Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 109 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-08-30, 12:08   #3241
ankua90
Raczkowanie
 
Avatar ankua90
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 286
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ciekawi mnie trochę do jakiego typu zakwalifikowalibyście Taylor Swift? Ona często nosi pomadkę Ruby Woo i jestem ciekawa czy mi będzie pasować. Sama jestem wiosną, typ kalifornijskiej blondynki, coś w stylu Sienny Miller i ostatnio zamarzył mi się makijaż z czerwoną pomadką.
Czy któraś ma może jakieś sprawdzone pomadki które pasowałyby do takiego typu urody? Zależałoby mi na intensywnej czerwieni.

Dzięki
ankua90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-30, 12:11   #3242
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez ankua90 Pokaż wiadomość
Ciekawi mnie trochę do jakiego typu zakwalifikowalibyście Taylor Swift? Ona często nosi pomadkę Ruby Woo i jestem ciekawa czy mi będzie pasować. Sama jestem wiosną, typ kalifornijskiej blondynki, coś w stylu Sienny Miller i ostatnio zamarzył mi się makijaż z czerwoną pomadką.
Czy któraś ma może jakieś sprawdzone pomadki które pasowałyby do takiego typu urody? Zależałoby mi na intensywnej czerwieni.

Dzięki
Podobno (wszędzie tak piszą) Jasna Wiosna, choć czasem nosi zbyt rażące kolory. Gdyby były mniej oczobijne, wyglądałaby na 100%.
Sama też poluję na czerwoną, ale zwykle wyglądam w takich kolorach na ustach wulgarnie, jak tania dziwka, więc teraz czekam na wsciekły róż (ciepły oczywiście), za jakieś 3 tygodnie (bo mam z ebay'a) dam znać, co i jak.

A koralowej nie chcesz? Jasnej i Czystej Wiośnie powinna być w sam raz
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-30, 13:08   #3243
ankua90
Raczkowanie
 
Avatar ankua90
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 286
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Podobno (wszędzie tak piszą) Jasna Wiosna, choć czasem nosi zbyt rażące kolory. Gdyby były mniej oczobijne, wyglądałaby na 100%.
Sama też poluję na czerwoną, ale zwykle wyglądam w takich kolorach na ustach wulgarnie, jak tania dziwka, więc teraz czekam na wsciekły róż (ciepły oczywiście), za jakieś 3 tygodnie (bo mam z ebay'a) dam znać, co i jak.

A koralowej nie chcesz? Jasnej i Czystej Wiośnie powinna być w sam raz

Często noszę koralową Chciałam spróbować czegoś nowego. Kiedyś byłam przekonana, że czerwona szminka nie pasuje wiośnie, a później zobaczyłam Taylor. Wygląda przepięknie. Wszystko jest kwestią dobrania odpowiedniego odcienia co widać na załączonych zdjęciach.

Co konkretnie zamówiłaś?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg images_of_taylor_swift_photo_celebrity_red_lips_eyes-217x300.jpg (20,8 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg magdalena mielcarz.jpg (74,4 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sienna-miller-british-film-festival-in-france-03.jpg (165,0 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg z15779978Q.jpg (37,4 KB, 20 załadowań)

Edytowane przez ankua90
Czas edycji: 2015-08-30 o 13:18
ankua90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-30, 13:18   #3244
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Jak dla mnie te odcienie są zbyt ciemne i brudne dla Wiosny

Wiosna nosi czyste, ale lekko rozjaśnione (takie pomidorowe) czerwienie, bo teoretycznie czerwień to kolor Zimy, nie Wiosny

a szminkę taką https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=3173
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-30, 13:46   #3245
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Na wiośnie pomidorowe czerwienie powinny być ok a Ruby Woo idzie raczej w tym kierunku niż w kierunku zimowej "niebieskawej" czerwieni. Z tym, że jasna wiosna jako sezon lekko delikatniejszy i bardziej zgaszony od czystej, pewnie będzie potrzebowała pełniejszego makijażu aby szminka nie dominowała nad całą twarzą

---------- Dopisano o 14:46 ---------- Poprzedni post napisano o 14:40 ----------

Poza tym wiele jest kwestia naszego przyzwyczajenia ja jako zima (teoretycznie sezony którym w czerwieni najlepiej i najłatwiej) kiedyś też twierdziłam, że wyglądam tanio w czerwieni. Wszystko było kwestią dobrej szminki (nie tylko koloru, ale też tekstury). No i przyzwyczajenia
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-30, 13:51   #3246
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

No bo najważniejsze to dobrać odpowiednie "stężenie" koloru i jasność/ciemność.

Jasna Wiosna to typ przede wszystkim Jasny i czysty, dopiero potem dochodzi ciepło/chłód. Jasna Wiosna jest neutralna, więc przedstawicielki tego typu moga być zarówno chłodniejsze, jak i cieplejsze.

Nawet mając brązowe włosy i ciemniejsze oczy, Jasna Wiosna dalej będzie potrzebować kolorów z własnej palety, bo przyciemnienie dobieranych kolorów (no bo przecież włosy mam ciemne, i oczy też...!) będzie postarzać. To samo z kolorami w makijażu.

Tak samo Jasne Lato - popielata Szatynka nie musi nosić kolorów chłodnych i burych

Ja na przykład wielbię kolory szminek Ciemnej Zimy i Jesieni. Piękne są. Na Ciemnych typach
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-01, 08:12   #3247
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Podobno (wszędzie tak piszą) Jasna Wiosna, choć czasem nosi zbyt rażące kolory. Gdyby były mniej oczobijne, wyglądałaby na 100%.
Sama też poluję na czerwoną, ale zwykle wyglądam w takich kolorach na ustach wulgarnie, jak tania dziwka, więc teraz czekam na wsciekły róż (ciepły oczywiście), za jakieś 3 tygodnie (bo mam z ebay'a) dam znać, co i jak.

A koralowej nie chcesz? Jasnej i Czystej Wiośnie powinna być w sam raz
Chyba jest jakąś wiosną, ale w sumie nie wiadomo czy akurat jasną.

---------- Dopisano o 09:12 ---------- Poprzedni post napisano o 09:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Bruneteczka90 Pokaż wiadomość
Heh juz sobie poradzilam sama 😉 i powiem wam ze ten podzial na 12 typow jest jak dla mnie super! Bo przy 4 typach wiecznie mialam watpliwosci czy zima czy lato... ale tak poprzykladalam te kolory do twarzy w chuscie bez makijazu no i wyszlo ze cieple kolory to w ogole odpadaja co bylo mi wiadome ale jak juz sprawdzac to wszystkie, zgaszone kolory lata w ktorych chodze czesto okazaly sie byc neutralne dla mnie, nie wygladaja zle ale tez nie ma zadnego wow 😉 za to przy zimnych intensywnych kolorach ale takich nie oczobijnych moja twarz od razu nabiera wyrazu i zycia, energii, tak wiec wyszlo ze jestem chlodna zima 😉 zastanawialam sie troche nad czysta zima ale te kolory sa jednak troche za mocne i jednak ten zdecydowanie chlodny akcent kolorow chlodnej zimy lepiej mi pasuje 😉 przy okazji wciagnelam w to siostre i udalo nam sie wydedukowac ze ona jest zgaszona jesienia 😉
Świetnie, gratulacje!
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-01, 09:00   #3248
Bruneteczka90
Raczkowanie
 
Avatar Bruneteczka90
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 109
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Heh jednak nie bez powodu korcily mnie te zimowe kolory lecz z czasem zaczelam wybierac te letnie bo wydawaly mi sie bezpieczniejsze a poza te jasne brwi i mysie wlosy utrzymywaly mnie w przekonaniu ze jestem lato... a teraz gdy odkrylam ze jestem chlodna zima to podoba mi sie nawet roz z mojej palety taki zimny a zawsze nie znosilam rozowego koloru 😊 jak to dobrze ze czlowiek po tylu latach w koncu sie okreslil.... 😃
Bruneteczka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-01, 09:25   #3249
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Jak dla mnie te odcienie są zbyt ciemne i brudne dla Wiosny

Wiosna nosi czyste, ale lekko rozjaśnione (takie pomidorowe) czerwienie, bo teoretycznie czerwień to kolor Zimy, nie Wiosny

a szminkę taką https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=3173
poza tym dla wiosny to inna konsystencja szminki, mniej matowa, bardziej błyszczyk. Co do czerwieni/pomarańczy, szczególnie intensywnych, na ustach - bardzo często pokazuje się w czymś takim Małgorzata Socha, dla mnie jesień. Efekt taki sobie, dla mnie to wygląda jak obce coś przyklejone do ust:
http://m.kozaczek.pl/plotka.php?id=40815 zresztą kolor sukienki też tak sobie dobrany

Edytowane przez lwia paszcza
Czas edycji: 2015-09-01 o 09:27
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-03, 08:16   #3250
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
poza tym dla wiosny to inna konsystencja szminki, mniej matowa, bardziej błyszczyk. Co do czerwieni/pomarańczy, szczególnie intensywnych, na ustach - bardzo często pokazuje się w czymś takim Małgorzata Socha, dla mnie jesień. Efekt taki sobie, dla mnie to wygląda jak obce coś przyklejone do ust:
http://m.kozaczek.pl/plotka.php?id=40815 zresztą kolor sukienki też tak sobie dobrany
Trudno powiedzieć jaki typ, dużo makijażu i specyficzne oświetlenie - nawielu zdjęciach wygląda wręcz chłodno, ale zdjęcia w ciemnym pokoju potrafią być tak wychłodzone.

Kilka lat temu, jak moda na pin-up się popularyzowała, widywałam sporo dziewczyn w zestawie włosy pomarańczowo rude - gruby czarny eyeliner - jaskółka + pomarańczowa lub pomarańczowoczerwona szminka. Często ten czysty i ciepły pomarańcz strasznie się gryzł im z karnacją.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-03, 08:28   #3251
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Trudno powiedzieć jaki typ, dużo makijażu i specyficzne oświetlenie - nawielu zdjęciach wygląda wręcz chłodno, ale zdjęcia w ciemnym pokoju potrafią być tak wychłodzone.

Kilka lat temu, jak moda na pin-up się popularyzowała, widywałam sporo dziewczyn w zestawie włosy pomarańczowo rude - gruby czarny eyeliner - jaskółka + pomarańczowa lub pomarańczowoczerwona szminka. Często ten czysty i ciepły pomarańcz strasznie się gryzł im z karnacją.
Ogólnie taka kolorystyka i makijaż + fryzura też rzadko komu pasuje, trzeba mieć określony typ urody, inaczej się wygląda jak transwestyta.
Jestem załamana szukaniem bluzki w fiolecie - takim jasnym albo biskupim, ciemnym. Już o tym czerwonawym fiolecie BW nie wspominam. A takiej czystej bieli to już w ogóle nie można dostać Tragedia te ciuchy w sklepie.

A propos Sochy: http://www.zeberka.pl/img_new/2014/02/09/1-R1.jpg Ona ma tyle makijażu, że określenie jej typu jest ekwilibrystyką wyższego rzędu. Często nosi nude i jej całkiem w tym nieźle, jest mało kontrastrowa, można podejrzewać, że raczej coś zgaszonego no i neutralno-mieszanego
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2015-09-03 o 08:50
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-04, 08:04   #3252
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ogólnie taka kolorystyka i makijaż + fryzura też rzadko komu pasuje, trzeba mieć określony typ urody, inaczej się wygląda jak transwestyta.
Jestem załamana szukaniem bluzki w fiolecie - takim jasnym albo biskupim, ciemnym. Już o tym czerwonawym fiolecie BW nie wspominam. A takiej czystej bieli to już w ogóle nie można dostać Tragedia te ciuchy w sklepie.

A propos Sochy: http://www.zeberka.pl/img_new/2014/02/09/1-R1.jpg Ona ma tyle makijażu, że określenie jej typu jest ekwilibrystyką wyższego rzędu. Często nosi nude i jej całkiem w tym nieźle, jest mało kontrastrowa, można podejrzewać, że raczej coś zgaszonego no i neutralno-mieszanego
Jakbym ją zobaczyła na żywo i tak wyglądała, jak na tych zdjęciach to myślałabym o lecie.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 09:45   #3253
Hermiona111
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona111
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 518
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

W końcy doszłam do tego jakim jestem typem. Wahałam się między chłodnym a zgaszonym latem.
Do końca nie byłam pewna, czy złoto mi pasuje czy nie. Czy jest we mnie trochę jesieni, czy jestem całkowicie typem chłodnym. Właściwie to, w rozszyfrowaniu zagadki pomógł mi...naturalny kolor włosów.
Wiem, że każdy typ może mieć każdy odcień włosów, ale poczekałam jak będę miała znaczny odrost, żeby sprawdzić czy jest to odcień chłodny, czy bardziej ciepły.

Nie wiem czy widziałyście kiedykolwiek w życiu włosy o odcieniu zielony blond?
Tragedia. W kontraście do reszty włosów, które niestety były rudawym brązem, po prostu ta zieleń była na prawdę bardzo widoczna. Taki mysi blond, szarawy, ale z widocznym zielonym odcieniem. Bardzo chłodny odcień, ale nie można go nazwać atrakcyjnym.
Czy to jest w ogóle możliwe, żeby włosy sprawiały wrażenie zielonkawych?

Zafarbowałam włosy na ciemny brąz, wyobraźcie sobie, że dopóki farba się nie utleniła, to do tego momentu przez farbę przebijał ten dziwny zielonkawy odcień. Po farbowaniu nałożyłam odżywkę napakowaną fioletem gencjanowym(baardzo dziękuję dziewczynie, która poleciła ten sposób ) i w koncu mam chłodny odcień włosów.

Przyłożyłam po kolei złoto, potem srebro do twarzy i faktycznie złoto nie prezentuje się zbyt dobrze. Więc stiwerdziłam, że muszę być w 100% chłodny typem, skoro złoto tak bardzo źle na mnie wygląda.

Tak więc w końcu się udało Dzięki temu wątkowi.
Hermiona111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 13:25   #3254
Freya666
Rozeznanie
 
Avatar Freya666
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 882
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ja mam zielone tony zarówno w skórze jak i we włosach, więc najwyraźniej jest to możliwe.
Freya666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 16:02   #3255
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Zielone tony nie są niestety zarezerwowane TYLKO dla typów chłodnych, więc tego... Ja mam zielonkawo-fioletowe, a jestem neutralna.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-06, 10:27   #3256
Hermiona111
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona111
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 518
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Zdaję sobie sprawę z tego , że nie są(ależ to skomplikowane ehh). Chodziło mi ogólnie o to, że włosy są chłodne, bo nad tym dumałam Nie pamiętałam już po prostu czy to mysi blond, ale ciepły czy chłodny. Cerę mam zdecydowanie chłodną, nawet jak się jakimś cudem opalę, więc tylko te włosy mnie zastanawiały. Ale jeszcze podumam
Hermiona111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-06, 10:34   #3257
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

We fryzjerstwie (może to trochę pomoże) zielony to zwykle natura, czyli neutralny, nie chłodny chłodny to niebieski - popiel, ciepły - żółty.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-06, 11:30   #3258
Freya666
Rozeznanie
 
Avatar Freya666
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 882
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
We fryzjerstwie (może to trochę pomoże) zielony to zwykle natura, czyli neutralny, nie chłodny chłodny to niebieski - popiel, ciepły - żółty.
Ale jest też metaliczny czyli zielony właśnie, są też zielone mixtony. I zielony, tak jak niebieski i fiolet, są we fryzjerstwie po zimnej stronie.
Freya666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-06, 11:33   #3259
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Freya666 Pokaż wiadomość
Ale jest też metaliczny czyli zielony właśnie, są też zielone mixtony. I zielony, tak jak niebieski i fiolet, są we fryzjerstwie po zimnej stronie.
W każdej paletce, które znam (w profesjonalnych też) zielony jest pośrodku, jako odcień neutralny.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-06, 11:39   #3260
Freya666
Rozeznanie
 
Avatar Freya666
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 882
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
W każdej paletce, które znam (w profesjonalnych też) zielony jest pośrodku, jako odcień neutralny.
W większości palet metaliczny w ogóle nie występuje i najbardziej zielona jest natura.
Freya666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-06, 11:47   #3261
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Freya666 Pokaż wiadomość
W większości palet metaliczny w ogóle nie występuje i najbardziej zielona jest natura.
No właśnie, chyba tu są różnice, tak samo jak z fioletowym. Czasem to .2, czasem (chyba) .8. Ale to i to perła.
Natura to własnie zielony, dlatego dla mnie jest neutralny.

No ale nieważne, tu się rozchodzi o to, że zielony to niekoniecznie wyznacznik chłodnego typu
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-06, 13:04   #3262
Freya666
Rozeznanie
 
Avatar Freya666
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 882
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
No właśnie, chyba tu są różnice, tak samo jak z fioletowym. Czasem to .2, czasem (chyba) .8. Ale to i to perła.
Natura to własnie zielony, dlatego dla mnie jest neutralny.

No ale nieważne, tu się rozchodzi o to, że zielony to niekoniecznie wyznacznik chłodnego typu
Jeśli metaliczny występuje to jest to .7, ale mam wrażenie że w zazwyczaj każdy producent pod tą .7 ma co innego.
A zielony mixton z londy jest oznaczony jako 0/28.

Mnie zielony mix ochładza rude tony dużo lepiej niż niebieski. Tak, rude, nie czerwone. Może są w rzeczywistości są czerwone, a wydają się rude na moim obecnym poziomie. Nie wiem. Ale na wizażu czytałam o podobnych przypadkach.

Ale zgadzam się że zieleń nie musi oznaczać chłodnego typu. Szczególnie że kolor włosów jest ogólnie mało istotny. I jak widać tą zieleń jest dość kontrowersyjna.
Freya666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-06, 13:12   #3263
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Jak robię zdjęcia telefonem, to włosy mają fioletowy odcień (to by się zgadzało, bo mają trochę chłodnych refleksów, ale na pewno nie niebieskich), jak normalnym aparatem - są zielonkawe, ale nie oliwkowe. Słowem - mysie z przewagą ciepłych tonów.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-06, 18:59   #3264
Freya666
Rozeznanie
 
Avatar Freya666
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 882
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Tutaj ciekawostka, color chart Majirel, nie mam pojęcia z kiedy. Ja na żywo widziałam zupełnie inną paletę. Ale tutaj zielony (metaliczny) jest uznany za najzimniejszy ze wszystkich.
W dość nowych Majirel Cool Cover występują też popielato-metaliczne odcienie.

http://us.lorealprofessionnel.com/sy...%20Chart_0.pdf
Freya666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-07, 08:23   #3265
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Hermiona111 Pokaż wiadomość
W końcy doszłam do tego jakim jestem typem. Wahałam się między chłodnym a zgaszonym latem.
Do końca nie byłam pewna, czy złoto mi pasuje czy nie. Czy jest we mnie trochę jesieni, czy jestem całkowicie typem chłodnym. Właściwie to, w rozszyfrowaniu zagadki pomógł mi...naturalny kolor włosów.
Wiem, że każdy typ może mieć każdy odcień włosów, ale poczekałam jak będę miała znaczny odrost, żeby sprawdzić czy jest to odcień chłodny, czy bardziej ciepły.

Nie wiem czy widziałyście kiedykolwiek w życiu włosy o odcieniu zielony blond?
Tragedia. W kontraście do reszty włosów, które niestety były rudawym brązem, po prostu ta zieleń była na prawdę bardzo widoczna. Taki mysi blond, szarawy, ale z widocznym zielonym odcieniem. Bardzo chłodny odcień, ale nie można go nazwać atrakcyjnym.
Czy to jest w ogóle możliwe, żeby włosy sprawiały wrażenie zielonkawych?

Zafarbowałam włosy na ciemny brąz, wyobraźcie sobie, że dopóki farba się nie utleniła, to do tego momentu przez farbę przebijał ten dziwny zielonkawy odcień. Po farbowaniu nałożyłam odżywkę napakowaną fioletem gencjanowym(baardzo dziękuję dziewczynie, która poleciła ten sposób ) i w koncu mam chłodny odcień włosów.

Przyłożyłam po kolei złoto, potem srebro do twarzy i faktycznie złoto nie prezentuje się zbyt dobrze. Więc stiwerdziłam, że muszę być w 100% chłodny typem, skoro złoto tak bardzo źle na mnie wygląda.

Tak więc w końcu się udało Dzięki temu wątkowi.
Już pisałam parę razy, żeby nie oceniać czy jest się po cieplejszej, czy po chłodniejszej stronie patrząc na kolor włosów. Może być tak, że pasują nam bardzo chłodne kolory, ale w naturalnym kolorze występują ciepłe pigmenty.

Samo złoto też ci nie powie na 100%, bo złoto, jak każdy kolor ma wiele odcieni. Analize robimy przymierzając wiele różnych kolorów.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-07, 15:56   #3266
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Doszła różowa szminka, ale chyba jest bardziej chłodna niż na ich stronce, ale... nie odcina się. Chyba jest neutralna.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-07, 17:38   #3267
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

I co, będziesz się w niej nosić?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-07, 17:47   #3268
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

No raczej, ale jest tak jaskrawa, że oczu nie będę musiała malować...
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-15, 22:00   #3269
Bruneteczka90
Raczkowanie
 
Avatar Bruneteczka90
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 109
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Przyszlo mi do glowy takie cos i chcialam zapytac czy to ma sens.. a mianowicie to czy mozna brac pod uwage szukajac swojego typu odcienie lakierow do paznokci? Np patrzec ktory odcien czerwieni bardziej pasuje do skory rak lub po prostu przykladac pomalowane paznokcie do twarzy i obserwowac?
Bruneteczka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-16, 09:00   #3270
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Bruneteczka90 Pokaż wiadomość
Przyszlo mi do glowy takie cos i chcialam zapytac czy to ma sens.. a mianowicie to czy mozna brac pod uwage szukajac swojego typu odcienie lakierow do paznokci? Np patrzec ktory odcien czerwieni bardziej pasuje do skory rak lub po prostu przykladac pomalowane paznokcie do twarzy i obserwowac?
Można, chcoiaż akurat przy twarzy tak drobny akcent może nie wpływać, raczej łatwiej zauwazyć po tym, jak dłonie wygladają - dobry odcień lakieru, sprawia, że dłonie mają ładniejszy i równiejszy koloryt.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:36.