długie włosy- cieniowane czy proste? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-29, 12:41   #1
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa

długie włosy- cieniowane czy proste?


Mam długie włosy - za łopatki, kiedyś były trochę wycieniowane ale już odrosły i raczej nic z tego nie zostało. I nie moge się teraz kompletnie zdecydować co zrobić...czy zostawić takie jakie są (raczej proste, moze jakieś minimalne ślady tego wycieniowania zostały, czeszę się z przedziałkiem na boku) czy może lepiej iść do fryzjera i coś z tego zrobić? Podobają mi się fryzurki lekko wycieniowane z taką długą grzywką po skosie, ale boję się , że wycieniowanie spowoduje efekt mniejszej ilości włosów na głowie a tego ogólnie nie chcę. A wam jakie bardziej podobają się długie włosy- proste czy wycieniowane? Zamieszczam jeszcze fryzurki nad którymi siezastanawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bielefeld01_633367975620312500.jpg (64,6 KB, 1668 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 965_5424141_03_H152145_L.jpg (26,0 KB, 1250 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Hamburg02_633242544035000000.jpg (37,6 KB, 1591 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 02ss_008_main_img_a.jpg (31,0 KB, 1586 załadowań)
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 13:12   #2
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: długie włosy- cieniowane czy proste?

Ma identyczny dylemat. Moj watek jest nizej nieco. Ja w gruncie rzeczy juz prawie postanowilam, ze pojde i wycieniuje cala glowe. Ale nie wiem czy to dobrze wyjdzie. Sama nie wiem co jest lepsze ;/ Wiec Tobie nie doradze. Ta ostatnia fryzurka bardzo mi sie podoba
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 13:37   #3
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: długie włosy- cieniowane czy proste?

mi sie bardziej podobaja wycieniowane dlugie wlosy.. takie jak na ostatniej focie


co do tej ilosci po cieniowaniu, to zdania sa podzielone...jedni uwazaja ze bedzie ich mniej..inni ze wiecej.. ja jestem zdania ze wiecej, bo sama soie pocieniowalam wlosy i jestem bardzo zadowolona!!! czuprynka nabrala zycia i wyrazu
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 18:03   #4
Laity
Wtajemniczenie
 
Avatar Laity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 040
Dot.: długie włosy- cieniowane czy proste?

Wiele zależy od rodzaju włosów. Jeżeli mają tendencję do kręcenia się, wywijania itp., przy cieniowaniu będą wywijać się jeszcze bardziej, co może stanowić problem, gdy chcemy mieć nadal proste włosy (nawiasem mówiąc ja mam właśnie taki problem).

Osobiście podobają mi się długie, wycieniowane na długości włosy, ale proste. No, chyba, że układają się w ładne fale.
Długie, proste, obcięte równo włosy i (koniecznie!) zadbane końcówki są, moim zdaniem, równie efektowne.
__________________
Don't be the girl who needs a man.
Be the girl a man needs.

Laity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-01, 11:22   #5
izuu
Wtajemniczenie
 
Avatar izuu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 175
GG do izuu
Dot.: długie włosy- cieniowane czy proste?

Ja tez się nad tym zastanawiałam i teraz pocieniowane mam włosy tylko z przodu, a z tyłu powoli schodze z cieniowania. dlaczego? moje włosy sa bardzo cienkie i wypadają, a w miare prosto obciete wygladają na gęstsze. myślę, że warto pocieniować delikatnie włoski na samych końcowkach, żeby sie ładnie układaly. tylko że później do fryzjera trzeba wracać co jakis czas gdy juz fryzura straci kształt.
izuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-01, 13:32   #6
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: długie włosy- cieniowane czy proste?

Mi się najbardziej podobają długie proste włosy. Pocieniowane są ładne tylko wtedy kiedy są naprawdę gęste.
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-01, 17:57   #7
xxkaciaxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 276
Dot.: długie włosy- cieniowane czy proste?

Cieniowane jak najbardziej. Nieciekawie wyglądają cienkie włosy jak są dłuuuugie i równe, wg mnie jak jakiś ogon, tylko jak są grube i proste.
Sama mam cieniowane, i włos nie jest tak obciążony, zresztą to zalezy od cięcia, fryzjer powinien wiedzieć, zeby nie zjechać z objętości ne? ^^
1,3,4 fryzurka śliczne cięcie ^^ !!
xxkaciaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-01, 20:41   #8
Olcik18
Rozeznanie
 
Avatar Olcik18
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 670
GG do Olcik18
Dot.: długie włosy- cieniowane czy proste?

a ja sie zgodze z Laity.. to zalezy jakiego efektu oczekujesz..i jakie masz wlosy
Jesli chcesz je miec proste i je prostujesz, bo natura Cie takimi wlosami z natury nie obdarzyla to cieniowanie nie jest wskazane, bo wlosy beda sie krecic jeszcze bardziej, a wyprostowane wlosy beda sie trzymac o wiele krocej niz by byly rownej dlugosci. Jesli natomiast masz wlosy naturalnie proste, niepodatne na krecenie sie to cieniowanie jak najbardziej.
Jest 3 opcja, jesli masz wlosy podatne na krecenie i chcesz wzmocnic ten efekt to takze cieniowanie bedzie dobrym roziwazaniem
Ja osobiscie preferuje wlosy jednakowej dlugosci, chyba ze wycieniowane wlosy sa proste, to wtedy takze mi sie to podoba
__________________
>> jestem zagadką, której jeszcze nikt nie rozwiązał... <<

V rok- praca mgr

Olcik18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-01, 22:02   #9
morelowa
Zadomowienie
 
Avatar morelowa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Dom
Wiadomości: 1 292
Dot.: długie włosy- cieniowane czy proste?

proste, proste i jeszcze raz proste!!!
odkąd fryzjerka bez mojej wiedzy mi je wycieniowała, to wyglądałam jak..nie wiem co.
myślałam, że tam wrócę i jej nagadam :/ byłam zła, chciałam jak najprędzej zejść z tego cieniowania, a najkrótsze włosy sięgały może z 5cm od skóry głowy
mam grube, gęste włosy, im są dłuższe tym bardziej prostsze (nie wywijają się), a gdy były pocieniowane to masakra!! prostownica nawet nie dawała sobie z nimi rady.
Teraz obciełam, bo nie dość, że nie chciało mi się czekać az odrosną, to na dodatek były mega zniszczone. Obecnie mam włosy do obojczyka (), są proste na całej długości i na koncówkach. Jestem w trakcie zapuszczania i gdy tylko podrosną jeszcze z jakieś 5cm, to pojdę i pocieniuję na koncach tylko, tzn. zrobię pazurki
__________________


*
*
u're my afrodisiac



morelowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 21:13   #10
Karoolina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4
Dot.: długie włosy- cieniowane czy proste?

Hej.!Ja miałam długie włosy , głupia, ze sciełam i nadodatek pocieniowałam.A mam lekko kręcone włosy (teraz to troszke wiecej niz lekko), a szczególnie grzywka..Okropność...Mi to sie najbardziej podoba 3 i chyba podobne sobie takie zrobie:PAle 2 tez jest spoko
Karoolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 08:22   #11
ania128
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 244
Dot.: długie włosy- cieniowane czy proste?

Zajrzałam tu, ponieważ też mam długie włosy i lekko pocieniowane. Ale od kilku lat dążę do tego żeby je wyrównać. Już jestem bliska celu Jestem zdecydowanie za prostymi, ale to dlatego że mi bardziej takie pasują. A odn. cieniowanych- to zależy od tego jak fryzjerka je obetnie, nieraz efektem cieniowania jest większa objętość, a nieraz wręcz odwrotnie...

---------- Dopisano o 09:22 ---------- Poprzedni post napisano o 09:18 ----------

Dodam jeszcze że kilka lat temu poszłam do fryzjera, celem było wycieniowanie włosów, przód dłuższy, tył krótszy bardziej uniesiony. Włosy miałam długie, zaznaczyłam że nie chcę za dużo skracać długości,tylko tyle by nadać fason fryzurze. Fryzjerka obcięła mnie na grzybka!! Z tyłu zostawiła cienki ogon. Jak zobaczyłam się w lusterku i swoje długie włosy na podłodze byłam załamana!!! Od tej pory nie chodzę do fryzjera. Już kilka razy się tak przejechałam- robią co chcą. WIĘC PRZESTRZEGAM.
ania128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-21, 18:27   #12
Spiffy0303
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 21
Dot.: długie włosy- cieniowane czy proste?

A ja mam cienkie włosy i pocieniowane tak tylko do połowy głowy, reszta jest na prosto. Zastanawiam się czy nie skrócić tych włosów na górze, żeby dodać im trochę objętości, dół by został tak jaki jest.
Co wy na to?
Spiffy0303 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 21:25   #13
meeeee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3
Dot.: długie włosy- cieniowane czy proste?

Ja też mam dłuższe włosy (sięgają mniej więcej do biustu) i są obcięte prosto z grzywką na boku i też się zaczynam zastanawiać czy ich nie pocieniować tak tylko trochę, bo proste zaczynają mi się wydawać za ciężkie. Długie włosy chyba najlepiej też zaczesywać na plecy, a nie na twarz jak pokazane jest na zdjęciach, bo mi wszyscy mówią, że wyglądam wtedy jak zombie i jak patrze na te zdjęcia to dochodze do wniosku, że tak musiało rzeczywiście być
meeeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 17:52   #14
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: długie włosy- cieniowane czy proste?

zdecodowanie wlosy cieniowane, takie ktore bedzie podkreslalo nasze rysy twarzy, proste wlosy sa bez wyrazu ciagle tak samo wygladaja, dla mnie bleee
__________________
24.03.2016
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 10:47   #15
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 235
Dot.: długie włosy- cieniowane czy proste?

ja jestem za niecieniowanymi bo wycienioniowane zle sie u mnie układają
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 23:08   #16
Vicodin_89
Raczkowanie
 
Avatar Vicodin_89
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 179
Dot.: długie włosy- cieniowane czy proste?

Ja mam plan zapuszczać I chyba jednak jestem za prostymi, cieniowane fajnie wyglądają ale tylko u osób które mają ładnie układające się włosy, bądz też lubią codziennie je układać Ja nie cierpię. Jak miałam cieniowane to musiałam codziennie je traktować prostownicą bo jak wstałam to każdy w inną stronę, a włosy mam sztywne Zresztą jak już ktoś wyżej napisał dobrze wyglądają kiedy się ma ich dużo. Mi niby mówili że dobrze wyglądam w cieniowanych, ale ja czułam się fatalnie, miałam ich strasznie rzadko i jakieś takie cienkie, czułam się wręcz łysa Nawet jak trochę odrosły wyglądały jakby były zniszczone... Zresztą paskudnie się układały nawet zaraz po umyciu i wysuszeniu, bo się wywijały czego nienawidzę. A z prostymi tego problemu nie ma i są gęstsze I ładnie wyglądają tylko trzeba nadać fryzurze odp kształt, np. długie proste włosy z przedziałkiem po środku rzeczywiście nie ciekawie, ale np. z grzywką na bok-super!
Vicodin_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 13:18   #17
Vover
Raczkowanie
 
Avatar Vover
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 89
Dot.: długie włosy- cieniowane czy proste?

Osobiście preferuje długie, proste i bez żadnego cieniowania (sama takie mam aktualnie :P)
Miałam już włosy cieniowane i w efekcie miałam ich mało, chociaż nie narzekam na gęstość czy grubość włosów.
Jak nie są wycieniowane łatwiej je związać i fajnie wyglądają zarówno rozpuszczone, jak i związane wysoko na głowie
__________________
62-61-60-59-58-57-56-55-54

"There’s nothing you can’t do if you want it bad enough."

GOOD THINGS COME TO THOSE WHO GO OUT AND F***ING EARN IT!
Vover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 18:21   #18
Magdalenka22
Raczkowanie
 
Avatar Magdalenka22
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 413
Dot.: długie włosy- cieniowane czy proste?

Dlugie, zdrowe wlosy zdecydowanie proste , szkoda je katowac cieniowaniem jeszcze jak wlosy sa cienkie to nie wygladalo by inponujaco ( efekt na kurczaka)
Sama mam bardzooooo dlugie proste wlosy ( avator) i nigdy nie poddam sie cieniowaniu
Magdalenka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 15:17   #19
Vicodin_89
Raczkowanie
 
Avatar Vicodin_89
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 179
Dot.: długie włosy- cieniowane czy proste?

Cytat:
Napisane przez Magdalenka22 Pokaż wiadomość
Dlugie, zdrowe wlosy zdecydowanie proste , szkoda je katowac cieniowaniem jeszcze jak wlosy sa cienkie to nie wygladalo by inponujaco ( efekt na kurczaka)
Sama mam bardzooooo dlugie proste wlosy ( avator) i nigdy nie poddam sie cieniowaniu

To naprawdę TWOJE włosy???!!! Piękne!
Ile lat zapuszczałaś? Chyba ciężkie są w pięlęgnacji... Ale... piękne!
Vicodin_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-04, 21:02   #20
Magdalenka22
Raczkowanie
 
Avatar Magdalenka22
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 413
Dot.: długie włosy- cieniowane czy proste?

Cytat:
Napisane przez Vicodin_89 Pokaż wiadomość
To naprawdę TWOJE włosy???!!! Piękne!
Ile lat zapuszczałaś? Chyba ciężkie są w pięlęgnacji... Ale... piękne!
Dziekuje , tak wloski moje,wiecej fotek w moim albumie......
zawsze mialam dlugie wlosy min. do talii....
Magdalenka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 13:22   #21
Pijana truskawkami
Zakorzenienie
 
Avatar Pijana truskawkami
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 5 692
Dot.: długie włosy- cieniowane czy proste?

Ja mam długie włosy, wcześniej cieniowałam i teraz zapuszczam je na prosto. Nie polecam cieniowania jak się nie ma zbyt gęstych włosów. Wtedy nie wygląda to ładnie, szczególnie jak włosy są związane w kucyk.
__________________


"[...] dotrzesz do takiej granicy, że gdy jej nie przekroczysz - będziesz nieszczęśliwa, a gdy przekroczysz - może jeszcze nieszczęśliwsza..."

F.Dostojewski




Pijana truskawkami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:32.