Nowy kotek w rodzinie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-17, 11:42   #1
Aritta
Raczkowanie
 
Avatar Aritta
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 38

Nowy kotek w rodzinie


Witam, mam problem odnoście nowego kotka. Mały 3 mieisięczny kociak został znaleziony na ulicy wychudzony i miauczący. Znalazła go moja koleżanka. Mnie zrobiło się strasznie szkoda maluszka więc zabrałąm go do domu. Koleżanka nie może zatrzymać bo ma już 2 koty. Ja mam 1 kotkę 10-letną która ciągle była sama. I tu pojawia się problem jak pewnie można się domyśleć starsza nie akceptuje młodszej. Ona się wręcz jej boi. Jak tylko widzi małą, warczy, syczy, i chodzi spięta. Na razie małą przyprowadzam do domu na dzień na jakieś 8 godzin, żeby starsza się zapoznała z zapachem i się oswoiła. Może w weekend zostawię ją na noc. Zastanawiam się tylko czy to jest sens czy myślicie że starsza zaakceptuje ją czy lepiej dać sobie z ni ą spokój. Dodam że starszej poświęcamy bardzo dużo teraz uwagi żeby nie czuła się zazdrosna a małą staramy się trzymać w innym pomieszczeniu. Ale starsza jak ją tylko zobaczy albo przejdzie obok pokoju od razu jest bardzo spięta nie da się głaskać, syczy i warczy. Macie może jakieś rady na tę sytuacje czy może dać sobie spokój z małą?
Aritta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 11:54   #2
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Nowy kotek w rodzinie

Przejdzie jej. Mam taką kotkę, która syczała nawet na królika. Potrafiła się na kilka tyg obrażać i do domu nie przychodzić.
Jak zaczynało się robić zimno to humorki jej przechodziły. I ja małe koty trzymałam cały czas w domu.
Ostatnio miałam 3 dorosłe koty jak ok 2 miesięczna kotka do mnie trafiła. Po tyg kocur zaczął się z nią bawić.
I nie wyrzuciłabym małego kota bo drugi się obraża.
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-18, 18:04   #3
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Nowy kotek w rodzinie

Cytat:
Napisane przez Aritta Pokaż wiadomość
Witam, mam problem odnoście nowego kotka. Mały 3 mieisięczny kociak został znaleziony na ulicy wychudzony i miauczący. Znalazła go moja koleżanka. Mnie zrobiło się strasznie szkoda maluszka więc zabrałąm go do domu. Koleżanka nie może zatrzymać bo ma już 2 koty. Ja mam 1 kotkę 10-letną która ciągle była sama. I tu pojawia się problem jak pewnie można się domyśleć starsza nie akceptuje młodszej. Ona się wręcz jej boi. Jak tylko widzi małą, warczy, syczy, i chodzi spięta. Na razie małą przyprowadzam do domu na dzień na jakieś 8 godzin, żeby starsza się zapoznała z zapachem i się oswoiła. Może w weekend zostawię ją na noc. Zastanawiam się tylko czy to jest sens czy myślicie że starsza zaakceptuje ją czy lepiej dać sobie z ni ą spokój. Dodam że starszej poświęcamy bardzo dużo teraz uwagi żeby nie czuła się zazdrosna a małą staramy się trzymać w innym pomieszczeniu. Ale starsza jak ją tylko zobaczy albo przejdzie obok pokoju od razu jest bardzo spięta nie da się głaskać, syczy i warczy. Macie może jakieś rady na tę sytuacje czy może dać sobie spokój z małą?
Przyzwyczai się. Nie od razu oczywiście ale przywyknie do małej.
U nas sytuacje były różne, od królika po psa aż do papugi i zaakceptowała wszystko, po czasie bo od razu to się nie da i mała powinna być na stałe bo takie przynoszenie na chwilę to tylko stres dla starszej, niech się przyzwyczaja na stałe. Zobaczysz, jeszcze będą razem spać.
Wszystko wymaga czasu.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-19, 21:30   #4
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Nowy kotek w rodzinie

z czasem koty przyzwyczają się do siebie, ale ważne, żeby je zapoznawać wg określonego schematu- socjalizacja z izolacją. Przez pierwszy okres koty powinny być oddzielone (oddzielne pokoje), dawaj jeść rezydentce koło drzwi od pokoju, gdzie jest drugi kot, żeby przyzwyczaiła się do jego zapachu i kojarzyła go z czymś miłym (jedzenie). Codziennie rób rotację kotów w pokojach, żeby kot A z pokoju A przeszedł do pokoju B, a kot B do pokoju A wtedy jeszcze lepiej poznają swój zapach, bez bezpośrendiego kontaktu. Zbyt szybki bezpośredni kontakt kotów powoduje stres i wrogie nastawienie zwierząt.
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-19 22:30:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:28.