Budowa domu, dziecko - czy damy radę finansowo??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-22, 15:13   #1
roma85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 29
Exclamation

Budowa domu, dziecko - czy damy radę finansowo???


Witam, jestem świeżo
upieczoną mężatką (5 miesięcy). W przyszłym roku planujemy z mężem rozpocząć budowę. Obecnie mieszkamy z moimi rodzicami. Należymy do tej grupy ludzi, którzy muszą radzić sobie sami finansowo, niestety nie możemy liczyć na pomoc
rodziców.
Na szczęście mamy działke, teraz jestesmy na etapie przegladania projektów. Przerażają nas koszty
budowy, zwłaszcza ze pracuje tylko mąż. Ja w tym roku skonczylam studia i wciąz szukam pracy
. Mam 24 lata i czas niestety szybko ucieka, chcielibyśmy tez zacząc starac sie o dziecko. Martwie sie czy damy rade finansowo z budową domu i utrzymaniem nas i dziecka. Jeżeli jesteście lub byliście w podobnej sytuacji to opiszcie swoje doswiadczenia

Edytowane przez roma85
Czas edycji: 2009-11-22 o 15:16
roma85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 15:18   #2
gula1708
Rozeznanie
 
Avatar gula1708
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 663
Dot.: Budowa domu, dziecko - czy damy radę finansowo???

ja wogóle nie rozumiem tego posta.....pierwszy raz widze coś takiego na wizażu. Moim zdaniem nie dacie rady, chociaz to wy powinniście wiedziec czy dacie rade a nie my. Nie wiemy przecież ile Twoj mąż zarabia, jak duzy dom chcecie zbudować itd
__________________

Mój haft krzyżykowy

south beach

cel I: 5 z przodu - osiągnięty
cel II: 55 kg -
cel III: 52-53 kg -
http://straznik.dieta.pl/zobacz/stra...48c82197f3.png


Edytowane przez gula1708
Czas edycji: 2009-11-22 o 15:23
gula1708 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 15:23   #3
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: Budowa domu, dziecko - czy damy radę finansowo???

Cytat:
Napisane przez roma85 Pokaż wiadomość
Witam, jestem świeżo
upieczoną mężatką (5 miesięcy). W przyszłym roku planujemy z mężem rozpocząć budowę. Obecnie mieszkamy z moimi rodzicami. Należymy do tej grupy ludzi, którzy muszą radzić sobie sami finansowo, niestety nie możemy liczyć na pomoc
rodziców.
Na szczęście mamy działke, teraz jestesmy na etapie przegladania projektów. Przerażają nas koszty
budowy, zwłaszcza ze pracuje tylko mąż. Ja w tym roku skonczylam studia i wciąz szukam pracy
. Mam 24 lata i czas niestety szybko ucieka, chcielibyśmy tez zacząc starac sie o dziecko. Martwie sie czy damy rade finansowo z budową domu i utrzymaniem nas i dziecka. Jeżeli jesteście lub byliście w podobnej sytuacji to opiszcie swoje doswiadczenia
Zamiast planować znajdź pracę....bo bez tego zdecydowanie nie dacie rady... Dom to ogromne koszta, utrzymanie go tez, do tego dziecko i Ty - mąż sam nie da rady(tak sądzę). Zamiast bujać w obłokach i snuć piękne wizje świetlanej przyszłosci... weź sie do pracy.
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.

Edytowane przez sweetish
Czas edycji: 2009-11-22 o 15:31
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 15:25   #4
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Budowa domu, dziecko - czy damy radę finansowo???

Cytat:
Napisane przez roma85 Pokaż wiadomość
Martwie sie czy damy rade finansowo z budową domu i utrzymaniem nas i dziecka. Jeżeli jesteście lub byliście w podobnej sytuacji to opiszcie swoje doswiadczenia
I my Ci mamy wywróżyć z fusów czy dacie radę finansowo czy o co chodzi, bo nie rozumiem?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 15:30   #5
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Budowa domu, dziecko - czy damy radę finansowo???

Cytat:
Napisane przez roma85 Pokaż wiadomość
Witam, jestem świeżo
upieczoną mężatką (5 miesięcy). W przyszłym roku planujemy z mężem rozpocząć budowę. Obecnie mieszkamy z moimi rodzicami. Należymy do tej grupy ludzi, którzy muszą radzić sobie sami finansowo, niestety nie możemy liczyć na pomoc
rodziców.
Na szczęście mamy działke, teraz jestesmy na etapie przegladania projektów. Przerażają nas koszty
budowy, zwłaszcza ze pracuje tylko mąż. Ja w tym roku skonczylam studia i wciąz szukam pracy
. Mam 24 lata i czas niestety szybko ucieka, chcielibyśmy tez zacząc starac sie o dziecko. Martwie sie czy damy rade finansowo z budową domu i utrzymaniem nas i dziecka. Jeżeli jesteście lub byliście w podobnej sytuacji to opiszcie swoje doswiadczenia
Z jednej pensji nie dacie rady.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 15:30   #6
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: Budowa domu, dziecko - czy damy radę finansowo???

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
I my Ci mamy wywróżyć z fusów czy dacie radę finansowo czy o co chodzi, bo nie rozumiem?
szugar- widać, że dziewczyna w ogole nie ma pojęcia o tym, o czym pisze...wiec co sie dziwic, ze zakłada taki watek. Przecież to logiczne, że nie mozemy dać jej jakiejkolwiek gwarancji, że dadzą lubn nie dadzą rady... Nawet jeśli któraś z nas opisze swoje doświadczenia(tak jak prosiła) to przeciez to nic nie da, bo to indywidualna kwestia. Ja nie wiem (naprawde nie wiem) jak to jest, że takie rzeczy ludziom do głowy przychodzą jak tylko jedno z nich pracuje i z nikąd pomocy dostać nie mogą.
roma85 - a co na to wszystko Twoj mąż? twierdzi, że da radę?
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.

Edytowane przez sweetish
Czas edycji: 2009-11-22 o 15:32
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 15:31   #7
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Budowa domu, dziecko - czy damy radę finansowo???

Cytat:
, chcielibyśmy tez zacząc starac sie o dziecko.
wiesz jak ty sobie 'wymyślasz' dziecko nie mając koncepcji co dalej, nie mając dachu nad głową to ja dziękuję...
Ludzie którzy mają dom gdzie pracuje tylko jedna strona i wychowują dziecko, często mają trudności, co dopiero tacy który domu nie mają i planują go budować. Znajdź pracę wybudujcie dom i o dziecku pomyśl potem, z resztą co to za pytanie, jesteś już dorosła i takie rzeczy mamy ci mówić? Zgadywać czy dasz radę, czy wygrasz jutro w totka? Sama sobie odpowiedz czy co dobry czas na dziecko, bo chyba raczej nie najlepszy. Nie wiem ile masz lat ale wygląda jakbyś została rzucona na głęboką wodę... nie wiem dziwne to jakieś.

edit; nie daj boże coś przy porodzie pójdzie nie tak, będziesz musiała leżeć plackiem kilka miesięcy i nic nie zrobisz, albo cesarka - dłuższy powrót do zdrowia, konieczna pomoc męża a on przecież pracuje...
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze



Edytowane przez rapifen
Czas edycji: 2009-11-22 o 15:33
rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-22, 15:32   #8
roma85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 29
Dot.: Budowa domu, dziecko - czy damy radę finansowo???

Nie bujam w oblokach i caly czas szukam pracy od dwoch lat. Narazie co mi sie udalo to odbyc staz po licencjacie, teraz tez jestem na stazu po studiach magisterskich.
A pytanie skierowałam do ludzi którzy juz byli w takiej sytaucji lub są. Jestem ciekawa jak sobie dają rade itd. Przeciez sa ludzi ktorzy nie maja pracy ale caly czas szukaja, ktorzy maja plany i marzenia na przyszlosc i zrobia wszytsko zeby je zrealizowac.
roma85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 15:34   #9
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: Budowa domu, dziecko - czy damy radę finansowo???

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
wiesz jak ty sobie 'wymyślasz' dziecko nie mając koncepcji co dalej, nie mając dachu nad głową to ja dziękuję...
Ludzie którzy mają dom gdzie pracuje tylko jedna strona i wychowują dziecko, często mają trudności, co dopiero tacy który domu nie mają i planują go budować. Znajdź pracę wybudujcie dom i o dziecku pomyśl potem, z resztą co to za pytanie, jesteś już dorosła i takie rzeczy mamy ci mówić? Zgadywać czy dasz radę, czy wygrasz jutro w totka? Sama sobie odpowiedz czy co dobry czas na dziecko, bo chyba raczej nie najlepszy. Nie wiem ile masz lat ale wygląda jakbyś została rzucona na głęboką wodę... nie wiem dziwne to jakieś.
Ma 24 lata

---------- Dopisano o 16:34 ---------- Poprzedni post napisano o 16:33 ----------

Cytat:
Napisane przez roma85 Pokaż wiadomość
Nie bujam w oblokach i caly czas szukam pracy od dwoch lat. Narazie co mi sie udalo to odbyc staz po licencjacie, teraz tez jestem na stazu po studiach magisterskich.
A pytanie skierowałam do ludzi którzy juz byli w takiej sytaucji lub są. Jestem ciekawa jak sobie dają rade itd. Przeciez sa ludzi ktorzy nie maja pracy ale caly czas szukaja, ktorzy maja plany i marzenia na przyszlosc i zrobia wszytsko zeby je zrealizowac.
Mieć marzenia to jedno, a realizować je to drugie.
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 15:36   #10
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Budowa domu, dziecko - czy damy radę finansowo???

Cytat:
Napisane przez roma85 Pokaż wiadomość
Nie bujam w oblokach i caly czas szukam pracy od dwoch lat. Narazie co mi sie udalo to odbyc staz po licencjacie, teraz tez jestem na stazu po studiach magisterskich.
A pytanie skierowałam do ludzi którzy juz byli w takiej sytaucji lub są. Jestem ciekawa jak sobie dają rade itd. Przeciez sa ludzi ktorzy nie maja pracy ale caly czas szukaja, ktorzy maja plany i marzenia na przyszlosc i zrobia wszytsko zeby je zrealizowac.
Od dwóch lat szukasz pracy i nie możesz znaleźć?
Stanowczo odradzam wobec tego budowę domu!
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 15:37   #11
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Budowa domu, dziecko - czy damy radę finansowo???

Cytat:
Ma 24 lata
Ta całość była takim szokiem że cyferki mi umknęły

Fajnie że masz marzenia, ale są trochę odległe nie sądzisz?
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-22, 15:39   #12
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Budowa domu, dziecko - czy damy radę finansowo???

Cytat:
Napisane przez roma85 Pokaż wiadomość
Nie bujam w oblokach i caly czas szukam pracy od dwoch lat.(...) Przeciez sa ludzi ktorzy nie maja pracy ale caly czas szukaja, ktorzy maja plany i marzenia na przyszlosc i zrobia wszytsko zeby je zrealizowac.
Co to znaczy wszystko ? Kradną ? Uczą się sztuk magicznych jakby to zbudować dom nie mając ani złotówki, jedną pensję i dziecko na głowie?

W jaki sposób chcesz znaleźć pracę, jeśli chcesz mieć dziecko ? Kto przyjmie świeżo upieczoną mężatkę do pracy ?

Tak, dacie sobie radę, jeśli Twój Mąż zarabia 15 tysięcy złotych miesięcznie, dostaliście kredyt 500 tysięcy i macie jakieś 100 tysięcy zł oszczędności na wypadek gdyby Twojemu mężowi coś się stało i umarł i nie mialby kto Was ytrzymywać.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 15:40   #13
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Budowa domu, dziecko - czy damy radę finansowo???

jezeli ty nie pracujesz to raczej watpliwe ze dacie sobie rade
chyba ze twoj maz b duzo zarabia...

jasne ze sa ludzie w takiej sytuacji jak twoja (? czyli dokladnie jakiej bo nie wyjasnilas) a radza sobie roznie
- jak moga biora kredyty
-rodzice pomagaja
- mieszkaja z rodzicami
-kupuja mieszkanie a nie buduja dom na ktory ich nie stac
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 15:42   #14
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: Budowa domu, dziecko - czy damy radę finansowo???

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
jezeli ty nie pracujesz to raczej watpliwe ze dacie sobie rade
chyba ze twoj maz b duzo zarabia...

jasne ze sa ludzie w takiej sytuacji jak twoja (? czyli dokladnie jakiej bo nie wyjasnilas) a radza sobie roznie
- jak moga biora kredyty
-rodzice pomagaja
- mieszkaja z rodzicami
-kupuja mieszkanie a nie buduja dom na ktory ich nie stac
Radzą albo nie radzą... bo z tym różnie bywa...ale żyć dalej muszą.. Pytanie tylko czy są szczęśliwi licząc grosz do grosza...
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 15:44   #15
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Budowa domu, dziecko - czy damy radę finansowo???

Nie znam pary, która planowałaby budowę domu w sytuacji, gdy jedna z osób nie pracuje, nie mają jakichś konkretnych oszczędności i na dodatek planują dziecko. Jak już ktoś buduje dom, to ludzie grubo po 30-tce, którzy się w życiu czegoś dorobili, mają majątek w postaci mieszkania, samochodu, jakieś oszczędności.

Zastanów się nad tym na spokojnie, spójrz na sprawę realistycznie: zapisz sobie ile zarabia Twój facet, jakie macie rachunki, stałe wydatki, ile możecie odłożyć, na jaki kredyt możecie liczyć w banku, ile macie oszczędności. Dziecko to na pewno jakieś 500-700 zł mniej w domowym budżecie (miesięcznie) - nie chcę przesadzić z sumą, ale może jakieś mamy małych dzieci się wypowiedzą ile to mniej więcej wychodzi.

Zrobicie, jak chcecie. Jak Ci ktoś napisze, że "jakoś" mu się udało będąc w podobnej sytuacji, to co? Już będziesz miała pewność, że Wam się uda? W życiu różnie bywa - może za rok traficie "6" w Lotto, a może nagle będzie Wam trzeba kasy na leczenia dziecka - różnie bywa. Jedno, co często widuję to domy w stanie surowym, których budowa została przerwana - i często takie "prawie domy" stoją potem latami, niedokończone. To świadczy o tym, że ktoś się pomylił w obliczeniach i kasy jednak nie wystarczyło.

Chcesz aby wszystko spadło na głowę Twojego faceta? Aby harował jak wół? Nerwy, brak kasy i kryzys w związku gotowy. Dom jest mieć fajnie, ale co Ci z niego przyjdzie, jeśli gdzieś po drodze oddalicie się od siebie, związek ucierpi, a facet całymi dniami będzie w pracy?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 15:55   #16
roma85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 29
Dot.: Budowa domu, dziecko - czy damy radę finansowo???

Jestem w szoku jak czytam wasze wypowiedzi. Gdzie sa Ci ludzi ktorzy buduja dom, wychowuja dzieci, a ich miesieczne dochody nie przekraczaja 4 tysiecy, biora kredyt i daja sobie rade. Moze nie wprowadzaja sie do tego domy w przeciagu 2 lat ale powoli dopinaja swego. Ich wypowiedzi chcialam poczytac a nie ludzi ktorym zalezy zeby tylko kogos zdolowa i pokazac ze jest nic nie wart bo od dwoch lat nie ma pracy. A popatrzcie jakie jest bezrobocie w Polsce, ile ludzi po studiach jest zarejesrowanych w PUP.

---------- Dopisano o 16:55 ---------- Poprzedni post napisano o 16:50 ----------

Doris1982 dziekuje jako jedyna napisalas bardzo konkretnie!!!!
roma85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 16:00   #17
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Budowa domu, dziecko - czy damy radę finansowo???

Cytat:
Napisane przez roma85 Pokaż wiadomość
Jestem w szoku jak czytam wasze wypowiedzi. Gdzie sa Ci ludzi ktorzy buduja dom, wychowuja dzieci, a ich miesieczne dochody nie przekraczaja 4 tysiecy, biora kredyt i daja sobie rade. Moze nie wprowadzaja sie do tego domy w przeciagu 2 lat ale powoli dopinaja swego. Ich wypowiedzi chcialam poczytac a nie ludzi ktorym zalezy zeby tylko kogos zdolowa i pokazac ze jest nic nie wart bo od dwoch lat nie ma pracy. A popatrzcie jakie jest bezrobocie w Polsce, ile ludzi po studiach jest zarejesrowanych w PUP.

---------- Dopisano o 16:55 ---------- Poprzedni post napisano o 16:50 ----------

Doris1982 dziekuje jako jedyna napisalas bardzo konkretnie!!!!
A gdzie i od kogo słyszałaś o tych ludziach? Skąd wiesz, że to nie są pojedyncze przypadki? Skoro musisz szukać na forum, to chyba niezbyt konkretne były to informacje...
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 16:00   #18
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Budowa domu, dziecko - czy damy radę finansowo???

nie oburzaj sie tylko czytaj uwaznie bo dziewczyny dobrze ci pisza
siadz z mezem i zrobcie sobie tabele wydatkow
zobaczycie czy was stac na dom
nikt cie nie chce obrazic tylko uswiadomic ze co innego marzyc a co innego moc
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 16:04   #19
Marseille
Rozeznanie
 
Avatar Marseille
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Pod słońcem Toskanii...
Wiadomości: 634
Dot.: Budowa domu, dziecko - czy damy radę finansowo???

kolejny przypadek, kiedy autorka jest niezadowolona bo nie usłyszała tego co chciala
__________________
"Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie."
Marseille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-22, 16:07   #20
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Budowa domu, dziecko - czy damy radę finansowo???

Odpowiedziałam w 2 wątku, bo założyłaś 2 identyczne

No, ale - czy faktycznie uważasz, że 24 lata to NAJWYŻSZY czas na dziecko? Że już, natychmiast - bez zabezpieczenia finansowego, bez praktyki właściwie, za to na budowie i ze skrobaniem się po kieszeni - faktycznie to najlepszy moment?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 16:09   #21
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Budowa domu, dziecko - czy damy radę finansowo???

Cytat:
Napisane przez roma85 Pokaż wiadomość
Jestem w szoku jak czytam wasze wypowiedzi. Gdzie sa Ci ludzi ktorzy buduja dom, wychowuja dzieci, a ich miesieczne dochody nie przekraczaja 4 tysiecy, biora kredyt i daja sobie rade.
No ja pytam GDZIE, bo ja nie znam takich ludzi Znam ludzi, którzy mają 4 tysiące miesięcznie dochodu i wychowują dzieci i ledwo starcza im na wakacje i na odłożenie 200 - 300 zł miesięcznie na czarną godzinę. Ale nie znam takich, którzy dodatkowo budują za to DOM.

Ty w ogóle wiesz co ile kosztuje ? Ile kosztuje utrzymanie - mieszkanie, opłaty, jedzenie, ubrania, lekarstwa i lekarze w czasie choroby? Bo wydaje się, jakbyś z nieba spadła.

Cytat:
A popatrzcie jakie jest bezrobocie w Polsce, ile ludzi po studiach jest zarejesrowanych w PUP.
No więc właśnie. A jeśli coś się stanie Twojemu mężowi, to kto Ciebie i dziecko będzie utrzymywał, skoro nie pracujesz ? I nie pracowałaś nigdy, więc nie masz nawet prawa do zasiłku; więc zostaniesz sama, z dzieckiem i rozgrzebaną budową bez środków do życia ?





__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.

Edytowane przez szugarbejb
Czas edycji: 2009-11-22 o 16:11
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 16:09   #22
roma85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 29
Dot.: Budowa domu, dziecko - czy damy radę finansowo???

Owszem nie uslyszalam konkretnych odpowiedzi od konkretnych ludzi ktorzy są w takiej sytacji i maja swoje doswiadczenia. A co do Doris1981 slyszalam o takich ludziach i nawet sa to moi przyjaciele, gdzie kolezanka nie pracuje i zajmuj sie wychowaniem dziecka, a maż pracuje za granica, od zeszlego roku juz mieszkaja w swoim domu. Moglabym jeszcze tak wymieniac, wiec nie sa to pojedyncze przypadki
roma85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 16:10   #23
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Budowa domu, dziecko - czy damy radę finansowo???

Cytat:
Napisane przez roma85 Pokaż wiadomość
A pytanie skierowałam do ludzi którzy juz byli w takiej sytaucji lub są. Jestem ciekawa jak sobie dają rade itd. Przeciez sa ludzi ktorzy nie maja pracy ale caly czas szukaja, ktorzy maja plany i marzenia na przyszlosc i zrobia wszytsko zeby je zrealizowac.

Moja znajoma, mająca 3 dzieci i nie pracująca z zasady, postawiła dom extra klasa na działce ok 2600m2. Tę tez kupili razem z indywidualnymi planami domu bo nie mieli jak Wy.
Czyli - da się.
Tylko nie wiem czy ma znaczenie drobny fakt że, mieli wielkie mieszkanie w super miejscu które sprzedali za dziką kase+ mąż ma własną firmę z której wyciaga ok 15 000zł (nie nie pomyliły mi się zera) miesięcznie + dywidendy.

Hm.
To chyba jednak ma znaczenie

A serio (to znaczy to wyżej wcale nie zmysliłam, niektórzy mają dobre pensje) to moze po kolei.
najpierw twoja praca albo dziecko, a potem ew kupna własnego mieszkania, a dopiero dom jak się okaża że faktycznie Was stać.
Marzenia fajnie mieć, ale to nie znaczy ze warto w imię ich natychmiastowej realizacji zakłądac sobie stryczek na szyję.
Spokojnie, jestescie młodzi, wiele życia przed Wami jeszcze zdązycie "się nachapać" i dom bez większych poswięceń postawić.

Polecam tez wczytać się w wątek kokardki, i zastanowić się solidnie, czy aby tez chcesz tak utknąć - sytuacja adekwatna, tylko oni zdecydowali się na budowę domu i... ma kobieta problem:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=372808
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 16:11   #24
eloi
Rozeznanie
 
Avatar eloi
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 830
Dot.: Budowa domu, dziecko - czy damy radę finansowo???

Cytat:
Napisane przez roma85 Pokaż wiadomość
Jestem w szoku jak czytam wasze wypowiedzi. Gdzie sa Ci ludzi ktorzy buduja dom, wychowuja dzieci, a ich miesieczne dochody nie przekraczaja 4 tysiecy, biora kredyt i daja sobie rade. Moze nie wprowadzaja sie do tego domy w przeciagu 2 lat ale powoli dopinaja swego. Ich wypowiedzi chcialam poczytac a nie ludzi ktorym zalezy zeby tylko kogos zdolowa i pokazac ze jest nic nie wart bo od dwoch lat nie ma pracy. A popatrzcie jakie jest bezrobocie w Polsce, ile ludzi po studiach jest zarejesrowanych w PUP.
Może powinnaś popytać na takim forum -> http://forum.muratordom.pl/
Pomijając wszystko inne , wzięłaś pod uwagę takie rzeczy towarzyszące budowie domu (domku ) jak : koszt projektu , koszt otrzymania wypisu o zagospodarowniu przestrzennym , koszt map geodezyjnych , koszt map i projektów przyłączy , koszt kierownika budowy , koszt ( w przypadku kredytów) inspektora nadzoru , koszt wykonania przyłączy ( jeśli na działce nie macie już skrzynki elektrycznej z licznikiem to podciągnięcie nawet "głupich" 50 metrów może wynieść więcej niż 1oK , a gdzie woda , szambo/kanalizacja , ew.jeszcze gaz ) , za free też żaden budowlaniec nie przyjdzie robić , koszty odbioru budynku przez nadzór budowlany i związane z tym papierki też kosztują . Pewnie , zawsze można zacząć od wybudowania jednej izby i w miarę "obrastania w piórka" dostawiać kolejne , znam takich , co tak kiedyś ( daaawno) zrobili .Ale to , czy i jakie szanse na kredyt macie , to powiedzą Wam w bankach dopiero . Też po opłaceniu najpierw wniosków o rozpatrzenie zdolności kredytowej . ( Bo na gębę , to możecie usłyszeć , jak mój znajomy , jedno , a jak przyjdziecie pełni zapału i wiary , to później się okazać moze , iż bank "nieco " obniżył Waszą zdolność kredytową . Nieco , czyli o połowę mniej przyznają ) . Życie .
eloi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 16:12   #25
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Budowa domu, dziecko - czy damy radę finansowo???

Roma - no to teraz jasne, Twoim marzeniem jest wywalić męża za granicę i samej poszaleć nieco

Bo czy naprawdę uważasz, że owa wspomniana Twoja koleżanka ma super BEZ męża, z dzieckiem, z budową domu na głowie?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 16:15   #26
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Budowa domu, dziecko - czy damy radę finansowo???

Cytat:
Napisane przez roma85 Pokaż wiadomość
nawet sa to moi przyjaciele, gdzie kolezanka nie pracuje i zajmuj sie wychowaniem dziecka, a maż pracuje za granica, od zeszlego roku juz mieszkaja w swoim domu.
Nic nie rozumiem, to mieszkają w swoim domu czy mąż pracuje za granicą ? Czyli chciałabyś męża wywalić za granicę, żeby harował na budowie nomen omen czy co, bo nie rozumiem?A jak mężowi coś się stanie to kto tę Twoją przyjaciółkę będzie utrzymywał ?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 16:16   #27
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Budowa domu, dziecko - czy damy radę finansowo???

Cytat:
Napisane przez roma85 Pokaż wiadomość
Jestem w szoku jak czytam wasze wypowiedzi. Gdzie sa Ci ludzi ktorzy buduja dom, wychowuja dzieci, a ich miesieczne dochody nie przekraczaja 4 tysiecy, biora kredyt i daja sobie rade. Moze nie wprowadzaja sie do tego domy w przeciagu 2 lat ale powoli dopinaja swego. Ich wypowiedzi chcialam poczytac a nie ludzi ktorym zalezy zeby tylko kogos zdolowa i pokazac ze jest nic nie wart bo od dwoch lat nie ma pracy. A popatrzcie jakie jest bezrobocie w Polsce, ile ludzi po studiach jest zarejesrowanych w PUP.

---------- Dopisano o 16:55 ---------- Poprzedni post napisano o 16:50 ----------

Doris1982 dziekuje jako jedyna napisalas bardzo konkretnie!!!!
nie wiem jak można przeżyć za 4 tysiące spłacając kredyt, utrzymując z tego siebie, partnera i dziecko. czarna magia dla mnie.


poczytaj o kosztach budowy, poczytaj o kosztach wykończenia, poczytaj o kosztach utrzymania. i odpowiedz sobie sama na pytanie czy Was stać. Bo moim zdaniem nie stać Was zupełnie.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 16:20   #28
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Budowa domu, dziecko - czy damy radę finansowo???

Cytat:
Napisane przez roma85 Pokaż wiadomość
Jestem w szoku jak czytam wasze wypowiedzi. Gdzie sa Ci ludzi ktorzy buduja dom, wychowuja dzieci, a ich miesieczne dochody nie przekraczaja 4 tysiecy, biora kredyt i daja sobie rade. Moze nie wprowadzaja sie do tego domy w przeciagu 2 lat ale powoli dopinaja swego. Ich wypowiedzi chcialam poczytac a nie ludzi ktorym zalezy zeby tylko kogos zdolowa i pokazac ze jest nic nie wart bo od dwoch lat nie ma pracy. A popatrzcie jakie jest bezrobocie w Polsce, ile ludzi po studiach jest zarejesrowanych w PUP.
Wybacz autorko wątku, ale jeśli przez 2 latach nie znalazłaś pracy to mocno nierozsądne jest planowanie budowy domu i dziecka jednocześnie - nie uważasz?
(btw, bezrobocie bezrobociem, ale 2 lata??? )
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 16:23   #29
madleine12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 437
Dot.: Budowa domu, dziecko - czy damy radę finansowo???

co do budowy moi rodzice wlasnie skonczyli budowac dom(stan surowy)i co chwile tata wracal mowiac ze ciagle tylko kasa kasa kasa.teraz prawie nikt nie podejmie sie niczego bez zaliczki,wiec to napewno nie jest tak,ze za fundamenty zaplacimy teraz,potem murarzom.Jak dla mnie porywanie sie na budowe domu z jedna pensja to szalenstwo.Wogole utrzymanie dziecka z jednej pensji tez jest nie lada wyzwaniem.A dwa to twoj maz musialby sporo zarabiac zeby otrzymac kredyt.Chyba musisz to dokladnie przemyslec
__________________
moja szafa
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post14660836

moja wish

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post14660841
bardzo prosze o odpisywanie u mnie,nie mam czasu na sledzenie innych watkow.dziekuje
madleine12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 16:24   #30
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Budowa domu, dziecko - czy damy radę finansowo???

Do poczytania i fora, na których możesz się poradzić:
- http://www.projektoskop.pl/a-066-dob...FVtm4wod1SpSmw
- http://gazetadom.pl/Ladny-Dom/1,61594,1254405.html
- http://www.planowo.pl/pokaz/2152/ile...je_budowa_domu
- http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3662679

Najpierw to bym się zorientowała, czy mi jakikolwiek bank przyzna kredyt i w jakiej kwocie - wtedy można się zastanowić nad domem lub mieszkaniem. Bez tego, to są tylko mrzonki i myślenie życzeniowe oraz skazanie się na najbliższe kilka lat zmartwień, liczenia każdej złotówki.

Tylko wiedząc ile się ma, ile się wydaje, ile jest się w stanie uzbierać i pożyczyć od banku, można cokolwiek robić. My dzieci nie mamy, TŻ dobrze zarabia, a zanim wzięliśmy kredyt na mieszkanie (niewielki w porównaniu z większością ludzi i mając spory wkład własny - kilka lat oszczędzania + nieco z książeczki mieszkaniowej) i tak wszystko wyliczyliśmy, radziliśmy się mądrzejszych od nas, ostro przemyśleliśmy sprawę. Teraz nie muszę się martwić, nie spać po nocach i odmawiać sobie kupna przysłowiowych wacików.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:18.