Jasny podkład - zbiorczy cz II - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-06-18, 22:48   #691
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez maruda80 Pokaż wiadomość
Też polecam.
Zupełnie nie jest kryjący, raczej lekki - idealny na lato.
Mam cerę mieszaną ze skłonnością do przetłuszczania i ten podkład radzi sobie b. dobrze z moją cerą. Nie ścina się i waży - co zdarzało się przy innych podkładach.
Wprawdzie po 2-3 godz. twarz zaczyna się świecić, ale za to skóra jest ładnie wygładzona i rozświetlona bez efektu tapety. I co najważniejsza NIE zapycha.

Używam tez okazjonalnie podkład Revlona owszem, duża paleta kolorystyczna - ale niestety akurat mnie bardzo zapycha i pogarsza stan cery.
Dla mnie jest za ciemny. Po paru godzinach lekko się warzy i podkreśla pory. Nie jest zły, pewnie dla osób o ciemniejszej i bardziej suchej skórze jest dobry.

Wolę True Match L'Oreala N1, jest jaśniejszy i lżejszy, ma idealną dla mnie tonację. Mógłby być jaśniejszy, bo na mojej skórze każdy podkłąd ciemnieje. Jedno co mnie dziwi, że jak kupowałam go w UK to były chyba dwie wersje (chyba że mi się z innym pomyliło)- do suchej i do mieszanej skóry i były z filtrem, a w Polsce jedna wersja i nie ma nic wspomniane o filtrze.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-19, 09:10   #692
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Wiecie może, jaki jest najjaśniejszy kolor podkładu Cream w białej tubce z Inglota w tonacji żółtej? Pytałam w wątku o Inglocie, ale wy chyba lepiej się orientujecie.
__________________
...it's about practice.

Edytowane przez lemka
Czas edycji: 2012-06-19 o 09:11 Powód: dopisek
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-23, 06:52   #693
uroczysko
Zadomowienie
 
Avatar uroczysko
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z komputra
Wiadomości: 1 606
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II


Kolega mi przywiezie podkład bare minerals w odcieniu Golden Fair (testowałam Fairly Light, ale potrzebuję czegoś bardziej żółtego, a w S. nie mają tego goldena jeszcze). Jak do mnie dotrze, spróbuję zrobić swatche z pozostałymi jasnymi odcieniami tego podkładu.
uroczysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-25, 09:23   #694
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Uzywal ktos ten podklad Bell perfect skin ?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-matujacy.html
Interesuja mnie kolory.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-25, 16:57   #695
jola0078
Rozeznanie
 
Avatar jola0078
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 560
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
Uzywal ktos ten podklad Bell perfect skin ?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-matujacy.html
Interesuja mnie kolory.
używałam... całe trzy godziny wg mnie dla bladziochów kolory fatalne. Najjaśniejszy przy lekkiej opaleniźnie wydawał się nawet trafiony, ale po trzech godzinach przybrał kolor przejrzałej pomarańczy i z marszu powędrował do kosza. To były najgorzej wydane 26 zł.
jola0078 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-25, 17:47   #696
Chaigata
Zakorzenienie
 
Avatar Chaigata
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 072
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Czyli najjaśniejsze i najlepsze to Revlon, HM i Catrice

Szlag niech trafi, że i tak nie idealne.
__________________
Chaigata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-25, 18:08   #697
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Nie ma ideałów
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-25, 20:39   #698
jola0078
Rozeznanie
 
Avatar jola0078
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 560
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Obecnie moim prawie ideałem jest Revlon ale dla każdego coś innego, ale trzeba się nagimnastykować żeby odnaleźć ten ideał
jola0078 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-25, 21:36   #699
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Nie ma ideałów
Szczególnie wśród jasnych podkładów
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 10:15   #700
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Moim tez byl Revlon, ale ile można uzywac jendo pokladu? Przestal mi sluzyc
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 10:49   #701
jola0078
Rozeznanie
 
Avatar jola0078
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 560
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
Moim tez byl Revlon, ale ile można uzywac jendo pokladu? Przestal mi sluzyc
Ja go uzywam stosunkowo niedługo wiec narazie jest ok, ale przypuszczam że za jakiś rok przestanie mi słuzyć i trzeba będzie rozpocząć poszukiwania od nowa
jola0078 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-26, 13:52   #702
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Ja to się wpieniam bo nic nie mogę znaleźć normalnego Dermacol strasznie brudzi i nie mam do niego cierpliwości
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 20:29   #703
barbarka444
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 137
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Hej, a próbowała może któraś z Was, Flormar ten kryjący nr. 105??
Ja myślałam, ze jestem blada ale z tym podkładem to już w ogóle jak wampir.
A jak przez przypadek maznęłam nim na usta to miałam białe
Jest on w tonacji rózowej i jak to zobaczyłam to się przeraziłam bo ja jestem z tych żółtych tonacji a do tego cera naczynkowa ale bardzo dobrze dopasował się i nie było świnkowego efektu.
Jeden największy jego minus, że nie nadaje się co cer tłustych, jest po prostu ciężki i jak dla mnie tłusty ale widziałam i inne opinie, mi podkreślał wszystko co się da. Natomiast tak jasnego odcienia płynnego podkładu oprócz minerałów jeszcze nie widziałam
barbarka444 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 21:01   #704
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Ja nie ale moim zdaniem to bez sensu kupować coś jedynie ze względu na kolor...
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 21:08   #705
barbarka444
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 137
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Ja nie ale moim zdaniem to bez sensu kupować coś jedynie ze względu na kolor...
Wiem dlatego go zużyje ale już więcej nie kupie, natomiast dla osób z suchą cerą mógłby być całkiem niezły
barbarka444 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 21:15   #706
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez barbarka444 Pokaż wiadomość
Hej, a próbowała może któraś z Was, Flormar ten kryjący nr. 105??
Ja myślałam, ze jestem blada ale z tym podkładem to już w ogóle jak wampir.
A jak przez przypadek maznęłam nim na usta to miałam białe
Jest on w tonacji rózowej i jak to zobaczyłam to się przeraziłam bo ja jestem z tych żółtych tonacji a do tego cera naczynkowa ale bardzo dobrze dopasował się i nie było świnkowego efektu.
Jeden największy jego minus, że nie nadaje się co cer tłustych, jest po prostu ciężki i jak dla mnie tłusty ale widziałam i inne opinie, mi podkreślał wszystko co się da. Natomiast tak jasnego odcienia płynnego podkładu oprócz minerałów jeszcze nie widziałam
Mogłabyś go do czegoś porównać?
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 21:24   #707
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez barbarka444 Pokaż wiadomość
Hej, a próbowała może któraś z Was, Flormar ten kryjący nr. 105??
Ja myślałam, ze jestem blada ale z tym podkładem to już w ogóle jak wampir.
A jak przez przypadek maznęłam nim na usta to miałam białe
Jest on w tonacji rózowej i jak to zobaczyłam to się przeraziłam bo ja jestem z tych żółtych tonacji a do tego cera naczynkowa ale bardzo dobrze dopasował się i nie było świnkowego efektu.
Jeden największy jego minus, że nie nadaje się co cer tłustych, jest po prostu ciężki i jak dla mnie tłusty ale widziałam i inne opinie, mi podkreślał wszystko co się da. Natomiast tak jasnego odcienia płynnego podkładu oprócz minerałów jeszcze nie widziałam
Faktycznie, Flormar ma jasne kolory, ale w dziwnych tonacjach. Bo są albo dziwnie różowe, albo brzoskwiniowe. No i do tego podkłady są ciężkie. Nie wiem jak u innych, ale u mnie strasznie się warzą, tłuszczą i ciemnieją na skórze. Szkoda
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 21:29   #708
barbarka444
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 137
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Na pewno jaśniejszy niż revlon buff, trochę podobny do minerałów edm tych jaśniejszych chyba ivory (nie wiem bo juz nie mam opakowania) ale on wpada niestety w róż a minerały w żołc. Niestety nic podobnego kolorystycznie nie miałam więc nie mam jak porównać, ale na youtube są recenzje i jest pokazany i na kwc jedna osoba wstawiała zdjęcia

---------- Dopisano o 22:29 ---------- Poprzedni post napisano o 22:26 ----------

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Faktycznie, Flormar ma jasne kolory, ale w dziwnych tonacjach. Bo są albo dziwnie różowe, albo brzoskwiniowe. No i do tego podkłady są ciężkie. Nie wiem jak u innych, ale u mnie strasznie się warzą, tłuszczą i ciemnieją na skórze. Szkoda
No właśnie, z tym tłuszczeniem to masakra, jakby się masło na buzi miało, na szczęście mi nic nie ciemniało
Dlatego tak jak mówie, tylko dla cer normalnych i suchych, napis, że jest do każdego typu cery jest zdecydowanie nieprawdziwy
barbarka444 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 08:32   #709
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez jola0078 Pokaż wiadomość
używałam... całe trzy godziny wg mnie dla bladziochów kolory fatalne. Najjaśniejszy przy lekkiej opaleniźnie wydawał się nawet trafiony, ale po trzech godzinach przybrał kolor przejrzałej pomarańczy i z marszu powędrował do kosza. To były najgorzej wydane 26 zł.
Ja widzialam odcien drugi z kolejnosci to wydawala sie dosc jasny. Teraz są troszkę tansze te podklady. Opinie na kwc nienajgorsze. Mialam zamawiac na allegro, ale wole wciasc w rece tester i samej ocenic. Bede szukac.

---------- Dopisano o 09:32 ---------- Poprzedni post napisano o 09:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Ja to się wpieniam bo nic nie mogę znaleźć normalnego Dermacol strasznie brudzi i nie mam do niego cierpliwości
Ale dobrze kryje Chcem jako korektor sobie go sprawic.
Ktos wie jaki odcien bylby najlepszy z podkladem REvlon Colorstay 150 buff cera M/T ?
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-27, 11:25   #710
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez barbarka444 Pokaż wiadomość
Wiem dlatego go zużyje ale już więcej nie kupie, natomiast dla osób z suchą cerą mógłby być całkiem niezły
To może mi by się nadał mam dziwną cerę, bo niby się tłuści w strefie T ale jednocześnie ma ogrom suchych skórek, non stop jest ściągnięta aż czasem piecze. Do kitu
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 11:34   #711
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Używała któraś z Was podkładu/pudru Mac Mineralize Skinfinish w kolorze light? Na zdjęciach wydaje się jasny.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 12:59   #712
jola0078
Rozeznanie
 
Avatar jola0078
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 560
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
Ja widzialam odcien drugi z kolejnosci to wydawala sie dosc jasny. Teraz są troszkę tansze te podklady. Opinie na kwc nienajgorsze. Mialam zamawiac na allegro, ale wole wciasc w rece tester i samej ocenic. Bede szukac.
Rzeczywiście wydają się dość jasne no i na KWC oceny całkiem całkiem więc się na niego skusiłam. Ale moja cera jest jakaś dziwna, bo wiele podkładów robi się na niej pomarańczowe mimo że tuż po nałożeniu jest ok. Najlepiej sama wypróbuj. Z kolei revlon który jest teraz moim ideałem ma na KWC marne trzy gwiazdki a ja jestem nim zachwycona. Zależy co komu służy.
jola0078 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 18:32   #713
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Używała któraś z Was podkładu/pudru Mac Mineralize Skinfinish w kolorze light? Na zdjęciach wydaje się jasny.
Rousse go zdaje się miała. I chyba nawet wystawiła na wymiankę, bo był dla niej za ciemny. Czyli jakiejś super-hiper jasności bym się po nim nie spodziewała.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-30, 20:01   #714
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Czy któraś z Was ma możliwość porównania (nawet słownego) podkładu nawilżającego BB w kolorze Alabaster do... Bourjois HM 51, Revlona Photoready Ivory, MAPu FLW1NB, Agmaniego FF 08 albo pudro-podkładu TBS 01?
Oglądam swatche w necie i obstawiam, że będzie za ciemny dla mnie, a szkoda, bo sądząc po recenzjach mogłabym go pokochać.
Jak sprawa ma się z Siberią NARSa Sheer Glow i Luminous Silk Armaniego?
Wiem, że to jest tutaj ciągle wałkowane, ale już mi się wszystko zupełnie pomieszało.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-30, 20:35   #715
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was ma możliwość porównania (nawet słownego) podkładu nawilżającego BB w kolorze Alabaster do... Bourjois HM 51, Revlona Photoready Ivory, MAPu FLW1NB, Agmaniego FF 08 albo pudro-podkładu TBS 01?
Oglądam swatche w necie i obstawiam, że będzie za ciemny dla mnie, a szkoda, bo sądząc po recenzjach mogłabym go pokochać.
Jak sprawa ma się z Siberią NARSa Sheer Glow i Luminous Silk Armaniego?
Wiem, że to jest tutaj ciągle wałkowane, ale już mi się wszystko zupełnie pomieszało.
Widziałam tylko stick w odcieniu alabaster. Kobieta w Douglasie mówiła mi, że odcienie sticka do nawilżającego powinny być zbliżone, bo dla odmiany w podkładzie long lasting są trochę ciemniejsze (nie wiem, czy to prawda bo sama nie sprawdzałam). W moim odczuciu alabaster BB jest nieco jaśniejszy od HM 51, porównywalny do Revlona i MAP, zdecydowanie ciemniejszy od Armaniego. Pudro-podkład TBS jest od niego zaś cieplejszy.
Jeśli chodzi o Luminous to jest porównywalny jasnością do Revlona CS 110 Ivory. Tylko jest zdecydowanie bardziej żółty od niego.

BTW. To odcienie alabaster dostępne są dla innych podkładów oprócz tych w sztyfcie? Bo w maju w Douglasach ich nie było - ani testerów ani pełnowymiarowych.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-30, 20:48   #716
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

No właśnie nie są dostępne.
Kiedyś był chociaż testery, miałam nadzieję, że dalej są, żeby chociaż próbkę dorwać, ale też, ni widu ni słychu.

No i mamy wadę słownych porównań. Co rozumiesz przez "nieco"?
Bo w moim odczuciu MAP jest jednak znacznie jaśniejszy od HM 51 i ciut jaśniejszy od Revlona, w ten sposób, że z HM mam lekką maskę nawet zanim się utleni, a MAP kolorystycznie jest super.
Moje wątpliwości co do jasności BB biorą się stąd, że jak jeszcze testery bywały do dorwania w Douglasach, to wymaziałam sobie rękę kilkoma podkładami i wszystkie w moim odczuciu były dość ciemne (albo inaczej - nie wydawały mi się wystarczająco jasne) - niestety jak chciałam to sprawdzić ponownie to już się nie udało.

Myślałam jeszcze o Illamasqua Light Liquid, ale recenzje nie powalają. Świetne są recenzje Rich Liquid, ale ten poziom krycia jest zupełnie nie dla mnie, chyba, że np. dobrze by się ten podkład sprawował rozrzedzany np. bazą nawilżającą? Ty go chyba używałaś, Quench, co?
__________________
...

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2012-06-30 o 20:49
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-30, 21:03   #717
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
No właśnie nie są dostępne.
Kiedyś był chociaż testery, miałam nadzieję, że dalej są, żeby chociaż próbkę dorwać, ale też, ni widu ni słychu.

No i mamy wadę słownych porównań. Co rozumiesz przez "nieco"?
Bo w moim odczuciu MAP jest jednak znacznie jaśniejszy od HM 51 i ciut jaśniejszy od Revlona, w ten sposób, że z HM mam lekką maskę nawet zanim się utleni, a MAP kolorystycznie jest super.
Moje wątpliwości co do jasności BB biorą się stąd, że jak jeszcze testery bywały do dorwania w Douglasach, to wymaziałam sobie rękę kilkoma podkładami i wszystkie w moim odczuciu były dość ciemne (albo inaczej - nie wydawały mi się wystarczająco jasne) - niestety jak chciałam to sprawdzić ponownie to już się nie udało.

Myślałam jeszcze o Illamasqua Light Liquid, ale recenzje nie powalają. Świetne są recenzje Rich Liquid, ale ten poziom krycia jest zupełnie nie dla mnie, chyba, że np. dobrze by się ten podkład sprawował rozrzedzany np. bazą nawilżającą? Ty go chyba używałaś, Quench, co?
Wiesz co, tak patrzyłam na ten alabaster patrzyłam i powiem tak... tyłka nie urywa. On jest w sumie bardzo podobny do porcelany, może maksymalnie ton jaśniejszy (chociaż na moje oko to bardziej pół tonu) i bardziej chłodny. I tyle. Nie ma tu super-hiper jasności. Armani 08 to nie jest
Jeśli chodzi o Illamasqua, to jeśli nie polubiłaś się z takim MAPem, to Illamasqua też odpada. One są w sumie bardzo podobne, z tym, że Illa jest dużo gęstsza i bardziej napigmentowana. I owszem - próbowałam ją mieszać z innymi podkładami ( głównie z silikonowym FF Armaniego), ale wtedy okropnie się warzyła Z resztą po paru miesiącach używania moja skóra zaczęła buntować się i nie mogłam już jej nakładać, bo uzyskiwałam ohydne ciasto. Z MAPem było tak samo. Po głowie chodził mi Kryolan, ale i tu historia by się pewnie powtórzyła.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-30, 22:02   #718
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Wiesz co, tak patrzyłam na ten alabaster patrzyłam i powiem tak... tyłka nie urywa. On jest w sumie bardzo podobny do porcelany, może maksymalnie ton jaśniejszy (chociaż na moje oko to bardziej pół tonu) i bardziej chłodny. I tyle. Nie ma tu super-hiper jasności. Armani 08 to nie jest
Jeśli chodzi o Illamasqua, to jeśli nie polubiłaś się z takim MAPem, to Illamasqua też odpada. One są w sumie bardzo podobne, z tym, że Illa jest dużo gęstsza i bardziej napigmentowana. I owszem - próbowałam ją mieszać z innymi podkładami ( głównie z silikonowym FF Armaniego), ale wtedy okropnie się warzyła Z resztą po paru miesiącach używania moja skóra zaczęła buntować się i nie mogłam już jej nakładać, bo uzyskiwałam ohydne ciasto. Z MAPem było tak samo. Po głowie chodził mi Kryolan, ale i tu historia by się pewnie powtórzyła.
Ehh, czyli zostaje mi MAP.
Jeszcze Dainty Doll rozważę, bo nie są bardzo drogie, myślę, że kolor 02 powinien być okej.

Edit: A MAC Face&Body Foundation, w kolorze białym? Może nadawałby się do mieszania z jakimś innym podkładem, który by mi przypasował właściwościami? Próbowała któraś?
Edit2: Acha, on już nie jest dostępny?

---------- Dopisano o 23:02 ---------- Poprzedni post napisano o 22:38 ----------

Zastanawiam się jeszcze czy Rich Liquid w kolorze białym nie nadawałby się do rozjaśniania podkładów? Myślę, że może w tym wypadku ta super mega pigmentacja wyszłaby na plus?
Ew. może Skin Base Foundation, też Illamasqua, też biały, też do rozjaśniania?
__________________
...

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2012-06-30 o 21:46
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 11:40   #719
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II


Szok. Pozytywny.
Wzięłam wczoraj z Douglasa dwie próbki, jedną BB porcelain (żeby zobaczyć czy podkład mi pasuje) i jedną Armaniego Luminous Silk 02.
Zrobiłam swatche porównawcze i zwątpiłam, bo LS jest dużo ciemniejszy od MAPu, porównywalny do Bourjois.
Jakie moje zdziwienie, kiedy okazało się, że na twarzy wygląda... całkiem jasno! Nie idealnie, bo twarz po utlenieniu się podkładu jest odrobinę ciemniejsza niż szyja, ale też trudno powiedzieć, żeby się odcinała. W każdym razie efektu maski absolutnie nie ma, porcelanowej lalki też, ale w sumie... jest nieźle.
Zupełnie nie to, co po wspomnianym Bourjois.

Jutro będę testować BB.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (46,3 KB, 84 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (57,5 KB, 49 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (35,1 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (62,9 KB, 46 załadowań)
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 14:20   #720
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość

Szok. Pozytywny.
Wzięłam wczoraj z Douglasa dwie próbki, jedną BB porcelain (żeby zobaczyć czy podkład mi pasuje) i jedną Armaniego Luminous Silk 02.
Zrobiłam swatche porównawcze i zwątpiłam, bo LS jest dużo ciemniejszy od MAPu, porównywalny do Bourjois.
Jakie moje zdziwienie, kiedy okazało się, że na twarzy wygląda... całkiem jasno! Nie idealnie, bo twarz po utlenieniu się podkładu jest odrobinę ciemniejsza niż szyja, ale też trudno powiedzieć, żeby się odcinała. W każdym razie efektu maski absolutnie nie ma, porcelanowej lalki też, ale w sumie... jest nieźle.
Zupełnie nie to, co po wspomnianym Bourjois.

Jutro będę testować BB.
Trzeba było celować w Lasting Silk. Jest jaśniejszy niż Luminous.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-02 22:38:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:15.