Czy smarować kremem?? jak tak to jakim? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-11, 09:00   #1
nowaczek211
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 14
GG do nowaczek211 Send a message via Skype™ to nowaczek211

Czy smarować kremem?? jak tak to jakim?


Witam serdecznie,
forum przeglądam już od dłuższego czasu ale dopiero teraz uało mi się zarejestrować...
Od 6 dni stoduje wieczorem na całą powierzchnie twarzy differin (żel) a na dzień punktowo zineryt... Trądzik mój to takie pod skóra chrostki które widać pod światło jak narazie nie zauwazyłem (tak jak inni piszą) pogorszenia cery w sensie jakiegoś większego wysypu jest mniej wiecej normalnie, tylko strasznie mi skóre wysuszyło zawsze używałęm kremu nivea soft ale dermatolog powiedział że mam nie używać żadnego kremu bo wszystkie kremy to zapychacze, ale mnie pod stami tak spina i łuszczy się troszeczke skóra że nie moge wytrzymać wszystko mnie wtedy drażni i chciałem się zaytać czy stosować jakiś krem ?? jak tam to co polecacie ?? i kiedy go stosować??

wielkie dzięki za pomoc
nowaczek211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 09:44   #2
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Czy smarować kremem?? jak tak to jakim?

W aptece - Humektan. Dobrze nawilża i nie zapycha. Naprawdę warto tu masz linka do Humektanu w KWC https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,10334,orion-pharma-humektan.html.
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 10:00   #3
nowaczek211
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 14
GG do nowaczek211 Send a message via Skype™ to nowaczek211
Dot.: Czy smarować kremem?? jak tak to jakim?

no ale to nie będzie się drażniło z lekami którymi zażywam ??
bo pani dermatolog powiedziałą że differin to bardzo mocny lek no a normalne to jest ze nie mam jakiego duzego wyspu i jak narazie nie zobaczylem żadnych większych zmian ??
nowaczek211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 10:18   #4
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Czy smarować kremem?? jak tak to jakim?

Cytat:
Napisane przez nowaczek211 Pokaż wiadomość
dermatolog powiedział że mam nie używać żadnego kremu bo wszystkie kremy to zapychacze,
Zmień dermatologa, skoro takie pierdoły gada. A jakiego filtra używasz na dzień ? On nie nawilża Ciebie dostatecznie ?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 10:19   #5
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Czy smarować kremem?? jak tak to jakim?

Nie będzie się z niczym drażnił, to delikatny krem o prostym składzie, idealny właśnie jako uzupełnienie takich kuracji. Smarujesz się Differinem na noc, więc Humektanem możesz na dzień
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 22:47   #6
nowaczek211
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 14
GG do nowaczek211 Send a message via Skype™ to nowaczek211
Dot.: Czy smarować kremem?? jak tak to jakim?

nie mam rzadnego filtru na dzień, tak jak pisalem używałem wcześniej nivea soft ale dermatolog mowila ze to zapycha pory, wiec mowicie ze przy differinie trzeba używać krem ?? czyli jutro pojde do apteki po ten Humektan
nowaczek211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 22:49   #7
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Czy smarować kremem?? jak tak to jakim?

Cytat:
Napisane przez nowaczek211 Pokaż wiadomość
nie mam rzadnego filtru na dzień, tak jak pisalem używałem wcześniej nivea soft ale dermatolog mowila ze to zapycha pory, wiec mowicie ze przy differinie trzeba używać krem ?? czyli jutro pojde do apteki po ten Humektan
Krem nawilżający + filtr to obowiązek, a przy Differinie i jakichkolwiek kuracjach to jeszcze większy obowiązek. Humektan jest ciężko dostać w aptece, jeśli faktycznie nie będzie to możesz zamówić w aptece lub z All
__________________


Edytowane przez mOna01
Czas edycji: 2008-06-12 o 10:11
mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-12, 07:53   #8
nowaczek211
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 14
GG do nowaczek211 Send a message via Skype™ to nowaczek211
Question Dot.: Czy smarować kremem?? jak tak to jakim?

a te wszystkie niedoskonałości które się pojawiają ( nie wiem czy normalnie czy pod wpływem differinu) to należy je wygniatać czy nie bardzo ?? nic mi ta dermatolog na ten temat nie mowila

Edytowane przez nowaczek211
Czas edycji: 2008-06-12 o 10:32
nowaczek211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 10:05   #9
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Czy smarować kremem?? jak tak to jakim?

Cytat:
Napisane przez nowaczek211 Pokaż wiadomość
nie mam rzadnego filtru na dzień, tak jak pisalem używałem wcześniej nivea soft ale dermatolog mowila ze to zapycha pory, wiec mowicie ze przy differinie trzeba używać krem ?? czyli jutro pojde do apteki po ten Humektan
Mój Boże. Potrzebny CI nie tlyko krem, ale przede wszystkim filtr!

Humektanem mozesz smarować sie kiedy masz uczucie sciągnięcia skóry, a filtr jest OBOWIĄZKOWY - codziennei na dzień. I to nei byle jakim filtrem - musi być fotostabilny, najlpepiej taki z apteki. Specjalne filtry do cer trądzikowych mają w swojej ofercie firmy:
- Avene Cleanance spf 40
- Bioderma
- la roche posay

Filtr powinien być co najmniej z faktorem 40, najlepiej jednak 50+.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 10:10   #10
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Czy smarować kremem?? jak tak to jakim?

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Mój Boże. Potrzebny CI nie tlyko krem, ale przede wszystkim filtr!

Humektanem mozesz smarować sie kiedy masz uczucie sciągnięcia skóry, a filtr jest OBOWIĄZKOWY - codziennei na dzień. I to nei byle jakim filtrem - musi być fotostabilny, najlpepiej taki z apteki. Specjalne filtry do cer trądzikowych mają w swojej ofercie firmy:
- Avene Cleanance spf 40
- Bioderma
- la roche posay

Filtr powinien być co najmniej z faktorem 40, najlepiej jednak 50+.
Wiesz, jak dermatolog nie zalecił filtra ani nawilżacza, a nawet powiedział że wszelkie kremy nawilżające tylko mu zapchają cerę, to co się dziwić - nie wszyscy (którzy nie czytali jeszcze wizażu ) wiedzą, że filtr jest potrzebny.

Chłopie, dobra rada, zmień dermatologa bo Ci jeszcze może szkody narobić
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 10:16   #11
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Czy smarować kremem?? jak tak to jakim?

Cytat:
Napisane przez mOna01 Pokaż wiadomość
Wiesz, jak dermatolog nie zalecił filtra ani nawilżacza, a nawet powiedział że wszelkie kremy nawilżające tylko mu zapchają cerę, to co się dziwić - nie wszyscy (którzy nie czytali jeszcze wizażu ) wiedzą, że filtr jest potrzebny.
I to jest właśnie przerażające. Kuracja przeciwtrądzikowa w pełnym słońcu bez grama ochrony dla skóry.

A potem chłopak będzie się zastanawiał skąd ma te brązowe plamy na twarzy.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-12, 10:37   #12
nowaczek211
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 14
GG do nowaczek211 Send a message via Skype™ to nowaczek211
Dot.: Czy smarować kremem?? jak tak to jakim?

no Wielkie dzieki pójde do Apteki po jakiś filtr tak jak mówicie ...

a co po differinie nie wolno wogóle wystawiać twarzy na słońce??

no to ja już biedny nie wiem co mam robić ...;/

pomóżcie .... napiszcie co najlepiej powinienem zrobić jak kupić jakis filtr to napiszcie dokladnie jaki to taki kupie, no chyba ze jest inna jakas skuteczniejsza metoda wyleczenie tych zaskornikow niz differinem ?? a co masz na mhsli piszac brązowe plamy?? nie straszcie mnie;/;/
nowaczek211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 10:49   #13
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Czy smarować kremem?? jak tak to jakim?

Cytat:
Napisane przez nowaczek211 Pokaż wiadomość
no Wielkie dzieki pójde do Apteki po jakiś filtr tak jak mówicie ...

a co po differinie nie wolno wogóle wystawiać twarzy na słońce??

no to ja już biedny nie wiem co mam robić ...;/

pomóżcie .... napiszcie co najlepiej powinienem zrobić jak kupić jakis filtr to napiszcie dokladnie jaki to taki kupie, no chyba ze jest inna jakas skuteczniejsza metoda wyleczenie tych zaskornikow niz differinem ?? a co masz na mhsli piszac brązowe plamy?? nie straszcie mnie;/;/
Filtry są najróżniejsze, najbardziej poleca się chyba te z Avene i Biodermy (ale na to najlepiej odpowie Ci L_V)

Ja kiedyś stosowałam Differin ale na trądzik a nie zaskórniki, więc nie wiem czy skutecznie Ci pomoże. Najlepsze są kwasy (Clarena, Effaclar, Lysanel...) ale to nie na tę porę roku, najwcześniej od września/października.

Brązowe plamy czyli przebarwienia, robią się pod wpływem słońca, mogą się pojawić przy kuracjach przeciwtrądzikowych, kiedy nie stosuje się filtra
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 11:07   #14
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Czy smarować kremem?? jak tak to jakim?

Cytat:
Napisane przez nowaczek211 Pokaż wiadomość
no Wielkie dzieki pójde do Apteki po jakiś filtr tak jak mówicie ...

a co po differinie nie wolno wogóle wystawiać twarzy na słońce??

no to ja już biedny nie wiem co mam robić ...;/

pomóżcie .... napiszcie co najlepiej powinienem zrobić jak kupić jakis filtr to napiszcie dokladnie jaki to taki kupie, no chyba ze jest inna jakas skuteczniejsza metoda wyleczenie tych zaskornikow niz differinem ?? a co masz na mhsli piszac brązowe plamy?? nie straszcie mnie;/;/
Cytat:
Napisane przez mOna01 Pokaż wiadomość

Brązowe plamy czyli przebarwienia, robią się pod wpływem słońca, mogą się pojawić przy kuracjach przeciwtrądzikowych, kiedy nie stosuje się filtra
Dokładnie tak.

nowaczek, wybierz się do apteki i popytaj o próbki filtrów. Filtry to kremy do opalania, ale o bardzo wsyokim faktorze - potrzebny ci faktor co njmniej 40-tka, a najlepiej 50+. Szukaj filtrów specjalnie do cery tłustej/ trądzikowej - farmaceutka może ci pomóc. Pamiętaj, aby wybrać filtr fotostabilny (taki, który nei ulegnie rozkładowi na słońcu). takie filtry maja w swojej ofercie poniższe firmy:
- Avene
- la Roche posay
- bioderma
- Vichy
- iwostin Solecrin (bardzo tłuste)
- SVR
- klorane

Z drogeryjnych:

- L'oreal
- garnier
- Nivea
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 13:30   #15
nowaczek211
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 14
GG do nowaczek211 Send a message via Skype™ to nowaczek211
Question Dot.: Czy smarować kremem?? jak tak to jakim?

no chyba ze lepiej byloby przerwac teraz ta kuracje jak jest taka pogoda i wrocic do niej wrzesien / pazdziernik jak juz nie bedzie takie slonca bo jak bede chcial gdzies jechac i caly czas chronic twarz przed sloncem to troche trudne, jakies wakacje w chorwacji mialem w planach ....

jakbym przerwal tygodniową kurację differinem to kiedy moglbym spokojnie wystawiac twarz na slonce? i wtedy jaki najlepiej krem uzywac ?? tez Humektan ?? czy inny ... czolo, nos i czasami policzki przetłuszczają mi się a pod ustami mam zawsze takie wrażenie spinania ...
nowaczek211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:32.