Za dużo informacji, nie wiem od czego zacząc. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-05, 20:14   #1
tutmirlajt
Zadomowienie
 
Avatar tutmirlajt
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 381

Za dużo informacji, nie wiem od czego zacząc.


Kiedys juz zaczelam czytac te forum, ale przerwalam bo nie moglam polapac sie z informacjami. Chcialabym na nowo wgryzc sie w zdrowy sposob traktowania wlosow kreconych. Od czego zaczac? Co po kolei przeczytac tutaj na forum? Prosze o rady, bo zupelnie nie wiem od czego zaczac. Zaczynam cos czytac i po chwili przestaje rozumiec, za duzo informacji, za duzo odnosnikow..
tutmirlajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 20:22   #2
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Za dużo informacji, nie wiem od czego zacząc.

Zacznij od
Pigułka - czyli co każda zaKręcona powinna wiedzieć!
Później po kolei wybrane z
FAQ dla kręconowłosych - zajrzyj, zanim zapytasz

Prościej niż jest to objaśnione w tych dwóch linkach się chyba nie da.
Następnie chyba można się zabrać za czytanie wątków z serii
Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal
To chyba najważniejsze punkty edukacji, przynajmniej ja tak zaczynałam.
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 20:24   #3
wrily_curly
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 645
Dot.: Za dużo informacji, nie wiem od czego zacząc.

pigułka - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=387147
FAQ - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=404704

jeśli czegoś nie rozumiesz, pytaj tu - wątek pielęgnacyjny - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=442680

niestety, dla początkujących może to się wydawać przerażające ale nie ma innej drogi, w tych miejscach jest wytłumaczone jak najlepiej i najprościej się dało powodzenia!
wrily_curly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 20:28   #4
tutmirlajt
Zadomowienie
 
Avatar tutmirlajt
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 381
Dot.: Za dużo informacji, nie wiem od czego zacząc.

Cytat:
Napisane przez wrily_curly Pokaż wiadomość
pigułka - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=387147
FAQ - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=404704

jeśli czegoś nie rozumiesz, pytaj tu - wątek pielęgnacyjny - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=442680

niestety, dla początkujących może to się wydawać przerażające ale nie ma innej drogi, w tych miejscach jest wytłumaczone jak najlepiej i najprościej się dało powodzenia!
Dzieki!
tutmirlajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 21:03   #5
so_fantastic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)
Wiadomości: 304
GG do so_fantastic
Dot.: Za dużo informacji, nie wiem od czego zacząc.

Zawsze możesz zapytać na wątku o pielęgnacji kręciołów, jak coś będzie niejasne. Każda z nas tak zaczynała, każda się w tym wszystkim gubiła, ale nie bój żaby, to da się ogarnąć
__________________
Uzależniona od tańca!

Zapuszczam włosy, dbam o skręt, jestem sobą, robię to co kocham i żyję chwilą
Typ włosów: 3b/C/ii
so_fantastic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 22:43   #6
i_lonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: nie ta bajka
Wiadomości: 331
Dot.: Za dużo informacji, nie wiem od czego zacząc.

To tylko na początku tak strasznie wygląda. Daj sobie czas na garnięcie pigułki i FAQ i zapraszamy na forum kręconych.
i_lonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 10:23   #7
tutmirlajt
Zadomowienie
 
Avatar tutmirlajt
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 381
Dot.: Za dużo informacji, nie wiem od czego zacząc.

Dziewczyny- ja dalej tego nie ogarniam ( Czytalam pare razy te posty i nadal tak do konca nie wiem co i jak..

Umylam juz wlosy szamponem zeby zmyc silikony.

Teraz chcialabym wlosy myc odzywka- no i pytanie- jaka odzywka jest najlepsza? Mozecie podac odzywki ktore maja najwieksze wziecie wsrod zakreconych? ( Najlepiej takie ktore mozna kupic w Tesco, Auchanie, Lidlu, Realu).

Czy szampon Bialy Jelen z bawełna- to tylko na jakis czas mozna uzywac?
tutmirlajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-19, 15:33   #8
Volyova
Rozeznanie
 
Avatar Volyova
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 613
Dot.: Za dużo informacji, nie wiem od czego zacząc.

Jak najprościej to będzie tak (na początek )

0. Umyć włosy szamponem z SLS bez silikonów i polyquaternium, aby pozbyć się z włosa tego co nadbudowało się do tego czasu - tylko za pierwszy razem. Potem startuj od pkt. 1
1. Mycie
Umyj włosy prostą odżywką do mycia zgodną z CG np. Balsam Mrs Potters aloesowy, Rossman Yung/Isana z olejkiem babasu, Joanna Mak i Bawełna
2. Odżywianie
Nałóż odżywkę do spłukiwania zgodną z CG i potrzymaj min. 5 minut np. Garnier Volume Restructure, Garnier Avocado i Karite
Albo nałóż maskę (aby bardziej odżywić) zgodną z CG i potrzymaj w cieple min. 30
minut np. Biowax do włosów suchych
3. Płukanie
Po spłukaniu odżywki/maski warto zrobić ostatnie płukanie zimną wodą, aby zamknąć łuski włosa. Opcjonalnie może to być woda z dodatkiem octu (1łyżka na litr wody).
4. Zabezpieczenie

Nałóż odżywkę bez spłukiwania zgodną z CG np. Joanna z apteczki babuni miód i proteiny mleczne, Mrs Potters aloesowa, Joanna Mak i bawełna, albo któraś z odżywek do spłukiwania
[4a. Stylizacja]
Opcjonalnie nałóż jakiś produkt do stylizacji zgodny z CG np. Nivea balsam loki i fale, żel Graffiti, żel Rossmann
5. Suszenie
Odciśnij włosy w gładki materiał (t-shirt, pieluszka, mikrofibra) zbliżając go otwartą dłonią do głowy i oddalając, tak jak na tym filmie
http://www.jessicurl.com/Demo-Videos-p-6.html
Dobrze jakbyś pooglądała sobie wszystkie filmy, są pokazane kolejne etapy pielęgnacji
Wysusz włosy na powietrzu lub dyfuzorem.

*Krok zero masz już za sobą, więc zacznij od kroku 1.
**Pisząc, że coś jest zgodne z CG rozumiem, że nie ma silikonów i polyquaternium.
***Listę produktów zgodnych z CG, podzielonych na odżywki do mycia, do spłukiwania (d/s) i bez spłukiwania (b/s) masz TUTAJ (blog malogosia86)

To jest najprostsza instrukcja postepowania. Można ją rozszerzać, warto też poszerzyć wiedzę, aby samemu rozpoznawać składniki odżywek i wiedzieć, które są właściwe. Aby wiedzieć więcej musisz poczytać FAQ i Pigułkę nie da się całej wiedzy streścić w jednym poście
Warto też zajrzeć do tego POSTU w wątku pielęgnacyjnym.
__________________
zakręcona od: 2010-07-30
Moje włosy

Dumna fala (klik)


Zakręcone lektury obowiązkowe, uzupełniające i filmiki instruktażowe -> blog
Bryk dla zabieganych > Za dużo informacji, nie wiem od czego zacząc

Edytowane przez Volyova
Czas edycji: 2010-10-08 o 12:25
Volyova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 16:36   #9
malgosia86
Zadomowienie
 
Avatar malgosia86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 565
Dot.: Za dużo informacji, nie wiem od czego zacząc.

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
Dziewczyny- ja dalej tego nie ogarniam ( Czytalam pare razy te posty i nadal tak do konca nie wiem co i jak..

Umylam juz wlosy szamponem zeby zmyc silikony.

Teraz chcialabym wlosy myc odzywka- no i pytanie- jaka odzywka jest najlepsza? Mozecie podac odzywki ktore maja najwieksze wziecie wsrod zakreconych? ( Najlepiej takie ktore mozna kupic w Tesco, Auchanie, Lidlu, Realu).
Najlepsza jest jakaś lekka odżywka - przykładowe zobacz tutaj

Cytat:
Czy szampon Bialy Jelen z bawełna- to tylko na jakis czas mozna uzywac?
Najlepiej tak
Jeśli chcesz myć częściej szamponem - wybierz jakiś delikatny - przykładowe tutaj
__________________
Mój blog - lista produktów zgodnych z CG

malgosia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 16:48   #10
tutmirlajt
Zadomowienie
 
Avatar tutmirlajt
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 381
Dot.: Za dużo informacji, nie wiem od czego zacząc.

Cytat:
Napisane przez malgosia86 Pokaż wiadomość
Najlepsza jest jakaś lekka odżywka - przykładowe zobacz tutaj

Najlepiej tak
Jeśli chcesz myć częściej szamponem - wybierz jakiś delikatny - przykładowe
tutaj
Jak to rozumiec Malgosiu? Tzn tak, omoge myc tym szamponem, czy mam wybac inny z proponowanych tam?

Czy ja dobrze zrozumialam:

- najpierw myje wlosy odzywka do splukiwania zgodna z cg np. Rossman Isana z olejkiem babasu

- splukuje odzywke, nakładam maske

-splukuje maske, nakladam odzywke bez splukiwania bądz produkt do stylizacji? Czy najpier odzywke bez splikiwania a potem produkt do stylizacji?

Czy majac tyle produktow na glowie bez splukiwania nie beda te wlosy przetluszczone????

Edytowane przez tutmirlajt
Czas edycji: 2010-09-21 o 16:54
tutmirlajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 11:57   #11
malgosia86
Zadomowienie
 
Avatar malgosia86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 565
Dot.: Za dużo informacji, nie wiem od czego zacząc.

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
Jak to rozumiec Malgosiu? Tzn tak, omoge myc tym szamponem, czy mam wybac inny z proponowanych tam?
Do mycia włosów używamy lekkich odzywek lub delikatnych szamponów. Szampony z bardziej drażniącymi środkami stosujemy okazjonalnie - np. 1 raz na miesiąc lub rzadziej.
Te bardziej drażniące szampony to takie, które mają w składzie SLS czy SLES. Natomiast delikatne szampony z reguły opierają się na łagodniejszych substancjach takich, jak Coco Betaine.

I jedne i drugie szampony są potrzebne Tymi "drażniącymi" dobrze usuwa się nadbudowywane silikony czy też inne substancje trudno usuwalne z włosów, jak lanolina. Wadą tych szamponów jest jednak to, że mogą podrażniać skalp czy wysuszać włosy przy długim i częstym stosowaniu. Dlatego ich używanie 1 raz na jeden-kilka miesięcy jest wystarczające (chyba że regularnie stosuje się silikony - zwłaszcza te trudno zmywalne).
Do takich właśnie szamponów należy Twój Biały Jeleń.
(tutaj znajdziesz jego dokładniejszą analizę)

Delikatniejszymi szamponami także domyjesz włosy. Szampony te mogą sobie nie poradzić tylko z trudniej usuwalnymi substancjami (wymieniłam je we wcześniejszymi akapicie, np. z niektórymi silikonami). Jednak bród, łój, pozostałości z żelów czy odżywek, które stosujemy*, zmyją bez problemu
Za to, delikatne szampony nie powinny powodować podrażnienia skalpu. Przede wszystkim jednak nie usuwają one (lub w znacznie mniejszym stopniu niż szampony z SLSem/SLESem) warstwy ochronnej z włosa. Dzięki temu delikatne szampony nie powodują, np. przesuszenia się włosów i można je stosować częściej.

* Dlatego ważna jest znajomość składu odzywki, maski, żelu i innych produktów, które nakładamy na włosy. Na podstawie składu możemy określić, czy dany produkt da się zmyć z włosów wodą, delikatnym szamponem czy dopiero "silniejszym" szamponem z SLSem/SLESem.

W końcu można myć włosy lekkimi odżywkami - na tym w zasadzie polega metoda CG. Stosujesz tylko te produkty, które da się zmyć wodą/odżywką, czyli produkty do włosów bez silikonów, polyquatów i im podobnych substancji.

Należy jednak pamiętać, że na rynku mamy różne szampony z SLSem/SLESem czy też różne "delikatne" szampony.
Różnią się one między sobą składem, a więc np. ilością ekstraktów, zawartością olejów, użytymi konserwantami, zawartością protein.
W konsekwencji nawet niektóre delikatne szampony mogą podrażniać, a szampony z SLSem/SLESem - być stosunkowo niegroźne dla skalpu
W zrozumieniu składu szamponów (i innych produktów do włosów) pomagają analizy z tego wątku.

Pozostaje jeszcze indywidualna tolerancja produktów przez włosy. Innymi słowy, włosy mogą coś lubić lub nie (nawet jeżeli skład produkty jest "dobry"). Tutaj pomoże tylko testowanie różnych produktów na własnych włosach

Odpowiadając na Twoje pytanie - tak, możesz używać swojego szamponu - tylko powinnaś robić to świadomie, tzn. wiedząc jakie szampon ma zalety, a jakie wady i kiedy się powinno się go stosować.
Więcej o stosowaniu szamponów z SLSem czy SLESem (do takich należy Biały Jeleń) napisałam tutaj.

W skrócie pielęgnacja włosów kręconych może wyglądać tak:

lekka odżywka lub delikatny szampon (mycie włosów)->odzywka do spłukiwania (spłukujesz ją wodą) -> odzywka bez spłukiwania -> żel do włosów (lub inny produkt/produkty do stylizacji włosów)


Cytat:
Czy ja dobrze zrozumialam:

- najpierw myje wlosy odzywka do splukiwania zgodna z cg np. Rossman Isana z olejkiem babasu
Musi to być lekka odżywka (nie każda odzywka do spłukiwania się do tego nadaje!), Isana, którą podałaś jest ok

Cytat:
- splukuje odzywke, nakładam maske
Nie musisz maskę możesz położyć np. przed myciem włosów; ale jesli chcesz możesz też to zrobić po myciu.
Cytat:
-splukuje maske, nakladam odzywke bez splukiwania bądz produkt do stylizacji?
Pamiętaj, że nie każdą maskę łatwo zmyjesz wodą. Jeśli np. nałożysz dużą ilość maski albo będzie to bardzo ciężka maska, woda może nie być wystarczająca do jej zmycia.

Zamiast maski lepiej jest położyć po prostu odzywkę do spłukiwania (chyba, że to o odżywkę Ci chodziło?)

Cytat:
Czy najpier odzywke bez splikiwania a potem produkt do stylizacji?
Tak, jeśli nakładasz odżywkę bez spłukiwania, to powinna się ona znaleźć przed produktami do stylizacji.

Cytat:
Czy majac tyle produktow na glowie bez splukiwania nie beda te wlosy przetluszczone????
Zależy od tego:
- czy Twoje włosy łatwo jest przeciążyć
- ile danego produktu nałożysz na włosy
- ile w sumie produktów bez spłukiwania zastosujesz

Mogę napisać o sowich włosach: łatwo jest je przeciążyć, a po myciu nakładam i nie spłukuję:
odzywkę bez spłukiwania (np. Joanna z miodem),
dużą kroplę balsamu Nivea do włosów kręconych
i 2 łyżki żelu lnianego.
Stosują taki zestaw jeszcze nigdy włosy mi się nie przeciążyły.
__________________
Mój blog - lista produktów zgodnych z CG

malgosia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-24, 20:47   #12
tutmirlajt
Zadomowienie
 
Avatar tutmirlajt
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 381
Kupiłam pare kosmetyków dzisiaj. Czy moge wyczarować z nich metode omo??

Przepraszam, że znow zakladam watek nowy i nie pytam w tym watku pierwszym ( ale mam wrazenie ze tam nikt juz nie zaglada )

Dziś bylam na zakupach i kupilam pare produktow. Chcialabym zaprzestac stosowania zlych szamponow, ktore obciazaja wlosy. Mam wlosy krecone i chcialabym zeby byly one ladne i zdrowe. Chcialabym zaczac stosowac metode OMO- gdyz mam wlosy latwo przetluszczajace sie.

Oto produkty jakie zakupilam:

- Odżywka Garnier - olejek z awokado i masło karite

-Balsam nawilżająco-regenerujący z ekstratem z miodu i proteiny mleczne ( Joanna z apteczki babuni)

-Isana -odżywka wygładzająca (Glattungs Spulung mit Babassu Ol)

-Maska do włosów Gloria Malwa


W domu mam jeszcze ( tutaj będą kosmetyki chyba niezgodne z zasada:

- szampon Timotei ( do włosów brąz z henna)

- szampon Familijny Pollena-Savona z Rumiankiem


Bardzo proszę o zrobienie dla mnie krok po kroku instrukcji co i jak uzywac aby wyszla metoda OMO. Domyslam sie ze nie beda to wszystkie produkty, ale kupilam to co w reke mi wpadlo i to co zapamietalam z tych produktow o ktorych gdzies tutaj czytalam. Czy w ogole.. da sie z tym produktow wyczarowac metode omo czy musze cos jeszcze dokupic?
Z gory jestem bardzo wdzieczna za wszelkie porady.

-

Edytowane przez tutmirlajt
Czas edycji: 2010-09-24 o 20:50
tutmirlajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 08:31   #13
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Kupiłam pare kosmetyków dzisiaj. Z których moge wyczarować metode omo??

Wszystko na temat OMO jest w tym poście.
W pierwszym wątku dziewczyny tez już odpowiedziały co i jak robić.

A skoro nadal nie ogarniasz, to poleć najprościej, jak można - gęsta odżywka, szampon na skalp, a piana spłuwa po włosach, płuczemy, rzadsza odżywka.
Ot i cała filozofia.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 12:51   #14
tutmirlajt
Zadomowienie
 
Avatar tutmirlajt
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 381
Dot.: Za dużo informacji, nie wiem od czego zacząc.

Chyba jednak poczekam na kogos bardziej kolezenskiego, kto normalnie odpisze.
tutmirlajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 19:28   #15
malgosia86
Zadomowienie
 
Avatar malgosia86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 565
Dot.: Za dużo informacji, nie wiem od czego zacząc.

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
Chyba jednak poczekam na kogos bardziej kolezenskiego, kto normalnie odpisze.
Eloe podała Ci potrzebne informacje.
Od siebie mogę tylko dodać (zgodnie z postem z FAQ n/t OMO):
1) Odżywkowanie - odżywka Yung z Babassu
2) Mycie - Pollena z rumiankiem - ewentualnie, bo lepszy byłby delikatniejszy szampon, np. Hipp lub Babydream.
3) Odżywkowanie - Garnier lub maska Gloria.

4) Na koniec jako odżywka bez spłukiwania - Joanna z apteczki babuni.
Tak możesz wykorzystać te produkty, które masz.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania - najlepiej pytaj o konkretne rzeczy.
Pamiętaj, że ogólne zasady zostały naprawdę dobrze opisane w FAQ.
Dla nas to jest trochę męczące, kiedy to samo musimy pisać po raz kolejny Dlatego też powstało FAQ.

Dobrze, że pytasz o konkretne produkty, ale mogłabyś wykazać troszkę więcej własnej inicjatywy i sama zaproponować sposób ich użycia.
Na pewno byśmy Ci odpowiedziały, czy idziesz w dobrym kierunku i ewentualnie, co można zmienić

W każdym razie, powodzenia w pielęgnacji włosów
__________________
Mój blog - lista produktów zgodnych z CG

malgosia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 20:46   #16
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Za dużo informacji, nie wiem od czego zacząc.

dziewczyny ja tez nie ograniam Siedze i czytam i nic nie wiem.

jeżeli chodzi o punkt 0 żeby rozpocząć - myje włosy tym szamponem z sls ale bez silikonów i co potem? jaka odzywka??

następnie: OMO
może być np.
-odżywka na wlosy isana z babassu
-na skalp szampon babydream
spłukuje i na całą długość znowu maska np. gloria
i splukuje i...tyle? czy znowu jeszcze jakas odzywka do splukiwania ??
__________________
kosmetolog szuka pracy
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 13:19   #17
malgosia86
Zadomowienie
 
Avatar malgosia86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 565
Dot.: Za dużo informacji, nie wiem od czego zacząc.

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
dziewczyny ja tez nie ograniam Siedze i czytam i nic nie wiem.

jeżeli chodzi o punkt 0 żeby rozpocząć - myje włosy tym szamponem z sls ale bez silikonów i co potem? jaka odzywka??

następnie: OMO
może być np.
-odżywka na wlosy isana z babassu
-na skalp szampon babydream
spłukuje i na całą długość znowu maska np. gloria
i splukuje i...tyle? czy znowu jeszcze jakas odzywka do splukiwania ??
Szampon z SLSem lepiej jest użyć tylko do pierwszego mycia, kiedy chcesz się pozbyć wszystkich silikonów itp. z włosów. Wtedy po prostu myjesz skórę głowy i włosy szamponem tak, jak robiłaś to do tej pory
Po umyciu szamponem z SLSem jak najbardziej powinnaś nałożyć odżywkę Następnie ją spłukać i nałożyć odżywkę bez spłukiwania.


Odnośnie OMO

Pierwsze "O" to nakładanie odzywki w celu umycia nią włosów (po prostu nakładasz odzywkę na długość włosów). Musi to być odżywka, która nadaje się do mycia włosów.
(Isana z Babassu)

"M" to nałożenie szamponu na skórę głowy. Nie ma potrzeby,aby to był szampon z SLSem (szamponu z SLSem użyłaś wcześniej - podczas "normalnego"mycia włosów; jeśli umyłaś już włosy szamponem z SLSem w celu oczyszczenia ich z silikonów, to tego samego dnia już nie stosujesz OMO - nie ma takiej potrzeby, bo włosy są już przecież umyte; OMO zastępuje dotychczasowe mycie szamponem; wykonujesz je wtedy, kiedy zazwyczaj umyłabyś włosy).
Do "M" najlepiej jest stosować jeden z delikatniejszych szamponów (bez SLSu).
Jeśli akurat nie masz takiego szamponu w domu, a chcesz wykonać OMO to okazjonalnie możesz użyć szamponu z SLSem. Jednak regularne stosowanie szamponu z SLSem do OMO nie jest wskazane (może wysuszać włosy i podrażniać skalp).
(Babydream)

W tym miejscu całość spłukujesz z włosów, czyli spłukujesz szampon ze skóry głowy i odżywkę z włosów.

Drugie "O" to odżywka do spłukiwania lub maska położona na (tylko!) włosy. Spłukujesz ją i potem możesz nałożyć odżywkę bez spłukiwania.
Drugie "O" to jest to po prostu nakładanie odzywki do spłukiwania. Robi się to po każdym myciu szamponem czy odżywką i do tej pory też pewnie to robiłaś po umyciu włosów (tylko innymi produktami)
(Maska Gloria)


Na tym Twoja pielęgnacja włosów może się skończyć W tym miejscu możesz np. odcisnąć włosy w ręcznik i wysuszyć je suszarką (lub pozostawić do samodzielnego wyschnięcia).
Jeśli jednak chcesz, to (najlepiej przed suszeniem) możesz nałożyć jeszcze produkty do stylizacji włosów (pomogą wydobyć i utrwalić skręt).
__________________
Mój blog - lista produktów zgodnych z CG

malgosia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 16:58   #18
senna dama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3
Dot.: Za dużo informacji, nie wiem od czego zacząc.

Cytat:
Napisane przez malgosia86 Pokaż wiadomość
W skrócie pielęgnacja włosów kręconych może wyglądać tak:

lekka odżywka lub delikatny szampon (mycie włosów)->odzywka do spłukiwania (spłukujesz ją wodą) -> odzywka bez spłukiwania -> żel do włosów (lub inny produkt/produkty do stylizacji włosów)
Mam pytanie odnośnie płukania włosów wodą.. Nie wiem czy dobrze zrozumiałam bo przeczytałam chyba całe forum ale to jest dla mnie nie jasne. Więc bardzo was proszę o podpowiedź.


Rozumiem że:
najpierw myjemy włosy lekką odzywką lub delikatnym szamponem następnie... no właśnie co później ?

*czy włosy spłukujemy normalnie wodą?

*czy na to co już mamy na głowie nakładamy odżywkę do spłukiwania ?


trzymamy kilka minut... potem znów spłukujemy wodą (tutaj przeczytałam że najlepiej chłodną)? i ostatecznie nakładamy na np cieknące włosy odzywkę bez spłukiwania i coś do stylizacji? i wtedy delikatnie odciskamy włosy i czekamy aż wyschną?

proszę o odpowiedz czy to jest poprawne mycie?
Ile razy płukamy włosy? i gdzie dokładnie to następuję?


Z góry serdecznie dziękuje i pozdrawiam wszystkie zakręcone
senna dama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 17:11   #19
senna dama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3
Dot.: Za dużo informacji, nie wiem od czego zacząc.

Proszę o radę.

Długo czytałam to forum ale niestety nie mogę odnaleźć tej konkretnej informacji ( możliwe że źle szukałam, więc z góry przepraszam)

Chodzi mi dokładnie o to w którym momencie po określonych produktach płuczemy włosy wodą?

rozumiem że :

Najpierw myjemy włosy lekka odzywką lub delikatnym szamponem.,, następnie... no właśnie co później ?

* płuczemy włosy wodą? czy?

*bez spłukiwania wodą na to wszystko nakładamy odżywkę do spłukiwania?

Możemy ją potrzymam kilka minut i spłukujemy (wyczytałam żeby najlepiej zrobić to chłodną wodą) Później na ociekające włosy możemy nałożyć odżywkę bez spłukiwania i np coś do stylizacji. Następnie delikatnie odciskamy włosy w bawełniany podkoszulek lub coś podobnego i czekamy aż wyschną.

Nie wiem czy ja to wszystko dobrze zrozumiałam.
Dlatego głownie chodzi mi o to płukanie wodą? Kiedy dokładnie?

Będę wdzięczna za wszelkie informacje.
serdecznie pozdrawiam zakręcone
senna dama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-22, 17:55   #20
pussynka
Raczkowanie
 
Avatar pussynka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 379
Dot.: Za dużo informacji, nie wiem od czego zacząc.

Cytat:
Napisane przez senna dama Pokaż wiadomość
Proszę o radę.

Długo czytałam to forum ale niestety nie mogę odnaleźć tej konkretnej informacji ( możliwe że źle szukałam, więc z góry przepraszam)

Chodzi mi dokładnie o to w którym momencie po określonych produktach płuczemy włosy wodą?

rozumiem że :

Najpierw myjemy włosy lekka odzywką lub delikatnym szamponem.,, następnie... no właśnie co później ?

* płuczemy włosy wodą? czy?

*bez spłukiwania wodą na to wszystko nakładamy odżywkę do spłukiwania?

Możemy ją potrzymam kilka minut i spłukujemy (wyczytałam żeby najlepiej zrobić to chłodną wodą) Później na ociekające włosy możemy nałożyć odżywkę bez spłukiwania i np coś do stylizacji. Następnie delikatnie odciskamy włosy w bawełniany podkoszulek lub coś podobnego i czekamy aż wyschną.

Nie wiem czy ja to wszystko dobrze zrozumiałam.
Dlatego głownie chodzi mi o to płukanie wodą? Kiedy dokładnie?

Będę wdzięczna za wszelkie informacje.
serdecznie pozdrawiam zakręcone
szampon bądź odzywkę, która myjemy włosy trzeba koniecznie, dokładnie spłukać!
Dopiero później odżywka ds i reszta: płukanka, odzywka bs i stylizatory.

Edytowane przez pussynka
Czas edycji: 2012-02-22 o 18:42
pussynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 18:20   #21
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Za dużo informacji, nie wiem od czego zacząc.

Cytat:
Napisane przez pussynka Pokaż wiadomość
szampon bądx odzywkę, która myjemy włosy trzeba koniecznie, dokładnie spłukać!
Dopiero później odżywka bs i reszta: płukanka, odzywka bs i stylizatory.
Rozumiem, że miało być: odżywka ds i reszta
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 18:42   #22
pussynka
Raczkowanie
 
Avatar pussynka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 379
Dot.: Za dużo informacji, nie wiem od czego zacząc.

Cytat:
Napisane przez *Basia* Pokaż wiadomość
Rozumiem, że miało być: odżywka ds i reszta
Oczywiście! Dzięki za poprawienie
pussynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 18:47   #23
claudiiin
Zadomowienie
 
Avatar claudiiin
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Pzń
Wiadomości: 1 005
Dot.: Za dużo informacji, nie wiem od czego zacząc.

Cytat:
Napisane przez senna dama Pokaż wiadomość
Proszę o radę.

Długo czytałam to forum ale niestety nie mogę odnaleźć tej konkretnej informacji ( możliwe że źle szukałam, więc z góry przepraszam)

Chodzi mi dokładnie o to w którym momencie po określonych produktach płuczemy włosy wodą?

rozumiem że :

Najpierw myjemy włosy lekka odzywką lub delikatnym szamponem.,, następnie... no właśnie co później ?

* płuczemy włosy wodą? czy?

*bez spłukiwania wodą na to wszystko nakładamy odżywkę do spłukiwania?

Możemy ją potrzymam kilka minut i spłukujemy (wyczytałam żeby najlepiej zrobić to chłodną wodą) Później na ociekające włosy możemy nałożyć odżywkę bez spłukiwania i np coś do stylizacji. Następnie delikatnie odciskamy włosy w bawełniany podkoszulek lub coś podobnego i czekamy aż wyschną.

Nie wiem czy ja to wszystko dobrze zrozumiałam.
Dlatego głownie chodzi mi o to płukanie wodą? Kiedy dokładnie?

Będę wdzięczna za wszelkie informacje.
serdecznie pozdrawiam zakręcone
Tak jak Pussynka napisala, po produktach myjacych (pierwszej odzywce, szamponie) zawsze normalnie splukujemy wlosy woda, nastepnie nakladamy odzywke ds; jednakze warto ja potrzymac na wlosach dluzej niz napisalas jesli masz na to czas, na przyklad pol godzinki, a nawet jeszcze dluzej. Optymalnie pod czepkiem i recznikiem, gdyz cieplo pomaga wnikac substancjom odzywczym. To jest tez ten moment, kiedy mozesz rozczesac wlosy palcami lub grzebieniem - pozniej juz nie. Splukujesz nastepnie normalnie ciepla woda, istotne jest tylko, aby ostatnie plukanie bylo chlodna/zimna, gdyz to domyka luske wlosa. W tym miejscu mozesz tez zastosowac kwasna plukanke, np. z cytryna/octem winnym/jablkowym albo lniana. Reszta tak jak napisalas
__________________
Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery

CG i olejowanie od listopada 2011 + walka z wypadaniem, zapuszczanie grzywy, powrót do naturalek...
claudiiin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 20:58   #24
senna dama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3
Dot.: Za dużo informacji, nie wiem od czego zacząc.

Teraz już wszystko jasne. Dziękuje wam ogromnie!
mam nadzieję że ta metoda spodoba się moim włosom i za niedługo będą się pięknie kręcić
senna dama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:30.