OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 110 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-10, 21:00   #3271
Princeskka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 26
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ok ok zajmuje już zaszczytne miejsce na półeczce

Codziennie robić ocm czy z jakimiś przerwami tak na początek?
Princeskka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 18:42   #3272
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Princeskka Pokaż wiadomość
Ok ok zajmuje już zaszczytne miejsce na półeczce

Codziennie robić ocm czy z jakimiś przerwami tak na początek?
Obserwuj swoją cerę
Ja od początku robię codziennie i mi to służy. Ale różnie bywa
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 13:03   #3273
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Witam witam. No znowu ja. Robiłam OCM pół roku temu, 2 razy dziennie, ale mnie strasznie strasznie wysypało, nie miałam siły po prostu, moja twarz przypominała pole minowe. No i chyba do tego wrócę, ale może tak - zmyć makijaż żelem, i dopiero masować olejem? Tak 3-4 razy w tygodniu?
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 15:01   #3274
Lenka 91
Zadomowienie
 
Avatar Lenka 91
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: woj. Opolskie
Wiadomości: 1 106
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Witam witam. No znowu ja. Robiłam OCM pół roku temu, 2 razy dziennie, ale mnie strasznie strasznie wysypało, nie miałam siły po prostu, moja twarz przypominała pole minowe. No i chyba do tego wrócę, ale może tak - zmyć makijaż żelem, i dopiero masować olejem? Tak 3-4 razy w tygodniu?
po to jest OCM żeby nie katować skóry chemią.. może po prostu 2 razy dziennie to było zbyt agresywne dla skóry i zaczęła się bronić?
__________________

Nensi 22.09.11 jest ze mną od 11.11.11


6.08.2014r.


Lenka 91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 19:15   #3275
vereisa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

to jest cudowne... stosuje ze trzy tygodnie tą metoe... złego słowa nie powiem. mam trądzik około 3 lata czyli gdzieś od 12 roku życia... próbowałam wszystkiego, oprócz antybiotyków chodzenia do dermatologa itp. ale powiem że sie z tego ciesze chociaz nie trułam sie tym swiństwem teraz nie mam nowych pryszczy, wszystko ładnie sie goi. myśle ze gdzieś za msc buzia bedzie czystsza odpukać i w ogóel nic nie bedzie. a no i dodam ze ten tradzik to nie było 4 pryszcze na skrzysz tylko 60 pryszczy na skrzysz ODPUKAĆ
vereisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 20:05   #3276
TwojaKokaina
Zakorzenienie
 
Avatar TwojaKokaina
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 651
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

mi się znudziło już OCM, ale nie rezygnuję chyba wrócę z powrotem do oliwki BDFM. zastanawiam się za to nad oczyszczaniem olejkiem pichtowym zamiast OCM
TwojaKokaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 15:58   #3277
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Czy do BDFM dodawać rycynę?
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-15, 16:03   #3278
Chwala
Zadomowienie
 
Avatar Chwala
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 086
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Czy do BDFM dodawać rycynę?
Olej rycynowy jest podstawowym składnikiem do OCM
__________________
Mousecat, he chases himself.
Mousecat, he's awkward in social situations.
Chwala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 12:52   #3279
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

No tak, to prawda. Tylko gdzieniegdzie w wątku dziewczyny pisały, że rycyna jest już zawarta w oliwkach sklepowych. Myślałam, że może dlatego już nie trzeba jej dodawać
Dziękuję za odpowiedź.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 14:55   #3280
fredka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 93
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

W oliwkach chyba nie ma rycyny, ale w niektórych olejkach Alterry tak.
fredka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 21:31   #3281
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

ech nie wiem jaki olej dla siebie teraz wybrać poprzednio używałam sezamowego i był super, no i tych z altery, ale ostatnio do naszego rosmana ich nie przywożą i nie wiem co zrobić;( Jaki byście poleciły do skóry suchej, ale mimo wszystko skłonnej do wyprysków? może być z pestek winogron? Widziałam taki w biedronce.
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-17, 08:35   #3282
Lenka 91
Zadomowienie
 
Avatar Lenka 91
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: woj. Opolskie
Wiadomości: 1 106
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez sailormaary Pokaż wiadomość
ech nie wiem jaki olej dla siebie teraz wybrać poprzednio używałam sezamowego i był super, no i tych z altery, ale ostatnio do naszego rosmana ich nie przywożą i nie wiem co zrobić;( Jaki byście poleciły do skóry suchej, ale mimo wszystko skłonnej do wyprysków? może być z pestek winogron? Widziałam taki w biedronce.
mam podobny problem a skórę też przesuszającą się mi sie mieszanka kończy i chce zmienić albo na oliwkę Hipp albo na oliwę z pestek winogron

których olejków z Alterry używałaś?
__________________

Nensi 22.09.11 jest ze mną od 11.11.11


6.08.2014r.


Lenka 91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 22:45   #3283
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Podczytuję wątek, oliwię na całego od kilku miesięcy, raz częściej, raz rzadziej i dobrze mi z tym
Chciałabym jednak w związku z sezonem jesienno - zimowym zafundować swojej skórze złuszczanie Glyco - A i w związku z tym mam do Was pytanie, czy może stosowałyście po OCM kwasy? Generalnie chodzi mi wyłącznie o strefę T, ale nie wiem (nie znam się na chemii, aż tak dobrze), czy olej nie osłabia działania kwasów? Na logikę, to by mi wychodziło, że tak właśnie jest, bo jakby nie było skóra pomimo faktycznego oczyszczenia nie jest czysta w taki sam sposób, jak po tradycyjnym umyciu, ale może macie jakieś doświadczenie, którym mogłybyście się podzielić?
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 09:24   #3284
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Podczytuję wątek, oliwię na całego od kilku miesięcy, raz częściej, raz rzadziej i dobrze mi z tym
Chciałabym jednak w związku z sezonem jesienno - zimowym zafundować swojej skórze złuszczanie Glyco - A i w związku z tym mam do Was pytanie, czy może stosowałyście po OCM kwasy? Generalnie chodzi mi wyłącznie o strefę T, ale nie wiem (nie znam się na chemii, aż tak dobrze), czy olej nie osłabia działania kwasów? Na logikę, to by mi wychodziło, że tak właśnie jest, bo jakby nie było skóra pomimo faktycznego oczyszczenia nie jest czysta w taki sam sposób, jak po tradycyjnym umyciu, ale może macie jakieś doświadczenie, którym mogłybyście się podzielić?
Podbijam pytanie, zamierzam wkrótce wrócić do kwasów i myślę równocześnie o stosowaniu OCM. Jak to wszystko wygląda?
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 15:07   #3285
940aaead32a02128bb608a6b94f04b4806a21ce5_60383a2a3bc41
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 615
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez sailormaary Pokaż wiadomość
ech nie wiem jaki olej dla siebie teraz wybrać poprzednio używałam sezamowego i był super, no i tych z altery, ale ostatnio do naszego rosmana ich nie przywożą i nie wiem co zrobić;( Jaki byście poleciły do skóry suchej, ale mimo wszystko skłonnej do wyprysków? może być z pestek winogron? Widziałam taki w biedronce.
Tak, z pestek winogron będzie dobry . Sama miałam i polecam, a też mam suchą skórę.
940aaead32a02128bb608a6b94f04b4806a21ce5_60383a2a3bc41 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 23:12   #3286
TwojaKokaina
Zakorzenienie
 
Avatar TwojaKokaina
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 651
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

[1=940aaead32a02128bb608a6 b94f04b4806a21ce5_60383a2 a3bc41;36603087]Tak, z pestek winogron będzie dobry . Sama miałam i polecam, a też mam suchą skórę.[/QUOTE]
potwierdzam
teraz jako olej bazowy stosuję własnie z pestek winogron
TwojaKokaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 10:43   #3287
Szpryciula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 2
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

u mnie ocm się niestety nie sprawdziło po 1,5 miesiąca stosowania pory na policzkach były ładnie ściągnięte i ze skóry zniknęły wszelkie podrażnienia, ale niestety pojawiły mi się wstrętne podskórne grudki i ciągle wyskakiwały drobne krostki na nosie. Szkoda
Szpryciula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 12:12   #3288
xestrellax
Rozeznanie
 
Avatar xestrellax
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 849
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cześć dziewczyny Mam nadzieję, że mnie nie zabijecie za moje pytanie Ale mam dość skomplikowaną cerę i chciałabym się upewnić, czy nie zrobię sobie większej krzywdy niż pożytku.
Mam cerę mieszaną, ale jak przypuszczam odwodnioną, bo okresowo pojawiają mi się suche skórki, których nie umiem się pozbyć. Mimo to mam bardzo dużą skłonność do zaskórników i rozszerzone pory, no i właściwie cały czas przynajmniej 1-2 pryszcze na mojej twarzy są.
Dlatego nie jestem pewna, jaki olej będzie dobry dla mnie jako bazowy. Obecnie mam w domu lniany i jego 2x użyłam (przy ok. 10% rycynowego), ale myślę, że może mnie jeszcze bardziej wysuszyć (?) Czy popularny tu olej z pestek winogron będzie się nadawał? (I czy taki z marketu, który jak przypuszczam jest rafinowany, nadaje się?)
Z góry ogromnie dziękuję za wskazówki!
__________________
Fuck fashion. Let's smoke menthols.
xestrellax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 12:18   #3289
MesaVerde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 196
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez MesaVerde Pokaż wiadomość
Zaczęły mi pękać naczynka pod oczami. Stosowałam niezbyt gorące okłady, ale jednak OCM nie jest najlepszym pomysłem dla mnie, więc chyba jestem zmuszona zrezygnować. Może raz na jakiś czas tylko będę stosować batrdzo ostrożnie. Szkoda.
Odkąd przestałam cera mi się pogorszyła Nie mam mocno naczynkowej, ale bardzo płytko unaczynioną i pod oczami mam mnóstwo żyłek, od OCM mi pękały, każda nawet niewielka zmiana temperatury tak na nie działa.

Czy któraś ma pomysł jak naczynka pod oczami dobrze zabezpieczyć, chciałabym wrócić do OCM?
__________________
Zdrowo się odżywiam, piję zioła, suplementuję.
Dbam o włosy.
Uczę się dbać o cerę.
Uwielbiam oleje.
Czytam, słucham, jestem szczęśliwa.

Będę:
Ćwiczyć i pływać- kondycja i sylwetka.
Precz z celulitem i naczynkami.
Badania kontrolne.
Zorganizować się i popchnąć życie do przodu.
MesaVerde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-19, 16:19   #3290
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Lenka 91 Pokaż wiadomość
mam podobny problem a skórę też przesuszającą się mi sie mieszanka kończy i chce zmienić albo na oliwkę Hipp albo na oliwę z pestek winogron

których olejków z Alterry używałaś?
Granat i avocado.

---------- Dopisano o 17:19 ---------- Poprzedni post napisano o 17:18 ----------

[1=940aaead32a02128bb608a6 b94f04b4806a21ce5_60383a2 a3bc41;36603087]Tak, z pestek winogron będzie dobry . Sama miałam i polecam, a też mam suchą skórę.[/QUOTE]

W takim razie dobrze wiedzieć, mieszankę już zrobiłam i używam od wczoraj
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 19:43   #3291
Lenka 91
Zadomowienie
 
Avatar Lenka 91
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: woj. Opolskie
Wiadomości: 1 106
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez MesaVerde Pokaż wiadomość
Odkąd przestałam cera mi się pogorszyła Nie mam mocno naczynkowej, ale bardzo płytko unaczynioną i pod oczami mam mnóstwo żyłek, od OCM mi pękały, każda nawet niewielka zmiana temperatury tak na nie działa.

Czy któraś ma pomysł jak naczynka pod oczami dobrze zabezpieczyć, chciałabym wrócić do OCM?
ja bym na twoim miejscu po prostu demakijaż oczu robiła czymś innym co służyło twoim oczom i skórze w okolicy oczu wtedy ograniczysz kontakt gorącej ściereczki z tymi partiami
bo zabezpieczyć się nie da możesz jedynie stosować kremy wzmacniające naczynka ale wtedy to będzie bez sensu że z jednej strony nakładasz krem żeby "ratować" słabe naczynka a z drugiej robisz OCM i zmywasz ten krem i osłabiasz naczynka

---------- Dopisano o 20:43 ---------- Poprzedni post napisano o 20:41 ----------

Cytat:
Napisane przez sailormaary Pokaż wiadomość

W takim razie dobrze wiedzieć, mieszankę już zrobiłam i używam od wczoraj
ja również zdecydowałam się na oliwę z pestek winogron i dodatkowo chyba zacznę też olejować włosy nim ale to w praniu sie okaże
__________________

Nensi 22.09.11 jest ze mną od 11.11.11


6.08.2014r.


Lenka 91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 20:58   #3292
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Lenka 91 Pokaż wiadomość

ja również zdecydowałam się na oliwę z pestek winogron i dodatkowo chyba zacznę też olejować włosy nim ale to w praniu sie okaże
Mi się na włosy sprawdzał właśnie ten olejek altery granat i avocado. Włosy były gładkie i błyszczące Teraz wróciłam z Chorwacji, i mam strasznie suche(pewnie przez morską wodę...) nie wiem jak teraz się z nimi uporam;/
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 21:35   #3293
Lenka 91
Zadomowienie
 
Avatar Lenka 91
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: woj. Opolskie
Wiadomości: 1 106
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez sailormaary Pokaż wiadomość
Mi się na włosy sprawdzał właśnie ten olejek altery granat i avocado. Włosy były gładkie i błyszczące Teraz wróciłam z Chorwacji, i mam strasznie suche(pewnie przez morską wodę...) nie wiem jak teraz się z nimi uporam;/
możesz mi na pw napisać jaką metodą robiłaś olejowanie?

kurcze a ja mam problem dzisiaj zauważyłam ze mam coraz więcej zaskórników i teraz nie wiem czy to przez OCM czy przez krem który stosuję od praktycznie tego samego czasu co OCM czy nagle mnie tak wysypało przez to że mam okres ale przed okresem też miałam tego sporo i kurcze nie wiem co robić teraz strasznie pogorszyła mi się skóra
kończy mi sie mieszanka więc moze na jakieś 2 tygodnie zrobię przerwę i zobaczę czy jest lepiej
__________________

Nensi 22.09.11 jest ze mną od 11.11.11


6.08.2014r.


Lenka 91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 22:14   #3294
kangurrr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 88
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

a może zamiast OCM po normalnym myciu twarzy nakładać olej (ale nie rycynowy) tak jak krem ? Na czuja powiem, że to raczej dla suchej skóry.
kangurrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 22:58   #3295
jula85
Raczkowanie
 
Avatar jula85
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 170
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

dziewczyny po OCM jesli czuje lekki film na skorze to powinnam uzyc jeszcze kremu na noc czy to juz za duzo?
stosuje ocm prawie miesiac,pory sciagniete i kolor skory sie poprawil ale wypryski nadal wyskakuja (cera mieszana) czasami bolace gule..nie wiem czy to zasluga ocm czy dodatkowego kremu po ocm..niby jestem zadowolona ale co z tymi wypryskami?
jula85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 07:15   #3296
Lenka 91
Zadomowienie
 
Avatar Lenka 91
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: woj. Opolskie
Wiadomości: 1 106
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez jula85 Pokaż wiadomość
dziewczyny po OCM jesli czuje lekki film na skorze to powinnam uzyc jeszcze kremu na noc czy to juz za duzo?
stosuje ocm prawie miesiac,pory sciagniete i kolor skory sie poprawil ale wypryski nadal wyskakuja (cera mieszana) czasami bolace gule..nie wiem czy to zasluga ocm czy dodatkowego kremu po ocm..niby jestem zadowolona ale co z tymi wypryskami?
czy nałożyć krem zależy od Ciebie czy czujesz potrzebę ja bez kremu nie pójdę spać bo rano będę miała suchą skórę na czole a jeśli chodzi o film to może niedokładnie "zmywasz" oleje? też tak miałam przez kilka pierwszych razy ale potem doczytałam i po prostu źle robiłam

---------- Dopisano o 08:15 ---------- Poprzedni post napisano o 08:13 ----------

Cytat:
Napisane przez kangurrr Pokaż wiadomość
a może zamiast OCM po normalnym myciu twarzy nakładać olej (ale nie rycynowy) tak jak krem ? Na czuja powiem, że to raczej dla suchej skóry.
też można sam olej nałożyć są nawet takie kapsułki w drogeriach gotowe ale można sobie wybrać olej i nakładać jakiś czas nakładałam raz w tygodniu po OCM olejek arganowy i skóra była świetna potem ale trzeba uważać żeby olej nie zapchał bo cie wysypie
__________________

Nensi 22.09.11 jest ze mną od 11.11.11


6.08.2014r.


Lenka 91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 14:20   #3297
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez kangurrr Pokaż wiadomość
a może zamiast OCM po normalnym myciu twarzy nakładać olej (ale nie rycynowy) tak jak krem ? Na czuja powiem, że to raczej dla suchej skóry.
Ja tak robiłam przez jakiś czas, ale teraz zaczęłam kremów używać. Tylko ja po OCM nakładałam olej zamiast kremu.
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 17:37   #3298
xestrellax
Rozeznanie
 
Avatar xestrellax
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 849
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez xestrellax Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny Mam nadzieję, że mnie nie zabijecie za moje pytanie Ale mam dość skomplikowaną cerę i chciałabym się upewnić, czy nie zrobię sobie większej krzywdy niż pożytku.
Mam cerę mieszaną, ale jak przypuszczam odwodnioną, bo okresowo pojawiają mi się suche skórki, których nie umiem się pozbyć. Mimo to mam bardzo dużą skłonność do zaskórników i rozszerzone pory, no i właściwie cały czas przynajmniej 1-2 pryszcze na mojej twarzy są.
Dlatego nie jestem pewna, jaki olej będzie dobry dla mnie jako bazowy. Obecnie mam w domu lniany i jego 2x użyłam (przy ok. 10% rycynowego), ale myślę, że może mnie jeszcze bardziej wysuszyć (?) Czy popularny tu olej z pestek winogron będzie się nadawał? (I czy taki z marketu, który jak przypuszczam jest rafinowany, nadaje się?)
Z góry ogromnie dziękuję za wskazówki!
Nie chcę być nudna, ale ponowię moje pytanie... ciągle zastanawiam się, czy istnieje tak wszechstronny olej, który nawilży mi skórę i zlikwiduje suche skórki, a jednocześnie pomoże uporać się z zaskórnikami i pryszczami
Wydaje mi się, że winogronowy albo oliwa z oliwek? Ale nie chcę ryzykować. Proszę o podpowiedź
__________________
Fuck fashion. Let's smoke menthols.
xestrellax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 18:14   #3299
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez xestrellax Pokaż wiadomość
Nie chcę być nudna, ale ponowię moje pytanie... ciągle zastanawiam się, czy istnieje tak wszechstronny olej, który nawilży mi skórę i zlikwiduje suche skórki, a jednocześnie pomoże uporać się z zaskórnikami i pryszczami
Wydaje mi się, że winogronowy albo oliwa z oliwek? Ale nie chcę ryzykować. Proszę o podpowiedź
Mi się wydaje, że właśnie sezamowy taki jest, polecają go za równo do skóry suchej skłonnej do zmarszczek, ale i takiej z problemami, ja używałam i potwierdzam, że u mnie się sprawdził, a w ciąży na prawdę miałam problemy ze skórą.
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 18:34   #3300
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dzisiaj zrobiłam pierwszy raz ocm, albo mi się zdaje, albo pory na policzkach mam ładnie zamknięte . Tylko robiłam bez zmywania buzi wcześniej, będę musiała zmywać, bo czuję, że jest niedomyta .

jaki olej polecacie do strefy tłustej ?
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:43.