rozjaśnianie włosów rumiankiem :) - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-23, 20:00   #121
lusia2212
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 175
Dot.: rumianek

nie szukaj sposobu jak go przyszykować, tylko najzwyczajniej w świecie idź do sklepu i kup szampon rumiankowy.. ja stosowałam i powiem Ci, że byłam zadowolona ;D jedyny minus to taki, żee do takiego szamponu trzeba użyć sporą ilość odżywki, bo włosków nie rozczeszesz ;D
lusia2212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 22:37   #122
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: rozjaśnianie włosów rumiankiem :)

Odgrzewam stary wątek, bo też porwałam się w końcu i ja na tę metodę. Parzę rumianek rzymski (całe kwiaty, nie saszetki), przelewam do buteleczki z psikaczem i pryskam nim odrost w kolorze mysi blond. Wybrałam taką metodę, bo nie chcę płukanek. Wracam do naturalnego blondu, mój odrost ma około 4-5 cm, reszta włosów ma trochę jaśniejszy odcień, który niestety zżółkł, więc nie chcę go dodatkowo rozjaśnić i ocieplić, żeby kontrast odrost - reszta się nie pogłębiał.
Napar z rumianku lekko rozjaśnia mój odrost, nadaje mu ciepłe refleksy, ale muszę uważać z aplikacją, bo niestety włosy przy skórze się od niego strączkują, zaaplikowany na włosy ledwo po umyciu skutkuje tym, że wyglądają nieświeżo.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 16:47   #123
donatellaaa
Rozeznanie
 
Avatar donatellaaa
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 655
Dot.: rozjaśnianie włosów rumiankiem :)

A ja jestem ciekawa, czy cytryna pomogłaby zniwelować rudy odcień uzyskany po rozjasnianiu wodą utlenioną....czy ktos miał podobny problem i mógłby cos poradzić?

Kiedys będąc nastolatką również rozjasniałam wodą utlenioną (apteczną 3%) i byłam zadowolona bo nie było żadnych rudosci...a teraz jak wyhodowałam spory odrost (z myslą o wracaniu do naturalek) cos mnie podkusiło żeby rozjasnic no i masz babo placek rudy placek ;p
donatellaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-19, 14:05   #124
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: rozjaśnianie włosów rumiankiem :)

Cytat:
Napisane przez donatellaaa Pokaż wiadomość
A ja jestem ciekawa, czy cytryna pomogłaby zniwelować rudy odcień uzyskany po rozjasnianiu wodą utlenioną....czy ktos miał podobny problem i mógłby cos poradzić?

Kiedys będąc nastolatką również rozjasniałam wodą utlenioną (apteczną 3%) i byłam zadowolona bo nie było żadnych rudosci...a teraz jak wyhodowałam spory odrost (z myslą o wracaniu do naturalek) cos mnie podkusiło żeby rozjasnic no i masz babo placek rudy placek ;p
Raczej korzeń pietruszki/napar z piołunu/bławatka
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-20, 11:48   #125
donatellaaa
Rozeznanie
 
Avatar donatellaaa
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 655
Dot.: rozjaśnianie włosów rumiankiem :)

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Raczej korzeń pietruszki/napar z piołunu/bławatka

Dzięki za radę Na pewno wypróbuję A możesz zdradzić jeszcze jakie proporcje? bo ja niestety kompletnie zielona w tym temacie
donatellaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-20, 11:52   #126
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: rozjaśnianie włosów rumiankiem :)

Cytat:
Napisane przez donatellaaa Pokaż wiadomość
Dzięki za radę Na pewno wypróbuję A możesz zdradzić jeszcze jakie proporcje? bo ja niestety kompletnie zielona w tym temacie
2-3 pietruszki gotuję ok. 15 min w szklance wody (albo i więcej);
2-3 łyżki suszonego piołunu gotuję (działa antybakteryjnie) również w szklance wody;
bławatka nie próbowałam, ale czytałam na blogach włosowych, że niweluje żółty odcień
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-20, 11:57   #127
donatellaaa
Rozeznanie
 
Avatar donatellaaa
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 655
Dot.: rozjaśnianie włosów rumiankiem :)

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
2-3 pietruszki gotuję ok. 15 min w szklance wody (albo i więcej);
2-3 łyżki suszonego piołunu gotuję (działa antybakteryjnie) również w szklance wody;
bławatka nie próbowałam, ale czytałam na blogach włosowych, że niweluje żółty odcień

Dzięki za tak szybką odp

Mi bardziej chodzi o zniwelowanie rudosci,chociaż w każdym swietle wyglądają zupełnie inaczej-w dziennym wydają mi się rudawe,a w sztucznym takie miodowe czy cus więc może na razie spróbuję z pietruszką.
donatellaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-20, 12:26   #128
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: rozjaśnianie włosów rumiankiem :)

Cytat:
Napisane przez donatellaaa Pokaż wiadomość
Dzięki za tak szybką odp

Mi bardziej chodzi o zniwelowanie rudosci,chociaż w każdym swietle wyglądają zupełnie inaczej-w dziennym wydają mi się rudawe,a w sztucznym takie miodowe czy cus więc może na razie spróbuję z pietruszką.
Oj, na rudość to nie pomoże potrzebujesz czegoś niebieskiego, nie wiem, ja kiedyś pewnie wypróbuję niebieskie/fioletowe owoce albo warzywa
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-20, 12:46   #129
donatellaaa
Rozeznanie
 
Avatar donatellaaa
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 655
Dot.: rozjaśnianie włosów rumiankiem :)

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Oj, na rudość to nie pomoże potrzebujesz czegoś niebieskiego, nie wiem, ja kiedyś pewnie wypróbuję niebieskie/fioletowe owoce albo warzywa

Tak wiem,że ponoć błękit niweluje rudosci a wyczytałam to kiedys na blogu Mysi

http://kokardka-mysi.blogspot.com/20...-do-wosow.html

Kupiłam go nawet w sklepie akwarystycznym...i niestety jak brałam mało to nie widziałam żadnych rezultatów a jak ciut za dużo to końcówki,które mam jasniejsze barwiły się delikatnie

Poza tym zauważyłam,że po nim strasznie lecą mi włosy więc to też nie dla mnie..a skoro nie chcę już katować ich farbami to chyba nie pozostaje mi nic innego jak chodzić w takich rudo-miodowych

Edytowane przez donatellaaa
Czas edycji: 2014-07-20 o 12:49
donatellaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-20, 12:55   #130
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: rozjaśnianie włosów rumiankiem :)

Wiesz, jeśli istnieją naturalne płukanki do włosów rudych, brązowych i blond, to można zrobić niebieską płukankę (naturalną), żeby zniwelować rudości. Niech pomyślę... jagody, porzeczki? Ale prawdopodobnie po rozcieńczeniu będą czerwono-fioletowe.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-20, 13:07   #131
donatellaaa
Rozeznanie
 
Avatar donatellaaa
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 655
Dot.: rozjaśnianie włosów rumiankiem :)

Hmm...myslałam,że po tym błękicie efekt będzie szybszy i lepszy

w sumie nie brałam pod uwagę żadnych owocków na włosy no oprócz tej nieszczęsnej popularnej cytrynki
donatellaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-20, 13:16   #132
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: rozjaśnianie włosów rumiankiem :)

Nagietek daje ładny miodowy odcień
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-20, 13:23   #133
donatellaaa
Rozeznanie
 
Avatar donatellaaa
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 655
Dot.: rozjaśnianie włosów rumiankiem :)

Ale ja własnie zle się czuję w ciepłych odcieniach blondu...choć niestety te chyba łatwiej uzyskać
donatellaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-20, 13:27   #134
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: rozjaśnianie włosów rumiankiem :)

Najłatwiej
Ja mam naturalne szarawe, ale łatwo się rozjaśniają rumiankiem/cytryną. Na żółto
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-20, 13:34   #135
donatellaaa
Rozeznanie
 
Avatar donatellaaa
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 655
Dot.: rozjaśnianie włosów rumiankiem :)

Ja naturalne mam sredni blond....ale połowę życia rozjasniam,bo w jasniejszych lepiej się czuję ale własnie ta nieszczęsna żółć

A orientujesz się może w gotowych zielarskich płukankach? np przyciemniających -> http://sklep.zielarskisklep.pl/pl/mi...erba-flos.html

Czy ona pomogłaby mi przytłumić ten ciepły kolorek?
donatellaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-20, 14:37   #136
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: rozjaśnianie włosów rumiankiem :)

Przyciemni każda płukanka, która jest brązowa Nie tylko włosy, ale i skórę, ręcznik i wannę
Ja też mam naturalny średni blond, ale taki... ciepło-chłodny.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-20, 14:44   #137
donatellaaa
Rozeznanie
 
Avatar donatellaaa
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 655
Dot.: rozjaśnianie włosów rumiankiem :)

Chciałam spróbować płukankę z łupin orzecha włoskiego,ale jak poczytałam ile z tym babrania,że wszystko dookoła brudne to odpusciłam bo pamiętam jak cięzko było zmywać ten cholerny błękit
donatellaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-10, 17:42   #138
laurka02
Przyczajenie
 
Avatar laurka02
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 3
Dot.: rozjaśnianie włosów rumiankiem :)

Dołączam się do wątku. Może komuś to pomoże. A więc. Moje naturalne włosy to taki mysi blond. Od n lat farbuję włosy garnierem naturals 10 i było ok. Pewnego dnia stwierdziłam, że fajnie by było wprowadzić jakąś zmianę. Więc kupiłam sobie farbę Loreal Excellence 10.21, gdyż chciałam uzyskać jasny chłodny blond. Po pierwszym farbowaniu włosy wyszły super, jednak po drugim razie (po miesiącu) gdy się farbnęłam, włosy wyszły niemal, że białe . Chciałam sobie zdećka przyciemnić włosy, żeby nie były, aż tak jasne, dlatego udałam się do fryzjera. Fryzjer próbował jak mógł uratować mi włosy i przyciemnij, jednak te włosy zamiast jasnego blondu były tonacji średniego blondu z siwymi refleksami (w świetle naturalnym wyglądałam jak siwa babuszka). Okropnie to wyglądało. Źle się czułam z ciemnymi włosami z siwymi pasmami. Wiec zaczęłam szukać innego sposobu i trafiłam na ten post Postanowiłam wziąć sprawy we własne ręce i działać mocą rumianku. Zaparzyłam trzy łyżeczki rumianku i po ostygnięciu przelałam do dużej miski i rozcieńczyłam połowę wodą. Trzymałam włosy około 10-15 minut, trochę masując te włosy, aby pozbyć się tego okropnego siwego odcienia. Po 15 minutach nałożyłam sobie kolejnego dziwoląga, a dokładnie mieszankę z cytryny, miodu i żółtka jajka. Pomieszałam składniki ze sobą i dodałam je do maski do włosów, by nadać mieszance gęstą konsystencję. Trzymałam mieszankę około 15 minut i spłukałam ciepłą wodą. Efekt? Cudowny! z średniego blondu zrobił się jasny. Cytryna i miód zrobiły swoje. A refleksy siwe? Większość siwych refleksów zniknęła, została zastąpiona delikatnie ciepłym odcieniem. Co prawda gdzie nie gdzie zostały siwe pasemka, ale nie rzucają się one tak w oczy i w świetle naturalnym nie są to siwe włosy, lecz jaśniutki blond z chłodnym odcieniem. Taki eksperyment przeprowadziłam raz i jestem z niego ogromnie zadowolona. Na pewno zastosuję wywar z rumianku jeszcze raz, by nadać włosom złotych refleksów
laurka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-10 17:42:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:24.