Serial "Anna German" - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-13, 14:10   #31
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Serial "Anna German"

Cytat:
Napisane przez Natalia Klaudia Pokaż wiadomość
jest na stronie TVP

jest to jeden z najlepszym seriali, bo został nakręcony w Rosji i za ich pieniądze. Wstyd, że Polska nie zrobiła tego wcześniej, mając taki skarb w swojej historii. dzięki temu, że Rosjanie nie szczędzili kasy wygląda to na prawdę dobrze. a Joanna Moro coraz bardziej mnie do siebie przekonuje
Kilka lat temu jak uczyłam się rosyjskiego dość intensywnie to oglądałam ich programy tv, od informacyjnych po tasiemce i muszę przyznać, że nawet uznawane tam za niezbyt ambitne seriale o niebo przewyższają nasze seriale, np. rosyjski odpowiednik naszego "M jak mdłości" "L kak lubow" jest niemal jak teatr przy naszym gniocie.
A Anna German jesy ubóstwiana przez Rosjan więc dziwne, że dopiero teraz coś takiego nakręcili.
Joanna Moro - widziałam ją w paru wywiadach, bardzo sympatyczna, skromna kobieta z klasą.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 14:29   #32
Natalia Klaudia
Raczkowanie
 
Avatar Natalia Klaudia
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 122
Dot.: Serial "Anna German"

bo tam na kulturę przeznacza się grube pieniądze i robi się to dobrze, a u nas produkuje się słabe tasiemce, które są pożywką dla mas. Rosja nie jest rajem na Ziemi i każdy o tym wie, ale pewnej jakości można się od nich uczyć, mimo że, często nie dysponujemy takimi funduszami jak oni
__________________
http://teatrdlakazdego.blogspot.com/- film i teatr moimi oczami
Natalia Klaudia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 14:41   #33
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Serial "Anna German"

Zgadzam się z Tobą, ale często odnoszę wrażenie, że te tasiemcowe seriale w naszej tv, które robią się coraz gorsze, są tylko i wyłącznie po to, żeby tłumek aktorów, producentów, itp. miał jakąś pracę i biznes się kręcił. Mogliby w TVP zrezygnować z paru seriali i lepiej dofinansować bardziej sensowne projekty z misją, bo takie jest założenie publicznej telewizji. Oprócz "Czasu honoru" nie ma właściwie nic godnego uwagi, ale może zbyt wymagająca jestem
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 14:55   #34
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Serial "Anna German"

Cytat:
Napisane przez Niebieskooka arystokratka Pokaż wiadomość
Oprócz "Czasu honoru" nie ma właściwie nic godnego uwagi, ale może zbyt wymagająca jestem


Czas honoru był prawdziwą perełką, nie wiem, gdzie tkwi problem, żeby inne seriale powstawały równie dobrze jak ten.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 15:41   #35
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Serial "Anna German"

Dobre pytanie. Choć wydaje mi się, ale nie jestem tego pewna, że to była dość kosztowna produkcja tego serialu, mam na myśli "Czas honoru", ale serial jest wart artystycznie więcej niż "M jak..", "Barwy..." i te inne razem wzięte. A gnioty są pewnie tańsze w produkcji i jednak z braku laku dużo osób je ogląda.

Edytowane przez Niebieskooka arystokratka
Czas edycji: 2013-04-13 o 15:43
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 16:40   #36
Natalia Klaudia
Raczkowanie
 
Avatar Natalia Klaudia
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 122
Dot.: Serial "Anna German"

pewnie chodzi o to ze "Czas honoru" jest filmem historycznym, i mimo uznania jakie zdobył to na pewno słupki oglądalności pod jego emisją są kilkukrotnie mniejsze niż "M jak miłość" czy kiedys "Klan". to smutne, ale telewizja strasznie ogłupia swoją publiczność, sprzedając jej takie tasiemce a z drugiej strony nie wierzy, że tłumy ustawią się przed telewizorem na coś ambitniejszego.

mam nadzieje, że Anna German, jej pokaże, że ambitny serial, opowiadający o trudnym i fascynującym życiu też gromadzi ludzi i zainwestują więcej.

choć, w sumie chyba w to nie wierze..
__________________
http://teatrdlakazdego.blogspot.com/- film i teatr moimi oczami
Natalia Klaudia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 16:45   #37
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Serial "Anna German"

Dlaczego nie wierzysz? TVP uwierzyła na pewno w bardzo wysoką liczbę widzów jaką ma ten serial ( o "Annę German" mi chodzi). 6- 7 mln ludzi oglądających dany odcinek to imponująca liczba. Może im to coś da do myślenia, że może jednak w zalewie badziewia warto wyprodukować coś ambitnego i dopracowanego, a nie wkładać kasę w kolejny serial według scenariusza Łepkowskiej.
A i z oglądalnością "Czasu honoru" na pewno nie było tak źle
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-13, 16:53   #38
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Serial "Anna German"

Cytat:
Napisane przez Natalia Klaudia Pokaż wiadomość
pewnie chodzi o to ze "Czas honoru" jest filmem historycznym
i teraz historycy Cię zjedzą

spotkałam wiele zarzutów, na temat tego, że "Czas honoru" modyfikuje historię i to prawda, nawet sami aktorzy w dodatkach typu "Za kulisami" opowiadali, skąd się wzięła dana postać w serialu -> z połączenia 3 historii autentycznych osób. czyli od prawdziwej historii to trochę odbiegało.
"Czas honoru" to serial fabularny, osadzony w czasach historycznych.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 16:59   #39
Natalia Klaudia
Raczkowanie
 
Avatar Natalia Klaudia
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 122
Dot.: Serial "Anna German"

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
i teraz historycy Cię zjedzą

spotkałam wiele zarzutów, na temat tego, że "Czas honoru" modyfikuje historię i to prawda, nawet sami aktorzy w dodatkach typu "Za kulisami" opowiadali, skąd się wzięła dana postać w serialu -> z połączenia 3 historii autentycznych osób. czyli od prawdziwej historii to trochę odbiegało.
"Czas honoru" to serial fabularny, osadzony w czasach historycznych.
no tak. wiem to był taki skrót myślowy, dla pokazania rożnej tematyki "Czasu honoru" i seriali współczesnych pokroju "M jak miłość", "Klan" itd

ale ok, masz racje
__________________
http://teatrdlakazdego.blogspot.com/- film i teatr moimi oczami
Natalia Klaudia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 17:48   #40
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Serial "Anna German"

"Anna German" też nie odtwarza wiernie losów piosenkarki, ale jest oparta na jej życiorysie. Można oczywiście zarzucać serialom częsty brak oddawania wszystkiego jak miało to miejsce w rzeczywistości i mnie samej denerwowało to w "Czasie honoru" (gdyby jeszcze paru takich kolesi jak główni bohaterowie to wygralibyśmy wojnę), ale wtedy historie nie byłyby aż tak spektakularne i nie przyciągałaby widzów. Ale co do filmów i seriali wojennych to może warto byłoby nakręcić coś wyjątkowego o niezwykle wyjątkowej postaci, czyli rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Postać autentyczna, a to czego dokonał jest lepsze niż większość filmów i seriali.
Ale trochę odbiegłyśmy od serialu "Anna German" Bardzo mi się podoba historia uczucia jej i Zbigniewa, taka niby normalna miłość, ale taka niezwykła i piękna mimo wszystko co stanęło na ich drodze.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 16:57   #41
dameta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Ostrołęka
Wiadomości: 18
Dot.: Serial "Anna German"

Cytat:
Napisane przez Niebieskooka arystokratka Pokaż wiadomość

Ale co do filmów i seriali wojennych to może warto byłoby nakręcić coś wyjątkowego o niezwykle wyjątkowej postaci, czyli rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Postać autentyczna, a to czego dokonał jest lepsze niż większość filmów i seriali.
Tak, też bym bardzo chętnie obejrzała serial o Pileckim albo chociaż film. Pamiętam, jak jeszcze z wycieczką szkolną byliśmy w Warszawie na Żoliborzu pod tablicą, która go upamiętnia... Niesamowity człowiek i bohater, dopiero od tamtej pory zaczęłam o nim trochę czytać i mnie dosłownie zamurowało. Takich mamy Rodaków i tak mało o nich wiadomo!...

A wracając do "Anny German", to jestem tu chyba jedyną osobą, która jeszcze nie oglądała ani jednego odcinka... ale po Waszych wypowiedziach chyba do piątkowej emisji w TVP nadrobię wszystkie te, które dotąd były Jeśli dziecko mi pozwoli
dameta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-17, 21:28   #42
e8568007f733d5544c729bc90367d4fe20d6da38_65540b4a0b460
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 166
Dot.: Serial "Anna German"

Cytat:
Napisane przez dameta Pokaż wiadomość
Tak, też bym bardzo chętnie obejrzała serial o Pileckim albo chociaż film. Pamiętam, jak jeszcze z wycieczką szkolną byliśmy w Warszawie na Żoliborzu pod tablicą, która go upamiętnia... Niesamowity człowiek i bohater, dopiero od tamtej pory zaczęłam o nim trochę czytać i mnie dosłownie zamurowało. Takich mamy Rodaków i tak mało o nich wiadomo!...

A wracając do "Anny German", to jestem tu chyba jedyną osobą, która jeszcze nie oglądała ani jednego odcinka... ale po Waszych wypowiedziach chyba do piątkowej emisji w TVP nadrobię wszystkie te, które dotąd były Jeśli dziecko mi pozwoli
o Pileckim powstał Teatr Tv 'Śmierć rotmistrza Pileckiego' (a dokładniej o ostatnim roku jego życia, kiedy został aresztowany i torturowany)
e8568007f733d5544c729bc90367d4fe20d6da38_65540b4a0b460 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 20:57   #43
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Serial "Anna German"

O Pileckim oglądałam, ale zdecydowanie przydałby się film/serial. Z pewnością byłby nie gorszy od "Anny German", ale pod warunkiem, muszę być złośliwa niestety, że nie zrobili go Polacy i grali prawdziwi aktorzy, a nie nasze "gwiazdy" w stylu Szyca, Karolaka i jeszcze tego trzeciego wyliniałego co reklamuje Eurobank
Co do serialu szkoda wielka, że jeszcze tylko dwa odcinki zostały (TVP1), już się przyzwyczaiłam do piątkowych wieczorów z Anną German Ale z pewnością jeszcze wrócę do tego serialu.

Edytowane przez Niebieskooka arystokratka
Czas edycji: 2013-04-19 o 21:06
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-20, 12:09   #44
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Serial "Anna German"

co myślicie o wczorajszym odcinku? Jakie są wasze refleksje?
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-20, 12:50   #45
SabinaPrzemysl
Raczkowanie
 
Avatar SabinaPrzemysl
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 243
Dot.: Serial "Anna German"

Mi bardzo podobał się odcinek i kibicowałam Annie przy pierwszych krokach.
Samej mi poleciały łezki,chociaż się łatwo nie wzruszam

Edytowane przez SabinaPrzemysl
Czas edycji: 2013-04-20 o 12:51
SabinaPrzemysl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-20, 16:41   #46
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Serial "Anna German"

Wiele jest scen, które mogą wywołać wzruszenie w tym serialu i chwała Rosjanom za to, że nie zrobili z życia Anny German przesłodzonego romansidełka. Jest pokazane autentyczne życie, momentami bardzo trudne, ale jednocześnie piękne, bo bohaterka wszystko potrafiła przyjąć z godnością i odwagą. Historia miłości jej i Zbigniewa też pięknie nakreślona, rzadko spotykana tak wielka miłość, ale jednocześnie widać ten autentyzm.
Mnie jak do tej pory najbardziej wzruszyły sceny kiedy ona śpiewa - stawia pierwsze kroki na scenie, zwłaszcza 5 odcinek o gwieździe i następnie w Opolu, a także sceny z jej dzieciństwa i oczywiście związane ze Zbigniewem

Edytowane przez Niebieskooka arystokratka
Czas edycji: 2013-04-20 o 16:43
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 10:17   #47
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Serial "Anna German"

Jutro już niestety ostatni odcinek
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 12:22   #48
9leen3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1
Dot.: Serial "Anna German"

Cytat:
Napisane przez Niebieskooka arystokratka Pokaż wiadomość
Jutro już niestety ostatni odcinek
Jaka szkoda, że ten serial się skończył. Ostatni odcinek...ostatnia scena. No ryczałam strasznie...
Skłamałabym gdybym napisała, że lubiłam Annę German od zawsze.
Oczywiście znałam kilka jej piosenek bo bardzo lubie oldies ale zawsze wydawało mi się, że to tylko taka piejąca, olbrzymia kobieta. Zmieniłam zdanie po serialu. Nie dawało mi jednak spokoju czy serial trzyma sie prawdy (bo wiedziałam ze filmowa fabuła rzadzi sie swoimi prawami)
nabyłam 2 książki
Wróc do Sorrento w której Ania sama opisuje swoję zycie do momentu pierwszych sukcesów zdrowotnych (po wypadku)
i Anna German książkę napisana przez M. Pryzwan jest w niej wiele wspomnien ludzi, ktorzy mieli przyjemnosc i zaszczyt jak sami mowili znac Anne. Zaspokoiłam swoja ciekawość, ale piosenki morduje do dziś najbardziej lubie "Pomyśl o mnie" "Cztery karty" "Zakwitnę różą" ahh w cholere tego jest.

Cieszę się, że serial przypomniał (choc skoro musial przypominac znaczy ze zapomnielismy) postać Ani dzieki temu Młodzi kiedyś...moze... wspomna jeszcze raz jej imie nastepnym pokoleniom.
9leen3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 22:11   #49
nthgcompares2me
Raczkowanie
 
Avatar nthgcompares2me
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 42
Dot.: Serial "Anna German"

Anna German była wspaniałą postacią! Godną naśladowania przez każdego!
Polecam każdemu z jaj fanów książkę "Anna German o sobie"- wspaniały zbiór myśli i słów tej niesamowitej kobiety Nie polecam jej natomiast osobom, które nie znają postaci Anny German - książka bowiem nie podaje faktów z życia piosenkarki (poza kalendarium) lecz je komentuje! Ja oglądałam serial - po nim ksiązkę czyta sie cudownie!
Zapraszam na http://sto65cm.blog.pl/2014/02/16/10...yzwan-253-str/ - można znaleźć tu całą recenzję książki

Zapraszam serdecznie
nthgcompares2me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-17, 12:49   #50
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Serial "Anna German"

Cytat:
Napisane przez 9leen3 Pokaż wiadomość
Jaka szkoda, że ten serial się skończył. Ostatni odcinek...ostatnia scena. No ryczałam strasznie...
Skłamałabym gdybym napisała, że lubiłam Annę German od zawsze.
Oczywiście znałam kilka jej piosenek bo bardzo lubie oldies ale zawsze wydawało mi się, że to tylko taka piejąca, olbrzymia kobieta. Zmieniłam zdanie po serialu. Nie dawało mi jednak spokoju czy serial trzyma sie prawdy (bo wiedziałam ze filmowa fabuła rzadzi sie swoimi prawami)
nabyłam 2 książki
Wróc do Sorrento w której Ania sama opisuje swoję zycie do momentu pierwszych sukcesów zdrowotnych (po wypadku)
i Anna German książkę napisana przez M. Pryzwan jest w niej wiele wspomnien ludzi, ktorzy mieli przyjemnosc i zaszczyt jak sami mowili znac Anne. Zaspokoiłam swoja ciekawość, ale piosenki morduje do dziś najbardziej lubie "Pomyśl o mnie" "Cztery karty" "Zakwitnę różą" ahh w cholere tego jest.

Cieszę się, że serial przypomniał (choc skoro musial przypominac znaczy ze zapomnielismy) postać Ani dzieki temu Młodzi kiedyś...moze... wspomna jeszcze raz jej imie nastepnym pokoleniom.
Serial jeszcze raz obejrzałam i mnie najbardziej wzruszył odcinek 9 i jego końcówka jak śpiewa "Echo miłości" i przewija się jej cała historia miłości jej i Zbyszka
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-17 13:49:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:03.