Szczeniak a dorosly kot - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-10, 11:12   #1
plumss
Raczkowanie
 
Avatar plumss
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 96
Post

Szczeniak a dorosly kot


Nie wiem czy byl juz tutaj taki watek jesli tak to z gory przepraszam.

Czy komus z was udalo sie oswoic doroslego kota ze szczeniakiem?
Moj kot ma ponad dwa lata, jest kotem wychodzacym na dwor samodzielnie, umie zalatwiac sie do kuwety, spi na kolanach itp.
Myslicie ze udaloby sie go oswoic ze szczeniakiem?
Juz troche poczytalam o tym ale chcialabym dowiedziec sie jak to jest w praktyce.
Ma ktos z was jakies doswiadczenie w tym temacie?
Dziekuje za odpowiedzi
plumss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-22, 21:37   #2
muffi24
Zadomowienie
 
Avatar muffi24
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 1 855
Dot.: Szczeniak a dorosly kot

Cześć Mam dwa psy i kota. Jako pierwszy był z nami kot. Kiedy miał rok przygarnęliśmy 11 mc psa. Ich pierwsze spotkanie to fuczenie kota i szczekanie psa. Na początku kot uciekal, a pies gonił. Po tygodniu zaczęły do siebie podchodzić, wąchać itp. Mniej więcej po miesiącu traktowali się jak powietrze, a po trzech pamiętam że pierwszy raz zasneli przytuleni Teraz znają się rok i są przyzwyczajone. Jednak kiedy przybył do naszego domu szczeniak, to problem znowu się pojawił. Niestety jest bardzo żywiołowy i biega za kotem, a co gorsze gryzie go tak jakby bawił się z psem. Przez takie zachowanie rozdzieliliśmy ich na czas aż młody się uspokoi i nadzorujemy ich kontakt.

Wysłane z mojego C1505 przy użyciu Tapatalka
muffi24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 21:21   #3
tuskaroz
Zakorzenienie
 
Avatar tuskaroz
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 3 068
Dot.: Szczeniak a dorosly kot


Mam psa i kota. Pierwszy w domu był kot, kiedy kupiliśmy psa kot miał już prawie 4 lata. Pierwsze kontakty były dość mocno kontrolowane, nie zostawiałam zwierzaków samych. Pierwsze spotkanie było w miejscu, w którym kot miał łatwość schowania się, ucieczki - parapet, krzesła etc. Trochę się niepokoiłam na samym początku, ponieważ kot jest raczej niedotykalski, nie przepada za obcymi itd, a szczeniak był energiczny i chciał się bawić z kotem. Dość szybko przyzwyczaili się do siebie, jakiejś wielkiej zażyłości nie ma, czasem śpią koło siebie, pies czasem próbuje kota zaczepiać, ale raczej jest spokój i harmonia
tuskaroz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 14:19   #4
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: Szczeniak a dorosly kot

U mojej tesciowej byla taka sytuacja. Kot to staruszek Main Coon ponad 10cio letni. Na poczatku kot sie reagowal bardzo nerwowo na szczeniaka, w tej chwili go ignoruje. Maly chce sie z nim bawic, ale kot ucieka i udaje, ze go nie widzi!
__________________
Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś.
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-30 15:19:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:20.