich?
Ja zamówiłam twardy balsam (lawendowy), ale dopiero idzie
O mydłach do włosów dziewczyny pisały na wczesniejszych stronach, tez byłam nimi zainteresowana .
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 11:24   #537
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Pochwalę się moim nowym zakupem - Cattier. Kupiłam jako mydło do twarzy. Po kilku dniach stosowania nic mi nie wyskoczyło, mydło nie wysuszyło buzi i ogólnie jestem zadowolona. Machnęłam nim też całe ciało pod prysznicem i pomimo braku balsamu do kąpieli (pośpiech), nie miałam uczucia suchej skóry.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Cattier mydło.jpg (40,7 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Cattier mydło INCI.jpg (43,8 KB, 29 załadowań)
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 11:38   #538
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Ładny skład A gdzie kupiłaś?
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 11:44   #539
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Ładny skład A gdzie kupiłaś?
W aptece na Świętokrzyskiej zaraz przy przystanku autobusowym (obok budynku Rondo 1). Cena 18 zł.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 15:23   #540
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Dziewczyny a które mydełka z lawendowej farmy polecacie do skóry trądzikowej? Bo nie wiem od czego zacząc moją przygode z tym sklepem
lipss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-05 09:44:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:50.