OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-28, 21:22   #2011
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
Hejka!
Dziewczyny pomóżcie... Dopiero zaczęłam czytać ten wątek, ale mam pytanko i jestem niecierpliwa, bo OCM chciałabym móc stosować już od zaraz... Moje pytanie: W jakiej kolejności się myjecie? Chodzi mi o to, że codziennie wieczorem biorę prysznic (ciepły, niezbyt gorący) i stąd pytanie: kiedy robić OCM? Przed prysznicem? Ale to by chyba znowu rozszerzyło pory... Czy lepiej po? Ale czy nie ubabram sobie czyściutkich włosów olejami??
Czekam na rady
Ja tam czasem OCM stosuję podczas prysznica. Olej na twarz i pod prysznic wskakuję, ciepło, skóra się rozgrzewa, na koniec traktuję się szmatką i już

Cytat:
Napisane przez TatsianaD Pokaż wiadomość
Czytam wasze komentarze i już przez dwa dni próbuję myć twarz olejem. Mam tylko olej kokosowy, więc myje twarz i oczy olejem kokosowy - i mogę stwierdzić, że super oczyszcza skórę i robi demakijaż. Mam suchą skórę i boję się dodawać olej rycynowy. Na razie sam olej kokosowy dobrze się sprawuję! Może ktoś już próbował używać ten olej do oczyszczania twarzy?
Kokosek jest super, ale ja używam do smarowania po OCM właśnie jak mi się przesusz zdarza.

Cytat:
Napisane przez XoXJuSsStYnKaXoX Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam takie pytanko można zrobić taką mieszankę do OCM (moja cera tłusta, trądzikowa): olej słonecznikowy + olej rycynowy + olejek eteryczny (ze słodkiej pomarańczy lub drzewa herbacianego) wszystko zakupione na ZSK olej rycynowy w aptece.
Spokojnie można
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 23:14   #2012
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

trommelka i mangha bardzo dziękuję za odpowiedź!!! Chyba będę robić przed kąpielą OCM, ale bez zimne wody, prysznic, ale już bez olejów (leniwa jestem) i na koniec zimna woda, hydrolat. Jak myślicie, może być??
A po OCM stosujecie jeszcze jakiś krem?? I czy do OCM można użyć oleju z róży np.: z mazideł? Mam cerę mieszaną z rozszerzonymi porami.
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 10:38   #2013
940aaead32a02128bb608a6b94f04b4806a21ce5_60383a2a3bc41
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 615
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
Hejka!
Dziewczyny pomóżcie... Dopiero zaczęłam czytać ten wątek, ale mam pytanko i jestem niecierpliwa, bo OCM chciałabym móc stosować już od zaraz... Moje pytanie: W jakiej kolejności się myjecie? Chodzi mi o to, że codziennie wieczorem biorę prysznic (ciepły, niezbyt gorący) i stąd pytanie: kiedy robić OCM? Przed prysznicem? Ale to by chyba znowu rozszerzyło pory... Czy lepiej po? Ale czy nie ubabram sobie czyściutkich włosów olejami??
Czekam na rady
ja najpierw oczyszczam twarz olejami, potem biorę prysznic i nakładam krem. Włosy naczesuję do góry, zakładam opaskę i jest okej .


Cytat:
Napisane przez TatsianaD Pokaż wiadomość
Czytam wasze komentarze i już przez dwa dni próbuję myć twarz olejem. Mam tylko olej kokosowy, więc myje twarz i oczy olejem kokosowy - i mogę stwierdzić, że super oczyszcza skórę i robi demakijaż. Mam suchą skórę i boję się dodawać olej rycynowy. Na razie sam olej kokosowy dobrze się sprawuję! Może ktoś już próbował używać ten olej do oczyszczania twarzy?
dodaj koniecznie olejku rycynowego, bo on jest bazą Chociaż troszkę



jednak wróciłam do olei, z tymże po oczyszczeniu twarzy nakładam maść z witaminą C, bo mimo ,że dałam jak najmniejszą ilość olejku rycynowego to przez to przesuszenie, wyskakiwały mi te syfy. przynajmniej obrałam taką teorię i teraz cera powoli się normuje, pryszcze zanikają, zobaczymy co będzie dalej.
940aaead32a02128bb608a6b94f04b4806a21ce5_60383a2a3bc41 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 16:25   #2014
TatsianaD
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 37
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziękuję dziewczyny! Pewnie muszę kupić sobie ten olej rycynowy i zrobić normalną mieszankę a olejem kokosowych smarować twarz po OCM.
TatsianaD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 16:39   #2015
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez pszczola2000 Pokaż wiadomość
mi tusz i cienie rewelacyjnie zmywa olejek, moze mniej np kredke do dolnej powieki.
Mówisz o krzywdzie przez olejek z drzewa herbacianego, a możesz powiedzieć jakie to może przynieść skutki?
Kredkę z lini wodnej bardzo delikatnie ścieram szmatką na sam koniec, jak przykładam ja zminą na twarz, ale naprawde bardzo deliktanie.
Olejek herbaciany jest dobry dla cer z problemammi, bo niweluje wypryski i działa kojąca i regulująco na sebum, ale jak dasz go za dużo może za bardzo podraznić skórę. Ja na 50 ml daję go maks 3-4 krople.

Cytat:
Napisane przez italiana89 Pokaż wiadomość
Zaczęłam stosować, metodą parówkową właśnie, z obawy o naczynka.

I uważam szczerze mówiąc, że to lepsza metoda niż ze szmatką Po pierwsze, mniejszy strach o naczynka, po drugie, nie trzeba ściereczki z mikrofibry, wystarczą ręczniczki papierowe, po trzecie, umywalka nie jest otłuszczona...

Nawet chyba nie kupuję tej ściereczki Po co?
Witamy ;-)....Umywalka to czasem koszmar, a szmatki nie kupuj skoro parówki działają na Ciebie super.

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
Hejka!
Dziewczyny pomóżcie... Dopiero zaczęłam czytać ten wątek, ale mam pytanko i jestem niecierpliwa, bo OCM chciałabym móc stosować już od zaraz... Moje pytanie: W jakiej kolejności się myjecie? Chodzi mi o to, że codziennie wieczorem biorę prysznic (ciepły, niezbyt gorący) i stąd pytanie: kiedy robić OCM? Przed prysznicem? Ale to by chyba znowu rozszerzyło pory... Czy lepiej po? Ale czy nie ubabram sobie czyściutkich włosów olejami??
Czekam na rady
To i ja Ci napiszę: nałóż oleje na twarz, bierz prysznic - bo dzięki ciepłej wodzie pory się oczyszczą i potem zmyj oleje. A włosy chronię nakładając czepek, związując je, lub nawet taką metriałową opaskę na włosy by grzywka się nie taplałam w olejach;-)

Cytat:
Napisane przez TatsianaD Pokaż wiadomość
Czytam wasze komentarze i już przez dwa dni próbuję myć twarz olejem. Mam tylko olej kokosowy, więc myje twarz i oczy olejem kokosowy - i mogę stwierdzić, że super oczyszcza skórę i robi demakijaż. Mam suchą skórę i boję się dodawać olej rycynowy. Na razie sam olej kokosowy dobrze się sprawuję! Może ktoś już próbował używać ten olej do oczyszczania twarzy?
Tak jak już jedna z Wizażanek Ci pisała 0 to nie jest OCM, bo do tej mieszanki daje się olej rycynowy. Jeśli masz suchą skórę zrób mieszankę z 90% kokosa i 10% rycyny, nic a nic Ci się nie powinno stac, przy tak małej ilości.
Kokosowego unikam, bo sój kilkogram przechowuję w lodówce jako pólprodukt w kuchni i do kosmetyków, więc ma stałą konsystencję, a i boję się wyprysków, bo jendka kokoswoy nie jest dobry. Nakładaj go tez na końcówki włosów przed ich myciem i na ciało - jako baslam. A na twarz - jak krem

Cytat:
Napisane przez XoXJuSsStYnKaXoX Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam takie pytanko można zrobić taką mieszankę do OCM (moja cera tłusta, trądzikowa): olej słonecznikowy + olej rycynowy + olejek eteryczny (ze słodkiej pomarańczy lub drzewa herbacianego) wszystko zakupione na ZSK olej rycynowy w aptece.
Tak, pomarańczy mozesz dać nieco więcej, a z herbacianym nie szalej za bardzo ;-)
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 22:09   #2016
Wiosenna000
Raczkowanie
 
Avatar Wiosenna000
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 37
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

[1=940aaead32a02128bb608a6 b94f04b4806a21ce5_60383a2 a3bc41;33207774]ja najpierw oczyszczam twarz olejami, potem biorę prysznic i nakładam krem. Włosy naczesuję do góry, zakładam opaskę i jest okej .



dodaj koniecznie olejku rycynowego, bo on jest bazą Chociaż troszkę



jednak wróciłam do olei, z tymże po oczyszczeniu twarzy nakładam maść z witaminą C, bo mimo ,że dałam jak najmniejszą ilość olejku rycynowego to przez to przesuszenie, wyskakiwały mi te syfy. przynajmniej obrałam taką teorię i teraz cera powoli się normuje, pryszcze zanikają, zobaczymy co będzie dalej.[/QUOTE]

Właśnie sobie skojarzyłam że moje niespodzianki moga być związane z przesuszeniem skóry. Najpierw robią sie takie podskórne malutkie gulki a z nich po jaimś czasie powstają czerwone pryszcze, ale one tak sobie siedzą na policzkach i nic sie z nimi nie dzieje. Nawet nie maja zamiaru się goić. Może to rzeczywiście wina przesuszenia. Wczesniej takie cuda to tylko w sterfie T mi wyskakiwały.
Mam zamiar zamówić jakis olej z ZSK. Teraz używam BD niebieskiej ale jest w niej pantenol a moja skóra się z nim nie lubi.
Już sama nie wiem. OCM stosuje od 2 miesiecy a wcale nie jest lepiej, powiedziałabym ,że nawet ciut gorzej
I chyba przy następnej mieszance zmniejsze ilosc rycynowego do minimum, bo do tej pory bylo ok 30% , ale niestety moja skóra coraz bardziej przypomina wiór. Błędne koło
Musiałam się komuś wyżalić, z gory przepraszam
I obawiam sie , że bez dermatologa sie nie obejdzie
__________________
"Czasami mam wrażenie, że kolekcjonuję pomyłki"
Wiosenna000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-30, 07:29   #2017
pszczola2000
Rozeznanie
 
Avatar pszczola2000
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 833
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez siwa anka Pokaż wiadomość
Kredkę z lini wodnej bardzo delikatnie ścieram szmatką na sam koniec, jak przykładam ja zminą na twarz, ale naprawde bardzo deliktanie.
Olejek herbaciany jest dobry dla cer z problemammi, bo niweluje wypryski i działa kojąca i regulująco na sebum, ale jak dasz go za dużo może za bardzo podraznić skórę. Ja na 50 ml daję go maks 3-4 krople.

Dzięki za info, właśnie mam parę niespodzianek na buzi dlatego chcę tylko w tych miejscach nakładać nierozcieńczany olejek zdh. Pare kropel tak na oko z 7 może daje na wacik i na wypryski. Boje się że jak rozcięcze "dłużej" będe czekała na poprawę niespodzianek

uff czyli jest ok
__________________
Zapuszczamy i dbamy o włoski

Go włoski Go!

(70cm)

Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!

pszczola2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-31, 12:46   #2018
szare_0
Raczkowanie
 
Avatar szare_0
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 150
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja OCM robię zawsze po kąpieli, tzn. najpierw myję włosy i w tym czasie podgrzewam sobie wodę, bo w kranie nie mam aż tak ciepłej. Jak już umyję włosy to przynoszę sobie do łazienki pojemniczek z wodą i nakładam pokrywkę, żeby za szybko nie wystygła. W tym czasie biorę prysznic i jak wyjdę dopiero, to nakładam olej na twarz, dekolt i ramiona. Dlatego nie mogę robić najpierw OCM, ponieważ ja olejuję nie tylko samą twarz...Zaznaczam, że jeszcze przed myciem włosów zmywam micelem oczy, bo nie daje rady coś ten olej, nie dość, że po całej twarzy rozmazane czarne plamy, to jeszcze i tak nie do końca wszystko zmyte.
Używam takiej biedronkowej szmatki żółtej i jest ok, ja np. nie tylko przykładam do twarzy, ale też trę, bo fajny peeling robi
szare_0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 18:55   #2019
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez pszczola2000 Pokaż wiadomość
Dzięki za info, właśnie mam parę niespodzianek na buzi dlatego chcę tylko w tych miejscach nakładać nierozcieńczany olejek zdh. Pare kropel tak na oko z 7 może daje na wacik i na wypryski. Boje się że jak rozcięcze "dłużej" będe czekała na poprawę niespodzianek

uff czyli jest ok
A to chyba, że tak patyczkiem i punktowo ;-), ale piecze mocno.
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 15:21   #2020
Moonchildx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny, pomocy z OCM! Próbowałam jej już 3 razy - właśnie jestem przy tym trzecim ale traciłam zapał za każdym razem. Efektów nie ma. Co robię źle?
Sporządziłam roztwór 20% olejku rycynowego + reszta oleju z pestek winogron. Mam cerę chyba mieszaną, czoło i koło nosa mi się tłuszczą. Zwłaszcza od kiedy odstawiłam hormonalne tabletki anty. Od kilku miesięcy przeżywam najazd wyprysków - małych i dużych, w różnych miejscach (nawet na uchu!), również bolące podskórne. Mam paskudny nawyk dotykania często twarzy i niestety źle się to odbija na mojej cerze

Przeczytałam o OCM na innym forum, obejrzałam filmik i 2 razy próbowałam. Na początku efekt fajny, widać, że skóra oczyszczona, ale nie ze wszystkiego - mam sporo wągrów, głownie na nosie (fuj). Ale szybko skóra się tłuści, zapycha i pojawiają się kolejne wypryski. Już nie mam siły.
Robię wszystko jak na filmiku, tylko ręcznik mam frotowy, taki malutki, cienki, do twarzy. Robiłam oczyszczanie na noc tylko, bo ponoć 2 razy dziennie nie wolno.
Czy coś robię źle? Pomóżcie
Moonchildx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 15:52   #2021
szare_0
Raczkowanie
 
Avatar szare_0
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 150
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Moonchildx Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pomocy z OCM! Próbowałam jej już 3 razy - właśnie jestem przy tym trzecim ale traciłam zapał za każdym razem. Efektów nie ma. Co robię źle?
Sporządziłam roztwór 20% olejku rycynowego + reszta oleju z pestek winogron. Mam cerę chyba mieszaną, czoło i koło nosa mi się tłuszczą. Zwłaszcza od kiedy odstawiłam hormonalne tabletki anty. Od kilku miesięcy przeżywam najazd wyprysków - małych i dużych, w różnych miejscach (nawet na uchu!), również bolące podskórne. Mam paskudny nawyk dotykania często twarzy i niestety źle się to odbija na mojej cerze

Przeczytałam o OCM na innym forum, obejrzałam filmik i 2 razy próbowałam. Na początku efekt fajny, widać, że skóra oczyszczona, ale nie ze wszystkiego - mam sporo wągrów, głownie na nosie (fuj). Ale szybko skóra się tłuści, zapycha i pojawiają się kolejne wypryski. Już nie mam siły.
Robię wszystko jak na filmiku, tylko ręcznik mam frotowy, taki malutki, cienki, do twarzy. Robiłam oczyszczanie na noc tylko, bo ponoć 2 razy dziennie nie wolno.
Czy coś robię źle? Pomóżcie
3x to znaczy, że miałaś 3 podejścia i jak długo one trwały? Z tego co czytałam, olej winogronowy jest całkiem dobry. Ale nie wiem zupełnie, co mogę Ci doradzić? Może powinnaś wybrać się do dermatologa? Z tego co piszesz, masz dosyć poważny problem... No i jeszcze te hormony na dodatek. One potrafią zrobić niezłe zamieszanie w ludzkim organizmie.
Może któraś z bardziej doświadczonych Wizażanek potrafi coś poradzić?
szare_0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-01, 16:03   #2022
Moonchildx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez szare_0 Pokaż wiadomość
3x to znaczy, że miałaś 3 podejścia i jak długo one trwały? Z tego co czytałam, olej winogronowy jest całkiem dobry. Ale nie wiem zupełnie, co mogę Ci doradzić? Może powinnaś wybrać się do dermatologa? Z tego co piszesz, masz dosyć poważny problem... No i jeszcze te hormony na dodatek. One potrafią zrobić niezłe zamieszanie w ludzkim organizmie.
Może któraś z bardziej doświadczonych Wizażanek potrafi coś poradzić?
Dzięki za odpowiedź
Mam trzecie podejście teraz. 2 poprzednie trwały po ok.2-3 tygodnie. Do dermatologa muszę iść swoją drogą, ale kolejka długa a buzia coraz gorsza.
Czy jestem w stanie czymś odetkać pory? Te czarne kropki na nosie i wokół mnie do szału doprowadzają, a nic nie pomaga. Zaraz po oczyszczaniu jeszcze w miarę jest ale bardzo szybko efekt znika, a na porach pojawiają się takie jakby "kropelki" sebum i zaczynam się świecić.
Moonchildx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 16:38   #2023
szare_0
Raczkowanie
 
Avatar szare_0
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 150
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Moonchildx Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź
Mam trzecie podejście teraz. 2 poprzednie trwały po ok.2-3 tygodnie. Do dermatologa muszę iść swoją drogą, ale kolejka długa a buzia coraz gorsza.
Czy jestem w stanie czymś odetkać pory? Te czarne kropki na nosie i wokół mnie do szału doprowadzają, a nic nie pomaga. Zaraz po oczyszczaniu jeszcze w miarę jest ale bardzo szybko efekt znika, a na porach pojawiają się takie jakby "kropelki" sebum i zaczynam się świecić.
ja mam tak samo, parę minut po umyciu, a tu zaraz pojawiają się małe kropeleczki z porów na nosie! To mnie doprowadza do szału, bo ja się świecę wybitnie i nie mogę sobie z tym poradzić! Nie tylko na nosie czy w strefie T, ale na całej twarzy...OCM też nie oczyszcza mi należycie porów, chociaż nie mam prawie wcale wyprysków i to jest plus.
Czym matujesz cerę?
szare_0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 16:41   #2024
Moonchildx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez szare_0 Pokaż wiadomość
ja mam tak samo, parę minut po umyciu, a tu zaraz pojawiają się małe kropeleczki z porów na nosie! To mnie doprowadza do szału, bo ja się świecę wybitnie i nie mogę sobie z tym poradzić! Nie tylko na nosie czy w strefie T, ale na całej twarzy...OCM też nie oczyszcza mi należycie porów, chociaż nie mam prawie wcale wyprysków i to jest plus.
Czym matujesz cerę?
No właśnie. A ja oprócz świecenia i porów mam jeszcze wypryski (a tak było cudownie jak brałam hormony ). Na dzień stosuję garnier matujący (w seledynowej tubce) i właściwie nic więcej. Nie używam podkładów, pudrów etc.
Moonchildx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 17:23   #2025
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

A czy w tym Garnierze nie ma zapychaczy? Sprawdzałaś sklad? Co używasz na noc?

EDIT: ten? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...-matujacy.html
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"


Edytowane przez tenebra
Czas edycji: 2012-04-01 o 17:26
tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 21:57   #2026
Moonchildx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
A czy w tym Garnierze nie ma zapychaczy? Sprawdzałaś sklad? Co używasz na noc?

EDIT: ten? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...-matujacy.html
Tak, ten. Na noc różnie. Jak czyściłam olejem to albo nic albo odrobinę oleju. A jak czyściłam peelingiem garniera 3w1 to krem tłusty(bambino) albo nawilżający (bielenda, czarna oliwka).
A co zapycha w tym kremie? Ja jestem zielona. Na karku 30 lat a ja jestem kosmetyczną dziewicą Używam tylko myjących + tusz do rzęs i czasem cienie
Moonchildx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 14:51   #2027
pussynka
Raczkowanie
 
Avatar pussynka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 379
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny, czy po OCM mogę zastosować tonik PHA z glukonolaktonem 5% ?
pussynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 17:14   #2028
Moonchildx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny, zamówiłam mydło Alep, kupiłam olejek z drzewa herbacianego, z Alterra (na włosy chyba?), krem brzoskwiniowy z Alterra (brązujący - mój pierwszy w życiu) no i najważniejsze - płyn micelarny Bioderma (był na promocji).

Plan na moją cerę (trądzik, mieszana, zaskórniki) jest taki:
wieczorem OCM (olej z pestek winogron + 20% rycyny + kilka kropel olejku z dh), jak dostanę alep to tym zmyję. Smarować czymś na noc jeszcze twarz?
Rano płyn micelarny + krem brzoskwiniowy.
Olejek Alterra nałożyłam na włosy i umyję za jakieś 2 h.
Czy dobrze myślę?
Moonchildx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 19:04   #2029
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Moonchildx Pokaż wiadomość
Smarować czymś na noc jeszcze twarz?
No kolezanko, nawilżenia nigdy za wiele
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-02, 19:55   #2030
Moonchildx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
No kolezanko, nawilżenia nigdy za wiele
No tak Ale co radzisz użyć po OCM? Gdzies słyszałam, że już nic nie trzeba. Albo tego oleju, którym się myje jeszcze troszkę można wmasować.
Moonchildx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 22:09   #2031
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Moonchildx Pokaż wiadomość
Tak, ten. Na noc różnie. Jak czyściłam olejem to albo nic albo odrobinę oleju. A jak czyściłam peelingiem garniera 3w1 to krem tłusty(bambino) albo nawilżający (bielenda, czarna oliwka).
A co zapycha w tym kremie? Ja jestem zielona. Na karku 30 lat a ja jestem kosmetyczną dziewicą Używam tylko myjących + tusz do rzęs i czasem cienie
Ja niestety nie jestem specem od składów, ale to co udało mi się znaleźć...

Aqua, Cyclohexasiloxane, Glycerin, Montmorillonite, Glyceryl Stearate SE, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Stearyl Alcohol, Camphor, Carbomer, CI 42090, Disodium EDTA, Niacinamide, Octyl Methoxycinnamate, Panthenol, Salicylic Acid, Sodium Hydroxide, Spirea Ulmaria, Triclosan, Xanthan Gum, Zinc PCA, Methylparaben, Chlorphenensin, Butylparaben, (B3684/1)

Na drugim miejscu mamy sylikon Cyclopentasiloxane, który nie pomaga przed utratą wilgoci ze skóry. Dalej gliceryna - niby nawilża, ale może też wysuszać. Następną mamy glinkę zieloną, fajnie, ale też może wysuszyć.
Glyceryl Stearate SE i Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate to emulgatory, Stearyl Alcohol też ma za zadanie utrzymać odpowiednią konsystencję/lepkość.
Kamfora czyli odkażacz, a dalej to już barwniki i substancje regulujące lepkość itp.
Gdzieś pod koniec składu masz:
Niacinamide - witamina B3
Octyl Methoxycinnamate - filtr, ale jest podawany jako składnik niebezpieczny
Pantenol - to wiadomo
Salicylic Acid - kwas salicylowy, konserwant i złuszczacz
Sodium Hydroxide - wodorotlenek sodu, wpływa na ph
Triclosan - środek antybakteryjny
Zinc PCA - antyseptyk, wysuszacz

a reszta to już parabeny.



Podsumowując: jak dla mnie ten krem nie ma w sobie prawie nic dobrego, mnóstwo składników wysuszających, a poprzez wysuszanie cery produkuje ona więcej sebum i tak w kółko. Nie ma tam nic nawilżającego oprócz gliceryny, która nie działa super na każdego. Z ciekawszych rzeczy to tylko witamina B3


Masz pod 30 lat, powinnaś zacząć stosować kremy odpowiednie do swojego wieku (zapobiegające zmarszczkom), ale te bez odpowiedniej "bazy" nic nie dadzą. Radzę zacząć prosto np od mieszania na noc żelu hialuronowego z wybranym olejem. Na dzień np. lekkie serum odpowiednie dla twojego typy cery i filtr (są wątki o filtrach, tam możesz znaleźć sprawdzone kremy). Jak micel ci się sprawdza to spoko, ale pomyśl może o hydrolacie. Unikaj kosmetyków typowo drogeryjnych typu Garnier czy L'oreal. Niewiele jest w nich dobrego. Naucz się czytać składy, tam gdzie w kremach widzisz Parafinum Liquidum nie kupuj, jest to zapychacz, który u wielu (nie wszystkich) osób sieje spustoszenie Ahha, i jeżeli masz tendencję do zapychania to też nie przesadzaj z witaminą E, też może "wspomóc" zapychanie.

Przede wszystkim nawilżaj skórę, jeżeli na początku po odstawieniu tych "matujących cudów" będzie ci się wydawało że masz mega tłustą cerę - przetrzymaj. Tak jak pisałam wyżej, myślę że olej+żel hialuronowy będzie ok.

Kup też sobie jakiś fajny kremik pod oczy - ja kupiłam ostatnio Alterry właśnie, efektów nie ocenie, bo je to za 20lat będę mogła oglądać, ale przyjemny w stosowaniu i skład niczego sobie i tani

Co do kremu brzoskwiniowego Alterry to się nie wypowiem, bo nie używałam (jam blada i to lubię ) ale mam zaufanie do tej marki


Przepraszam, że tak późno i w sumie nie na temat, ale mam nadzieję, że choć trochę pomogłam.
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 08:31   #2032
guniaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar guniaaa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 2 309
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Zaczynaja mi wyskakiwac drobne pryszczyki na nosie i czole,jesli to oczyszczanie ,to ile powinnien maksymalnie trwac,bo jesli dluzej trwa,to jest to juz zapchanie,prawda?
__________________
Uzależniona od Wizażu
Staram się spełnić marzenia...za długo odkładane
guniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 11:07   #2033
Zwies
Zakorzenienie
 
Avatar Zwies
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 787
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez pszczola2000 Pokaż wiadomość
Dzięki za info, właśnie mam parę niespodzianek na buzi dlatego chcę tylko w tych miejscach nakładać nierozcieńczany olejek zdh. Pare kropel tak na oko z 7 może daje na wacik i na wypryski. Boje się że jak rozcięcze "dłużej" będe czekała na poprawę niespodzianek

uff czyli jest ok
uważaj z tym olejkiem, możesz sobie zrobić nim nawet krzywdę.
7 kropel to można dodać na 100ml do żelu do mycia. On jest bardzo silny.
Długo już tak stosujesz?
__________________

Ćwiczę z Ewą od 3.07.2012 - już 7 razy
Zwies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 11:35   #2034
XoXJuSsStYnKaXoX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 70
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Pytanko mam dziewczyny... używała któraś z was tego kremu:

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...cy.html&next=1

ostatnio do nawilżania używałam alantan dermoline ale mi się skończył i bym wypróbowała coś innego( ten alantan nie był w sumie zły nawilżał bardzo ładnie ale miałam wrażenie że jest za ciężki tak mi się twaz pociła:/)
XoXJuSsStYnKaXoX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 20:54   #2035
Moonchildx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Wielkie dzięki, Tenebra, za wyczerpujący wpis, mimo, że wprowadziłam tu chyba offtop. Ale że jestem całkiem zielona, to może ktoś mi poleci jakiś dobry żel hialuronowy? Bo nie mam o tym pojęcia żadnego. A to serum to jakie?
Już sama nie wiem, co mam robić Czym nawilżać...
Mam cerę chyba mieszaną, tłustą w strefie T, skłonną do zaskórników i wyprysków/pryszczy.
Moonchildx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 21:00   #2036
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Żel hialuronowy możesz zamówić na Biochemii urody, mazidłach, zsk (sklepy internetowe). Stacjonarnie to ja nie wiem, ale wydaje mi się że nigdzie...
Serum... to już byś musiała poszukać. Na Biochemii urody są sprzedawane zestawy do zrobienia odpowiedniego do danego typu cery, na mazidłach są przepisy.

Ale się nie przestrasz, zrobienie takiego serum polega po prostu na pomieszaniu kilku składników, które masz przysyłane odpowiednio odmierzone itd tylko wrzucasz, mieszasz i gotowe


Ale to możesz zostawić na później, na początek myślę, że żel hialuronowy wystarczy I jak już byś robiła zamówienie na BU to pooglądaj hydrolaty (zamiast toniku) jest ich mnóstwo, opisane jaki do jakiej cery
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 21:17   #2037
Moonchildx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
Żel hialuronowy możesz zamówić na Biochemii urody, mazidłach, zsk (sklepy internetowe). Stacjonarnie to ja nie wiem, ale wydaje mi się że nigdzie...
Serum... to już byś musiała poszukać. Na Biochemii urody są sprzedawane zestawy do zrobienia odpowiedniego do danego typu cery, na mazidłach są przepisy.

Ale się nie przestrasz, zrobienie takiego serum polega po prostu na pomieszaniu kilku składników, które masz przysyłane odpowiednio odmierzone itd tylko wrzucasz, mieszasz i gotowe


Ale to możesz zostawić na później, na początek myślę, że żel hialuronowy wystarczy I jak już byś robiła zamówienie na BU to pooglądaj hydrolaty (zamiast toniku) jest ich mnóstwo, opisane jaki do jakiej cery
Kurcze, uzmysławiasz mi, jak mało wiem o kosmetykach :/
Ok, to może tak: Hydrolat lawendowy 100% EKOLOGICZNY z BU + Czysty Żel hialuronowy 1% z BU
Rozumiem, że rano się psikam tym hydrolatem a potem zamiast kremu nakładam mieszankę żelu hial.+np.trochę oleju z pestek winogron? Tak się tego używa? (wstyd)
Moonchildx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 21:27   #2038
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Żel+olej radzę na noc. Na dzień stosuj hydrolat i na to krem który kupiłaś i na początek będzie naprawdę super
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 21:44   #2039
Moonchildx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
Żel+olej radzę na noc. Na dzień stosuj hydrolat i na to krem który kupiłaś i na początek będzie naprawdę super
Ok, tak spróbuję, wielkie dzięki za rady
Moonchildx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 19:02   #2040
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez guniaaa Pokaż wiadomość
Zaczynaja mi wyskakiwac drobne pryszczyki na nosie i czole,jesli to oczyszczanie ,to ile powinnien maksymalnie trwac,bo jesli dluzej trwa,to jest to juz zapchanie,prawda?
Tak to na pewno oczyszczanie, ile już czasu robisz OCM? Pytanie o czas tego oczyszczani jest trochę kłopotliwe, bo to zalezy od wielu czynników: ile masz lat, jakich kosmetyków do pielegnacji używaż, jakich do makijażu, czy przebywasz w klimatyzowanych pomieszczeniach, jaką masz dietę - styl odżywiania. Im bardziej zanieczyszcone jest całe ciało, tym dłużej trwa jego oczyszczanie - taka jest zasada.

Cytat:
Napisane przez Moonchildx Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zamówiłam mydło Alep, kupiłam olejek z drzewa herbacianego, z Alterra (na włosy chyba?), krem brzoskwiniowy z Alterra (brązujący - mój pierwszy w życiu) no i najważniejsze - płyn micelarny Bioderma (był na promocji).

Plan na moją cerę (trądzik, mieszana, zaskórniki) jest taki:
wieczorem OCM (olej z pestek winogron + 20% rycyny + kilka kropel olejku z dh), jak dostanę alep to tym zmyję. Smarować czymś na noc jeszcze twarz?
Rano płyn micelarny + krem brzoskwiniowy.
Olejek Alterra nałożyłam na włosy i umyję za jakieś 2 h.
Czy dobrze myślę?
Jak masz olejek z Alterry to spokojnie mozesz go czasem dać do OCM na miesjce tego z pestek winogron. Jeśli do zmywania masz szmatkę - mydełko nie będzie Ci tu potrzebne. Alepp mozżesz wykorzystać do mycia np. rano, gdy wieczorem robisz OCM.
Jeśli twarz będziesz miała bardzo mocno ściągniętą, jeśli będziesz czuła, ze potrzebujesz kremu - to po prostu go nałóż ;-). Nie wszystkie z nas używają po OCM kremów, niektóre smarują się olejem, masłem np. shea, albo zostawiają twarz "czystą".

Cytat:
Napisane przez Moonchildx Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pomocy z OCM! Próbowałam jej już 3 razy - właśnie jestem przy tym trzecim ale traciłam zapał za każdym razem. Efektów nie ma. Co robię źle?
Sporządziłam roztwór 20% olejku rycynowego + reszta oleju z pestek winogron. Mam cerę chyba mieszaną, czoło i koło nosa mi się tłuszczą. Zwłaszcza od kiedy odstawiłam hormonalne tabletki anty. Od kilku miesięcy przeżywam najazd wyprysków - małych i dużych, w różnych miejscach (nawet na uchu!), również bolące podskórne. Mam paskudny nawyk dotykania często twarzy i niestety źle się to odbija na mojej cerze

Przeczytałam o OCM na innym forum, obejrzałam filmik i 2 razy próbowałam. Na początku efekt fajny, widać, że skóra oczyszczona, ale nie ze wszystkiego - mam sporo wągrów, głownie na nosie (fuj). Ale szybko skóra się tłuści, zapycha i pojawiają się kolejne wypryski. Już nie mam siły.
Robię wszystko jak na filmiku, tylko ręcznik mam frotowy, taki malutki, cienki, do twarzy. Robiłam oczyszczanie na noc tylko, bo ponoć 2 razy dziennie nie wolno.
Czy coś robię źle? Pomóżcie
To ja jeszcze dwa słowa od siebie... Przede wszystkim: 3 razy to naprawdę zbyt mało by cokolwiek powiedzieć ;-). Pytanie koleżanki powtarzam: w jakim odstępnie czasu robiłaś OCM?
Efekty zazwyczaj są po około tygodniu, dwóch systematycznego używania, po około miesiącu, dwóch skóra na twarzy powinna się unormować.
Ta metoda jest naturalna, a temu co naturalne musisz dać czas by zadziałało.
2 razy dziennie - to dużo, a czy nie wolono to ja nie powiem. Po prostu to wyglądałoby jak mocny peeling byś sobie dwa razy zrobiła, a nie mam sensu tak bardzo katować skórę. Głowa do góry i nie poddawaj się!
Trochę na temat oczyszczania masz jeszcze tutaj:
http://cudownediety.blogspot.com/201...i-czesc-1.html

http://cudownediety.blogspot.com/201...i-czesc-2.html
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:15.