nowy pokój - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-22, 18:01   #1
Isixx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5

nowy pokój


Witam wszystkich. Mam 18 lat.Moi rodzice postanowili kupić mi nowe meble i pomalować pokój, ale mam kilka problemów .
Kolor już wybrałam. Dwie ściany będą miały kolor Śliwki węgierki a dwie Ekrii lub Beż. Nie mogę się zdecydować tylko które ściany pomalować na jaki kolor. Mam nadzieje, że pomożecie.
Na razie moja koncepcja na ustawienie mebli jest taka jak na zdjęciu poniżej, ale może doradzicie inne meble lub inne ich ustawienie. Musze też gdzieś upchnąć 1m klatkę dla królika(chyba postawię ją pod oknem). Myślałam o dużej szafie(180cm) na jednej ścianie, ale rodzice mówią, że będzie za duża i zmniejszy pokój. Fronty chce, aby były jasne( sosna lub dąb mleczny) a reszta w kolorze venge. Może ktoś poleci mi jakieś konkretną serie mebli. Na podłodze jest położony jasny(bukowy) parkiet.
Będę też mieć nowe rolet, ale nie wiem jeszcze jaki kolor wybrać.
Mam nadzieje, że mi pomożecie mi zmienić mój pokój.

Isixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 20:38   #2
kasienkakg
Zadomowienie
 
Avatar kasienkakg
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 352
Dot.: nowy pokój

A jakie masz łóżko?

Nie wybieralabym wysokich mebli. Lepiej niskie.
Jesli koniecznie chcesz 2 sciany pomalowac ciemniejszym kolorem, to wybralabym ta podpisana jako lozko i szafa. Ot taki ciemniejszy kat do spania. Jesli jedna sciane to tą na przeciwko okna. Jestes pewna tej śliwki węgeirki? Z tego co pamietam to miala zimny odcien. Jagodowy z dekorala byl cieplejszy. Mam włąsnie jagodowy w polaczneniu z ecrie i wyglada bardzo dobrze.

Polecam naklejki na sciane. Wtedy na jasna. Na internecie jest mnostwo roznych sklepow oferujacych takie produkty.

znad komoda powiesilabym, lustro w szerokiej ramie. A wtedy na komodzie mozna ustawic szkatulki z bizuteria, ozdobne pudelka a wsrodku kosmetyki, ramke ze zdjeciem, swiecznik.

O jakiej szafie myslalas? Takiej typu komandor z rozsuwanymi drzwiami? Mozesz wybrac wtedy jedno skrzydlo cale z lustra, ktore optycznie powiekszy pokoj. A na koncu takiej szafy mozesz zrobic poleczki lub pseudotoaletke (czyli blat i nad powiesic to lustro co mogloby byc nad komoda).

Przy lozku moze byc fajny wlochaty dywanik shaggy.

Jesli trzymasz nad biurkiem tablice korkowa to opraw ja w rame pod kolor mebli lub jak taki stary obraz w zlotej szerokiej rzezbionej ramie. Wnetrze wysciel materialem (zeby zaslonic korek). Bedzie wygladac o niebo lepiej.

Rolety wybralabym fioletowe.

Klatke pod oknem


Tak teraz mysle czy ta szafa nie zmiescilaby sie przy drzwiach na tej scianie na ktorej chcesz miec komode i biurko?
kasienkakg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 20:55   #3
Nutelka001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 18
Dot.: nowy pokój

zgadzam sie z poprzedniczką jagodowy tez mnie sie podoba. ja widziałam ladny z nobilesa cztery pory roku lato jagodowe. sliczny kolor, chciałam na przedpokój,ale ponoc za ciemny. dlatego lepiej go połaczyc z jasniejszym kolorem.wysoka szafa dobry momysł mozesz do niej upchac duzo rzeczy tym bardziej iz nie masz duzego pokoju. lubie ciemne meble. i jakiś ladny dywanik plecam, zawsze cieplej wnetrze wygląda. pozdro
Nutelka001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 12:41   #4
Isixx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5
Dot.: nowy pokój

Łóżko będę mieć nowe, ale nie wiem jeszcze jakie.
Szafę chcę dużą z rozsuwanymi drzwiami z dużym lustrem.
Szafa powinna się zmieścić tą drugą ścianę, ale nie wiem czy nie zagraci wejścia do pokoju
Też zastanawiałam się nad jagodą z Nobilesa.
Włochaty dywanik - obowiązkowo.
Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły
Isixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:34.