Solarium :/ - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-10, 18:35   #1711
shanta
Wtajemniczenie
 
Avatar shanta
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 421
Dot.: Solarium :/

Musze jeszcze znaleźć gdzieś dobre stojące to na pewno skorzystam
Mam jedno na oku ale obsługa mnie nie zachęca :/
Jak raz byłam to kobieta nie była w stanie nic odpowiedzieć na pytania o łóżka / lampy... Patrzyła się z takim zgorszeniem jakbym pytała po chińsku ;] a stojące było zajęte wiec nie wylukalam jak wygląda :/
shanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 18:42   #1712
megwink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 552
GG do megwink
Dot.: Solarium :/

Wszystkie stojące są podobne do siebie, z reguły mają panel sterowania nad głową
Cóż czasem tak jest, że obsługa nie ma pojęcia o solarium, ja to się zastanawiam czy się na jakimś nie zatrudnić przez wakacje
megwink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 19:44   #1713
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez Blondiexxx Pokaż wiadomość
Ja właśnie chodziłam niestety na taki "turbo magik" :/ Pamiętam, że bardzo mi się spodobało wnętrze/wystrój, bardzo miło obsługa, fajna atmosfera ... a lampy - bardzo możliwe, że były stare bo pamiętam, że w lutym wymieniali a ja chodziłam gdzieś tak wrzesień/październik/listopad.

Deborah100 - oj to zazdroszcze Ci, że tak szybko sie opalasz. A łykasz może jakieś tabletki? hmm... b-karoten i te sprawy ? a może masz jakiś dobry przyspieszacz?
Kiedyś zastanawiałam się nad tymi tabletkami Belissa Sun ale sama nie wiem czy to coś da?
Łykam już od dłuższego czasu Beta Karoten i myślę, że jednak trochę przedłuża opaleniznę.
Przyśpieszacz jaki używam to Dax Cosmetics, wg. mnie lepszy od solaryjnych

A czy na stojącym solarium można wyłączać lampy na twarz ? Widziałam jedno u siebie, ciekawe czy są droższe od leżących.
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 20:29   #1714
megwink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 552
GG do megwink
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Łykam już od dłuższego czasu Beta Karoten i myślę, że jednak trochę przedłuża opaleniznę.
Przyśpieszacz jaki używam to Dax Cosmetics, wg. mnie lepszy od solaryjnych

A czy na stojącym solarium można wyłączać lampy na twarz ? Widziałam jedno u siebie, ciekawe czy są droższe od leżących.
Na stojącym nie ma możliwości wyłączenia lamp na twarz bo i takich tam nie ma Z reguły są to lampy długie jak na łóżkach podwójnie brązujących i maja po 180 bądź 200 W
megwink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 20:51   #1715
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Solarium :/

Ja sobie wymyślłam, że wejdę na solarium w koszulce takiej żeby zakryło brzuch, plecy ale bez ramiączek, wyłącze lampy na twarz, posmaruje się filtrem na twarzy, i przykryje twarz, teoretycznie powinny sie opalic tylko nogi i rece mam nadzieje, że tak bedzie, że przez te ubranie nie przenikna zadne szkodliwe promieniowania <??>
tak sobie brzuch zniszczylam przez solarke, że obiecalam sobie że nigdy wiecej nie pojde, ale jednak nie da rady, nie moge miec nog bladych bo ja tylko w krotkich spodenkach chodze

moze glupio to wymyslilam ale nie mam innego pomyslu..
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 21:10   #1716
kiciaaa
Rozeznanie
 
Avatar kiciaaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 648
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez Sashka18 Pokaż wiadomość
Hej!
Dziewczyny, proszę pomóżcie. Chcę iść po raz pierwszy na solarium a jestem w tej dziedzinie kompletnie niedoświadczona. Do tej pory dość długo stosowałam mleczka brązującego Garniera, ale teraz chciałabym już mieć opaleniznę prawdziwą, a nie z butelki Moje pytanie jest takie: Czy mogę iść na solarium chociaż moja skóra wciąż jest przybrązowiona po tym mleczku? Całkowite jego zmycie zajęłoby mi pewnie z tydzień, a nie chce mi się tyle czekać :/ Tylko czy moja skóra "złapie" opaleniznę no i czy nie będę miała plam? :/
nie smaruj sie przez tydzien i potem smigaj na solarke

ja pamietam ze tez sie smarowalam garnierem poszłam na solarium iwszystko było okej

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

Cytat:
Napisane przez megwink Pokaż wiadomość
Do opalania mogę polecić kosmetyki firmy Magical Sun bądź jeśli coś tańszego to jest w sklepach z Ziaji Mleczko Kakaowe takie w sprayu także do użycia w solarium - wypróbuj Może się uda Koleżanka używała też przyspieszacz do opalania w sprayu z Avonu i fajnie się opaliła

Własnie wróciłam z solarium
tylko ja słyszalam od babki w solarium ze te przyspieszacze to sa dobre ale na krótko, powiedzmy 2-3 dni.
a bronzer to jest efekt długotrwały.
prawda to???

btw chodzicie na solarium jak macie okres?

---------- Dopisano o 22:10 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
Ja sobie wymyślłam, że wejdę na solarium w koszulce takiej żeby zakryło brzuch, plecy ale bez ramiączek, wyłącze lampy na twarz, posmaruje się filtrem na twarzy, i przykryje twarz, teoretycznie powinny sie opalic tylko nogi i rece mam nadzieje, że tak bedzie, że przez te ubranie nie przenikna zadne szkodliwe promieniowania <??>
tak sobie brzuch zniszczylam przez solarke, że obiecalam sobie że nigdy wiecej nie pojde, ale jednak nie da rady, nie moge miec nog bladych bo ja tylko w krotkich spodenkach chodze

moze glupio to wymyslilam ale nie mam innego pomyslu..
żebyś nie wygladała potem jak zeberka
kiciaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 21:11   #1717
megwink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 552
GG do megwink
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez kiciaaa Pokaż wiadomość
nie smaruj sie przez tydzien i potem smigaj na solarke

ja pamietam ze tez sie smarowalam garnierem poszłam na solarium iwszystko było okej

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------



tylko ja słyszalam od babki w solarium ze te przyspieszacze to sa dobre ale na krótko, powiedzmy 2-3 dni.
a bronzer to jest efekt długotrwały.
prawda to???

btw chodzicie na solarium jak macie okres?

---------- Dopisano o 22:10 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------



żebyś nie wygladała potem jak zeberka
Mnie bronzer schodzi przy kąpieli więc aktywator lepszy
A przy okresie nie chodzę na solarium, chyba że to końcowe dni
megwink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-10, 23:05   #1718
anka1709
Zakorzenienie
 
Avatar anka1709
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: My own, private Neverland.
Wiadomości: 10 534
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez kiciaaa Pokaż wiadomość
btw chodzicie na solarium jak macie okres?
Tak, generalnie w czasie okresu nie rezygnuję z niczego.

Btw. właśnie zaaplikowałam sobie dziś 12 minut na lampkach brązujących. A że cały dzień mi było zimno, to zrobiłam pa, pa dla klimatyzacji i ciepło mi jest do teraz.
__________________
"You gave me strength
When I wasn't strong
You gave me hope when all hope is lost
You opened my eyes when I couldn't see
Love was always here waiting for me"


Edytowane przez anka1709
Czas edycji: 2009-06-10 o 23:07
anka1709 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 08:15   #1719
shanta
Wtajemniczenie
 
Avatar shanta
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 421
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez anka1709 Pokaż wiadomość
A że cały dzień mi było zimno, to zrobiłam pa, pa dla klimatyzacji i ciepło mi jest do teraz.
Ja tak często robię, bo uwielbiam tak się wylegiwać bez klimy (lub minimalnie) . Wtedy i mam dobry humor i mi jest ciepło ^^

Za ile macie karnety ?? i czy wolicie korzystać z nich czy po prostu zawsze przychodzić z kasą :P??
shanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 11:31   #1720
milajla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 171
Dot.: Solarium :/

Ja nie mam karnetu, zawsze przychodzę z pieniędzmi. W sumie to nie wiem, jak to wszystko cenowo wygląda.
__________________
Skąd ten stan? Przecież nic się nie stało...
milajla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 12:47   #1721
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez megwink Pokaż wiadomość
Na stojącym nie ma możliwości wyłączenia lamp na twarz bo i takich tam nie ma Z reguły są to lampy długie jak na łóżkach podwójnie brązujących i maja po 180 bądź 200 W
Szkoda, bo to dość mocne lampy, szkoda mi twarzy.

Cytat:
kiciaaa
tylko ja słyszalam od babki w solarium ze te przyspieszacze to sa dobre ale na krótko, powiedzmy 2-3 dni.
a bronzer to jest efekt długotrwały.
prawda to???
Bronzer zawiera DHA, moim zdaniem nie ma sensu chodzić na solarium i używać bronzera, to lepiej już zaopatrzyć się w krem brązujący.

Cytat:
milajla
Ja nie mam karnetu, zawsze przychodzę z pieniędzmi. W sumie to nie wiem, jak to wszystko cenowo wygląda.
Też nigdy nie wykupowałam karnetu ale ciekawe czy taniej wychodzi? Bo mnie się wydaje, że ceny są takie same tylko ostatni seans jest gratis...

To prawda, że jak pójdzie się na dłużej to opalenizna jest trwalsza?

Edytowane przez Deborah100
Czas edycji: 2009-06-11 o 12:49
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-11, 13:14   #1722
shanta
Wtajemniczenie
 
Avatar shanta
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 421
Dot.: Solarium :/

Może nie tyle ze trwalsza ale mocniejsza i spokojnie można stwierdzić ze będzie bardziej wyraźna jeśli idziesz na 12 / 15 min niż 8 / 10. Zależy to też od mocy lamp itd...

U mnie karnet jest bardzo dziwny zyskuje na tym tylko 5 zł kupiłam raz i chyba kupie znów ^^ bo żeby mieć karnet na inna solke to najpierw muszę łóżka obczaić wiec sensu to nie ma :P a do mojego juz sie przyzwyczilam, ma swoj klimat
shanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 13:42   #1723
S1oneczko
Raczkowanie
 
Avatar S1oneczko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 202
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez anka1709 Pokaż wiadomość
Oczywiście wszystko zależy od mocy lamp, rodzaju skóry i jej przyzwyczajenia do opalania- są łóżka, na których- będąc już opalonym- można spokojnie legnąć na 15 min. Ale z własnego doświadczenia wiem, że lepiej pójść dwa razy po 8 minut, niż raz na 15.
Pewnie, są dziewczyny, które kładą się na 15 minut po 3 razy w tygodniu i są czarne, jak Hiszpanki w szczycie lata, ale to już jest pewien hardcore.
Doświadczenie chyba nieco błedne, ponieważ żeby była widoczna oplaenizna musisz wydłużać czas pobytu w solarium. Jeżeli pójdziesz na 8 minut jedynie przedłuzysz trwałośc opalenizny, która i tak musi być bardzo delikatna. W ciagu 8 minut za bardzo się nie opalisz, podejrzewam, że blada osoba o ciemnej karnacji wyprzedzi Cię z odcieniem skóry kilkakrotnie) Od wieków wiadomo, że piekna opalenizna powstaje stopniowo, wiec wyrzucaniem pieniędzy w błoto jest pójście na 8 minut, jezeli dotychczas chodziłaś na duzo więcej.

Przesadzasz ze stwierdzeniem, że opalanie 3 razy w tygodniu po 15 minut sprawia, że wygląda się jak hiszpanka, a juz stwierdzenie, że to hrdcore tez nie jest na miejscu. Widziałam skwrkę oczywiście, ale taka osoba chodzi na min. 20 min. co 2 dni
15 minut 3 razy w tygdniu to podstawa do uzyskania opalenizny. Potem można chodzić raz w tygodniu dla utrwalenia opalenizny.

---------- Dopisano o 14:35 ---------- Poprzedni post napisano o 14:25 ----------

Cytat:
Napisane przez shanta Pokaż wiadomość
dziewczyny macie też taki problem ze słabo opala się dekolt a brzuch jest zjarany na czekoladkę ??
Tak, ale tylko wtedy, gdy nie chodze na zmianę na leżące i stojące- żeby dopalić dekolt i ramiona Ale fakt faktem brzuch zazwyczaj jest w odcieniach czekolady

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:35 ----------

Cytat:
Napisane przez shanta Pokaż wiadomość
Ja tak często robię, bo uwielbiam tak się wylegiwać bez klimy (lub minimalnie) . Wtedy i mam dobry humor i mi jest ciepło ^^

Za ile macie karnety ?? i czy wolicie korzystać z nich czy po prostu zawsze przychodzić z kasą :P??

Zazwyczaj z karnetem, bo jeżeli chodzę na pojedyncze seanse, to nie mam mobilizacji, żeby robić to regularnie.

Edytowane przez S1oneczko
Czas edycji: 2009-06-11 o 13:36
S1oneczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 14:00   #1724
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Solarium :/

Cytat:
S1oneczko
15 minut 3 razy w tygdniu to podstawa do uzyskania opalenizny. Potem można chodzić raz w tygodniu dla utrwalenia opalenizny.
Ja jednak uważam, że na początek nie powinno chodzić się na tak długo.
Z natury nie mam problemów z opalaniem na słoneczku i gdy poszłam pierwszy raz na solarium, stopniowo zwiększałam seanse. Zaczęłam od 6min później kilka razy 8 i 10. Na koniec Pani "wcisnęła" mnie na 12 min. Z czego nie byłam zbytnio zadowolona.
Takim sposobem ani razu nie miałam czerwonej skóry i nic mi nie schodziło.
Teraz chodzę na 8-10 min i nadal mam brązową opaleniznę.

15 min wg. mnie to jest już dość dużo, jeszcze raz w tygodniu można pójść ale 3x naprawdę szkoda skóry.

Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 14:17   #1725
mimisia00
Raczkowanie
 
Avatar mimisia00
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 158
Dot.: Solarium :/

A ja chciałabym zapytać jak wygląda taka wizyta w solarium Wszystko ustawia się samemu czy robi to obsługa?
mimisia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 14:42   #1726
megwink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 552
GG do megwink
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez mimisia00 Pokaż wiadomość
A ja chciałabym zapytać jak wygląda taka wizyta w solarium Wszystko ustawia się samemu czy robi to obsługa?
Z reguły wszystkim zajmuje się obsługa, zalezy od solarium, my mamy dość nowoczesne, bez karnetów tylko automaty do których wrzuca się pieniądze i ustawia czas opalania, łóżko sama załączam
W większości solariów łóżka załącza obsługa po 3 min, można poprosić o trochę więcej czasu a klimatyzację czy bryzę ustawia się samemu, bo to już na panelu sterowania na łóżku wszystko się znajduje

Nie martw się poprosisz to wszystko Ci tam wyjaśnią

Co do karnetów to ja mam kartę stałego klienta i z nią płacę 20 gr taniej za opalanie, oczywiscie jak wrzucę więcej kasy do automatu to wszystko zapisuje się na niej i następnym razem nie muszę brać pieniędzy
megwink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 15:32   #1727
S1oneczko
Raczkowanie
 
Avatar S1oneczko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 202
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Ja jednak uważam, że na początek nie powinno chodzić się na tak długo.
Z natury nie mam problemów z opalaniem na słoneczku i gdy poszłam pierwszy raz na solarium, stopniowo zwiększałam seanse. Zaczęłam od 6min później kilka razy 8 i 10. Na koniec Pani "wcisnęła" mnie na 12 min. Z czego nie byłam zbytnio zadowolona.
Takim sposobem ani razu nie miałam czerwonej skóry i nic mi nie schodziło.
Teraz chodzę na 8-10 min i nadal mam brązową opaleniznę.

15 min wg. mnie to jest już dość dużo, jeszcze raz w tygodniu można pójść ale 3x naprawdę szkoda skóry.
Masz rację, dlatego napisałam również, że opalenizne tworzy się stopniowo poprzez zwiekszanie dawek.
S1oneczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 16:52   #1728
megwink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 552
GG do megwink
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Ja jednak uważam, że na początek nie powinno chodzić się na tak długo.
Z natury nie mam problemów z opalaniem na słoneczku i gdy poszłam pierwszy raz na solarium, stopniowo zwiększałam seanse. Zaczęłam od 6min później kilka razy 8 i 10. Na koniec Pani "wcisnęła" mnie na 12 min. Z czego nie byłam zbytnio zadowolona.
Takim sposobem ani razu nie miałam czerwonej skóry i nic mi nie schodziło.
Teraz chodzę na 8-10 min i nadal mam brązową opaleniznę.

15 min wg. mnie to jest już dość dużo, jeszcze raz w tygodniu można pójść ale 3x naprawdę szkoda skóry.

Zgadzam się, ja na początku chodziłam na 7 min, potem na 8 i zmieniłam łóżko na mocniejsze, teraz chodzę na mocne i zależy od nastroju ale przeważnie na 10 min Chyba, że idę 2 razy w tyg to na 7 min
megwink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 17:35   #1729
kiciaaa
Rozeznanie
 
Avatar kiciaaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 648
Dot.: Solarium :/

ja zawsze chodzilam na 9 minut ale na najsłabsze lampy.
u mnie w solarium jest az 8 różnych łózek. w tym jedno stojace
i zawsze na to najsłabsze ide bez kolejki... dziwne . widocznie nikt juz na to nie chodzi
a teraz jak pojde na mocniejsze lampy to isc na 9 minuyt czy na 14 sie skusic?
jestem juz troche opalona.

btw raz poszlam do solarium i pytam sie baby jakie sa mocne lampy a ona ze nie wie
byłam 2 dni czerwona
kiciaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-11, 19:10   #1730
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez kiciaaa Pokaż wiadomość

btw raz poszlam do solarium i pytam sie baby jakie sa mocne lampy a ona ze nie wie
byłam 2 dni czerwona
Hehe jeju przecież mogła zerknąć na łóżko i zobaczyć ile wat mają lampy

Cytat:
megwink
Z reguły wszystkim zajmuje się obsługa, zalezy od solarium, my mamy dość nowoczesne, bez karnetów tylko automaty do których wrzuca się pieniądze i ustawia czas opalania, łóżko sama załączam
W większości solariów łóżka załącza obsługa po 3 min, można poprosić o trochę więcej czasu a klimatyzację czy bryzę ustawia się samemu, bo to już na panelu sterowania na łóżku wszystko się znajduje
Automaty?? Pierwsze słyszę
Ja zawsze mówię na ile chcę minut, pani ustawia czas na przygotowanie się i sama załączam a później płacę.
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 19:36   #1731
megwink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 552
GG do megwink
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Hehe jeju przecież mogła zerknąć na łóżko i zobaczyć ile wat mają lampy



Automaty?? Pierwsze słyszę
Ja zawsze mówię na ile chcę minut, pani ustawia czas na przygotowanie się i sama załączam a później płacę.
Tak każde łóżko ma automat do którego jest podłączone i wrzuca się kasę, automaty wiszą przy wejściu do solarium

---------- Dopisano o 20:34 ---------- Poprzedni post napisano o 20:32 ----------

Cytat:
Napisane przez kiciaaa Pokaż wiadomość
ja zawsze chodzilam na 9 minut ale na najsłabsze lampy.
u mnie w solarium jest az 8 różnych łózek. w tym jedno stojace
i zawsze na to najsłabsze ide bez kolejki... dziwne . widocznie nikt juz na to nie chodzi
a teraz jak pojde na mocniejsze lampy to isc na 9 minuyt czy na 14 sie skusic?
jestem juz troche opalona.

btw raz poszlam do solarium i pytam sie baby jakie sa mocne lampy a ona ze nie wie
byłam 2 dni czerwona
Jesli mocniejsze to radziłabym na 9 min, 14 min może okazać się zbyt długim czasem opalania :P

U mnie jest 7 łóżek, w tym jedno stojące a wypróbowałam wszystkie, choć moim ulubionym jest 7

---------- Dopisano o 20:36 ---------- Poprzedni post napisano o 20:34 ----------

Cytat:
Napisane przez kiciaaa Pokaż wiadomość

btw raz poszlam do solarium i pytam sie baby jakie sa mocne lampy a ona ze nie wie
byłam 2 dni czerwona
Zawsze można spojrzeć na wykaz, u nas np nad automatem wisi zdjęcie wraz z danymi, więc można spojrzeć
Niestety często sie zdarza niedouczony personel :/
megwink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 19:59   #1732
shanta
Wtajemniczenie
 
Avatar shanta
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 421
Dot.: Solarium :/

Też pierwsze słyszę o automatach
jutro się wybieram na Ergoline Esprit 770 mam nadzieje ze będzie wolne to łóżko :P
dziś dzięki masełku kakaowemu ziaji ładnie sobie opalilam dekolt
polecam ten przyspieszacz^^ ale na solce nie widze zadnych rezultatow :/
jutro ide na sucho najlepiej
shanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 20:04   #1733
megwink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 552
GG do megwink
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez shanta Pokaż wiadomość
Też pierwsze słyszę o automatach
jutro się wybieram na Ergoline Esprit 770 mam nadzieje ze będzie wolne to łóżko :P
dziś dzięki masełku kakaowemu ziaji ładnie sobie opalilam dekolt
polecam ten przyspieszacz^^ ale na solce nie widze zadnych rezultatow :/
jutro ide na sucho najlepiej
Ha! Mówiłam że to masło jest fajne
megwink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 20:17   #1734
shanta
Wtajemniczenie
 
Avatar shanta
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 421
Dot.: Solarium :/

ono nie jest fajne , cała seria masła kakaowego jest booooska
czekam na dużą dawkę naturalnego słońca^^
najgorsze że mam przypływ kaski i kusi mnie karnecik
oj nie dobrze
shanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 20:23   #1735
megwink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 552
GG do megwink
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez shanta Pokaż wiadomość
ono nie jest fajne , cała seria masła kakaowego jest booooska
czekam na dużą dawkę naturalnego słońca^^
najgorsze że mam przypływ kaski i kusi mnie karnecik
oj nie dobrze
Ja nie mam karnetu bo i do nas na solarium nie ma Jak mam kasę to zawsze wydam na jakieś kosmetyki
megwink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 20:50   #1736
shanta
Wtajemniczenie
 
Avatar shanta
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 421
Dot.: Solarium :/

kosmetyki to swoja drogą
z solarium mam tak...mając karnet czuje się bardziej pewnie , bo mam zapłacone z góry i idę kiedy chce i nie muszę patrzeć jak tam z kasa stoję. A często za dobrze to nie jest i zal mi trochę :P
Moja kumpela kupuje za 83 chyba i starcza jej na hmmm 3 miechy i ma spokój , to jest właśnie ten pozytyw
shanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 20:56   #1737
megwink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 552
GG do megwink
Dot.: Solarium :/

No fakt Jak mam dużo drobnych to zawsze wrzucam, bo potem zostanie na karcie i nie muszę znów brać nie wiadomo ile ze sobą
megwink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 21:17   #1738
ewelinucha
Zadomowienie
 
Avatar ewelinucha
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Z pewnej odległej krainy...
Wiadomości: 941
Dot.: Solarium :/

Witam.
Jutro ide po raz pierwszy do solarium. Dowiedziałam się od koleżanek że jest tam strasznie duszno. Czy to prawda? Dodam że jestem bardzo wrażliwa na tym punkcie, np. w saunie nie wysiedze dłużej niż 2 minuty.
ewelinucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 21:18   #1739
anka1709
Zakorzenienie
 
Avatar anka1709
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: My own, private Neverland.
Wiadomości: 10 534
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez S1oneczko Pokaż wiadomość
Doświadczenie chyba nieco błedne, ponieważ żeby była widoczna oplaenizna musisz wydłużać czas pobytu w solarium. Jeżeli pójdziesz na 8 minut jedynie przedłuzysz trwałośc opalenizny, która i tak musi być bardzo delikatna. W ciagu 8 minut za bardzo się nie opalisz, podejrzewam, że blada osoba o ciemnej karnacji wyprzedzi Cię z odcieniem skóry kilkakrotnie) Od wieków wiadomo, że piekna opalenizna powstaje stopniowo, wiec wyrzucaniem pieniędzy w błoto jest pójście na 8 minut, jezeli dotychczas chodziłaś na duzo więcej.
Odważne piszesz opinie, ale chyba nie doczytałaś podstawowej rzeczy, o której napisałam, czyli tego, że czas ekspozycji skóry zależy od mocy lamp. A poza tym od:
- fototypu czyjejś skóry;
- współczynników UVA/UVB w lampach;
Jeśli więc- dla przykładu- chodzę na 20 minut na lampach 100W, to 8-10 minut na lampach 160-180 W na pewno nie będzie wyrzucaniem pieniędzy. Poczytaj o procesie melanogenezy i jego zależnością od parametrów lamp, to zrozumiesz istotę rzeczy.

Cytat:
Napisane przez S1oneczko Pokaż wiadomość
Przesadzasz ze stwierdzeniem, że opalanie 3 razy w tygodniu po 15 minut sprawia, że wygląda się jak hiszpanka, a juz stwierdzenie, że to hrdcore tez nie jest na miejscu. Widziałam skwrkę oczywiście, ale taka osoba chodzi na min. 20 min. co 2 dni
15 minut 3 razy w tygdniu to podstawa do uzyskania opalenizny. Potem można chodzić raz w tygodniu dla utrwalenia opalenizny.
Biorąc pod uwagę, że większość salonów ma obecnie w swoich łóżkach lampy min. 160W to opalanie 3x tygodniowo po 15 minut jest hardcorem.

Cytat:
Napisane przez S1oneczko Pokaż wiadomość
15 minut 3 razy w tygodniu to podstawa do uzyskania opalenizny. Potem można chodzić raz w tygodniu dla utrwalenia opalenizny.
Błagam Cię, nie wypisuj takich herezji, bo jak ktoś z fototypem 1 zastosuje się do Twoich rad, niechybnie zafunduje sobie poparzenia II stopnia i wyląduje w szpitalu.
__________________
"You gave me strength
When I wasn't strong
You gave me hope when all hope is lost
You opened my eyes when I couldn't see
Love was always here waiting for me"

anka1709 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 21:20   #1740
megwink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 552
GG do megwink
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez ewelinucha Pokaż wiadomość
Witam.
Jutro ide po raz pierwszy do solarium. Dowiedziałam się od koleżanek że jest tam strasznie duszno. Czy to prawda? Dodam że jestem bardzo wrażliwa na tym punkcie, np. w saunie nie wysiedze dłużej niż 2 minuty.
Tak na solariach jest duszno i ciepło W końcu trzeba się tam rozebrać U mnie są drzwi otwarte i klima załączona ale mimo to duszno jest dalej
megwink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:21.