maseczka na włosy ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-27, 15:50   #1
blooondiii
Raczkowanie
 
Avatar blooondiii
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 39
Question

maseczka na włosy ?


elosek ;p dziewczyny mam pytanko

moze ktoraś z was robiła sobie kiedys maseczke na włosy z imbiru ?

albo moze któraś z was wie jak pobudzić wzrost włosów ?
__________________
**blooondiii**
blooondiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-28, 09:47   #2
zgagunia
Raczkowanie
 
Avatar zgagunia
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 173
Dot.: maseczka na włosy ?

chodzi Ci o naturalna maseczke? tj imbir starty na tarce)??
zgagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-28, 10:43   #3
blooondiii
Raczkowanie
 
Avatar blooondiii
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 39
Dot.: maseczka na włosy ?

Cytat:
Napisane przez zgagunia
chodzi Ci o naturalna maseczke? tj imbir starty na tarce)??
a.... nie wiem obojętnie:P

wie któraś z was co zrobić zeby włosy rosły szybciej ? bo o to praktycznie mi teraz chodzi...
__________________
**blooondiii**
blooondiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-28, 10:57   #4
agnes4-19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: mój komputer ;)
Wiadomości: 42
Dot.: maseczka na włosy ?

hej!
mam kilka sposobów- a więc szampon z rzepy, słyszałam też że jak się masuje skórę głowy to włosy szybciej rosną Pozdrawiam
agnes4-19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-28, 11:46   #5
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: maseczka na włosy ?

Kurcze mialam taka maseczke, kupilam ja w aptece, tylko nie pamietam jak sie nazywala (biale opakowanie). Zawijalo sie wlosy po myciu w recznik i tak sie chodzilo, nawet z godzine. Po tym mialam az meszek nowych wlosow na glowie! Mojej mamie szczegolnie sie podobala (cale opakowanie mi wykonczyla) bo ostatnio duzo wlosow jej powypadalo. Jak skojarze nazwe, napisze!
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-31, 12:04   #6
shminek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 81
Dot.: maseczka na włosy ?

słyszałam kiedyś ze masowanie skóry głowy olejkiem rycynowym pomaga :} ale o co chodzi konkretnie to juz nie pamietam,musialabym popytać.


Co do odzywki,to chetnie poznam nazwe :}
__________________
;}
shminek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 12:28   #7
łobuz-Tyna
Zadomowienie
 
Avatar łobuz-Tyna
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 003
GG do łobuz-Tyna
Dot.: maseczka na włosy ?

wlasnie wrócilam ze sklepu razem z szamponem z rzepy-ciekawe czy pomoże...A jeszcze jedno:czy trzeba nad nim jakies modły i rytuały odprawiac żeby zadziałało? pozdrawiam
łobuz-Tyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-01, 14:46   #8
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Dot.: maseczka na włosy ?

Cytat:
Napisane przez inch
Kurcze mialam taka maseczke, kupilam ja w aptece, tylko nie pamietam jak sie nazywala (biale opakowanie). Zawijalo sie wlosy po myciu w recznik i tak sie chodzilo, nawet z godzine. Po tym mialam az meszek nowych wlosow na glowie! Mojej mamie szczegolnie sie podobala (cale opakowanie mi wykonczyla) bo ostatnio duzo wlosow jej powypadalo. Jak skojarze nazwe, napisze!
To pewnie Wax ?
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 14:58   #9
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Dot.: maseczka na włosy ?

Cytat:
Napisane przez łobuz-Tyna
wlasnie wrócilam ze sklepu razem z szamponem z rzepy-ciekawe czy pomoże...A jeszcze jedno:czy trzeba nad nim jakies modły i rytuały odprawiac żeby zadziałało? pozdrawiam
No a jak myślałas !!!! Koniecznie przy pełni księzyca z kwiatem paproci za uchem, w deszczówce na golasa i nalepiej na balkonie
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-02, 13:22   #10
łobuz-Tyna
Zadomowienie
 
Avatar łobuz-Tyna
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 003
GG do łobuz-Tyna
Dot.: maseczka na włosy ?

aaaaaaaaa-help!nie mam balkonu-ale mam ogrodekmoze byc?
a co do szamponu to paskudnie pachnie-bleee!ale coz trzeba cierpiec aby jakos wygladac(jakos tzn.nie straszczyc ludzi w bialy dzien na ulicy)heeee
łobuz-Tyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-02, 13:34   #11
blooondiii
Raczkowanie
 
Avatar blooondiii
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 39
Dot.: maseczka na włosy ?

moze macie jeszcze jakies sposoby ? są w aptekach jakies dorbe rzeczy do wzrostu włosów ? pomóżcie błagam jest mi to strrrasznie potrzebne;p
__________________
**blooondiii**
blooondiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-02, 20:07   #12
neonka28
Zakorzenienie
 
Avatar neonka28
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7 002
Dot.: maseczka na włosy ?

Mysle ze masaz skory gowy i ampulki na porost wlosow w zielarskich sklepach
neonka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-19, 20:01   #13
1f1007dbc1893deb845c27192263acd2a23066e6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 98
Dot.: maseczka na włosy ?

Naturalne sposoby:

"Moc drożdży":
Drożdżowa maseczka świetnie wzmacniająca włosy. Kostkę świeżych drożdży rozkrusz i wymieszaj z 2 łyżkami kefiru i kilkoma kroplami oleju słonecznikowego lub oliwy z oliwek. Maseczkę nałóż na wilgotne włosy, zawiń głowę folią i ręcznikiem. Po 3 godzinach spłucz i umyj włosy delikatnym szamponem.

"Drożdże na włosy":
Weź paczkę drożdży (10 dag), zmieszaj z 2 łyżkami soku z cytryny oraz 3-4 łyżkami wywaru z rumianku. Papkę tę dokładnie rozprowadź na włosach. Załóż foliowy czepek i okręć glowę ręcznikiem. Poczekaj na 20-30 minut. Dokładnie spłucz, a potem umyj włosy. Włosy odzyskają połysk i będą szybciej rosły.

Powodzenia!
1f1007dbc1893deb845c27192263acd2a23066e6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 09:36   #14
Laetitia89
Raczkowanie
 
Avatar Laetitia89
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 366
GG do Laetitia89
Dot.: maseczka na włosy ?

[1=1f1007dbc1893deb845c271 92263acd2a23066e6;446927]Naturalne sposoby:

"Moc drożdży":
Drożdżowa maseczka świetnie wzmacniająca włosy. Kostkę świeżych drożdży rozkrusz i wymieszaj z 2 łyżkami kefiru i kilkoma kroplami oleju słonecznikowego lub oliwy z oliwek. Maseczkę nałóż na wilgotne włosy, zawiń głowę folią i ręcznikiem. Po 3 godzinach spłucz i umyj włosy delikatnym szamponem.

"Drożdże na włosy":
Weź paczkę drożdży (10 dag), zmieszaj z 2 łyżkami soku z cytryny oraz 3-4 łyżkami wywaru z rumianku. Papkę tę dokładnie rozprowadź na włosach. Załóż foliowy czepek i okręć glowę ręcznikiem. Poczekaj na 20-30 minut. Dokładnie spłucz, a potem umyj włosy. Włosy odzyskają połysk i będą szybciej rosły.

Powodzenia![/QUOTE]

odświeżam temat właśnie z powodu tych maseczek drozdżowych
właśnie lecę do łazienki sobie ją zrobic tyle , ze zamiast kefiru - mleko i łyżeczka miodu
wiem, ze efektów większych po jednym użyciu nie bedzie ale może troszke poprawi moje włosy
jak zmyje i włoski wyschną - zdam relacje
Laetitia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 14:12   #15
mnr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 25
GG do mnr
Dot.: maseczka na włosy ?

Dziewczyny ja Wam polecam dwa rodzaje maseczek. Mam włosy rzadkie, cienkie i długie (dodatkowo jeszcze farbowane).
Są to maseczki wzmacniające, pobudzające cebulki, przyspieszające wzrost i kondycję ogólną włosów:
MASECZKA Z NAFTY:
-kilka łyżek nafty kosmetycznej (tania, do kupienia w aptece i drogeriach)
-żółtko jaja
-sok z cytryny
składniki mieszamy i nakladamy przed umyciem glowy na suchą skórę głowy, zbieramy wszystkie włosy, masujemy calosc, zakladamy reklamowke i recznik. trzymamy na glowie nawet nieco ponad 1 godzine.


MASECZKA Z BANANA:
-zmiksowany banan (nie rozgnieciony! bo sie wam resztki wplączą we włosy i będzie draka!)
-żółtko jaja
-sok z cytryny
z tymi skladnikami postepujemy identycznie jak przy poprzedniej maseczce. czas trzymania na glowie rowniez podobny.


Po tych maseczkach wlosy sprawiaja wrazenie mocniejszych, blyszcza sie i lepiej ukladaja. powtarzajcie je chociaz raz w tygodniu.
Powodzenia
__________________
mnr
mnr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 10:42   #16
mpietruszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1
Dot.: maseczka na włosy ?

podnosze topic! zna ktos jeszcze jakies fajne sposoby na maseczki na wlosy?

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------

ahh lol sama znalazłam fajny artykuł http://www.dobra-rada.pl/maseczki-na...wej-roboty_362 tam jest własnie o maseczce z jajka, oleju, miodu itd, ale to włosy muszą byc tłuste po tym pewnie....
mpietruszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 10:50   #17
Antii89
Zakorzenienie
 
Avatar Antii89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 13 474
Dot.: maseczka na włosy ?

Cytat:
Napisane przez mpietruszka Pokaż wiadomość
podnosze topic! zna ktos jeszcze jakies fajne sposoby na maseczki na wlosy?

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------

ahh lol sama znalazłam fajny artykuł http://www.dobra-rada.pl/maseczki-na...wej-roboty_362 tam jest własnie o maseczce z jajka, oleju, miodu itd, ale to włosy muszą byc tłuste po tym pewnie....
Podczas nakładania owszem, ale jak zmyjesz to szamponem to nie.
__________________
"Najfajniej jest, gdy stoisz przed lustrem susząc włosy i szczerzysz zęby w uśmiechu na wspomnienie o wczorajszym wieczorze."
Antii89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 18:14   #18
Kamila_Blondi
Zadomowienie
 
Avatar Kamila_Blondi
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 808
Dot.: maseczka na włosy ?

Podbijam temat
Jakie jeszcze znacie przepisy na domowe maseczki na włosy?? lub płukanki na porost/wzmocnienie??
__________________
7.11.2011- nie farbuję i zapuszczam włosy
2.12.2011- olejuję

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=579956
Śmierć jest spokojna...Łatwa. Życie jest trudniejsze...
Kamila_Blondi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 10:05   #19
severalflames
Raczkowanie
 
Avatar severalflames
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 254
Dot.: maseczka na włosy ?

Sprawdzone przeze mnie sposoby które naprawdę działają

Na pierwszym miejscu stawiam tą maskę


Odżywka żółtkowo - rycynowa


Mieszamy ze sobą: żółtko, 30g oleju rycynowego, łyżeczkę drożdży, kilka kropel soku z cytryny i łyżeczkę odżywczego balsamu do włosów. Odżywkę dokładnie wcieramy we włosy i skórę głowy. Na pół godziny zakładamy folię i ciepłą chustkę lub turban. Potem myjemy włosy szamponem ziołowym.

Terapia odżywcza

Do włosów suchych, zniszczonych po diecie lub chorobie. Mieszamy 3 łyżeczki rumu i całe jajko. Na umyte włosy nakładamy miksturę na 2 minuty. Płuczemy włosy zimną wodą.


A z racji że nie mogę przekonać się do picia drożdży musi mi wystarczyć ta oto poniżej, mam nadzieję że efekty będą zadowalające


Maska z drożdży


Pół opakowania drożdży piekarskich podgrzewamy na małym ogniu z odrobiną mleka. Gdy powstanie papka, wmasowujemy ją w skórę głowy. Owijamy głowę folią i zostawiamy na 15 minut. Potem włosy dokładnie spłukujemy i myjemy szamponem. Maska ta wzmacnia osłabione cebulki włosowe.

Edytowane przez severalflames
Czas edycji: 2012-02-03 o 10:06
severalflames jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-03, 10:29   #20
paulinad138
Rozeznanie
 
Avatar paulinad138
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 742
Dot.: maseczka na włosy ?

Ja ostatnio robiłam maseczke z nafty jajka i olejku rycynowego. efekt bombowy zwłaszcza, że mam włosy po rozjasnianiu

Polecam taki sposób jeśli siedzi się po południem w domu można zrobić maseczke Odżywka żółtkowo - rycynowa z tym siedzieć jak najdłużej nawet z dwie godziny potem to zmyc umyć glowe następnie nałożyć dobrą maske ja używam np kallosa z allegro specjalne na wypadanie włosów i bardzo zniszczone włosy czepek na głowe ręcznik i również z tym siedzieć jak najdłużej

Czy któraś z was słyszałam o połozeniu kremu nivea na cała noc tylko trochę nie wygodne ponieważ też czepek i ręcznik ale czego nie robi się dla urody i rano trzeba to zmyć slyszałam, że pomogło na spalone włosy może na bardzo zniszczone też bd dobre tylko boję się że rano włosy bd miała tłuste nawet po umyciu ale zamierzam zrobić tak dzisiaj ponieważ mam wolną sobotę od pracy to można sobie pozwolić
paulinad138 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 10:38   #21
severalflames
Raczkowanie
 
Avatar severalflames
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 254
Dot.: maseczka na włosy ?

Cytat:
Napisane przez paulinad138 Pokaż wiadomość

Czy któraś z was słyszałam o połozeniu kremu nivea na cała noc tylko trochę nie wygodne ponieważ też czepek i ręcznik ale czego nie robi się dla urody i rano trzeba to zmyć slyszałam, że pomogło na spalone włosy może na bardzo zniszczone też bd dobre tylko boję się że rano włosy bd miała tłuste nawet po umyciu ale zamierzam zrobić tak dzisiaj ponieważ mam wolną sobotę od pracy to można sobie pozwolić
Ja słyszałam i nawet próbowałam rozprowadzić krem nivea od połowy całej długości włosków, niestety wyglądały jak przetłuszczone a jeszcze jeśli masz cienkie jak ja tym bardziej nie polecam.
Krem nivea jest dobry na końcówki włosów, zabezpiecza je przed uszkodzeniem i wyglądają na zdrowsze. Lecz jeśli się nigdzie nie wychodzi z domu można spróbować na całe włosy

Moja znajoma również kiedyś używała oliwki dla dzieci na włosy, a że miała kręcone włosy, to oprócz nawilżenia włosy wyglądały zdrowo a odrobina oliwki podkreślała loki.
severalflames jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 10:44   #22
paulinad138
Rozeznanie
 
Avatar paulinad138
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 742
Dot.: maseczka na włosy ?

Cytat:
Napisane przez severalflames Pokaż wiadomość
Ja słyszałam i nawet próbowałam rozprowadzić krem nivea od połowy całej długości włosków, niestety wyglądały jak przetłuszczone a jeszcze jeśli masz cienkie jak ja tym bardziej nie polecam.
Krem nivea jest dobry na końcówki włosów, zabezpiecza je przed uszkodzeniem i wyglądają na zdrowsze. Lecz jeśli się nigdzie nie wychodzi z domu można spróbować na całe włosy

Moja znajoma również kiedyś używała oliwki dla dzieci na włosy, a że miała kręcone włosy, to oprócz nawilżenia włosy wyglądały zdrowo a odrobina oliwki podkreślała loki.
Dzisiaj poddam się tej kuracji na całe włosy mam nadzieję, że jutro nie będę musiała myć glowy z 5 razy. Do wieczorka siedze w domku wieć mogę sobie pozwolić dam znać jaki bd efekt A nakładałaś krem na całkiem suche włosy czy może na trochę wilgotne?
paulinad138 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 14:28   #23
severalflames
Raczkowanie
 
Avatar severalflames
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 254
Dot.: maseczka na włosy ?

Cytat:
Napisane przez paulinad138 Pokaż wiadomość
Dzisiaj poddam się tej kuracji na całe włosy mam nadzieję, że jutro nie będę musiała myć glowy z 5 razy. Do wieczorka siedze w domku wieć mogę sobie pozwolić dam znać jaki bd efekt A nakładałaś krem na całkiem suche włosy czy może na trochę wilgotne?
Nakładałam tylko na suche włoski
severalflames jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 18:10   #24
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: maseczka na włosy ?

Cytat:
Napisane przez Kamila_Blondi Pokaż wiadomość
Podbijam temat
Jakie jeszcze znacie przepisy na domowe maseczki na włosy?? lub płukanki na porost/wzmocnienie??
Tutaj też znajdziesz fajne i sprawdzone receptury.
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 20:00   #25
Kamila_Blondi
Zadomowienie
 
Avatar Kamila_Blondi
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 808
Dot.: maseczka na włosy ?

Cytat:
Napisane przez *Basia* Pokaż wiadomość
Tutaj też znajdziesz fajne i sprawdzone receptury.
Dzięki, już się biorę za lekturę
__________________
7.11.2011- nie farbuję i zapuszczam włosy
2.12.2011- olejuję

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=579956
Śmierć jest spokojna...Łatwa. Życie jest trudniejsze...
Kamila_Blondi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 11:14   #26
kateqt
Przyczajenie
 
Avatar kateqt
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 7
Dot.: maseczka na włosy ?

skusiłam się na maseczkę z drożdży, ale chyba dałam za dużo mleka, bo mieszanka spływa mi spod ręcznika... dałam całe opakowanie drożdzy, mleko, olejek rycynowy, jajko, oliwę z oliwek i 2 łyżeczki soku z cytryny. mam nadzieję, że to pomoże, bo po farbowaniu moje włosy są osłabione, cienkie, matowe i wypadają niestety. a kiedyś miałam grube gęste włosy. zapach jest straszny, bo nie lubię zapachu drożdży. Do tego mam wrażenie, że to rośnie mi na głowie...

po umyciu włosów chcę jeszcze wypłukać je w naparze z ziół - 2 łyżki mydlnicy, 2 łyżki liści orzecha włoskiego i 2 torebki skrzypu. to wszystko gotuje się 3 minuty, potem parzy jeszcze pod przykrywką. orzech podobno ożywia kolor, trochę też przyciemnia. a mydlnica dobrze działa na włosy i cebulki. napar trzeba odcedzić i wlać do miednicy z wodą, żeby rozrzedzić. i w tym trzeba trochę przepłukać włosy - kilka minut.

zobaczymy co z tego wyjdzie

po całej operacji napiszę jak stan moich włosów na razie walczę ze ściekającą mieszanką drożdżową
kateqt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 12:01   #27
Kamila_Blondi
Zadomowienie
 
Avatar Kamila_Blondi
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 808
Dot.: maseczka na włosy ?

Cytat:
Napisane przez kateqt Pokaż wiadomość
skusiłam się na maseczkę z drożdży, ale chyba dałam za dużo mleka, bo mieszanka spływa mi spod ręcznika... dałam całe opakowanie drożdzy, mleko, olejek rycynowy, jajko, oliwę z oliwek i 2 łyżeczki soku z cytryny. mam nadzieję, że to pomoże, bo po farbowaniu moje włosy są osłabione, cienkie, matowe i wypadają niestety. a kiedyś miałam grube gęste włosy. zapach jest straszny, bo nie lubię zapachu drożdży. Do tego mam wrażenie, że to rośnie mi na głowie...

po umyciu włosów chcę jeszcze wypłukać je w naparze z ziół - 2 łyżki mydlnicy, 2 łyżki liści orzecha włoskiego i 2 torebki skrzypu. to wszystko gotuje się 3 minuty, potem parzy jeszcze pod przykrywką. orzech podobno ożywia kolor, trochę też przyciemnia. a mydlnica dobrze działa na włosy i cebulki. napar trzeba odcedzić i wlać do miednicy z wodą, żeby rozrzedzić. i w tym trzeba trochę przepłukać włosy - kilka minut.

zobaczymy co z tego wyjdzie

po całej operacji napiszę jak stan moich włosów na razie walczę ze ściekającą mieszanką drożdżową
koniecznie napisz jak efekty
__________________
7.11.2011- nie farbuję i zapuszczam włosy
2.12.2011- olejuję

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=579956
Śmierć jest spokojna...Łatwa. Życie jest trudniejsze...
Kamila_Blondi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 12:28   #28
kateqt
Przyczajenie
 
Avatar kateqt
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 7
Dot.: maseczka na włosy ?

no cóż... nie wiem czego nie lubią moje włosy... NIE MOGĘ ICH ROZCZESAĆ!!!!!! nawet jedwab nie pomaga ;( chyba cytryna tak na nie działa. nie mogłam wymyć z włosów tych drodży;( w trakcie mycia wypadły mi 3 włosy!! ale... jak je próbowałam rozczesać to wypadło ich chyba ze sto. to raczej maseczka nie dla mnie ;( włosy są potwornie szorstkie, poplątane;( wracam do rzepy i kawy. zapach jest tak samo wstrętny jak tych drożdży, ale przynajmniej włosy mogę rozczesać.
może jeszcze spróbuje płukankę z piwem... ale już bez cytryny
__________________
zawsze miej przed sobą cel, do którego dążysz...
kateqt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 19:24   #29
kateqt
Przyczajenie
 
Avatar kateqt
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 7
Dot.: maseczka na włosy ?

postanowiłam dać drożdżom jeszcze jedno szansę, ale zrobiłam mix różnych składników - pół kostki drożdży wymieszane z niewielką ilością mleka, sok z czarnej rzepy i olej musztardowy. zostawię to na całą noc, zobaczymy z czym jutro rano się obudzę mam nadzieję, że z włosami
__________________
zawsze miej przed sobą cel, do którego dążysz...
kateqt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 11:44   #30
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: maseczka na włosy ?

Naczytałam się o drożdżach, zaczęłam eksperymentować na swoich włoskach i dzielę się sprawdzonym przepisem-drożdże zalać odrobiną gorącej wody, rozmieszać na papkę, po wystudzeniu dodać odżywkę, ja dodaję maskę romantic albo odżywkę jajeczną Babuni z Joanny. Nakladam na włosy, na to czepek, zmywam po pół godziny szamponem. Fakt, wlosy są odrobinę szorstkie, ale za to naprawdę rosną. A największy plus tej maski-zmniejsza przetluszczanie. Polecam
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-19 20:25:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:13.