No poo - czyli nowa metoda mycia włosów - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-04, 12:59   #301
violino
Zadomowienie
 
Avatar violino
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 452
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

Czołem Pozwolicie, żę dołączę?
Od tygodnia wzięlam się za detoks włosów, czyli zero g... Jest to u mnie drugi etap używania naturalnych kosmetyków, bo już jakiś czas temu zaczęłam stosować maseczki z glinki rhassoul (ghassoul) i olejków do mycia twarzy. W tej chwili próbuję odstawić całkowicie popularne kosmetyki zarówno do twarzy, jak i do włosów i zastąpić je naturalnymi.


Cytat:
Napisane przez AjriszMarta Pokaż wiadomość
To ja się wymądrzę
Miód rozpuszczony w wodzie to coś na kształt płynu micelarnego. A że micele dobrze oczyszczają to już wiadomo
Proporcje być może trzeba dobrać indywidualnie.
Nie próbowałam, jakbym spróbowała to dam znać
Ja zrobiłam płukankę z miodu, cytryny i naparu z rumianku. Tylko raz jak do tej pory, ale zadziałało świetnie.

A zrobiłam ją, bo po pierwszym użyciu, z sukcesem, sody oczyszczonej, drugi raz mi włosów już nie domyło (miałam przez parę godzin olejek kokosowy we włosach, być może dlatego...). Potem znowu użyłam sody i znowu były takie sobie. Dziś użyłam certyfikowanego (bodajże eccocert) szamponu Lavery (+ kilka kropel olejku z drzewa herbacianego, może przekombinowałam..) i znowu strasznie wolno schną i wyglądają przez to, jakby były tłustawe.
Ale nie ma aż takiej tragedii, przetrzymam to, bo chcę zobaczyć po dłuższym czasie, czy to się unormuje.

Mam włosy przetłuszczające się, cienkie, w tej chwili pofarbowane na ciemny kolor, ale na większości włosa są pewnie ze 3-4 farby, bo co kilka miesięcy coś sobie fundowałam. A końcówki niewykluczone, że pamiętają jeszcze trwałą

Właśnie przyszło moje zamówienie z eBaya: szampon w kostce z olejku kokosowego, masła shea, "organic apple cider vinegar" (przepraszam, uciekła mi polska nazwa tego ) i olejek jaśminowy. I druga mała kostka szamponu z henną, której nie zamawiałam, ale może to taki bonus
Wieczorem zobaczę, czy dopierze to, czego szampon dziś nie doprał.
Albo to reakcja włosów na odstawienie chemii
__________________
"Wychodzę z domu z zamiarem przebiegnięcia sześciu mil. Jutro siedem, pojutrze osiem i tak dalej.
Przebiegam obok piekarni. Kupuję słodką bułeczkę i jem ją w drodze powrotnej do domu. Niech inni biegają".
violino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 15:08   #302
Shimla
Raczkowanie
 
Avatar Shimla
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 43
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

Wytrzymałam dwa tygodnie no-poo i pękłam :c w październiku spróbuję raz jeszcze, ale jedyne co zauważyłam to:
-dziwna "nadwrażliwość" cebulek
-masowy wypad włosów
-suchość końcówek (no-poo moim zdaniem nie zmyje odżywek, a moje końcówki rozjaśniane źle znoszą ich brak, chociaż naturalki miały sie dobrze)
-nie potrafię dociążyć włosów :c

Najlepiej myła glinka czarna z mydlnicą, wytrzymywała jakby 3 dni, bo reszta standardowo jak u mnie, 2 dni ale czasem niepełne. Sama mydlnica okej, zioła indyjskie niedomywają + śmierdzą, aleppo robi mi masakrę na długości.

Włosy migrują w zastraszającym tempie... ale to nie musi być wina akurat mycia tylko mojego hulaszczego wakacyjnego życia.

Mam pytanie, czy ktoś używał ziół takich jak Shikakai? Czy robił z nich "herbatkę" do płukania? Czy raczej pastę? Czy przed użyciem zostawiałyście je do stania? Czy na głowie trzymałyście je długo?
Ja mam zioła marki Hesh i teoretycznie nie musze odstawić przed użyciem i nie muszę trzymać wiecej niż 5-10 minut ale niektórzy odstawiają na noc a na głowie trzymają ponad 30 min.

Od 5 października próbuje no-poo od nowa, po wyjeździe wakacyjnym. Musze zużyć moje dobre kilo zioł indyjskich wszelkiego rodzaju
Shimla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 11:25   #303
violino
Zadomowienie
 
Avatar violino
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 452
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

A ja już dwa tygodnie bez szamponu i jest dobrze

Naturalny szampon w kostce sprawdza się super.
Raz w tygodniu płukanka miód+rumianek+cytryna. Raz w tygodniu soda oczyszczona + woda z cytryną, przy czym zmieniłam ostatnio proporcje i wydawało mi się, że też niedomyte lub niedopłukane są, bo grzywka niby wyschła, ale reszta nie chciała. ALE... wzięłam do ręki suszarkę, co robię rzadko, i nią wysuszyłam włosy bez problemu. Trwało to dłużej niż zwykle, ale dało radę, wyglądały normalnie Więc może problem (a właściwie nie problem, tylko "inność") leży w zmianie porowatości włosów...?
__________________
"Wychodzę z domu z zamiarem przebiegnięcia sześciu mil. Jutro siedem, pojutrze osiem i tak dalej.
Przebiegam obok piekarni. Kupuję słodką bułeczkę i jem ją w drodze powrotnej do domu. Niech inni biegają".
violino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-04, 13:03   #304
pogocure
Przyczajenie
 
Avatar pogocure
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: woj. wielkopolskie
Wiadomości: 14
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

Cytat:
Napisane przez Just_lob Pokaż wiadomość
Dzisiaj w końcu odważyłam się zastosować miksturkę z odżywki i mąki
Faaajnie było
Ja dzisiaj umyłam odżywką z mąką ziemniaczana, efekt nawet znośny, bo bałam się, że będę wyglądać jak "zmokła kura". Na razie włoski są miłe w dotyku i całkiem puszyste. Głowa nie swędzi. Niech wytrzymają chociaż jeden dzień, to i tak będzie podobnie do używania szamponów drogeryjnych. Jaką używasz odżywkę? Ja mam Green Pharmacy Elfa Balsam z olejkiem łopianowym.
__________________
Kobieta nie miewa złego nastroju, ona czasem ma obniżoną tolerancję na ludzką głupotę.
pogocure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 10:16   #305
mistraal
Przyczajenie
 
Avatar mistraal
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

Po 2 miesiącach eksperymentów z indyjskimi prochami opracowałam coś takiego:
600 ml wody
3 łyżki siemienia lnianego - nawilża włosy, zagęszcza szampon
3 łyżki shikakai - myje, pachnie rodzynkami, daje delikatne ciepłe brązowe refleksy
1 łyżka amli - myje, nabłyszcza ochładza kolorek równoważąc działanie shikakai
1 łyżka kapoor kachli - stymuluje cebulki, pięknie pachnie imbirem, bo to dziki imbir jest
1 łyżka neem - na problemy z łupieżem i świądemm genialnie uspakaja skalp

Z siemienia lnianego i 500 ml wody gotuję glutka, odcedzam nasiona, w reszcie wody rozrabiam prochy (w czystej wodzie łatwiej jest je rozprowadzić niż w żelu). Potem łączę obie miksturki i przelewam do buteleczki. Na jedno mycie moich długich i przyzwoicie gęstych włosów schodzi mi jednorazowo około 120 - 140ml, a reszta czeka sobie grzecznie w lodówce.

Do mycia głowy używam buteleczki z aplikatorem http://www.e-naturalne.pl/pl/p/Butel...dozujacym-/573 bo ma fajny szeroki dziubek
Nakładam szampon, tak jakby farbę przy farbowaniu odrostów, jednocześnie masuję skalp kawałek po kawałku. Szampon powinien być ciepły i jeżeli trzymany był w lodówce, trzeba porcyjkę podgrzać wcześniej w kąpieli wodnej.

Na długość włosów nakładam ze 2 łyżki kallosa latte, miącham trochę, a potem sobie czekam, aż maska zadziała tak mniej więcej 10 min. Podczas miąchania maska sama delikatnie miesza się z ziołami, które spływają i podkręcają jej działanie.

Całość dobrze się wypłukuje, ale koniecznie w wannie poprzez całkowite zanurzenie w wodzie. Można jeszcze ciupnąć na koniec odrobinę odżywki - ja tak robię, bo łatwiej rozczesać.

Szampon pozwolił mi ograniczyć przetłuszczanie - włosy myję po południu, przez następne dwa dni noszę rozpuszczone, trzeci dzień w koczku i myję po południu. Często udaje mi się przetrzymać jeszcze z jeden dzień bez mycia. Jak dla mnie efekty rewelacyjne, bo kiedyś myłam co drugi dzień, a skalp zaczynał mnie swędzieć jeszcze w dniu mycia.

Dodatki typu amla, neem kapoor kachli oczywiście opcjonalnie w zależności co komu potrzeba. Dorzucałam też błota z morza martwego, z pewnością dobra będzie również glinka.

Włosy nigdy nie czuły się lepiej, nabrały objętości i odbiły się od nasady, błyszczą się lepiej niż po silikonach. Na noc upinam je na czubku głowy w koka skarpetkowego - piękny skręt trzyma się od rana do wieczora i na drugi dzień jest tylko mocniejszy

Edytowane przez mistraal
Czas edycji: 2014-10-09 o 11:17
mistraal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 19:10   #306
Moonrey
Przyczajenie
 
Avatar Moonrey
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

Po przeczytaniu całego wątku... zastanawiam się, czy nie włożę przysłowiowego kija w mrowisko ale co tam... nie mam 20 lat, żeby się przejmować cudzymi opiniami a może niektóre z Was zainspiruję, lub jakoś pomogę.
Fakt- nie jestem rasową włosomaniaczką ani też nie jestem specjalnie do długości swoich włosów przywiązana... ale lubię jak są zdrowe, zadbane, dobrze się układające- bez względu na długość i fryzurę

Nie używam do mycia głowy/włosów szamponów, mydeł, płynów do higieny intymnej ani innych "detergentów" od... ponad 1,5 roku.
Od ponad pół roku w zasadzie nie nakładam na swoją głowę niczego, czego "nie dałoby się zjeść"

Półtora roku temu przechodziłam 25 dniowy post leczniczy i zrezygnowałam na ten czas z używania wszystkich drogeryjnych kosmetyków.
Zaczęłam od mycia szarym mydłem i płukania wodą z octem ale przesuszało mi to włosy, skórę głowy i całe ciało na dłuższą metę.

Potem była soda i ocet jabłkowy- dość długo ten etap trwał, jednak po paru miesiącach podkusiło mnie, żeby zafarbować włosy normalną farbą... i się zaczęły problemy.
Zamieniłam więc sodę na odżywkę z mąką ziemniaczaną i sodę od czasu do czasu w celu oczyszczenia tylko.... i... jakoś to działało.
Jednak po kilku miesiącach radykalnie skróciłam włosy ( lubię zmiany i szybko się nudzę )

Od tamtej pory- w zależności od potrzeby- kisiel z siemienia lnianego, kisiel z mąki ziemniaczanej, jajko, samo żółtko, soda oczyszczona, zakwaszona woda do płukania, zioła... i różne miksy tego wszystkiego
farbowanie tylko henną, olejowanie, bez suszarek, lokówek, prostownic, lakierów itp.

Wydawało mi się zawsze, że jest z moimi włosami/ skalpem dobrze- dopóki, z różnych powodów ( pielęgnacyjnych, zdrowotnych, życiowych itp. ) włosy nie zaczęły mi tak intensywnie wypadać, że straciłam ich blisko połowę
Po radykalnym oczyszczaniu organizmu i odstawieniu "chemii" przestały lecieć.... a przy okazji, dopiero teraz wiem, co to prawdziwy komfort skóry głowy

Pozdrawiam
Moonrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 07:32   #307
mistraal
Przyczajenie
 
Avatar mistraal
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

To nie kij w mrowisko, tylko przykład, że się da

A ten kisiel ziemniaczany to w jakich proporcjach?
mistraal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-12, 11:03   #308
Moonrey
Przyczajenie
 
Avatar Moonrey
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

Szczerze mówiąc, to ja jestem z tych co się przepisów nie trzymają- raczej się nimi inspirują
Tak na oko:
- łyżka mąki ziemniaczanej rozrobiona w ok. 1/3 szklanki wody
- ok. 1/2 szklanki gotującej wody ( lub wyciągu z wybranego ziółka )

Na minimalnym ogniu
- wlać
- chwilę mieszać aż zgęstnieje

Jeśli jest zbyt rzadkie - dłużej "pyrtolić" mieszając
Jeśli zbyt gęste- dolać wody wg potrzeby i wybełtać

Czekam chwilę aż podstygnie, dodaję trochę soku z cytryny, ale pewnie można by dodać: miód, glicerynę roślinną, parę kropel ulubionego olejku, witaminy w kroplach, jogurt itp.

Trzeba uważać, żeby nie było zbyt gęste, bo będzie problem ze spłukaniem- szczególnie przy długich włosach

Dla mnie te proporcje trochę za dużo ale sobie nie żałuję- jak zostaje to myję tym ciało ( od 1,5 roku nie używam też żadnych detergentów do ciała. ŻADNYCH )

Mąka ziemniaczana jest o wiele delikatniejsza od sody, stosuje się ją jako suchy szampon... więc czemu nie w formie "krochmalu"?
Ładnie wiąże sebum i zanieczyszczenia z włosów i skóry głowy, NIE PODRAŻNIA ( nooo, chyba, że ktoś na skrobie uczulony jest ) WRĘCZ ŁAGODZI PODRAŻNIENIA

W przypadku moich włosów, tym różni się od siemienia, że lepiej oczyszcza. Myję różnymi "pokarmami" w zależności od stanu włosów- czego na moje oko potrzebują- czy tylko odświeżenia, czy oczyszczenia ( radykalnego lub delikatnego ) czy odżywienia.
Oczywiście nie zawsze trafiam idealnie czasem mi "się wydaje" a potem efekt pokazuje, że to była moja idea a nie potrzeba włosów

Tak czy siak- z pewnością im to nie szkodzi, nie niszczy ich.
Generalnie myję włosy "na żądanie"
Nie mam łojotoku, nawet jak nie są idealnie świeże, nie wydzielają nieprzyjemnych "zapachów" ( kiedyś było inaczej- restrykcyjne działanie detergentów wymuszało adekwatną odpowiedź skalpu )

Spokojnie mogę myć 2x w tygodniu ( nawet jak trenuję i wypacam wiadra potu ) wtedy je po prostu przepłukuje ciepłą/ letnią wodą pod prysznicem.
Jednak lubię mieć świeże włosy, dlatego najczęściej myję je co drugi dzień. "Krochmalu" używam średnio co 2-3 mycia ( czyli gdzieś raz w tygodniu )
Rozważam ( bo jeszcze nie stosowałam ) sprawdzenie działania na me włosy mikstury "2 w 1" Oczyszczanie i odżywianie- połączenie "krochmalu" z kisielem z siemienia w jednego gluta
Zdam relację jaki efekt

Edytowane przez Moonrey
Czas edycji: 2014-10-12 o 11:04
Moonrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 11:00   #309
mistraal
Przyczajenie
 
Avatar mistraal
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

Jak na razie zrobiłam potężny zapas tych cudeniek indyjskich, bo im się kończył termin przydatności i zanabyłam w naprawdę okazyjnej cenie W międzyczasie będę się jednak rozglądać za bardziej lokalną alternatywą, żeby nie pójść z torbami, ale do detergentów wracać nie mam zamiaru.
mistraal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 16:34   #310
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

Moonrey - moja inspiratorko a włosy pokaż przy okazji
Znowu coś mnie uczuliło/podrażniło/?, trafi mnie zaraz - idę krochmal gotować zaraz! i dam znać czy pomogło

Wiecie, jaka była moja prerwsza mysl, jak przeczytałam o myciu krochmalem? "Nie będę próbować, bo jeszcze się sprawdzi i co ja zrobię z tymi wszystkimi kosmetykami (z których połowa mnie uczula btw)"
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 17:55   #311
deka87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 19
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

Chcę zrobić swój preparat do mycia włosów jak i całego ciała, dlatego szukam idealnej substancji do tego celu, zachęcam do dyskusji: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49290487
deka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-30, 19:12   #312
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

Odświeżę trochę wątek Metodę stosuję - nie wiedząc o tym - od kilku lat, używając naturalnych mydeł i za odżywkę mając płukankę octową. Myję włosy co 5-7 dni, są miękkie, błyszczące, oczywiście nie przetłuszczają się. Naturalnie mam grube, gęste i trochę suche włosy, bardzo suchą skórę głowy. Zainteresowałam się ostatnio myciem włosów miodem, stosowała to któraś z Was? Jak wrażenia? Teraz myję włosy sodą, dla mojego łebka to nie jest najlepszy sposób i nie chcę dłużej tej metody stosować.
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-01, 09:32   #313
FanaticaDelDembow
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 679
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Odświeżę trochę wątek Metodę stosuję - nie wiedząc o tym - od kilku lat, używając naturalnych mydeł i za odżywkę mając płukankę octową. Myję włosy co 5-7 dni, są miękkie, błyszczące, oczywiście nie przetłuszczają się. Naturalnie mam grube, gęste i trochę suche włosy, bardzo suchą skórę głowy. Zainteresowałam się ostatnio myciem włosów miodem, stosowała to któraś z Was? Jak wrażenia? Teraz myję włosy sodą, dla mojego łebka to nie jest najlepszy sposób i nie chcę dłużej tej metody stosować.
O, ja właśnie rozważam przejście na mydła Kupiłam na iHerb kostkę J.R. Liggett's, ale wciąż czeka na wypróbowanie. A Ty jakich mydeł używasz? Twoje włosy potrzebowały "okresu adaptacyjnego" czy od razu wyglądały po takim myciu dobrze? Odżywiasz włosy dodatkowo czymś jeszcze, czy tylko robisz płukankę octową?
FanaticaDelDembow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-01, 09:44   #314
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

Cytat:
Napisane przez FanaticaDelDembow Pokaż wiadomość
O, ja właśnie rozważam przejście na mydła Kupiłam na iHerb kostkę J.R. Liggett's, ale wciąż czeka na wypróbowanie. A Ty jakich mydeł używasz? Twoje włosy potrzebowały "okresu adaptacyjnego" czy od razu wyglądały po takim myciu dobrze? Odżywiasz włosy dodatkowo czymś jeszcze, czy tylko robisz płukankę octową?
Używałam mydeł z Mydlarni Tuli i Lawendowej Farmy, czarnego mydła afrykańskiego, Aleppo, teraz zacznę używać właśnie J. R. Liggett's. Miałam kiedyś małą kostkę na wypróbowanie i bardzo mi się spodobała
Od razu wyglądały dobrze. Zaczęłam myć mydłem jak miałam bardzo krótkie włosy, także nie potrzebowały nic więcej poza myciem i płukanką (którą dozuję na włosy spryskiwaczem). Teraz, przy dłuższych włosach, nadal nie odczuwam potrzeby silnego ich odżywiania, włosów nie farbuję, nie suszę suszarką, nie stylizuję przy użyciu wysokich temperatur. Czasem wetrę we włosy pozostałości po smarowaniu ciała olejem kokosowym, tą odrobinę tłuszczu, która została na dłoniach, delikatnie je natłuszczam na końcach.
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-24, 15:18   #315
incognito6
Raczkowanie
 
Avatar incognito6
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 438
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

a to mydlo nie wysusza wam wlosow?
przeciez to ma odczyn zasadowy. Mi po jednym umyciu czarnym mydlem afrykanskim (mam w plynie) wlosy zrobily sie potwornie szorstkie
__________________
11.05.2015 start
63,5 ->60,5 -> 60,3 -> 59,9 -> 58,5 -> 56

talia 75 -> 72 -> 71 -> 70 -> 65


Zapuszczam
18.06.2015 - 22 cm
18.08.2015 - 25 cm
incognito6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 10:53   #316
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

Cytat:
Napisane przez incognito6 Pokaż wiadomość
a to mydlo nie wysusza wam wlosow?
przeciez to ma odczyn zasadowy. Mi po jednym umyciu czarnym mydlem afrykanskim (mam w plynie) wlosy zrobily sie potwornie szorstkie
A przepłukała włosy kwaśną płukanką? Trzeba wyrównać odczyn. Wtedy nie ma żadnych problemów Poza tym czarne mydło afrykańskie bardzo wysusza (chyba najbardziej ze wszystkich mydeł jakie znam), więc nie używałabym go normalnie do regularnego mycia włosów.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-27, 08:00   #317
incognito6
Raczkowanie
 
Avatar incognito6
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 438
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

Przeplukala

Ale nie wiedzialam, ze czarne moze tak mocno wysuszac
__________________
11.05.2015 start
63,5 ->60,5 -> 60,3 -> 59,9 -> 58,5 -> 56

talia 75 -> 72 -> 71 -> 70 -> 65


Zapuszczam
18.06.2015 - 22 cm
18.08.2015 - 25 cm
incognito6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-22, 23:18   #318
marvandi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 121
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

Jaki sens ma rezygnowanie z szamponów z detergentami, jeśli później traktuje się je sodą? To 100 razy gorsze. Soda jest doskonałym środkiem czyszczącym do czyszczenia zabrudzeń np. To tak jakby myć włosy Cifem. A co do innych sposobów, to nie jestem przekonana. Jak idę umyć włosy to chce mieć je naprawdę umyte, chce czuć świeżość i nie chce, żeby zostało tam ani grama łoju, a moje włosy szybko się przetłuszczają. Nie wyobrażam sobie umycia włosów np. Odżywką. Przecież nie do tego ona służy, nie ma właściwości myjących. Może dla osób których włosy nie przetłuszczają się szybko, taka metoda się jakoś tam sprawdzi. Ale moje włosy może co najwyżej jeszcze bardziej utłuścić. A kilka razy przez przypadek nałożyłam w życiu odżywkę zamiast szamponu i rewelacji nie było.
Uważam, że takie kombinowanie jest bez sensu i lepiej poszukać łagodnego szamponu który przede wszystkim umyje nam włosy niż bawić się nie wiadomo w co. Od nawilżania są odżywki i maski Ale w sumie kto co woli. Ja sama jakiś czas temu przeszłam na naturalną pielęgnację i nabawiłam się tylko straszneeeego łupieżu, dlatego wróciłam do zwykłych kosmetyków. Jednak te SLSy i silikony nie są takie złe jak je malują

Verstuurd vanaf mijn SM-T800 met Tapatalk
__________________
Winter sports!!

Edytowane przez marvandi
Czas edycji: 2015-07-22 o 23:34
marvandi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 03:02   #319
incognito6
Raczkowanie
 
Avatar incognito6
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 438
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

Marvandi, zastanawialam sie nad tym kiedys tez i wydaje mi sie, ze "problemem" w zwyklych szamponach moga byc dodatki (emolienty, nawilzacze, sylikony itp), ktore u niektorych powoduja przetluszczanie (np u mnie )

Kiedys na probe umylam skalp plynem do naczyn, na dlugosc wlosow nalozylam odzywke i efekt byl calkiem ciekawy... Wlosy byly ladne i nie potrzebowalam ich myc przez 2 dni (codziennie bylo norma).

Teraz uzywam szampon w kostce (tnz mydlo ), po splukaniu robie plukanka octowa i jest super

A jak musialam umyc wlosy szamponem, bo akurat nie mialam mydla w zapasie, to wlosy byly takie niemrawe i gotowe do kolejnego mycia juz wieczorem (zawsze myje rano)
__________________
11.05.2015 start
63,5 ->60,5 -> 60,3 -> 59,9 -> 58,5 -> 56

talia 75 -> 72 -> 71 -> 70 -> 65


Zapuszczam
18.06.2015 - 22 cm
18.08.2015 - 25 cm
incognito6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-23, 10:01   #320
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

Cytat:
Napisane przez marvandi Pokaż wiadomość
Nie wyobrażam sobie umycia włosów np. Odżywką. Przecież nie do tego ona służy, nie ma właściwości myjących.
Niektóre odzywki mają takie właściwości. Mogą nawet zmyć olej jak się postarasz.
Cytat:
Napisane przez incognito6 Pokaż wiadomość
Teraz uzywam szampon w kostce (tnz mydlo ), po splukaniu robie plukanka octowa i jest super
Szampon w kostce to niekoniecznie mydło. Może być równie dobrze kostka ze slesem. W sumie skład może być analogiczny do zwykłego szamponu
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 11:23   #321
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

Cytat:
Napisane przez marvandi Pokaż wiadomość
A co do innych sposobów, to nie jestem przekonana. Jak idę umyć włosy to chce mieć je naprawdę umyte, chce czuć świeżość i nie chce, żeby zostało tam ani grama łoju, a moje włosy szybko się przetłuszczają. Nie wyobrażam sobie umycia włosów np. Odżywką. Przecież nie do tego ona służy, nie ma właściwości myjących. Może dla osób których włosy nie przetłuszczają się szybko, taka metoda się jakoś tam sprawdzi. Ale moje włosy może co najwyżej jeszcze bardziej utłuścić. A kilka razy przez przypadek nałożyłam w życiu odżywkę zamiast szamponu i rewelacji nie było.
Uważam, że takie kombinowanie jest bez sensu i lepiej poszukać łagodnego szamponu który przede wszystkim umyje nam włosy niż bawić się nie wiadomo w co. Od nawilżania są odżywki i maski Ale w sumie kto co woli. Ja sama jakiś czas temu przeszłam na naturalną pielęgnację i nabawiłam się tylko straszneeeego łupieżu, dlatego wróciłam do zwykłych kosmetyków. Jednak te SLSy i silikony nie są takie złe jak je malują

Verstuurd vanaf mijn SM-T800 met Tapatalk
Dlatego tak szybko Ci się przetłuszczają włosy - bo ciorasz je do "ani grama łoju" szamponami. Kiedyś musiałam myć włosy co drugi dzień. Teraz - raz w tygodniu.

Takie kombinowanie ma jak najbardziej sens. To, że Ty go nie widzisz i nie chcesz tego robić nie oznacza, że coś jest bezsensowne i wszyscy mają myć włosy szamponami.

Podczas przestawiania na delikatniejsze środki łupież i inne przypadłości się zdarzają, wystarczy wytrzymać jakiś czas i ma się je z głowy, a to tylko przyniesie korzyść. Ale trzeba być choć odrobinę cierpliwym i nie dać się reklamom


Cytat:
Napisane przez incognito6 Pokaż wiadomość
Teraz uzywam szampon w kostce (tnz mydlo ), po splukaniu robie plukanka octowa i jest super

A jak musialam umyc wlosy szamponem, bo akurat nie mialam mydla w zapasie, to wlosy byly takie niemrawe i gotowe do kolejnego mycia juz wieczorem (zawsze myje rano)
Od lat myję włosy mydłem i nie zamieniłabym tego sposobu na szampon Mam takie same wrażenia co Ty. Po umyciu szamponem włosy są przesuszone, szorstkie, wręcz wołają "daj odżywkę! daj!". a po paru dniach - tłuste (skóra musi naprodukować dużo łoju, który został usunięty silnymi środkami), oklapłe, szybko trzeba myć znowu. Po umyciu mydłem nie ma takiego efektu. Używam tylko płukanki octowej (wyrównanie pH) i na mokre włosy samorobnego serum w sprayu na hydrolacie lawendowym z fitokeratyną i honeyquatem, którzy przeciwdziała elektryzowaniu i sprawia, że włosy są bardzo miękkie.

Mydła ziołowe są bardziej oczyszczające, za to mydła kremowe, bez ziół są pielęgnujące - używam J. R. Liggett's i mycie nim jest jednocześnie pielęgnacją
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 12:44   #322
incognito6
Raczkowanie
 
Avatar incognito6
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 438
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;52174243]
Szampon w kostce to niekoniecznie mydło. Może być równie dobrze kostka ze slesem. W sumie skład może być analogiczny do zwykłego szamponu[/QUOTE]
Dlatego czytam dokladnie sklady, a jak nie ma, albo producent nie chce podac, to nie kupuje (bo wiem, ze moze miec wcisniety sls albo inny detergent).

A z mydlem, to mi chodzi, ze z chemicznego punktu widzenia wszelki zmydlony tluszcz to jednak mydlo
__________________
11.05.2015 start
63,5 ->60,5 -> 60,3 -> 59,9 -> 58,5 -> 56

talia 75 -> 72 -> 71 -> 70 -> 65


Zapuszczam
18.06.2015 - 22 cm
18.08.2015 - 25 cm
incognito6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 20:13   #323
Maliniarka
Zakorzenienie
 
Avatar Maliniarka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdzie diabeł tuli do snu...
Wiadomości: 17 670
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

Cytat:
Napisane przez marvandi Pokaż wiadomość
Nie wyobrażam sobie umycia włosów np. Odżywką. Przecież nie do tego ona służy, nie ma właściwości myjących.
ja obecnie myję szamponem, ale pleciesz, że odżywka nie ma właściwości myjących

ludzie, dobijacie mnie w tym wątku

http://www.thenaturalhavenbloom.com/...cleansers.html

od góry są
(nie mogę wstawić fot przez wizaz...)
1. włosy tłuste, umyte szamponem
2. umyte odżywką (widać jak byk, że smalec zmyty)
3. umyte wodą owsianą - umyte ( ma saponiny, pewnie podobnie działa mydlnica i orzechy piorące)
4. mydło kastylskie? to coś jak marsylskie? jeszcze nie doczytałam - umyte
5. mydło w kostce - umyte
6. soda - smalec :x
7. glinka bentonitowa - umyte
8. glinka rhassoul - umyte
9. shikakai - no nie bardzo
10 ocet jabłkowy - smalec
__________________
bajzel kosmetyczny
NEW -->> Słodki mani z tortem
Hybrydy po raz pierwszy - przedłużanie
Makijaż z Lirene
Peelingi Nacomi
Rajstopki




Edytowane przez Maliniarka
Czas edycji: 2015-07-23 o 20:20
Maliniarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 13:34   #324
dora103
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

Kretka 666 napisała "Używam tylko płukanki octowej (wyrównanie pH) i na mokre włosy samorobnego serum w sprayu na hydrolacie lawendowym z fitokeratyną i honeyquatem, którzy przeciwdziała elektryzowaniu i sprawia, że włosy są bardzo miękkie."

Czy mogłabyś napisać jak robisz to serum i jak je stosujesz?

Nie wiem czy to nie jest głupie pytanie ale podobno nie ma głupich pytań- jak sie robi płukankę octową i czy stosujecie jej rónież po myciu włosów metodą no poo?

Edytowane przez dora103
Czas edycji: 2015-07-24 o 13:36
dora103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 13:46   #325
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

Cytat:
Napisane przez dora103 Pokaż wiadomość
Kretka 666 napisała "Używam tylko płukanki octowej (wyrównanie pH) i na mokre włosy samorobnego serum w sprayu na hydrolacie lawendowym z fitokeratyną i honeyquatem, którzy przeciwdziała elektryzowaniu i sprawia, że włosy są bardzo miękkie."

Czy mogłabyś napisać jak robisz to serum i jak je stosujesz?

Nie wiem czy to nie jest głupie pytanie ale podobno nie ma głupich pytań- jak sie robi płukankę octową i czy stosujecie jej rónież po myciu włosów metodą no poo?
A bardzo prosto: bierzesz hydrolat lawendowy, fitokeratynę, honeyquat i konserwant, na 27 ml hydrolatu dodajesz 1,5g fitokeratyny, 1,2g honeyquatu i 0,3g konserwantu. Przepis z EcoSpa. Mnie taka porcja starcza na 3 miesiące.

Płukanka octowa: łyżka octu jabłkowego na litr wody. Po myciu polewasz nią włosy. Stosuję, mydło to też no poo
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-26, 12:26   #326
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

Może ten wątek jeszcze się odrodzi od siebie mogę napisać, że wczoraj umyłam włosy szarym mydłem, nie żadnym tam jeleniem, bo to oszukańczy szajs, którego nie tykam. Mój partner również, kilka dni wcześniej tak samo. Po mydle - na włosy nałożona maska kallos placenta. Włosy miał tak miękkie i falujące jak jeszcze nigdy przedtem. Bezpośrednio po umyciu są owszem, nieprzyjemne, ale za to już niewielka ilość mydła wystarcza, żeby aż piszczały od czystości. Bez maski, czy odżywki bym ich nie rozczesała, ale tak mam zawsze. Po mydle, przed maską, jeszcze delikatnie, symbolicznie założyłam na nie troszkę szamponu agafii, i jak na razie włosy są super. Zobaczymy, ile wytrzymają bez mycia
Reasumując, nie rozumiem, dlaczego do mycia trzeba wykorzystywać tylko szampon i przekreślać całkiem alternatywne metody ja osobiście zamierzam wypróbować opisane tu sposoby
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-26, 12:55   #327
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
Może ten wątek jeszcze się odrodzi od siebie mogę napisać, że wczoraj umyłam włosy szarym mydłem, nie żadnym tam jeleniem, bo to oszukańczy szajs, którego nie tykam. Mój partner również, kilka dni wcześniej tak samo. Po mydle - na włosy nałożona maska kallos placenta. Włosy miał tak miękkie i falujące jak jeszcze nigdy przedtem. Bezpośrednio po umyciu są owszem, nieprzyjemne, ale za to już niewielka ilość mydła wystarcza, żeby aż piszczały od czystości. Bez maski, czy odżywki bym ich nie rozczesała, ale tak mam zawsze. Po mydle, przed maską, jeszcze delikatnie, symbolicznie założyłam na nie troszkę szamponu agafii, i jak na razie włosy są super. Zobaczymy, ile wytrzymają bez mycia
Reasumując, nie rozumiem, dlaczego do mycia trzeba wykorzystywać tylko szampon i przekreślać całkiem alternatywne metody ja osobiście zamierzam wypróbować opisane tu sposoby
Ja też mam fajne włosy po myciu zwykłym mydłem, ale do używania co mycie się nie nadaje bo mydło zostawia na włosach osad, który po kilku myciach się nadbudowuje i robi się przyklap + robią się tak jakby trochę lepkie.
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-24, 07:36   #328
farmaceutka88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 896
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

Stary temat a dopiero co odkryłam ten sposób ... Nie mogłam sobie przez dłuuugi okres czasu poradzić ze swędzącą i przetłuszczającą się skórą głowy, żaden szampon mi nie służył, była masakra Usłyszałam o tej metodzie i spróbowałam. NAJWAŻNIEJSZE są proporcje, gdy je zaburzymy, to włosy będą albo sianowate albo jeszcze tłustsze niż były. U mnie sprawdza się tylko ta proporcja: xxx
i serdecznie Wam ją polecam. Ale żeby myć włosy samą wodą? Na to pewnie się nigdy nie odważę :P

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-05-24 o 16:51 Powód: Link.
farmaceutka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-24, 08:20   #329
anitka142
padawan
 
Avatar anitka142
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 47
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

Myłam włosy naturalnymi składnikami, ale zapach mojego szamponu wprost kocham <3 Niestety jajko tak pięknie nie pachnie
anitka142 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-30, 11:21   #330
electrode
Raczkowanie
 
Avatar electrode
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 103
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

A ja "no-poo" interpretuję w ten sposób, żeby włosy i skórę głowy myć odżywką. Odżywki mają słabsze detergenty i nie niszczą tak włosów na długości. Całkiem fajnie mi się to sprawdza, choć średnio raz na 2 tygodnie oczyszczam włosy szamponem.
electrode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-30 17:57:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:07.