Clear Aligner - czy ktoś ma? - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-05, 19:51   #1201
malgo002
Przyczajenie
 
Avatar malgo002
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 4
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

A jest może ktoś z Gdańska?
__________________
Fight for love
malgo002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 08:58   #1202
madziapeczak71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 6
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

W Gdyni polecam dr Ramocką, a w Gdańsku Szmuda Sycz jazzdent (tu chyba lepsze ceny). Wiem, bo siedzę w tym od strony technicznej
madziapeczak71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 15:42   #1203
daglas333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 27
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cześć dziewczyny, jestem nosicielką juz drugą dobę. Od wczoraj wieczorem boli mnie gardło, jest trochę podraznione i ten stan utrzymywal się cała noc, teraz tez. Raczej nie wydaje mi się zęby lapala mnie jakoś choroba (dobrze się czuje). Czy jest możliwe ze to nakladki są tego przyczyną? Czytałam wypowiedź marity g oraż pacynki i zaczynam sobie teraz dobierać do głowy. Do orto chodzę w rzeszowie
daglas333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-10, 08:16   #1204
ilios
PIP.
 
Avatar ilios
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 19 192
GG do ilios
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Hej dziewczyny,
czytam wątek czytam (jestem około 25 strony dopiero ) i mam takie jedno pytanie (zapewne jest głupie, ale jestem kompletnie zielona w temacie aparatów ortodontycznych, przepraszam).
Jak to jest z retainerem? to jest sprawa która najbardziej mnie dręczy
bo po wstępnej konsultacji u ortodonty byłam już praktycznie zdecydowana, ale jak tak zaczęłam o tym czytać to nie jestem już taka pewna.. mam wadę niby nie taką dużą i do tego jest na dolnej szczęce (górna nie jest może idealna, poprawiałabym obie, ale to dolna mi bardziej przeszkadza) i ok - liczę się z bólem, liczę się z kosztami, wszystko ok, ale jak potem mam nosić drut za zębami przez parę lat i aparat na noc do końca życia (?) to zaczynają się we mnie budzić wątpliwości.
Jak już pisałam jestem kompletnie nowa w tym temacie i zawsze wszyscy mówili o aparatach np tych stałych, że mieli je latami, ale jakoś temat retainera nigdy nie wypłynął.
ilios jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-10, 13:19   #1205
daglas333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 27
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Myślę, że nie do końca życia wielu moich znajomych którzy nosili aparat i ściągnęli kilka lat temu nie noszą juz retainera, bo wada im nie wraca. Wiadomo, że przez rok pasowałoby nosić zapobiegawczo, ale jeśli czujesz ze zęby się ustabilizowaly i juz nie chcą "uciekac" to mysle ze mozna retainera zakładać rzadziej, nawet raz na jakiś czas zeby tylko sprawdzić czy zęby nadal "pasuja" do retainera (czyli ze są w prawidłowym ustawieniu)
daglas333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 00:21   #1206
ololol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 10
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

A ja troche z innej beczki, w dedykowanym temacie nie odpisuja. Czy ktos z Was mial / ma zakladany Invisalign? Ja przymierzam sie do zalozenia. Nie wiem tylko czy Warszawa, czy Katowice (czesto jestem w obu miastach). Wiec pare pytan:

1. Jaka klinike polecacie w Warszawie? Zalezy mi najbardziej na jakosci, ale nie chce tez zeby byl ultra drogi, bo wczesniej chce w nim wyleczyc pare zebow...

2. Jaka klinike w Katowicach? Warunki jak wyzej, znalazlem ten http://www.dentim.pl/, po opiniach jest jednym z najlepszych, cena za aparat wyglada niezle, ale przez telefon powiedzieli mi ze 'retencja i gumki' czy cos takiego sa dodatkowo platne. Co to znaczy?

3. Jak czesto sa wizyty u ortodonty? I czy ten zestaw nakladek dostaje sie caly od razu czy co 2 tyg trzeba jechac po nowy?
ololol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-16, 20:43   #1207
ziarko3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 71
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Czy spotkał się ktoś z orthocaps? Jakiś inny rodzaj przezroczystych nakładek, bardzo ciężko znaleźć mi informacje o dokładnym leczeniu w ten sposób, ale chyba są tańsze niż invisalign

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ziarko3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-18, 16:06   #1208
ziarko3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 71
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Proszę niech mi ktoś podpowie kto jest producentem clear aligner? Miałam zrobione wyciski i dostałam oszacowanie ilości etapów, ale to jest jakaś inna firma, nie ta która się wyświetla po wpisaniu w wyszukiwarkę clear aligner

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ziarko3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 17:35   #1209
magda2291
Wtajemniczenie
 
Avatar magda2291
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 784
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Mam taki problem, odbyłam wizytę u ortodonty i
doktor przygotował dla mnie dwa możliwe warianty leczenia:
1. - ekstrakcja górnych czwórek (obie mam całkowicie zdrowe)
- ekstrakcja dolnych ósemek
- CA
- całkowity czas leczenia ok. 1,5 roku

2. - ekstrakcja wszystkich ósemek
- aparat GMD na półkoronach na górny łuk (czas do 1 roku)
- zderzak wargowy (Lip blumper) na dolny łuk - czas leczenia do 1 roku
- CA (góra ok. 10 etapów, dół ok. 7 etapów)

Miałam zastanowić się nad wariantem i podpisać umowę. W międzyczasie pojawiły się problemy z dolnymi ósemkami, które są zatrzymane w dziąśle (leżą poziomo niewyrżnięte). Wylądowałam u chirurga, który po wykonaniu tomografii CBCT żuchwy stwierdził, że praktycznie nieuniknione przy usunięciu dolnych ósemek jest wystąpienie powikłań w postaci porażenia lub całkowite przerwanie nerwu trójdzielnego, co skutkowałoby utratą czucia w wardze, policzku oraz części języka. Chirurg odradził więc usunięcie dolnych zatrzymanych ósemek.
W związku z powyższym mam dylemat, czy możliwa byłaby zmiana wariantu leczenia, tak aby uniknąć ekstrakcji dolnych ósemek oraz założenia zderzaka wargowego?
__________________

Kopciuszek jest wręcz idealnym przykładem na to,
jak buty potrafią zmienić kobiece życie.


"... czasem ukruszy się dzień,
czasem życie tonami się wali..."
magda2291 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 17:25   #1210
gagatek461
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 171
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez magda2291 Pokaż wiadomość
Mam taki problem, odbyłam wizytę u ortodonty i
doktor przygotował dla mnie dwa możliwe warianty leczenia:
1. - ekstrakcja górnych czwórek (obie mam całkowicie zdrowe)
- ekstrakcja dolnych ósemek
- CA
- całkowity czas leczenia ok. 1,5 roku

2. - ekstrakcja wszystkich ósemek
- aparat GMD na półkoronach na górny łuk (czas do 1 roku)
- zderzak wargowy (Lip blumper) na dolny łuk - czas leczenia do 1 roku
- CA (góra ok. 10 etapów, dół ok. 7 etapów)

Miałam zastanowić się nad wariantem i podpisać umowę. W międzyczasie pojawiły się problemy z dolnymi ósemkami, które są zatrzymane w dziąśle (leżą poziomo niewyrżnięte). Wylądowałam u chirurga, który po wykonaniu tomografii CBCT żuchwy stwierdził, że praktycznie nieuniknione przy usunięciu dolnych ósemek jest wystąpienie powikłań w postaci porażenia lub całkowite przerwanie nerwu trójdzielnego, co skutkowałoby utratą czucia w wardze, policzku oraz części języka. Chirurg odradził więc usunięcie dolnych zatrzymanych ósemek.
W związku z powyższym mam dylemat, czy możliwa byłaby zmiana wariantu leczenia, tak aby uniknąć ekstrakcji dolnych ósemek oraz założenia zderzaka wargowego?
Mnie trochę dziwi, że chirurg odradził, bo jeśli rosną poziomo, to za chwilę mogą zacząć uciskać nerwy siódemek i dopiero wtedy będzie problem. Ale specjalistą nie jestem, więc się nie znam. Może warto skonsultować to jeszcze z jakimś innym chirurgiem?
gagatek461 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 11:32   #1211
melmane
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez marita_g Pokaż wiadomość
Ja robiłam w Warszawie i płaciłam 450 zł za komplet na jedną szczękę.
Cześć marita_g,
czy mogłabym Cię prosić o wysłanie w PW namiarów na klinikę, w której leczyłaś się CA?
znalazłam tylko klinikę w Rzeszowie, ale jestem z Warszawy i zależy mi na ortodoncie blisko domku, jednak ceny Warszawskie mnie trochę przerażają
Z góry dziękuję!
melmane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-11, 18:16   #1212
magda2291
Wtajemniczenie
 
Avatar magda2291
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 784
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

A co sądzicie o robieniu samego górnego łuku, mimo że dół również potrzebuje prostowania?
Lekarz powiedział mi, że to ja rozdaje karty i robimy to co ja sobie życzę
Zaproponował usunięcie wszystkich czterech zdrowych czwórek, żeby móc leczyć metodą CA..
__________________

Kopciuszek jest wręcz idealnym przykładem na to,
jak buty potrafią zmienić kobiece życie.


"... czasem ukruszy się dzień,
czasem życie tonami się wali..."
magda2291 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-11, 19:05   #1213
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez magda2291 Pokaż wiadomość
A co sądzicie o robieniu samego górnego łuku, mimo że dół również potrzebuje prostowania?
Lekarz powiedział mi, że to ja rozdaje karty i robimy to co ja sobie życzę
Zaproponował usunięcie wszystkich czterech zdrowych czwórek, żeby móc leczyć metodą CA..
to ortodonta powinien rozdawać karty, nie widzę sensu w korygowaniu tylko jednego łuku. Poza tym dobry ortodonta nie zleca wyrywania zdrowych zębów (z wyjątkiem ósemek). Być może to nie metoda dla Ciebie?
__________________
sun goes down

Edytowane przez WhiteCherry
Czas edycji: 2017-05-11 o 19:08
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-17, 19:31   #1214
magda2291
Wtajemniczenie
 
Avatar magda2291
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 784
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

A miał ktoś z Was aparat A.L.F.?
__________________

Kopciuszek jest wręcz idealnym przykładem na to,
jak buty potrafią zmienić kobiece życie.


"... czasem ukruszy się dzień,
czasem życie tonami się wali..."
magda2291 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 23:27   #1215
ziarko3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 71
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Nie daj sobie wyrwać zęby

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ziarko3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-20, 17:21   #1216
magda2291
Wtajemniczenie
 
Avatar magda2291
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 784
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

A jeżeli okazuje się, że mam zbyt wąską szczękę i bez wyrywania się nie obejdzie?
Lepszy stripping?
__________________

Kopciuszek jest wręcz idealnym przykładem na to,
jak buty potrafią zmienić kobiece życie.


"... czasem ukruszy się dzień,
czasem życie tonami się wali..."
magda2291 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-22, 11:19   #1217
maszka5
Raczkowanie
 
Avatar maszka5
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 284
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Witam , jak ma się leczenie tym aparatem przy braku 6 i 7 na dole ?
maszka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-22, 20:50   #1218
ziarko3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 71
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Szukaj ortodonty który będzie poszerzać łuk zębowy, a nie będzie szedł na łatwiznę i wyrywał zęby

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ziarko3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-22, 21:18   #1219
magda2291
Wtajemniczenie
 
Avatar magda2291
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 784
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez ziarko3 Pokaż wiadomość
Szukaj ortodonty który będzie poszerzać łuk zębowy, a nie będzie szedł na łatwiznę i wyrywał zęby

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
on chce właśnie poszerzyć aparatem ALF, ale nie wie na ile da się poszerzyć
__________________

Kopciuszek jest wręcz idealnym przykładem na to,
jak buty potrafią zmienić kobiece życie.


"... czasem ukruszy się dzień,
czasem życie tonami się wali..."
magda2291 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-26, 19:23   #1220
oonaa
Zakorzenienie
 
Avatar oonaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 085
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Hej! Podczytuję Was trochę i zaczęłam interesować się troche tym tematem. Dziewczyny powiedzcie tak orientacyjnie ile wyniosło Was całe leczenie CA? I kogo polecacie w okolicach Katowic? Oczywiście, żeby cena nie była kosmiczna
oonaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-16, 15:46   #1221
Somebodytoknow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez Clearalignergdansk Pokaż wiadomość
witaj. CA nie jest popularną metodą w trójmieście. Z tego co wiem na południu jest więcej specjalizujących się gabinetów w tej metodzie. Wiem, że lekarze najczęściej leczą tą metodą niewielkie wady zgryzu, tzw. wady zębowe. Myślę, że "moc" tej metody jest niedoceniana na Pomorzu... Pytasz o Esteticę w Gdyni. Wiem, że pracują tam lekarze, którzy mają duże doświadczenie ogólnie w ortodoncji i dobre opinie, ale CA leczą bardzo małe wady. Jest jeszcze gabinet w Baninie, pani doktor Żaneta (nie pamiętam teraz nazwiska) i Jazzdent ( i tu są dość dobre ceny i podobno przy większych wadach są spore rabaty). Miladent też leczy CA, ale drożej. Ja się mocno zainteresowałam tym tematem, więc można pytać!
Pozdrowienia.

---------- Dopisano o 18:25 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

Sprawdziłam na stronach tych gabinetów i najtaniej jest na jazzdent.pl. Jest też bezpłatna konsultacja. może warto tam ... ?
Czy miałaś również korygowaną wade zgryzu metodą CA w 3mieście ?
Mam dosyć sporą wadę prawa dwójka jest schowana pod jedynką i efekcie czego wypycha jedynkę widocznie do góry. Po za tym mam również nierówny bardzo zgryz góry w stosunku do dolnego myślisz ,że da radę tą metodą ?
Somebodytoknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-16, 23:59   #1222
cherry-lady
Wtajemniczenie
 
Avatar cherry-lady
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 523
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Mam rozpisane wszystkie koszty w excelu, więc chętnie się podzielę:

konsultacja 200zł
plan leczenia / zdjęcia 400zł
leczenie dwóch dziur 320zł
clear aligner 6x 1300zł
retainer 880zł

łącznie... 9600zł, nie żałuję ani przez chwilę tych pieniędzy ani problemów ze spłacaniem

czas leczenia:
lipiec 2014 - styczeń 2015
cherry-lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 00:04   #1223
Jakubb1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 30
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Witam wszystkich

Czy jeszcze ktoś tutaj zagląda? Mam zamiar zastosować aparat Clear Aligner i bym chętnie podyskutował/popytał.
Ciekawe czy zagląda tu jeszcze "stara gwardia", czyli Ci co pisali na początku założenia tematu. Myślę, że oni po latach mogliby dużo powiedzieć. Czy zęby po latach się nie przemieszczały, czy dalej noszą aparaty retencyjne, itd.
Jakubb1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 18:50   #1224
notsunset
Raczkowanie
 
Avatar notsunset
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 449
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Ja też właśnie poszukuje opinii i dobrych specjalistów.

Jestem z Lublina, ale mogę gdzieś dojechać w miarę nie daleko, np. Warszawa.

Polecacie kogoś? Zależy mi na jakości, ale też przystępnej cenie. W Lublinie znam tylko Aldent, ale tam ceny z kosmosu.
notsunset jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 20:34   #1225
Jakubb1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 30
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

@notsunset- A możesz napisać jakie ceny w tym gabinecie w Lublinie? Bo Clear Aligner to ogólnie drogi "biznes", więc może tylko wydaje Ci się, że ceny z kosmosu.

Chciałbym bardzo Clear Aligner, tylko, że mam bardzo krzywe zęby Górne dwójki bardzo mocno wychodzą do przodu przed jedynki. Szczęka dosyć wąska. Nie wiadomo ile tych kompletów nakładek by trzeba bo każdy to spore koszty.

Edytowane przez Jakubb1
Czas edycji: 2017-08-25 o 20:56
Jakubb1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 21:29   #1226
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez notsunset Pokaż wiadomość
Polecacie kogoś? Zależy mi na jakości, ale też przystępnej cenie. W Lublinie znam tylko Aldent, ale tam ceny z kosmosu.
Prostowanie zębów to ogólnie kosztowna zabawa

Jak ceny w Aldent? Nie widzę cennika na ich stronie. Ja się zastanawiam nad Medicum Dent i chętnie bym porównała. Zamierzam robić na miejscu w Lublinie.
__________________
Trzymaj się z dala od ludzi, którzy tłamszą twoje marzenia.
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-26, 00:13   #1227
Jakubb1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 30
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Słuchajcie! Jak wiecie z forami to różnie bywa i mogą tu wchodzić i pisać nawet sami podszyci pod "zadowolonych klientów" ortodonci i zachęcać do korzystania z ich klinik. Zresztą w tym wątku już nawet gdzieś takie coś było.

Propozycja: Miejmy kontakt ze sobą także poza forum i będziemy mogli się dzielić uwagami i spostrzeżeniami. Co prawda jeszcze nie rozpocząłem leczenia, ale w najbliższym czasie planuje. Podaje swoje GG- 60454727. Jak ktoś nie ma GG to e-mail: kondzior5557@wp.pl Można pisać śmiało. Tutaj wątek jest już praktycznie martwy i zbyt wiele nie będzie się raczej dziać. Chociaż będę zaglądał czy coś nowego. Pozdrawiam
Jakubb1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-26, 12:35   #1228
Jakubb1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 30
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Wyszperałem w innym wątku dotyczącym ortodoncji taką oto wypowiedź jednej pani doktor stomatologii:

"Przezroczyste nakładki na zęby w ortodoncji sprawdzają się w przypadku niedużych wad, które nie wymagają rozbudowy łuków zębowych. Systemy nakładkowenie są w stanie zwiększyć wymiaru poprzecznego szczęki. Stłoczenia rozładowuje się poprzez wychylenie zębów. Możemy także delikatnie poprawić położenie pojedynczych zębów, na przykład lekko zrotowanych.
Aparaty nakładkowe ściśle obejmują zęby – są przezroczyste, co oczywiście nie oznacza, że nie widać ich z odległości metra. W zależności od typu wady zamawia się od kilku do kilkudziesięciu kompletów takich nakładek, które pacjent zmienia co 2 tygodnie. Co 2 tygodnie trzeba się więc zgłaszać na konsultację. Problem pojawia się, gdy nakłada zostanie w pokoju hotelowym, przepadnie jak kamień w wodę, albo zostanie… zjedzona przez psa (to wbrew pozorom dość częste). Trzeba wtedy przerywać leczenie i zamawiać zagranicą brakującą nakładkę. W czasie oczekiwania na przesyłkę zęby potrafią wrócić do pierwotnego położenia.
Trzeba też pamiętać, że systemy nakładkowe to także metoda dla zdyscyplinowanych, ponieważ poliuretanowe szyny zdejmuje się tylko do jedzenia i mycia zębów. Teoretycznie. Bo w praktyce pacjenci lubią wydłużać sobie czas odpoczynku od aparatu, a wtedy leczenie ortodontyczne się przedłuża.
Na pewno jednak ruchomy aparat ułatwia utrzymanie higieny jamy ustnej, codzienne szczotkowanie odbywa się bez sięgania po specjalistyczne akcesoria i preparaty. Nakładki mogą też wywoływać alergie na poliuretan, z którego są wykonane.
Samoligaturujący aparat Insignia na pewno umożliwia rozbudowę łuków - a dzięki samoligaturującej technice, przyspiesza czas leczenia. Proszę jednak pamiętać, aparat - nawet najlepszy - jest tylko narzędziem w ręku ortodonty. to od jego wiedzy, doświadczenia.. zależy ostateczny efekt. Pozdrawiam"
Jakubb1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-26, 22:48   #1229
notsunset
Raczkowanie
 
Avatar notsunset
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 449
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Nie chcę kłamać, ale gdzieś przeczytałam, że w Aledent koszt łuku to 800 zł. Nie dodzwoniłam się jeszcze do nich w tej sprawie, ale kilka miesięcy temu szukałam leczenia kanałowego i byli najdrożsi z obdzwonionych klinik.

Gdzieś też czytałam, że w Wawie jest dużo taniej. Tylko wszędzie GDZIEŚ czytałam, a żadnych konkretnych informacji...

Edytowane przez notsunset
Czas edycji: 2017-08-26 o 22:51
notsunset jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-27, 15:42   #1230
Jakubb1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 30
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Czyli rozumiem (zakładając, że taka cena jest faktycznie) że chodzi o 800 zł za komplet 3 sztuk nakładek Clear Aligner, które starczą na około miesiąc czasu. To chyba (jak na tą metodę) nie tak drogo. Już lata temu tutaj pisali, że wychodziło im drożej, a jak wiadomo ceny z czasem rosną.

Niestety to jest przykre. Ludziom jak wiadomo zazwyczaj bardzo zależy na estetyce własnego wyglądu, a jak komuś bardzo zależy to się z niego zdziera. Tak jest z zębami i z innymi częściami naszego ciała. Ja mam też rozstępy i jak czytałem o cenach za zabiegi to też się złapałem za głowę.
Jakubb1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-18 18:42:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:09.