Nerwica przez tabletki antykoncepcyjne?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-06, 20:59   #1
candywoman
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9
Exclamation

Nerwica przez tabletki antykoncepcyjne??


Czesc


Jestem nowa na forum i załozyłam konto po to by sie was poradzic.
Otoz od kilku tygodni przyjmuje swoje pierwsze tabletki antykoncepcyjne.
Juz po niedługim czasie zaczełam miec objawy typu dusznosci, ucisk w klatce piersiowej, kłucie w zebrach, karku, mrowienie nog itp.



Dodam, ze robilam potrzebne badania i wyniki sa ok, wiec teortycznie nie ma powodow by sie martwic.
Jednak boje sie o moje objawy Naczytałam sie od poczatku o zakrzepicy i zaczelam stresowac. Teraz nie wiem czy te bole koło serca i w klatce piersiowej są przez to ze sie stresuje czy przez to ze moze grozi mi powazna choroba ukł krazenia/zator płucny itp.

Moje objawy zaczely sie dopiero jak zaczelam brac tabletki (wczesniej nie miałam kłucia w sercu i klatce, chyba zejak byłam mała) i dobrze pasuja do nerwicy ale boje sie, ze jesli zaryzykuje i zbagatelizuje je, oraz dalej bede brała tabletki to moze mi sie cos stac



Nie wiem co moge teraz zrobic. Do ginekologa bede mogła isc dopiero za 2 tyg i mysle czy do tego czasu nie odstawic sama tabletek. Czy ktoras z was miała podobne objawy i co wtedy zrobiła?



Co mi radzicie?

Edytowane przez candywoman
Czas edycji: 2010-12-07 o 06:43
candywoman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 06:27   #2
kikolina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 70
Dot.: Nerwica przez tabletki antykoncepcyjne??

skoro wyniki są w porządku, to raczej nie masz po co się denerwowac. szczerze mówiąc to bardzo prawdopodobne że się naczytałaś o skutkach ubocznych i podświadomie każdy czynnik odczytujesz pod tym kątem.. też tak miałam na początku
nie odstawiaj tabletek- organizm musi miec czas na dostosowanie się do tabletek.
oczywiście do lekarza idź, jak będziesz mogła i dalej za te 2 tygodnie będziesz miała stresa.
ale póki co na spokojnie bo sobie tylko nerwy poszarpiesz- może jakiś relaks z chłopakiem ?
__________________
- Your world would be easier if I didn't come back.

- That's true. But it wouldn't be my world without you in it.

<3
kikolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 07:33   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Nerwica przez tabletki antykoncepcyjne??

Jeżeli faktycznie masz takie objawy to odstaw pigułki i ja bym nie ryzykowała stwierdzeniem ,że organizm musi sie przywyczaić bo to nie prawda ,dobrze dobrane pigulki nie daja takich skutków ubocznych.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 08:02   #4
Alice In Nightmareland
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 127
Dot.: Nerwica przez tabletki antykoncepcyjne??

Mialam podobnie, zaczelam brac Yaz i pojawily sie powazne problemy z bolami nog. I denerwowalam sie tak bardzo, ze zaczely sie bardzo silne klucia w klatce. Po dwoch miesiacach odstawilam Yaz, bo bylo tak zle, ale zadne badania nie potwierdzily niczego zlego. Ale pamiatka mi zostala- jesli sie mocno zdenerwuje, to dostaje wlasnie takich kluc pod mostkiem, moze to wlasnie nerwica. Nie jest to czeste i bardzo uciazliwe, ale czasem sie zdarza, niestety;/ Wiec przede wszystkim sprobuj sie uspokoic i to bardzo, bardzo Oczywiscie, nie bagatelizuj tego, zrob raz jeszcze badania (bo przeciez inne moga wyjsc przed rozpoczeciem przyjmowania tabletek, a inne po tym, jak zaczynasz brac hormony!), jesli obawiasz sie zakrzepicy, to moze badania przeplywowe (usg Dopplerowskie), ale 1st thing- uspokoj sie
Alice In Nightmareland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 08:21   #5
candywoman
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9
Dot.: Nerwica przez tabletki antykoncepcyjne??

Co do bolow nog, to na razi nie odczuwam skurczow ani bolu, tylko moze takie delikatne kłucie czasem, jakby ktos mi wbijał szpilke.

Badanie dopplera miałam robione - przepływ krwi w konczynach jest ok, nie za zakrzepow itp.

Zaniepokoiło mnie kłucie w sercu i klatce piersiowej. Na razie miałam to moze 2-3 razy. Nie chciałabvym odstawiac tabletek juz na poczatku brania, czekam niecierpliwie na wizyte u mojego ginekologa, mam termin własnie za 2 tyg :/

Moja objawy nie sa jakies bardzo uciazliwe, ale mnie wystraszyły
Staram sie wyluzowac i nie panikowac, bo to tylko pogarsza moj stan.
W nocy czuje sie swietnie, tylko raz jak lezałam na rece to mi lekko zdretwiała. Poza tym rano tez jest ok. Problemy zaczynaja sie po południu i wieczorem, kiedy powinnam wziac kolejna tabletke. To tak, jakby organizm bronił sie tuz przed przyjeciem kolejnej dawki hormonow
candywoman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:35.