Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-12-06, 12:52   #2641
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Lisbeth, masz piękne włosy Ale powiem w sekrecie, że taki połysk mam właśnie po hennie! Naprawdę moje włosy kochają hennę, często słyszę pod ich adresem komplementy
Dzięki za to zdjęcie... teraz już bankowo kupię sobie Kalpi. W opisie na helfach wyczytałam, że to pachnie kadzidlano, więc dodatkowy atut jak dla mnie Ciekawe jak długo ten zapach pozostaje na włosach...

A używałaś może olejku SESA? o tego http://www.helfy.pl/sesa-olejek-wypa...pecia-lysienie
Ja wciąż (od września) smaruję się Amla Dabur, wypadanie znacznie się zmniejszyło, ale wciąż wydaje mi się, że jednak za dużo ich tracę Szczególnie widać to wypadnie podczas mycia włosów, przy czesaniu już nie wypadają wcale- więc może ja panikuję
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-06, 13:41   #2642
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez paradiso Pokaż wiadomość
A używacie jakiegoś szamponu przedłużającego trwałość koloru? Ostatnio widziałam czekoladową Delię i pani ekspedientka zachwalała,mówiąc,że sama używa i kolor mniej się spiera.
ja używam szamponu venity=> https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...ja.html&next=1 wersji do brązów i jestem baaaardzo zadowolona. mimo SLS w składzie nie dostałam po nim łupieżu i po raz pierwszy od dwóch lat nie myję włosów tylko i wyłącznie szamponami dla dzieci. fajnie pachnie, włoski po nim są lśniące, trochę potargane ale od tego jest odżywka. szampon ma mocny rudawy kolor, nie wiem czy na pewno wpływa na kolor, wydaje mi się że tak. tak czy inaczej polecam
daaawno temu miałam szampon przyciemniającu do brązu z jakimiś chińskimi znaczkami, nazywał się te tao, czy jakoś tak. nie mogę go nigdzie znaleźć, w zestawie z odżywką działał cuda - piękne włosy i WYRAŹNIE ciemniejsze odrosty
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-06, 17:56   #2643
paradiso
Zadomowienie
 
Avatar paradiso
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 310
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Black sun,no ja szukam tego Venity,ale nigdzie w Warszawie go jeszcze nie widziałam...Raz w drogerii widziałam,ale był tylko do blondu i pani mi powiedziała,ze słabo sie sprzedaja i nie bedzie juz ich w ogóle. Także jak któraś wizażanka wie,gdzie mogę dostać ten szampon venity do brązowych,to proszę o odzew.
A na razie chyba zaryzykuje i kupie ten delii,kosztuje niecale 6 zl,a moze rzeczywiscie kolor bedzie trwalszy
__________________
MŻ+fitness/skakanka/rower/Ewa Ch.

Chudniemy...?
paradiso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-06, 19:22   #2644
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Savanoja Pokaż wiadomość
Lisbeth, masz piękne włosy Ale powiem w sekrecie, że taki połysk mam właśnie po hennie! Naprawdę moje włosy kochają hennę, często słyszę pod ich adresem komplementy
Dzięki za to zdjęcie... teraz już bankowo kupię sobie Kalpi. W opisie na helfach wyczytałam, że to pachnie kadzidlano, więc dodatkowy atut jak dla mnie Ciekawe jak długo ten zapach pozostaje na włosach...

A używałaś może olejku SESA? o tego http://www.helfy.pl/sesa-olejek-wypa...pecia-lysienie
Ja wciąż (od września) smaruję się Amla Dabur, wypadanie znacznie się zmniejszyło, ale wciąż wydaje mi się, że jednak za dużo ich tracę Szczególnie widać to wypadnie podczas mycia włosów, przy czesaniu już nie wypadają wcale- więc może ja panikuję
Ten zapach utrzymuje się u mnie długo. Od soboty jest bez zmian i wytrzymał już jedno mycie
A olejków z helfów jeszcze nie używałam, zastanawiałam się nad tym http://helfy.pl/olejek-stymulujacy-p...muje-wypadanie , ale chyba jednak jest za drogi :/
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-06, 20:45   #2645
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez paradiso Pokaż wiadomość
Black sun,no ja szukam tego Venity,ale nigdzie w Warszawie go jeszcze nie widziałam...Raz w drogerii widziałam,ale był tylko do blondu i pani mi powiedziała,ze słabo sie sprzedaja i nie bedzie juz ich w ogóle. Także jak któraś wizażanka wie,gdzie mogę dostać ten szampon venity do brązowych,to proszę o odzew.
A na razie chyba zaryzykuje i kupie ten delii,kosztuje niecale 6 zl,a moze rzeczywiscie kolor bedzie trwalszy
no cóż, fakt cienko z dostępnością. ja kupuję go albo w takiej staaarej drogerii z prawie zapomnianymi duperelami albo w drogerii schlecker - o dziwo mają.
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-06, 21:01   #2646
paradiso
Zadomowienie
 
Avatar paradiso
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 310
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez black_sun Pokaż wiadomość
no cóż, fakt cienko z dostępnością. ja kupuję go albo w takiej staaarej drogerii z prawie zapomnianymi duperelami albo w drogerii schlecker - o dziwo mają.
W Warszawie nie mamy schleckera... Ja chodzę po jakiś mniejszych drogeriach,ale wszędzie patrza na mnie jak na kretynkę:P Ale mam jeszcze upatrzone dwa sklepy z naturalnymi i ziołowymi kosmetykami,więc tam jeszcze spróbuję.
__________________
MŻ+fitness/skakanka/rower/Ewa Ch.

Chudniemy...?
paradiso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-06, 21:17   #2647
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez paradiso Pokaż wiadomość
W Warszawie nie mamy schleckera... Ja chodzę po jakiś mniejszych drogeriach,ale wszędzie patrza na mnie jak na kretynkę:P Ale mam jeszcze upatrzone dwa sklepy z naturalnymi i ziołowymi kosmetykami,więc tam jeszcze spróbuję.
jest Venita w Warszawie.
Dowiem sie gdzie dokladnie to Ci napisze. Wydaje mi sie ze gdzies w centrum chyba na lub przy centralnym.
Moja siostra kupuje, to ja zapytam. Wiem tez ze jak nie maja koloru to bez problemu sprowadza.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-06, 21:25   #2648
paradiso
Zadomowienie
 
Avatar paradiso
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 310
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
jest Venita w Warszawie.
Dowiem sie gdzie dokladnie to Ci napisze. Wydaje mi sie ze gdzies w centrum chyba na lub przy centralnym.
Moja siostra kupuje, to ja zapytam. Wiem tez ze jak nie maja koloru to bez problemu sprowadza.
Dziękuję. Bo że farby są,to wiem,bo zawsze jak jestem przy jakiejś niesieciowej drogerii to sprawdzam,co w niej jest,dlatego w sumie to nie jest problem,bo często je spotyakm. Ale jakbyś spytała o ten szampon,to będę zobowiązana
__________________
MŻ+fitness/skakanka/rower/Ewa Ch.

Chudniemy...?
paradiso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-06, 21:53   #2649
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez paradiso Pokaż wiadomość
Dziękuję. Bo że farby są,to wiem,bo zawsze jak jestem przy jakiejś niesieciowej drogerii to sprawdzam,co w niej jest,dlatego w sumie to nie jest problem,bo często je spotyakm. Ale jakbyś spytała o ten szampon,to będę zobowiązana
A widzisz, tak to jest jak sie nie dokladnie czyta
Myslalam ze o farby Ci chodzi.
Ale mimo wszystko spytam czy szamponow tez tam nie maja.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-07, 16:50   #2650
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;23607330]Ten zapach utrzymuje się u mnie długo. Od soboty jest bez zmian i wytrzymał już jedno mycie
A olejków z helfów jeszcze nie używałam, zastanawiałam się nad tym http://helfy.pl/olejek-stymulujacy-p...muje-wypadanie , ale chyba jednak jest za drogi :/[/QUOTE]

Rzeczywiście trochę drogi, ale skład wygląda super i może wystarczyć na bardzo długo... Ja aplikuję oszczędnie, tzn strzykawką-naciągam z przechylonej buteleczki i miejsce po miejscu nakładam między włosy bezpośrednio na skórę i masując skupiam się tylko na skórze. Jak już wypaćkam w ten sposób całą głowę, to okazuje się, że włosy też są wysmarowane. No i na całość wychodzi mi ok 6-8 ml. Przy tak długich jak Ty masz wyjdzie trochę więcej tego olejku, ale czytałam że nakładanie henny też dopracowałaś sposobem oszczędnościowym
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-08, 14:17   #2651
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Savanoja Pokaż wiadomość
Rzeczywiście trochę drogi, ale skład wygląda super i może wystarczyć na bardzo długo... Ja aplikuję oszczędnie, tzn strzykawką-naciągam z przechylonej buteleczki i miejsce po miejscu nakładam między włosy bezpośrednio na skórę i masując skupiam się tylko na skórze. Jak już wypaćkam w ten sposób całą głowę, to okazuje się, że włosy też są wysmarowane. No i na całość wychodzi mi ok 6-8 ml. Przy tak długich jak Ty masz wyjdzie trochę więcej tego olejku, ale czytałam że nakładanie henny też dopracowałaś sposobem oszczędnościowym
straaasznie drogi ten olejek zwłaszcza, że patrząc na skład - można sobie nieco podobną miksturę samodzielnie zrobić i pobawić się nią zanim się szarpnie na tak drogi

a ja mam takie pytanie - czy jeśli wezmę mieszankę henna i indygo rozrobię z cytryną i zostawię na, powiedzmy, 10 godzin na kaloryferze - to czy składnikiem przede wszystkim czynnym będzie wtedy henna? bo dotąd mizerne był efekty farbowania taką mieszanką [a mam jeszcze 2 opakowania i dumam jak to najlepiej wykorzystać] - odrosty jasne, siwe słomkowe, za to położenie teoretycznie samej henny już mi odrosty mocniej złapało i siwe wyszły pięknie miedziane. i z tego co zdążyłam się naczytać - indygo traci swoje właściwości dość szybko, a henna je wolno zyskuje. czy więc taka mieszanka zadziała jak henna bardziej niż jak mieszanka?
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-08, 14:39   #2652
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Wam też tak szybko Sipa się zmywa? Już nie mam pomysłu: czy źle farbuję? Czy to codzienne mycie włosów ja tak wypłukuje szybko...
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamięci legnie rok
Serce mnie nie boli, ręce ciągle zdolne do poświęceń są
Oczy trochę senne, wszystkie moje drogi wiodą w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-08, 15:25   #2653
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez DarkNoir Pokaż wiadomość
Wam też tak szybko Sipa się zmywa? Już nie mam pomysłu: czy źle farbuję? Czy to codzienne mycie włosów ja tak wypłukuje szybko...
no ja wyżej o Sipie pisałam - mało koloru daje i szybko znika i muszę venitą balsamem robić bo inaczej odrosty widać bardzo.
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-08, 17:07   #2654
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez black_sun Pokaż wiadomość
no ja wyżej o Sipie pisałam - mało koloru daje i szybko znika i muszę venitą balsamem robić bo inaczej odrosty widać bardzo.
Ja to samo... Może warto więcej kasy wydać na Khadi?
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamięci legnie rok
Serce mnie nie boli, ręce ciągle zdolne do poświęceń są
Oczy trochę senne, wszystkie moje drogi wiodą w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-09, 11:03   #2655
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Aaaaaa dziewczyny! Czego się dowiedziałam od fryzjerki ostatnio jako radę opinię o malowaniu zaplanowanym henną? - "oj włosy po hennie nie będą się już tak jak dotychczas kręcić mogą się inaczej układać.."
jeżeli to wynikać ma jedynie z pogrubionej struktury włosa to ja się na to piszę.. która coś słyszała podobnego? recenzować proszę skutki w strukturze włosów!
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-09, 11:08   #2656
kropcia007
Wtajemniczenie
 
Avatar kropcia007
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 782
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Aaaaaa dziewczyny! Czego się dowiedziałam od fryzjerki ostatnio jako radę opinię o malowaniu zaplanowanym henną? - "oj włosy po hennie nie będą się już tak jak dotychczas kręcić mogą się inaczej układać.."
jeżeli to wynikać ma jedynie z pogrubionej struktury włosa to ja się na to piszę.. która coś słyszała podobnego? recenzować proszę skutki w strukturze włosów!
na moich lokach nic takiego nie odnotowałam
__________________
"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."


Kwietniowa Mamusia - Maja

kropcia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-09, 11:14   #2657
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Aaaaaa dziewczyny! Czego się dowiedziałam od fryzjerki ostatnio jako radę opinię o malowaniu zaplanowanym henną? - "oj włosy po hennie nie będą się już tak jak dotychczas kręcić mogą się inaczej układać.."
jeżeli to wynikać ma jedynie z pogrubionej struktury włosa to ja się na to piszę.. która coś słyszała podobnego? recenzować proszę skutki w strukturze włosów!
Strzelam, że fryzjerka nie ma w ofercie malowania henna stąd jej opinia. Ja ostatnio byłam u fryzjera i fryzjerka się dziwiła czemu zrezygnowałam z farb chemicznych, bo ona "farbuje całe życie i nie ma problemu z wypadaniem włosów ani z łamliwością" i zaczęła wykład jaka to henna zła i polecała mi jakąś farbę l'oreal. Cuda wianki ogólnie a ja i tak swoje wiem
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamięci legnie rok
Serce mnie nie boli, ręce ciągle zdolne do poświęceń są
Oczy trochę senne, wszystkie moje drogi wiodą w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-09, 17:25   #2658
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Struktura włosów po hennie się nie zmienia.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-09, 17:46   #2659
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez black_sun Pokaż wiadomość
straaasznie drogi ten olejek zwłaszcza, że patrząc na skład - można sobie nieco podobną miksturę samodzielnie zrobić i pobawić się nią zanim się szarpnie na tak drogi

a ja mam takie pytanie - czy jeśli wezmę mieszankę henna i indygo rozrobię z cytryną i zostawię na, powiedzmy, 10 godzin na kaloryferze - to czy składnikiem przede wszystkim czynnym będzie wtedy henna? bo dotąd mizerne był efekty farbowania taką mieszanką [a mam jeszcze 2 opakowania i dumam jak to najlepiej wykorzystać] - odrosty jasne, siwe słomkowe, za to położenie teoretycznie samej henny już mi odrosty mocniej złapało i siwe wyszły pięknie miedziane. i z tego co zdążyłam się naczytać - indygo traci swoje właściwości dość szybko, a henna je wolno zyskuje. czy więc taka mieszanka zadziała jak henna bardziej niż jak mieszanka?
Może i tani nie jest, ale biorąc pod uwagę skład to cenny... i nie chce mi się bawić w dobieranie tylu składników by zrobić tylko jeden olejek
Ponadto myślę sobie, że skoro ten olejek http://www.helfy.pl/amla-olejek-do-wlosow używam od 3 miesięcy i zużyłam zaledwie 1/2 butelki to mam chęć zaszaleć i zainwestować we włosy ciut więcej...
Co do drugiej części, to sama kładę czystą hennę i wychodzi mi coś, co mnie zadowala czyli ciemny mahoń z mocno miedzianymi siwulcami, które nie jaśnieją w trakcie mycia i ogólnie jestem baaaardzo zadowolona z efektu Ale mam koleżankę ciut jaśniejszą w oryginale, ona kładzie hennę, która w składzie ma coś cytrynowego (kupiła sobie duży worek będąc w Indiach), ale nie zostawia tego na ileś tam godzin, tylko od razu po wymieszaniu kładzie na włosy, trzyma 2 godziny i chwyta jej to super! Więc jeśli chodzi o mieszankę Sipy, to myślę, że nie ma sensu tego zakwaszać, tylko kłaść od razu jak w przepisie, a wyjdzie co ma wyść, bo w Khadi ciemnym brązie jest kilka roślinek i zapewne to one dają ten głęboki i ciemny brąz... Sipa tego w składzie raczej nie ma.
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-09, 20:15   #2660
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Dziewczyny, jak to jest, że naturalna henna w ogóle się nie zmywa i nie niszczy przy tym włosów? Bo skoro się nie zmywa, to musi jakoś wniknąć we włosy na trwale...
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-09, 20:50   #2661
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

magrest - henna wydziela barwnik lawson, który łączy się chemicznie z keratyną. Nie ma się co i jak zniszczyć, bo sama struktura włosa nie zmienia się tak jak po użyciu chemicznej farby.
Poczytaj hennapage.com
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-09, 20:58   #2662
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Dzięki Lisbeth, poczytam
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-10, 02:11   #2663
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomości: 738
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Ja nigdy nie zakwaszalam i zawsze wychodzilo jak trzeba.
Mam takie pytanie: czy henna eld odcien 'chna' to czysta henna po prostu? Bo juz sobie nie przypominam i nie mieszkam w Polsce i mam tylko dostep do czystej henny i zastanawiam sie jakby wyszla.
__________________
9.10.2013 zapuszczam włosy. Aktualna długość do ramion.
9.01.2014 włosy za linię obojczyków.
24.08. 2016 w połowie drogi do talii
uca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-10, 06:16   #2664
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Jeśli chodzi o "zmianę struktury włosa", to bym w to za bardzo nie wierzyła...

Chociaż mam wrażenie, że moje włosy trochę się zmieniły. Miałam kiedyś kręcone, mocno falowane, a teraz mam raczej proste, ewentualnie z tendencją do falowania mi to tam nie przeszkadza.... ale nie wiem, czy henna ma na to wpływ, czy po prostu moim włosom się odmieniło. Czasami świeżo po farbowaniu kręcą mi się jakiś czas jak szalone, a czasami z kolei są całkiem proste

Wniosek: moje włosy żyją własnym życiem, jak mają ochotę, to się kręcą
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-10, 09:12   #2665
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

A ja chciałam troszeczkę ostrzec jak to eld leci w kulki. Pisałam już wcześniej, że ufarbowałam sie na piękna czerwień z pomocą mixu rubiny i rubiny burgund, ale zapierdziało mi się na intensywniejszy efekt, więc kupiłam owoc granatu. I zużyłam już w sumie ponad 8 saszetek kupowanych z różnych dostaw do sklepu w sporych odstępach czasu i wszystkie na moje oko sa czystą henną. Barwa i konsystencja proszku, kolor, który wychodzi mi na włosach, zapach mnie o tym przekonują. Także ja wracam jednak do rubiny, mam nadzieję, że tam będzie czerwony barwnik.
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-10, 16:55   #2666
flower21
Raczkowanie
 
Avatar flower21
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Gorący kraj:)
Wiadomości: 221
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

\

Edytowane przez flower21
Czas edycji: 2011-01-18 o 14:00
flower21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-10, 21:57   #2667
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Lisbeth ale masz wlosy! Cudo.. zazdroszcze! przed farbowaniem takie matowe a po.. piekne, coraz bardziej kusi mnie henna, mialam isc do fryzjera farbowac wlosy ale chyba zdecyduje sie i kupie henne http://helfy.pl/naturalna-henna-ciem...farba-roslinna bardzo jestem ciekawa efektu, moze ktos uzywal?
boje sie troche, nie umiem sama nakladac i nie wiem czy wyjdzie mi to odpowiednio
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-11, 09:47   #2668
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

cieszę się z takich wniosków, bo ja dopiero dwa razy próbowałam henny i zbyt krótko trzymałam na głowie, teraz tradycyjjnie jak Wy dobre 40 min potrzymam.. tylkoooo ciężko teraz porządną hennę bez dodatków znaleźć czy na pewno najlepsza jest venitka?
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-11, 11:15   #2669
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
cieszę się z takich wniosków, bo ja dopiero dwa razy próbowałam henny i zbyt krótko trzymałam na głowie, teraz tradycyjjnie jak Wy dobre 40 min potrzymam.. tylkoooo ciężko teraz porządną hennę bez dodatków znaleźć czy na pewno najlepsza jest venitka?
Jak chcesz porzadna henne bez dodatkow to kup henne w proszku a nie venite.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-12, 16:20   #2670
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

flower21 - brązowa henna nie istenieje. To, co kładzie się na brwi to inna bajka. Ja bym ci radziła zainwestować w jakieś cienie albo kredkę. Przynajmniej łatwo to zmyć jeśli wyjdzie paskudnie.

ckin2u - te zdjęcie to efekt po Kalpi Tone, a nie po farbowaniu henną. A 'ciemny brąz' Khadi wychodzi prawie czarny. Robłam próbę na pasemku.

sylvia_doll - 40 minut to chyba trochę za krótko. Potrzymaj godzinę albo więcej. A Venita ma dużo dodatków chemicznych. Ta w proszku ma np. sztuczne barwniki, a balsam ani trochę nie przypomina farby roślinnej i paskudnie śmierdzi chemią.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:31.