Męska prośba o pomoc :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-20, 12:06   #1
kriss_pl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5
Unhappy

Męska prośba o pomoc :)


Drogie Panie - bo pewnie jest Was tu zdecydowana większość
Borykam sie od pewnego czasu z problemem ktory jest dla mnie zupelną nowością i niezbyt wiem co powinienem zrobić.
Zacznę może od tego że mam 24 lata,jestem dosyć aktywny fizycznie,nie mam raczej problemów zdrowotnych itd.
Ostatnio miałem sporo stresow psychicznych wywolanych problemami finansowymi ktore na szczescie sie skonczyly.
Efekt tego jest taki ze moje ciemne,zawsze mocne i geste wlosy, na przestrzeni powiedzmy pol roku, moze troszke wiecej, zrobily sie ...hmm dziwne. Przerzedzily sie zdecydowanie,zrobily sie jakies takie hmm -stare w dotyku i oprocz tego niektore jakby troche zmienily kolor,rozjasnily sie troche ze wskazaniem na kolor taki siwawo-popielaty. Do tego stopnia ze zawsze mi sie wydawalo ze jestem brunetem a teraz slysze czesto "jaki z ciebie brunet,ty jestes ciemnym blondynem" i to jest dla mnie nowosc ktora niezbyt mi sie podoba.
Moze to wazne- od baaaardzo dawna uzywam roznych "syfow" do stawiania wlosow i fakt faktem ze od jakiegos czasu coraz trudniej jest mi je ulozyc.Moze to one niszcza mi wlosy,ale z drugiej strony nie wyobrazam sobie ich nie uzywac. Pracuje na scenie i wyglad "na Czesia" jest mocno nie wskazany
Szczerze jestem tym przerażony bo to chyba troche wczesnie na wypadanie wlosow,zakola itd. Szczegolnie ze u mnie w rodzinie raczej wszyscy maja mocne, zdrowe i geste wlosy tak jak ja jeszcze ze dwa lata temu. Mam dosyc duzo testosteronu co objawia sie dosyc sporym owlosieniem calego ciala i ogromnymi ilosciami energii ktora ciagle musze przepalac na treningach czy w jakis inny sposob Stosowalem w swoim zyciu rowniez sporo odzywek dla sportowcow ale nigdy w zyciu nie siegnalem po zaden steryd lub cokolwiek w tym stylu (to podobno niszczy wlosy).
Uzylem funkcji szukaj i przebrnalem przez fragment gigantycznego watku o wypadajacych wlosach ale chcialbym jakiejs konkretnej porady.
Moze któraś z Pań wie, gdzie powinienem sie konkretnie udać, jakis specjalista,fryzjer,derma tolog? Ogolnie wlosy wygladaja niezle i pewnie nie ma porownania z kims kto naprawde lysieje...ale ja wiem ze moje wlosy napraaaawde sie popsuly.
Chetnie udam sie po porade,do fryzjera czy na zakupy po jakas specjalistyczna odzywke czy cos- chcialbym odzyskac polysk i gestosc moich wlosow-chyba jako facet tez mam do tego prawo
Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc i odpowiedzi.
kriss_pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 12:37   #2
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Męska prośba o pomoc :)

Ja widziałabym to tak:
- wizyta u dobrgeo dermatologa [poszukaj opinii na sieci o lekarzach w Twojej okolicy]
- zbadanie poziomu testosteronu i DHT, nie ma niestety gwarancji że młody wiek wyklucza łysienie, zwłaszcza na tle androgenowym
- odpowiednia dieta i suplementacja [te zagadnienia pewnie nie są Ci obce, jako osobie regularnie ćwiczącej, ale może warto coś dodać lub zmienić], może odpowiednie ziółka ?
- odstawienie chociaż na jakiś czas środków do stylizacji - możesz zastąpić je bardziej naturalnymi 'kosmetykami', typu woda z miodem, itp. - jest gdzieś o nich wątek , zerknij
- warto odżywić cebulki również 'kontaktowo' poprzez odpowiednie wcierki - polecam Farmona Jantar [Odżywka do wlosow i skory glowy] , Seboradin, Joanna Kuracja Rzepa albo tonik Natur Vital
- z kosmetyków jakiś szampon wzmacniający i odżywka, ale te już musisz wybrać sam i przetestować, co Ci pasuje. Fajna moim zdaniem wydaje się być cała seria granatowa Natur Vital, dostępna w drogeriach Natura - z przeznaczeniem do włosów osłabionych i wypadających
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 12:55   #3
kriss_pl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5
Dot.: Męska prośba o pomoc :)

Bardzo dziekuję za odpowiedź-do drogerii sie wybiore w takim razie.
Jak to jest z tym szukaniem odpowiedniego szamponu czy odzywki? Po czym bede wiedzial ze jeden szampon jest lepszy od drugiego?
Co do lekarzy-moze macie kogos do polecenia? Ja jestem z warszawy,mieszkam na pradze ale podjechac do kogos ogarnietego gdzies indziej to nie problem.
Moze ktoś ma coś do dodania?
kriss_pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 13:11   #4
ewa112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 33
Dot.: Męska prośba o pomoc :)

Raczej wybierz się do apteki i kup np serię Neril -szampon i tonik i dodatkowo szampon Eva Medica z kerastimem. Z drogeryjnych to np mojemu mężowi służy dość dobrze szampon Schauma dla mężczyzn o podwójnym działaniu taki z czerwoną nakrętką.
Jeżeli nie masz skłonności genetycznych to może to po prostu wynik stresu i tutaj wizyta u lekarza i podstawowe badania powinny pomóc.
ewa112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 13:26   #5
komicznie
Wtajemniczenie
 
Avatar komicznie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: łdz/wro
Wiadomości: 2 361
Dot.: Męska prośba o pomoc :)

Przede wszystkim - jeśli stosujesz szampon kup też odżywkę z tej samej serii! Wg mnie to podstawa aby zauważyć działanie, lub brak działania kosmetyku. Jeżeli trafisz na odpowiedni dla siebie kosmetyk i zużyjesz więcej niż połowę opakowania (drugi warunek aby zauważyć działanie) to z pewnością po włosach będzie to widać. A co do dodatkowych rad - podpisuję się pod wypowiedziami poprzedniczek i życzę powodzenia.

Edit
Możesz jeszcze stosować jeden z trików Wizażanek, mojemu TŻ bardzo to pomogło a konkretnie :
namocz włosy, nałóż odżywkę, owiń np ręcznikiem, usadów się w cieple i posiedź z 40 min. Potem mycie główki i płukanie chłodną wodą i voila.
__________________
Gdy palec wskazuje na niebo, tylko głupiec patrzy na palec.

Edytowane przez komicznie
Czas edycji: 2009-12-20 o 13:29 Powód: dopisek & literówka.
komicznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 13:39   #6
kriss_pl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5
Dot.: Męska prośba o pomoc :)

Ze zrobieniem morfologii nosze sie juz od bardzo dawna ale jakos nigdy nie ma czasu - zapisze sie po swietach zaraz.
Dzieki za nazwy tych preparatow-zakupie nie wiem,chyba wszystkie i po kolei bede sprawdzal?
To jak juz tu jestem i jest tu tyle znajacych sie na rzeczy Pań-troche obok tematu - od lat mam taka sama fryzure ale to tylko i wylacznie dla tego ze trafilem w zyciu na doslownie 3 fryzjerow i nigdy nie bylem zadowolonych - gdzie sie udac zeby ktos naprawde ogarniety wymodzil mi cos fajnego jak zapuszcze troche piorek? Trudno chyba o dobrego meskiego fryzjera. Nie jestem zaden metro ani krzywko-wielbiacy ale jednak scena wymaga zeby ta fryzura miala jakis charakter... no i skoro przerzedzaja mi sie wlosy to jesli ma to jakos wygladac to lepiej chyba zeby byly dluzsze niz sciete na krotko,zgadza sie?
kriss_pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 14:31   #7
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Męska prośba o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez kriss_pl Pokaż wiadomość
Drogie Panie - bo pewnie jest Was tu zdecydowana większość
Borykam sie od pewnego czasu z problemem ktory jest dla mnie zupelną nowością i niezbyt wiem co powinienem zrobić.
Zacznę może od tego że mam 24 lata,jestem dosyć aktywny fizycznie,nie mam raczej problemów zdrowotnych itd.
Ostatnio miałem sporo stresow psychicznych wywolanych problemami finansowymi ktore na szczescie sie skonczyly.
Efekt tego jest taki ze moje ciemne,zawsze mocne i geste wlosy, na przestrzeni powiedzmy pol roku, moze troszke wiecej, zrobily sie ...hmm dziwne. Przerzedzily sie zdecydowanie,zrobily sie jakies takie hmm -stare w dotyku i oprocz tego niektore jakby troche zmienily kolor,rozjasnily sie troche ze wskazaniem na kolor taki siwawo-popielaty. Do tego stopnia ze zawsze mi sie wydawalo ze jestem brunetem a teraz slysze czesto "jaki z ciebie brunet,ty jestes ciemnym blondynem" i to jest dla mnie nowosc ktora niezbyt mi sie podoba.
Moze to wazne- od baaaardzo dawna uzywam roznych "syfow" do stawiania wlosow i fakt faktem ze od jakiegos czasu coraz trudniej jest mi je ulozyc.Moze to one niszcza mi wlosy,ale z drugiej strony nie wyobrazam sobie ich nie uzywac. Pracuje na scenie i wyglad "na Czesia" jest mocno nie wskazany
Szczerze jestem tym przerażony bo to chyba troche wczesnie na wypadanie wlosow,zakola itd. Szczegolnie ze u mnie w rodzinie raczej wszyscy maja mocne, zdrowe i geste wlosy tak jak ja jeszcze ze dwa lata temu. Mam dosyc duzo testosteronu co objawia sie dosyc sporym owlosieniem calego ciala i ogromnymi ilosciami energii ktora ciagle musze przepalac na treningach czy w jakis inny sposob Stosowalem w swoim zyciu rowniez sporo odzywek dla sportowcow ale nigdy w zyciu nie siegnalem po zaden steryd lub cokolwiek w tym stylu (to podobno niszczy wlosy).
Uzylem funkcji szukaj i przebrnalem przez fragment gigantycznego watku o wypadajacych wlosach ale chcialbym jakiejs konkretnej porady.
Moze któraś z Pań wie, gdzie powinienem sie konkretnie udać, jakis specjalista,fryzjer,derma tolog? Ogolnie wlosy wygladaja niezle i pewnie nie ma porownania z kims kto naprawde lysieje...ale ja wiem ze moje wlosy napraaaawde sie popsuly.
Chetnie udam sie po porade,do fryzjera czy na zakupy po jakas specjalistyczna odzywke czy cos- chcialbym odzyskac polysk i gestosc moich wlosow-chyba jako facet tez mam do tego prawo
Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc i odpowiedzi.
spróbuj może zakupić w aptece suplement diety zawierający siarkę bioprzyswajalną.
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-20, 18:30   #8
KUBALON
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 31
Dot.: Męska prośba o pomoc :)

To co ja mam powiedzieć mam 18 lat a już mam spore zakola i rzadkie włosy ale cóż poradzę geny i tyle dumny jestem jak żyje
KUBALON jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 19:43   #9
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Męska prośba o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez kriss_pl Pokaż wiadomość
Dzieki za nazwy tych preparatow-zakupie nie wiem,chyba wszystkie i po kolei bede sprawdzal?
nie kupuj wszystkiego co Ci w ręce wpadnie. Postaw na jdną dobrą serię do skóry głowy [wzmocnienie cebulek- również polecam serię Neril oraz seboradin z czarną rzepą- tylko tu trzeba być cierpliwym i systematycznym- na efekt często trzeba czekać przynajmniej miesiąc] i odżywienie. Piszesz, że masz obecnie jaśniejsze niż zwykle włosy. Może to efekt ich podniszczenia [środki do stylizacji]. Zniszczone włosy zwykle stają się jaśniejsze. Zainwestuj w dorbą odżywkę/maskę [odzywka po każdym myciu, maska raz w tygodniu]. Jeśli nie przeszkadza CI "babranie sie" w domowych specyfikach to aplikuj na włosy zwykły olejek rycynowy. Lekko go ogrzej, zaaplikuj na wilgotne włosy, zawiń głowę w turban [ciepło], potrzymaj przynajmniej 30 min. i zmyj szamponem. Potem możesz zastosować też odżywkę. Olejek zregeneruje i odżywi CI włosy-niektórzy twierdzą, że przyciemnia on włosy [możliwe, że nastepuje to w wyniku ich odżywienia]. No i oczywiście wizyta u dermatologa oraz suplementy- czyli to o czym pisały dziewczyny wyżej.
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 09:33   #10
kriss_pl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5
Dot.: Męska prośba o pomoc :)

No dzieki wielkie. Jedno pytanie- gdzie szukac tych specyfikow? Pojechalem wczoraj do super-pharm'u i jak powiedzialem Seboradin to pani zrobila wielkie oczy i zapytala co to jest, na co ja zrobilem jeszcze wieksze i odpowiedzialem ze liczylem ze to ona mi powie
kriss_pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 10:32   #11
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Męska prośba o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez kriss_pl Pokaż wiadomość
No dzieki wielkie. Jedno pytanie- gdzie szukac tych specyfikow? Pojechalem wczoraj do super-pharm'u i jak powiedzialem Seboradin to pani zrobila wielkie oczy i zapytala co to jest, na co ja zrobilem jeszcze wieksze i odpowiedzialem ze liczylem ze to ona mi powie
Na kłopoty KWC https://wizaz.pl/kosmetyki/
Seboradin dostaniesz w aptekach, Neril również, a Natur Vital o których pisałam w drogeriach Natura.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-21, 11:29   #12
kriss_pl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5
Dot.: Męska prośba o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Na kłopoty KWC https://wizaz.pl/kosmetyki/
Seboradin dostaniesz w aptekach, Neril również, a Natur Vital o których pisałam w drogeriach Natura.
Wow,dzieki wielkie. Ale macie ten portal z forum zorganizowany-pogratulowac
kriss_pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:47.