trądzik na brodzie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-11, 20:54   #1
Paula9091
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1

trądzik na brodzie


Potrzebuje pomocy od roku obsypuje mi brode syfkami które bola i nabieraja kilka razy w miesiącu zostają mi brzydkie czerwone przebarwienia pomóżcieee!! nie wiem co moze byc przyczyną mam 23 lata okres dojrzewania juz przeszlam nie wiem jak mam sobie radzic z przebarwieniami...:p rosi:
Paula9091 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 14:15   #2
_coffee
Przyczajenie
 
Avatar _coffee
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 4
Dot.: trądzik na brodzie

To są takie bolące kulki pod skórą? Też mam takie i mam lat 21. Słyszałam, że wyskakują one co jakiś czas gdy organizm ma jakiś stan zapalny. A ja używam kremu z masy perłowej trochę pomaga. Może spróbuj.
_coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 14:28   #3
Nylony
Raczkowanie
 
Avatar Nylony
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 42
Dot.: trądzik na brodzie

Doraźnie takie pryszcze możesz smarować albo olejkiem z drzewa herbacianego (ok 20 zł) albo pastą cynkową z kwasem salicylowym (ok 2 zł).

Kiedyś słyszałam, że pryszcze w okolicy brody mogą świadczyć o problemach z hormonami. Może warto się przebadać?
Nylony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 09:52   #4
brzydkie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 661
Dot.: trądzik na brodzie

ja mam 21 lat i tez mam ten problem od kilku miesięcy na brodzie.zawsze miałam cere super..a teraz guzy mam.
pomogl mi trochę olej z wiesiolka tzn nie było guzow cyst tylko grudki....ale nie wiem jak wyleczyć to cholerstwo..jestem zalamana i mam okropne kompleksy

nylony ja smaruje miejscowo zmiany mascia cynkowa i antybiotykiem klindacn T .ale co ztego goja się i tak długo.Trzeba walczyc z przyczyna nie ze skutkami......
__________________
zapuszczam wlosy


JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE, JESZCZE BEDZIE NORMALNIE.....

Edytowane przez brzydkie
Czas edycji: 2013-03-14 o 09:54
brzydkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 10:57   #5
pestka1982
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2
Dot.: trądzik na brodzie

ja znowu czytałam że zanieczyszczenia na brodzie moga mieć związek z nerkami, zaczęłam właśnie przemywać twarz mlekiem, dziewczyny na wizażu twierdziły że im to pomogło na problemy skórne. Jeśli już Ci coś wyskoczy również polecam olejek z drzewa herbacianego, ja go kupiłam za niecałe 6 zł
pestka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 11:01   #6
brzydkie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 661
Dot.: trądzik na brodzie

slyszalam o tym olejku? szybko znikają zmiany?w aptece można dostać? rozcieńczasz woda ? czy dajesz prosto na zmiany?

wiem ze olejek działa na bakterie ,grzyby wzmacnia strukturę skory...a stosuje te masci ale nawet nie wiem czy to bakteria,moze gronkowiec ,candida..a zmieraja się te zmiany w ślimaczym tempie. i chyba dopóki nie zrobie wymazu ie będę stosować wew zadnych antybiotykow....bo to się mija z celem

nerkami? powiem ze od lat paszeruje się suplementami diety tzn magnez czasem cos na wlosy itp. ale dużo tego jem...i iostatnio zaczela brac vitaral i znow mam guza...może nie powinnam jesc sumplementow...bo może to nerki się buntują.albo watroba
myślicie ze to może mieć wpływ??lekow nie biore al. sumpelmenty lykam regularie od ok.5 lat no może z małymi przerwami czasami
__________________
zapuszczam wlosy


JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE, JESZCZE BEDZIE NORMALNIE.....

Edytowane przez brzydkie
Czas edycji: 2013-03-14 o 11:06
brzydkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 14:25   #7
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: trądzik na brodzie

Cytat:
Napisane przez brzydkie Pokaż wiadomość
slyszalam o tym olejku? szybko znikają zmiany?w aptece można dostać? rozcieńczasz woda ? czy dajesz prosto na zmiany?

wiem ze olejek działa na bakterie ,grzyby wzmacnia strukturę skory...a stosuje te masci ale nawet nie wiem czy to bakteria,moze gronkowiec ,candida..a zmieraja się te zmiany w ślimaczym tempie. i chyba dopóki nie zrobie wymazu ie będę stosować wew zadnych antybiotykow....bo to się mija z celem

nerkami? powiem ze od lat paszeruje się suplementami diety tzn magnez czasem cos na wlosy itp. ale dużo tego jem...i iostatnio zaczela brac vitaral i znow mam guza...może nie powinnam jesc sumplementow...bo może to nerki się buntują.albo watroba
myślicie ze to może mieć wpływ??lekow nie biore al. sumpelmenty lykam regularie od ok.5 lat no może z małymi przerwami czasami

Punktowo można nakładać nierozcieńczony olejek herbaciany Tylko nie nakłada się go stężonego na resztę skóry, bo mogą być problemy. Przebadaj się, bo inaczej wszyscy będziemy "gdybać"
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-15, 08:16   #8
avava
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 452
Dot.: trądzik na brodzie

kiedys tez mialam z tym problem. napewno tego nie mozna wyciskac. najlepiej isc do lekarza rodzinnego lub dermatologa z takim problemem. lekarka rodzinna wypisala mi "lek robiony" w aptece na bazie spirytusu itd. kosztowała buteleczka niecale 8zł.
kilka dni i moja skora byla piekna jak dawniej
__________________
ćwiczę od : 02.04.2013

100 przysiadów-> x 663
Mel B 10 min pośladki->943
Mel B 10 min brzuch->1110
Mel B 15 cardio->738
Mel B 10 min nogi->1030
Ewa Ch.(killer, skalpel)->581
Centrum Sportowca-1248
razem: 6313 cel osiągnięty z 42 na 36/34

: )
avava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 17:54   #9
brzydkie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 661
Dot.: trądzik na brodzie

a co to było? czy można to dostać bez recepty? bylabym bardzo wdzieczna jeśli bys podała więcej informacji,bylam u dematologa ale przepisal mi masci ale to powoli i tak znikają/ a chce się tego pozbyć na zawsze i sprawić by było jak dawniej.
pozdrawiam
__________________
zapuszczam wlosy


JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE, JESZCZE BEDZIE NORMALNIE.....
brzydkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 18:40   #10
kinganowak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 101
Dot.: trądzik na brodzie

U mnie trądzik na brodzie był objawem Zespołu Policystycznych Jajników

---------- Dopisano o 18:40 ---------- Poprzedni post napisano o 18:30 ----------

I to właśnie są takie gule, guzy czasem strasznie bolesne...tylko na brodzie...
kinganowak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 21:17   #11
cipcipcip
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 488
Dot.: trądzik na brodzie

Znam ten ból. Mam to samo.. też wyczytałam, że trądzik w okolicach brody najczęsciej jest spowodowany problemami hormonalnymi, pco. U mnie po 3 dniach w szpitalu i szczegółowych badaniach nadal nie wykryto nic. Ginekolog odesłał do endokrynologa, a endokrynolog stwierdził,że "taka moja uroda" Chociaż nigdy wcześniej nie miałam problemu z trądzikiem. Zawsze gładka cera. Lat mam 24 w tym roku także dojrzewanie też raczej odpada. Muszę wybrać się do dermatologa, ale zniechęcona setkami wizyt u lekarzy przez ostatnie 3 miesiące bez rezultatów odwlekam to..
Ostatnio gdzieś wyczytałam, że problemy ze skórą poprawia cynk. A więc zakupiłam cynk forte w aptece i mogę powiedzieć, że po 2 tygodniach widzę znaczną poprawę. Tylko nie wiem czy nie jest to spowodowane raczej przemywaniem twarzy cytryną i ogórkiem. Trudno mi określić. Natomiast wszystkim polecam spróbować codziennie przemywać twarz właśnie wacikiem nasączonym sokiem z cytryny. Świetnie rozjaśnia wszystkie przebarwienia!
__________________
<3
cipcipcip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-15, 21:23   #12
Black_Rose
Zadomowienie
 
Avatar Black_Rose
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 003
GG do Black_Rose
Dot.: trądzik na brodzie

ja tez miewam zaskorniki, pryszcze itp w okolicach brody, a nawet rosna mi pojedyncze wloski (bleeeeee). Slyszalam, ze to hormony, ale tez ze problemy z jelitami, niestrawnosc, zanieczyszczenie ukladu trawiennego...
Black_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 23:09   #13
SummertimeSadness
Zadomowienie
 
Avatar SummertimeSadness
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 170
Dot.: trądzik na brodzie

również mam trądzik na brodzie i dużo przebarwień po pryszczach:/ dermatolog mi przepisał locacid bodajże, skóra łuszczy się po nim i trochę piecze, zobaczymy jak z efektami. używała któraś z Was?
SummertimeSadness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 23:38   #14
cipcipcip
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 488
Dot.: trądzik na brodzie

Cytat:
Napisane przez SummertimeSadness Pokaż wiadomość
również mam trądzik na brodzie i dużo przebarwień po pryszczach:/ dermatolog mi przepisał locacid bodajże, skóra łuszczy się po nim i trochę piecze, zobaczymy jak z efektami. używała któraś z Was?
Ja od jakiegoś czasu przemywam dwa razy dziennie buzie sokiem z cytryny. Efekty widoczne po tygodniu
__________________
<3
cipcipcip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 09:14   #15
kinganowak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 101
Dot.: trądzik na brodzie

Dla wszytkich dziewczyn, które już nie są w okresie dojrzewania a mają trądzik radzę zrobić usg dopochwowe i sprawdzić czy czasem nie macie pco bo ja długo się męczyłam z trądzikiem aż w końcu wyszło szydło z worka. Dlatego lepiej wykluczyć tą chorobę bo w niej tylko hormony likwidują trądzik ale tylko podczas ich przyjmowania.
kinganowak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 14:31   #16
SummertimeSadness
Zadomowienie
 
Avatar SummertimeSadness
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 170
Dot.: trądzik na brodzie

Cytat:
Napisane przez cipcipcip Pokaż wiadomość
Ja od jakiegoś czasu przemywam dwa razy dziennie buzie sokiem z cytryny. Efekty widoczne po tygodniu
o wypróbuję, czysty sok z cytryny na wacik?

na razie mam podrażnioną twarz, piecze, skóra się łuszczy, ale nic nowego nie wyskakuje
postawiłam na minimalizm w pielęgnacji:
-myję twarz rano i wieczorem mydłem aleppo do skóry wrażliwej (z nigellą)
-nakładam codziennie na noc locacid na pryszcze punktowo
-myję twarz emulsją cetaphil
-nawilżam cetaphilem
-przemywam twarz srebrem koloidalnym rano i wieczorem (taki eksperyment)

szukam teraz czegoś do demakijażu oczu, bo mam delikatną skórę w tej okolicy, bourjois mnie podrażnia niestety,a szkoda, bo dobrze zmywa.


ja jestem w okresie dojrzewania, więc te zmiany rozumiem, aczkolwiek wcześniej miałam gładką twarz, a w wieku 17 się zaczęło
SummertimeSadness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 15:03   #17
brzydkie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 661
Dot.: trądzik na brodzie

u mnie chyba to spowodowal fluid zapchal mnie a ja go dalej stosowlam zaczelam wysuszać niepotrzebnie zrezgnowalam z kremu...wiem teraz to błąd.tak się nie robi.lekarz powiedział mi ze mam zanieczyszczona skore tam bardzo.w sumie miejscowo mam taka plamke ciemna...z zanieczyszczne nawet,przepisal mi ..na oczyszczenie porów epiduo...ale boje się tego uzywac boje się tzw wysypu.wiem ze wsyztsko tkwi gleboko pod skora ,bo wszystkie zmiany sa głębokie,naeet zwykly zaskórnik co czasem wyjdzie to jest gleboko pod skora bardzo i widoczny.
ehh pozatym znow idzie wiosna lato a przy tym trzeba unikac slonca....wiec odpada.lekarz powiedxial mi ze to oczyszczanie może trwac nawet pol rokupozatym to nie s atakie typowe zmiany te guzy...i nie mam do końca zaufania do lekarzy.
zastanawiam się nad zmiana pielgnacji,chce kupic krem z 5% kwasem migdałowym (jedynym co można stosować przy sloncu)dobry krem nawilazajacy ,stosować maski z glinek...ale nie wiem czy to wystarczy
__________________
zapuszczam wlosy


JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE, JESZCZE BEDZIE NORMALNIE.....

Edytowane przez brzydkie
Czas edycji: 2013-03-16 o 15:06
brzydkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 16:09   #18
cipcipcip
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 488
Dot.: trądzik na brodzie

Cytat:
Napisane przez SummertimeSadness Pokaż wiadomość
o wypróbuję, czysty sok z cytryny na wacik?

na razie mam podrażnioną twarz, piecze, skóra się łuszczy, ale nic nowego nie wyskakuje
postawiłam na minimalizm w pielęgnacji:
-myję twarz rano i wieczorem mydłem aleppo do skóry wrażliwej (z nigellą)
-nakładam codziennie na noc locacid na pryszcze punktowo
-myję twarz emulsją cetaphil
-nawilżam cetaphilem
-przemywam twarz srebrem koloidalnym rano i wieczorem (taki eksperyment)

szukam teraz czegoś do demakijażu oczu, bo mam delikatną skórę w tej okolicy, bourjois mnie podrażnia niestety,a szkoda, bo dobrze zmywa.


ja jestem w okresie dojrzewania, więc te zmiany rozumiem, aczkolwiek wcześniej miałam gładką twarz, a w wieku 17 się zaczęło

Tak ja wyciskam po prostu trochę soku bezpośrednio na wacik. Natomiast jeśli ktoś ma wrażliwą skórę i piecze go przemywanie samą cytryną, wówczas można rozrobić sok z wodą

A próbowałaś może płyn micelarny z AA? Ja używam. Dobrze zmywa, nie podrażnia.
__________________
<3
cipcipcip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 17:55   #19
SummertimeSadness
Zadomowienie
 
Avatar SummertimeSadness
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 170
Dot.: trądzik na brodzie

Cytat:
Napisane przez cipcipcip Pokaż wiadomość
Tak ja wyciskam po prostu trochę soku bezpośrednio na wacik. Natomiast jeśli ktoś ma wrażliwą skórę i piecze go przemywanie samą cytryną, wówczas można rozrobić sok z wodą

A próbowałaś może płyn micelarny z AA? Ja używam. Dobrze zmywa, nie podrażnia.
mówisz o tym zielonym? wiem, że niebieskiego dawno temu używałam, ale już nie pamiętam działania, chyba krzywdy mi nie zrobił, więc przy najbliższej okazji kupię.

czy przy leczeniu trądziku maścią przepisaną przez dermatologa to normalne, że pryszcze są jakby bardziej czerwone i skóra się łuszczy?
SummertimeSadness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-17, 10:29   #20
cipcipcip
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 488
Dot.: trądzik na brodzie

Cytat:
Napisane przez SummertimeSadness Pokaż wiadomość
mówisz o tym zielonym? wiem, że niebieskiego dawno temu używałam, ale już nie pamiętam działania, chyba krzywdy mi nie zrobił, więc przy najbliższej okazji kupię.

czy przy leczeniu trądziku maścią przepisaną przez dermatologa to normalne, że pryszcze są jakby bardziej czerwone i skóra się łuszczy?
Płyn miałam na myśli ten
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p55306-Oce...i_twarzy_250ml

W miejsce tych czaszek wpisz doz . pl
A co do drugiego pytanie - to niestety nie mam pojęcia, Nigdy nie używałam żadnej maści.
__________________
<3

Edytowane przez cipcipcip
Czas edycji: 2013-03-17 o 10:32
cipcipcip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 03:46   #21
Magda2002
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2
Dot.: trądzik na brodzie

Masz do czynienie z trądzikiem młodzieńczym? Możesz temu zapobiec
http://www.tradzik.pl
Magda2002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:52.