Stepper - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2004-07-23, 12:17   #61
justysiek
Zadomowienie
 
Avatar justysiek
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 1 400
Stepper

Chciałabym kupić sobie stepper. Może mogłybyście mi jakiś doradzić, ewentualnie sklepy w Warszawie, gdzie mogłabym szukać. Chodzi mi o takie nieskomplikowane urządzenie z licznikiem, podobne do tego na str. 25 "Świata Porad" nr 2/2004. Może ktoś się orientuje co to za firma ten stepper ze zdjęcia w "ŚP"? Z góry dzięki.
justysiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-07-23, 13:33   #62
zzZZzz
Raczkowanie
 
Avatar zzZZzz
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: kula ziemska
Wiadomości: 123
Wyślij wiadomość przez ICQ do zzZZzz GG do zzZZzz
Re: Stepper

btw.
http://www.sfd.pl/temat17591/
http://www.sfd.pl/temat14260/
zzZZzz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-07-25, 16:22   #63
justysiek
Zadomowienie
 
Avatar justysiek
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 1 400
Re: Stepper

Up! Może ktoś jednak doradzi? Acha i potrzebny mi taki z nieograniczonym obciążeniem.
justysiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-08-21, 23:10   #64
pinezka14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 11
stepper

Czy ćwicząc na steperze faktycznie można schudnąć? Jak długo trzeba ćwiczyć żeby uzyskać jakieś rezultaty?Proszę o wskazówki
pinezka14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-08-25, 17:22   #65
pinezka14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 11
Re: stepper

Bardzo proszę bardziej zorientowane wizażanki o radę!!!!!
pinezka14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-09-15, 22:22   #66
neli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 184
Re: stepper

Witaj

jasne ze mozna schudnac..wrecz stepper jest jak najbardziej wskazany... gdyz jest to wysilek aerobowy ( tlenowy) ulatwiajcy spalnie wlasnie tluszczu.Dodam ze walki spalaja sie ogolnieostrojowo wiec schudniesz nie tylko na nozka ale rowniez w innych czesch ciala.
Wazne jest tez tetno sposob stania na steperze np wcigniecie brzuszka ,
Czasem warto dodac ruchy rak.
I tak cwicz min!!! 40 minut niecodziennie niech bedzie dzien przerwy.
Wniosek latwy warto miec stepper w domu
Polecam allegro ( www.allegro.pl dzial stepprry)juz za 150 zl mozna miec fajny stepper np z kolumna wydatek oplaci sie bo zawsze mozna cwiczyc w domu o dbac o fotma .Ja taki mam i cwicze

Pozdrowienia

NELI
__________________
Pozdrawiam

NELI
neli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-09-17, 09:08   #67
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: stepper

Dodam tylko tyle, ze poza wszystkimi zaletami stepper ma jedna mala wade. Chodzi o to, ze trudno "wejsc" na nim w optymalna strefe tetna (okolo 130 uderzen na minute). Nie wiem jak to jest u innych(choc zamierzam pomierzyc w najblizszym czasie u znajomych), ale u mnie podczas cwiczen na stepperze tetno nie chce wejsc wyzej niz 90-110 mimo, ze prawie, ze biegam . Wniosek jest taki, ze cwiczac na stepperze nie nalezy sie oszczedzac i trzeba to robic naprawde intenswynie, tak zeby wejsc w przedzial tetna przy ktorym maksymalizuje sie udzial kwasow tluszczowych w metabolizmie(czytaj-spalasz najwiecej tluszczyku). Optymistyczne jest nastomiast to, ze niezaleznie od tepa, cwiczenia na stepperze wykonywane prawidlowo pieknie rzezbia posladki,lydki, a takze(jesli wykona sie je z lekkim przeniesieniem ciezaru ciala do tylu) tylna czesc ud.
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-11-01, 09:50   #68
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
jak ćwiczyć na STEPPERZE? - uda, pośladki

witam
ten temat się już przewijał na forum i to co znalazłam dokładnie przeczytałam..
ale wciąz mam kilka pytań

po pierwsze:
- jak ćwiczyć na stepperze żeby wyszczuplić uda i pośladki (ale nie budować mięśni ani nie powiększać łydek)?
czy ćwicząc należy kłaść nacisk na pięty czy raczej mocniej naicskać na przednią część stopy?
i jak długo należy ćwiczyć (optymalnie) - żeby tłuszczyk znikał ale nie rozwijały się mięśnie? - 30-40 minut codziennie czy tylko kilka razy w tygodniu?

po drugie:
- jakie inne urzadzenia są przydatne do spalania tłuszczu z dolnych partii ciała?

może ktoś potrafi mi odpowiedzieć?
__________________
..jak głęboko jest to dno, od którego można się odbić? :0
obca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-11-01, 10:04   #69
km
Rozeznanie
 
Avatar km
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 514
GG do km
Re: jak ćwiczyć na STEPPERZE? - uda, pośladki

z tego co wiem i sprawdzam na sobie:

aby pracowaly uda i posladki kladziesz nacisk na piety i staraj sie stac prosto, nie pochylaj sie do przodu sama poczujesz jak pupa i bioderka pracuja, co do rozbudowy ludek to wierz mi ze ludzie na silownie potrezbuja duzo czasu na rozbudowe miesni wiec zwykly steperek tego nie dokona jesli chodzi o dlugosc cwiczen to minimum 30 minut gdyz tluszczyk zaczyna sie spalac ( tzn organizm siega do rezerw ) dopiero po okolo 20-30 minutach a czy cwiczyc codziennie? stepper nalezy do aerobow czyli bez problemu mozna cwiczyc codziennie ale najlepiej zaczac od malych wysilkow gdyz tluszcz spala sie gdy twoje tetno osiaga 60-70% tetna maksymalnego wiec jesli dostajesz zadyszki to wtedy nie spalasz tluszczyku zbytnio tylko pracujesz nad kondycja tluszczyk najlepiej jest spalany przy umiarkowanym wysilku wiec zacznij powoli a gdy organizm sie dostosuje i zadyszki nie bedzie to wydluzaj czas i zwiekszaj czestotliwosc pewnei chcesz wiedziec jak obliczyc prawidlowe tetno przy cwiczeniu wiec od 220 odejmujesz swoj wiek i z tego co ci wyjdzie 70 i 60 % sumy ktore ci wyjda to przedzial w jakim tluszczyk sie najlepiej spala powodzenia

ps. aha jeszcze co do innych urzadzen to wszystkie aeroby z tym ze tluszczyk jest jednak spalany z calego cialka a nie tak jak sie wydaje tylko z dolnych partii
km jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-20, 15:10   #70
iwona.sz2403
Raczkowanie
 
Avatar iwona.sz2403
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 203
GG do iwona.sz2403
stepper

A ma może ktoś taki stepper?
http://www.sklep-sport.pl/product_in...roducts_id=313
Co o nim sądzicie?
iwona.sz2403 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-20, 15:16   #71
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Re: stepper

Bardzo podobny ma moja ciocia, czsami od niej go pozyczam- rewelacja jak dla mnie,świetny na nogi i pupcię, a do tego można go sobie postawić przed tv i ćwiczyć. Zajmuje niewiele miejsca, moim zdaniem warto miec taki sprzęt.
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-03-20, 15:29   #72
buziaczek82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 247
Re: stepper

Hej.ja również mam podobny.Kupiłam w katalogu Quelle. Kosztował ok.250 zł. dokładnie już nie pamiętam. Rzeczywiście jest bardzo funkcjonalny-nie zajmuje wiele miejsca. Nie wiem jak ten,ale mój po dwóch miesiącach ćwiczeń na nim popsuł się-pękła linka łącząca pedały.Jest teraz w naprawie
buziaczek82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-20, 15:50   #73
iwona.sz2403
Raczkowanie
 
Avatar iwona.sz2403
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 203
GG do iwona.sz2403
Re: stepper

Dzięki za odpowiedzi. Planuję kupić jakiś sprzęt i stąd moje pytania. Chyba mnie przekonałyście. Dzięki. I proszę o dalsze opinie.
iwona.sz2403 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-08, 17:42   #74
PszczółkaMaja
Przyczajenie
 
Avatar PszczółkaMaja
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7
Stepper

Od pewnego czasu noszę się z zamiarem kupienia sobie steppera. Zastanawiam się tylko jaki wybrać . Może możecie mi jakiś polecić (ile kosztuje?). Dodatkowo jestem ciekawa, czy są widoczne efekty jego stosowania. Jak długo powinnam ćwiczyć (dziennie)? Mam nadzieję, że do wakacji uzyskam jakiś efekt Jeśli ktoś z Was używa steppera proszę i jakieś cenne wskazówki

Czekam, to dla mnie ważne.
PszczółkaMaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-09, 08:06   #75
km
Rozeznanie
 
Avatar km
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 514
GG do km
Dot.: Stepper

mysle ze taki mini stepper jest w zupelnosci wystarczajacy, taki duzy z uchwytami tylko zajmuje wiecej miejsca no i jest drozszy, takie male stepperki kosztuja okolo 200 zl. ja taki mam i nie narzekam, aha noi moim zdaniem licznik jest zbedny jesli chodzi o wskazywanie spalonych kalorii, a co do ilosci cwiczen to codziennie po duzej kawie 45 minut dreptania, male kroczki w szybkim tempie powodzenia pa
km jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-09, 16:36   #76
monyaa
Rozeznanie
 
Avatar monyaa
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 581
Dot.: Stepper

Ja mam taki najzwyklejszy, najtańszy steper z makro, co prawda ma licznik, ale tak łątwiej jest kontrolować ile czasu ćwiczysz, albo ile kroczków zrobisz (ja np. robię 1000, bez względu na to ile czasu mi to zajmie)
Myślę, że taki licznik jest przydatny, ale nie ma co szaleć z jakim super-hiper odjechanym modelem.
monyaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-09, 16:55   #77
km
Rozeznanie
 
Avatar km
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 514
GG do km
Dot.: Stepper

mialam na mysli ze ten licznik nie jest przydatny jesli wedlog niego chcemy liczyc ile kalorii stracilismy
km jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-09, 18:15   #78
Ania_D
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 366
Dot.: Stepper

Dziewczyny a czy widać jakieś sensowne rezultaty jeśli chodzi o łydki? Ja bym bardzo chciała też sobie kupić stepper własnie głównie po o by wycwiczyc łydki bo mam nieproporcjonalnie szczupłe w stosunku do ud.. jak z tym jest?

i jak jest z obciazeniem kolan przy takiej ilości powtórzeń? Ja mam niesttey pekniętą łąkotkę - boję sie czy w ogóle dam radę na tym ćwiczyć...
Ania_D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-10, 09:14   #79
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Dot.: Stepper

ja ostatnio miałam kupiś steper Kettlera... ale nie można w nim było ustawiać obciążenia więc zrezygnowałam :/ teraz może troszke żałuje

co do rezultatów to oczywiście że widać bo na stepperze najbardziej pracują łydki (tzn zależy czy ciężar kładzie się na pięty czy ta palce )
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-10, 10:44   #80
km
Rozeznanie
 
Avatar km
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 514
GG do km
Dot.: Stepper

dokladnie dreptaj na paluszkach to poczujesz lydki, dreptaj na pietach, mocno przywierajac calymi stopami to poczujesz posladki, mnie zawsze biodra bolaly a co do kolana to chyba nic ci sie nie stanie, to nie jest az takie forsowne jak biegi
km jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-16, 18:34   #81
Ania_D
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 366
Dot.: Stepper

dzięki dziewczyny
Ania_D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-18, 11:53   #82
nniunieczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 43
Dot.: Stepper

Witajcie, nie dawno trafilam na ta strone i dopiero czytam wszystko, ale mam pytanko a propos steppera... Nie dawno dostalam stepper i chodze troszke na nim ale moim problemem sa przede wszystkim grube lydki i uda. Cwiczac na stepperze czuje ze miesnie pracuja ale czy to pomoze mi schudnac???
Oczywiscie cwicze tez i brzuch i biegam i plywam i jem odpowiednio mniej i inaczej... tylko prosze czy uwazacie ze stepper moze pomoc w odchudzaniu??? aby nogi byly smuklejsze??? czy tylko buduje miesnie???
Pozdrawiam!!!
nniunieczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-18, 15:42   #83
km
Rozeznanie
 
Avatar km
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 514
GG do km
Dot.: Stepper

stepper to forma aerobow wiec sluzy do wyszczuplania chodzi szybkim tempem malymi kroczami i z naciskiem na piety
km jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-18, 18:04   #84
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 173
Dot.: Stepper

Też mam zamiar kupić stepper,ale chcę,żeby się ustawiało czas i żeby liczył kroki.Teraz będę mieć więcej kasy,więc może go sobie kupię...Cwiczyłam na siłowni i bardzo mi sie podobało to urządzenie,wolę je od rowerku.
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-18, 22:08   #85
stokrocia
Raczkowanie
 
Avatar stokrocia
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 413
Dot.: Stepper

Ile kosztuje stepper taki sredniej klasy?
stokrocia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-19, 09:51   #86
km
Rozeznanie
 
Avatar km
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 514
GG do km
Dot.: Stepper

Cytat:
Napisane przez stokrocia
Ile kosztuje stepper taki sredniej klasy?
okolo 200 zl
km jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-20, 09:32   #87
nniunieczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 43
Dot.: Stepper

ja dostałam stepper z marketu Geant, kosztował 180 zł (wiem bo wczesniej go ogladalam i dlatego dostalam)

mam taki z licznikiem krokow, kalorii i mierzy czas
ma tez uchwyt do trzymania
nie jest moze najlepszy ale zawsze cos....

kroczki male robie i staram sie pietami jakmoge najbardziej, dzieki!!!!
nniunieczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-31, 07:51   #88
cudogonia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 37
Stepper - i co dalej?

Witam Pytanie: jak tego najlepiej używać? Myślałam 2x20 minut tj. rano i wieczorem. Ale na palcach, na pietach czy całymi stopami? Chcę zrzucić trochę tego i owego z ud i pupy. Czy lepiej od razu np. 40 minut? Mam do tego takie linki do ramion - to coś daje? No i najważniejsze: co z cellulitem? Pomaga? No i jeszcze jedno pytanie: czy naprzemienne natryski (ciepły-zimny) naprawde tak rożnia się od zimnych (tj. ujędrnianie)? Jakos nie lubię tych pierwszych, a pod lodowatą wodą mogę stac i stać Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam!
P.S. Czy ta folia faktycznie daje rezultaty? Bo ja juz uzywam jej 2 miesiące i najgorszy cellulit zlikwidowało ale od tego czasu nic...
cudogonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-31, 11:22   #89
Klaudia1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 280
Dot.: Stepper - i co dalej?

Co do stepu to najpierw zrób kilka ćwiczeń rozciągających mieśnie tych partii nad którymi pracujesz a dopiero potem zabierz się za ćwiczenia. Inaczej z wyszczuplania nici a jedyne co osiągniesz przez step to mocne umieśnione nogi. Ale po rozciąganiu mięśnie się wysmuklają. Co do cellulitu to zabiegi typu folia pomagają ale najważniejsze są jednak ćwiczenia, bardzo dobrze zrobiłaś wybierając step, a jeśli chcesz się szybko pozbyć cellulitu to polecam dołożyć do tego pływanie - ja już po miesiącu zauważyłam MEGA efekty

P.S. Nie ćwicz na stepperze codziennie - wystarczy 3-4 razy w tygodniu po ok. 40 min i najlepiej od razu popracować całe 40 min niż rozkładać czas na części - tak poradziła mi pani trener w siłowni. Pozdrawiam i mam nadzieję że chociaż troszkę ci pomogłam
__________________
..każdy dzień może być tym ostatnim...
Klaudia1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-31, 11:53   #90
cudogonia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 37
Dot.: Stepper - i co dalej?

Oj bardzo Dziękuję. A te ćwiczenia polecasz przed i po czy tylko przed? I o rozumiesz przez kilka? Np 10 sklonów i wystarczy? Jeśli będziesz miała chwilkę napisz cos więcej ile jakich ćwiczeń ile minut. Wielkie dzięki!
cudogonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:17.