Nawilżacz powietrza na suchą skórę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-21, 10:47   #1
Bijonse
Przyczajenie
 
Avatar Bijonse
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: skądinąd ;]
Wiadomości: 25

Nawilżacz powietrza na suchą skórę


Witam. Ostatnio z moją skórą dzieją się straszne rzeczy, schodzi płatami jak podczas wylinki u węża, pruszy się i swędzi.

W związku z tym zakupiłam nawilżacz powietrza i mam kilka pytań. Nie wiedziałam, gdzie mogę zamieścić ten post, więc daję go tutaj.

Wczoraj kupiłam nawilżacz powietrza - http://www.comefresh.com/2610A.htm

W związku z powyższym, mam kilka pytań, które dla większości mogą się wydać oczywiste, ale dla mnie nie są, dlatego też znalazłam się tutaj.

1. Czy każdy nawilżacz powietrza hałasuje? Miałam zamiar zostawiać go na całą noc, ale chyba nie będzie to możliwe. Jakie są Wasze doświadczenia?

2. Czy zostawiacie nawilżacz na kilka godzin, cały dzień lub noc czy co jakiś czas włączacie go na np. godzinę? Wiem, że wszystko zależy od pojemności i wydajności, mój akurat ma 3 litry pojemności, wydajność 200 ml/h, zasięg 20 m2, a pokój w którym stoi nie przekracza 10 m2. Ciężko mi na początku ocenić, jak długo musi nawilżacz, aby nawilżyć.

3. Czy podczas pracy nawilżacza zaleca się otworzyć/uchylić okno czy wręcz przeciwnie powinno być ono zamknięte, aby nie tracić wytworzonej wilgoci?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i przepraszam za moją niewiedzę, jeśli kogoś to urazi.

Pozdrawiam.
__________________
"Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje."
George Nathan


Now it's just too late We can't go back I'm sorry I can't be perfect...

Bijonse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 20:55   #2
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Nawilżacz powietrza na suchą skórę

Nawilżacz nawilżaczowi nierówny, jeden hałasuje bardziej, drugi mniej - włącz i sama oceń czy da się przy nim spać. Ja włączałam swój na klika godzin dziennie (2-3), więcej nie dało rady, wilgoć zbierała się wszędzie (a że jestem alergikiem to i roztocza miały pożywkę), no i robiło się nieprzyjemnie chłodno w pokoju. O wiele lepiej (wg mnie) spisują się takie plastikowe nawilżacze-zbiorniczki na wodę wieszane na grzejniku - czy chociażby powieszony mokry ręcznik.
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 17:45   #3
Bijonse
Przyczajenie
 
Avatar Bijonse
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: skądinąd ;]
Wiadomości: 25
Dot.: Nawilżacz powietrza na suchą skórę

Dzięki za odpowiedź. Też właśnie jestem alergikiem i dlatego nie zastosowałam się do wskazówki pana ze sklepu, że nawilżacz może działać cały dzień lub całą noc, bo zwyczajnie przekraczając te 3-4 h zbiera mi się woda na szklanym stoliku i oknach.

Jeśli ktoś jeszcze może mi coś poradzić w sprawie nawilżaczy byłabym wdzięczna.
__________________
"Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje."
George Nathan


Now it's just too late We can't go back I'm sorry I can't be perfect...

Bijonse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:55.