niedowiary :/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-22, 23:44   #1
dexter7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 7

niedowiary :/


Hej, sytuacja następująca: wyjechałam z przyszłym mężem na wakacje z całego zamieszania przed wyjazdem nie wzięłam tabletek (tak wiem powinnam o nich pamiętac ale stało się juz tego nie cofne) nie wzięłam już 17 tabletki z tego co pamiętałam z ulotki jesli pominie się tabletke w trzecim tygodniu można zrobić 7 dniową przerwe i tak też zrobiłam.Wystąpiło krwawienie z odstawienia.Wakacje miały trwać 7 dni więc uprawiałam seks bez zabezpieczenia z myślą, że wezme tabletke jak wróce z wakacji.Tak się stało, że odwołali nam lot i spędziliśmy na wakacjach dodatkowe 3 dni i przyznam się przez te 3 dni również doszło do stosunku.Po powrocie nie brałam juz tabletek.Chce mieć dziecko, zawsze chciałam mieć i to nie jedno.Za dwamiesiące biore ślub porostu troche sprawy się przyśpieszyły.Moje pytanie jest następujące: w pierwszym tygodniu brania tabletek i zapomnieniu ryzyko zajścia w ciąże jest największe skoro moja 7dniowa przerwa była wwołana wcześniej niz zawsze jeśli nie wzięłam tabletek po przerwie to ryzyko zajścia w ciąże jest tak samo największe???
Przepraszam jeśli ktoś nie może zrozumiec tego posta i proszę mnie nie besztać ale jeżeli ktoś zrozumiał o co mi chodzi proszę o odpowiedź.
Dzięki wielkie i pozdrawiam
dexter7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-22, 23:51   #2
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: niedowiary :/

My Ci nie powiemy kiedy ryzyko było największe. To kwestia indywidualna organizmu. U jednej jest to pierwszy tydzień, u innej kolejny. Powiem Ci tylko, że szansa jest spora, jeśli było seksu dużo, bowiem uśpione jajniki wracają do pracy ze zdwojoną siłą. Nie musi być to jednak regułą, czasami organizm przechodzi taką rewolucję hormonalną, że to trochę trwa nim cykl się uspokoi... Życzę szczęścia.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 07:21   #3
xkasiullax
Raczkowanie
 
Avatar xkasiullax
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 167
Dot.: niedowiary :/

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
My Ci nie powiemy kiedy ryzyko było największe. To kwestia indywidualna organizmu. U jednej jest to pierwszy tydzień, u innej kolejny. Powiem Ci tylko, że szansa jest spora, jeśli było seksu dużo, bowiem uśpione jajniki wracają do pracy ze zdwojoną siłą. Nie musi być to jednak regułą, czasami organizm przechodzi taką rewolucję hormonalną, że to trochę trwa nim cykl się uspokoi... Życzę szczęścia.
dokładnie.. . podobno duzo łatwiej można zajść w ciąże po tabletkach jednak jeśli się długo brało to należy dopiero po 3-6 miesiącach (zależy ile czasu przyjmowałaś) starać się o dziecko bo wtedy organizm wraca do siebie.
xkasiullax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 09:21   #4
rnm
Wtajemniczenie
 
Avatar rnm
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 020
Dot.: niedowiary :/

Cytat:
Napisane przez dexter7 Pokaż wiadomość
Hej, sytuacja następująca: wyjechałam z przyszłym mężem na wakacje z całego zamieszania przed wyjazdem nie wzięłam tabletek (tak wiem powinnam o nich pamiętac ale stało się juz tego nie cofne) nie wzięłam już 17 tabletki z tego co pamiętałam z ulotki jesli pominie się tabletke w trzecim tygodniu można zrobić 7 dniową przerwe i tak też zrobiłam.Wystąpiło krwawienie z odstawienia.Wakacje miały trwać 7 dni więc uprawiałam seks bez zabezpieczenia z myślą, że wezme tabletke jak wróce z wakacji.Tak się stało, że odwołali nam lot i spędziliśmy na wakacjach dodatkowe 3 dni i przyznam się przez te 3 dni również doszło do stosunku.Po powrocie nie brałam juz tabletek.Chce mieć dziecko, zawsze chciałam mieć i to nie jedno.Za dwamiesiące biore ślub porostu troche sprawy się przyśpieszyły.Moje pytanie jest następujące: w pierwszym tygodniu brania tabletek i zapomnieniu ryzyko zajścia w ciąże jest największe skoro moja 7dniowa przerwa była wwołana wcześniej niz zawsze jeśli nie wzięłam tabletek po przerwie to ryzyko zajścia w ciąże jest tak samo największe???
Przepraszam jeśli ktoś nie może zrozumiec tego posta i proszę mnie nie besztać ale jeżeli ktoś zrozumiał o co mi chodzi proszę o odpowiedź.
Dzięki wielkie i pozdrawiam
skoro dziewczyny już Ci odpowiedziały, to ja tylko przeproszę, ale nie sposób Cię nie "besztać"... albo planujemy ciążę, albo bierzemy tabletki...
__________________
...jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z tobą skontaktować


rnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 11:58   #5
dexter7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 7
Dot.: niedowiary :/

skoro dziewczyny już Ci odpowiedziały, to ja tylko przeproszę, ale nie sposób Cię nie "besztać"... albo planujemy ciążę, albo bierzemy tabletki...

Hmm... wiedziałam, że do tego dojdzie.Tabletki miałam odstawić tuz przed ślubem ale stało się wcześniej i nie żałujemy wręcz przeciwnie strasznie sie cieszymy więc proszę nie osądzaj mnie skoro nie znasz moich planów i mojej sytuacji.Dodam, że od miesiąca biore kwas foliowy więc PLANOWAŁAM już wcześniej ciąże.Czy tak trudno jest się powstrzymać
Dziękuję za pozostałe wypowidzi i pozdrawiam wszystkie staraczki
dexter7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 13:03   #6
keira2008
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 800
Dot.: niedowiary :/

Cytat:
Napisane przez rnm Pokaż wiadomość
skoro dziewczyny już Ci odpowiedziały, to ja tylko przeproszę, ale nie sposób Cię nie "besztać"... albo planujemy ciążę, albo bierzemy tabletki...

Planować ciążę a przepraszam za zwrot - już"robić" dzidziusia to jest różnica.
Planować to ja planuje, i sobie będę planowała przez następne lata bo dopiero za kilka lat chce mieć dziecko. I biorę tabletki.
Coś w tym złego? Planować każdy może, nawet kilka lat do przodu.
Więc te "besztanie" Twoje nie ma najmniejszego sensu...


Co do autorki- jeśli nie wzięłaś pierwszej tabletki po przerwie to już w ogóle nie miałaś zabezpieczenia w tym czasie.
Także trzymam kciuki za pozytywne wyniki starań
__________________


Edytowane przez keira2008
Czas edycji: 2011-11-23 o 13:05
keira2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 18:03   #7
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 990
Dot.: niedowiary :/

Wszystko zalezy od tego ile czasu bralas tabletki. Moja gin mowila mi wielokrotnie, ze jesli bralo sie tabletki ponad 2 lata to szansa na zajscie w ciaze w pierwszych dwoch miesiacach po odstawieniu jest wyjatkowo mala.

Edytowane przez MdM
Czas edycji: 2011-11-23 o 18:04
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-23, 22:19   #8
dexter7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 7
Dot.: niedowiary :/

tabletki brałam niecałe 6 miesięcy.Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
dexter7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 18:04   #9
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: niedowiary :/

Kochana noto zycze powodzienia w staraniu. Niekoniecznie od razu zajdziesz ale kto wie

pozdrawiam
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:23.